Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 17:40 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: sakic
to mu tam musíš dat ty patentky živý ;-) to bude mít hned zájem o jídlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 17:27 Muž sakic [7] – Jeden sameček
Brý den, chci se zeptat jak krmit jednoho samečka betty? zkouším krmítko a do něj jednu kostku patentek ale nějak to nefunguje jen to v něm leží. Díky za odpověď

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:29 Muž LiborSprysl [9009] Re: majka93
Je jich hodně...nalistujte si je prosím v místním atlasu, jsou tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 13:37 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
coze To je dobrý tyjo, to jsem nevěděla.. A jaké to třeba jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:02 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: majka93
Libor to hezky vysvětlil. Tak jen přidám video, kde uvidíš jikry v tlamce samce a druhé, kde je krásně vidět tření a "tanec s jikrami":
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

A ptal jsem se proto, že se tyhle krásky chci pokusit chovat. Tak sbírám co nejvíce informací, než se do nich pustím. A LiborSprysl je studnice informací palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2012 11:50 Muž LiborSprysl [9009] Re: majka93
majka93 napsala: ?? Já to pochopila jako srandu, že tím myslí tlamovce? hmm
Ne nemyslí, jsou dvě skupiny bett, jedny staví pěnové hnízdo a u druhých samice kladou jikry, které po oplodnění samec uloží do tlamky - mnohé si je velmi pěkně předávají z huby do huby smich - a takhle odchová mladé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 10:09 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
?? Já to pochopila jako srandu, že tím myslí tlamovce? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 08:23 Muž LiborSprysl [9009] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Tak tohle jsem nevěděl.... já měl vždy samců několik a se třením nikdy nebyl problém. Jojo, člověk se stále učí, díky za nové info. Myslíš, že tohle platí i u tlamovcových bet? Že když nechám samičku chvíli bez samce, že jikry "upustí"? Nebo je to jen u těch, co staví hnízdo, případně jen u betty splendens?
Já to znám jen splendensek. Tlamovcové bety jsem nikdy neměl... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 23:51 Žena majka93 [79] - Živorodky
Já je nechávám vytřít. Ale mám teď spíš opačný problém. Dříve jsem měla samce velkého, celého červeného, a po týdnu co byl se samičkama se vytřeli. A třeli se pořád. Po roce mi umřel, tak jsem si pořídila nového, samozřejmě je menší než samičky, a není tak moc červený, a samičky se s ním třít nechtějí (i když jikry mají) a samec se do toho taky něják moc nehrne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:15 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Glaos
:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:09 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: LiborSprysl
Tak tohle jsem nevěděl.... já měl vždy samců několik a se třením nikdy nebyl problém. Jojo, člověk se stále učí, díky za nové info. Myslíš, že tohle platí i u tlamovcových bet? Že když nechám samičku chvíli bez samce, že jikry "upustí"? Nebo je to jen u těch, co staví hnízdo, případně jen u betty splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:23 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: tercovec5
hehe tak az tak ne to jsem uz vypozoroval jak se treli a padali z te samicky ze jsou bile :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:19 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Glaos
Tak to jo,já jen že betty maji jikry bílé,napadlo mě,jestli neplašíš zbytečně:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:18 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: tercovec5
nn ze maji kolem sebe pak takove ty bile humusi jakoze ty vlakna zkusim to vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:17 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Glaos
Jen tak na okraj-co nazýváš plesnivýma jikrama?Že jsou bílé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:13 Muž Glaos [24] - Živorodky
Bry vecer panove chci se jeste zeptat udelal jsem to jak jste tedy radili a dnes druhy den co se vytreli je vic jak polovina jiker zaplisnena fakt je to kvalitou vody ? muze byt skazena za 4 dny po na pusteni do akva ? nemuze byt take problem v tom ze mi v akvaristice rekli ze ty samicky jsou s dovozu ? jen se ptam uz si nevim fakt rady co s tim:( a to bych fakt chtel mit male bettky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.07.2012 17:08 Muž LiborSprysl [9009] Re: Jana
No a to je to řešení...ona si umí ulevit. Mnohým druhům ryb jikry tzv. zatvrdnou, betty si pomohou...odsypou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 17:05 Jana – mozna hloupej dotaz
jak resite samicky, co maji narvany brisko jikrama a momentalne nechcete mit dalsi treni? samecek je po nemoci, tak ho prirozene nechci taky vycerpavat, ale ty zensky v akvariu z neho sileji, pulka z nich narvane bricho jikrami. Jedna z nich ho ma tak velike, ze ji odstava i nekolik supin a samovolne jikry upousti. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 11:22 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: katterinecka
No právě. A nejen betty mají každá jinou povahu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2012 08:16 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: majka93
jsou to betty, každá má jinou povahu, je možný že se to nezlepší ani přidáním další samičky. Víc rostlin určitě nebude na škodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2012 01:45 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: majka93
To moc rád čtu, že nechceš mít přerybněno. To je super. Přesto bych na tvém místě p7701 poslechl a ještě jednu samičku koupil. Nejen pozornost samce, ale i agresivita dominantní samičky se rozptýlí. Je to dobrá rada a tvoje akva jednu samičku snese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 23:58 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: p7701
Já tam mám ale i jiné ryby. Nechci mít přerybněno :-( ale většinou je nahání ta velká samice. I samec se před ní často schová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 23:19 Muž malyLibor [5370] - Asie
A dáváte artemii i v době tvorby labirintu? Není to na ně moc velké sousto? Nezadáví se tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 19:27 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
bry den tak jsem snizil vyluhem ph na nejakych 6.8 a dnes se tam rybky vytreli tak uvidime co z toho bude :) snad se jim bude tentokrat darit i samec se ted stara a to je minule pozral. jinak dekuji za rady panove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 18:53 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: majka93
určitě více osázet a nebylo by od věci přidat ještě jednu samici v této litráži to není problém pozornost samce se ještě více rozprostře na více samic a nebude ty dvě tolik prohánět hodně štěstí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:00 Žena majka93 [79] - Živorodky – Agrese
Dobrý den, mám v 60l akva 2 samičky a 1 samce. Pořád je alespoň jedna z těch rybek schovaná na dně. Většinou menší samička. Mají pořád potrhané ploutve. Mám něco dělat? Bude stačit, když zase více osázím akva rostlinami (po mé nepřítomnosti jich zůstalo jen pár).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 16:09 Muž p7701 [331] - Labyrintky
také dávám artémku hned po rozplavání a bez problému palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 15:23 Jana – aha
he... tak se zda, ze jsem je podcenila, ze by byly rybky na artemie stale moc male... no dobre, dnes jim pripravim artemie. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 11:57 Muž LiborSprysl [9009] Re: tercovec5
tercovec5 napsal: Tak já dávám artemku hned po rozplavání bett a bez problému.Používám dost jemnou,260 000 nauplií.
smich to já jen výjmečně, když jiná není...většinou mám 220... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 11:32 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: LiborSprysl
Tak já dávám artemku hned po rozplavání bett a bez problému.Používám dost jemnou,260 000 nauplií.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 09:35 Muž LiborSprysl [9009] Re: Jana
Až bude potěr tak velký, aby ji byl schopen pozřít. Většinou dávám trepku již třetí den, artémii , pokud je drobná po týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 01:12 Jana Re: malyLibor
ok, dekuji moc. ano a vodu menim jen jednou za ten tyden, plus hadickou nasavam necistoty ze dna, kdyz vidim, ze nejake jsou, mam tam taky hodne malych okruzaku, co tam rejdi a cisti... kdyz doplnuju vodu, mam ji dva dny odstatou a nemenim vic nez ctvrtinu nadrze. tak uvidime uf...

jeste se zeptam, v kolika tydnech mam nasadit zivou potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 23:20 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Jana
Tak pak bych na tom nic neměnil. A vodu bych měnil tak max. 3-4litry co dva dny, aby se moc nehýbalo s kvalitou... i když jestli jich máš v 54ce tak 50 a nepřekrmuješ, tak by snad ani nemělo být potřeba odsávat nečistotu ze dna a tím ani měnit vodu častěji než tu trošku jednou za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 21:25 Jana Re: malyLibor
Ahoj, mam je v 54l akvariu, sloupec je tak 20 cm. je tam pomale vzduchovani. ciste dno s jednim velkym kamenem, za ktery je uchyceno nekolik valisnerii. krmim stale jenom micronem od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 20:37 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Jana
No, dost záleží na podmínkách, jaké mají. Jakmáš hluboké akvárko, ve kterém jsou? Já jsem hladinu nikdy nesnižoval. Potěr je teď dost citlivý. Když snížíš hladinu, ubyde ti celkově vody a bude rychleji znečištěna, budeš ji muse měnit a to potěru nebude moc vyhovovat... ale samozřejmě záleží na tom, jak vysoký vodní sloupec máš. Je důležité stále velmi jemně vzduchovat a krmil bych teď velmi jemnou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 19:10 Jana – zdravim
Rybicky se vylihly 24., mam jim uz snizit sloupec hladiny kvuli labyrintu na 10cm nebo je to jeste brzo? nasla jsem dnes tri mrtve - celkem mi jich od narozeni uhynulo tedy pet, nutno rici, ze to byly ty nejdrobnejsi, co se vyvijeji pomalu.

dik za radu

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 16:13 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Plecos
Děkuji. Zkusím se zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2012 12:38 Muž Plecos [314] Re: malyLibor
Channoidesky taky příliš nevyrostou! Asi tak 5 cm.
Chovat se dají i ve skupině. Podobné to jistě bude i u albimarginát...
Tady je link: joselimai.freepage.cz
Jak tak koukám, tak se mu dost rozjely L134, hold má na ně vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 12:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
Myslím že tahle ryba není moc vhodná do společenských nárží. A asi bych je choval jen po párech. Ale to asi víc by mohl povědět chovatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 10:50 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: LiborSprysl
albimarginaty jsem ještě na burze neviděl... ale je pravda, že jsem po nich zatím nepátral, dokud nebylo akva zaběhlé. Ani teď na ně nijak nespěchám, ale rád bych je jednou měl a zkusil odchovat. Jsou to krásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 07:46 Muž LiborSprysl [9009] Re: malyLibor
malyLibor napsal: A kolega chodí také sem? Nebo mohl byste mi na něj do vzkazu třeba písnout kontakt na maila? Rád bych se s ním spojil a pokud má nějaké rybky navíc, určitě bychom se domluvili. Moc děkuji předem.
Jinak jsem koukl na Betta chanoides a jsou to taky krasavice, ale přeci jen jsou o dost větší než albimarginata. A já právě vybírám malé rybky k mému osazenstvu.

Některé bety má i Pepík Chmelař z Hradce...ten zajíždí na burzy i do Ostravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 22:18 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Plecos
A kolega chodí také sem? Nebo mohl byste mi na něj do vzkazu třeba písnout kontakt na maila? Rád bych se s ním spojil a pokud má nějaké rybky navíc, určitě bychom se domluvili. Moc děkuji předem.
Jinak jsem koukl na Betta chanoides a jsou to taky krasavice, ale přeci jen jsou o dost větší než albimarginata. A já právě vybírám malé rybky k mému osazenstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 22:01 Muž Plecos [314] Re: Semtex
Albimargináty celkem úspěšně množí kolega ze severních Čech.
Sám mám (mimo jiné) podobné channoidesky, ale nějak teď nestíhám se jim cíleně věnovat, takže spíše náhodou se mi u nich objevila malá rybka, která už má ke třem centimetrům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 20:37 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Semtex
V jednom nejmenovaném obchodě, co tady furt inzeruje, je nabízely, ale když jsem jim napsal, tak mi odepsali, že to je jen reklama a že vlastně nabízí jen americké cichlidy. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 20:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
ne mam jen splendensky..... Kdysi jsem měl i B. imbelis.

ale mít víc místa, tak mám učitě B. albimargiata, channoides, unimaculata, tussyae, rubra atd.

www.israquarium.co.il/…

Kdo má u nás, jestli vůbec B. albimarginata nevím, ale o pár lidech vím že mají jiné druhy, jako je B. smaragdina, imbelis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 19:18 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Jana
Je tu na webu super atlas ryb, rostlin a ostatních živočichů. Tady máš odkaz na záložku Betta splendens, je to tam pěkně popsáno: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Ale na betty se ptej spíše právě kolegy semtexe, ten chová betty pestré velmi úspěšně a viděl jsem desítky jeho nádhernýc ryb. Já je choval kdysi dávno a teď mne láká trošku jiný druh betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 19:15 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Semtex
Tak to já nepochybuju. A teď mne napadlo. Ty chováš jen Betta splendens, nebo i jiné druhy? Já se tak trochu zhlédl v Betta albimarginata. Chováš nebo znáš někoho, kdo chová? Co třeba Clarkii, nevíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 17:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Roketka
Až odchovaš alespoň desetinu toho co já, pak snad pochopíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:28 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Semtex
Promiň, ale jak procházím všechna vlákna, pochybuji o všem, co ty napíšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 13:06 Jana Re: malyLibor
jsem tady nova, kde ze najdu ty informace o krmeni?

jinak je krmim sera micron a mam pripravene zive artemie, ale na ty se mi zdaji zatim dosti male. mam dale pokracovat s micron az do vyvoje labyrintu?

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58076x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3001