Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 11:07 Aneta
Ahoj, prosím o radu.
V 20L akváriu s Bettou se objevil sliz - průhlednobílý. Je na úmnělých rostlinách a stěnách ve vrchní části akvária.
Betta nechce jíst a má zježené šupiny.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2017 13:10 Žena mysz [12] Re: Iceman
Krmím stejnými granulemi od Hikari (ovšem střídám s mraženou koretrou) a souhlasím, mému beťákovi tyhle granule vyloženě jedou a klidně by se jimi přecpal, takže když krmím granulemi, dávám mu třebas dvakrát denně pár kuliček (taky nedávám najednou víc než deset).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 12:42 Muž Iceman [96] Re: Jifi
Fotka k příspěvku Viz. foto snad to bude vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 12:08 Muž Jifi [675] Re: Iceman
A jak velké máš ty granulky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2017 09:59 Žena drvi [2894] Re: Iceman
Klidně mu dej dnes ještě tak 2 - 3 x po 4. Já jim to dávám od oka, ale nikdy ne víc, než takových 8 ks najednou. Ale lepší je dávat častěji a menší množství ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 09:53 Muž Iceman [96] – Krmení
Tak dnes Betta nastěhována. Měl bych dotaz ke krmení. Mám tu pro něj granulky od Hikari a Tetry. Kolik denně dávat? Dal jsem mu teď 4 granulky Hikari,ale vypadá, že by sežral 5x tolik smich . Zítra a pozítří ho čeká půst.
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 15:52 Muž Iceman [96] Re: Tudy
Jasný, teploměr mám ve všech nádržích a výhoda je, že v práci mám i laboratorní kalibrovaný :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 15:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Iceman
A s teploměrem, řada topítek topí na vyšší teplotu než si nastavíš (klidně i o 3-4 °C) a to už by se rostlinám moc nelíbilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 15:42 Muž Iceman [96] Re: romant
Tak děkuji, dám tam topitko s termostatem, asi začnu na 26 stupních ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 15:32 R Muž romant [27982] Re: Iceman
Bude záležet o jaký odchov půjde, tedy bude-li to tuzemská produkce ta teplota stačit bude, bude-li to import potom stačit nebude a jinak jak psal kolega.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2017 11:54 Muž Kubaa [718] Re: Iceman
Po většinu času ano, ale lepší topítko si stejně kup, protože je dobré mít možnost teplotu zvednout (třeba v rámci léčení nějaké choroby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 11:50 Muž Iceman [96] – Teplota
Děkuji za odpovědi.
Ještě jeden dotaz. Stačí Bettě teplota 25,5 stupňů? Stabilně.
Mám v AQ Topitko s fix teplotou a víc neudělám. Ale pokud je to málo tak koupím nové.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2017 07:04 Muž Jifi [675] Re: lacewings
On takový půst (pravidelný a krátký) prospěje každé dospělé rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.11.2017 01:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Iceman
-reálné a zcela běžné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 00:57 Muž Iceman [96] – Vikend bez krmení
Ahoj všem. Do svého akvaria SKS (viz. prezentace) zvažuji časem ubytovat jednu Bettu. Má to ale jeden háček. Akvárium mám v práci, takže by ta rybka měla každý víkend 2 denní půst. Nejsem si vůbec jistý jestli je tohle reálné. Máte někdo s tímto zkušenost?
Děkuji za všechny názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.11.2017 10:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Michaela99
-vždy tam bude "nějaké" dominantní postavení od samce nebo i ze strany dom. samice
-chování bett je individuální ,dostatek úkrytu a členění pomáhá ve společném chovu ,ale nelze "plně" vyloučit možnost vzájemného napadení
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 10:38 Michaela99 – Dotaz
Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli je moudré přikoupit k beťákovi 2 samice, když neplánuji odchovávat potěr? Nechci dávat jiné druhy ryb do středu a do horního sloupce nádrže a s tím jedním beťákem je to takové prázdné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:32 Žena drvi [2894] Re: petulinakk
Ony se dožívají tak těch 2 - 3 let, ale mám samečka, ktedý má už přes 3 roky, teď je na ozdravném pobytu u Miloše, možná jsi ho tam viděla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:29 Žena petulinakk [2016]
Děkuju :-) bohužel co tak sleduju "bettí" témata, mám někdy pocit že cokoliv delšího než rok je zasloužilý bettí kmet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 14:02 Žena drvi [2894] Re: petulinakk
Většinou na burze na Pankráci nebo ze ZOO Branik. V Braniku pokud možno ve ctvrtek, kdyz dostavaji nové zboží. Z těchhle ryb jsem předčasné úhyny nezaznamenala. I když teď nedávno jsem si dovolila risk a koupila samečka a dvě holky v SuperZoo, ale bylo to taky krátce po naskladněni. Doma pak byly týden v karanténě, preventivně preléčené Eshou. A navzdory nevalne pověsti tohoto obchodu přežily ;-) , zatím se mají k světu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 13:57 Žena petulinakk [2016] Re: drvi
Děkuju Blanko. Taky je samozřejmě varianta nákupu ryby na burze, ale nějak si nedělám moc velké iluze o původu těch ryb :-D
Vím že bohužel ani to že prodejce tvrdí že on je chovatelem nemusí být pravda...
Můžu se tedy zeptat odkud nakupuješ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2017 13:41 Žena drvi [2894] Re: petulinakk
petulinakk napsala:
Je nákup takové ryby o ústa? Tzn. třeba může se stát, že si domů přivezu rybu která v obchodě vypadala ještě ok, ale po kratším čase se u ní projeví důsledky dlouhodobého podchlazení v obchodě...?

Ano, přesně tak to je ano , mě už se to stalo několikrát, hlavně že začátku, když jsem s bettami začínala. Teď už si dávám pozor, odkud rybu kupuju. Ale když si odchováš vlastní potěr ve vodě treba tech 23 - 24 st. tak jsou otužilejší a snáší takovouhle teplotu bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 13:14 Žena petulinakk [2016] Re: ctibum
Díky za odpověď. Já teda když dám čajovej sáček do vody, tak se obarví všechna voda, ale nerovnoměrně... ale právě doufám že v kostce tenhle efekt bude vadit míň než v podlouhlém akvárku... díky :-)

Jen ještě čistě ze zvědavosti - jak je to vlastně s tou vyšší teplotou u bett?
Ne, neptám se proto, že bych chtěla testovat co taková betta vydrží... vysvětlím.

Pravidelně navštěvuju různé petcentery, zooshopy apod... mám malé dítě co mě vždycky zavleče do zverimexu podívat se na zvířátka... takže u některých kam chodím často mám i docela přehled co tam tak mají, a některé kousky tam mají i delší dobu.
A to v těch mikronádržkách, kde samozřejmě topítko není, a o teplotě v obchodě hlavně v zimě si nedělám iluze, pokud je tam okolo 20 stupňů tak je to luxus...

Je nákup takové ryby o ústa? Tzn. třeba může se stát, že si domů přivezu rybu která v obchodě vypadala ještě ok, ale po kratším čase se u ní projeví důsledky dlouhodobého podchlazení v obchodě...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:26 R Muž ctibum [6872] Re: petulinakk
Sice neměl, ale jednak to akvárko nebude tak veliké a určitě existuje něco jako termodynamika tekutin, tzn. teplá voda jde nahoru, studená dolu, molekuly se hýbou i bez toho, ryba plave... Dřív nebo později se ta teplota ustálí všude, řekl bych. Když si dáš do hrnku s horkou vodou pytlík s čajem, tak i když nebudeš míchat, tak se dřív nebo později obarví všechna voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 09:02 Žena petulinakk [2016]
Uvažuju o chovu jedné bojovnice v cca 30l kostce (30x30x35), nejraději bych akvárko provozovala podle svého zvyku hustěji zarostlé a bez filtru, ale vhledem k teplotě v pokoji bude nutností topítko.
Nikdy jsem ale v akvárku ještě topítko neměla, a tak mě napadá, jestli to vůbec půjde dohromady - tedy jestli se teplo od topíka bude šířit dost rovnoměrně na to, aby betta nestrádala.
Měl jste někdy někdo bettu v takové nádrži?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 21:49 R Muž ctibum [6872] Re: FishWoman
Přésně! Teda to umístění na zadní stěně a zmírnění proudu jeho rozprostřením po celé délce. Jaký vliv to bude mít na slepou hladinu je otázka, o které se v odpovídajícím vlákně živě diskutuje, každopádně když trysky natočíš tak, aby proud čeřil hladinu, tak by jí to mělo přinejmenším rozbít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 21:39 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: ctibum
Takže kdybych tam měla rozstřikovací rampu, tak by se mi nedělala slepá hladina a nebyl by tam takový proud? A kdyby byla rampa na kratší straně, asi by se nedostal proud a i živiny až na druhou stranu AQ? Asi by teda bylo lepší kdyby byla rampa po celé délce AQ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 20:25 R Muž ctibum [6872] Re: FishWoman
Dej na filtr rozstřikovací rampu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 19:33 Žena FishWoman [7] - Amerika
Chci se zeptat, protože tomu moc nerozumím. Když bych chtěla chovat Bettu tak bych musela mít slabší průtok filtru aby jí to nevadilo. Ale když ho zeslabím tak se mi udělá slepá hladina a to by jí asi vadilo. Myslím že každému se občas v AQ udělá slepá hladina, ale když někdo chová Bettu a má jenom bublinkový filtr? Takže jak to tedy je? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 12:20 R Muž Anthrax [4739] Re: petve0303
Rostliny si najdi nějaké nenáročné rybicky.net/atlasrostlin/hledat/

Na radiátor bych to nedával. Už vidím, jak máš cca 30 - 50 zavařovaček na topení. Těžko si tam pohlídáš požadovanou teplotu.

Prostě ty zavařovačky vložíš do něčeho, kde budou stát ve vodě. Ta okolní voda bude ohřívána na patřičnou teplotu. Okolní voda pak ohřeje i ty zavařovačky.

Jinak souhlasím, s tím, že bys měl zatím mít jen toho betťáka (bez samic). Zatím jenom studovat, číst a získávat zkušenosti, než se pustíš do odchovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2017 12:04 Žena kleopatracz [59] Re: petve0303
Jak to tak čtu, napadá mně otázka.. Jak dlouho chováš Betty? Že si troufneš na odchov... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.09.2017 12:01 R Muž ctibum [6872] Re: petve0303
Vzhledem k tomu, jak máš to akvárko založené a jaké kladeš dotazy, bych spíš doporučil pročíst odkazy pro začátečníky, než plánovat odchov...
www.rybicky.net/…
www.rybicky.net/…
www.akvarijni.cz
www.horacovoakvarium.cz

A také již zmíněný a v modrém rámečku uvedený odkaz splendenspower.cz

Ať se daří! pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 11:52 petve0303 Re: Drvi
Jo a jak ste myslely vodní lázeň?
A co na topení(radiator) když nemáme tolik akvarijních topítek?
A ještě sem se chtěl zeptat jaké ty rostliny i ty plovoucí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 10:52 R Muž Anthrax [4739] Re: drvi
Já vím ;-) Dávají se klidně i do petek. Viz. ty odkazy, co jsem vkládal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.09.2017 10:51 Žena drvi [2894] Re: Anthrax
Samci (mláďata) vydrží do 2 měsíců pohromadě, pak je dobré je oddělovat, podle toho, jak je který agresivní. Stačí jim zavařovací láhve, než se prodají, důležité je ale držet jim správnou teplotu, tj. mít ty lahve ve vyhřívané vodní lázni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2017 10:25 R Muž Anthrax [4739] Re: petve0303
Jak které a jak kde. I samice může být magor a napadat cokoli živého v nádrži. Nikdo ti dopředu nezaručí, jak se bude betta chovat. Některé jsou nekonfliktní a některé jsou prostě raplové.

Myslím si, že 10 nádrží ti stačit nebude (samci budou převládat).... Přečti si tohle: clanky.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 10:22 petve0303 Re: petve0303
Kdyz by se my narodily mláďata tak máme doma asi 10 menších asi 15l akvarek ale samice spolu můžou byt ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2017 10:03 R Muž Anthrax [4739] Re: petve0303
Jestli jsi zaregistrovaný, tak se přihlaš a vytvoř tu prezentaci ;-) Fotka je sice super ale spousta věcí z ní poznat nejde. Pokud je ten samec agresivní, tak bych k němu samice určitě nedával. Máš to celkem malé a hlavně málo zarostlé a neměly by se kam schovat. Přidej nějakou plovoucí rostlinu a nějaké další kytky (přiměřeného vzrůstu) na dno a nechej to pořádně zarůst, to mají betty rády.

Ty máš rozmyšleno, kam udáš případné potomstvo? Máš možnost provést selekci mladých (budeš potřebovat velké množství nádrží)? Máš čas pár měsíců se o ně takřka denně starat? To je potřeba si ujasnit dříve, než ty samice koupíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 09:32 petve0303 Re: afc1886
Fotka k příspěvku Tady je to akvarko ale je nové mám ho tři týdny a rybka je tam jen pár dní.Rostliny ješte budu dokupovat s tima samičkama. Neonky sem přendal do druhého akvarka k ostatním rybkám. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2017 09:05 R Muž afc1886 [14655] Re: Petve0303
Chybí důležitý údaj o jak velké akvárium se jedná a kdo všechno tam je. Ideální by bylo se zde zaregistrovat a vytvořit prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2017 08:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: petve0303
petve0303 napsal: ... chci se zeptat jestli i samičky musí mít dlouhé přední ploutve :)
-samičky nemusí mít dlouhé ploutve ,pokud cíleně nešlechtíte do typu
-tento typ nese označení -Betta Elephant Ear- Betta sloní uši ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2017 07:29 R Muž Anthrax [4739] Re: Petve0303
Ahoj, může to být prostě "povahou" toho betťáka a s tím nic neuděláš. Leda nechat ho separé. Agresivita ryb může také růst s nevhodnými podmínkami, s tím lze udělat ledacos. Jenže o nádrži nic nevíme, takže jsou to pouze spekulace. K tomu odchovu si přečti e-akvarium.cz/… strany 7 - 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 06:24 petve0303 – Betta splendens
Fotka k příspěvku Dobry den mam doma samečka bojovnice a on má dlouhé přední ploutve (muže te se podívat na obrázku na mého samečka) a ja bych mu chtěl koupit samičky aby mohli mít mladé a chci se zeptat jestli i samičky musí mít dlouhé přední ploutve.¨Dekuju moc :)
A ještě se chci zeptat jestli de nějak omezit agresivita u bojovnic protože ten sameček je poslední dobou hrozně agresivní na neonky :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2017 18:07 Žena drvi [2894] Re: Kristýna
Prave proto, ze betty chovam a mam s nimi zkusenosti, musim dat za pravdu Romantovi - nic jineho delat nemuzes, nez rybky oddelit od sebe. Takze samicku bud vratit nebo ji zaridit vlastni akvarko. O tom, jak ma byt velke a zarizene akvarium pro bettu se rozepisovat nebudu, to bys mela vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.06.2017 17:40 R Muž romant [27982] Re: Kristýna
Samičku vrátit do obchodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 17:30 Kristýna – Betta splendens
Dobrý již dle názvu.. mám samečka bojovnice Bety a jsem mu koupila i samičku, bojím se aby ji nezabil.. furt kolem ní plave s roztaženými ploutvemi a ona před ním utíká.. co s němi dělat? prosím jen normální odpovědi těch co je chovají. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 16:02 JoKa Re: Pavel
Takže si můžu koupit kompresor a bublifuk a filtr můžu vyhodit? A vhodný akvarium je 54l?
Pak máš skoro s bettou vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2017 14:34 Žena kleopatracz [59] Re: Pavel
pokud ti mamka nebude věřit, nachystej si ze zdejšího atlasu karty ryb které chce a pak ji pozvi, aby se přesvědčila sama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2017 14:32 Kinneret Re: Pavel
Tak to mamce vyvracíš správně. To, že je neonka malá rybička neznamená, že může být v malém akváriu. Je to proudník,plavec, potřebuje mít spoustu volného prostoru, kde se bude prohánět v hejnu. Betta je úžasná ryba, nevzdávejte to s ní. Stačí jí dopřát podmínky, které potřebuje. Stávající akvárko jí podle mého stačí, ale musíte jí ho líp zařídit. Pokud koupíš 54 l, je to určitě dobře, ale trochu bych se bála, že to přerybníte, ideálně ještě nevhodnými druhy, jako jsou ty neonky, skaláry apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 14:06 Pavel Re: Driv3r
Takže jestli to chápu tak jenom pro neonky tak 120l? Ve 25l nebo v 50l nemůžou? Mamka furt říká že můžou být normálně ve 25l ale já ji to furt vyvracím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=451