Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2012 19:17 Žena kyo [271] - Labyrintky – novy samec
mam novyho samce... a vubec mi nestavi hnizdo, jenom se trou, vajicka padaji dolu, on je da do pusinky, vynese nahoru a pak o ne ztrati zajem. obcas se on i samice snazi nejakou bublinku udelat, ale pak se na to vykaslou a zase trtkaji. co to znamena? je neco spatne? minuly samec mi stavel hnizda pres pul akvaria a nebyl s nim problem, tenhle je asi linej. mam mu tam dat nejakou plovouci rostlinu nebo neco udelat se samici, aby mel motivaci? nebo ho proste vymenit, protoze lepsi uz nebude a je lichej? :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:01 Muž Pedro94 [0]
Chtěl bych se zeptat, jestli tu není někdo z Jihomoravského kraje, kdo by nabízel nějaké CT samce a samice? Barva např. kambodža, měděná nebo nějaká vícebarevná kombinace.
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2012 09:16 R Muž Mrakoplash [1776] Re: malyLibor
Travancoricusové zvládají okusování ploutviček docela bravůrně. U razbor lysých ( rybicky.net/atlasryb/razbora_sawba ) okusovali červené konečky ocasních ploutví. Tak bych byl opatrný co se týče spolubydlících :-)

Jinak jsou bezvadní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 23:43 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: kyo
Ano, přesně tak. Odchovanec je ten, kterého jsi odchovala, a jsou to opravdu krasavci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2012 18:47 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: malyLibor
odchovanci, diky moc :]

doufam, ze tedy odchovanec znaci to, ze nejsou kupovany, ale vlastnorucne s laskou vypiplani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 18:38 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: kyo
Moc pěkné fotky.... a to jsou chovanci, nebo odchovanci? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   14.10.2012 18:25 Žena kyo [271] - Labyrintky – moji chovanci
Fotka k příspěvku a jeste druhy

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2012 18:25 Žena kyo [271] - Labyrintky – moji chovanci
Fotka k příspěvku posilam slibeny fotky dvou nejhezcich samecku, zatim. omluvte fota, je to pres mobil a nechtela jsem se cistit s rasama :]

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:05 Muž LiborSprysl [9009] Re: DREDRA
A to jako proč je čerstvá jiná, než ta 24hodinová? Hladové jsou obě, jen ta mladší ještě tolik neví, co je to ten blbý pocit a že se to jmenuje hlad... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 09:15 DREDRA Re: LiborSprysl
Samozřejmě stará několik dní už není tak výživná...já jsem psal o čerstvě líhnuté a to je nutriční bomba! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.10.2012 04:44 Muž LiborSprysl [9009] Re: Andrew
Tak zase zavzpomínám na své betařské období...
Každý den padající plůdek...zjevně je v nádrži nálevník, nádrž neudržovaná, padají nejslabší, až není nic.
Ale jinak je tady toho ve vlákně fakt už docela pytel... smich
Artémie je dobrá, protože zaplácne žaludek, ale je nutné nezapomínat, že nenakrmená artémie zase takovým výživovým trhákem není, jak tvrdí Dredra. Docela dost toho spotřebovala totiž na líhnutí. Ale ne že by po ní potěr nerostl.Takže něco ještě zbylo. smich Lepší je ji nakrmit před zkrmováním.
No a jinak to chce zkoušet a nelkat při prvním pokusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:07 Žena kyo [271] - Labyrintky – odchov
me uz se ukazujou kluci a nadsene mavaji dlouhyma ploutvema. vecer vam vyfotim svoje dva nejvetsi krasavce :) jsou fakt bozi, jsem z nich uplne nadsena, jak se povedli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:10 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Andrew
Velice hezky je to popsané ve zdejším atlase rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra a taky tady ve vlákně najdeš spoustu rad a informací, stačí si to jen přečíst. Betta patří k nejoblíbenějším rybkám, tak je toho o ní nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:10 DREDRA Re: Andrew
artemia salina=žábronožka solná.....koupí se vajíčka k líhnutí a ty si doma vylíhneš sám...čerstvě líhlá žábronožka je velice drobná a pro potěr nejvhodnější. Nehledě na to,že mají vysokou nutriční hodnotu,je to živé krmivo a to se potěru strašně líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:09 Muž půlpy [2006] Re: Andrew
žábronožkama, by jim to hrozit nemělo, ale je pravda, že v pátém týdnu by se měla strava zjemnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 18:08 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: půlpy
Jejky jejky... Něco mi uniklo? Jaký je rozdíl mezi artémií a žábronožkou solnou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:07 Andrew – Re:
A idealni teplota teda 27st.C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:03 Andrew – Re:
Treba www.aquapage.cz/… ?

A nemohou se tim zak teda zadusit, az se jim bude tvorit labyrint? Prej jsou nachylne na vetsi sousta, kdyz se jim meni to dychaci ustroji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:54 Muž půlpy [2006] Re: Andrew
artémie jdou koupit i živé, ale na potěr je to moc velké. Co žábronožky solné? Ty koupíš suché a jen je namočíš a počkáš smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:46 Andrew – Re:
Krmeni je to JBL Nobil fluid Artemia, jsou to nasekany nejaky larvy nebo tak neco v roztoku. No a kde se da sehnat takova cerstve lihla artemie? :) To fakt nemam predstavu, v akvaristice meli jen cosi mrazeneho. Jinak neco dalsiho, co bych mel vedet pro uspesny odchov?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:33 DREDRA Re: Andrew
jen se ještě zeptám...co to je roztok pro plůdek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:33 DREDRA Re: Andrew
je to krmením...nic nenahradí čerstvě líhlou artemii,při používání náhražek se se ztrátami musí počítat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:10 Andrew – Odchov pludku
Zdravim, potreboval bych poradit. Rozmnozili se mi bojovnice, je to 10 dnů zpátky, co se vytřeli. Plůdků v nádrži je odhadem 50, ale každý den najdu tak jeden, dva plůdky mrtvé. Nevím zda je to normální, nebo jestli dělám neco spatne. Teplotu mam 28stupnu, dno odkaluji kazdy vecer a krmim 2x za den roztokem pro plůdky. Dal by se nějak zastavit nebo snížit úhyn? Jít to takle dál, tak mam za dva týdny prázdnou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 10:26 DREDRA Re: jake98
já osobně vypouštím jako prvního samce...ale záleží na okolnostech někdy dávám pár současně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:24 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: LiborSprysl
Četl jsem o nich, že napadají i větší šneky, které zabijí, i když nesežerou. Ale údajně nenapadají ostatní ryby ani krevetky, a ty (tedy krevetky) se pak postarají o zbytky šneků, aby nezahnívaly v akvárku. Údajné nenapadání je podméněno tím, že mají dostatek prostoru a dostatečně členité akvárium, aby nebyli ve stresu. Je mi jasné, že v malém a přerybněném akva se dokáží vystresovat i gupky tak, že si navzájem okoušou ocásky. Mně se ti čtverzunbci trpasličí moc líbí, proto bych rád věděl, jaký to byl druh čtverzubce, který napadl onu betu... Ale odpověď se asi už nikdy nedozvím, protože tazatelka zřejmě přišla, založila nick, položila otázku a už se tu neukáže. Škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 11:57 Muž LiborSprysl [9009] Re: malyLibor
O té mírumilovnosti lze důvodně pochybovat...co se jim vejde do huby - i když ji mají malou - to sežerou. Jenže oni si často nejsou sichr jistí, jestli se jim vyvolená oběť do tlamky vejde...Následky pokusů bývají fatální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 08:53 jake98
koho mám vypustit do třecí nádrže jako prvního ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 07:52 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: lucikam
A jaký čtverzubec ji napadl? A v jak velkém akva? Uvažuji nad čtverzubci trpasličími a o nich se všude píše, že jsou to mírumilovné ryby. Chci pro ně vlastní nádrž, ale říkal jsem si, že bych je využil i k likvidaci šneků ve třístovce... ale byl bych velmi nerad, kdyby mi měli napadat jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:00 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: lucikam
Doroste,je možné,že okraje zůstanou trochu světlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:22 lucikam – bojovnica a jej potrhaný chvost
neviete náhodou, či bojovnici môže dorásť vejárový chvost? bola napadnutá štvorzubcom a celkom dosť ju potrhal.
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 08:43 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: malyLibor
uz se to vyresilo, kousance :]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2012 01:04 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: kyo
No, já bych tedy raději než dávat Esha měnil častěji tu vodu. Rybky rostou, tak taky víc nadělají. Nedala jsi sem žádné fotky k posouzení, ale ani tak bych nepanikařil... zatím bych jen víc měnil vodu. PS: Jak to, že to píšu já a ne romant :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 18:54 Žena kyo [271] - Labyrintky – divne fleky
ahoj, dotaz. mam u nekterych adolescentu takova prazdna svetla mista, jako bez pigmentu. na plisen to nevypada, vetsinou na hlave a zadech. muze to byt ze stresu? predevcirem jsem vyvolovala nejvetsi kusy a davala do noveho akvarka, ale ti to nemaji. jen nekteri mensi v puvodnim, vymenila jsem vodu, dala sul a trochu esha 2000 pro jistotu. nejake napady? jeste me napadlo, zda nemeni barvu jako ze by se vybarvovali, narodili se na zacatku cervence. neonkova nemoc to snad byt nemuze. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 09:41 Muž Pedro94 [0]
Tak už jsem si obstaral substrát, teď je řada na rostlinkách :)

Chtěl bych se touto cestou zeptat, zda-li tu není nějaká hodná duše, která by protrhala svá akvária a tyto přebytky mi poslala? Obyčejný balík stojí 52 Kč a tuto částku bych samozřejmě uhradil na účet toho kdo by mi rostlinky poslal. Vaše nabídky prosím posílejte do vzkazů. Čím více druhů, tím lépe :)

P.S.: prosím admina aby tuto zprávu nebral jako inzerát. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2012 17:41 R Muž romant [27849] Re: majka0007
Hlad na něj, to většinou zabere, kdyžtak mu můžeš zkusit trošku podstrojit patentkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2012 17:28 Žena majka0007 [108] - Amerika – beťááák
Zatiaľ bez zmeny... Aj na jedlo si asi ešte zvyká, lebo zatiaľ čo jeho predchodca granulky jedol ako divý (neviem, či vôbec niečo iné okrem granuliek jedol) on len jednu ochutnal a vypľul, priplával k ďalšej, kukal ako puk a odišiel... ta ja zvedava :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2012 21:04 Žena majka0007 [108] - Amerika
Fotka k příspěvku Len som chcela pridať foto, teraz som to fotila.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2012 11:20 R Muž romant [27849] Re: majka0007
To je trochu germanizace naší mateřštiny. :) Pro jistotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:14 Žena majka0007 [108] - Amerika
Nooo, keď som ho doma pozorovala, nič nemal... Tak snáď len aklimatizácia... :-)
(Čo je sychr?) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 10:56 R Muž romant [27849] Re: majka0007
Pro sichr bych častěji měnil vodu, ale přisuzoval bych to aklimatizačnímu období. Je taky možný, že jsi si toho v obchodě nevšimla, ale to asi ne, vybíráš jistě svědomitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 10:51 Žena majka0007 [108] - Amerika
Čaute rybičkári :-)
Vo vlákne som to akosi nenašla tak sa pýtam.
Včera som si doniesla modrého beťáka domov a ráno mu na hlave 1. buď chýba pás šupín alebo 2. stratili farbu. Pozorujem to od papuľky k chrbtovej plutve. Môže to byť z prenášania a adaptácie na nový domov (stres), alebo sa niekde šúchal, napr. o molitan či rastliny? Pláve si pod hladinou, neskrýva sa, nepozorujem divné správanie ani iné deformity či náznaky choroby. Je to bežný jav? Čítala som tu niečo o potýčkach rýb ale v akva mám len hejničko neoniek červených (tiež od včera), dve mrenky siamské (dlhodobí nájomníci), ktoré sa odvčera schovávavú do rastlín (?) a jedného mladučkého ancistrusa (asi mesiac doma).

Ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 13:02 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Pedro94
vůbec žádný.. stejně tak jako třeba s pískem z místního kamenictví, kterej je taky uplně stejný, a stál mně 275kč za 25kg ;-) je to jen o hledání, určitě najdeš levnější prodejce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 11:09 Muž Pedro94 [0]
Chtěl bych se zeptat, jestli zná někdo rozdíl mezi tímto pískem:

www.sklorex-akvarium.cz/…

a pískem od flexi obkladů. Předem díky za každou odpověď.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 16:13 Vutus Re: malyLibor
ačkoliv jsem byl milý až až tak mi nevyhověli :)

Chci se zeptat, 3cm samička asi nebude pohlavně dospělá že?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:34 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Vutus
Rozhodně to vyzkoušej. Pokud budeš slušný, je velká pravděpodobnost, že ti vyhoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:20 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Vutus
urcite by meli, k zachovani sve povesti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:08 Muž Ad@m [1050] Re: Vutus
To Ti neporadí nikto, to musíš vyskúšať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:05 Vutus Re: LiborSprysl
Dobře, teď pricházi dotaz. Pokud tam s ním půjdu, je možnost že mi ho vymění za samici ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 11:53 Muž LiborSprysl [9009] Re: Vutus
Nedělala. Kraťasi se vyskytují v dodávkách samic celkem běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 11:46 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
urcite? me se to podle fotky moc nezda ...

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58076x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2801