Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 12:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tereza
V Pet centrech se uz toho nakecalo... a pak jsem ucil prodavacku rozeznavat pohlavi nekterych druhu ryb :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 12:14 Tereza Re: Annabell
Ano mam. V pet centru nam řekli že když tam budou dvě rybičky, takže to není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tereza
A dokazes si predstavit, co bys asi tak delala, kdyby se Ti podarilo neco odchovat? Co samecek, to minimalne serizla PET lahev...

Po vytreni bys mela odlovit samici, pozdeji i samce. Kam chces dat uz jen tyhle 2 ryby? Chce to dalsi akvarko :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 12:09 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Tereza
To mas ty dve betty v tomhle akva? coze Tohle naprosto nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 11:46 Tereza – Prosím poraďte
Dobry den, potřebovala bych poradit. Chovám bojovnice samičku a nedávno jsme si koupili samečka, dnes jsem zjistila že se páří. Je to super, ale mam problém s akvárkem. Máme akvárko bez filtru (Betta Marine Hagen), takže jim je třeba měnit vodu jednou za týden a teďka se bojím jak jim mám tu vodu měnit abych jim neuškodila u stavění hnízda pro jejich male. Prosím poraďte... mnohokrát děkuji.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 22:25 Žena Leja [70] Re: Pepenka
Ne, žádná leštidla ani čističe na sklo - pouze čistá voda a utěrka z mikrovlákna! Magnetická stěrka je dobrá. Jen opatrně při práci těsně u dna, abyste nenabrala pod stěrku zrníčka písku a nepoškrábala si sklo.

Ohledně mastného filmu na vodě si najděte téma "Slepá hladina", tam je toho popsáno spoustu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 21:28 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku V jednom betárku, přestože denně měním 2/3 vody máme jakoby mastnou hladinu, co s tím? samec usilovně buduje pěnové hnízdo (nemá samici). Vidím to tak, že tam vrazím filtr, ale nešlo by to i bez něj?

A ještě dotaz, čím čistit akvárko aby nebylo "zaťapané"? Můžu normálně (z venku) leštidlem? a zevnitř? viděla jsem nějaké magnetické stěrky, je to dobré?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 16:31 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
No spláchnout ji do záchodu mi přišlo příliš kruté, kdybych nebyla měkká tak bych nad tím přemýšlela :). TeĎ nechám Beťtáka pár dní regenerovat, a až mu dorostou ploutvičky tak k němu vrátím tu druhou samičku a teda (s velkým knedlíkem v krku) koupím ještě jednu samičku a budu se modlit aby to nebyla mrcha :(. Mezitím akvárko doufám řádně zaroste a bude se jim tam společně žít líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 15:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepenka
Nekdy se stane, ze ma nektera ryba drsnejsi povahu, tedy jestli se to tak da rict. Urcite se ale da rict, ze mela stesti, ze si ji nekdo vzal ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 15:10 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepenka
Tak dnes ráno mi ta samice samce dorvala tak, že je téměř bez ploutví...šla do karantény a darovala jsem ji kamarádce (doteĎ měla akvárko jen s rostlinkama), bude tam jediná rybka. Takový zloduch!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 13:00 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Annabell
A co s ní, s potvorou? četla jsem, že u samce co škube samice pomáhá ho na čas "přesadit" do kelímku aby si nedělal nároky na akva, ale co u samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:54 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Pepenka
Podle mě to samice je. Ale asi je jen přehnaně agresivni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:32 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Annabell
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No na samečka límec nedělá (alespoň jsem si nevšimla), ale na tu druhou samičku hned po přinesení domů ano. Na fotce ta útočná samička.. Dám druhou fotku jak mi dorvala samce :( Na posledních dvou fotkách je samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 11:44 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Pepenka
Mas fotku te samičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 11:44 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: vondr001
Mozné to je ale ja měla samici na 100% protože dávala jikry a na zrdcatko še taky predvadela.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 11:42 Žena vondr001 [674] Re: Pepenka
Možná je to krátkoploutvý samec. Přilož zrcátko a uvidíš, jestli začne "zvedat límec". Jednoho takového mám doma-původně jsem si myslela že je to samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 09:55 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepenka
Tak ta samice už mi začala orvávat i samce...spodní ploutev je jak cáry :( , co s ní potvorou??? Ta odlovená samička nevypadá nejlíp, snad ji zachráníme..jen řeším co s tou útočnou samičkou? nechci aby mi rvala samce, a očividně ji nemůžu dát ani do akvárka k jiným samicím..nějaké rady? Přikoupila jsem další rostlinky, ale aby se samec schovával před samicí mi přijde divné..navíc on se schovat nechce, krouží si nahoře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2013 18:56 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
:) akvárko má teprve týden takže je logické že zatím není moc zarostlé. Ale budu se snažit víc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepenka
No tak super, to uvedene prece musi rust jak silene. A pokud ne, neco rostlinam chybi a to chce resit. Vyresis problem s rostlinami a jako bonus se Ti treba vyresi i jiny problem ;-) . Ze by treba bylo malo svetla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:33 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Díky, tři z kytek co máš v odkazech v akvárku mám, jen je to akvárko mladé a tak to není rozrostlé.chtěla jsem koupit něco plovoucího nahoře, ale v okolí jsem nic nesehnala :(. Zkusím tam teda něco přidat, díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 17:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Ja ani ne, pritelkyne. Mel jsem Ramirezky, nejprve par, pak 4, nakonec mi vsechny odesly. Sice mne to desne mrzi, ale ted jich mam o par kousku vic, mam jejich poter v 200l nadrzi. No a tak po Ramkach 54l nadrz zdedil Betak, ktereho dostala pritelkyne k narozkam. Sice je ryba pekne nevhodny darek, ale tady to nevadilo. No a aby nebyl sam, prisly k nemu jeste 2 samicky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2013 17:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepenka
Poradne nahnacat necim takovym:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana
Specialne ta prvni uvedena roste silene, to jsou centimetry za den a roste i tam, kde uz se nicemu moc nechce. Sice neni buhvi jak husta, ale vice stonku udela svoje.

Nebo poradny porost z nejakych Kryptokoryn, kam se da schovat pod listi. Ty ale za par dni nenarostou, muselo by se jich rovnou dostatek sehnat a v zacatku mohou shodit listi, takze zase hned situaci neresi.

Dalsi moznost je rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens . Stihat vrsky a znovu sazet. Za chvili je z toho houstina, roste rychle.
Slo by i tohle: rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia , jenze v malem akvarku... to taky roste jak silene. Za chvilicku by toho bylo plne akvarko, ale i trvale vyhazovani se da provozovat :-) .

Nebo rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa .
A jiste je spousta dalsich, na ktere jsem si v rychlosti nevzpomel.

Chce to proste neco, co rychle udela houstinu, i za cenu toho, ze se to bude pri kazde vymene vody vyhazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 17:25 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Designer
Ty taky mas bojovnice? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 17:24 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Pepenka
Rozhodne víc rostlin vím o čem mluvím :-D víš jakou práci mi dalo zařídit akva pro samce a jeho harem nez byl všichni v pohode :-D ted mi zůstal jen jejich potomek :-D
Růžkatec a Egerii muzu doporučit rostou šíleně rychle.Až ti vyrostou můžeš ustrihnout a zasadit vedle potom ti to zaplní třeba jako me cely roh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 17:11 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Je tam 6 druhů rostlinek, bylo mi řečeno že jsou všechny poměrně rychlé v růstu.. takže myslíte, že když jim tam přidám víc rostlinek tak přestane tu druhou samičku trápit? Mimochodem už pokukuju po větším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 17:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepenka
Tohle neni na schovavani nic moc. Kdyz budes mit v jednom rohu poradne housti jemnolistych rostlin, ve kterych nebude videt na par cm, bude to o necem jinem. Jenze ono je to i o velikosti akvaria. Mame doma betaka a 2 samice v 54l akvariu, coz je prece jen o neco vic, da se do toho dat vic rostlin, je se pak vic kam schovat. Jinak mozna Ti to neprijde, ale ver mi, ze do toho prostoru co mas na fotce se vejde nejmene 3x tolik prosperujicich rostlin, staci se nebat je tam nacpat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 16:55 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Annabell
Fotka k příspěvku Snažila jsem se, aby měli dost úkrytů. Je tam jeden velký kámen, ze zadní strany jakoby částečně vykotlaný, pak je tam filtřík (za který se samička schovávala) a dřevěný kořen, a pak několik rostinek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 16:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Presne to je ono. U mne ten lesik Kryptokoryn, ale muze to byt cokoli, kam se schova a neni videt. Ono se zda, ze je ta mensi samice jen nahanena, ale musim rict, ze mensi samice tu druhou obcas vylozene provokuje, ze si o to obcas sama rika :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2013 16:43 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Pepenka
Ještě dodám přidej nebo udělej co nejvíc úkrytu pro ni aby se před ni měla kde schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 16:07 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Mně se taky perou jen samice, samec ignoruje vše živé v akváriu. V klidu si postaví hnízdo a samice až je připravená tak si ho najde, občas i druhá vypouští jikry, i když je na druhé straně akva sama. Samec pózuje většinou až při tření, ale samice mezi sebou čelkem často, toť vše :) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 15:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pepenka
Klidne dej ruzne barevne k sobe, nic to neznamena.

A s Betkama je to ruzne, neco se snese, neco ne. Ja mel kdysi dve samice v karantence. Svorne spolu plavaly, hledaly neco na zub, a snad treti den jsem dorazil domu a jedna mrtva, druha dodelavala, roztrhaly se na kusy. Mam taky samce a dve samice, a jedna samice tu druhou zahani. Ale nic hrozneho, proste si na chvili zaleze do lesika Kryptokoryn a ma klid, nez zase zacne tu druhou drazdit, dlouho v lesiku nikdy nevydrzi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 14:48 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Koupila jsem do 30 l nádrže k samci dvě samice, s tou jednou se samec snáší velmi dobře (nějak ji extra nehoní, neštípe ani jinak netyranzuje, plavou společně v nádrži), tu druhou samičku ta první samice odhání, štípe, nenechá málem nadechnout atd..dnes jsem tu terorizovanou samici odlovila, ale chtěla bych poprosit o radu co s tím? Nechat jednu samici se samcem se bojím (i když zatím je to ok). A ještě úplně hloupý laický dotaz.. barva u betty má na něco vliv? Jinak, můžu dát k červenému beťákovi samici jakékoliv barvy? Máme totiž ještě jednoho beťáka, který je v akvárku sám, přemýšlela jsem, jestli tu samici co ji usurpují nedát k němu..ale ona je zelená a on červený.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:03 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tarbík
Buď nějaké čerpadlo a kostku bioakvacitu pokud to máš jak schovat, jestli ti tohle vadí tak tako tichý se mi osvědčil Sicce Shark, ale je spousta dalších značek, ale např oproti atmanu je můj rozhodně tišší. Párek krunýřovců se ti tam nejspíš vejde, pokud nechceš spíš partu otíku, jinak Razbory mám s bettou a absolutně se ignorují, maximálně si požerou jikry při tření, na dno parta pancéřníčků by taky šla. Vzdochování si myslím, že není potřeba, topítko nějaké kolem 50w by neměl být problém. rašelinový výluh, např Torben můžeš dávat pořád, při měnění vody jen doplnit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 17:52 Tarbík – Akvarium
Prosím o radu zkušené akvaristy. Mám doma samečka Betty v obdélníkovém akváriu5l. Nechala jsem se taky napálit u prodejců-bohužel.Chci svoji chybu trochu napravit. Budu mít akvarium o rozměrech délka 80, výška 40, šířka 35.(112l).Větší mít nemůžu. Z netu vše pečlivě nastudovala - jak postupovat při zakládání akvária atd.Ale přesto nechci udělat chybu, prosím, proto: Jaký dobrý NEHLUČNÝ! filtr byste mysleli do tohoto akvária? Jaké topidlo? Vzduchovací kámen? Je možné do akvária k Bettě samci přidat 2 krunýřovce?Můžu ještě něco? Danio Pruhované, Razbora Klínoskvrnná, Tetra ohnivá, klasická neonka? Hejno 10 kusů?
Rašelinový výluh se dává jen při nemocech? Nebo můžu i jako prevenci?
Moc děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 13:35 peta Re: romant
Prave jeste svetlo zadne. Nechtel jsem jen tak proste nejake koupit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: peta
Nej je 5 - 7tis. K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 21:25 R Muž romant [27982] Re: peta
A jaký světlo u toho nana máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 21:21 peta – betta
Ahojky... Chtela bych se zeptat, jake potrebuje Betka svetlo? Koukla jsem tady do atlasu ale nic. Mam pro ni 30l nano. Ale nikde nic o svetle nemuzu sehnat. :-( Vedel by nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:38 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: arcticlady
Já mám betty ve 2stovce s vejškou 50 a uplně bez problémů plave všude, na hladině i u dna, ze začátku měl jen problém s proudem, asi jak nebyl zvyklej z tý mininádržky v které ho měli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:23 arcticlady Re: Jaffi
Díky moc oběma za rady. Vím. že gupky nejsou k Bettě (samci) vhodná, ale líbí se mi, takže zvažuji přeorganizování rybek. S parmičkami by mít problém nemusel a ty by ho asi případně rychle srovnaly :-D, alespoň ty moje jsou takové nebojácné :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 09:51 Žena Jaffi [91] Re: arcticlady
Designer má pravdu, důležitější než výška sloupce vody je volný přístup k hladině. S výškou bych si hlavu nelámala. Akvárka máš krásný obě, tam se beťákovi bude líbit. Ale s gupkami fakt pozor, přišla jsem takhle v zimě o jediného samečka gupky - a ani to nebyl žádnej extra krasavec, jen prostě beťákovi najednou přeskočilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.07.2013 15:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: arcticlady
A Ty si myslis, ze v prirode se s nimi nekdo bavi, jestli naprsi do 70cm a nebo jen do 20ti? Toho bych se nebal. Mel jsem Betaka v 40cm akvarku a bezne plaval i u dna, kdyz shanel neco k snedku.
Jinak se divam, v jednom akvarku mas Pavi oka, tak si hlavne Betaka nedavej k nim. Ono se nemusi dost dlouho nic dit, ale pak Betakovi svihne v hlave, uvidi poradny zavoj samecka Paviho oka a to je pak rychly "sestrel", jinak se to snad ani nazvat neda. Je to sice leta, co jsem to videl, ale dodnes si to pamatuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:42 arcticlady – Výška akvária - sloupec vody pro Bettu
Ahoj, chtěla bych se zeptat jaká je nejvyšší možná výška akvária pro Bettu.
Vím, že se plavou nadechovat k hladině a ideální je 30 cm slopec vody, ale je možné je chovat i v akváriu výšky např. 50 cm?
Děkuji za odpovědi Dana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 07:04 EYYE – Chování
Zdravím,
je to asi měsíc a půl, co jsem dostal darem samečka bojovnice. V současné době už asi 4 týdny žije v 20L akvárku s filtrací a regulací teploty, ta se pohybuje v závislosti na teplotě místnosti od 26-28°C. Dřív s oblibou plaval po celém akváriu a tvářil se klidně, ale poslední týden neustále plave podél předního skla a negativně reaguje na mou přítomnost (nafukují se mu "líce"). Obzvláště rád to dělá, pokud např. přiložím prst ke sklu. Akvárium není zrovna ideálně umístěné a osvětlené a je tedy možnost, že ve skle vidí svůj obraz (o to ostřeji, když je za sklem prst, protože nevidí skrz). Nicméně když mu ke sklu přiložím zrcátko, začne reagovat naprosto jinak - vyvádí po celém akvárku, jezdí tam a zpět a naparuje se. Čili se domnívám, že odrazem to není. Nemá někdo tušení co je špatně? Dřív to nedělal a mám pocit, že takto je zbytečně ve stresu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:00 Ell* Re: romant
Ano, udělám to a Torben jsem použila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:46 R Muž romant [27982] Re: Ell*
Udělej obě dvě věci jak jsem napsal, nekrmit a měnit vodu, nebo-li budeš léčit tzv. vodoléčbou a když budeš chtít rybce ještě více přilepšit, tak přidej pár kapek nějakýho rašelinovýho výluhu, z komerčních třeba Torben, či Amazon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:34 Ell* Re: romant
Děkuji :) to mě nenapadlo, je pravda, že mamka říkala, že jim dala asi více jídla a že to měli na dně a tak je potom také nekrmila. Tak uvidíme, jak se z toho vyhrabe, ostatní jsou v pořádku. Tak já nebudu chvíli krmit. Děkuji, Ell*
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2013 16:36 R Muž romant [27982] Re: Ell*
Tak ti bude následek toho "starání se". Bude se jednat o nějakou plíseň, který vznikla nejspíš tak, že bylo rybě dopřáváno krmení v takový míře, že se voda tak trochu skazila a zvýšil se obsah N látek a tudíž ta reakce. Doporučuji několik dní nekrmit a jenom měnit denně 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:30 Ell* – Betta samice - asi plíseň na oku
Fotka k příspěvku Dobrý den, ráda bych se zeptala na jeden problém, který jsem objevila na jedné mé samičce Betty, když jsem se včera po 5 dnech vrátila domů (samozřejmě se mi o ně starala mamka se sestrou po tu dobu). Má okolo a přes jedno oko takový divný chomáč, vypadá jako ponořená vata do vody. Nijak ji to ale neomezuje, je čilá, žere i na to oko snad vidí, dle jejich reakcí. Oddělovat to nijak nejde, ani to nechci moc zkoušet, při výlovu, když se mrskala v síťce to neodpadlo, takže to tam určitě drží fest. Teď je v karanténě a vodu má 26°C. Hodím sem fotku, na které to jde asi nejvíce poznat, je to v červeném kroužku a trochu odchlíplé, ale dnes to opět je jako vata okolo oka. Děkuji za pomoc a info!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 14:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mischelle
Pokud ten beťák ještě žere, tak bych jako hlavní věci udělal: Pravidelná výměna 1/4 vody obden, udržovat teplotu minimálně 25, raději ale 28°C, přidat do akvária Amazon od firmy DajanaPet.cz S krmením opatrně, raději krmit méně než překrmit. 30litrové akvárko pořídit co nejdříve, s filtrem (ideální je bublifuk) a topítkem s termostatem. Po dobu nemoci je dobré udržovat teplotu 28°C, až se uzdraví, tak postupně snížit na 25°C. Kdybys ještě něco potřebovala, klidně napiš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67622x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1451