Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.05.2013 17:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
gratuluji, pokud je to úspěch, pro tebe velký, tak proč se nepochlubit, že ;-)

ať se daří i dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   29.05.2013 08:33 Muž Glaos [24] - Živorodky – první odchovanec
Fotka k příspěvku Konečně se mi povedlo alespoň odchovat prvního jedince má sice jen 2 měsíce ale i to je pro mě úspěch musel jsem se tu pochlubit.už se tam rýsují další samečci. omlouvám se zda to nepatří do tohoto vlákna ale chtěl jsem to někde ukázat :-D

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:53 Eliška – Re: vondr001
Vše se už uzdravilo, oko se vybarvuje a ploutvičky dorůstají :) Stačilo jen zvednout teplotu v akvárku, 1 den byl v karanténě a potom i ve společném jsem přidala sůl dle návodů z jiných fór :) Samec je čilý, holky nahání a holky jsou opravdu holky, jen jedna mám jednoduše déle a to je drsná holčina a je pořád 1 - 2x větší než on :-D a holčina to opravdu je, nedávno se vytírala s mým jiným samcem :) ale děkuji .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 23:19 Muž Glaos [24] - Živorodky
Dobry večer, chci se zeptat jestli se vám už někdy u odchovanců vyskytlo že rybka která vypadá uplně zdravě se najednou ve vodě začne jakoby škubat a za 1min je mrtvá? myslíte že to byla v rozena vada nebo se mohla něčím zadusit myslím tím nějake větší sousto. viděl jsem to prvně.Ps: jsou to mi první odchovanci bett.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:22 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Přijde mi trochu drobnější samice i susenym(vločky,granule,sušené blechy)mrazene(perloocky,krevetky,patentky,koretky,nitenky,buchanky)
Samec nechce nic jiného než granule:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Annabell
Tak 5 měsíců je na tření OK, pokud rostl normálně a je pěkně stavěný.
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:03 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj zase otravuju :-D chci se zeptat jestli je mozné nechat vytrit mého 5mesicniho samce betty se samici jak je mám nejlépe připravit nějak mi nechtějí zrát to co by měli mám uz zkušenosti ten samec je můj odchovanec ale ted se mi nějak nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 11:28 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
a ja ze ma taku nezvycajnu farbu ta jedna ktora ma pruhy :-D :-D :-D
velmi pekne vam dakujem este si musim zohnat artemie a spravit im liaheň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2013 11:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jaffi
Ano, přesně tak, ale u světlých barev, nebo bezbarvých tohle vůbec není.
Dat třít samičku můžeme i nenapruhovanou. Podmínka je, aby byla přibližně stejně velká jaka samec a v dobré kondici.
Většinou se napruhují až ve vytíračce. Tedy ty kde to jde vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2013 09:13 Žena Jaffi [91] Re: Iloveo
Samička připravená ke tření má na sobě svislé pruhy (od hřbetu k bříšku).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 16:25 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
ako sa da zistit ze samicka sa chce třít?
Lebo mam ich štiry a neviem ktoru mam dat k samcekovi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:23 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Iveta
Určitě nic dál s prvním samcem netřít.
Z prvního tření by nic nemuselo zůstat.

Potěr krmit Artemii, nebo háďátky a pak Artémie. Teď se dá nachytat v přírodě i živé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:08 Iveta – Betta
Ahoj,
tak se mi včera bettky vytřeli :-) Samičku jsem dala do společného akvária,ale vypadá to,že je připravená se třít i ta druhá samička...Chci se zeptat zda se může vytřít do toho samého hnízda co se samec vytřel s tou první samici nebo to mám nechat být?A ještě mě zajímá čím potom krmit potěr...Všude čtu,že artemii...Můžete mi prosím poradit?Samečka jsem měla doma delší dobu,samičky mám týden,takže s chovem začínám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 12:58 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Semtex
Jo jo ale asi nejvíc potreba je dobrý, kvalitní a nadržený páreček bett :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2013 11:48 Žena Iloveo [11] - ObojživelníciRe: Semtex
tak tie body mam dobre :-) no tak ja to skusim a dufam ze stastie bude na mojej stane :)
Dakujem !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2013 09:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kryštof
Štěstí..... to je třeba nejvíc.
25st. C muže být pro odchov málo, ale jde to. Bude pravděpodobně málo přeživších jedinců, ale pokud je vše OK tak dolní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 06:45 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Iloveo
Napiš uživateli Semtex ;-) ten odchovává betty ve velkém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 23:10 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Ahojte ja som uplný začiatočník stydim a rada by som vedela ako mam postupovaťa ak chcem mať drobcov betty :) co som sa docitala tak
1. stlpec vody ma byt 10cm
2. voda ma mat teplotu 28stupňov (Može mat aj 25???)
3. Samčeka dám do nádrže na rozmnožovanie večer a až ďalšie ráno pridam samičku, a aj to iba v prípade, že samček postavil hniezdo. Aby mal samček chuť stavať hniezdo, na noc mám dať do malej nádržky vedľa jeho akvária samičku. Ak budú mať očný kontakt, určite to samčeka podnieti stavať hniezdo.
4.po vytretí mám odloviť samičku
5. Asi po 48 hodinách sa z vajíčok vyliahnu malé rybky, no samec ich bude stále držať v hniezde. Po ďalších 2-3 dňoch sa poter rozpláve. To je čas na odlovenie samčeka a poter začnem kŕmiť Artemia Salina.
ČO POTREBUJEM VEDIEŤ EŠTE ABY SOM BOLA USPEŠNÁ A MALA DROPCOV? A HLAVNE BY SOM RADA VEDELA ČI BUDE STAČIŤ AJ 25STUPŇOVÁ VODA.
UZ VOPRED VÁM ĎAKUJEM ZA RADY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 13:59 Lenka
Tak už dobrý,už na to přišel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 13:41 Lenka
Prosím pomoooc...Teď pozoruji jak se třou,mám to i natočené,ale jak ze samičky vypadnou jikry,tak sameček je nechá být,padají normálně ke dnu a vůbec si jich nevšímá...Samička to samé,ani je nebaští...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 12:23 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: vondr001
Taky mne to napadlo, ze to nemusi byt samice ;-) .
Ale vzpomel jsem si, jak jsem svemu samci koupil 2 samice a dal je do karantenky. Nic se nedelo, hezky si tam spolu ty dve plavaly. Byt to dva samci, tohle by nejspis hned nefungovalo, stejne jako by se to ukazalo uz v prodejni nadrzi, kde tech samic bylo vic. A pak jsem jednou prisel z prace, jedna rozskubana na cucky, mrtva, druha dodelavala. U Bettek muze obcas neco svihnout v palici i samicim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.05.2013 11:52 Žena vondr001 [674] Re: Eliška
Být tebou, tak ještě zkontroluju, jestli to jsou opravdu samičky. :-) Já si nedávno koupila va zverimexu 2 a z té jedné se vyklubal krátkoploutvý samec. :-D Stačí přiložit zrcátko - sameček zvedne "límec". Je divné, že by ho takhle zřídily samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 08:39 R Muž romant [27849] Re: Eliška
Třeba Torben, nebo Amazon nebo olšový šištičky, listy mandlovníku, možností je celá řada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 08:20 Eliška Re: romant
Děkuji, čistou vodu samozřejmě. To se snažím pořád. Ale můžeš prosím upřesnit ten rašelinový výluh? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2013 08:11 R Muž romant [27849] Re: Eliška
Jako ideál bych viděl vodoléčbu(častou výměnu vody) s přidáním huminů a tříslovin, prostě nějakej rašelinovej výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 08:08 Eliška – Betta bojovnice - napuchlé oko
Dobrý den, ráda bych se zeptala na to, jak léčit opuchlé oko u samce betty. Mám 60 l akvárko a mám v něm více bett, samce a několik samic, asi se poprali přes noc a já ráno objevila kus jeho ocasní ploutvičky na dně a potom oko měl napuchlé a nejsem si jistá, zda je červené, protože jsem viděla jeho oko jen mžikem a bylo tam trochu červené, ale hned se otočil. Dá se to léčit? Trochu mi z toho polehává a naklání se na jeden bok. Dala jsem ho do karanténního akvárka, kde naštěstí leží na rostlinách u hladiny a vodu má na 28°C. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 07:01 Lenka – Betta
Tak včera začala stavět hnízdo a dnes ráno je hnízdem zaplněný téměř celé akvárko...Samičku nahání jak divej,ale ta mu pořád utíká...Uvidíme jestli se nechá přemluvit :-)Chci se zeptat,jak dlouho jim může asi trvat než se vytřou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2013 19:04 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Lenka
Ja si jen tak tipnu, ze ty bublinky jen tak samy od sebe nedrzi, ze ten vzduch musi samec trosku obalit nejen cistou vodou, ale i necim co produkuje... Ted je otazka, proc to neprodukuje. Ze by treba strava?

Nevim, fakt jen sedlackej pristup, proc brambory nerostou ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 18:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lenka
předpokládám, že krycí sko je.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:17 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Lenka
tak jestli ma u sebe poprve samici, tak je nezkuseny...ono se to casem podari, jen tomu dej cas:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 07:52 Lenka
Nezlob se na mě,ale o chovu Bett jsem si přečetla,pročítala jsem i tady forum...Jen mě prostě zajímalo proč mu tam ty bublinky nedrží a hned praskají...To je vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2013 07:42 R Muž romant [27849] – Re: Lenka
Jdeš na to stylem "hup na krávu už je tele". ;-) Chce to čas, sledovat a mít trpělivost. Když budou ty správný podmínky, tak se jistě zadaří. :) Určitě si o odchovu bet něco nastuduj, ono od toho "chtít" k "mít" je docela daleko. ano Když pročtěš toto vlákno, tak jistě informačně strádat nebudeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 07:15 Lenka
Zdravím,prosím moc o pomoc :-) Včera jsem si domů dovezla 2samičky Betty,samečka už doma máme :-) Samozřejmě zájem o samičky je veliký,tancuje před němi jak divej :-) Ale...Dnes ráno jsem vstala,pozorovala jsem akvárko a viděla jsem jak jedna ze samiček mrská ocáskem a najednou vypustila jikry,ale druhá samice a paví očka je sežrali :-( Tak jsem okamžitě ,,nastartovala´´ menší akvárium,přendala jsem samičku i samce do něj,zvýšila teplotu na 30°C...Samiček se snaží dělat hnízdo,ale nějak mu to nejde,vypustí bublinku,ale ta mu hned praskne :-( Dala jsem jim tam i polystyren,kytek a kamení tam mají dost,aby se mohla samička schovat...Nevíte proč mu to hnízdo nejde?Švagrová má bettu samečka v bettariu a ten dělá hnízdo sám od sebe,aniž by měl poblíž samičku a i když mu vymění vodu,tak po chvilce tam má hnízdo zase a mu to krásně drží,jen tomu našemu ňoumovi ne :-( Já chci malé betta miminka :-D Všem moc děkuji za jakékoliv rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 05:18 Muž LiborSprysl [9009] Re: chovatel
A krmíte ji? Třeba má furt hlad... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 17:56 Muž Prcek1 [0] – Pomoc - Bettou
Dobrý den potřebuji pomoc. Beta mi furt jí jikry nevím si s tým rady.Prosím o pomoc děkuji, :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2013 12:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Eliška
O čistotu se bát netřeba. Filtr stačí pustit až po té co se prckové rozplavou. Filtr by měl být raději bublifuk a jen jemné líné proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 12:53 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Eliška
dej tam normalni bublifuk s vystupem trubky nad hladinu, to, ze rozbijes hnizdo nevadi, ale dej si pozor at poter neubijes bublinama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 11:59 Eliška – Dotaz pro čištění s potěrem
Dobrý den, mám, pro mě velmi důležitý, dotaz. V mém akvárku za chvíli budou vylíhlí mladí prckové Beťťáků, akvárko má cca 10 l a sloupec vody mám na 12 cm, teplota je 28 °C. Ale mám strach o čistotu a to je můj dotaz. Jak mám udržet vodu čistou a pro život v ní umožnitelnou, když nesmím teď filtrovat, když jsem to zkusila, hnízdo se ničilo, potom jen jemně vzduchovat. Mám strach, aby tam vůbec přežili ti malí. Děkuji !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 05:09 Muž LiborSprysl [9009] Re: Jaffi
Jaffi napsala: Četla jsem, že samice dokáže jikry samovolně vypudit. Snad to potvrdí i zkušení akvaristi. stydim

Potvrdí a dokonce nejen v případě bet...Dovedou to samice ancistrusů, vytřou se spolu dvě samice cichlid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:23 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: lojzalojzovic
to asi ne, on jikry oplodnuje kdyz ji drzi v sevreni, dokonce jde poznat co je voda a co ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:15 Muž lojzalojzovic [327] Re: Celiny
sakra zas decka nebudou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2013 20:37 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: lojzalojzovic
potvrzuji a rekl bych, ze je to i bezne. Ja mel tri samice a 1 samce v 54l, samec posel starim, do burzy cca mesic, tak jsem tam nechal pouze ty samice (pravidelny vyter samice/tyden), zaplnene samice nemely boyfrienda tak jikry samovolne vypoustely a navzajem si je poziraly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2013 20:11 Žena Jaffi [91] Re: lojzalojzovic
Četla jsem, že samice dokáže jikry samovolně vypudit. Snad to potvrdí i zkušení akvaristi. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:00 Muž lojzalojzovic [327] – jikry
mám dotaz, snad tu není ve starších příspěvcích ;-) , dcera mi tvrdí že pozorovala bojovnici jak trousí jikry, samec na ni kašle, občas ji prožene ale hnízdo nestaví. je možné že samice vysype jikry sama od sebe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2013 18:42 Žena Leja [70] Re: vondr001
vondr001 napsala: Zbytky se odsávají odkalovačem, stačí malý, nebo hadičkou.

V miniaturním akváriu to odkalovačem - byť malým, moc nepůjde. Nejlépe poslouží tenká hadička. Jeden konec hadičky ponoříte do akvária, druhým koncem ústy nasajete vodu a poté jí necháte volně vytékat do nějaké nádoby. Ponořeným koncem "jezdíte" těsně nad dnem - podtlak nasaje výkaly a zbytky potravy, které jsou lehčí než písek.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 17:48 Lenďa Re: malyLibor
Díky, kdybych věděla,že je budem trápit, tak bych nikdy s koupí rybiček nesouhlasila (dostal je syn k svátku )a v prodejně jsme byli ujištěny, že větší akvárko nevyžadují naopak je jim dobře v menším.Dokonce nám spíše nabízeli takovou plastovou krabičku,mnohem menší než to co máme. Díky, zkusím to nějak pořešit.L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2013 11:18 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Lenďa
Pokud bys jim chtěla dopřát opravdu normální prostředí a běžný život a ne utrpení, doporučil bych koupit jim nějaké klasické akvárko okolo 50ti litrů a osázet ho rostlinkama. V tom, co máš, ti dlouho žít nebudou. Betta je sice nenáročná rybka, ale v něčem takovém, jak máš ty, moc dlouho nepřežije. Potřebuje kvalitní vodu a teplotu 25°C, a to jim bez topítka nezajistíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:26 Žena vondr001 [674] Re: Lenďa
Zbytky se odsávají odkalovačem, stačí malý, nebo hadičkou - koupíš v akvaristice. Krmit raději méně a 2x denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 08:19 Lenďa Re: vondr001
Díky, zkusím to.Zkoušela jsem to vyfotit,ale je to hrozně blbě vidět.Čím se odsávají zbytky krmiva?a mohla by si mi poradit ještě s tím krmením?kolik a jak často?všude čtu něco jiného.Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2013 22:19 Žena vondr001 [674] Re: Lenďa
Ta našedlá tlama a slepené ploutve by mohly naznačovat bakteriální rozpad ploutví. Rozhodně by to chtělo fotky nemocné ryby. Zatím měň denně klidně polovinu vody. Pokud by se stav nelepšil, sáhla bych po nějakém léčivu.
Co se týká bojovnic, pokud jsou chovány v malé nádrži bez filtru, výměna vody 1 za týden nestačí. Doporučuje se alespoň 1x za tři dny vyměnit až 90% vody. Po krmení je potřeba vždy odsát zbytky krmiva. V malé nádrži se voda rychle kazí.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2301