Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:02 Žena Lucianetta [43] Re: Duny
A jak bys to, prosímtě, na té jedné bettě poznal? Agresivita, tou je tady míněno agresivitu vůči ostatním rybám stejného druhu. A né, že je agresivní, protože okusuje rostlinky/umělýho potapěče. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 20:57 Duny Re: filipsi
No najskor by som kupil 1 samca dal do karanteny s pozoroval ci je agresivny. A podla toho by som dokupil/nedokupil samicku/samicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:50 Muž filipsi [1295] Re: rolandmynar
Treba ja tam mel chvili jednoho + 2. Z prosteho duvodu, ta jedna nejak vyrostla, po treni, sama (dcera). I dokud bylo 1+1, pri kazdem treni skoncily pekne potrhane.
Jen co pohlavne dospela dcera, je opet 1+1, matka to neprezila.
Jeden + 1, pri slusne zarostlem 50l akva kde je kam se schovat, je tak akorat.
(edit - jiste se nekdy najdou mene temperamentni ryby, ktere spolu v tom objemu budou 1+2 zit dobre, a take agresivnejsi, kde cokoli vic nez 1 v 50l je prilis. Bohuzel to predem nepoznas.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:48 rolandmynar Re: Sid
Tady se chci zeptat: proč by měl být v AQ stres? Bojovnice jsem nikdy nechoval, tak se rád přiučím. Všude čtu, že je to k ostatním rybám mírumilovná rybka, Gupka určitě taky a Pancéřníci jsou úplně v pohodě ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:26 rolandmynar Re: Duny
Na procentuální hodnocení nádrží se nemůžeš ohlížet, protože tady je málo objektivních. Většinou to lidé hodnotí tak, aby jim to daný hodnocený nemohl nijak škaredě vrátit, tak to většinou pod 90 ani nejde. Je to velice neobjektivní. Spíše čti komentáře! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 15:39 Duny Re: Chicko
Aspon toho 1 betaka? Som cital ze 1 samec 1 samica neni dobre. Takze kebyze aspon 1 samec alebo 1 samec 2 samice bude tiez vela vsak? :-O
Som kukal aj ine akvarka ktore su aj mnesie ako moje a maly tam 1samca a 2samicky a mali hodnotenie asi 99,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 15:25 Muž chicko [124] Re: Sid
No 200 litrů by to bejt nemuselo, ale jinak naprostej souhlas Side palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 15:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: rolandmynar
Ani náhodou. Tuhle sestavu tak do 200 l dobře zarostlého akva. Jinak je to o permanentním stresu a nahánění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:11 Anonym Re: rolandmynar
Nesouhlasím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 20:09 rolandmynar Re: Duny
Klidně si tam dej Beťáka se třemi samicemi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 20:04 Duny – beťák
Ahojte,

Uz som sa tu raz pytal na rybky ze ake by sa mi hodili mam 54l akva a poradili ste mi takto:
3×gupka (1 samec, 2 samice)
5-6×panciernicek panda
1×ancistrus

Alee ja by som strasne chcel betaka, mozno aj parik len by som sa takto bal ci by neokusaval gupka plutvy. Alebo ci by to nebolo prerybnene. Alebo ci sa to neda nejak vyriesit ale nie tak ze si spravim iba bettarium.. Prosim poradte. Dakujem za vsetky odpovede. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 12:16 Žena Alena.sv [89] Re: Nikus
Jak máš pro ni velké akvárko?Zrcátko ji můžeš dát,ale jen občas.Zbytečně se vysiluje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 10:39 Nikus – Zuzicka
Ahojte! Vcera som dostala na narodeniny rybku. Je to rybka beta. Hrozne sa mi paci , ale strasne sa bojim , ze niekde urobim nejaku xybu pri opatere, lebo rybicky som este nikdy nemala. Je strasne mila , plave, zerie,a plutvy ma v pohode... Takze vypada to tak , ze asi je zdrava. Xcela by som sa hlavne opytat ci jej nebude samej smutno. A este by som sa xcela opytat , ze ci bude vadit ak jej dam do akvarka zrkadlo aby sa aspon tam mohla na seba pozerat aby jej nebolo az tak smutno? dakijem moc :) coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 22:49 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Andynka
Imho je lepsi mit samce uplne samotny.
Nejdriv mu zarid poradny ubytovani (tj spousta zivych rostlinek) to mu udela urcite dobre.
Taky se obcas dava na par minut zrcatko.

Samicka muze otrhat i samecka nemusi to vyhrat vzdy samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:47 Muž tomaskupilik [9] Re: Andynka
Ale hned po nich ti jí samec potrhá tone Ovšem v lepším případě :-| Navíc bojovnice si staví pěnové hnízdo a to musí být stabilní. Takže nějaké rostliny na hladině.. Ale to stačí i položit nějaké umělé- vytrhat to z toho držáku kterej se sází do písku a rozprostřít po hladině. Měly by to být nějaké stonkové. ALe zas pokud možno tak rovnou koupit nové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:40 Andynka Re: tomaskupilik
No tak když mi vymřela první várka, tak šli samci jako první. Takže zase zas tak odolní nejsou X-) Nu a o orgie moc nestojím,ale počítám s tím, že jednou přijdou :-D Samoce je prostě samice a jako každá ženská něco snese ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:37 Muž tomaskupilik [9] Re: Andynka
Sameček to přežije zcela určitě ale o tu samici bych měl strach. :-( Ikdyž nevím jestli jsi to chtěla,ale i ty orgie budou, ovšem v době než se zblíží a než jí uhoní k smrti. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:33 Muž filipsi [1295] Re: Andynka
Andynka napsala:.....Jsem udělala asi nějakou začátečnickou chybu nu.....
Tech chyb bylo more, a stale trvaji, jak se ti snazi rici lide v komentarich u tveho akva, i ja tady. Pokud se nepoucis, tve ryby opet dlouho zit nebudou. Tim, jestli ma akva o litr vic ci min to fakt neni.
Pokud te zajima, a chces se o ryby dobre starat, precti si rady o zakladani akva, o zabihani akva, o optimalnim zarybneni, o rostlinach. Pokud mas akva jako dekoraci, po nekolika pokusech prijdes na to, ze obrazek na stene je taky fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:18 Andynka Re: filipsi
No dobře no tak něco kolem 15 - 16l ... vyleju tam vždy 3x5l a kousek . tak to nevím přesně.Nu ty minulý mi chytily krupičku a já jsem na to přišla strašně pozdě.Pochcípalo mi 9 rybiček.Jsem udělala asi nějakou začátečnickou chybu nu.Ted tam teda krupičku mám taky,ale rybičky jsou už yléčený.Dnes jsem jim dávala poslední dávku kapek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:14 Muž filipsi [1295] Re: Andynka
Fakt? 3cm okraj horni bez vody, 2cm dno, par deci kytky a filtr ... 3.5*2*2=14
A copak se s temi minulymi stalo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:08 Andynka Re: filipsi
Já ale nemám 15l ... a ta minulá samička se uměla schovat i v tom chaboučkým umělém rostlinstvu co tam mám ted
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:04 Muž filipsi [1295] Re: Andynka
V 15l ji po treni teda prozene poradne, az bych si tipnul, ze to nevydrzi. Natrvalo bych par nedal, natozpak 1+2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:53 Andynka Re: tomaskupilik
Nn .. než jsem tam rybičky dala voda stála asi 3 dny a dnes tam jsou 3 týden.No to akvárko je malé, takže to pouštění je vidět hned a myslím, že by se tam rybky moc nepohnuly kdyby tam byly nějak extra skrýše z velkých kamenů.No a já doufám, že samičky už budou mít ... jsem jí u nás sháněla a zatim nebyly.No zz první zkušenosti vím, že jí prohánět bude.Ale jen chvilku ... i on se musí nějak utahat ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:49 Muž tomaskupilik [9] Re: Andynka
Já tam mám taky kořen a dřív pouštěl strašně ale teď to stíhám měnit. No tak až tam dáš ty nové rostlinky (živé) a uděláš pár skrýší (např větší kameny opřené o sebe apod.) tak bys mohla koupit samičku-ta ho rozveselí love Ikdyž si nejsem jistej když bude jedna jestli jí nebude prohánět,kdyby byly dvě tak sice taky,ale aspoň si může jedna oddychnout :-D Hele a nemáš to akvárko nově udělané?Víš,že možná ještě není pořádně odstátá voda apod... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:38 Andynka Re: tomaskupilik
No živé rostlinky jdu koupit zítra a nějaká ta skrýš se vymyslí.Mám takovou pěknou kládu ale ta ke spíš do terárka a hlavně pořád pouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:31 Muž tomaskupilik [9] Re: Andynka
Máš umělé rostliny a celkově málo skříší. Samička by možná pomohla,ale v tvém akvárku by jí nejspíš hodně proháněl a ona by se neměla kde ukrýt. Nevím no.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:15 Andynka – Smutná bojovnice?
Ahoj.Mám samce bojovnice pestré. Je pořád zalezlej v rohu pod filtrem.Je možné, že mu chybí samička? Jeho předchudce byl do té doby,než jsem dokoupila samičku taky takovej. Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 17:24 petak Re: Gabi
Dokup ještě alespon jednu samicku a dej na akvarko krycí sklo. Tím zabráníš vyskočení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 15:12 R Muž Silent [5949] Re: Gabi
Zkus přidat samice. Pak by se měla agrese samce zmírnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 14:25 Žena Gabi [11] – Problém s betama
Ahoj, bety mi začaly zlobit. Když jsem zjistila, že jedna samička je vlastně taky sameček a založila mu samostatné akvárium (16L), tak jedna samička ze zbylého akva vyskočila. Nevím, jestli náhoda nebo se jí stýskalo. Akvárium mám od července, stejné osazenstvo a nikdy žádná nevyskočila. No a ve větším akva zbyl z bet už jen jeden sameček a jedna samička a ten sameček holku strašně prohání, je pořád někde zalezlá. Tak nevím, jestli to mám vyřešit koupí nové samičky (nebo dvou), abych se dostala na původní počet nebo jestli mám dát zbylou samičku do malého akvárka k bolševikovi, kde by to mohlo být ještě horší (mnohem míň úkrytů). Prohání jí vážně moc, předtím se to tak nějak rozdělilo, teď už jí skoro nevidím, jen při krmení a to musím zaťukat na slo, aby připlavala :-( Co myslíte?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 18:47 Žena Gabi [11] Re: maxipes
Tak vyřešeno, právě jsem dozaložila nové 16L akva jen pro bolševika, má to tam vcelku hezké, ještě koupím pořádný kořen, dorostou rostlinky a bude.... palec Akva mu tady založím brzy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 16:33 maxipes Re: Gabi
Tohle se mi už taky stalo. Vypadala uplne stejně. Koupil sem si jí na burze jako samici. A zezačatku když mel asi 2 cm na nej utočili všechny samice. Když vyrost začal útočit on na ne. Když se chtel třít zabil ho muj 2 lety samec. Když sem se na nej podival pozorne, zjistil sem podle tlamy že je to samec ale bylo pozde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2007 21:31 Žena Gabi [11] Re: Nik
Jste mi dali a v akvaristice taky. coze Je pravda, že vždycky byla až podezřele hezká. Ale vážně v tomto složení až doteď nebyly sebemenší potíže, možná, že mu trvalo si uvědomit, že je kluk, když jsem ho vychovávala jako holčičku smich Každopádně jsou kluci oddělený, nechám si dlouhoploutvýho a bolševika bych chtěla darovat někomu, kdo ho bude mít rád tak jako já. Vím, že je to jen jedna ryba, ale pro mě hodně znamená. Moc vám děkuji za rady, samotný by mi to nejspíš nedocvaklo a nemusela bych volit, ale zbyl by mi ten silnější :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 14:58 Muž Nik [191] Re: Sidonius
Takhle růžovo červených short tail samců jsem zatím moc neviděl (vlastně asi žádného), to je pravda, ale ten dlouhoploutvý samec taky nebyl k zahození. Docela těžká volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 10:08 Sidonius Re: Nik
Tak teď už o tom nepochybuji, že je to klučina! :-D
Jenom bych dal spíš pryč toho chudáčka a bolševika si hýčkal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2007 09:48 Muž Nik [191] Re: Sidonius
Hehe, jsem se na ty fotky vůbec nepodíval, ale je to kluk jak buk . Ten musí pryč ;-). Mistr Sidonius to trefil přesně potlesk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 14:59 Sidonius Re: Gabi
Bolševička vypadá docela jako bolševik. :-) Co ty břišní ploutve?! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 14:44 Žena Gabi [11] Re: Anonym
Zkusím to ještě zachránit vytřením a když to nepomůže, dostane někdo betu, někdko, kdo bude mmít malé akvárko a v něm jen jí. Je to ta červená, co mám v akvárku, bolševička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 11:14 Anonym Re: marsz
Samec ti jednu samici zlikviduje bez problémů, proto se jich dává víc. Aby se jeho pozornost rozložila. Tak nevymýšlej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 00:40 Muž Nik [191] Re: marsz
To s tím dalším samcem mi přijde opravdu jako blbost tone
No, jde vidět, že o bettách víš akorát jak vypadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 00:05 marsz Re: Gabi
Když sem byl menší, měl sem normálně pár a žádný problém ve společenské nádrži nebyl. Ten samec přece není idiot a jedinou samičku by si nezabil. Třeli se mi ve společnosti mečovek, gupek a myslím kančíků červenohrdlých. No ale jestli ji nechceš utrácet, tak bych riskl nákup ještě jednoho samce. Asi je to blbost, ale mohlo by se to spravit. Třeba tam udělá pořádek ten původní samec. Ke gupkám sem musel nedávno dávat rájovce, aby jedna gupčí samička neuhonila ostatní gupky. Chce to pořádnou autoritu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:27 Žena Gabi [11] Re: rolandmynar
Já už vážně přemýšlela, jestli to není sameček s krátkýma ploutvema, ale fakt není. Jenže tahle beta je fakt nádherná a momentálně prohání krevetky a já nevím, co s ní. Je to asi moje nejhezčí samička :-( Ale pěkná mrcha. A v kulatym ji nechci nechávat, ani ji utratit :-( Asi mi není pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:04 rolandmynar Re: Gabi
Ber to tak, že se to někdy stane. Někdy se v samici probudí dominantní choutky. Měl jsem jednu tlamovčici pestrou a musel ji dát pryč protože proháněla všechny ostatní tlamovce i samce. Ještěže jich mám cca 30 jinak by to asi nerozdýchali. Samice jsou někdy takové jako feministky mno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:09 Žena Gabi [11] – Beta vrahounka
Pomoc, mám od léta založené akvárko, jsou tam od začátku stejné rybky, 4 bety (3 samičky, 1 sameček, 8 rasborek, 1 ancík). Před pár dny se mi zbláznila jedna beta. Už od počátku byla dominantní, ale teď před noc oškubala beťáka, že vypadá jako samička, nemá skoro žádné ploutve. A jedné rasborce chybí oko. To se stalo za jednu noc. Druhý den byly všechny rybky schované, nevystrčily ani nos, jinak na ně beta zaútočila. Nevydržela jsem to a odlovila ji do malého krevetího akvárka. Na jednu betu by až tak malé nebylo, ale je bohužel kulaté. Dneska jsem se ji pokusila vrátit, ale po pár minutách jsem ji musela odtrhávat od samečka, byla do něj zakouslá. Trvalo mi vcelku dlouho než jsem ji odtrhla :-( Teď nevím, jak to mám vyřešit. Když není ve větším akvárku, je všechno v pořádku, ale v tom malym je mi jí líto, navíc se bojím, že vymlátí krevetky :-( Napadá vás, jak to vyřešit? Máte nějakou takovou zkušenost? Díky moc za všechny vaše názory...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 14:30 Muž Nik [191] Re: MarcoKing
Tak to bude přežraná. Betty se dokážou tak nacpat, že se jen válejí po dně a sotva vyplavou k hladině, aby se nadechly:-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 14:16 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Nik
Je pravda z ekdyz jsem ji privezl tak zrala jak diva.A dalsi den byla jak prase.(nafoukla) no snad to rozplave. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2007 14:13 Muž Nik [191] Re: MarcoKing
Může být. Může být přežraný, po tom, co byl dlouho bez jídla, může mít problémy s vylučováním. Při koupi nové bojovnice je lepší dát ji samostatně a z počátku krmit opravdu obezřetně. No aspoň já to tak dělám. Jenže já na to mám taky akvária:-).
Dneska a zítra ji pozoruj, když jí začnou odstávat šupiny, jde o vodnatelnost. Ale třeba to rozchodí (rozplave:-D).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 13:46 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Nik
Vsimnul jsem si ze ma nafoukle bricho co s tim? Je to vodnatelnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:41 Muž Nik [191] Re: MarcoKing
Dej jí čas - když je donesu domů z těch kelímků, tak je opatruju a ofukuju aspoň týden. Pokud jsi ji šoupl hned mezi ostatní rybky, tak z toho množství ryb může mít i trochu šok, nehledě na to, že ji ostatní rybičky mohou třeba i ubližovat. Taky pokud byla v kelímku, tak na tom může být celkem zdravotně špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:38 Anuk Re: MarcoKing
Jestli se fakt tak lekla, tak ji teď nech co nejvíc v klidu a chvilku nekrm. Uvidíš, jak se to bude vyvíjet. Mně se třeba sumečci po vystrašení ( když čistím akvárko ) schovávají třeba i týden.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3651