Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 17:52 Lucka Re: Linduš
Ona ta situace je teď trochu jiná, jsou v tom většim akvárku a bez teter. Předtim byli v kouli a to bylo blbý...
A kdybych si teda nechala samce / samici, co bych k nim do týhle velikosti měla koupit? Jsem v tom teď úplně ztracená... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 17:37 Žena Linduš [166] Re: Lucka
Tady už ti přece radili. 20l je dost malé. Pancík je hejnový, mělo by jich být aspoň pět, ale nevím, kam bys je tam nacpala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 17:35 Žena Forro [3] Re: Lucka
Ahoj, pokud jsem dobre pocitala tak mas objem 20 litru. čistej objem bude i mesi. Zalezi na tom co tam mas. Takze bych s toho mozna udelala betarium. Pancernicka dej pryc a kup jeste jednu samicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:43 Lucka
Ahoj, potřebovala bych poradit, jak udělat akvárko pro betty.

Mám akvárko o velikosti 20 x 40 x 25 (výška) s filtrem. Mám jednoho betta samce a jednu samici a pancéřníčka skvrnitého. Chtěla bych k nim dokoupit nějaké další rybky a nevím si rady. Samec na samici dost doráží a přitom vypadá uštvaně. Nevypadají spokojeně. A nevím, co s tím. Mám koupit ještě jednu samici, jeskyňky, nějaké speciální rostliny? Myslím, že i pancéřníček by uvítal aspoň jednoho k sobě.

Díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 23:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lucie
To s tím rádiem je dobrý dotaz. Ale nikdo asi přesnou odpověď nedá.
Vzhledem k tomu, že rádio je jen přijmač, tak můžeš být v klidu. Rádio nic nevyzařuje, zato třeba mobil ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 22:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lucie
Přečtěte si tohle: betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 21:03 Lucie Re: kaasha
Dekuji moc. Ale nema v akvarku zadnou samicku. Jednine na co machruje je jeho vlastni odraz v zrcadle. Neco jsem slysela ze kdybych pozdeji chtela chovat rybky musi mi rostlinky presahovat hladinu aby se vajicka uchytili je to pravda? A jak probiha en proces? ano
Jsou rybicky citlive na vlny z telefonu ci radia? Mam totiz akvarium blizsko radia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:56 kaasha Re: Lucie
Nemusíš se bát, jen si staví pěnové hnízdo. Jinak mu vzduchovat nemusíš, protože je to labyrintka. To znamená, že dýchá atmosférický vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:26 Lucie – Prosím pomoc
Jsem začáteční chovatelka betty. Mám jednoho samečka. Vše co jsem se základně dočetla dodržuji. Speciální strava, zrcátko, hranaté akvárko, 16 litrové, mám v něm rostlinku a domeček. I mi Elvis papá, barvu má krásnou, ploutvičky nepoškozené, ale na povrchu vody se mi začala dělat bublinkatý jakoby pěnový povlak. Co se děje? Mám mu okysličovat vodu a i filtrovat? A jak je o z rozmnožováním? Děkuji za reakci a jestli něco dělám špatně tak se omlouvám ale teprve začínám. stydim
Edit: A jeste mám jeden dotaz. Jak to mají bojovnice ze světlem? Mám pořídit nějaké umělé nebo ho nepotřebují? Děkuji :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:25 Muž Mates [0] - TetryRe: Semtex
Protoze nemam nic vetsiho. Akvarium mi prasklo. Ted to neslouzi jako odchovna ale jako obycejne akva. Jen s bojovnicema.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: mates
A proč dáváš do odchovny 1 samce a 2 samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 16:59 Muž Mates [0] - TetryRe: Semtex
10 litru ale je to jen odchovna pro betty mam uz je tam asi mesic sad za par dnu budu mit vetsi.
Ale ja ji uz odlovil a je to v pohode. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 15:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: mates
A jak je to akvárko velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 12:27 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Mates
Najlepšie tak dlho, aby sa dala celkom dohromady. Aby sa zahojili potrhané plutvy. Ak nebude v poriadku tá druhá ju bude napádať znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 10:42 Muž Mates [0] - TetryRe: Beddy
Takže odlovit, dobre. A jak dlouho ji tam mam nechat v te druhe nadrzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 10:37 Beddy Re: Mates
Odlovit. Možná ta jedna cejtí, že ta druhá je slabá nebo nemocná a jde prostě po ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 10:32 Muž Mates [0] - Tetry – samicka mozna zavrazdi samicku
Prosim vas, mam jednoho samce a dve samice(bojovnice). Mam uz je rok a nikdy do sebe nekousaly ani nevrazely.
Ale vcera jedna samice zacala kousat do druhe ta uz ma uplne dotrhane ploutve. A uz nic nedela. Je stale na jednom miste akvaria ve skale a kdyz obcas vyplave, tak je to vse nanovo.
Myslite ze ji mam odlovit nebo co mam delat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 13:24 Jana Re: Sid
Zdravím Vás oba! Před chvílí jsem se vrátila a domluvila si na zítra akvárko o velikosti 54 litrů, včetně všeho příslušenství. Dovezou i nové rostlinky, tak budu mít vše a moje ryby snad taky. Bude mě to sice stát více peněz než jsem počítala, ale je to dlouhodobá investice, takže o tom zas tak nepřemýšlím. Díky za Vaše názory a přeji Vám hezký den!!! Jana :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 21:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jana
...To je tak, když si člověk nechá poradit v obchodě a donese domů "něco" čemu vůbec nerozumí...
Zkuste si pročíst tyhle stránky: betta.wz.cz :-)
Mrknout můžete i sem: www.splendenspower.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 18:04 Jana Re: Sid
Jsem ráda, že se tu odehrává menší diskuse na mé téma. To je tak, když si člověk nechá poradit v obchodě a donese domů "něco" čemu vůbec nerozumí. Nakonec jsem po vyčištění nechala u Beťáka jen jednu samičku a několik hodin jí dost trvdě naháněl. Dostala jsem strach, že jí ublíží a tak jsem ji dala k té druhé a jsou holky v klidu. Teď je beťák sám ve 20 litrech. OK? Kam s holkama? Stačí jim také dvacítka? Nebo koupit něco velkého, kolik litrů a dát je všechny dohromady? Přežijou to? Není pak lepší je chovat odděleně? Co?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:58 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: katterinecka
...Mám 37 litrový akvárko, myslím že to by bylo pro tři bety ideální... Pořád málo! tone :-) 37 l je tak málo, že ani hromada úkrytů nepomůže, když je v té trojici "pošuk". Permanentní štvanice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jana
Když jsem mela jednoho ve 20ti litrech s rostlinami i filtrem, tak jsme cistili jednou týdně a stejně to bylo tak akorát. Nejlepší by bylo koupit ještě větší akvárko, tam se líp udržuje rovnováha, vejde se tam víc rostlin a rybky se budou mít určitě líp. Vím že tě to asi štvě dávat pryč další akvárko, ale buď ho můžeš prodat, nebo si ho nechaj jako vytíračku nebo karantenu. Ve větším akvárku by s nimi mohly být i jiné rybky. Mám 37 litrový akvárko, myslím že to by bylo pro tři bety ideální i třeba pro nějakého pancéřníčka.
Hnizdo by asi stavet mel, ale s tim nemam zkusenosti, takze ti moc neporadim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 15:10 Jana Re: katterinecka
Díky za odpověď. No chyba to byla, ale co teď s tím. Jsem zvyklá se o zvířata postarat a tak se budu snažit, aby rybičky měly co potřebují. Holkám koupím více rostlin ať se mají kde schovat. I když tam dám filtr , tak budu čistit co druhý den? A když samečka teď přestěhuju bude stavět nové hnízdo? J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jana
Pokud ho das za nimi do tak malého akvárka bez ukrytu, tak to muze spatne skoncit. Bud pro nejakou samicku nebo i pro samce. Mozna se vytrou ale na dlouhodobejsi ziti to dobry nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jana
I 20 litrů je na 3 bojovnice docela málo, samičky musí mít dostatek úkrytů. Chtělo by to dost zarostlé akvárium, což to tvoje asi nebude když je nové. A přečíst si nějaký článek o zakládání akvária, rovnováze a údržbě. Rostlinám chvíli trvá než začnou růst a než se voda ustálí, protože než se rozmnoží užitečné bakterie a začnou fungovat rostliny, můžou tam být pro ryby nepezpečné látky. Myslím že když už jsi špatně pořídila s tím samečkem tak byla docela chyba pořizovat ještě další dvě.

Mela bys menit pravidelne vodu, nejlip kazdy druhy den. I kdyz se tremi rybami v takovém akvárku asi nikdy nedosáhnes stavu abys ho mohla cistit jen jednou tydne. (ja mela ve 20 jednoho samce bojovnice a i tak to bylo dost).

A taky dalsi rada, never prodavacum, to toho mnohdy tolik nakecaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 12:15 Jana – Dotaz.
Ahojky. Mám pár dní Betu, samečka. Dala jsem na rady prodejce a koupila mu JEN kouli, i když o větším obsahu. Na podmínky , ve kterých byl ve Zverimexu, si hodně polepšil .Jenže jsem se dočetla na internetu, že kulaté akvárium je naprosto nevhodné. I přesto začal sameček okamžitě tvořit pěnové hnízdo velikosti 9x9cm. Včera jsem mu koupila ještě 2 samičky a s nimi i 20 litrové akvárium, které už mám nachystané i s odstátou vodou a osázené rostlinami. Jiné ryby v ní nebudou. Chci se zeptat. Mám je ještě pár dní nechat tam kde jsou, protože tam má sameček hnízdo anebo nečekat a hned je odlovit a dát do nového většího akvária? Díky za radu. Jsem začátečník. Všechny zdravím. J.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 00:18 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Míša
Nemám moc dobrý pocit z výrazu "akvárko pro betty"..
Každopádne moje skúsenosti sú také, že zrkadlo nevadí. Môj beťák sa tam chvílu nadrapoval, ale potom ho to prestalo baviť. Niekedy sa tam potom ešte pozrel ale inak si ho nevšímal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 23:53 Míša Re: RadioactiWe
Mam zatim male, mam ho 2 dny. :) Nechala jsem si zaridit vetsi, snad bude do tydne. Cca 60 × 40 cm a vyyyzka, to uz nevim.

Edit: Tak nic, koukala jsem do atlasu. Akvarko musim este nejak promyslet. Nejak nevim kam s nim. Potrebuju sehnat nejaky podstavec nebo mensi skrin.

A jinak se chci zeptat koupila jsem akvarko a prej je pro bety. Jenze jedna strana akvarka tvori zrcadlo. Jsem z toho trochu vic nevrla, ptz to pry nesmi mit furt. Ze by se mohla vysilit a uhynout. Nevim jak ho mam nejak schovat. Dala jsem tak kytku a takovou malou skalku. Jenze ten muj zmetek si tak stejnak proplouva mezi mezirkama a natrasa se tam. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 23:20 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Míša
Napíš aké velké máš akvo ;-)
Tie gupky môžeš vyskúšať, ale niektorí beťáci útočia na závojové formy rybiek a podobne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 22:10 Míša Re: Oskar.
Děkuji moc. :-) A nemohla bych dat treba skalary? Neonky jsou ale pry tezsi na chov. Chtela bych co nejbarevnejsi. Jen me mrzi ze samicky od bety nejsou tak barevne a nemaji takove zavoje. :-( Pockam si ale do zaří a pujdu se po nejaky pekny samicce podivat na par burz. www.rybyarybicky.cz ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 14:09 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Míša
To hnízdo mu tam nechej, stejně by si udělal nové. K betě se hodí např. paví očko, endlerka, neonka a jim podobné s ohledem na velikost akvária. Agresivita ryb je popsána zde v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 13:57 Míša
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli naahodou nekdo nevi jaky ryby bych mohla pridat k Betě? Je to samec a chtela bych k němu nějaky jiny ,při nejlepším hodně barevný rybky. Všude píšou že si jiných nebudou všímat. Akorát nesmějí být agresivní. Tak jak mam u ryby poznat agresivitu? Budou jako rychleji plavat v akvarku nebo co?
Jo a ještě jeden dotaz. :) Začal mi dělat pěnové hnizdo na hladině ale zatim nemam v planu mu tam přidat samičku. To az dyl. Tak jestli mu to hnizdo nemam nejak vylovit? Aby nebyl zmatenej, ze nemuze tam mit mlady nebo tak neco. :-D Moc díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 15:00 Žena Merkur [99] - LabyrintkyStene
Jak velké je to miniakvárium? Souhlasím, chce to pestřejší stravu!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 14:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Stene
Z těch fotek jde poznat prd. Ale CT to asi nebude, spíš bych tipl HM nebo CV.
K tomu krmivu: proč proboha do něj cpeš jen tyhle sr.....? To je jako by tě někdo krmil jen rohlíkem. Divím se že ještě žije.
Už jsem to tu psal několikrát, betta potřebují kvalitní stravu, když ne živou, tak mraženou. A tyhle předražený granulky mu dávej jen sem tam jako doplněk stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:56 JagerMaister Re: Stene
Tak keď sa mu to tak trhá a potom sa to zrastie, tak je chyba niekde inde. Možno krmivo, aj môjmu samcovi sa to časom stane. Ale má plutvy otrhané preto lebo sa sem tam pobyje zo samičkami a potom to zrastie. Ale ty máš tam len ancitrusa zvlástne coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:48 Stene Re: JagerMaister
A když je má pár dní zacelené a hezké a občas se to takto roztrhne, to znamená, že je to ta chovatelská verze? : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 19:32 JagerMaister Re: Stene
Naparujú znamená že rozťahujú plutvy a predvádzajú sa ;-) Ale mne sa zdá že tie plutvy otrhané nemá a že je to taká chovatelská forma asi crowntaill ja mám takú samičku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 19:29 Stene Re: Semtex
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A co znamená, když se naparují? Myslíte, že to hodně ovlivní jídlo? Mám jenom TetraBetta..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Stene
Nemyslím si že je to vzájemně se napadajícíma rybama.
Tohle se samcům bojovnic stává, hlavně když se moc naparují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 18:52 Stene – Porthané ploutvičky betty
Ahoj, mám v mém mini akváriu bojovnici pestrou a ancistruse.. Vipadají vcelku spokojeně, ale na bojovnici je občas vidět roztržené ploutvička, která za 2 dny doroste. Je možné, že se nemají rády a útočí na sebe tyhle 2 ryby?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 19:21 Muž Sewer [99] Re: kvoro
Odkaluj jako vždy, jen opatrněji, ale předpokládám, že ve 250ti litrech nemáš jen ty 3 bojovnice, ale i další ryby. Takže jestli chceš odchovat mladé, kup si 30ti litrové akvárko a dej do něj vodu z tý 250ky.
Tak půlku a dolej čistou. On si tam postaví hnízdo znovu a nebudou je rušit ostatní ryby.
Jemná filtrace a jemné vzduchování pro potěr je samozřejmostí. Potěru se labyrint začíná tvořit až okolo 4.týdne a do té doby přijímají kyslík jen žábrami... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 11:31 kvoro
Pred dvoma dňami som kúpil samca a dve samice bojovnice pestrej. Samec mi už v 250L akva robí hniezdo. Lenže ja chcem dnes čistiť akvárko. Ako to mám urobiť abo som mu to hniezdo nezničil? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 20:31 Majda Re: JagerMaister
Zkus ji koupit krmivo Tetra betta od Tetry,na vybarvení a růst ploutviček je to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 12:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JagerMaister
Ona doroste snad vždy, čím je ryba mladší tím líp, ale nemusí být v původních barvách, ale jen průhledná, bezbarvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2010 11:54 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: JagerMaister
Hlavne udržuj hygienu na čo najvyššej úrovni a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 10:31 JagerMaister Re: katterinecka
Ona má na konci taký malý pahýl. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 10:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JagerMaister
Pokud chybí celá, tak už asi ne. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 10:26 JagerMaister – Betta
Ahoj, včera som si kúpil samičku DRAGON betty. Dnes som si všimol že jej chýba prsná plutva. Dorastie jej nová plutva? Za rady THX. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 20:13 Muž jajaapaja [174] Re: Kastyn
Jak dlouho? Samotné tření pokud se začnou třít hned není dlouhé. Potom sameček hlídá malé v hnízdě. To už trvá déle než ti prckové vyrostou. Stačí po rozplavání přidat ze začátku jemné vzduchování, než začnou mrňouskové dýchat vzduch. Vodu měnit nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 20:05 Žena Kastyn [0] Re: jajaapaja
A jak dlouho to trvá? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2651