Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 22:19 Muž hurvajz77 [6] Re: Turbínka
OK. Čekal jsem tuhle odpověď. Jen jsem myslel, že by to mohlo být hezčí a že vše zachrání filtr. :-)
Prázdné dno pořád čistím a asi jsem ho chtěl skrýt. Kamínky nechám na jindy.
Výměnu nepodceňuji, až se bojím, že když půjdou do světa, tak nic nevydrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 22:07 Žena Turbínka [2556] Re: hurvajz77
Co takhle bez dna, když se jedná o separaci, bude se to líp udržovat a kytky nech plavat nebo v květináči ;-) Bublifuk nebo filtr, hlavně si drž kvalitu vody její výměnou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 22:04 Muž hurvajz77 [6] – dno
Mám další 40L AQ. Celou malou partičku teď vezmu a přestěhuji do většího. Dvě rybky jsou už sólo, dělaly bordel a nechtěly se kámošit se sourozenci. Můžu do velkého AQ dát na dno štěrkovou drť (vyzkoušená a teď ji převařuji) a místo bublifuku raději použít filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:59 Muž hurvajz77 [6] Re: Urtman
jj, teplotu si vždycky hlídám i při výměně. Jsem vždy +- 1 stupeň. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:58 JoKa Re: hurvajz77
Jenom bacha na teplotní šok, při výměně vody. Pokud budeš temperovat, tak voda co doléváš při výměně vody a údržbě musí mít stejnou teplotu. 2 stupně skok už je dost nebezpečný v této velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:55 Muž hurvajz77 [6] Re: motýlek
;-) Právě jsem si to představoval, jak říkáš. Topítka mám dvě a teď si zajedu ještě pro jedno akvárko. Rozdělím je do nádobek, kolem bude voda s topítkem, plus ten filtr. Super. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:44 Muž motýlek [275] Re: hurvajz77
ale nehádejte se a nešpičkujte ;-) ...
dáš kelímky do společné plastové krabice - třeba na prádlo, tam naleješ vodu a dvakrát za den přihřeješ ... pokud jsi detailista, můžeš tam dát topítko a filtr, co bude vodu míchat ... ale obecně stačí dát v místnosti výše, kde teplota je dostatečná ... což jistě v odkazu nahoře někde najdeš ;-) - abych taky zašpičkoval ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:40 Muž hurvajz77 [6] Re: Urtman
Jj, splendenspower. mám přečtený. Projdu to tam ještě jednou. Ale myslím, že objevím, to co píšeš. "blbě". Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:32 JoKa Re: hurvajz77
Blbě...
Tak si objevil druhé úskalí odchovu bojovnice... Nejlepší je temperovat celou místnost, jinak toho nedocílíš...

Hele fakt si přečti ten modrý rámeček nahoře. Zatím si se nezeptal na nic, na co by tam autoři před tebou nereagovali. ;-)
Kdyby jsi náhodou modrý rámeček neviděl, tak odkaz zde: splendenspower.cz

Ještě koukni tady, je to článek z toho fóra, lépe sesumarizovaný, bez nutnosti hledat: clanky.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:27 violet
Diky za rady snad se to povede budu odsavat radsi do male misky.drzte palce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:26 Muž hurvajz77 [6] – teplota
Jak řešíte teplotu v malých nádržkách při separaci?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:16 Muž motýlek [275] Re: violet
ty malé, které bys odsála - tak to jsou ty, které by stejně nepřežily - alespoň takovou mám já zkušenost - samozřejmě myslím šetrný způsob odsávání ... a pokud odsáváš do nádobky, tak tu můžeš zkontrolovat a mladé vrátit zvonem - chce to jen trochu zručnosti ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:15 Žena Turbínka [2556] Re: violet
Chce to cvik, ale ta hygiena je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:12 violet Re: Turbínka
Mam tam piskorky a odsavat se bojim ze priberu i male jsou vsude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 09:52 Žena Turbínka [2556] Re: violet
Dej tam maximálně plže a dbej na kvalitu vody. Ideálně ty zbytky luxuj denně hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 09:50 violet
Mam problem se zbytky zloutku v akvariu.nase betty maji 6 dni tak bych se chtela zeptat zda muzu do akvaria dat sumecka nebo pancernicka aby zbytky zlikvidovali a nesezrali prcky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 14:22 Muž hurvajz77 [6] Re: Turbínka
Moje představa je, že nejlepší samec zůstane ve velkém a ještě dvě samice (jestli tam nějaké jsou). Zatím je nedokážu rozlišit, jsou všechny stejné. Taky je možné, že jsou to všechno samci.
Takže v konečném výsledku, stejně do velkého některé půjdou.
Jsem nezkušený, tak se raději ptám, jaké jsou možnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 13:59 Žena Turbínka [2556] Re: hurvajz77
Těch 30 by dát mohli. Ta osádka mi v tom větším vadí víc. Proč prostě jednoduše nezačneš separovat samce a neřešit přesuny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 13:56 Muž hurvajz77 [6] Re: Turbínka
OK. Tak já ještě chvíli počkám. Drobota to moc není, vypadají jako dospělé ryby. ;-)
Jak by asi měly být velké, aby zvládli hladinu 30cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 09:29 Muž motýlek [275] Re: Aleneee
to máš difficulty - pokud to někdo kupuje - tak to trh dodává ... samozřejmě lepší by bylo to kupovat přímo od chovatelů - ale na to není trh zařízen ... bojovat proti tomu lze jen slovně ... ono je jedna věc ta velikost - to se ještě dá, ale druhá věc jsou ty stresy z "diváků", změn teploty vzduchu a délky pobytu v obchodě ... ti samečci jsou často rok týráni - pro ně je jakýkoliv kupující vysvobození ... já kdysi také dodal pár desítek samečků ze svého odchovu, ale aspoň jsem je dal do litrovek sklenic a přidal prodejci i krmení ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 23:49 Žena Turbínka [2556] Re: hurvajz77
Prašť jako uhoď, já bych se bála u toho velkého vodního sloupce a ostatních ryb (dospělá betta), je to pořád drobota a chce jistou péči. Raději bych vzala nějakou padesátku, tam si selektovala samice a samce pomalu už dávala do petek mimo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:43 Muž hurvajz77 [6] Re: Turbínka
Souhlasím. Jen jsem si myslel, že se ve větším akváriu až tak moc nepotkají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:37 Žena Turbínka [2556] Re: hurvajz77
Když už i teď máš mrtvolky, je tak "trochu" pravděpodobné, že samci spolu nemohou být už teď. Ostatně ti to psal už Urtman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:25 Muž hurvajz77 [6] Re: hurvajz77
Je mi jasné, že až budou samci větší, tak už být spolu nemůžou. Teď by to ještě mohli chvíli zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 22:06 Aleneee Re: patamatix
Vsechno koupit jsem chtela, ale to abych si nafoukla byt ;)).. achjo smutnej pribeh.. tak jsem se aspon verejne pohorsila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 22:04 R Muž afc1886 [12337] Re: Aleneee
Podle možností si vyber a udělej radost jak bettě,tak sobě.Jinak bojovat nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 22:00 Muž hurvajz77 [6] – male rybky
Možná hloupý dotaz, ale zeptám se. Když tak mě hned nekamenujte. ;-)
Mám malé betty měsíc staré, cca 3cm (už jen 11ks – začínají se požírat) ve 25l nádržce.
Dále mám větší akvárium 116L - 1x beta samička, 3xparmička, 1xpřísavka(půjde pryč), 1x krunýřovec (půjde pryč) a 2xostnovec leopardí
Otázka zní: Můžu malé bety vložit do akvária většího?
Kdyby to šlo, můžou se lehce schovávat před sebou samými i před většími rybami. Ve volné přírodě přece nikdo nechodí, aby hlídal, jak je kdo veliký.
Obavu mám z Ostnovců, i když jsou ještě malí (cca 4-5cm) a ze samičky bety (5_6cm).
Dále nevím, jestli rybky uplavou větší vodní sloupec, než jsou zvyklé a jestli se nemůžou zadávit větším soustem při krmení větších ryb.
Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 21:41 Muž patamatix [408] Re: Aleneee
Bohužel je to standardní způsob pro obchody.bojovat asi těžko leda bys je všechny koupila :-),ale oni dovezou nové.Bohužel s tím asi nic neuděláš. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 21:37 Aleneee
Ahoj vsem, uplne to sem asi nepatri.. Ale lecos jsem si nacetla a chtela poridit Betu. Sla jsem omrknout zverimexy a dost me zarazilo, jak jsou tam "chovany". Minimalne 20 kusu bylo v miniaturnich krabickach (tak 5x10cm), kazdy zvlast.. ale sotva se v tom hly. Neprijde mi to jako uplne standardni zpusob.. a tak se chci zeptat, da se proti takivymu uskladneni nejak bojovat? Ze jsou chovany vminiakvarkach jsem videla, ale tohle?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 08:37 Muž motýlek [275] Re: violet
já je měl dokonce ve dvoudecovkách - ale to není moc dobrý nápad ... hlavně si vymysli nějaké přikrytí - třeba dej kelímky do nějaké krabice, kterou seřízneš na výšku kelímků - a přikryješ nějakým sklem nebo průhledným plastem v celku ... fantazii se meze nekladou ;-) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 07:00 violet Re: motýlek
Diky moc za radu taky me napadly ty pivni ale myslela jsem ze to neni moc dobre bo jsou kulate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2016 16:46 R Muž romant [27849] Re: Jozka
Tůůze, budou si tam lebedit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:45 Muž Jozka [0] Re: romant
Tak to se zitra podivam do akvaristiky, ale nevim jak se ji bude libit tolik zelene v tech 7 litrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:38 R Muž romant [27849] Re: Jozka
Nikam jí nedávej a nauč se o to akvo náležitě starat. Řasokoule tam nedávej, dej nějký plovoucí rostliny a to jak na hladinu, tak do vodního sloupce, třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum jen tak volně do vodního sloupce a na hladinu rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:35 Muž Jozka [0] Re: romant
Jako rostliny, by stacily treba 2 mechovy koule? Je to celkem nizky akvarko, vzhledem k obemu je to pochopitelny, tak nevim jakou rostlinku bych tam mel dat aby nezabrala moc mista. A nebo zkusim to ceho se celkem bojim, dat ji k rasozravym krevetkam a doufat ze mi je nepozere :/ navic maji mit mlady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:25 R Muž romant [27849] Re: Jozka
Je to vyšší koncentrací škodlivých N látek, takže začni s denní výměnou poloviny vody a uvidíš, jestli se zmátoří. Pokud ano, tak ty výměny můžeš prodloužit na obdenní a určitě tam pořiď živý rostliny, pomůžou ti s těma N látkama a když tě to omrzí, ty výměny, tak si pořiď klasiku nejklasikovatější, tedy filtr tzv. bublifuk a budeš moci měnit v tom týdenním rytmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:14 Muž Jozka [0]
Dobry den, mam bojovnici cca mesic, je v 7l akva, ma tam jen 4 male sneky, vodu ju menim kazdy tyden 1/3 a posledni 2 dny chvilkama jakoby upadava na bok, po chvilce se vzdycky zmatori, ale bojim se ze se jednou nevzpamatuje. Prosim o rady cim to muze byt. Filtr ani topeni nema, ale i tak ma stale 26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2016 15:33 JoKa Re: hurvajz77
3 cm už není žádný potěr. Chovatelé je začínají separovat ve 2 max 2.5 cm a vědí proč. Ty už teď taky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 14:27 Muž hurvajz77 [6] – malé Betty
Mám 25l akvárium, kde mám umístěné malé bojovnice. Akvárium je prázdné, pouze rybky, bublinkovač a topítko na 28 stupňů. Za dva dny budou mít měsíc a už se začínají vybarvovat.Chtěl bych se zeptat. Začínají se mi ztrácet rybky, někdy najdu na dně požrané torza rybek, nebo ani to. Nejsem žádný detektiv, ale myslím, že na vině jsou sourozenci. Rybky mají asi cca 3cm a všechny jsou stejně veliké. Je možné, že už se samy začínají požírat nebo je na vině tvorba labyrintu a oslabení jedinci jsou sežrání? A nevíte někdo, jak rozeznám samečky od samiček? Zatím vypadají, že mají všichni stejně velké ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 12:37 Muž motýlek [275] Re: violet
ne ne - to je nízké ... kup si půllitrové průhledné kelímky (jako na pivo - balení je většinou po 12-ti) ... hřbetní a řitní ploutve chceš přece mít co největší? ;-) ... ale odděl samečky až tak ve velikosti 2.5cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 11:34 violet – Odchov samečků
Fotka k příspěvku Vidím že je zde hodně lidí, co rozumí hodně věcem.Tak Vás prosím opět o radu. Pro odchov malých Bett bych si chtěla pořídit tuto krabičku. Viz obrázek. Její rozměry jsou 142x118x65mm, obsah 700ml.Tak jsem se chtěla zeptat, zda jsou pro samečky dostačující a vyhovující než vyrostou.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 14:56 violet Re: motýlek
JJ to je mi jasné smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 12:28 Muž motýlek [275] Re: violet
no - asi jsi mu nedala jasná pravidla kde se smí stavět ;-) ... ale ono je mu to asi jedno - v přírodě také kelímky nemá ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:50 violet – Jikry
Zdravíčko! Náš sameček Betty staví hnízdo. Po první zkušenosti, jsme mu dali kelímek na stavění hnízda. Vše bylo ok, malí se vykulili, ale pak se nám pokazilo ohřívadlo, tak to bohužel nedopadlo. Teď jsme mu dali ten samý kelímek ale hnízdo začal stavět mezi něj a sklo akvária, tak nevím jestli, tam jikry uloží. Máte s tímto nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:39 Žena drvi [2861] Re: Zuzka
Tak jestli se opravdu snesou, tak by asi mohly, těch 30 l na 2 betty, to je tak na hraně, hlavně aby se nervaly. Mě se často prohání samice i ve velikým (700 litrovým) akvu. Ale tam maj kam utéct a schovat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:24 Zuzka Re: drvi
Samce mam už zvlášť radši, a myslíš teda že ty samice by taky neměly být spolu?Myslim ty 2 co se snesou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:07 R Muž afc1886 [12337] Re: Zuzka
Ano myslím to 30litrové,ve kterém jsi měla 4 betty u kterých ani nevíš pohlaví.Počkej,co ti poví o pohlaví rybiček ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2016 11:06 Žena drvi [2861] Re: Zuzka
Je úplně jedno, kde je koupený, ale 4 betty ve 30 l je velkej průšvih coze . Nechala bych tam jen toho samce a pro ty samičky rychle sehnat ubytování jinde (ideálně každou zvlášť tak do 20 l, s živýma rostlinama, filtrací a topením). Pokud je budeš chtít mít (samičky) pohromadě, tak - protože píšeš, že jedna je agresivní - nejmíň 100 l nádrž a hodně zarostlou. Pokud by se snášely, tak by snad 60 l stačilo, ale míň bych nedoporučovala. A moc s tím neotálej, nebo se ti zabijou. Nouzové řešení uvádí Turbínka o pár řádek níž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:58 Zuzka Re: afc1886
Jako co? To 30l akvarko kde jsou 3 betty? nebo mysliš tohle male co je na fotce, samce jsem musela oddělit, utočil na ostatni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:56 R Muž afc1886 [12337] Re: Zuzka
Řekl bych,že to je pro ně malé.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=901