Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:20 Dakota Re: afc1886
Vodu jsem měnila 1x, má tam asi 4-5l. A teplota je okolo 21-22°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2016 20:19 R Muž afc1886 [14682] Re: Dakota
Fotka a velikost toho válce by pomohla.A příště se napřed kupuje akvárium a až po zařízení a zaběhnutí rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:17 R Muž romant [27987] Re: Dakota
Kolikrát jsi mu tam za tu dobu měnila vodu a jakou má ta voda teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 20:12 Dakota
Zdravím, chtěla bych se zeptat. V úterý jsem si koupila samečka Betty, mám ho teď v provizorní nádrži, která se nehodí, protože má tvar válce, tedy kulatý. Ale akvárko mi přijde až zítra. V úterý, když jsem ho přivezla domů, byl úplně klidný, nechtěl ani moc jíst, asi to bylo tím stresem. Ve středu už to bylo lepší, začal jíst lépe a i více plaval a včera třeba úplně v pohodě. Ale dnes přijdu domů a vypadal dost naštvaně, plave rychle, občas vrazí do stěny, spodní ploutvičky má červené a i spodní žábry na hlavě roztahoval. Jí už dost rychle, 7 granulek snědl do 20 sekund. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli je to třeba kvůli tvaru nádoby, že se mu v ní něco odráží, nebo mu nedělá dobře kulovitý tvar, nebo je to jen náladovost Bett? Nemám z toho chování moc dobrý pocit.. Ale snad se to zlepší, jak mu o víkendu zařídím pořádné akvárko, kde bude mít možnost se schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 18:22 Muž KAHAN [0] Re: ctibum
Tak problém se vyřešil sám. Seděl jsem u PC a najednou durch záda. Akvárium prasklo sad rybky nad 2cm rozdám a čolky taky. Naštěstí mám 30l akva 2měsíce založeny kam přesunu danie, razborky, krevety a šneky.
Děkuji za připomínky a pokud budu dál pokračovat, budu se řídit radami. Děkuji všem sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2016 08:49 R Muž ctibum [6910] Re: drvi
No, právě :)
Takže jak píše JoKa, neřešil bych podmínky pro Betty, ale nejdřív osádku jako celek. Kombinace Sevelie, Betta a čolek. Řekl bych, že nejde udělat akvárko tak, aby vyhověl všem třem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.11.2016 08:02 Žena drvi [2894] Re: ctibum
No pro čolky je to moc, ale tak asi nemůže chovat betty a čolky v jednou akvu. Pro betty je tahle teplota opravdu moc nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.11.2016 07:03 JoKa Re: KAHAN
Vážně to neber špatně, nebylo to myšleno jako útok... Tvé akvo skutečně funkčně nevypadá zle. Ale udělej něco s osádkou...!!
Minimálně kombinace čolek a betta je prostě blbě, už jenom k diametrálně rozdílným teplotním nárokům a to není vše...
Zpatky k tvému dotazu. Na odchov bych se teď asi vykašlal. Jestli to chceš zkusit, tak zařiď odchovnu, prostuduj a zařiď krmení (na tom žloutku přežije pár kusů a nebudou to hezké ryby), jak - viz níže v odkaze. Až se samice znovu zaplní, tak ten měsíc, přendej samce, až udělá hnízdo dej tam i samici... Máš pak větší šance na úspěch... Taky pak začni přemýšlet, jak budeš samce separovat, až začnou dospívat...
Vše potřebné zde: splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 06:39 R Muž ctibum [6910] Re: drvi
Nebude to moc pro ty čolky...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 06:29 Žena drvi [2894] Re: KAHAN
Ta teplota je pro betty moc nizka, zvedni ji na min. 25 -26 st.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 00:29 Muž KAHAN [0] Re: JoKa
Nějak jsem tušil že se diskuze vyvine takhle, škoda. I tak děkuji za informace.
Moje otázka byla jen jestli to mám ponechat osudu nebo nějak omezit přístup ostatních ryb.
Něco málo jsem přečetl něco málo jsem se poptal na burze v Ostravě. Chovatel říkal že stačí žloutek přes sítko a nebo nějaké krmení pro potěr. Bohužel nejsem akvarista a chtěl jsem zkusit jestli jsem schopný odchovu.
Sevelie a čolka tady v tom vlákně řešit nebudeme. Snažím aby se měl každý živočich co nejlépe.
Moje zásada je nejdřív čtu až pak se ptám, aby nevznikala diskuze nejdřív studuj pak konej.
Na burzu jdu mám tam něco objednané, tak se poptám, podívám.
Děkuji za upozornění že mám v profilu špatně Bettu - opraveno a doplním iformace.
Parmičky mechové v akva nejsou, daroval jsem je. Teplota 22 - 23.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2016 23:23 JoKa Re: Pepan
To jo, to nepopírám... Akva vypadá solidně, na pohled, ale to zase není důvod ke změně mého názoru...

Čtyři sevelie ve 112? S takhle hrubým dnem?!? Sevelie miluje proud vody... Co na to betta?!? Vážně si dál přesvědčen, že ví co dělá??

Hele, jsme silně OT, počkáme na odpověď na můj dotaz, pak uvidíme... ;-) Čolek a betta?? Napovím ti Josef, už tušíš, proč se ptám na teplotu?!?

Stále si přesvědčen??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 23:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
To, že Kahan má blbě pojmenovanou bettu, mě nechává klidným, nejsem hnidopich. Když se ale podívám do prezentace, akvárko vypadá udržovaně, čistě, takže nějaké penzum znalostí o akvaristice má. Jenže, kromě jiného, tam má pruhovaná dánia a mechové parmičky. V té společnosti nemá ten beťák žádnou šanci uhájit třeba jenom jedno mimino a výtěry by sloužily jenom na obohacení jídelníčku obsádky akvárka. Proto jsem zvolil tento způsob podání informací a nevidím důvod, proč bych měl názor měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   23.11.2016 22:48 JoKa Re: Pepan
Vseobecně máš jistě pravdu, ale něco mi říká, že ne v tomto případě... Kahan nemá v prezentaci ani bettu správně pojmenovanou! A ptá se na absolutní, ale absolutní základy (veškeré odpovědi na své dotazy by nalezl ve vlákně betta chov v modrém rámečku)... Z toho mi zase vyplývá, že nemá zájem se o tom něco dozvědět...

Abych dal příklad, když půjdeš do autoškoly, že chceš řidičák, tak nikdo neočekává, že budeš umět řídit. Ale zároveň si nesedneš dozadu a nebudeš se ptát instruktora kam se v tom autě dávají baterky a k čemu je ta kulatá kravina vepředu... Chápeš kam směřuji?

Snad to Kahan nevezme osobně, je to fakt bez urážky, byl to příklad ku demonstraci mého tvrzení...

Schválně, jestli se pletu, nechť nám Kahan odpoví sám na jednoduchou otázku: v jaké teplotě ty Betty momentálně chováš?

A když už nic jiného, tak každý zkušený cichlidář ti potvrdí, že první dva-tři výtěry se pouštějí, nechávají osudu...
A proč?
Aby se to ti rodiče naučili...
Proč by se to nemohl učit i ten beťák? Když se o ně také stará poměrně dlouho... A proč i ne jeho majitel??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 22:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Právě proto jsem zásady, že studium je sice dobrá věc, ale když se začátečníkovi podá kuchařka s doprovodným komentářem, je to mnohem lepší než říct mu, aby si to vybádal sám. Taky jsem tak kdysi začínal a měl jsem hodně dobrého učitele. Nevím sice, jestli se mu žák povedl, ale nikdy mě nevedl stylem - nastuduj si. Vždycky byla praktická ukázka s doprovodným komentářem. Předpokládám že KAHAN se na burze poptá na dávkování, péči o viřníka, případně zajde s dotazy sem. Čím dříve se vyvaruje chyb a pozná úžasný pocit z dobře provedeného odchovu, tím lépe pro něj. Pokud by se delší dobu plácal s neúspěchy, mohlo by jej to zařadit do role konzumentního nakupovače, což by možná byla škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 22:18 JoKa Re: Pepan
Pokud má jikry v hnízdě, jistě bude mít za tři týdny / měsíc další...
Víš sám, jak je to s krmením Betty a hlavně co je třeba udělat, aby přežilo víc jak pár zoufalých kusů...

Sorry, ale jsem dalek přivést k životu něco, co nemá naději, nebo mizivou na přežití... Mám rybky prostě rád...

Těch jiker ještě bude, ale na šedesát vykulených, jak umírají hlady v hromadách žrádla, se kouká fakt blbě... Věř mi...! Až to zažije, bude vědět, o čem mluvím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 22:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Pokud by se ptal teoreticky s vizí věcí budoucích, pak souhlasím s tím, že je nejlepší si něco nastudovat. Vzhledem k tomu, že už má v hnízdě jikry, zdá se mi lepší místo směru dát mu přímo kuchařku, aby se vyvaroval chyb a aspoň něco z výtěru zachránil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 22:05 JoKa Re: Pepan
Já se ptal spíš v tom smyslu, jestli ví, že se dá krmit vířníkem a ne, kde ho sehnat... ;-)
Bylo to myšleno spíš tak, aby to teď nehrotil a nejdříve si o tom něco zjistil... Evidentně si nepochopil, doufám, že on ano... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 21:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Já bych si rady věděl. Dneska je středa, v sobotu je v Olomouci burza a možná tam někdo bude prodávat viřníka. Koupil bych aspoń tři balení, dal do kýble, zakrmil vajíčkem a při rozplavání bych už měl dostatek krmení. Takový tip - myslím že viřníka prodává Gagal. Zkusil bych se s ním spojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 20:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: KAHAN
Pokud nejsou malé rozplavané, manipuloval bych s nimi co nejméně. Když se mi před asi třemi týdny ve společné nádrži vytřeli laliusi, podebral jsem hnízdo kelímkem od jogurtu a nechal ho v něm do doby, než se mimina rozplavaly. Teprve pak jsem je přelil do menší elementky s odstátou vodou a začal krmit viřníkem. Zatím žijí a rostou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 20:27 JoKa Re: KAHAN
Když to necháš, tak z toho nebude nic... Když to přendás se samcem, tak to po přendání ve stresu požere... Jediná tvá šance je Poděbrad to, přendat a to bez samce... I tak tomu moc šancí Nedávám...
Kdyby to vyšlo, víš a máš čím mladé krmit, až se rozplavou? Máš je kam dát, až budou dospívat a začnou spolu soupeřit?

Co takhle si o nich něco přečíst, nastudovat a na příště být lépe připraven?

Schválně, čím máš v plánu krmit čerstvě rozplavane kusy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 17:58 Muž KAHAN [0]
Zdravím.
Mám společenské akvárium jsou tam i 3 betty (1same,2samičky). Samec už několikrát stavěl hnízdo ale vždy se mu to nepovedlo. Dneska jsem se vrátil z práce a měl postaveny malé (cca 3x3) hnízdi a dokonce už i s jikrami. Co ted mám dělat??
Nechat to a doufat že samec hnízdo uchrání před ostatníma?
Opatrně podebrat hnízdo porodničkou a dát tam samce?
Přesunout jikry (nevím jak) do menší 30l nádrže kde jsou jen krevety (taky nové ani ne 0,5cm velké) a nějaký ten šnek?
Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.11.2016 20:34 R Muž romant [27987] Re: Marťáás
Jdeš na to sice dobře, ale z druhýho konce. ;-) Začal bych tím, jaký podmínky by v tom akváriu měly být, podíval se třeba zde na kartu daný ryby, nastudoval si info o akváriu obecně, jak založit, provozovat atd. Prostě se nejdříve zajímat o chov a posléze z toho může vyplynout i odchov, třeba, toť můj názor a rada. X-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Ani když už nejsi úplným začátečníkem, i tak se může ledacos z odkazů hodit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2016 20:28 R Muž ctibum [6910] Re: Marťáás
Doporučil bych JoKovu odpověď hned pod tvým dotazem "Přečti si odkaz v modrém rámečku. Více než povinné čtení, pokud chceš bettu odchovat..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 20:25 Marťáás – Chov !
Dobrý den potřebuji poradit...
Teprve chci zakládat akva. A mám pár dotazů :-)
Tak treba za prvé... Chci se zeptat může být 30L akva pro odchov Bojovniček?
Tak za druhé... Může být samička po výtěru se samcem?
Tak za třetí... Krmivo koretra sem se dočetl že je vhodná je to tak?
Jestli by mi někdo pomohl je mi velmi zavázán..
Krásný zbytek večera hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2016 18:07 R Muž romant [27987] Re: struback
Ano, prospívá jim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2016 18:01 struback – Torben
Můžou betty torben, prospívá jim? Choval jsem ve 200l akvariu 10 párů bet 1 rok se snášely a pak nastala katastrofa.
Petr :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 16:40 TOMÍKCZE Re: afc1886
Ahoj ahoj
No právě chtěl bych vědět rostlinky jak velké akva co na dno.
Máte pravdu napsal jsem to špatně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 14:42 R Muž afc1886 [14682] Re: TOMÍKCZE
Určitě se někdo najde,kdo ti rád poradí,ale tvůj dotaz je hodně neurčitý.Co tě zajímá,jak velké akvárium,jaké dno,jaké rostlinky,jaký filtr,nebo něco jiného?Je tady hodně témat,kde se dozvíš hodně zajímavých informací.Pro začátek rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou a rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 13:42 TOMÍKCZE – Betta
Dobrý den.
Uvažuji o koupi Betty ...
Jako páreček jenemže bych potřeboval pár kopanců do začátku :-)
Pomohl by mi někdo prosím ?
Děkuji všem předem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2016 21:35 R Muž romant [27987] Re: tonda
Šlo, ale proč? Ty tam spíš dej okružáky, jakožto dělníky, který ti bude ten beťák přirozeně regulovat a nemusíš řešit další šnekovrahy, který by jsi třeba i posléze musel přikrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 21:25 tonda – betta
Slo by prosimvas betta a clea helena dekuji☺

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.09.2016 05:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Belisana
Belisana napsala: je fakt, že ty betty jsou hodně nevyzpytatelený, a každá se chová úplně jinak.
To bude tím, že pro šlechtění bett bylo použito více druhů, z nichž některé bývají i divočejší než splendens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 22:45 Bacoun Re: ctibum
Máme v jednom akváriu samečka a ten si jich vůbec nevšímá.V druhém je samička a ta má období,kdy si jich nevšímá a pak třeba během jednoho až dvou dnů"vymlátí" celé akvárko. :-).Naštěstí mám zdroj okružáků v jiném akváriu.Tak ji mohu dodávat okružáky jako zpestření potravy :-).Zkoušela to i na Clithona SP.,ale to už je pro ni moc tvrdý oříšek.Takže už si ho ani nevšímá.

PS:Ještě jsem zalovil v zápiskách a zjistil,že období kdy okružáky nechávala na pokoji jsem ji krmil mraženými patentkami.A jakmile přejdu na sušený,tak je to otázka pár dní a okružáky zlikviduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 14:23 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky – Re: ctibum
ctibum napsal: Jak říkáš, naštvat ovulující ženu odmítnutím sexu se nemusí vždy vyplatit... :) smich
S tím určitě souhlasím, holky jsem pak od beťáka "rozsadila" a pro další kluky už mám jen menší samostatné nádrže, ve společenským to pro ně není ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 14:01 R Muž ctibum [6910] Re: Belisana
Tak třeba se s ním taky chtěla vytřít, ale on před ní raděj zdrhnul do kořenu a tím jí nasr.. přivodil mrzutou náladu, kterou si spravila tím, že ho umlátila... Jak říkáš, naštvat ovulující ženu odmítnutím sexu se nemusí vždy vyplatit... :)

Až budu mít barák, tak betty klidně ano, po jedný do dvacítky třicítky, ať se tam třeba umlátěj o stěny. Ale do společenskýho už nikdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 13:53 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: ctibum
Je fakt, že ty betty jsou hodně nevyzpytatelený, a každá se chová úplně jinak. Mně ta nejmenší samička, taková prťavá nenápadná, taky zabila samečka. Druhýho pak oškubala přesně jak píšeš a nakonec se spolu vytřeli. To budou ty hormóny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 13:46 R Muž ctibum [6910] Re: Kaira
Tahle mrcha, paní Rybová, nejdřív zahubila pana Jenkinse, beťáka, kterýmu orvala krásný dlouhý ploutve, až vypadal jako holka, pak ho nechala na pokoji nějakej čas a pak ho jeden den dorazila. Ráno živej, odpoledne narvanej ve skulině za kořenem a ona do něj tloukla čumákem jak pominutá.
Ještě je tam jedna paní Rybová (každej syn má jednu...), kterou sice nahání, ale zatím ji fyzicky nenapadá. Což ale může nastat, když jí došli šneci.
Betta už mi domu nesmí. Kuci naštěstí přistoupili na výměnu betta za čolka v poměru 1:1, takže až mi "61" dožije, tak ji přebuduju na čolkárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 13:40 R Muž ctibum [6910] Re: drvi
Moje bohužel ano, teď abych sháněl nový okružáky... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 13:04 Kitty Re: ctibum
Mám podezření. Po dovolené, kdy dostával beťák krmení jednou za týden, jsem našla několik prázdných ulit okružáků, kteří to věkově za sebou mít ještě neměli. A na vlastní oči jsem ho viděla, jak chytil ulitku za okraj do tlamy, vezl si jí po akváriu, případně ji někam odhodil a zkoušel z ní pak něco vyzobat. Netuším, jestli byl úspěšný, nebo jestli to byla shoda okolností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 12:12 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: ctibum
Taky jsem měla takovou. Byla to samice, ale postupně mi vybila skoro všechny okružáky a levatky ve 250l akvárku. Přesně tak, jak píšeš, normálně je vytahala z ulit zaživa. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 12:10 Žena drvi [2894] Re: ctibum
Moje Betty šneky nežerou, bohužel :-( :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 12:02 R Muž ctibum [6910] – Betta vs. okružák
Zdravíčko
Četl jsem, že Bettám chutnají okružáci, když se rozmáčknou třeba na skle. Má ale někdo zkušenost s požíráním okružáků zaživa? Jakože ne osobní zkušenost, ale Betta, že by žrala okružáky zaživa...
Nasadil jsem do "61" kolonii okružáků, že je pak po založení přelovím do "200", ale jedna potvora bettí mi je asi všechny vyžrala. Občas jí vidím, jak vrazí čumák do ulity a lítá s ní jak pošahaná po nádrži. Čumák už má ošoupaný, hubu nějak šejdrem, protože jednou se jí menší ulita zasekla v tlamě, ale je jí to šumák, loví je pořád.
Všude se válí prázdné ulity, takže nemám, co bych do "200" přelovil...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2016 20:55 R Muž romant [27987] Re: beták
Hleď, jsem tvoje stáří. Já jsem tvé stáří, pozvi mě dál. Asi tak nějak bych to tipoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 20:08 beták – Může starej Beťák špatně vidět?
Mám doma akvárko téměř rok a půl a v něm jednoho samotného Beťáka, celou dobu se mu dobře dařilo, ale teď mi přijde, že špatně vidí, že tedy má pořád hlad, když vidí krmení, strašně k němu plave a mrská se, ale myslím, že krmení ,jak není pohromadě nebo velké kusy nevidí. Celkově chřadne, ale nechtěla bych ho utrápit hlady, je možné, že špatně vidí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2016 07:39 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Katka J.
Tahle kombinace je schopná se vybít i ve 100 l... Však si to vyzkoušej, jestli je akva hoooodně zarostlé, aby na sebe betty pořád neviděly a samičky se měly kde schovat... Sázka do loterie, ono je to i o jejich povaze, někdy prudí samec, jindy se vraždí samice mezi sebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 18:00 Katka J.
Dobra kdyby. Byli pouze dvě samičky a samec šlo by to?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2016 14:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Katka J.L
že je 60 l na 5 bett málo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 13:50 Katka J.L
V 60l akva 4 samičky a jeden sameček, chci pořídit sekavce co vy na to??
Nebo nejakou jinou rybku??
Děkuji:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2016 22:21 -

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=601