Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 10:55 Muž motýlek [275] Re: Belisana
Rybka je chudák i ve sto litrech - zajetí je pořád zajetí. Diskutovat o svobodě na fóru akvaristů je poněkud pošetilé ;-)
Technicky beťákům 11 litrů stačí. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.03.2016 10:41 Žena drvi [2894] Re: MiroslavAdam
Já bych ale rybu do 11 litrů nedávala, jako minimum bych považovala těch 20 litrů. Ona tam přežije, ale je to dost malý prostor a bude to citlivé na pečlivou údržbu. Do 10 litrového akva by byly lepší jen krevetky.
Jinak, jsem přesvědčená, že bettě výška umístění akva nevadí, pokud na sebe uvidí s ostatními, může ji to stimulovat, pokus by jí to vadilo, jak píše Motýlek , lze je odclonit (počítat s tím už při realizaci.
Hlavně ale je potřeba si uvědomit, že betta je sice krásný dekorativní objekt, ale hlavně živý tvor, který potřebuje živé rostliny, topení, filtraci a hlavně pravidelnou údržbu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.03.2016 10:31 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: MiroslavAdam
Chudáci rybky, v 11 litrech :-( Jsi jim schopný zajistit v takovým kyblíku dostatečnou péči, teplotu, filtrování, rostlinky a pod? Aby žila a ne jen přežívala? Vím, že bude hned někdo reagovat, že je to pro ně pořád hodně oproti tomu půllitru, kde byly dosud, ale mně to přijde pořád málo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 09:55 Muž motýlek [275] Re: MiroslavAdam
Zajímavá myšlenka. Když na sebe budou nehodní, tak mezi ně strčíš nějaký papír a mají po ftákách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 09:12 MiroslavAdam – soupeř
Ahoj
Chci se zeptat na pár věcí 1. Jak už jsem zde četl bojovnice může být v 11 litrech , ale rad bych akvarko připevnil na zeď a otázka zní nebude nervózní když bude stále v úrovni očí a 2. Mam v plánu dát tak 3 vedle sebe když na sebe uvidí bude to vadit
Děkuji za každou radu a odpověď :) :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 20:45 sarka Re: Jakub09
Podle toho jak, mas velky akva tak ne. Ale stejnak bych to moc nedoporucovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 20:45 R Muž romant [27981] Re: Jakub09
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 20:44 Jakub09
Chtěl jsem se zeptat jestli je vhodné do moje akvarko přidat dvě samičky. Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2016 16:46 R Muž romant [27981] Re: Jozka
Tůůze, budou si tam lebedit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:45 Jozka Re: romant
Tak to se zitra podivam do akvaristiky, ale nevim jak se ji bude libit tolik zelene v tech 7 litrech
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:38 R Muž romant [27981] Re: Jozka
Nikam jí nedávej a nauč se o to akvo náležitě starat. Řasokoule tam nedávej, dej nějký plovoucí rostliny a to jak na hladinu, tak do vodního sloupce, třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum jen tak volně do vodního sloupce a na hladinu rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:35 Jozka Re: romant
Jako rostliny, by stacily treba 2 mechovy koule? Je to celkem nizky akvarko, vzhledem k obemu je to pochopitelny, tak nevim jakou rostlinku bych tam mel dat aby nezabrala moc mista. A nebo zkusim to ceho se celkem bojim, dat ji k rasozravym krevetkam a doufat ze mi je nepozere :/ navic maji mit mlady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:25 R Muž romant [27981] Re: Jozka
Je to vyšší koncentrací škodlivých N látek, takže začni s denní výměnou poloviny vody a uvidíš, jestli se zmátoří. Pokud ano, tak ty výměny můžeš prodloužit na obdenní a určitě tam pořiď živý rostliny, pomůžou ti s těma N látkama a když tě to omrzí, ty výměny, tak si pořiď klasiku nejklasikovatější, tedy filtr tzv. bublifuk a budeš moci měnit v tom týdenním rytmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:14 Jozka
Dobry den, mam bojovnici cca mesic, je v 7l akva, ma tam jen 4 male sneky, vodu ju menim kazdy tyden 1/3 a posledni 2 dny chvilkama jakoby upadava na bok, po chvilce se vzdycky zmatori, ale bojim se ze se jednou nevzpamatuje. Prosim o rady cim to muze byt. Filtr ani topeni nema, ale i tak ma stale 26°C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:39 Žena drvi [2894] Re: Zuzka
Tak jestli se opravdu snesou, tak by asi mohly, těch 30 l na 2 betty, to je tak na hraně, hlavně aby se nervaly. Mě se často prohání samice i ve velikým (700 litrovým) akvu. Ale tam maj kam utéct a schovat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:24 Zuzka Re: drvi
Samce mam už zvlášť radši, a myslíš teda že ty samice by taky neměly být spolu?Myslim ty 2 co se snesou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:07 R Muž afc1886 [14655] Re: Zuzka
Ano myslím to 30litrové,ve kterém jsi měla 4 betty u kterých ani nevíš pohlaví.Počkej,co ti poví o pohlaví rybiček ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2016 11:06 Žena drvi [2894] Re: Zuzka
Je úplně jedno, kde je koupený, ale 4 betty ve 30 l je velkej průšvih coze . Nechala bych tam jen toho samce a pro ty samičky rychle sehnat ubytování jinde (ideálně každou zvlášť tak do 20 l, s živýma rostlinama, filtrací a topením). Pokud je budeš chtít mít (samičky) pohromadě, tak - protože píšeš, že jedna je agresivní - nejmíň 100 l nádrž a hodně zarostlou. Pokud by se snášely, tak by snad 60 l stačilo, ale míň bych nedoporučovala. A moc s tím neotálej, nebo se ti zabijou. Nouzové řešení uvádí Turbínka o pár řádek níž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:58 Zuzka Re: afc1886
Jako co? To 30l akvarko kde jsou 3 betty? nebo mysliš tohle male co je na fotce, samce jsem musela oddělit, utočil na ostatni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:56 R Muž afc1886 [14655] Re: Zuzka
Řekl bych,že to je pro ně malé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 10:47 Zuzka – Betta
Fotka k příspěvku Muže mi někdo poradit... Mam samce a 3 samice v 30l akvariu, ale samec je hodně agresivní a ůtočí na samice, staví hnízdo, všechny odhání a naráží do nich...musela jsem ho oddělit, je koupeny z akvarexu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.02.2016 17:08 Žena Turbínka [2558] Re: Hanka P.
Znova pro pomalejší - neřeš hnízdo, ryby separuj, protože se může stát, že jedna, dvě nebo všechny nedožijou rána! Klidně je dej do misek nebo půllitrů, hezky k topení ať maj teplo, ale jednej rychle.
Minimálně 54 l a osázeno rostlinama tak, ať na sebe ryby neviděj. Tomu co říká prodavač nikdy nevěř, v pet centrech je obsluha, která toho o chovu ryb ví asi stejně jako moji dva potkani hmm
Oni to mnohdy ani neví, na rovinu, já brát stejné peníze jako oni, tak se asi taky dvakrát, třikrát nepředřu...
Doporučuji pročíst tyhle řádky:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
A opravdu urychleně zamakat na tom novém bydlení, takhle situace je jak motor závodního auta vytočenej do červena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 17:06 Hanka P. Re: Turbinka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady ještě přikladam par foto. A ještě jedna otázka mam vyčistit to betarium když mají zavalené, ale tam už to hnízdo (pokud to tedy hnízdo je)?
Takhle jsme to dostali a v Pet centru mi řekli ze jim to stačí tak nevím jak tedy velké akvárium mam pořídit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.02.2016 17:02 Žena Turbínka [2558] Re: Hanka P.
Tohle není akvárium pro jednu bettu, natož tři - okamžitě je separuj a ideálně vrať, vždyť se ty ryby zapobijou! Kašli na výtěry a hnízda a zařiď jim bydlení!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 16:59 Hanka P. – Jak se pozná vyter ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den.Pred nedávnem jsme si pořídili dvě samičky bojovnice pestré a aby jim samotným nebylo smutno,tak jsem jim minuly týden v pátek poridila samecka krásného s velkými ploutvemi (stal mě 119.- v petcetru)prý je to beta exclusive.Nic méně mi přijde,ze si staví hnízdo,někde jsem tu četla,ze když není rostlinka plovoucí na hladině,tak to nahradit kouskem polystyrenu,který jsem tam dala a ted ma ty bublinky jen kolem polystyrenu v ruzku.Mame je v klasickém betariu ( taková ta kostka).Sem tam se samička mi honí a okousal jim ocasky(přikladam foto).Je to takhle v pořádku ?Jak tedy poznám zda je to tedy hnízdo jak předpokládám a jak poznám ze už se vytreli ,abych samičky dala stranou?Jinak ty samičky jsou trochu nafouklé od té doby co tam mají toho samecka.Take mají za dolními ploutvickami takový hrbulek muže se jednat o bradavku jak jsem též někde četla,ze toto mívají?Predem mnohokrát dekuji za odpovědi s pozdravem Hanka P.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2016 20:16 Žena Turbínka [2558] Re: Sss
Jaký je rozdíl mezi tou 8 l kostou a tím 5 hodin založeným akvárkem s bublifukem o objemu 10 l? Co takhle vyložit karty na stůl jak to po pravdě je, vybrat si jeden nick pak se ti dostane i rady jak rybu udělat to nejlepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:14 Sss Re: Turbínka
Mám 8l kostku ve které prozatím je. Nechci ho tam dusit dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.02.2016 20:05 Žena Turbínka [2558] Re: Sss
A kdepa bys teď v osum večer tu bettu sehnal, ted pokud už 5 hodin nečeká vedle akvárka v kelímku... Počkej tak tři týdny, klidně dýl :-)
A ty konkrétně ideálně počkej měsíc, až se vrátí ten tvůj známý ze zahraničí a dá ti ty živé rostlinky ;-) A stáhni ten bublifuk :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:02 R Muž romant [27981] Re: Sss
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:01 Sss Re: romant
Kdy mohu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:00 R Muž romant [27981] Re: Sss
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:59 Sss – Nové akvarko
Ahoj.Mám nové 12l akva komplet vybavené s přípravkem pro odstranění chloru. Cca 5 hodin v provozu. Mohu nasadit Bettu? Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:11 R Muž afc1886 [14655] Re: 123
Nečekej měsíc a zkus to tady rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:07 123 Re: Turbínka
Neklame... ;) Mám to v úmyslu... za měsíc se vrací známý ze zahraničí a poté mi dá pár ze svého akva... Děkuji za rady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2016 19:05 Žena Turbínka [2558] Re: 123
Udělej na hadičce uzlík, vem kousek drátu, ten smotej a tím to stoč, trochu improvizuj ;-)
A jestli mi oko neklame, máš tam umělé kytky, to vyhoď a dej tam rostlinky živé X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:04 R Muž romant [27981] Re: 123
Tak teď odpovím ano, tedy tomu co radí kolegyně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:03 123 Re: Turbínka
Nemám momentálně čím. Šlo by to provizorně kolíčkem? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:02 Žena Turbínka [2558] Re: 123
Tak to přiškrť a máš klid, tohle je moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 19:00 123 Re: Turbinka
Fotka k příspěvku No já nevím ale tohle mi jako proud z bublifuku připadá... :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 18:55 Žena Turbínka [2558] Re: 123
Proud jako takový nevyhledávají a nesvědčí jim, mají raději stojatější vody. Ale to co tvoří bublifuk rozhodně proud není, takže žádný stres.
Edit: Sakra, Romane :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 18:54 R Muž romant [27981] Re: 123
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 18:53 123 – proud
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli Bettám nevadí proud... Mám bublifuk a 10l aqua... Nebude to problém? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 14:05 Deepinpeat Re: Petronella
Jo, přesně tak to může fungovat. Jinak ta velká nádrž rozdělaná na kóje jak popisuje Motýlek je určitě dobrá věc na odchov ryb z vlastních výtěrů. V takovém případě totiž nevadí ta epidemilogicky nevýhodná konfigurace, tedy že pokud je nemocná jedna ryba něčím nakažlivým, tak jsou rázem díky tomu průtoku nemocné všechny. To se týká i tvz. drip systémů : www.youtube.com/…

Většinou to funguje tak, že dole pod stojanem je obří filtr, který sbírá vodu ze všech dóz a pak ji zase sytém trubek napojených na čerpadlo přefiltrovanou rozvádí zpátky. Tímhle způsobem lze držet dobrou kvalitu vody bez potřeby každodenních výměn, jelikož dohromady je to vlastně celé jedno velké akvárium s filtrem mnohem větším, než mají jakékoliv běžné nádrže. Ovšem zase, ideálně použitelné pro vlastní zdravé ryby.

Pokud si domů nosíte různé samce z různých zdrojů, tak separace v oddělených nádobách je jediná relativně bezpečná možnost, pokud se naučíte myslet na možné vektory přenosu během manipulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2016 13:52 jamajcan Re: motýlek
Nevím, proč se tady pořád pletou hrušky s jabkama? :-(
Je dobré si uvědomit, že komerční chov na kšeft, je hodně odlišný od chovu domácího mazlíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 13:48 Petronella Re: Deepinpeat
Děkuji.. nechávám je sem tam si zacvičit a pak je předělím neprůhledným papírem..může být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 13:46 Petronella Re: motýlek
Jen pro informaci, jednoho mám ve 20l.. ostatní jsou cca v 6 litrech... Mám osobní pocit, že aspoň mohou plavat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 13:31 Muž motýlek [275] Re: Petronella
Mají nejčastěji takové "šuplíkové" nádrže - do jednoho společného asi deset nebo dvanáct malých - dole maličká škvíra na stejnou hladinu vody ... ale to pak denně obmění skoro všechnu vodu. Já to provizorně měl v kelímcích na stole přikryté společně několika skly - a denně jsem měnil komplet všechnu vodu - ale samozřejmě normálně je to trápení a nedoporučuji. I když i samička se samečkem společně v sedmi litrech je děs - možná je to ještě horší :-( ...
Ty kelímky mají tu výhodu, že je po každé výměně přeskládáš - takže se potkávají různí samečci ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.02.2016 11:11 Deepinpeat Re: Petronella
Ten odkaz, který jsem dával na ten topný kabel, pochází z vlákna, kde najdete i vysvětlení, v čem ty samce drží. Plastové dózy nebo slepené nádržky o obsahu 2 litrů. Co se týče rozdílu teplot, tak pokud ohřejete vodu a zakryjete ty nádoby, vzduch nad hladinou bude mít vyhovující teplotu. Jde o to, aby nad hladinou nebyl chladný průvan a voda nebyla o několik stupňů teplejší. Dlouhodobě odkrytí samci si dokážou zvyknout a přestanou na sebe časem reagovat, ale výstavní bety, které musí "flarovat" na přání, se chovají oddělené neprůhlednou clonou, která se v pravidelných intervalech odstraní a ryby se nechají, aby si zacvičili přes sklo. Tím se udržuje intenzivní reakce na jiné ryby a další podněty, která se hodnotí na výstavách. Opět, mnohem přesnější informace najdete na splendenspower foru, kde Vám určitě rádi poradí, jak udržovat více bet v malých nádržkách tak, aby byly spokojené obě strany. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 10:15 Petronella Re: motýlek
Děkuji. Takže se zeptám velmi jednoduše .-))... když mám vodu chladnější než vzduch, je to lepší, než kdyby to bylo naopak .-))...Vždycky, když jsem byla v obchodě tak jsem nějakého betáka zachránila z mini plastové krabičky s pocitem, že na tom bude u mě v betárku lépe .-))..dotaz..kolik je povoleno stresu .-), když na sebe betáci vidí.. mám je všechny vedle sebe a někteří v poho, někteří jsou načepýření.. mi zatím neměl ani jeden tendenci vyskakovat, nemám je zakryté,ale to s tím hmyzem mě nenapadlo .-))..dotaz V čem chovají chovatelé bětáky, když jich mají 30 samce ??? Myslím chovatelé naši. Kelímky ?? jak jsem viděla na výstavě ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:25 Žena Turbínka [2558] Re: jmk
Občas tu tendenci mají.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67619x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=701