Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:12 Michael Re: romant
Díky, ale já zkusím ten polystyren, rostliny nechci, protože je to práce navíc. Bude si muset beťák vystačit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:52 R Muž romant [27849] Re: Michael
Můžeš to zkusit, ale jako vhodnější bych viděl nějakou plovoucí rostlinu(y), to se bude beťákovi líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:51 Michael
Dobrý den, před pár dny jsem se ptal na toho samečka, proč nestaví hnízdo. Včera jsem ho dal do nového akvária a hned začal. Bubliny mu chudákovi běhají po hladině a tak jsem na internetu četl a dozvěděl jsem se, že tam mám dát nějakou zábranu. Stačí malý kousek polystyrenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 13:01 R Muž romant [27849] Re: Evina
Pojďme to udělat ještě jinak. Zaregistruj se a zřiď si prezentaci předmětnýho akvária, kde uvedeš co nejvíce údajů a hlavně tam bude nějaká fotka a ta má daleko lepší vypovídací schopnost než sáhodlouhý slohový cvičení. Potom ten kdo poradit chce a umí má daleko lepší výchozí pozici pro poskytnutí své rady. To není o neochotě poradit, to je spíš o výhodě pro Tebe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:56 Evina Re: romant
Aha takze jsem udelala hloupost, protoze mam na dne bily sterk...Napada mne dokoupit nejaky tmavy a namichat ho s tim stavajicim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:34 R Muž romant [27849] Re: Evina
Pokud je ta intenzita světla z nových zářivek vyšší, než byla doposud, tak je možné že na to takto, jak popisuješ ty neonky reagují. Určitou roli v tom bude hrát i barva dna, čím světlejší, tím více stresující a světlo zvýrazňující. Použil bych nějaké plovoucí rostliny, na rozbití toho světla a lehkýho přistínění hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:30 Evina Re: romant
Děkuji za odpověď. Mám 54l akvárium, kde jsou 2 mečovky červené, Betta samec a 2 samičky, 2x ancistrus, 4 rasbory a neonky. Všechny rybky se chovají normálně, ale neonky po instalaci nové zářivky jsou divoké a schovávají se do rohu. Když přijde krmení, plavou po celém akváriu a baští. Doufám, že si zvyknou. Rostlinky mám živé 4, tak snad jim to prospěje, jak říkáte. Hezký den a ještě jednou děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 11:20 R Muž romant [27849] Re: Evina
Určitě ta tzv. obyčejná zářivka ubližovat nebude, naopak pro rostliny jsou tyto zářivky zajímavější hlavně v tom, že mají daleko delší dobu aktivní životnosti, takže použití těch obyčejnejch třípasmovejch zářivek lze jen doporučit. Ani na rybí osádky nemají ty obyčejné zářivky negativní vliv. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 11:08 Evina – zářivka
Hezký den, může být v akváriu obyčejná zářivka ze želeřáství? Obyčejná stojí 100kč, akvaristická kolem 3-4stovek. Jaký je mezi nimi rozdíl a může obyčejná nějak rybkam uškodit? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 22:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: henstridge
at se klidně třou, v tom houfu z toho nic nebude
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 21:30 henstridge – samička
Mám mladé Betty, teď 11 týdnů staré, jsou pořád ve společném 30 litrovém akvárku, zatím se nenapadají, ale jedna samička se mi zdá plnější a má příčné pruhy, kdy je dobré je rozdělit, aby se netřeli mezi sebou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:44 -
A nemohol za to ani chovateľ(ak to bol import) pretože si to ryby dovliekli z domova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:11 - Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:Ale vaše sdělení působí, jakoby za ten stav mohl ten, kdo rybu prodává...
Tak to sme sa vôbec nepochopili.
Ja sa nesnažím zo seba robiť múdreho.Nikto učený z neba nespadol a ja o sebe netvrdím,že som profesionál.Aj ja sa môžem mýliť a aj ja mám svoje chyby.Ak niekomu poradím tak sa snažím odovzdať svoje skúsenosti.Ak sa pletiem rád sa ponaučím.Niekoľko rokov sa venujem akvaristike,hlavne chovu rakov.Pár rýb a kreviet okolo toho.Odtiaľ pramenia moje rady.
Môže byť akokoľvek odolná ryba,ale ak si ju kúpi začiatočník čo nemá o akváriu ani len šajnu tak mu môže uhynúť do pár dní bez akejkoľvek výstrahy.
Naopak.Zohnal som a daroval známemu (lepšiemu ako ja)niekoľko Pelvicachromusov Nigerian Red.Bol to pravdepodobne import,alebo veľkochov.Aj keď sa snažil,s 8 ks mu ostal len pár.Ostatné mali pravdepodobne vnútorné parazity(čo sa u rýb stáva)a pokapali.Podmienky mali ideálne čo potvrdil preživší pár odchovom.No bola to už pri kúpe blbá várka.Za to však nemôže obchodník.Ten vlastne len sprostredkoval predaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9009] Re: prasan
prasan napsal: Pán sa netvári,len píše čo zažil.V žiadnom prípade som nenarážal na obchodníkov.Zopakujem sa ,,Betta je doslova terminátor,, čiže dokáže v akvárku celkom slušne pobudnúť aj u nie príliš šikovných akvaristoch.Išlo mi hlavne o importy,niektoré po dovezení domov často nevydžia ani len pár mesiacov.A to by mali byť podľa Vás v polovici života.Nikde som nepísal,že to hneď každému podochne.Nepísal som ani to,že si ich teraz nemá nik kupovať.Prajem príjemný deň a ak som Vás urazil tak sa hlboko ospravedlňujem..
Píšete - Teraz je to už všetko tak prešlachtené,dlho to po dovezení domov nevydrží.Často ako píšete ide o import a tam je to ešte problémovejšie.

To přece ale není přešlechtěním, že to ryba po dovezení domů dlouho nevydrží, ba v tom minimální roli hraje, zda se jedná o import. To je podstata mé výhrady...
Pokud chci takovou rybu, musím prostě počítat s tím, že dlouho nevydrží. Takového samce vytřu během půl roku asi osmkrát a má dost. No a pak už si jen hýčkám potomky. Pokud bych jej měl na parádu, koupím nového...Ale vaše sdělení působí, jakoby za ten stav mohl ten, kdo rybu prodává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 16:34 - Re: LiborSprysl
Pán sa netvári,len píše čo zažil.V žiadnom prípade som nenarážal na obchodníkov.Zopakujem sa ,,Betta je doslova terminátor,, čiže dokáže v akvárku celkom slušne pobudnúť aj u nie príliš šikovných akvaristoch.Išlo mi hlavne o importy,niektoré po dovezení domov často nevydžia ani len pár mesiacov.A to by mali byť podľa Vás v polovici života.Nikde som nepísal,že to hneď každému podochne.Nepísal som ani to,že si ich teraz nemá nik kupovať.Prajem príjemný deň a ak som Vás urazil tak sa hlboko ospravedlňujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 09:53 Plzeň – akva
Dobrý den, mám 54l akvárko. Živé rostlinky, kamínky, kameny, filtr, topení, zářivka. V akváriu mám samce betty, 6 neonek, ancistruse a šneky. Chtěla bych do akvárka ještě přidat nějaké menší barevné rybky, ale nevím, které by se do akvárka hodily. Přemýšlela jsem o pavích očkach, ale ty si prý s bettou moc nerozumí. A jak je to se samičkama betty? Když dam samcovi 2 samičky, nebudou mit pak mladé? Slyšela jsem, že neonky požírají betty jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 14:38 R Muž romant [27849] Re: Mates
Staví pěnový hnízdo.
Edit: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 14:30 Mates – Bublinky
Ahoj, chci se zeptat-samecek Betky si dela na hladine plno bublin. Co to znamena? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2012 06:17 Muž LiborSprysl [9009] Re: prasan
prasan napsal: Betta je doslova terminátor.U nás im bolo úplne jedno či bola voda 20 alebo 26C.Teraz je to už všetko tak prešlachtené,dlho to po dovezení domov nevydrží.Často ako píšete ide o import a tam je to ešte problémovejšie.Ozaj musí mať človek aj trocha šťastia.
Pán se tváří jako odborník, ale konstatuje, že beta po dovezení dlouho nevydrží...a je to tu zase. Ty mrchy v obchodě...oni prodávají nějaké ludry...nekupujte v obchodech!
Co je to že betta nevydrží dlouho??? Půl roku? ROK? No to už jsou většinou rekordmani. Opět jen lehce připomenu, že B.splendens není dlouhověká ryba a aby přišla takto oploutvená do obchodu, tak rok, rok a půl rostla. No protože většinou tři roky nepřežije, tak už je na půlce délky svého života. Lidé také nežijí všichni do sta let...Takže než zase začnete něco plkat o obchodnících a jejich vztahu k rybám, tak se napřed zkuste zamyslet v širších souvislostech, prosím. ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:36 Muž p7701 [331] - Labyrintky
a o tom to je palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:22 -
Betta je doslova terminátor.U nás im bolo úplne jedno či bola voda 20 alebo 26C.Teraz je to už všetko tak prešlachtené,dlho to po dovezení domov nevydrží.Často ako píšete ide o import a tam je to ešte problémovejšie.Ozaj musí mať človek aj trocha šťastia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:25 Muž p7701 [331] - Labyrintky
v tom s tebou souhlasim na teplote 25 stupnu nic nezkazi topeni musi mit tak i tak takze nastaveni na 25 stupnu je ok at se ti dari koukl jsem na tvuj profil a super potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2012 14:18 R Muž romant [27849] Re: p7701
Souhlas, taky nemám v akvárku ryby z obchodu, ale to jsme spíše vyjímkou. V tomhle a nejen v tomhle vlákně to je o dotazech lidí co si pořídí něco o čem toho moc nevědí a ještě se jim dostane zaručené rady od prodejce(jistě vyjímky se najdou) a zanedlouho se už dotazují, čím léčit, ale je to o těch podmínkách v daných akváriích, takže bych po pochopení se navzájem zůstal u toho obecného doporučení o té minimální teplotě 25 stupňů a samozřejmě o všem ostatním co k tomu patří. Určitě mě, proč na té teplotě tak trochu lpím chápeš, oni si to samozřejmě mají lidí vždycky snahu zjednodušovat a jakmile se napíše, že jim stačí 22 stupňů, tak se toho někteří drží jako h...o košile a tam už potom není moc co radit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:02 Muž p7701 [331] - Labyrintky
je to tak ono nejde jen o betty ale vseobecne je lepsi ryby kupovat primo od chovatele me samotnemu uz se stalo mockrat koupil jsem si samce a za tyden nebyl kdyz narazim na pekneho samce s importu tak ho take koupim bud a nebo ale ja to mam na chov nekteri nezerou jini jsou zase k nicemu nechteji se trit tak ti jsou akorat tak na okrasu ted mam halfmoon z importu a nastesti dobry takze je to o stesti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 13:50 R Muž romant [27849] Re: p7701
Řekl bych, že jsi to popsal jasně. Ryby kupovaný v akvaristikách jsou povětšinou na tu teplotu choulostivější a proto ono doporučení té teploty. Když si betu příjdu koupit k Tobě a Ty máš teplotu 22 stupňů, tak taky nevidím důvod proč bych jim tu teplotu měl zbytečně zvyšovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 13:44 Muž p7701 [331] - Labyrintky
nevidim duvod proc by betty meli mit teplotu 25 stupnu delam bety leta a samce chovam v betarkach 10 na 10 a maj 22 az 23 stupnu pri 24 stupnich tru a vse je v poradku zakladem je pravidelna udrzba jestlize budu chovat betty pri 26 stupnich nemuzete se divit ze jsou potom choulostive na ruzne plisne,krupicku atd. Nekdy opravdu nic jineho nezbyva nez zvysit teplotu protoze to co si vetsinou koupite v akvaristice je import ktery je choulostivy i na jine veci nez je teplota ale to uz jim je jedno pro ne je to kseft kdyz si lidi chodi kazdy mesic pro noveho betaka no nic at se vsem dari palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:57 R Muž romant [27849] Re: Eva
A když už jsme u těch doporučení a rad, tak zde osvědčená klasika co se rad nejen začátečníkům týká.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:27 Žena petulinakk [2015] Re: Eva
Vzduchování není potřeba, zato je vhodné krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:24 Žena petulinakk [2015] Re: romant
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:22 R Muž romant [27849] Re: petulinakk
Řekl bych, že z dostupných informací je to vcelku jasné. Na vině těch problémů jsou nevhodný podmínky ve kterých je ta rybka nucena přebývat. Snaha o zlepšení situace je u tazatelky zřejmá, ale jistě fotka napoví daleko více, ale spíše bych řekl, že nás jenom utvrdí v tom co již zde bylo napsáno. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:16 Žena petulinakk [2015] Re: Eva
Možná by pomohlo foto :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:10 Eva Re: Semtex
Nádrž bude mít 70l, to myslím pro betty a neonky stačí. Chtěla bych přidat i 2 šneky a 2 ancistruse. Mám zařízené již i topení a filtraci. Je třeba i okysličovací zařízení?

Co se týká těch ploutví u betty, světlají mu spíše ty jednotlivé přelomy, nevím jak se tomu říká..ty proužky na ploutvích. Ocas má pořád pěkný, tmavé modrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:09 R Muž romant [27849] Re: Eva
Nestačí, bohužel nestačí. Dej to betárko někam k topení ať se teplota zvedne přes těch 25 stupňů, jinak bude Tvoje snažení marné. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:06 Eva Re: romant
kolem 22°. v bettarku (3l) to pry staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:54 R Muž romant [27849] Re: Eva
A jak je to s tou teplotou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Eva
Bez dobrý fotky těžko řict o co jde. Máme ryby co mají okraje ploutví bílé ale i černé.

Zrcátko není třeba zakrývat, pokud samec není až moc aktivní, že jen polehává.

Pokud jde o chov 3 ryb v 8l tak to za určitých podminek možné je. Jen na chvíli. Než samce napadne se třít. Potom je to těsné pro všechny. Ne jen pro samce. Některé samičky mohou i samce ubít.

Další kapitola o chovu v tak malém prostoru je, jak zajistit základní podmínky pro chov. Stabilní teplota 26-27st. C je asi nejtvrdší oříšek. Filtrace se dá nahradit častou výměnou časti vody, ale známe se, jak moc to kodo bude dlouhodobě dělat.
Rozhodně je lepší začít alespoň s 60l nádrží, kde už spousta věcí pěkně vynikne a můžete vybírat z většího množství rostlin.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:50 Eva Re: romant
Ploutve mu nebelaji, spis jako kdyby ztracel barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 08:49 R Muž romant [27849] Re: Eva
Ty bělající konce ploutví, to bude zřejmě nějaký zaplísnění. Jaká je tam teplota? Chtělo by to alespoň 25 stupňů. Ve výměnách vody nepolevuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 08:44 Eva – Betta
Tak v neděli budu mit pro bettu 70l akvarko od kamaradky, poridim mu par samicek a udelam mu poradny bydlenicko...chtela jsem sezeptat, zda budou bettam nejak vadit obycejny ancistrus a neonky? Ve zverimexu mi rekli, ze by melo byt vse v poradku. :-)

Take bych se chtela zeptat, z jekaho duvodu svetlaji sameckovi ploutvicky? Kazdy den mu menim pul bettarka za cistou odstatou vodu, ma tam zivou rostlinku, par kaminku a sterk. Voda je cira, cista. Rybka jinak cila a basti. Muze byt problem v tom ze je rybak ve stresu z toho, ze je jedna stena bettarka zrcadlova? Kazdou chvilku se snazi bojovat s "protivnikem", tak si myslim, jestli neni vycerpan? Snazila jsem se zrcatko zakryt rostlinkou, nevim co vice pro nej mohu udelat nez do pondeli zaridim nove akvarko. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:57 Eva Re: koyack
Samozřejme bych nechovala 3 a vice rybek jen v 8l :) a kdybych videla, ze si rybky nesedi, nenechala bych je se sezrat nebo ustvat:) Dekuji vsem za rady a nazory, preji hezky den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:47 R Muž romant [27849] Re: koyack
Jako člověku jenž má jedno akvárko a tam chce ty bety umístit, bych to rozhodně nedoporučil, ale pokud bude možnost ty ryby tzv. zkoušet a střídat, tak to realizovatelné i bude. Je to o tom, že ne všechny ryby si tzv. sednou a jako prvoplánový pokus by to nemuselo dopadnout dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:36 Muž RadioactiWe [189] - LabyrintkyRe: koyack
Obávam sa že 8l bude málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:32 Muž koyack [87] Re: Semtex
No to je všechno velice zajímavé ale já jsem měl na mysli dotaz, jestli je vhodné chovat samce a dvě samičky v osmi litrovém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2012 05:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: koyack
Já bych řekl, že na něj Libor už odpověděl. Jen je tu drobný rozdíl oproti Přírodě, a to v teplotě vody a odbourávání dusičnanů.
Ve volné přírodě je ta teplota kolem 27st. C stále. Pokud jde o NOx tak rýže je rychlerostoucí tráva, která dá i Tři úrody ročně. Na to potřebuje velké množství NO3 a dalších látek. Takže i když je voda v rýžovišti zakalená, nebude obsahovat tolik škodlivích látek jako je v tom Bettárku.

Thajci odchovávají v lahvích o jejich vhisky opravdu samce, ale jen do doby prodeje. Každý den mají čerstvou vodu a živou stravu. Ty největší farmy mají i 30 000 separovaných samců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 00:02 Muž koyack [87] Re: Semtex
Nebylo by nejlépe odpovědět na dotaz ze dne 29.03.2012.15:32.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 20:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Eva
Ještě jsem neslyšel, že by někdo ve společné nádrži odchoval nějaké mladé Betty. Ani mě se to za těch pár let nepovedlo, a to se někdy třeou hodně často.

A kolikrát za rok mohou mít mladé?
Je to o podmínkách, klidně i jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:43 Eva – betta bojovnice
Děkuji za názory:) Myslím si, že v té 3l nádržce nějaký ten den vydrží, než přijde větší akvárko :) Ještě bych prosila o radu, kdybych mu koupila ty 2samičky, samozřejmě do něčeho většího...Dají se nějak zlikvidovat nakladené jikry dříve, než se vylíhnou a nepoškodí to nějak ,,psychiku" rybiček? A kolikrát za rok jsou schopné betty mít mladé? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:42 R Muž romant [27849] Re: Jitulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:32 Jitulka – beta osolená voda
Takže ji mám chovat v normální vodě? Jakou teplotu by měla mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.03.2012 18:45 Žena petulinakk [2015] Re: LiborSprysl
Z této "diskuze" at si každý vezme co chce, já už to vzdávám definitivně, tady to nemá cenu :-) berete to co vám nabídnuto nebylo, a naopak to co nabídnuto bylo, na to kašlete ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58075x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3751