Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 14:59 Jája Re: Turbínka
Mám 53l nádrž 4 rostliny je tam velký kámen a kokos do kterého můžou plavat. Mám s ním ještě 2 závojnatky,mečovku, 3 pancéřníčky a 2 ancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 14:33 Žena Turbínka [2556] Re: Jája
Jak je ta nádrž velká a jak moc je zarostlá, jaké jdou dekorace a možnosti úkrytů? Jaké jiné ryby s bettou žijí?
Edit: Betty jsou ryby teritoriální a většinou jen vnitrodruhově agresivní a však připomínají-li mu jiné ryby jedince svého druhu (paví očka, závojová forma danií) je často agresivní i k nim. Žijou spolu chvilku v poklidu a pak najednou bettě cvakne v hlavě a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 14:30 Jája – Nevrlí samec
Dobrý den,
samec bojovnice mi najednou okusuje a honí všechny rybky v akvárku i svojí samici, nevíte někdo proč to dělá ? :O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 12:38 Žena PavíholkaXXL [7] – Bettka
když jsem dala samičku ve sklenici (5l) vedle akva se samcem tak ta samice měla na sobě svislé pruhy a samec se kolem ní natřásal muže dojít i ke tření kdybych je připustila ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2014 17:36 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
máš pravdu nejdřív něco nastuduju a pak něco udělám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.07.2014 11:13 Žena Turbínka [2556] Re: PavíholkaXXL
Máš pro ně zajištěnou vytírací nádrž? Topení? Staví si samec pěnové hnízdo? Není už samice stresovaná? Je ten samec už v kondici, před 14 dny rozhodně nebyl podle fotek co si posílala. Máš čím krmit následně rozplavaný plůdek? Navíc si říkala, že jedeš na týden na dovolenou a mělas strach o potěr pavích oček, ty týden přežijí relativně v pohodě, ale plůdek betty bez strarání se o ně ne. Navíc odchov bett je mnohem náročnější od prostorů po starání se o prcky než u guppek. Co takhle místo nucení je ke tření, i o tom něco přečíst, potom v klidu po návratu z dovolené promyslet svoje možnosti zda máš jak a kde betty odchovat a až potom se ptát. Zde je velmi dobře dopsaná metodika odchovu bett, zkus si to pročíst a až ti něco nebude jasné ptej se. betta.wz.cz/…

Betty se netřou tak snadno jako většina živorodek, nejdřív musíš ryby dostat do dobré kondice, pořádně je nafutrovat kvalitní potravou, zajistit jim dobré životní podmínky a až potom se budou chtít třít. Chybí ti TRPĚLIVOST !!! Bez té to v akvaristice nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 11:00 Žena PavíholkaXXL [7] – Bettka
když chci připustit Betku k samci tak jak to mám provést ? dala jsem ji do sklenky a ponořila do akva ale samec se chtěl rvát naježil žábry atd... myslíte že ještě není připravený ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:51 Žena Turbínka [2556] Re: PavíholkaXXL
Předpokládám, že v těch 5 l není filtr a i kdyby byl, měnit ob den vodu ;-) V tom už máš praxi. Ještě odpovím na otázku pro Romana, krom těch článků, které si pro dobro svých ryb prosím opravdu přečti pozoně, betty mají obecně ráda všechny rostliny, čím víc tím líp a nezapomínat i na rostliny plovoucí (př. pistie, voďankovec, okřehek, salvinie, rohatce, růžkatce, egerie, atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:41 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
mám je oddělené protože byly agresivní nebo si brutálnějc hrály :-D každá je v 5l akva,jsou sami,skoušela jsem je dát do společného ale útočily,tak jsem je odlovila zase pryč,a bylo to založené asi tak před 2 týdny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:38 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
a jakou kytku oni nejraději je to jedno ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:29 R Muž romant [27849] Re: PavíholkaXXL
Přesně, dobrý a odpovídající prostředí, bez toho se nehneš z místa a nemůžeš ani uvažovat o nějakým odchovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:29 Žena Turbínka [2556] Re: PavíholkaXXL
Omezit stres!!! V jak velký nádrži je teď máš? Jsou tam sami? Jak je dlouho založená? A přidat kytky, kytky, kytky. Květináč jako úkryt je sice taky fajn, ale pořádná zeleň to už je jiný kafe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:26 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
a jak udělat aby ty pruhy ztratily ? dát jim víc kytek a úkrytů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2014 19:10 Žena Atika [134] Re: Jana
Jani napiš odkud jsi, piskořky, okružáky a plovoučky netřeba kupovat. Každej akvarista toho má hafo, dá se získat darem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 17:44 Žena Turbínka [2556] Re: PavíholkaXXL
Betty pohlavně dospívají přibližně okolo 6 měsíců věku, z téhle fotky se nedá stáří ryb určit, moje oko jej rozhodně nepozná. Vidím na nich jen tzv. stresové pruhy - nevhodné prostředí, málo úkrytů, nedostatek rostlin atd.
Edit: Nechci tě podceňovat, ale odchov bett je mnohem náročnější než tvoje paví očka, která se s trochou nadsázky budou množit i v minerálce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 16:55 Žena PavíholkaXXL [7] – Betta bojovnice
Fotka k příspěvku tyto mladé bettky jsou ještě asi hoodně mladé na páření co ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:51 Jana
Super tak alespon něco poradil dobře. Na ty plovoucí mrknu napíšu a dokoupim nebo objednám. Zatim moc děkuju, kdyby něco vím kde se ptát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:49 R Muž romant [27849] Re: Jana
Jsou v poho a co bych pořídil to jsou rostliny plovoucí, to se betám náramně líbí, nebo nějakou hodně nenáročnou i jako plovoucí ve vodním sloupci třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum a tou plovoučkou jsem myslel třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides jejich hlavním plusem jsou dlouhý hustý kořeny v nichž posléze ryba může pohodařit.
Edit: Tuhle naší debatu přesunu posléze sem, kam bude lépe svojí povahou patřit. rybicky.net/forum/1221
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:45 Jana
Ještě budu otravovat jedou, s pomocí ochcotného pána ve zverimexu, jsem vybrala nějaké to rostlinstvo, ale vzhledem k tomu že on mi i ohledně všeho ostatního radil úplně jinak. Tak se radši zeptám. Vybrala jsem nějaké kryptokoryny a mokřanky. Nevím přesná jména, ale některé byly vyšši a některé jsem vzala úmyslně nízké. Jsou tyhle rostliny vyhovující? Kdyžtak poraď podle svého názoru, které jsou pro bettu nejlepší. At koupím správně. Děkuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2014 15:37 Jana
Ok, moc děkuji za rady a tohle poctivě načtu a udělám výpisky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.07.2014 15:35 R Muž romant [27849] Re: Jana
Né že bych nechtěl poradit, co do většího, ale udělejme to teď tak, že se budeš plně soustředit na tu stávající situaci a dotáhneš to do zdárnýho konce. ;-) Mrkni na tuto povinnou četbu, spoustu věcí pochopíš a budeš v tom mít více jasno. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:31 Jana
Aha, tak takhle to je. Děkuju moc. No včera pravě papal spokojeně a dneska ráno šel do toho většího do čistý odstátý vody,, jen bede mít ještě večer chvilku trauma než akvarium zařídim. Ale mám plán ta to snad nebude trvat dlouho. Dobře tak tyhle rybky ne. Koupim teda tu piskořku nebo okružanku. A kdybych časem pořizovala větší akvárko. Poradíš ještě co k němu můžu přidat za rybky. Chtěla bych tak na podzim koupit alespon 100 - 140l a tam už sám být nemůže ;-) Děkuju za trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:25 R Muž romant [27849] Re: Jana
Za blbce nejsi, dotazy mají hlavu a patu, žádnej stres s tím. ;-) Tak neonky určitě nee, to jsou plavci a stejně tak dánia, to jsou rybky do prostornější rozplavby. Měchýřovku už vůbec ne, děsnej bordelář a bet to jsou čistotu vyžadující rybky. Piskořky, okružáky ano. Ty ploutve to bude jdnak stresem a jednak vodou, měnit v té láhvi denně polovinu a nekrmit. Ty mnou doporučovaný výměny budou v tom nově založeným akváriu nezbytné. Po záběhu už samozřejmě ne a bude postačovat klsika v podobě jednotýdenní výměny 1/3 objemu. Ten filtr se právě musí zaběhnout, zašpinit, osídlit nitrifikačníma bakteriema a potom bude tím správným pomocníkem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:20 Jana Re: romant
Teplotu hlídám, to jsem vyčetla, a myslim že s tím nebudu mít problém, běžně mám v bytě teplotu kolem 23 stupňu a topné tělísko ještě dopořídím. Byla to taková hurá akce, přinést si domu bettu,m že jsem všechno zjišťovala až včera v noci. Když tam bude filtrace musím měnit? Myslela jsem že bych právě díky tomu filtru nemusela. Už kvůli stresu vzniklému výměnou vody. A krmila jsem včera večer když jsem si ho přinesla, tak myslím že by ted než si zvykne stačilo ob den. Ten týden.
Takže myslíš, že raši žádnou rybku, vždycky se mi strašně libily neonky, nebo tady jsem koukala na ty danie. Ale jestli bude lepší sám tak to beru. Jo a mám kupit ty měkkýše na čištění někde jsem našla doporučení na měchýřovku východní a piskořeka věžovitého. Jo a ještě jeden dotaz, má dost přitažené ploutve, je možné že je to způsebené teď tím stresem?
Vím že jsem asi za blbce, ale chci aby se měl co nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:03 R Muž romant [27849] Re: Jana
Ponechal bych samotného beťáka a těšil se jenom z něho. Když si tohle vlákno pročteš, jistě dojdeš k podobnému závěru. Nezapomeň na teplotu vody, aby nebyla nižší než 25 stupňů a měj akvo přikrytý, aby se ryba nenachladila při nadechování nad hladinou, až bude chladněji. Až akvo založíš, tak měň denně část vody a skoro nekrm, už tak to bude velká zátěž, ale bez těch výměn vody se to neobejde, musí se v akváriu utvořit tzv. biologická rovnováha a začít fungovat nitrifikace a do té doby si to pohlédáš právě těma výměnama vody. Za další týden měň vodu obden, krmení vždycky jenom špetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 14:56 Jana – Prosím o radu
Včera jsem zachránila samce betty od jedné známé. Chudák žil v lahvi od okurek. Mám pro něj připravené 24l akvárko. Rostliny, filtrování a písek mám zamluvený na dnesek večer, zatím je provizorně v prázdné nádrži jen s pár většímy kameny.Chtěla bych se ale zeptat, zda bych do akvária o téhle velikosti mohla koupit i jiné rybky a popř. jaké. Určitě nechci samice. Tím jsem si jistá. Nikdy jsem se o akvaristiku moc nezajímala, přiznávám, ale ani rybu nemůžu nechat trpět v lahvi. Děkuji za každou radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 19:24 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
jak jako že to bude fičák ? o.0 budou se rvát ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2014 19:21 R Muž romant [27849] Re: PavíholkaXXL
Určitě, v těch tvejch sptva 20 litrech to bude fičák. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 18:45 Žena PavíholkaXXL [7] – Bettka
Dobrý den,chci připustit bettu samce k samicím jak to mám udělat poperou se ? hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 09:11 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Monča
25 litrů je v této situaci podle mě málo na víc než jednu bettu. Aby spolužití fungovalo v tak malém objemu, kromě množství úkrytů musí být i dobře nadimenzovaná filtrace, co je u malého akvária problém. Kromě toho, je to taky o štěstí na jednotlivé obyvatele, jestli budou vycházet nebo ne. Já bych volil jen jednoho samečka a získával zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 08:17 Monča Re: Turbínka
v tom 25l akva by byly JENOM Betty a v tom větším ostatní rybky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 20:10 Žena Turbínka [2556] Re: Monča
Ale i tak 25 l je málo, i 30 l je dosti hraniční objem, ideálně bych viděla 50 l. Betty jsou teritoriální ryby a v tak malém objemu i přes dostatek úkrytů dochází často k potyčkám nezřídka smrtelným. Záleží i dost na vlastních povahách ryb, na jejich stáří, kondici či na tom, zda jsou na sebe zvyklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 20:04 Monča Re: Turbínka
rostliny a úkryty tam budou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 19:52 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Spíš jo. 25 l téměř bez rostlin a úkrytů to je pobijou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 19:43 Lenka Re: Turbínka
když bych přesunula rybky do většího akvárka a Betty (samec a 2 samice) do toho akva v čem byly ty předchozí rybky tak co by se stalo ? vydilo by to ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 19:40 Žena Turbínka [2556] Re: ŠárkaTob
Přesně tak ano Navíc oproti tmavému pozadí i dnu má ryba větší tendenci zvýraznit svoji přirozenou barvu a necítí se tolik stresovaná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 19:37 ŠárkaTob Re: Lenka
Kdybych dala červené pozadí, tak mi betťák totálně zanikne. A červené dno - zůstanu u více přírodního...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:42 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Pro jednoho samce ideálně 15 - 20 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:40 Lenka Re: Turbínka
ok a jak asi velké ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:39 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Nic a pořídit hranaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:38 Lenka Re: romant
taky ? a když mám kulaté akva tak co tam mám dát ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:36 R Muž romant [27849] Re: Lenka
Černou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:30 Lenka Re: romant
a jakou bys dal pro modrofialovou bettu ?? já nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.06.2014 18:28 Lenka Re: ŠárkaTob
já bych dala nějaké červené pozadí a možná i trochu načervenalou podlahu :-) ale zatím nic nedělej nevím jak se to bude líbit ostatním... toto je můj názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:28 R Muž romant [27849] Re: ŠárkaTob
Černou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:25 ŠárkaTob
Ahoj, jakou byste dali tapetu za akvárko, aby vynikla (resp. nezanikla) červená betta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 15:33 Lenka – Betta
Fotka k příspěvku Soused si myslí že už muže Bettu připustit k těmto samicím co vy to říkáte vy? já si myslím že jsou ještě hodně mladé ne? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:32 Lenka Re: michalt
tak jo nechám to zaběhnout a hustě osázím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:22 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Lenka
Aha, tak to jsem v rychlosti nějak přehlídl, že jsi do toho akvária už ryby koupila. Pak další nedokupovat, těmto měnit vodu častěji, než často, nečistit filtr, nepřekrmovat a doufat v nejlepší. Do nové nádrže opravdu ryby alespoň měsíc nepatří.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1451