Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:47 Muž LiborSprysl [9009] Re: Semtex
Semtex napsal: podle mě není problém v tření, ale v malé nádrži.

zajímalo by mne, kde ti lidi chodí na takové bludy, že samec s vícero samicemi bude klidnější....

Dop.počet ryb: Ideálně 1 samce chovat samostatně. Případně 1 samec a 2 samice (v případě chovu se doporučuje 2 a více samic na 1 samce).

Zkuste hádat. Odkud cituji? smich coze hop
Toto je odjinud...jako přes kopírák...
Problém může nastat i v případě, že po nějaké době dokupujete k samotnému samci samici. Je možné, že samec bude přehnaně agresivní (bude obhajovat své teritorium) a mohl by samici ublížit nebo ji v malé nádrži ubít k smrti. Tomu lze předejít nákupem více samic (2-3), čímž rozdělíte samcovu pozornost, takže se dříve unaví a zpravidla se s novými obyvateli svého teritoria bez větších potíží smíří.

Jeden tu kravinu napíše a pak všichni opisují o stopéro v honbě za body v hodnocení aktivity....


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:21 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
podle mě není problém v tření, ale v malé nádrži.

zajímalo by mne, kde ti lidi chodí na takové bludy, že samec s vícero samicemi bude klidnější....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:50 Muž LiborSprysl [9009] Re: Míra
Není zač...a vyzkoušej to, za tři neděle můžeš vytřít tu druhou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:46 Míra – betky
ok dám tu dominantnější do jiného akvárka u uvidíme jak to dopadne. každopádně děkuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:42 Muž LiborSprysl [9009] Re: Míra
No aletřít se budou fakt jen v páru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:38 Míra – betky
určitě by mi to udělalo radost mít mladý. ale slyšel jsem že je lepší mít samice dvě že jednu by samec uhonil. tat proto se ptam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:32 Muž LiborSprysl [9009] Re: Míra
To záleží na tom, jestli je chcete množit, pak jedině v páru, na trojku to neumí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:21 Míra – betky
tak co snima????mam je nechat všechny tři spolu??? nebo nějak rozdělit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:16 Muž LiborSprysl [9009] Re: Míra
Obě jsou samice narvané k prasknutí...kluk jen jeden, obě by chtěly...no proto ten mazec...jak u lidí... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:12 Míra – betky
Fotka k příspěvku a tady jsou obě
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:11 Míra – betky
Fotka k příspěvku tady je ještě druhá samice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:10 Míra – betky
Fotka k příspěvku ahoj mam prosbu. potřeboval bych poradit. mam v aqva jednoho samce a dvě asi samice. prosím o radu. jsou obě samice????jedna se totiž neustále přebarvuje a otevírá skřele jak na druhou samici tak i na samečka ale většinou prchají ově před samcem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.06.2012 05:34 Muž LiborSprysl [9009] Re: malyLibor
Myslím, že ne tak zeširoka jsem sice napsal totéž, ale to nevadí - viz - Ve velkém prostoru se více samců ztratí, v hodně velkém prostoru, ale ze své podstaty na sebe při obhajování rajonu narazí a pak se se seřežou. Takže za mně teda NE takovému chovu.
Kostky ani kelímky nehájím, ale umím s nimi, zřejmě narozdíl od vás, pracovat.
Jste napsal - Pokud se mne chcete zeptat, zda jsem někdy choval bety, tak odpovím ano, choval. A to v době, kdy vaši rodiče ještě byli děti jako já. Bety byly mé první ryby a myslím si, že o nich něco málo vím.
A já dodám -
pokud jen něco málo, a opravdu to tak vypadá, pak vám role kazatele nesluší
smich Protože pokud se domníváte, jako Martin, že beta ignoruje parametry vody, pak jste na stejném omylu jako tu častí tazatelé na její choroby kůže. A ještě jednu připomínku si dovolím - to možná totiž také nevíte, když jste ty bety dělal v tom dávnověku... smich
V současné době je prodávaná šlechtěná (a domnívám se, že stále o nich je řeč) Betta splendens snůškou genů několika druhů bojovnic. B.smaragdina, B.imbellis a je možné, že ještě dalších, což je ovšem tajemství šlechtitelů.Tento fakt vede k našemu nesouladu nejvíce. Tímto křížením se totiž do krve dostaly geny, které ze samců tzv. B.splendens dělají dnes poměrně nevyzpytatelné tvory. Zatímco vy máte?znáte? čepýřící se samce, já je znám i tak agresivní, že slabšího soka opustit bojiště dovolí jen směrem k hladině a kde zůstane natrvalo, dokud ho akvarista nedá kočce. Takže opusťme osobní hodnocení a věnujme se rybám ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2012 22:21 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: ivaha
Myslel jsem to tak, že nechápu, proč si myslíte, že v jednom akváriu - a specifikoval jsem, že nemyslím elementku ani ty odporné kostky, co tak miluje všeználek LiborSprysl - musí být chován jen jeden samec betta splendens. O ostatních druzích jsem se nebavil, pochopil jsem, že i vy jste se dočetly, že na jiné druhy ryb obvykle samci bet neútočí.
A ptáš-li se, zda o tom vím něco víc, tak tedy ano, vím. A jak velká by musela být ona nádrž, v níž by několik samců bez problémů soužilo, pak záleží na jejím vybavení. Je-li kvalitně osázená, je v ní dostatek skalek, kořenů a dost plovoucích rostlin s bohatými kořeny, potom ve 240 litrovém akváriu může žít v pohodě 10 ks Betta splendens, a to 4 samci a 6 samic. Problém není v nesnášenlivosti samců, ale v neschopnosti některých lidí zajistit rybkám vhodné podmínky. Beťáci nejsou nenávistní rváči. Jsou pouze teritoriální. Mají-li dostatek prostoru, vytvoří si svá teritoria a ta si hájí. Na jejich hranicích se potkávají, načepýří se, slabší samec ustoupí do svého teritoria, někam do spleti rostlin, a silnější ho většinou nepronásleduje, vrací se do svého, aby ho hájil. Sejdou-li se dva stejně silní samci, čepýří se déle, pak se jedou společně nadechnout a odplují každý na svou stranu. Tedy, mají-li dost prostoru. Pro 4 samce musíš mít plochu hladiny minimálně 100x50, lépe 120x50 cm. Samozřejmě že tě jen ctí, že nechceš dát dva samce beťáky do svého miníčka, svědčí to o tom, že nad akvárkem přemýšlíš.
Stačí takto vysvětlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 22:05 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Roketka
Jak už napsal Tomas Enderson, je to přesně naopak.
Pokud se mne chcete zeptat, zda jsem někdy choval bety, tak odpovím ano, choval. A to v době, kdy vaši rodiče ještě byli děti jako já. Bety byly mé první ryby a myslím si, že o nich něco málo vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.06.2012 20:55 Muž LiborSprysl [9009] Re: jamajcan
Ale ano, ovšem to nic nemění na faktu, že nelze tvrdit -Betty jsou labyrintky a kvalita vody pro ně není tak důležitá, jako u jiných ryb. Proto je v prodejnách, s klidem nechávají tejrat v těch kelínkách....protože to není pravda. Pokud nemění, bety hynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 20:52 jamajcan Re: LiborSprysl
Já znám ve svém okolí minimálně dva obchody,kde jsem si stoprocentně jistý,že jim vodu denně nemění.Proto,abych dal pozitivní palec,ještě nemusím být velkoobchodník s Bettami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   09.06.2012 20:45 Muž LiborSprysl [9009] Re: Tomas Enderson
Hele už je to debata o prdu, ale tohle je Martine velká kravina, cos pustil... Betty jsou labyrintky a kvalita vody pro ně není tak důležitá, jako u jiných ryb. Proto je v prodejnách, s klidem nechávají tejrat v těch kelínkách.

Edit: Tak by mne zajímalo, čemu patří ty pozitivní palce...Pánové, vy dva, co jste ocenili příspěvek, dělali jste někdy s kelímkovanými betami? Kdyby ano, tak byste nemohli souhlasit s Martinovým tvrzením...Protože ty kelímované bety mají ve slušných obchodech vodu čerstvou denně. A pokud nemají, tak brzy chcípnou...to k té nenáročnosti bet na vodu.... tone a další znalec...to mne trochu deptá...Zase se rozeběhne debata o týrání bet v kelímkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 20:15 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Tomas Enderson
Vážně? Choval jsi někdy bety? Myslím, že ne, jinak bys mi dal za pravdu. A tuhle informaci nemám od prodavačů. Proč se asi kvůli betám musí dbát na všechny hodnoty vody? Aby byly stále stejné? :c)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   09.06.2012 20:08 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Roketka
Prosím tě ten druhej odstavec radši přehodnoť. Tuhle informaci snad může dát jen prodavač z akvaristiky a to musí tuhle práci dělat první den. Jinak nevím, kde jsi k tomu přišla. Je to přesně opačně. Betty jsou labyrintky a kvalita vody pro ně není tak důležitá, jako u jiných ryb. Proto je v prodejnách, s klidem nechávají tejrat v těch kelínkách.

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 19:42 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: malyLibor
Sameček bety je dost bojovný, jak už jeho jméno napovídá. Rádi se mezi sebou perou až úplně přijdou o ty nádherné ploutve a někdy i o život. Ale znám mnoho lidí, kteří mají v jednom akvárku i čtyři samce bety a nic si nedělají. Podle mě je to o povaze toho určitého samečka. Ten můj, například, je velmi mírumilovný, podle toho, jak se chová k betkám a k ostatním napalomanům (moje akva se jmenuje Napaloma :c)). Ale najít některého, který by měl podobnou povahu, z jednoho pohledu na rybu se to nepozná a než o toho svého krasavce přijít, to raději budu mít jen jednoho.

No a proč jsou beťáci v akvaristikách v malých nádržích? to je jednoduché. Beta je na kvalitu vody hodně náročná. Když se jí najednou změní prostředí nebo nějaké podmínky ve vodě, okamžitě z toho onemocní. V akvaristikách to řeší tak, že je nechávají v miskách s původní vodou, aby prodávali zdravé jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 18:54 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
Tak určitě. Já jen vznesl připomínku, že to možné je :P Nebyly tu určené podmínky :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 14:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Ninco
No, tak tady je ale podstatný to, že na sebe byli zvyklí, když nebyly žádný problémy. Úmyslně k sobě dávat 3 dospělý cizí samce, to bys asi nedělal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2012 12:45 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: RadioactiWe
Tak já měl v nádrži 3 mladé dospělé samce, ale byli to bratři a byli na sebe zvyklí od mala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 10:14 Muž RadioactiWe [189] - LabyrintkyRe: ivaha
Kedysi som tu na rybičkách videl nádrž v ktorej si plávali dvaja samci ale nepodarilo sa mi ju nájsť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 10:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Jasně, tak tomu rozumím, že určitě bude rozdíl mezi bettou - mládětem (při odchovu, jak píšete) a bettou - dospělým samcem, kterej si brání svůj prostor. Nevim, jak velký jsou jejich teritoria v přírodě, ale určitě přesahujou velikost běžný nádrže. Takže podle mě - jeden samec v akváriu je správně, souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2012 08:04 host Re: Semtex
Omlouvám se, ano, Betta pestrá. České názvy téměř nepoužívám, protože se s nimi těžko domluvím o jakou rybu vlastě jde. Latinský název je jednoznačný a všude stejný. Ještě jednou omluva za mystifikaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 07:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: host
Betta splendens není Bojovnice bojovná, ale "pestrá".
Bojovnice bojovná má jiný latinský název Betta bellica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 07:03 host Re: malyLibor
Milý příteli, než budete prodavače napadat kvůli zvěrstvu, nastudujte si nejprve něco o rodu Betta a potom specielně o Betta splendens, česky Betta bojovná. Nevím jak Vy, ale já bych si rozhodně nekoupil dobité a pokousané ryby. No a s tím kriminálem...? Konec konců, absurdni stav...: zvířeci zápasy jsou u nás zakázané, co kdyby to někdo z ochranářů pyntlich zhodnotil tímto způsobem? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2012 04:29 Muž LiborSprysl [9009] Re: ivaha
Hele už jsem tu viděl od mnoha schopných, jak mají ve svých nádržích samce tři a já nevím kolik ještě...Do určité velikosti jsem jich měl třeba padesát, protože byli v nádrži z níž se prodával do obchodů "betta mix" bez pohlavního rozlišování. To se konflikty tříští a ne že by se již odmlada nervali...Ale ne tolik.Ve velkém prostoru se více samců ztratí, v hodně velkém prosotoru, ale ze své podstaty na sebe při obhajování rajonu narazí a pak se se seřežou. Takže za mně teda NE takovému chovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2012 01:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Počkej, teď nevim, jestli se dobře chápeme. Tys myslel, že myslíme sám - jakože úplně sám, jen jediná ryba? To ne, já vím, že může bejt s rybama jinýho druhu (asi teda taky ne zase s jakýmakoliv, ale tak daleko do toho nevidim, abych věděla přesně, se kterýma ne) - ach, ty moje souvětí ;-)
Ale pokud´s myslel, že myslíme, že může bejt jen jeden samec toho druhu (ježiši, to se určitě "hezky" čte :-D ), tak v tom případě viz. můj předchozí příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2012 00:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Kruci, nějakým záhadným způsobem jsem si to smazala, takže znova.
malyLibore, já si to myslím proto, že jsem zatím na žádnej opačnej názor nenarazila. Postupně se tady i různě jinde po netu snažím pročíst kde co, a to i o rybách, který nemám. Ty máš zkušenost s chovem vícero samců v jedný nádrži? Já zatím na nic takovýho nečetla, i když je fakt, že informace spešl o bettách cíleně nevyhledávam. Odchovávat je nemam v úmyslu, takže ten jeden samec mi na zpestření akvárka bude stačit, až ho někdy budu mít (zatím ho mám "objednanýho" - nechci ho z prodejny, právě kvůli těm podmínkám, za kterých jsou v akvaristikách prodávaný, jak jsi zmiňoval). A případně, víš-li o tom víc, jak velká by musela bejt nádrž, aby tam několik samců bez problémů spolužilo? Mluvím o betta splendes, ale nedávno jsem tu našla v atlasu ještě bettu imbellis a zde by samci společně měli bejt v pohodě. Ovšem cena je podstatně vyšší než u betta splendens, čímž se tahle rybka nemůže stát jednou z nejprodávanějších - to abychom aspoň částečně drželi téma týhle diskuse ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 00:27 Muž malyLibor [5370] - Asie
Vím, že zas budu napaden za off topic příspěvek, ale stejně mi to nedá se nezeptat: Proč si děvčata myslíte, že samec Betta splendens musí být v akváriu sám??? Zdůrazňuji v akváriu, ne v elementce a už vůbec nepíšu o 10cm kostce. Za týrání rybky v něčem podobném bych dával kriminál. Zajímalo by mne, proč naši slavní ochránci zvířat místo protestů na Velké pardubické raději nefackují prodavače za podobná zvěrstva.... ale to jsem odbočil od mé původní otázky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2012 05:41 Muž LiborSprysl [9009] Re: Sid
Sid napsal: Bakterie najdete skutečně téměř všude, já ale nutně potřeboval reagovat na tradované, (tedy nejen Romantovo!), tvrzení, že ...ty bakterie nežijí ve vodě, ale přisedle na předmětech, ve dně a ve filtru... :)
EDIT: Ale jasně, že jsou jiné cesty, jak rychle a účinně "naočkovat" nové akva nitrifikačními bakteriemi, než vodou z funkčního akva. :-)

Já jsem tu poznámku pochopil a má směřovala spíše trochu do obecna s prstem zdviženým k opatrnosti. Nejen nyní přetřásaná fotbalistická "legionela", ale i jiné potvory běhají kolem nás. A při třeba oslabené imunitě se dovedou snadno uchytit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 21:11 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: LiborSprysl
Bakterie najdete skutečně téměř všude, já ale nutně potřeboval reagovat na tradované, (tedy nejen Romantovo!), tvrzení, že ...ty bakterie nežijí ve vodě, ale přisedle na předmětech, ve dně a ve filtru... :)
EDIT: Ale jasně, že jsou jiné cesty, jak rychle a účinně "naočkovat" nové akva nitrifikačními bakteriemi, než vodou z funkčního akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 06:05 R Muž romant [27849] Re: Sid
O.K. Včera jsem už musel do peří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2012 05:53 Muž LiborSprysl [9009] Re: Sid
Sid napsal: Třeba vzduchem, že? :-)
Teď vážně: nitrifikační bakterie najdete i ve volné vodě.

A nejen nitrifikační smich a nejen ve volné vodě, ale všude kolem sebe, i v sobě, najdete baktérie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 01:08 Martin71 Re: xxviktor
No "bingo" opravdu není voda sterilní. A bakterie nežijou pouze ve filtru a ve dně akvária. hop hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:40 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: romant
Třeba vzduchem, že? :-)
Teď vážně: nitrifikační bakterie najdete i ve volné vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:36 Muž xxviktor [4]
Voda taky určitě není sterilní. Jistě, nebude jich tam jako ve filtru nebo na dně, to jsem ale ani netvrdil. Snad i na těchhle stránkách jsem někde četl, že to může pomoci při záběhu (kor když už tam jsou živé rybičky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:29 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: romant
Kdyby žily nitrifikační bakterie pouze přisedle, jak by se (bez "podpůrného prostředku" i s ním) dostaly do nově zřízeného akvária? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:25 R Muž romant [27849] Re: xxviktor
To se mýlíš, ty bakterie nežijí ve vodě, ale přisedle na předmětech, ve dně a ve filtru, takže o očkování v tomto případě nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:23 Muž xxviktor [4]
Tak co vypustím, to samozřejmě musím dopustit, takže ta voda nebude až tak vydejchaná. Nehledě na to, že si tam tímhle způsobem očkuješ i všemožné tyhlety užitečné breberky. Jak říkám, Pepa si nestěžoval :) Samozřejmě po týdnu už dostával normální kohoutkovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:04 R Muž romant [27849] Re: xxviktor
Nejlepší je výměna vody čerstvé, než vydejchané z jinýho akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:01 Muž xxviktor [4]
Pokud máš starší akvárium, tak "naočkovanou" vodu můžeš dolévat z něj. Já kvůli té světlé bojovnici koupil nové akvárko a tak je tam ryba defacto od založení. Měnil jsem vodu ze staršího akvárka cca co dva dny a ryba byla a je naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:36 Muž Glaos [24] - Živorodky
Takze nechat prazdne akva(bez rybek) a menit vodu alespon 14 dni a pak postupne zarybnovat akva :) dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:33 R Muž romant [27849] Re: Katha
Prostě se musí dodržet nějaký minimální čas na to aby tomu tak mohlo být. Je vhodný to podpořit třeba lehkým nakrmením prázdnýho akvária troškou suchýho krmení, bakterie taky musí z něčeho žít, nebo nasadit třeba pomocníky šneky, prostě producenty odpadu, čehož využijí nitrifikační bakterie. Samozřejmě, že se dá použít nějaký komerční podpůrný prostředek, ten Tebou zmíněný je velmi osvědčený, po dobu zabíhání je možno často měnit vodu a zbavovat se tak hromadících se škodlivin.
Edit: maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:27 Žena Katha85 [74] Re: romant
nejsem si tedy jistá, že tě chápu - jak myslíš toto? "založí tak jak má a je ustanovena stabilní nitrifikace"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:25 R Muž romant [27849] Re: Katha
Tak znovu, když se akvárium založí tak jak má a je ustanovena stabilní nitrifikace a ryby jsou nově dodávány postupně, tak se problém nedostaví. Tak jsem to myslel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:21 Žena Katha85 [74] Re: romant
Mno myslela jsem to tak, že všechny ryby mají problém se adaptovat na nově založenou nádrž, jakože to není typem ryby.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3251