Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.07.2012 08:30 Muž Yirka [9126] Re: sakic
Kostku bych tam rozhodně neházel. I v případě kvalitního krmiva je lepší nechat ji (nebo potřebné množství) rozmrazit, propláchnout a potom teprve zkrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 00:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Já jen doplmí, co je myšleno tím moc přehnal - kdyby tam ty nesežrané zbytky ležely déle neý 20-30 minut. Pak je raději odkal.
A ty máš toho beťáka zvlášť? Proč ho nemáš s ostatníma rybkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:31 R Muž romant [27987] Re: sakic
No a když mu několik dní nebudeš ničím podstojovat a necháš ho pořádně vyhladovět, tak se jistě posléze rád pustí do nabídnutých patentek, tak jak je popisováno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2012 21:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sakic
S betama až tak zkušenost nemám. Uřízni kousek kostky, co sní najednou (celá kostka je moc) a rozpust to v troše vody (je lepší když máš malý cedník a propláchneš to pod tekoucí vodu). A to mu dávej po trochách aby to stíhal sníst, třeba pinzetou.
Je to docela piplačka a třeba má někdo lepší způsob, ale když máš jen jednu bettu tak to nebude až takovej problém. Když tam hodíš všechno naráz tak to pravděpodovně taky ze dna sesbírá (až se naučí), jen to nesmíš přehnat a nechat to tam ležet moc dlouho, kdyby to už nejedl.
Já pravidelně běham při krmení od jednoho akvárka k druhýmu, několikrát dokola abych jim tam toho nedala moc a stačili to hned sněst :-D
Edit: Kdybys to moc přehnal tak zbytky raději odsaj odkalovačem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2012 21:24 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: sakic
No hlavně pokud je tam sám tak mu jich dej pár, ne celou kostku :) Ty taky k večeři nesežereš půl prasete, to jen já! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 21:12 Muž sakic [7] Re: katterinecka
A když mám mražený tak je lepší mu tu kostku hodit do krmítka nebo jen tak na hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 17:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sakic
Mu tam musíš dat ty patentky živý ;-) To bude mít hned zájem o jídlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 17:27 Muž sakic [7] – Jeden sameček
Brý den, chci se zeptat jak krmit jednoho samečka betty? zkouším krmítko a do něj jednu kostku patentek ale nějak to nefunguje jen to v něm leží. Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2012 08:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: majka93
Jsou to betty, každá má jinou povahu, je možný že se to nezlepší ani přidáním další samičky. Víc rostlin určitě nebude na škodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2012 01:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
To moc rád čtu, že nechceš mít přerybněno. To je super. Přesto bych na tvém místě p7701 poslechl a ještě jednu samičku koupil. Nejen pozornost samce, ale i agresivita dominantní samičky se rozptýlí. Je to dobrá rada a tvoje akva jednu samičku snese.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 23:58 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: p7701
Já tam mám ale i jiné ryby. Nechci mít přerybněno :-( ale většinou je nahání ta velká samice. I samec se před ní často schová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 18:53 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: majka93
Určitě více osázet. A nebylo by od věci přidat ještě jednu samici. V této litráži to není problém. Pozornost samce se více rozprostře na více samic a nebude ty dvě tolik prohánět. Hodně štěstí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 18:00 Žena majka93 [79] - Živorodky – Agrese
Dobrý den, mám v 60l akva 2 samičky a 1 samce. Pořád je alespoň jedna z těch rybek schovaná na dně. Většinou menší samička. Mají pořád potrhané ploutve. Mám něco dělat? Bude stačit, když zase více osázím akva rostlinami (po mé nepřítomnosti jich zůstalo jen pár).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2012 22:48 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: tercovec5
Ahoj, nikdy jsem clony neměl. Naparujou se stejně. Jak maj náladu. Vysílením ti nechcípnou, to se mi spíše zdá jako kec. :-D A mladí samci jsou skoro neunavní. Já si myslím že to je zbytečné. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2012 22:36 Muž tercovec5 [257] - Amerika – Re: p7701
Štefane, koukám na Tvé bettária a zarazilo mě,že tam nemáš žádné clony-aby na sebe kucííí neviděli.Je to tedy zbytečné?Nebo naopak,nevysilují se samci neustálým naparováním se,nebo si zvyknou,a jsou pak méně aktivní?Zatím je mám v malých akvárkách,clony odděluju dvakrát denně na hodinku,nyní stavím tři bettárka po 12ti samcích,a ty přepážky mě daly zabrat:-).A koukám,že možná zbytečně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2012 08:18 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Ruff
Já mu ho dávám jen na cca půl hodinky a zdaleka ne denně - jen když si na to vzpomenu. Vždycky se před ním chvíli rozčiluje a pak si plave po svým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.06.2012 16:37 Plzeňačka Re: Ruff
čas od času je to zrcatko dobre. Betacek si procvici ploutvicky a na chvili ma zase jinou zabavu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2012 22:52 Ruff Re: Sera, romant
Dobře, budu ho strašit jen občas, děkuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 22:23 R Muž romant [27987] Re: Ruff
No já bych se celej den na sebe do zrcadla dívat nesnes. :) Když už, tak bych to dělal jenom občas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2012 22:21 Muž Ad@m [1051] Re: Ruff
Ja by som mu ho tam nenechával...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 22:18 Ruff – Beťák a zrcátko
Ahoj,

máme jednoho beťáka v akvárku cca 15 litrů a aby nám hošík nezakrněl, pořídili jsme mu zrcátko, aby se měl před čím naparovat. Dal jsem mu ho tam kolem poledne a celý zbytek dne se před ním promenádoval jako modelka a pořád dorážel na toho v zrcátku.

Máme mu ho tam nechat celou dobu a nebo ho tam jen na chvilku dát, nechat ho se "naparádit" a potom zase vyndat a nechat beťáka v klidu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 17:05 Muž Ad@m [1051] Re: ivaha
Keby vallisnérka ani limnophila nerástla podľa predstáv, tak by som beťákovi dokúpil ricciu, tá je pre labyrintky ako stvorená ;-) . Ale osvetlenie je dostatočné, takže stačí trochu času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 17:02 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Jasně, co poroste, to poroste, limnophila taky dobrá volba, to si bude beťák lebedit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 17:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Ještě je otázka, jestli mi až k té hladině dojdou :-D Ne, fakt, zatím mi žádná moc vysoko nenarostla. I když v tomhle akvárku asi budou mít lepší podmínky, co se světla týká. Za pár dní to tipuju, že bude zarostlý limnophilou, ta jede každej den viditelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 15:34 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Povalující se listy valisnerky na hladině, to je jako plovoucí rostliny, to se bude beťákovi líbit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.06.2012 15:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Teď furt přemejšlím, co s tou vallisnerií, Semtex mi nasadil brouka do hlavy. Ale asi jí tam zatím beťákovi nechám, každá ta rostlinka má vždycky pár lístků, bude skrz ně vidět dobře a i mezi nima v pohodě propluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 14:06 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Nezapomeň měnit vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 23:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Tak drazí rádcové :-) , beťáček je přestěhovanej. Filtr jsem naočkovala, namíchala starý dno i vodu. Začal v novým ihned pěkně plavat a vypadá spokojeně. Když jsem ho před týdnem vypouštěla do velkýho akvária, schoval se a skoro nevylezl, teď je to mnohem lepší, řekla bych.
Mám dojem, že to přestěhování na samotku je správný pro něj i pro ostatní ryby. Teď mu ještě ty dva týdny budu hodně měnit vodu a snad to bude OK ano
Chtěla jsem vám to vyfotit, ale došly mi baterky, tak až zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 11:26 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Jj, sehnala jsem 14cm topítko s ručním nastavením teploty, teploměr mám taky. Mám snad všechno, kromě osvětlení zatím, holt kytky chvíli vydrží, nebo ukradnu dětem jednu lampičku dočasně.
Dno - koupila jsem skoro stejný, jaký mám ve velkým - tak bych v tom velkým část na nějakým volnějším místě nabrala a doplnila z toho novýho. Bylo by to ve výsledku namíchaný - kousek starýho a kousek čerstvýho.
Taky mě to už v obchodě napadlo, proto jsem koupila stejný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 11:21 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Ano, udělej tak. Ještě poznámka ke dnu, pokud by jsi použila už zajetý dno z fungujícího akvária, tak si tím taktéž výrazně pomůžeš s naočkováním nitrifikačníma bakteriema, dno je mnohdy větší filtr, než filtr samotnej. Když se bude ta voda měnit denně, tak to klapne, ta výměna vody Ti bude suplovat ne zcela funkční filtraci, proto to moje doporučení takové intenzity.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 11:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: p7701
Ve velkým akvárku mám obří molitan a za ním je místo, kde je pohon, je to v rohu a z třetí strany je skleněná přepážka - bude stačit, když ten malej molitan strčím do toho rohu nad pohonem a vymáčknu tam něco z tý velký kostky? Abych to nemusela celý vyndavat do kýble?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2012 11:19 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: ivaha
Klidně dej jen 1/3 ze zaběhlýho a zbytek čersstvé. Akorát nech ustálit teplotu. Nic se mu nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 11:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
OK, děkuju. Když tam dám 2/3 vody ze zaběhlýho a 1/3 nový, bude to lepší, že? Takhle narychlo jsem akvárko ještě nedělala. To první bylo víc jak měsíc bez ryb, nebylo kam spěchat. No, zatím mu budu měnit vodu denně a snad to bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2012 11:10 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Když se o akvárko budeš normálně starat, tak těch 12 litrů bude dobrý ubytování. Tu výměnu vody v prvním týdnu dělej denně cca 1/3 akva a další týden co 2-3 dny a bude to v pohodě. I když si molitan naočkuješ, tak to bude jistější aby se zbytečně nezvyšovala hladina N látek. Po dobu toho zrychlenýho zabíhání krm velmi, velmi střídmě a jenom obden, taky z důvodu zbytečnýho nezvyšování N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 11:07 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: ivaha
Ahoj. Těch 12 l neřeš. Postačí a ten molitan vem a nech ho nasát vodou z akvária. To stačí. Tak at se ti to povede palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 11:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: katterinecka
Jde o to, že těch 12 l mám doma. Byla jsem teď v akvaristice a i tak jsem tam nechala 6 stovek, takže větší akva už jsem nebrala. Molitan se pokusím "naočkovat" od velký kostky ze společenskýho. Po obědě se na to vrhnu. Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 10:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ivaha
Pořiďte mu raději 20 litrů, to už není cenově takový rozdíl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 09:04 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Když tam půjde zajetej bublifuk, tak to můžeš zrealizovat hned. Pohlídáš si N látky častější výměnou vody a bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 08:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: katterinecka
katterinecko, pravděpodobně to tak dopadne. Jen doufám, že ve 12 l bude spokojenej. Včera jsem říkala synkovi, že jestli bude beťák zlobit, dostane ho s malým akvárkem do pokojíčku. A pak koukám na další poškozenou ploutev a malej hned - mami, on zlobil smich
Když tam dám vodu z velkýho akva a jen trochu čerstvý odstátý, tak by tam mohl za jak dlouho? Budu muset ale koupit nějaký topítko atd. Bublifuk mám, jen asi by to chtělo slabší motorek, ať to nemusím škrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 08:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ivaha
co tomu beťákovi zařídit vlastní menší akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 08:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Libore, já si to taky myslím, přečetla jsem tuhle diskusi úplně od začátku, než jsem ho domů přinesla. A právě proto jsem byla přesvědčená, že s ostatníma rybama to bude OK, maximálně si pošmákne na potěru.
Ve výsledku to zatím vypadá tak, že prťata tam plavou nový a ty větší mají okousaný ocasy :-(

Právě proto jsem se sem přišla zeptat, jestli by to mohl mít na svědomí. Možná ne tu mrtvou rybku - té se mohlo stát vpodstatě cokoliv jiného.
Ale že je oždibuje bych si tipla na 90%, protože se to děje až ten poslední týden, co ho máme.
Ony ty mollynky mu možná můžou připadat protivný. Jsou to hrozně zvědavý rybičky, pořád se kolem něj točí. Jsou jako slepičky, pořád něco ďobají po dně (i když mají zrovna nacpaný bříška) a jak se někde něco šustne, hned se tam celý hejno hrne. Třeba ho štvou :-O
Hodně se držel v přerostlý Limnophile pod hladinou, takže jsem mu po zastřihání a zasazení nových stonků nechala plavat na hladině těch pár, který se uvolnily ze dna. Aby si měl kam zalézt, protože molly ho skoro pořád šmírujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Útok na dvoucentimetrové ryby je nesmysl. Beta není predátor v tom pravém slova smyslu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Ad@m
JJ, to jsem i plánovala, že bude likvidovat čerstvý potěr, vlastně bych to i uvítala. Ale tyhle už jsou celkem velký, počítala jsem, že cca za měsíc bych je mohla vzít do akvaristiky, abych se jich zbavila (s majitelem jsem domluvená). Jenže ohryzaný je určitě chtít nebude a co já s nima...
Chtěla jsem si právě mollyn nechat jen 1 pár a zbytek odnést, s tím, že když z dalších mladých sem tam jedno přežije, tak mi to nezpůsobí kalamitu. Ale on ty maličký asi neloví (zase jsem tam dnes zahlídla čerstvý), pouští se do větších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:31 Muž Ad@m [1051] Re: ivaha
Tak s tým, že bude beťák napádať mláďatá a hodovať na potere musíš počítať. Ale jeho prelovenie do inej nádrže ešte zváž, aspoň bude zabraňovať premnoženiu BM ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 22:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny – útoky na black molly
Zdravím, chci se jen ujistit, že beťáka nepodezírám neprávem. Před týdnem jsem do společenského akvária vypustila samce betty. Od tý doby jsem jednou přistihla ancíka jíst zbytek nějaký rybky (pravděpodobně odrostlejší, cca 2 cm, mladé od black molly - bylo to ráno, takže asi hodoval přes noc a moc už to poznat nebylo). Dvakrát má jeden sameček BM ukousnutej kus ocasu (tenhle jedinej má/teda měl :-( ocas lyra) a dneska jsem zjistila u jednoho BM mláděte taky poškozenej ocásek.
Beťák je většinu času schovanej v rostlinách u hladiny, málokdy vyplave do prostoru akvárka. Jídlo jsem mu prvních pár dní musela sypat přímo k němu, mezi ostatní ryby se nažrat nešel, teď už ano. Bylo mi až líto, že je to takovej plachej chudáček. Ale on zřejmě zas až takovej chudinka nebude, jak to tak vypadá.
Myslíte, že to má na svědomí on? Asi jo. Bude lepší ho teda izolovat? Mám volný malý akva 12 l, tak bych ho tam asi (i když nerada kvůli němu - líp by mu určitě bylo ve velkým) přestěhovala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 19:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Lososak
Není ryba jako ryba. A nesmíš tyhle poučky brát moc doslova. :-) Do 20l akvária si taky nedáš 2Ocm kapra, jen protože ti vychází 1 cm ryby = 1 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2012 19:05 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Lososak
U bett to takle nejde brát jejich chování vuči sobě to nedovoluje a v tak malém prostoru by samec uštval i dvě samice pořid si větší akva npř. 60x30x30 to je 54l to už je dostačujísí na samce a 2 nebo 3 holky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 18:49 Lososak Re: Semtex
Aha, no já postupoval dle pravidla 1cm = 1l, takže mi vyšlo, že bych tam měl mít cca 3 kusy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 18:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lososak
To je ono, to vše vysvětluje.... JE to na ně malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 18:04 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Lososak
já bych to na samici neviděl tam by asi rychle skončila

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1751