Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:34 R Muž romant [27987] Re: Evina
Pokud je ta intenzita světla z nových zářivek vyšší, než byla doposud, tak je možné že na to takto, jak popisuješ ty neonky reagují. Určitou roli v tom bude hrát i barva dna, čím světlejší, tím více stresující a světlo zvýrazňující. Použil bych nějaké plovoucí rostliny, na rozbití toho světla a lehkýho přistínění hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 12:30 Evina Re: romant
Děkuji za odpověď. Mám 54l akvárium, kde jsou 2 mečovky červené, Betta samec a 2 samičky, 2x ancistrus, 4 rasbory a neonky. Všechny rybky se chovají normálně, ale neonky po instalaci nové zářivky jsou divoké a schovávají se do rohu. Když přijde krmení, plavou po celém akváriu a baští. Doufám, že si zvyknou. Rostlinky mám živé 4, tak snad jim to prospěje, jak říkáte. Hezký den a ještě jednou děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 11:20 R Muž romant [27987] Re: Evina
Určitě ta tzv. obyčejná zářivka ubližovat nebude, naopak pro rostliny jsou tyto zářivky zajímavější hlavně v tom, že mají daleko delší dobu aktivní životnosti, takže použití těch obyčejnejch třípasmovejch zářivek lze jen doporučit. Ani na rybí osádky nemají ty obyčejné zářivky negativní vliv. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2012 11:08 Evina – zářivka
Hezký den, může být v akváriu obyčejná zářivka ze želeřáství? Obyčejná stojí 100kč, akvaristická kolem 3-4stovek. Jaký je mezi nimi rozdíl a může obyčejná nějak rybkam uškodit? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:11 - Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:Ale vaše sdělení působí, jakoby za ten stav mohl ten, kdo rybu prodává...
Tak to sme sa vôbec nepochopili.
Ja sa nesnažím zo seba robiť múdreho.Nikto učený z neba nespadol a ja o sebe netvrdím,že som profesionál.Aj ja sa môžem mýliť a aj ja mám svoje chyby.Ak niekomu poradím tak sa snažím odovzdať svoje skúsenosti.Ak sa pletiem rád sa ponaučím.Niekoľko rokov sa venujem akvaristike,hlavne chovu rakov.Pár rýb a kreviet okolo toho.Odtiaľ pramenia moje rady.
Môže byť akokoľvek odolná ryba,ale ak si ju kúpi začiatočník čo nemá o akváriu ani len šajnu tak mu môže uhynúť do pár dní bez akejkoľvek výstrahy.
Naopak.Zohnal som a daroval známemu (lepšiemu ako ja)niekoľko Pelvicachromusov Nigerian Red.Bol to pravdepodobne import,alebo veľkochov.Aj keď sa snažil,s 8 ks mu ostal len pár.Ostatné mali pravdepodobne vnútorné parazity(čo sa u rýb stáva)a pokapali.Podmienky mali ideálne čo potvrdil preživší pár odchovom.No bola to už pri kúpe blbá várka.Za to však nemôže obchodník.Ten vlastne len sprostredkoval predaj.
A nemohol za to ani chovateľ(ak to bol import) pretože si to ryby dovliekli z domova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Teraz je to už všetko tak prešlachtené,dlho to po dovezení domov nevydrží.Často ako píšete ide o import a tam je to ešte problémovejšie.
To přece ale není přešlechtěním, že to ryba po dovezení domů dlouho nevydrží, ba v tom minimální roli hraje, zda se jedná o import. To je podstata mé výhrady...
Pokud chci takovou rybu, musím prostě počítat s tím, že dlouho nevydrží. Takového samce vytřu během půl roku asi osmkrát a má dost. No a pak už si jen hýčkám potomky. Pokud bych jej měl na parádu, koupím nového...Ale vaše sdělení působí, jakoby za ten stav mohl ten, kdo rybu prodává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 16:34 - Re: LiborSprysl
Pán sa netvári,len píše čo zažil.V žiadnom prípade som nenarážal na obchodníkov.Zopakujem sa ,,Betta je doslova terminátor,, čiže dokáže v akvárku celkom slušne pobudnúť aj u nie príliš šikovných akvaristoch.Išlo mi hlavne o importy,niektoré po dovezení domov často nevydžia ani len pár mesiacov.A to by mali byť podľa Vás v polovici života.Nikde som nepísal,že to hneď každému podochne.Nepísal som ani to,že si ich teraz nemá nik kupovať.Prajem príjemný deň a ak som Vás urazil tak sa hlboko ospravedlňujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 14:38 R Muž romant [27987] Re: Mates
Staví pěnový hnízdo.
Edit: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 14:30 Mates – Bublinky
Ahoj, chci se zeptat-samecek Betky si dela na hladine plno bublin. Co to znamena? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2012 06:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Pán se tváří jako odborník, ale konstatuje, že beta po dovezení dlouho nevydrží...a je to tu zase. Ty mrchy v obchodě...oni prodávají nějaké ludry...nekupujte v obchodech!
Co je to že betta nevydrží dlouho??? Půl roku? ROK? No to už jsou většinou rekordmani. Opět jen lehce připomenu, že B.splendens není dlouhověká ryba a aby přišla takto oploutvená do obchodu, tak rok, rok a půl rostla. No protože většinou tři roky nepřežije, tak už je na půlce délky svého života. Lidé také nežijí všichni do sta let...Takže než zase začnete něco plkat o obchodnících a jejich vztahu k rybám, tak se napřed zkuste zamyslet v širších souvislostech, prosím. ano potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:22 - Re: p7701
Betta je doslova terminátor. U nás im bolo úplne jedno či bola voda 20 alebo 26C. Teraz je to už všetko tak prešlachtené, dlho to po dovezení domov nevydrží. Často ako píšete ide o import a tam je to ešte problémovejšie. Ozaj musí mať človek aj trocha šťastia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:25 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: romant
V tom s tebou souhlasim. Teplotou 25 stupnu nic nezkazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2012 14:18 R Muž romant [27987] Re: p7701
Souhlas, taky nemám v akvárku ryby z obchodu, ale to jsme spíše vyjímkou. V tomhle a nejen v tomhle vlákně to je o dotazech lidí co si pořídí něco o čem toho moc nevědí a ještě se jim dostane zaručené rady od prodejce(jistě vyjímky se najdou) a zanedlouho se už dotazují, čím léčit, ale je to o těch podmínkách v daných akváriích, takže bych po pochopení se navzájem zůstal u toho obecného doporučení o té minimální teplotě 25 stupňů a samozřejmě o všem ostatním co k tomu patří. Určitě mě, proč na té teplotě tak trochu lpím chápeš, oni si to samozřejmě mají lidí vždycky snahu zjednodušovat a jakmile se napíše, že jim stačí 22 stupňů, tak se toho někteří drží jako h...o košile a tam už potom není moc co radit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 14:02 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: romant
Je to tak. Ono nejde jen o betty ale vseobecne je lepsi ryby kupovat primo od chovatele. Me samotnemu uz se stalo mockrat, koupil jsem si samce a za tyden nebyl. Kdyz narazim na pekneho samce s importu tak ho take koupim. Ale ja to mam na chov. Nekteri nezerou, jini jsou zase k nicemu a nechteji se trit. Tak ti jsou akorat tak na okrasu. Ted mam halfmoon z importu a nastesti dobry. Takze je to o stesti. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 13:50 R Muž romant [27987] Re: p7701
Řekl bych, že jsi to popsal jasně. Ryby kupovaný v akvaristikách jsou povětšinou na tu teplotu choulostivější a proto ono doporučení té teploty. Když si betu příjdu koupit k Tobě a Ty máš teplotu 22 stupňů, tak taky nevidím důvod proč bych jim tu teplotu měl zbytečně zvyšovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 13:44 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: petulinakk
Nevidim duvod proc by betty meli mit teplotu 25 stupnu. Delam bety leta a samce chovam v betarkach 10 na 10 a maj 22 az 23 stupnu. Pri 24 stupnich tru a vse je v poradku. Zakladem je pravidelna udrzba. Jestlize budu chovat betty pri 26 stupnich nemuzete se divit ze jsou potom choulostive na ruzne plisne, krupicku atd. Nekdy opravdu nic jineho nezbyva nez zvysit teplotu protoze to co si vetsinou koupite v akvaristice je import ktery je choulostivy i na jine veci nez je teplota ale to uz jim je jedno pro ne je to kseft. Kdyz si lidi chodi kazdy mesic pro noveho betaka no nic at se vsem dari palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:57 R Muž romant [27987] Re: Eva
A když už jsme u těch doporučení a rad, tak zde osvědčená klasika co se rad nejen začátečníkům týká.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:22 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Řekl bych, že z dostupných informací je to vcelku jasné. Na vině těch problémů jsou nevhodný podmínky ve kterých je ta rybka nucena přebývat. Snaha o zlepšení situace je u tazatelky zřejmá, ale jistě fotka napoví daleko více, ale spíše bych řekl, že nás jenom utvrdí v tom co již zde bylo napsáno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:16 Žena petulinakk [2016] Re: Eva
Možná by pomohlo foto :-)
Vzduchování není potřeba, zato je vhodné krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:10 Eva Re: Semtex
Nádrž bude mít 70l, to myslím pro betty a neonky stačí. Chtěla bych přidat i 2 šneky a 2 ancistruse. Mám zařízené již i topení a filtraci. Je třeba i okysličovací zařízení?

Co se týká těch ploutví u betty, světlají mu spíše ty jednotlivé přelomy, nevím jak se tomu říká..ty proužky na ploutvích. Ocas má pořád pěkný, tmavé modrý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:09 R Muž romant [27987] Re: Eva
Nestačí, bohužel nestačí. Dej to betárko někam k topení ať se teplota zvedne přes těch 25 stupňů, jinak bude Tvoje snažení marné. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:06 Eva Re: romant
kolem 22°. v bettarku (3l) to pry staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:54 R Muž romant [27987] Re: Eva
A jak je to s tou teplotou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Eva
Bez dobrý fotky těžko řict o co jde. Máme ryby co mají okraje ploutví bílé ale i černé.

Zrcátko není třeba zakrývat, pokud samec není až moc aktivní, že jen polehává.

Pokud jde o chov 3 ryb v 8l tak to za určitých podminek možné je. Jen na chvíli. Než samce napadne se třít. Potom je to těsné pro všechny. Ne jen pro samce. Některé samičky mohou i samce ubít.

Další kapitola o chovu v tak malém prostoru je, jak zajistit základní podmínky pro chov. Stabilní teplota 26-27st. C je asi nejtvrdší oříšek. Filtrace se dá nahradit častou výměnou časti vody, ale známe se, jak moc to kodo bude dlouhodobě dělat.
Rozhodně je lepší začít alespoň s 60l nádrží, kde už spousta věcí pěkně vynikne a můžete vybírat z většího množství rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 09:50 Eva Re: romant
Ploutve mu nebelaji, spis jako kdyby ztracel barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 08:49 R Muž romant [27987] Re: Eva
Ty bělající konce ploutví, to bude zřejmě nějaký zaplísnění. Jaká je tam teplota? Chtělo by to alespoň 25 stupňů. Ve výměnách vody nepolevuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 08:44 Eva – Betta
Tak v neděli budu mit pro bettu 70l akvarko od kamaradky, poridim mu par samicek a udelam mu poradny bydlenicko...chtela jsem sezeptat, zda budou bettam nejak vadit obycejny ancistrus a neonky? Ve zverimexu mi rekli, ze by melo byt vse v poradku. :-)

Take bych se chtela zeptat, z jekaho duvodu svetlaji sameckovi ploutvicky? Kazdy den mu menim pul bettarka za cistou odstatou vodu, ma tam zivou rostlinku, par kaminku a sterk. Voda je cira, cista. Rybka jinak cila a basti. Muze byt problem v tom ze je rybak ve stresu z toho, ze je jedna stena bettarka zrcadlova? Kazdou chvilku se snazi bojovat s "protivnikem", tak si myslim, jestli neni vycerpan? Snazila jsem se zrcatko zakryt rostlinkou, nevim co vice pro nej mohu udelat nez do pondeli zaridim nove akvarko. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:57 Eva Re: koyack
Samozřejme bych nechovala 3 a vice rybek jen v 8l :) a kdybych videla, ze si rybky nesedi, nenechala bych je se sezrat nebo ustvat:) Dekuji vsem za rady a nazory, preji hezky den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:47 R Muž romant [27987] Re: koyack
Jako člověku jenž má jedno akvárko a tam chce ty bety umístit, bych to rozhodně nedoporučil, ale pokud bude možnost ty ryby tzv. zkoušet a střídat, tak to realizovatelné i bude. Je to o tom, že ne všechny ryby si tzv. sednou a jako prvoplánový pokus by to nemuselo dopadnout dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:36 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: koyack
Obávam sa že 8l bude málo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:32 Muž koyack [87] Re: Semtex
No to je všechno velice zajímavé ale já jsem měl na mysli dotaz, jestli je vhodné chovat samce a dvě samičky v osmi litrovém akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2012 05:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: koyack
Já bych řekl, že na něj Libor už odpověděl. Jen je tu drobný rozdíl oproti Přírodě, a to v teplotě vody a odbourávání dusičnanů.
Ve volné přírodě je ta teplota kolem 27st. C stále. Pokud jde o NOx tak rýže je rychlerostoucí tráva, která dá i Tři úrody ročně. Na to potřebuje velké množství NO3 a dalších látek. Takže i když je voda v rýžovišti zakalená, nebude obsahovat tolik škodlivích látek jako je v tom Bettárku.

Thajci odchovávají v lahvích o jejich vhisky opravdu samce, ale jen do doby prodeje. Každý den mají čerstvou vodu a živou stravu. Ty největší farmy mají i 30 000 separovaných samců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 00:02 Muž koyack [87] Re: Semtex
Nebylo by nejlépe odpovědět na dotaz ze dne 29.03.2012.15:32.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 20:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Eva
Ještě jsem neslyšel, že by někdo ve společné nádrži odchoval nějaké mladé Betty. Ani mě se to za těch pár let nepovedlo, a to se někdy třeou hodně často.

A kolikrát za rok mohou mít mladé?
Je to o podmínkách, klidně i jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:43 Eva Re: petulinakk
Děkuji za názory:) Myslím si, že v té 3l nádržce nějaký ten den vydrží, než přijde větší akvárko :) Ještě bych prosila o radu, kdybych mu koupila ty 2samičky, samozřejmě do něčeho většího...Dají se nějak zlikvidovat nakladené jikry dříve, než se vylíhnou a nepoškodí to nějak ,,psychiku" rybiček? A kolikrát za rok jsou schopné betty mít mladé? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:42 R Muž romant [27987] Re: Jitulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:32 Jitulka Re: LiborSprysl
Takže ji mám chovat v normální vodě? Jakou teplotu by měla mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.03.2012 18:45 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
Z této "diskuze" at si každý vezme co chce, já už to vzdávám definitivně, tady to nemá cenu :-) berete to co vám nabídnuto nebylo, a naopak to co nabídnuto bylo, na to kašlete ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Nebo v té žumpičce lebedí betty s ploutvemi jak je známe z našich akvárií? S vyšlechěností jde většinou ruku v ruce i větší choulostivost.
Vaše slova
Zeptejte se tedy lépe, pokusím se vám lépe odpovědět...Pokud to vezmu jen z toho co mi bylo nabídnuto - ano betty s ploutvemi, které známe z našich akvárií žijí v podmínkách, o kterých se nám nesní, a kupodivu nemá to s choulostivostí co společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.03.2012 18:18 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
Už to vzdávám, jeden o voze, druhý o koze... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Tedy technologicky přesně...šikmoooký sympaťák má před sebou hejno několika tisíc vyšlechtěných bet v nádrži. Zkušeným okem vybírá mezi rybkami zhruba o velikosti tří centimetrů ryby, které budou samci. Ostaní se prodá jako samice (mohou mezi nimi například být krátkoploutví samci). Má praxi, prakticky se moc neplete. Ty samce šoupe do flašek různých rozměrů, jak už jsem naznačil...cca objem půl litru. A rovná je jednu vedle druhé. Ideální je to od stejného druhu chlastu, páč se jich vejde více vedle sebe. Hrdlo je úzké. Flašky jsou domovem samců do okamžiku než jsou dost velcí a oploutvení na to, aby se dali prodat...Ještě mám pokračovat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:08 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
No nezlobte se... ale jako odpověd na to co jsem se ptala mi to nestačí... Odpověd ve stylu, že se u nás maj furt líp než se měli dřív... není to samé jako odpověd na to, zda betty ve své původní přírodní formě mají stejné nároky jako ty vyšlechtěné, a tímpádem se na ně dají alpikovat stejné podmínky... vlastně mi přijde že se bavíme jeden o voze a druhý o koze...
Ale protože je toto forum naporosto svobodné, nemáte (naštěstí) žádnou povinnost odpovídat přesně na ničí dotazy, a proto pokud nevíte, nebo se Vám neche, chápu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Ty co máte v akváriích a přišly z Asie jsou ryby většinou stěhující se do zdaleka lepších podmínek i když mají jen tři litry vody...stačí jako odpověď? Mohu to vygradovat třeba tím, že do jednoho boxu, který přiletí s beťáky z Asie, se jich vejde i více než tři stovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:59 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
Moje city jsou moje city, ale odpověď na mou otázku jste mi nedal :-)
Jinak jsem srozuměna s tím, že jsou ryby, které mají životní cyklus tak jak to příroda naplánovala, a ne vždy u tohoto zjištění kape z mého kapesníčku :-) ale má otázka byla, jak moc jsou chovanci našich akvárií podobní těm přírodním, co do morfologie, a životních nároků?
Já to nevím, jen předpokládám, a proto se také ráda nechám poučit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jitulka
Ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:58 Jitulka – beta osolená voda
Ahoj koupila jsem si bettu samečka. A chtěla jsem se zeptat, zda je dobré ji chovat v mírně osolené vodě, jako prevenci proti nemocem? Je to pro ni dobré? Máte s tím nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Znám takové začátečníky, kteří dovedou pokyny dodržovat, pokud je dostanou. A k vašemu dotazu -
taky betta splendens tak jak je většinou prodávaná, má k přírodní formě už asi dál, nebo v té žumpičce lebedí betty s ploutvemi jak je známe z našich akvárií?

To snad ani nechtějte s ohledem na city, které z vašich písmenek skoro "kapou" smich vědět jak a v čem žijí v Asii ty krásné bety s ploutvemi, než se dostanou do obchodu...
Bohužel si nearchivuji fotografie, neb mám počítač velmi zaostalý...ale ten domorodec v pantoflích stojící na půllitrovkách od chlastu, kterých jsou stovky a v nich beťáci čekající na cestu "do trhu" mne tedy fakt zaujal.... no Zlatý kelímky, betárka, petky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.03.2012 16:46 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
Jak jsem psala, bettu jsem nikdy neměla, takže bych vlastně k tomuto tématu ani neměla přispívat. Pokud píšu bludy, ráda se nechám poučit.
Předpokládám ale, že betťák nežije v té žumpičce, jak píšete, celý život, jaký by strávil v tom 3l bettárku, vždyt na jaře zase zaprší že... taky betta splendens tak jak je většinou prodávaná, má k přírodní formě už asi dál, nebo v té žumpičce lebedí betty s ploutvemi jak je známe z našich akvárií? S vyšlechěností jde většinou ruku v ruce i větší choulostivost.
Jinak vidím ve Vašem příspěvku krásnou větu "pokud někdo ty tři litry bude obhospodařovat tak, jak se má, tak je ten beťák vlastně v ráji".
Nepřu se s Vámi, ale kolik takových lidí myslíte že se tu nachází, a kolik jich je mezi začátečníky? :-)
Souhlasíte ale že při jinak stejné (výborné) péči přece jen větší životní prostor pro rybku znamená zároveň i větší životní komfort? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
A znovu zase naštvu všechny odpůrce "betárek"...pokud někdo ty tři litry bude obhospodařovat tak, jak se má, tak je ten beťák vlastně v ráji. Když začnou vysychat tůňky potoků ve kterých žijí, kanály rýžových polí a podobné, v tom stavu již žumpičky, mají třeba té vody jen půllitr, a rozhodně jakostní není...Takže pozor na odsudky...může to fungovat! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 16:10 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Eva
Na to abys tam mela samicku je to opravdu male. Stejne musis mit alespon 2 lepe 3 aby se pozornost samecka rozprostrela. Jednu samici by ustval a ukousal. Takze radim bud zustat jen u samecka a nebo poridit vetsi akva. At se ti dari ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2101