Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:36 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: Litvik
Ne. Ani bettu ani pancéřníčky, u všech Bohů. Navzájem by si nevadili ale chce to podstatně větší akvárium. Pancíci potřebují hejno 6 a více kusů a dorůstají i osm centimetrů. Betta je sice prodávaná jako ryba, co nepotřebuje prostor, ale zkus si představit sama sebe, nedej bože ještě s dvěma lidmi doživotně zavřenou v koupelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   19.01.2013 22:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: p7701
Na jednu betu to možná dostačující je, na ty pancéřníčky to ale dostačující není. Ti by měli být v hejnu minimálně 5 ks v podstatně větším akvárku... tak jsem pochopil já to, co napsal grunda pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 17:23 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: koikapor
Už mě opravdu nebaví věčně debatovat na toto téma. Je vidět, že o betách nevíte nic. Hlavně o jejich životnim prostředí. Tímto končím s touto debatou. Mějte se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 16:10 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: p7701
Keby si videl betu v 400 litroch, tak by si sa nato díval inak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 15:06 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Litvik
Úplně v pohodě si ho tam dej. Na bettu je dostačující. Stále si tady myslej že betta potřebuje 50 l. Omyl! At se ti daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2013 15:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Litvik
Ne! To akva je malé i na panceřníčky, tahle velikost tak max. jako krevetkárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 14:15 Litvik – Mini
Ahoj,mám v akváriu dva pancéřníčky,můžu k nim dát beťáka ?? Akva mí 12 litrů a má filtr,živé rostliny a kořen-- ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.01.2013 18:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bansher
Přesně jak píše Libor. Více samců se snese jen špatně. Míval jsem kdysi v dobře zarostlém 240litrovém akvárku 4 samce a nebyl to vážný problém, ale i tak docházelo k soubojům. Ve 30tilitrovém akva opravdu moc bet být nemůže. Pokud dáš 2 samce, silnější slabšího skoro na 100% zabije. A i když dáš samce a 2-3 samičky, asi bude problém, protože rybky nebudou mít kam se schovat a jak se vyhnout jedna druhé. Chtělo by to raději větší akvárko. Takový set 80x40x35cm, kde už bys mohl mít samečka a 3 samičky, vyjde na cca.2.000,-Kč, což je jen o nějakou stovku víc než 30tilitrový set.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 08:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: bansher
Samců věru špatná a v třiceti litrech může mít problém i větší počet samic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 07:43 bansher Re: malyLibor
Dobrý den,
děkuji moc za rady, o víkendu už bude snad nové akvárium. Hodně se mi líbil článek "zakládáme akvárium" ... Ještě se chci zeptat, jak je to se snášlivosti více bett v jednom dejme tomu 30l akváriu?

Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2013 01:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bansher
Ach jo. Je mi tě líto, takovýto dárek člověka spíš rozpláče než potěší... ale je dobře, že sis našel tyto stránky. Dreamdiver i p7701 ti dobře radili. Měnit denně nejméně polovinu vody a udržovat teplotu nad 24°C. Co nejdřívě založit nové akva, ale než se do toho pustíš, přečti si o tom tady něco. Jsou o tom dobré články tady pod odkazem ČLÁNKY rybicky.net/clanky/ hned nahoře v rubrice Začínáme. A pokud ti bude něco nejasné, ptej se. Místní zkušenější akvaristé ti rádi poradí. Např. právě p7701 je velmi zkušený chovatel bet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   09.01.2013 23:57 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: bansher
To "akvárium" je horší jak koncentrák, bejt tam rybou, tak umřu dobrovolně co nejdřív.
Jaký jsi objednal akvárium? Chce to aspoň 30 litrů.
Pročti si témata a články o založení akvária, bude to chtít filtr, osvětlení (na malé akva bude stačit i nějaká stolní lampa s dostatečným výkonem, pokud nechceš investovat), pořídit vhodný substrát a osázet akvárium rostlinami, nejlépe nenáročnými. Ze začátku měnit část vody každý den, postupně frekvenci snižovat jak se bude akvárko zabíhat-předpokládám, že tam dáš ryby asi hned po založení, ono moc jiných možností není, když už je máš doma.
Tady v tý hrůze co máš určitě měnit denně!! Odstátá voda je OK, pokud bydlíš v bytě tak by teplota vody mohla být OK, tady v tom pseudoakva taky netopíš, takže voda bude mít pokojovu teplotu.
Teploměr ale určitě kup, mají ho všude, stojí tak třicet kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2013 22:58 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: bansher
Kup si teploměr a ideálně topítko, mají to v každé akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:23 bansher Re: p7701
Moc děkuji za radu. Vodu, kterou jsem nechal od včera odstát, tak jsem ihned vyměnil. Nové akvárko je na cestě. Takže doufám, že jim bude líp, bohužel ale nevím jak změřit teplotu vody nemám tu nic na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.01.2013 21:05 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: bansher
Už jen z fota je vidět. že voda neni ok. Nejsem zastánce těchto okrasných betárii ale budiž. Je tedy nutné ted každý den měnit vodu. Až to bude ok. Každý třetí den celou. A chce to umístit na teplé místo, aby voda měla alespon 24 stupnů. Ale nejlepší by bylo zrušit to a pořídit normální menší akva. Llidi se prostě neumějí v takových nádržkách o betty postarat. At se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:39 bansher – Beta nejspíš nemocná
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
prosím potřebuji poradit.
Dostali jsme k vánocům bety v duo akváriu a bohužel jedna už umřela. Koupili jsme druhou a ta už začíná být taky divná pořád je u hladiny a téměř kolmo ocáskem ke dnu.

Druhé rybě se mi zdá daří dobře a žádný problém na ni nepozoruji. Nevíte čím to může být?

Přikládám foto rybičky. Prosím poraďte mám strach že umře sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2012 22:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
A ještě jedna odpověď je: "Trpělivost". Tu budeš ještě hodně potřebovat. Ale to nic, chybami se člověk učí. Každý z nás někdy udělal chybu, neboj se, že ne. Jen to chce trpělivost a učit se. A nikdy, ale opravdu nikdy nekupovat nic, co nemáš naplánováno... to se většinou vymstí (i když rozhodně ne vždycky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:23 meleri Re: romant
OK, promluvim se znamym, ma velke akva, samice urcite vezme. Chovatele nevim bohuzel kde sehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:14 R Muž romant [27987] Re: meleri
Na to je možná divná, leč účinná odpověď, jít přímo k chovateli. ;-) Ovšem neznám poměry ve Francii, jak to tam chodí s možnostma nakupovat přímo u chovatelů, tak jako u nás, když je najdeš a dostaneš se k nim. :-)
Jinak to akvo je pouze na toho jednoho samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:59 meleri Re: Semtex
A tak co mam delat? Mam moznost je dat znamemu.
Prijela jsem do akvaristiky, a boraras uz tam nebyly! Meli jen galaxy, a ty stoji 4,90 eur za kus, na to nemam, a krevetky taky nemeli. Koupila jsem betty protoze to mi prislo jedine zajimave a nepredrazene.... B
Bezne se preci bety chovaji v malem objemu? Chtela jsem jen samce, jenze zenska rekla ze samotny samec je za dvanact eur. Pak tam meli jeste pavi ocka, ale nekolik jich bylo v naddrzi leklych do toho nejdu... Ono se to pekne planuje, jenze co delat kdyz prijdes do tri akvaristik a ani v jedne proste nemaji to co chces.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.12.2012 13:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
Je vidět, že sis toho o Bettach moc nepřečetla..... Hádám, že to akvárko nemá víc jak 30l, a ano správně chtějí mražené, suché rohlíky taky většině lidí moc nelezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 12:43 meleri
Ahoj, mam jednoho samce a dve samice Betta, ale samec je na ne desne zly, zezacatku to slo ale ted jsou samice poschovavane v rostlinkach a vubec nevylezou, a kdyz se opovazi trochu plavat, samec hned na ne utoci a zducha do nich hlavou, dokud nezalezou... Myslela jsem, ze se spolu budou trit a nic....
Jeste mam jeden problem, ze mi nezerou moc vlockovou stravu. Je lepsi zakoupit patentky? dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:01 Muž Paul [2] - AsieRe: terezapolednik
Ve dne ho tam nech, a na večer ho dej pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:47 terezapolednik – Je dobré, aby Betta měla pořád zrcátko ?
Dneska jsem dala po dlouhé době své rybce zrcátko. Je to dobré na ploutvičky, ale četla jsem, že nesmí mít to zrcátko příliš dlouho, protože se může tím pomyslným "bojováním" unavit a může to vést až ke smrti. Plave mi po akvárku furt sem a tam. Je jak zběsilý. Jak dlouho mu to můžu nechat ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 17:15 R Muž romant [27987] Re: Sara
I bez jakýchkoliv znalostí o akváriu kde se předmětný ryby nachází si dovolím zatipovat, že půjde o kombinaci nevhodné velikosti té nádrže a podmínek v ní panujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 15:56 Sara
Prosím poraďte... Proč sameček bojovnice oko usmál ploutev samičce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 14:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
V případě Jirky si z vás fakt neutahuji...je to čaroděj...já také míchám výluhy z kytek podle něj a je to fakt dobré...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 14:37 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Coze, jaky lektvary.... Si ze me utahujete nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 14:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
No jo pan mistr je mistr přes lektvary....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.11.2012 14:26 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kyo
On má svuj připravek na složení vody. Návod neřekne ale prodá ho. smich Myslím tím ten přípravek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 14:21 Žena kyo [271] - Labyrintky
narazila jsem na docela dobry rozhovor ohledne chovu, hlavne bett, jen me zarazilo tohle:
clanky.splendenspower.cz/…

TCh: V jakém věku separuješ první samce a jak velká jsou tvá „bettária“? Co ti slouží jako samostatná betária a jak často v nich měníš vodu?

JB: Separuji ve 2 měsících do půllitrových misek na salát. Výměna vody je po 10 až 14 dnech. Po jednom měsíci držení v separaci jsou ryby vyskladněny do obchodní sítě.

14 dni stejna voda v krabicce na salat? tomu nerozumim. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 10:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: malyLibor
...mrtvá rybka by se měla zabalit a dát do popelnice, nikoliv do záchoda, jak to někteří dělají. Je to z toho důvodu, že na akvarijní rybce mohou být nějací paraziti či nemoc, které se v naší přírodě nevyskytují, a když se tito paraziti přes stoky dostanou do volné přírody, mohli by být pro naše živočichy velmi nebezpeční...
Uhynulá (utracená) rybka do kanálu skutečně nepatří.
Když si ale představím, kolik tun ryb, (často ještě "ne úplně mrtvých", stižených kdejakým moribundusem!), absolvovalo tuto "poslední kanalizační cestu" za těch sto let, co se u nás akvaristika provozuje, tak to máme neskutečné štěstí, že ty naše živočichy ještě máme... hmm

BTW: Vypouštění nepůvodních živočichů do přírody a zbavování se akvarijních rybek, (mrtvých a bohužel - někdy i živých) jsou dvě poněkud rozdílné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 10:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: doppelp
Mrtvá rybka se dá dát i do krabičky a pochovat. Je to malinký hrobeček. Je pravda, že já takto pochovával rybičky, když jsem byl dítě, a před dvěma lety kančíky červenooké, kteří se mnou byli více než 10 let.
Ale jinak radí správně ivaha, mrtvá rybka by se měla zabalit a dát do popelnice, nikoliv do záchoda, jak to někteří dělají. Je to z toho důvodu, že na akvarijní rybce mohou být nějací paraziti či nemoc, které se v naší přírodě nevyskytují, a když se tito paraziti přes stoky dostanou do volné přírody, mohli by být pro naše živočichy velmi nebezpeční.
Ať už si vybereš jakoukoliv variantu, tak bych teď na tvém místě pořídil klasické akvárium. Pro bettu by stačilo i 20tilitrové, ale jestliže koupíš klasické 54litrové, neuděláš chybu. Topítko už máš, světlo snad taky, dokoupíš jen filtrační kostku s hlavou (nestojí moc a je to kvalitní filtrace), zasadíš rostlinky a za 3-4 týdny můžeš mít beťáka i se třema samičkama a uvidíš, že se mu bude dařit lépe než v kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 09:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: doppelp
Mrtvou rybku do popelnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 09:47 doppelp Re: romant
Umřel mi.Tak tohle jsem nezvladla.Ale diky za rady. Jo a vubec nevim,co mam ted s tou rybkou delat.Co se dela s mrtvou rybkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:13 R Muž romant [27987] Re: moncix
Dej sem fotku a je po spekulacích a věštírně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:12 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: moncix
Asi je to uplna blbost, ale nemuze progresivni bakterialni rozpad ploutvi? Obvykle napadne bojovnice jako prvni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: moncix
Jestli má to akvárko 300 litrů, tak je to záhada. Pokud je ale malé, tak prakticky to mohly být skaláry a nebo guramy a nebo ostatní bojovnice... obzvlášť velké druhy potřebují velká akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 20:31 moncix – obzrata bojovnica?
Ahoj.. Chcem sa opytat, zalozili sme si spolocenske akvarium do kt sme dali kalare, guramy, black moly, platy, panciernickov a bojovnice. O 2 dni mal bojovniciak uplne obzrane plutvy :-( Ktore z nich ho mohli podla vas obzrat? Lebo bojovnicu by som v akvariu chcela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:52 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: lopuchojd
Hezky akva X-) Noo, ale ty dve samice budou MAX, co bych tam dala. Uvidis, jak se szijou. Mozna bych ubrala krunyrovce, ti dorustaji 15cm. Nebo casem, az povyrostou bych jim doprala a koupila 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 19:45 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: lopuchojd
Ještě 2 samice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:40 Muž lopuchojd [10] Re: p7701
Celkem 2 samice nebo jeste pridat 2 samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2012 19:37 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: lopuchojd
Co jsem koukal máš tam nějaký pavý oka a krunýřovce Takže v poho přidej alespon dvě samice betty aby se samcovo pozornost rozptýlila na více samic. Já myslím že to bude ok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:33 Muž lopuchojd [10] Re: p7701
14 ryb.Neni uz jich tam takhle dost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2012 19:26 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: lopuchojd
Klidně kup ještě tři. Akva je super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:17 Muž lopuchojd [10] Re: kyo
Akva mam v prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:50 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: lopuchojd
No urcite bych koupila aspon dalsi tri a hodne schovavacek. Aby nebehal furt za jednou a vysiloval ji. Dulezity je, aby to akvarium nebylo male na tolik ryb. Kolik tam je ryb a kolik litru? Pokud je male, tak bych nechala jenom samce a samici bych vratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:30 Muž lopuchojd [10] Re: kyo
Je tam s nim sama.Je to spatne? Kolik by jich tam melo bejt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:23 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: lopuchojd
Je to stres a samec na ni dorazel, protoze si branil teritorium. Uz ji pravdepodobne prijal. Neni tam s nim sama vid? Jako mas jeste dalsi samicky.
Kdy se vybarvi zpet? To zalezi... Dej ji cas a krm ji vyzivne, at se ji ze stresu neco nechytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 07:42 Muž lopuchojd [10] – prouzky
Ahoj
Pred tydnem jsem si poridil Bettu samicku.Pri koupi byla krasne vybarvena no a ted je jakoby vybledla a prouzkata.Nekde jsem tu cet ze takova rybka je ve stresu.Po koupi jsem ji mel v karantene a po asi tejdnu jsen ji dal do spolecneho akva.Jsou tomu jiz 2 dny.Kdy se ji vrati puvodni barva?
Kdyz jsem ji dal do akva tak za ni furt plaval samec.Ted uz to tak neni pluje klidne okolo ni a ani si ji nevsimne.
Jeste bych chtel dodat ze barvu ztratila uz v karantene.
Dik za odpoved

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1601