Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 21:21 Joecz Re: Bára
No když už biotop, tak bych se poohlédl po divkoých splendeskách a ne po šlechtěných, co se běžně dají sehnat v petshopech. Navíc biotop b. splendens není zrovna moc atraktivní místo (pro vytvoření v akváriu). Něco jako rýžoviště nebo zaplavená louka/mokřad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bára
Kdyby to měl být biotop, asi bych volil nějaké větší akvárko. Bojovnice 1 samec a 2 samice. K nim, no nějaké spíš Mírnější rybky v podobný velikosti, nebo jen o něco větší.
Já je mám třeba i s čichavci modrý/zlatý ale to jedině ve velkém AQ, a spíš bych volil rybky co nejsou labyrintní, aby si u hladiny moc nekonkurovaly.
jinak hledat v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:03 Bára – biotop
Chtěla bych si založit akvárko s biotopem Asie a v něm alespoň 3 betty. Poraďe mi, jaké ryby a rostliny a všechno ostatní pls.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 13:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: rakosnicek
Na přechodnou dobu se to dá, ale ne na trvalo. Udržet toto nic v čistotě tě bude stát celkem dost úsilí. Deně měnit část vody i s odkalením. O řase nemluvě, ta z toho plastu jde dolů dost blbě aniž by jsi to poškrábala.
Raději jí pořiď AQ tak 20 litrů menší topítko a třeba vnější filtr, aby nezabíral místo v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 11:30 Mrakoplash Re: rakosnicek
Větší je rozhodně lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 11:20 rakosnicek – neni to male
Dobrý den, přítel mi koupil akvarium marina betta kit 2 litrové a do toho 1 malou betta rybicku, cca. 3 cm. Není to pro ní moc malé akvárium? Výrobce uvádí že je toto akvárium přímo pro betta rybicky, ale nechci ji nijak trápit a klidně jim koupim větší. Proto vás prosím o radu je to dostatečné akvárium?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 08:23 Peeeta Re: Snowy
Asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 20:56 Žena Snowy [24] Re: Peeeta
Není to tím, že se v ní třeba vidí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 17:18 Peeeta
A ještě jeden dotaz. Pořáde se naparuje a to mu do akvária nedávám zrcátko, je možné, že se mu nelíbí něco mimo akvárium? Třeba barva zdi? Dělá to pouze proti jedné stěně akvária a pochybuji, že se v ní vidí, protože většinou když to dělá, tak plave kolmo na tu stěnu(nemám žádné pozadí).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 06:44 Muž motýlek [275] Re: Zaki
Při 23°C už se docela trápí, takže 17°C ani náhodou. To co píší už přede mnou - proč kupovat za více peněz menší prostor? Beťákovi stačí 10 litrů, topítko a krycí sklo. Pokud nebudeš překrmovat, tak stačí měnit polovinu vody jednou za týden, což je tak na půl hodiny práce. Dorost betek můžeš mít dočasně i v decovkách a měnit jim vodu dvakrát týdně, ale rozhodně to není moc pěkné.
Mám zkušenost, že nechat si udělat nádrž "na míru" nepřijde nijak dráže než standardní nabízené rozměry v obchodě. Takže si klidně vymysli svůj návrh a do 14-ti dnů ti to udělají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:34 Žena Snowy [24] Re: Zaki
Těch 17 stupňů je opravdu málo. Taky se přimlouvám za větší akvárko. Jednak do tohohle nedáš topítko, které bude v zimě třeba,taky filtřík by byl fajn - čím méně vody, tím se rychleji "kazí". Musel bys ji v tomhle pidiakváriu co 2 dny měnit skoro celou a ta změna parametrů by byla skoková. Když koupíš 12 litrvé a k tomu bublifuk, topítko a krycí sklo (kvůli těm zimním 17 stupňům), bude to fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 20:59 Karda999 Re: Zaki
Ahoj. Těch 26 by šlo. Ale 17? Betta má ráda teplo. Myslím že tady to píšou jasně
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
A jinak doufám že nechceš jí chovat v tej krabičce od sirek co je na tom obrázku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 20:47 Zaki – Betta
Snese betta teplotu v zimě pod 17°C a v létě kolem 26°C?
www.mall.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 17:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: croftlady
No vida, problém je teď jasný. Je to ve velikosti akvárka a v jeho prázdnotě na skrýše. 30l je na společný chov málo, ale tak max. na tření.

Bojovnice se rády schovávají a to nejen před sami sebou ale i jen tak. Rády šmejdí a prozkoumávají kde se dá zalézt. Moje bojovnice chované ve spol. AQ rády polehávají v kokosech, nebo zalízají ze zvědavosti ancikům do trubek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 15:02 FUKY Re: croftlady
Tohle se mi stavalo taky.Nakonec jsem zjistil ze ,,samicce´´ je samec hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 13:39 croftlady Re: Semtex
Je to asi 30 litrů, mám ho půjčené na zkoušku, co nejdřív chci pořídit ještě větší. Rostliny tam mám dvě + plovoucí skoro po celé hladině. Jo a samečka jsem na 2 dny odstavila, pak ho vrátila zpátky a od tý doby je to v pohodě, občas některou samičku prožene, ale už na ně neútočí a ony se před ním nemusejí schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 18:18 makky Re: Snowy
Dík za rady,koupila sem mražený patentky a moc si pochutnaly.Totiž ten můj bětták když jim dám Tetra Betta tak má bětták problémy,nemůže se potopit,prostě ho to nadnáší,takže třeba tři hodiny plave bokem na hladině a nemůže se potopit.Pak to přejde a je zas v pohodě.Po těch patentkách byl dobrej.Čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 08:52 Joecz Re: marsz
Přesně tak, a bude to odnášet ta nejslabší samice, ale taky může nastat harmonie...
není problém chovat třeba 15 samic v zarostlých 45L. Problém je radit bez znalosti nádrže a proto hlavně je rada Snowy blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:20 marsz Re: Snowy
Při čtyřech samicích může nastat takový klid, že se ty samice začnou rvát aspoň mezi sebou. Hehe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:05 Žena Snowy [24] Re: Semtex
Proč blbost? Než aby ty 2 uštval, tak pokud to místo dovolí, proč je nepřidat? Časem se to většinoiu zklidní, ale ve větším počtu samic bude mít samec víc práce a míra stresu jednotlivých samic se sníží. Přiznávám, že mě nenapadlo vzít v úvahu rostliny, i dobře zarostlá nádrž je řešením při stávajícím počtu ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2009 17:01 Joecz Re: croftlady
Příspěvky tohoto typu se mi strašně líbí, někdo si koupí bojovnice a pak se diví, že mu bojují hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 15:39 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: croftlady
to co píše Snowy je blbost!
Jak je to větší akvárko velký a jak je zarostlé rostlinami? pokud není alespoň 50l, tak nic nepřikupuj........
Zřejmě más temperamnetnějšího samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 12:38 Žena Snowy [24] Re: croftlady
Že je prohání je normální, jen 2 samičky jsou málo. Pokud ti to velikost akvária dovolí, přikup mu další dvě. Takhle tu jeho agresivitu naředíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 10:55 croftlady – Bojovnice - sameček nesnáší samičky
Ahoj, prosím o radu - měla jsem nějakou dobu samečka betty samotného, nyní jsem pořídila větší akva a přidala k samečkovi 2 samičky betty, ale jemu se to nelíbí, pořád je honí, jedné ukousl kus ocásku - zvykne si, nebo nemá cenu je trápit a bude lepší, když samečka nechám samotného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 19:11 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: Snowy
Mojemu bojovníkovi vůbec dafnie a patentky nechutnají. Ani většina sušeného.. krmím ho granulkama od Hikari, to jediné mu leze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 18:19 Žena Snowy [24] Re: makky
Aquamaster taky doporučuju, já si kupuju jejich směsi KOMBO 4 a KOMBO 6. Cca za 30 korun několik druhů krmiva v jednom platíčku. X-)
K těm dafniím - moje je moc rády nemají, jako stálé krmivo bych to neviděla - nejsou prý moc výživné.
Otázkou je, z jaké jiného důvodu rybka chřadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 17:58 Muž Yirka [9126] Re: makky
Zde můžeš vybírat kvalitu:
www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 17:31 bubo Re: makky
Ja som moje betty krmil mrazenými patentkami, koretrami a vločkovým krmivom. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 17:26 makky – betta
Zdravim.Dlouho jsem odmítala mít doma červy,larvy a podobnou havěť,ale můj bětták chřadne.Nevím si rady čím přesně krmit.Ale něco mraženého,volně dostupného a ne moc velkého.Co jsem přečetla tak se mi zamlouvaly Dafnie,ale nevím co bude nejlepší.A mám je tam jentak hodit nebo v krmítku?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 11:29 Nikola Re: FranzFritz
Taky mám takovou mrchu - holt je zvlášť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 11:23 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: tomat
Imii má pravdu. Budeš se muset smířit s tím, že některé ryby spolu prostě nemohou být. Nic s tím nenaděláš. Řešením je prostě správná skladby rybí osádky. Hlavu vzhůru. Někteří přišli už o daleko více ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2009 11:14 Žena Imii [45] Re: tomat
Asi tě zklamu. "samičku" budeš muset nechat asi zvlášť. Některé kusy jsou prostě agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 11:12 tomat – beta-zabiják
Čaau. Nevím si rady se samicí bety. Měl jsem 2 samičky a jednoho samce. Všichni umřěli až na jednu samici. Tak jsem k ní dokoupil samce se samicí a ta stará samice bojovala se samcem a samici. Tak jsem jí dal do jiného akvária. Asi po měsíci sem jí dal zpět ale ona stále s nimi bojovala. Tak jsem jí dal znova pryč a nový samec se samici umřeli tak jsem samici dal zpět do starého akvárka, kde byl páreček pavích ok. Jenže samice bety zabila samici pavího oka a dnes kousek ploutve samci pavího oka. Tak nevím co mám s tou samicí dělat protože se bojím k ní koupit další rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:43 Tho0or Re: Vocko88
Samice to občas dělají, není to úplně běžný, ale stává se to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:28 Vocko88 – samička?
Ahoj, je možné, že mi samička staví hnízdo? Celou dobu jsem žil v tom, že to samička je. Dokonce se snesl(a) i s jiným samcem. Jsem zmaten.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 19:51 Žena datura [104] Re: jajaapaja
To je relativní. Já jsem měla samce, který neragoval vůbec a samičku, která byla do zrcátka jako drak. :-) Taky vládla svého času celé nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 19:40 Muž jajaapaja [174] Re: ajushka
Reaguje ,ale ne tolik jako samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2009 19:21 Žena datura [104] Re: ajushka
No tak pozor! Kdo říká, že to samec nemůže být? :-) Ve zveráčích se dá celkem snadno narazit na samce krátkoploutvé variety, kterého prodávají jako holku. Mě se zase stala opačná věc. Koupila jsem si "samečka" a doma po vyndání z umělohmotné mističky jsem si všimla urogenitální bradavky. Zkontroluj jí taky a budeš mít jasno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 18:21 ajushka Re: Imii
A co je samcovi? Ked pred nim drzim zrkadlo a nereaguje. Ale je velmi agresivny len na tu jednu samicu, ktora reaguje na to zrkadlo. Som si myslela ze je to maly samec. Ale ked ste mi povedali, ze aj samice reaguju na zrkadlo, tak je to teda samica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 17:53 Žena Imii [45] Re: ajushka
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 17:21 ajushka – samica bojovnice?
Otazocka: reaguje samica bojovnice na zrkadlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 17:56 Joecz Re: datura
Asi jsme si trochu nerozuměli. Měl jsem na mysli spíše estetickou stránku.
Jasně, že šlechtěné ryby mají více pigmentů.
Kdybych si měl vybrat mezi HM a divokou splendenskou, tak beru toho divočáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 15:29 Žena datura [104] Re: Joecz
Neřekla bych.
1. O rybách z petshopů se snad vůbec nebudeme bavit?!
2. Chceš říct, že samec "divoké" betty je lépe vybarven, než i ten nejobyčejnější vyšlechtěný modrý iridescentní VT? Stačí se podívat na procentuální zastoupení barevných pigmentů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 11:21 Joecz Re: Imii
Extra dlouhé bych neřekl, ale jsou delší než obvykle. :-)
Ale to se u VT stává taky jsem míval takové samičky. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 11:10 Joecz Re: datura
Nejsou pořádně vybarvení ani samci? Jak tohle můžeš napsat?
smp.ibcbettas.org/…
Tohle vybarvení je daleko lepší než ty ryby, co se dají sehnat v petshopech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 20:32 Žena Imii [45] Re: Semtex
Tvoje samičky mají totiž extra dlouhé ploutve :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2009 20:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: O.Tom
Pokud se podíváte na prezentaci mojeho bettarka, tak u některých jedinců, kdybych nenapsal že je to samička, tak neuvěříte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 20:10 Žena datura [104] Re: O.Tom
Ty dva tmavé podélné pruhy neoznačují prastarou klasiku, ale vystresovanou samičku. Jinak dávno neplatí, že by byly nějak méně výrazně vybarvené. Zdravá samička betty má stejně syté zbarvení jako její partner. V barvě mezi bettami pohlavní dimorfismus není.
Ledaže bys měl namysli "divoké zbarvení". Ale tam potom nejsou pořádně vybarvení ani ti samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 17:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Imii
Madu: "...jinak jde o uričtě o samce a samici (má bílou "tečku")..."
Imii: ".. Je možné že se jedná samce. Spolehlivě se to pozná podle bílé "bradavky" na bříšku za předníma ploutvičkama..."
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 16:09 Žena Imii [45] Re: Madu
Nejlepší by bylo přiložit fotografii. Je možné že se jedná samce. Spolehlivě se to pozná podle bílé "bradavky" na bříšku za předníma ploutvičkama.
Já si už jednou koupila taky hezkou samičku, potom to byl sameček - byl ale hodnej a tak mě nenapadlo čučet na bříško co to je.
Jinak, je možní že i samice jsou agresivní. Já osobně jsem žádnou takovou neměla, ale už jsem četla že samice dobily samce. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2901