Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 15:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ion
To by mne zajimalo kde jsi hledal. Urcite ne v sekci atlas ryb (Ryby)
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra

I kdyz je pravda ze v casopise akvarium byla fotka, kde byly bety chovany v petkach od cocacoly. ( www.klub.akva.sk/… )

A kdyz jsem do googlu zadal bojovnice pestra chov, tak mi mimo jine vyjely i tyto stranky: betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 15:47 ion – Betta a způsob chovu
Dobrý den.
Poctivě jsem hledal, ale mám několik specifických otázek, na které jsem uspokojivou odpověď nenašel.
Dostal jsem bettu v malém, dvoulitrovém akváriu. Chci se zeptat, zda jí takový prostor vůbec stačí. Akvárium je bez filtrace a bez živých rostlin. Rostlinka tam je taková ohyzdná a umělá jen jedna, nějaké kamínky a pár valounů. Kdybych si tedy pořídil akvarium větší, je-li ho zapotřebí, je nutné k němu pořizovat živé rostlinstvo a filtraci, nebo postači jen vodu občas vyměňovat a rostlinky pořídit umělé? Jak tato rybka snáší chladnější vodu? Jsem šetřil a na noc vypínám topení. Ráno je v bytě docela zima. Jak často je třeba měnit vodu? Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 07:09 Muž O.Tom [439]
Kdysi jsem krmil mlade bojovnice rozmixovanym vlockovym krmivem na prasek. Nasel jsem tenkrat doma stary mlynek na zrnkovou kavu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:30 Skorica Re: Mike
Patentka není nitěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:22 Muž Mike [3] Re: Eva_R
Ahoj. Takhle to mám já, pač ho nekdo rozmazlil. Žere jen ty nitenky (mražené).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 18:29 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: paul
patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:03 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: paul
Hikari Betta Bio-Gold
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:31 paul
Čím mám krmit bojovnici? Nic nežere. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 19:05 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Bainah
Takhle to vypadá jako samička,ten sameček je CT,pokud je kupovaný v akvaristice a je to import,tak by mu mohly být necelé 2 roky,takže to už je starší pán.Pokud je máte od mala od chovatele,tak nevím,kde je chyba.Zkuste se podívat na Splendespower, to je jen o bettách,možná tam něco najdete.Já mám 10 samiček v 80l ,trochu se pošťuchují,ale že by byla některá oškubaná to ne. Samička by mněla mít na bříšku takovou bílou tečku,u kluků to vidět není.Nejspíš bude nejlepší nechat bettíka na samotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 10:57 Žena Bainah [3] Re: zelvik58
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No přidám i fotky - posuďte sami, jestli to vypadá jako samec....

Naopak samečka mám takovéhoto:
Jestli je starý, to nevm:o) U ryb se to asi nepozná...klaždopádně jsme ho dali na samotku a je mu už líp, rána na boku se zahojila a ploutvičky budou nejspíšč pomalu dorůstat:o) Jen se ho bojim pustit zpět za Beťandou....Jinak takhle fotka je samozřejmě z dřívějška, když byli oba v poho.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 17:55 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: kreten
Ale,když spolu jsou už rok?Kamarádce se to teď stalo s rybičkama z burzy,že si přinesla samečka místo samičky,ale to byly mladé ryby.Mám dva krátkoploutvé samce a myslím,že by se k jinému samci nevydrželi chovat slušně ani 10 minut :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 10:10 kreten Re: Bainah
No ona ta příhoda může mít více vyústění - mohl jste mít mladého krátkého samce, který dospěl a začíná se prát. Před tím se tvářil jako samička, aby neprovokoval. Nevím co myslíte výrazem "tancovali", zda je to nějaký novodobý sexuální novotvar, ale pokud se nemnožili, tak je možné, že se cvičně rvali už dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 22:42 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Bainah
Asi se s tím nedá nic dělat,pravděpodobně je samec starý. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2009 20:36 Žena Bainah [3] – pomoooc
potřebuju poradit - celý rok mám samičku a samce bojovnice pestré - celý rok v pohodě. Ale za poslední týden samice neustále honí samce, napadá ho, dokonce má chudák velkej bolák na bříšku (myslím si, že od beťandy právě)....A úplně okousané ploutve..
Jakoby mu ztmavly oči, žere, ale málo, vylučuje taky málo...Prostorem to asi nebude - akva má 200litrů, navíc spolu takhle bydleli (i spolu tancovali) celý rok a nic, až najednou teďka...Nevíte někdo, co změnilo chování Beťandy a je k chudákovi samečkovi takhle agresivní? Myslím, že on mele z posledního :o( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 17:46 Muž Pedro94 [0]
Já krmím níťenkami ze síťky na ryby, jednoduše: Proprané níťenky dám do síťky a položím síťku o hrany akvária, ryby si potom samovolně níťenky vytahují a nepadají zbytečně na dno :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 17:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: hana
U bojovnic je normální skoro všechno podivné chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 16:38 hana
Prosim vás je normální, že samička sezakousává samečkovi do ocasu? no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 14:43 R Muž Silent [5949] Re: Niky
Když jí bude šmakovat tak proč ne? Rozhodně jí to neublíží ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 14:41 Niky
Ahoj, koupila jsem si Rataj akvarijní dno a dostala jsem k němu krmivo pro býložravé ryby. Mám ale jenom bojovnici, tak se chci zeptat, jestli mu ho můžu v pohodě dávat, když je všežravec. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 19:13 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: patras
Dva litry pro dospělého samce jsou týrání. Stačí ale malé akva kolem 10l. Nejspokojenější mám, samečky v děleném akva,kde na sebe vidí, ale můžou se schovat do rostlinek.20l s přepážkou, topení, vodu často mněním. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 13:33 R Muž Silent [5949] Re: patras
Myslím, že Joecz odpověděl a já s tím můžu jen souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2009 10:26 Joecz Re: patras
Na separaci jsou 2L dost. Ale na dlouhodobý chov to nedoporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2009 01:02 patras – akvárium
Ahoj. Chci se vás zeptat, co si myslíte o bettě v akvárium o objemu 2L? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 13:22 Britunka10 Re: Joecz
Zdá se že už je beťák v pořádku. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 07:20 Tho0or Re: Petr
Zbytečných 20 vteřin trápení. Při usmrcení úderem netrpí ryba ani chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 20:26 Petr Re: VVV111KKK
Já mám takovou metodu, u které není potřeba silný žaludek, stačí mít vodu např. 5 stupňů a do té nemocnou rybku hodit, okamžitě umírá na šok, po 20 vteřinách necítí nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:44 Muž VVV111KKK [61] Re: Sid
To CO2 mi příjde jen jako dost komplikované. A i když si myslím, že jen velmi málo lidí alespoň vyrovná teplotu sodovky s teplotou vody v akva , naprostá změna chemismu vody rybce stejně určitý šok vyvolá.
A , že by někdo přidal CO2 do trošky akva vody , to se mi ani nechce věřit.
Ovšem jestli-že to toto někdo praktikuje, pak klobouk dolů.
Na druhou stranu chápů, že na úder o tvrdou podložku, nemusí mít někteří lidé prostě náturu.
Zvlášť , když si k rybce vypěstuje určitý vztah. No vypěstuje , ten spíš vznikne.
No , ale jde mi spíš jen o to , že nerad vidím odsuzování určitých "nelidských - nerybých" praktik bez toho , aby odsuzovatel promyslel veškeré detaily a především důsledky svého humálnějšího řešení.
Raději si ale všichni přejme, ať podobné problémy řešíme co nejméně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 11:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: VVV111KKK
...sodovky a mráz mi připadají jako pitominy. Vždyť co před těmihle humálními způsoby musí rybka absolvovat...
Mráz považuji stejně jako vy za pitominu. S tou sodovkou to ale vidím jinak. V jisté fázi "pobytu" rybky ve vodě s vysokou koncentrací CO2 dochází k její narkotizaci. Předpokládám, že narkotizovaný (lidově "uspaný") tvor při následném utracení netrpí... (K usmrcení nakonec dojde i vlivem acidózy, pokud rybku v sodovce necháme "až do konce".)
Vím, že srovnávat rybu se savcem nebo ptákem není dost dobře možné, ALE: např. ptáci se pomocí CO2 také usmrcují a kdo byl v životě nucen utratit (zkrátit utrpení) třeba psovi, ten se nebude divit, že se zvíře nejprve uspí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 10:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hf
Je pravdou, že jsem labyrintky pomocí CO2 usmrtit nezkoušel, ale "přiotrávit" se mi je podařilo... :-O
A došlo k tomu (u druhu Betta simplex) ve společenské nádrži, ne v nějaké extra utopené sklenici... ;-)
Měl byste ke svému konstatování nejaká vysvětlení? Předpokládáte, že se labyrintkám CO2 do tělních tekutin z vody přes žábry nedostane? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 07:05 Muž VVV111KKK [61] Re: Benko
Taky si myslím, že pořádný úder o tvrdou zem je nejrychlejším a tím pádem pro rybku paradoxně nejšetřnějším rešením. Dojde při tom k okamžité několikanásobné destrukci míchy, mozku a dalších vnitřních orgánů. Různé rozmačkávání je i na mě trochu drastické a ty sodovky a mráz mi připadají jako pitominy. Vždyť co před těmihle humálními způsoby musí rybka absolvovat. Při rybaření výhradně takto
usmrcuji všechny nástražní rybky do velikosti 10 cm a ještě se mi nestalo, že bych musel usmrcení opakovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 01:45 Benko Re: marsz
Súhlasím. Neni čo riešiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2009 00:50 marsz Re: Denis
Dávám hlas pro třísknutí o zem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 00:38 Muž hf [54] Re: Sid
No pro účely topení v sodovce můžeme klidně zůstat u toho že žábrami nedýchají, protože trvale na žábrách bez přístupu k hladině nevydrží. Denis může zkusit použít sodovkovou metodu v nějaké větší sklenici na svém beťákovi a podat zprávu. Pokud nebude sklenice extra utopená aby se uvolněný co2 válel jen tak po hladině, tak to na beťáka efekt mít nebude. (to co2)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 00:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hf
Aha! Ale ony žábrami dýchají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 00:25 Muž hf [54] Re: Sid
No dycky sem myslel ze betty žábrama nedýchají tedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 20:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hf
Bety nedýchají žábrami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2009 16:44 Muž O.Tom [439] Re: Denis
Uz jsem dloouho nezabijel, ale delal jsem to tak, ze jsem proste rybku vytah a "rozbil" ji hlavu. vezmu toaletak, strcim do nej rybku, do male rybku silne cvrnknu prstem do hlavy, vetsinou zhlavy moc nezbude, u vetsich rybek jsem pouzival topurko z kladivka. Kdyz ma clovek vsechno nachystane, tak to ma rybka zasebou za 10sec +-5 po vytazeni z akvaria. Proste silna rana do hlavy a jelikoz to nikdo nebude jist jako vanocniho kapra, tak at se ta hlava klidne rozdrti, aspon je jistota, ze neni ryba jen omracena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2009 13:37 Muž Landvir [57] Re: Moucha
Žádný záchody, žádná sodovka tone Švihnout s ní o zem a hotovo, vůbec si to neuvědomí(samozřejmě o tvrdou zem, ne o koberec). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2009 13:13 Muž cusbus [37] - TetryRe: Denis
Řekl bych, že v názorech na způsob usmrcování nemocných rybek se asi všichni neshodneme. O tom svědčí i některá fóra, např. rybicky.net/forum/1644… . Myslím, že když se s ní pořádně mrskne, tak to snad (doufám) velké týrání nebude. Těžko ale říct co ta rybka vlastně cítí. Je to živý tvor. Jsou i případy, kdy někdo rybku spláchne do záchodu bez usmrcení. To absolutně nechápu. Takoví by zasloužili nakopat někam....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2009 12:36 Muž hf [54] Re: Moucha
Sodovku u bettyny? Něco mi uniklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.10.2009 10:01 Muž grizly [145] Re: JuraS
Ja stim problém nemam. Ale když jsem minule napsal, aby sní mrskli do zachodu a tim ji usmrtili, vyčetli mi od krutostí až po obvinění z podpory invaznich druhu v naší přírodě. Ryb jsem zabil hodně, ale žadnou jsem ještě nemrazil. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2009 09:45 JuraS Re: grizly
Vytáhnout z akva a švihnout s ní o zem. Nic rychlejšího a šetrnějšího není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:42 Muž grizly [145] Re: Denis
To co zde popisuješ a chceš udelat, je týraní zvířat. Viš jak se na o Vánocích zabíjeji kapři? Tak takhle to udělej. Je to nejrychlejši pro tebe i rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.10.2009 09:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kaote
Je to hnusny ale jako anestetikum jde pouzit i sodovku (voda nasycena co2) a pro rychle usmrceni ulozit omamenou rybku do igelitovyho sacku a dupnout. Proste rozdrtit nohou. Rybka se zbytecne netrapi, jen je na to treba mit zaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:29 kaote Re: Denis
Tohle je smutné téma. Ryby jsou studenokrevné, takže by je studená voda skutečně měla omámit... Ale nejsem ryba a co ryby cítí ve skutečnosti si jistý nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:13 Denis – Usmrcení Betty
Dobrý den,potřeboval bych znát váš názor, jak nejlépe zbavit bettu bolesti, usmrcením. Zní to morbidně, ale muj beťák chytil plíseň, na tlamce, přidávám mu už týden acriflavin, plíseň se mu nelepší. Už mu sežrala půlku tlamky, a nevypadá že by byla na ústupu. :-( Jaký máte názor na zamrezení v pytlíku? Je to skutečně tak, že se mu budou zpomalovat reakce, až jakoby usne a umře? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2009 16:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Emmik
V dorosteneckým AQ je dokonce několik samečků a plno samiček a nic si nedělají. Jsou sice do 3 cm ale sem tam na sebe udělají bu bu bu a tím to končí.
To že píše minimálně 2 samičky na samce je blbost.
Samičky nejsou zlé, jen si každá hlída své. On kdyby tam byl nějaký dominantnější sameček, tak si tam dokáže udělat pořádek, aniž by někomu ublížil.
Horní hranice samiček není stanovena, jen podle velikosti AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 14:08 Žena Emmik [1] Re: Semtex
Díky za odpověď :-) Sameček byl takovej ušláplej, tak to bylo asi taky tím. Hned mě napadla další otázka: všude se píše, že semeček by měl žít minimálně se 2 samičky, ale nikdy se nepíše kolik by mělo být maximum. Když jsem teď viděla, jak i samičky dokážou být zlé, Tak mě napadlo kdyby tam byl betťák s deseti betťačkama, tak by ho spíš ony uhonily k smrti ne? Máš s tímto nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 22:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Emmik
Jo podle fotky si vzpominam, no bettaka je mi líto, ale to někdy samice jsou schopný udělat.
Pokud jej naháněla, tak pravděpodobně se chtěla třít a sameček asi neměl zájem. Ony ty samičky jsou celekm otravný a potřebují k sobě někoho zdatnýho.
Navíc bojovnice jsou teritorialní ryby, hlavně samci, ale to platí pro samičky. Pokud samička vycítila že ten bettak je nějaky slabší, tak jen chtěla zabrat jeho území, což by byla druhá možnost.
Ony nejsou tlusté, jen jsou plne jiker.

Ale nezoufej, pokud si do příští burzy nekoupíš jinýho, tak bych tam měl prodávat znovu a dopředu si můžeš vybrat nějakého mého samečka.
Ty jsou snad všichni v dokonalé kondici a jen tak něco je nevyleká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 22:14 Žena Emmik [1] – Semtex
Aoj, asi mám od tebe dvě betty z burzy v Brně. ano
Dala jsem je do 67l AQ, kde mají spolubydlící dvě parmičky duhové a ancíka. A ještě jsem jim tam dala mého krásného betťáka, pro kterýho jsem je koupila. Betťák je moc neobtěžoval, jen ze začátku, a pak se z něj stala hrozně unuděná ryba. Byl pořát na jednom místě a taky ho otravovala tlustá betťačka. A asi ho zabila nebo co. Pořád ho pošťuchovala a zníčila mu jeho krásný závoj. Až jsem jednoho dne přišla a betťák ležel břichem nahoru. :-(
Ještě jsem nezažila, že by samička takhle obtěžovala samce. Čím to? Nebo to mohlo být něčím jiným? Ještě tady mám jednoho modrýho betťáka z léčení co je ještě takovej slabounkej a škaredej. Tak nevím jestly to má vůbec cenu ho tam někdy dávat.
Jinak jestly jsou ty betty od tebe, tak moc děkuji takový krasavice nemají všude. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67765x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2851