Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 11:25 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: hannyy
ahoj třídit by jsi ho měla průběžně už po měsíci jsou vidět rozdíly v růstu větší jedinci utlačujou menší a ti pak nerostou pokud ho budeš třídit tak po měsíci je to ok samce do separace dávám po dvou měsících ti pak rychle rostou a sílí ve čtyřech měsících je mam v prodejní velikosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:52 Žena hannyy [13] - Labyrintky
ahoj kdy bych měla začít třídit potěr a jak?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2012 08:40 R Muž romant [27849] Re: DREDRA
Tentokrát jsem to sem napsal já i přesto, že se to tady probíralo x krát. Nedávno se mě někdo dotazoval, jak to že mu bety nejdou odchovat, když je má v kostce 50x50x50cm a to je přesně o tom vhodným zařízení té vytíračky. Teď je to vysvětleno, tak zase za nějakej čas bude obdobný dotaz jistě následovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   04.11.2012 08:32 DREDRA Re: LiborSprysl
Já osobně taky vodní sloupec nesnižuji,ve vytíračce mám cca15cm vody.V mnoha odborných článcích se to uvádí ale myslím si,že to někdo kdysi napsal a pak to každý jen opisuje.Tady byla jen zodpovězena otázka proč se to vlastně doporučuje.Pokud je vhodně zařízená vytíračka tak snižovat vodu netřeba...ale to jste už napsal Vy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2012 07:19 Muž LiborSprysl [9009] Re: LiborSprysl
Ani tři neděle starý potěr ostatních labyrintek sám od sebe žádné hloubky nevyhledává. K odchovu se běžně používá "bodové nasvícení" u hladiny, kam se stahuje i trepka a pak artémie, aby se potěr mohl ládovat od "světla do tmy".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.11.2012 05:54 Muž LiborSprysl [9009] Re: hannyy
Já teda nevím co je to snížit sloupec vody...připadá mi to zase jako jedno z šamanských zaklínadel. Deset let jsem třel bety v nádržích s výškou vodního sloupce cca 25-30 cm a nikdy jsem s ní nic nedělal. A potěr se mi tedy vyčerpaný nezdál. Hlavně píšete, že snížení vodního sloupce pomáhá doplavat potěru k hladině a odkud??? Takhle starý potěr se pohybuje jen pár cm pod hladinou...
Nepředpokládám, že by znalý člověk chtěl třít bety v nádrži s výškou sloupce půl metru... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2012 18:38 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: DREDRA
moc děkuji všude se píše že se to má udělat ale nikde jsem se nedočetla proč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2012 18:27 DREDRA Re: hannyy
Zhruba ve 3-tím týdnu se potěru začíná vytvářet labyrint.Snížení vodního sloupce napomáhá potěru doplavat k hladině bez většího namáhání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 18:03 Žena hannyy [13] - Labyrintky
ahoj proč se potěru snižuje voda, a je to opravdu potřeba???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 17:53 jake98
všem děkuji za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2012 17:51 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: jake98
Fotka k příspěvku mělo by to vypadat asi tak ty květináče jsou naschvál na stojáka aby byla zakrytá dirka v květináči už se několikrát stalo že tam ryba uvízla :-D

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 17:44 R Muž romant [27849] Re: jake98
Jak psal kolega a pokud nemáš, tak je dobrý snížit sloupec vody tak na 20 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 17:42 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: jake98
musíš ji odlovit samec by ji jinak zabil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 17:39 jake98
může se nechat samička po vitření v nádrži nebo se misí odlovit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 15:21 Muž LiborSprysl [9009] Re: malyLibor
Od začátku osmdesátých let to byla spíš lavina druhů, nikoliv okrajové procento, než každý pátý rok jeden druh ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 11:39 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Sid
Já mám zkušenost, jakou jsem napsal... ale věřím vám, že tak nějak to být mohlo, stejně jako to věřím svému jmenovci. Nicméně to bylo to okrajové procento... díky němuž se ale u nás každý pátý rok objevil nějaký nový druh ryb :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 11:31 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: LiborSprysl
Teď jste mě dostal... :) Datluji svůj příspěvek, přitom řeším hromadu dalších věcí, a než se z toho vyhrabu, už jste tu s tím svým příspěvkem... :-D
(Ale aspoň Libor vidí, že si nevymýšlím. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 11:29 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: malyLibor
...prakticky žádné ryby se nedovážely a naprostá většina ryb u nás byla také z našich chovů...
Vcelku souhlas. :-) V té souvislosti se mi vybavilo, že kdysi dávno byl v Komenského ulici Zverimex, který vedl jistý pan J.D. Ještě jako "všivák" jsem k němu chodil jen tak na čumendu a hlavně - chytat rozumy. Jaksi "mimo oficielní nabídku" si ti movitější mohli přes něj přijít k rybám, které neměly původ v ČSSR. Že se sem dostávaly přes tzv. "Západ", je jisté; jak se dostaly na ten "Západ", je předvídatelné. Kolik potom bylo takových J.D., těžko hádat...

BTW: Vypouštění nepůvodních živočichů do přírody a zbavování se akvarijních rybek, (mrtvých a bohužel - někdy i živých) jsou dvě poněkud rozdílné věci.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2012 11:12 Muž LiborSprysl [9009] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Souhlasím... i když s výhradou. Bral bych posledních řekněme 20 let. Ač nejsem nijak nakloněn idealizování si doby před sametovou revolucí, ba naopak jsem přesvědčen, že dnes jsme na tom ve všech ohledech lépe, tak v akvaristice díky právě té izolaci to vedlo k tomu, že se prakticky žádné ryby nedovážely a naprostá většina ryb u nás byla také z našich chovů.
smich hop Zase tolik nesouhlaste...natož s výhradou. V české akvaristice nebylo před dvaceti lety skoro nic nemožné! Úměrně době...Nádržky ostřikovačů bývaly plné ryb cestou z NDR, kam se kupodivu dostávaly ryby na tu dobu zcela netušené. (Hodně pomáhala Kuba a její akvaristé, paradoxně Kuba.) Mnoho ryb se vozilo z Polska. A to pominu práci lidí ve Zverimexu. Sice to byly ryby "na pořadník" a dlouhé fronty, ale také toho bylo požehnaně. V té době Asiaté teprve zjišťovali, jaký to bude byznys cpát do Evropy tuny ryb z antibiotikových lázní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 11:04 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Sid
Souhlasím... i když s výhradou. Bral bych posledních řekněme 20 let. Ač nejsem nijak nakloněn idealizování si doby před sametovou revolucí, ba naopak jsem přesvědčen, že dnes jsme na tom ve všech ohledech lépe, tak v akvaristice díky právě té izolaci to vedlo k tomu, že se prakticky žádné ryby nedovážely a naprostá většina ryb u nás byla také z našich chovů. Díky tomu zde bylo minimum nemocí. Nějaká krupice a bakteriální nákazy se vyskytovaly, ale různí ti exotičtí paraziti pro nás byli věc neznámá. Možná proto se nerozšířili do volné přírody. Každopádně toto nebezpečí tu je. Vezměme si třeba jen případy, kdy se akvarijní rybky vypuštěné akvaristy, kteří je už nechtěli, ale "neměli to srdce" je utratit přemnožily a způsobují i problémy. Piraně v přehradách a rybnících jsou proti tomu úsměvným zpestřením okurkové sezóny v bulvárních plátcích.
Ale to už jsem mimo mísu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 10:46 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: malyLibor
...mrtvá rybka by se měla zabalit a dát do popelnice, nikoliv do záchoda, jak to někteří dělají. Je to z toho důvodu, že na akvarijní rybce mohou být nějací paraziti či nemoc, které se v naší přírodě nevyskytují, a když se tito paraziti přes stoky dostanou do volné přírody, mohli by být pro naše živočichy velmi nebezpeční...
Uhynulá (utracená) rybka do kanálu skutečně nepatří.
Když si ale představím, kolik tun ryb, (často ještě "ne úplně mrtvých", stižených kdejakým moribundusem!), absolvovalo tuto "poslední kanalizační cestu" za těch sto let, co se u nás akvaristika provozuje, tak to máme neskutečné štěstí, že ty naše živočichy ještě máme... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 10:15 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: doppelp
Mrtvá rybka se dá dát i do krabičky a pochovat. Je to malinký hrobeček. Je pravda, že já takto pochovával rybičky, když jsem byl dítě, a před dvěma lety kančíky červenooké, kteří se mnou byli více než 10 let.
Ale jinak radí správně ivaha, mrtvá rybka by se měla zabalit a dát do popelnice, nikoliv do záchoda, jak to někteří dělají. Je to z toho důvodu, že na akvarijní rybce mohou být nějací paraziti či nemoc, které se v naší přírodě nevyskytují, a když se tito paraziti přes stoky dostanou do volné přírody, mohli by být pro naše živočichy velmi nebezpeční.
Ať už si vybereš jakoukoliv variantu, tak bych teď na tvém místě pořídil klasické akvárium. Pro bettu by stačilo i 20tilitrové, ale jestliže koupíš klasické 54litrové, neuděláš chybu. Topítko už máš, světlo snad taky, dokoupíš jen filtrační kostku s hlavou (nestojí moc a je to kvalitní filtrace), zasadíš rostlinky a za 3-4 týdny můžeš mít beťáka i se třema samičkama a uvidíš, že se mu bude dařit lépe než v kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 09:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: doppelp
Mrtvou rybku do popelnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 09:51 doppelp Re: romant
Jo a vubec nevim,co mam ted s tou rybkou delat.Co se dela s mrtvou rybkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 09:47 doppelp Re: romant
Umřel mi.Tak tohle jsem nezvladla.Ale diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:13 R Muž romant [27849] Re: moncix
Dej sem fotku a je po spekulacích a věštírně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:12 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: moncix
asi je to uplna blbost, ale nemuze progresivni bakterialni rozpad ploutvi? obvykle napadne bojovnice jako prvni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:50 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: moncix
Jestli má to akvárko 300 litrů, tak je to záhada. Pokud je ale malé, tak prakticky to mohly být skaláry a nebo guramy a nebo ostatní bojovnice... obzvlášť velké druhy potřebují velká akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:31 moncix – obzrata bojovnica?
ahoj..chcem sa opytat..zalozili sme si spolocenske akvarium do kt sme dali kalare, guramy, black moly, platy, panciernickov a bojovnice.. o 2 dni mal bojovniciak uplne obzrane plutvy :-( ....ktore z nich ho mohli podla vas obzrat? lebo bojovnicu by som v akvariu chcela ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:01 Muž lopuchojd [10] Re: kyo
No kdyby zalezelo na me tak mam doma jeste alespon dvoustovku.Ale neni to kam dat.No cas ukaze.Diky za odpovedi oboum.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:52 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: lopuchojd
hezky akva X-) noo, ale ty dve samice budou MAX, co bych tam dala. uvidis, jak se zzijou.
mozna bych ubrala krunyrovce, ti dorustaji 15cm. nebo casem, az povyrostou bych jim doprala a koupila 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 19:45 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: lopuchojd
ještě 2 samice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:40 Muž lopuchojd [10] Re: p7701
celkem 2 samice nebo jeste pridat 2 samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2012 19:37 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: lopuchojd
co jsem koukal máš tam nějaký pavý oka a krunýřovce takže v poho přidej alespon dvě samice betty aby se samcovo pozornost rozptýlila na více samic já myslím že to bude ok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:33 Muž lopuchojd [10] Re: p7701
14 ryb.Neni uz jich tam takhle dost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2012 19:26 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: lopuchojd
klidně kup ještě tři akva je super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:20 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: romant
Rašelinový výluh tam byl, sice už ředěný ale byl. Samec se vytíral poprvé tak uvidím příště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:17 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: DREDRA
tak uvidim třeba se aspoň jedna vylíhne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:17 Muž lopuchojd [10] Re: kyo
Akva mam v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:50 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: lopuchojd
no urcite bych koupila aspon dalsi tri a hodne schovavacek, aby nebehal furt za jednou a vysiloval ji. dulezity je, aby to akvarium nebylo male na tolik ryb. kolik tam je ryb a kolik litru? pokud je male, tak bych nechala jenom samce a samici bych vratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:30 Muž lopuchojd [10] Re: kyo
Je tam s nim sama.Je to spatne? Kolik by jich tam melo bejt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:25 R Muž romant [27849] Re: hannyy
Zkusil bych to příště s rašelinovým výluhem. Oni ryby nejsou pitomý a vědí kdy z toho něco bude a kdy ne, tak se třeba ani nenamáhá, nebo je to nějakej nezkušenej mlaďoch, on se přiučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:23 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: lopuchojd
je to stres a samec na ni dorazel, protoze si branil teritorium. uz ji pravdepodobne prijal. neni tam s nim sama vid? jako mas jeste dalsi samicky.
kdy se vybarvi zpet? to zalezi... dej ji cas a krm ji vyzivne, at se ji ze stresu neco nechytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:21 DREDRA Re: hannyy
spíše z toho nic nebude jikry bez samcovi péče zaplísní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:17 Žena hannyy [13] - Labyrintky – potěr
ahoj, dneska se mi vytřeli betty ale samec si jiker vůbec nevšimnul, ona nějaké sežrala a něco málo zůstalo na dně. Může se ten zbytek vyklubat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 17:42 Muž lopuchojd [10] – prouzky
Ahoj
Pred tydnem jsem si poridil Bettu samicku.Pri koupi byla krasne vybarvena no a ted je jakoby vybledla a prouzkata.Nekde jsem tu cet ze takova rybka je ve stresu.Po koupi jsem ji mel v karantene a po asi tejdnu jsen ji dal do spolecneho akva.Jsou tomu jiz 2 dny.Kdy se ji vrati puvodni barva?
Kdyz jsem ji dal do akva tak za ni furt plaval samec.Ted uz to tak neni pluje klidne okolo ni a ani si ji nevsimne.
Jeste bych chtel dodat ze barvu ztratila uz v karantene.
Dik za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2012 10:18 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kyo
rúst bude normálně je to vývojová vada zakřivení páteře do chovu se určitě nehodí bud ji nechat v klidu dožít pokud vám to nevadí nebo to humáně ukončit lepší už to nebude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 23:46 Žena kyo [271] - Labyrintky
Fotka k příspěvku jeste lepsi fotka, kdyz plave vypada dost neohrabane ... lepe to vyfotit neslo.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 23:45 Žena kyo [271] - Labyrintky – divna pater
Fotka k příspěvku zase otravuju, ale stalo se vam nekdy, ze meli malicci takhle prohlou pater? koukala jsem na netu na ruzne geneticke vady, ale ani na jednu to nevypada, ryba normalne roste, ale nerekla bych, ze je uplne v pohode. tedy pri nejmensim to vypada divne :-D

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 21:39 R Muž romant [27849] Re: doppelp
Tak nějak.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2701