Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:36 Muž p7701 [331] - Labyrintky
ona se nevidi to pripada skus tu vodu a uvidis takle jetezke poradit chtelo by to foto celkove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:35 Muž marťan [0] - MiniakváriaRe: Alekzka
Ano může a mely by bejt aspoň 2 aby tu jednu neuhnal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:35 Žena Katha85 [74] Re: p7701
Z toho na co jsem se ptala je del tebe hovadina co? Nijak jsem se do tebe nenavážela tak nechápu proč jsi mě takhle sjel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:34 R Muž romant [27849] Re: Alekzka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:32 Žena Alekzka [0] – Bojovnice
Může být v jednom akvárku samička i sameček bojovnice? Vím, že u sebe nemůžou být 2 samečci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:28 Maipei
a to že se vidí jak v zrcadle????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:27 R Muž romant [27849] Re: Maipei
Tak začni měnit denně, či obden vodu(1/3 objemu akva), protože to akvárko je čerstváček a je docela možný, že ta ryba blbne z vyššího obsahu dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:26 Maipei
Zde je odkaz, porat s sebou šije, takže to byl oříšek ji nafotit

maipei.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:25 Maipei
tak týden.... ale je vidět, že opravdu reaguje sama na sebe.... je stále jenom u stěny . Je zdravá, krásně vybarvená, mladá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:24 Maipei
dám sem odkaz na rajče
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:22 R Muž romant [27849] Re: Maipei
Jak je to nové akváriu dlouho založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:19 Muž p7701 [331] - Labyrintky
to je jedno jestli se vidi nemuzes sem dat foto neklidnost muze byt spusobena nejakym parazitem problem je ze nezere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:16 Maipei
rybicky.zviratadoma.cz/…

zkoušel jsem tam dat prst a opravdu je to jak zrcadlo, nechapu proč to takhle vyrábí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:15 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Maipei
to je normální akvárium nebo nějaké speciální? V obyčejném skle se vidět nemůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:13 Maipei
od tohoto pátku... šla do nového akvárka. Každý den ji pozoruji, až dnes mi to došlo. Když jí dám do akvárka zrcadlo, nereaguje, protože se vidí v celé stěně, lítá jak magor sem tam a nakrucuje se.... určitě je to ono, klepe do stěny a furt po ní jezdí okem ... pak roztahuje ploutve a valí zas na druhou stranu, jako by se snažila setříst svůj obraz... fakt nevím co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:12 Muž p7701 [331] - Labyrintky
to bude jiny problem jak dlouho ji mas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:08 Maipei – Betta se vidí v akvárku...
Ahoj, prosím o pomoc. Betta již 3. den nežere. Zjistil jsem, že akvárko je pro ni jedno velké zrcadlo. Už mám zadmaveny 2 stěny, ale vždy se najde. Nevíte, co bych měl dělat? Jak se zbavit zrcadlení v akvárku??? Děkuji moc. Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:26 Muž p7701 [331] - Labyrintky
jo v poho ja jsem byl jen rozcarovan co se resilo jeste predtim nechtel jsem se te nejak dotknout jestli jo tak se omlouvam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:19 Muž půlpy [2006] Re: p7701
pokud jsi četl "CELÝ" příspěvek Kathy, tak bys věděl na co tam odpovídám, že se to netýká Betty, ale vzal jsem to všeobecně na veškeré rybky omluvám se, ale byla to jen reakce na to co tu bylo napsáno, klidně tyto mé poslední dva příspěvky označte OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:06 Muž p7701 [331] - Labyrintky
ale pulpy tady se to pekne zakecava bavime se uplne o necem jinym pockej az na vas prijde libor ten si smlsne :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:00 Muž půlpy [2006] Re: Katha
krásně napsaný, vystihla jsi to přesně, :-D já jsem hodně nedočkavej, rybky plavaly už po dvou týdnech :-) hlavně, že v pořádku přežily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:54 Muž p7701 [331] - Labyrintky
tak bacha slecno mazaky si odpust samce mam v betarkach 10x10 odchov betaku neni nic jednoducheho a jestli se ptas na takovi hovadiny tak se nediv ze sí kazdej dela srandu. Betta je labirintka ve sve domovine je zvykla na obdobi sucha je schopna prezit v malem mnozstvi vody i nekolik tydnu takze podle me mas zbytecny starostijinak at se darí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:28 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Katha
Je jedna věc co je správně a druhá věc jak to většina lidí dělá. Nebudu někomu radit ať si založí akvárium a hned do něj vypustí ryby, i když to tak většina, hlavně začínajících, akvaristů dělá.

A k těm dalším informacím - akvaristika se nedá shrnout do jedné věty, ani do jednoho odstavce. Řekla bych, že kdyby na tohle všechno existoval jeden názor, tak akvaristiku nedělám, protože by to byla nuda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:22 R Muž romant [27849] Re: Katha
Řekl bych, že jsi to vystihla velmi trefně a přesně. X-) Pokud nebudeš líná a to zcela zjevně nejsi, informace hledat a vstřebávat, tak věřím že se Ti bude dařit. Jsme jenom lidi a chybujeme všichni bez rozdílu. Netřeba se ostýchat na to či ono zeptat, jenom je třeba se připravit na různé reakce, ale ani v tom bych neviděl problém. Přeji ať se daří nejen v akvaristice. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.04.2012 17:14 Žena Katha85 [74] Re: romant
Děkuji za odpověd, jsem ráda, že je nějaké alespon trošku nadějné řešení.

Ano, původně jsem měla za to, že stačí konzultace v akvaristice, v pravdě mě na internet napadlo podívat se až ve chcíli kdy byla rybka poněkud skleslá a bez zájmu. Nyní je v 30l akva (původně 2 litry), má tři samičky a pěkně se prohání navzájem, vypadají spokojené, na víkend jim dělám hladovku a krmím večer co sežerou během cca tří minut. Kytičky tam mají 4, zítra budu dokupovat ještě plovoucí, tak se snad neudusí. Rybku mám cca měsíc a samičky cca týden. Po vpuštění samiček Bettak neuvěřitelně ožil :) Samičky byly původně s proužky (dohledala jsem, že značí emoce), nyní je pruhovaná jen jedna, další dvě nádherně vybarvené - klidné.

Chápu, že se zlobíte na tazatele, že neví to či ono a že rybičky narfvou do malé nádržky a že to neustále opakujete, ale ani já a pravděpodobně ani oni o tom, že to nesmí udělat nevěděli.

Naopak mne hodně překvapilo po prostudování této části fora, že co chovatel to jiný názor. Našla jsem i staré "mazáky" co měli na fotkách betky v 1,5 litrů velkých nádržkách, ale uměli tomu dát "fazonu" a nikdo je nekritizoval. Někdo píše filtr ano, někdo filtr ne, někdo vzduchování - k čemu?!, někdo vzduchování ano, někdo píše tenhle písek, někdo píše tamten písek, někdo píše velké akva, někdo píše malé akva a jak si z toho pak máme my začátečníci vybrat... Nedej bože, když nám pak ještě akvarista řekne ona je Betta za to dvoulitrové akvárko vděčná a když jí dáte rostlinu, bude vrnět blahem, já to nemyslím špatně a v pravdě jsem vděčná, že jsem na toto forum narazila a mohu z něj sosat informace, jen mě mrzí přístup některých lidí, kteří píšou, že dle jejich názoru je přesně to co píšou jediné a nejlepší řešení a podají to s takovou ironií a posměchem, že bych vylítla z kůže.
Další co mě zaráží je věčná informace - rybky do nového akva pomálu a až po měsíci, docela by mě zajímalo kolik lidí odsud své první akvárko osadilo až po měsíci, myslím, že cca 20%. A trofnu si tvrdit, že s druhým akvariem se situace sice zlepšila, ale stejně minimálně 50% lidí osadilo akvo rybkami dříve než za zméněný ideální měsíc. A ti co se jim povedlo rybky naházet do akva dříve než měli jako by se to báli říct, protože se na něj sletí hejno supů... Jo, mam doma 4 rybky jo akvarko stoprocentně zaběhnuté neni, jo chci s tím něco dělat a dělam a děkuji všem co i přes tenhle AKVARISTICKÝ FAUX PAS a nepříliš zdařilý vstup do Vaší obrovské komunity snaží pomoci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 16:54 Muž půlpy [2006] Re: xxviktor
brrrrrr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 15:28 Muž xxviktor [4] Re: půlpy
Samozřejmě - filtr, světlo, rostlinka, štěrk a ta korková podložka. Za celý "na klíč" (i s plastovýma kořenama) chtěli 2400 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:55 Muž xxviktor [4]
Akvárko koupeno a založeno (foto v profilu). Snad v něm ryba vydrží a když ne, tak bude krevetárium :) Zatím osázeno jen tak aby se neřeklo, doplním na další akvaburze. Není nad to uvalit 1500 kvůli psychicky narušené rybě za patnáct korun:) Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:11 R Muž romant [27849] Re: sakic
Ano, mohla. Teplotu bych doporučil na hodnotě ne nižší než 25 stupňů a akvárium přikrytý krycím sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:05 Muž sakic [7] – Samička
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by mohla samička bojovnice být ve společenském akváriu s ostatními rybkami např. neonky, ancitrus.? Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 09:11 Muž LiborSprysl [9009] Re: viktor
Pochopil jsem, ale já v Ostravě byl naposledy jako dítě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 09:09 viktor
Tak já jestli to tam někdo navštěvuje pravidelně, tak by mohl vědět. Nikdo jinej je tam takhle neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 09:08 Muž LiborSprysl [9009] Re: viktor
smich smich No podle skleničky chlapa poznám smich ale tak maximálně v hospodě, když vím co pije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 09:04 viktor
Byl to ten, co je prodává v těchhle skleničkách nd05.jxs.cz/… i poličku měl stejnou. Jinak ta nová bude holt muset taky přežít nové akvárko. To větší mám měsíc a to malé, pro agresora, jdu kupovat dneska. Asi nejlepší cesta, jak to zvládnout, bude v tom malinkém měnění vody každej den a ideálně tam lít tu z toho většího akvária, které je alespoň trochu rozběhlé a vodovodní dolévat do toho většího. Nemám pravdu? Kolik vody by se denně mělo měnit v takovém nouzovém režimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 08:39 Muž LiborSprysl [9009] Re: půlpy
Ale já jsem nic jiného nenapsal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 08:33 R Muž romant [27849] Re: půlpy
Ať se Ti to líbí nebo ne, tak když se snažíš zachránit rybu, která je ve vodě s vyšším obsahem dusitanů, tak se prostě té "nepříjemné" procedůře denní či obdenní výměny vody nevyhneš. Musíš to moje doporučení vnímat v kontextu dotazu, který je řešen. Pravidelným výměnám vody zdar a záchranným operacím zvlášť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 06:27 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
B. Imbelis to 100% není. Ani jedna.
A vím že u nás jsou, jen si vzpomenout kdo mi je nabízel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 06:26 Muž půlpy [2006] Re: LiborSprysl
já nejsem v tomto případě velkochovatel, pouze mám v garsoniéře 4 aqwa a pár vytíraček a v hlavě mám stále zažito, že kvůli chlóru vodu často neměnit, hlavně ne během jednoho dne,"ale chápu, že ten chlor bude to nejmíň, ten jde rukou vykrdlat při natáčení vody do kýblu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 04:42 Muž LiborSprysl [9009] Re: půlpy
půlpy napsal: Já nevím, ale tohle nemám rád - denně, nebo i několikrát za den vyměňovat vodu !!!! třeba je to správně, ale já jsem asi ze staré školy a mám to tak trošku zažitý, že všeho s Mírou hop
Teda jsem ze školy ještě o pár let starší a také nemám rád měnění vody, protože je to práce. Ovšem protože mne akvaristika živí, tak vím, že je to v určitých případech nutnost. Vaše zarostlá, nepřerybněná společenská nádrž se chová úplně jinak, než malá nádrž s jednou betou, nebo moje 450 litrová nádrž s tisícovkou mečovek. Takže ten Míra, s kterým vy měníte vodu asi odpovídá vašim podmínkám. U jiných to prostě jinak být musí ! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 04:36 Muž LiborSprysl [9009] Re: viktor
No nevypadá zrovna jako jasná imbeliska. Nebyl tím Polákem Janusz Oziomek? Jezdívá k nám do Čech s celou rodinou rád, ale ten je specializovaný na soutěžní splendensky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 01:29 Muž půlpy [2006] Re: romant
Já nevím, ale tohle nemám rád - denně, nebo i několikrát za den vyměňovat vodu !!!! třeba je to správně, ale já jsem asi ze staré školy a mám to tak trošku zažitý, že všeho s Mírou hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:16 R Muž romant [27849] Re: katterinecka
Pochopil jsem to tak z prvního příspěvku tazatelky, na předešlý stránce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:14 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: romant
tak to jsem nevěděla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:12 R Muž romant [27849] Re: katterinecka
Jasně, jenomže ta ryba tam už je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:11 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: romant
a úplně nejlepší je dat tam tu rybu až po 3 týdnech nebo měsíci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:05 R Muž romant [27849] Re: Katha
Pokud je ta ryba v nezaběhnutým akváriu, tak je velmi pravděpodobné, že hodnota dusitanů(NO2) bude vyšší, ale když se bude denně, či obden měnit voda(klidně ta polovina), tak se ta hodnota dusitanů bude udržovat v přežitelných mezích. Jakmile se řádně rozběhne proces nitrifikce(ve zkratce, přeměna škodlivých dusitanů, na daleko méně škodlivé dusičnany NO3), tak již ty výměny vody nebudou nutné provádět tak často a bude postačovat tzv. běžná údržba v podobě výměny 1/3 vody jednou týdně. Z důvodu dalšího možného zatěžování akvária, bych po dobu týdne, kdy předpokládám, že bude docházet k těm intenzivnejším výměnám vody, krmil velmi minimálně, bude postačovat 2x mini dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 23:53 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: Katha
...pokud jsem pro smích je to moje poslední otázka...
To by bylo škoda. Omlouvám se. :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:46 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Katha
Dusitany by měly být neměřitelné. I velmi malé množství může rybě ublížit, ale když se akvárko dobře zařízené a zaběhlé tak se jejich koncentrace většinou natolik nezvyšuje. Nitrifikační bakterie mění tyhle toxické dusitany na méně nebezpečné dusičnany.
Dusičnany spotřebovávají rostliny, nebo je odstraňuješ výměnami vody (je dobré si zjistit jakou máš koncentraci dusičnanů ve vodovodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2012 22:39 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Katha
a trochu si v tom udělej pořádek, je rozdíl mezi dusitany a dusičnany. Ta hodnota 30mg/l se pravděpodobně týkala dusičnanů, kdyby to byly dusitany tak by rybu v pohodě zabila i desetina téhle koncentrace. Koukni někde na koloběh dusíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:39 Žena Katha85 [74] Re: katterinecka
- děkuji za odpověď.

Když budu tedy denně dusitany měřit a v období největší krize rybku vyndám, mohu uhynutí zabránit?
A chápu to tedy správně, že míru dusitanů snížím při pravidelné denní výměně cca 50% vody?

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3651