Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:36 Žena Katha85 [74]
www.aquapage.cz/…
tom1200.mypage.cz/…

Můžete si vybrat...

Nepožila jsem nic, tématice nerozumím (logicky se tedy ptám, od toho mám pusu) a pokud jsem pro smích je to moje poslední otázka. Věřím, že je velmi smysluplně popsána. Pokud na jiné začátečníky reagujete stejně nedivím se, že se ptát přestanou. Nebo vy by jste snad věděl co všechno obsahuje xml feed (pokud nejste webmaster)? Také odpovídám lidem na často pro mě nesmyslné dotazy, ale chápu, že když tomu nerozumí musím/chci jim pomoci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2012 22:36 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Katha
to že bojovnice nepotřebuje filtr je fáma, zajímalo by mě kdo tu blbost vymyslel jako první. Bojovnice potřebuje čistou vodu stejně jako většina akvarijních rybek, ne li ještě čistější. Při špatných podmínkách brzy onemocní a umře.
Potřebuje filtr stejně jako jiné rybky. Když je akvárium dobře založené, zaběhlé, a nepřerybněné, třeba s velkým množstvím rostlin, tak filtr není potřeba (ale tak je to i u jiných ryb). Stejně tak velmi častá výměna vody může nahradit filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:34 viktor
Se bojím, aby mi tam šneček spíš naopak ještě nenasmolil :) Proto jsem se ptal na krevetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:27 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: viktor
šnečky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:26 Muž Sid [6324] - RostlinyRe: Katha
...Zajímalo by mě postavení Bojovnice pestré vůči dusitanu - nitritu...
Postavení vůči nitritu?! Obdobné, jako vůči jiným toxickým látkám. :-O
...v koncentraci do 30mg/l bojovnici neškodí...
To jste se dočetla kde?! coze
Že vy jste požila?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:25 viktor
Jinak pokud bych měl miniakvárko pro tu jednu betu, počítám tak max 15-20l, co k ní můžu dát jako "servisáka"? V tom větším mi zbytky žerou pancéřníčci, ale ty by mě samozřejmě do tak malé nádržky ani nenapadlo dát.Bylo by to asi na nějakou krevetu, ne? Chováte nějaké s betama? Nebo máte jiný tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:22 Žena Katha85 [74] – Jak Betty snášejí Nitrit
Zdravím, snažila jsem se hledat a pročítat celé dopoledne a i večer, ale přesnou informaci jsem nenašla, jen vydedukovala a ráda bych Vámi byla uvedena na pravou míru.

Zajímalo by mě postavení Bojovnice pestré vůči dusitanu - nitritu. Bojovnice nepotřebuje extra péči o vodu (není třeba vzduchování, filtr), nicméně když bude přiměřený filtr jejím nárokům mít, jak se postaví v období 2-3 týden vůči dusitanu ve vodě v případě, že se bude jednat o nově založené akvarium. Našla jsem tuto informaci: "v koncentraci do 30mg/l bojovnici neškodí."

Otázka číslo 1:
- je možné, aby běžné akvarium 30l při "zaběhnutí" tuto hranici překročilo?

Otázka číslo 2:
- pokud tuto hranici překročí, mohu rybku ochránit tím, že jí dám na dobu nezbytně nutnou po trvání smrtelné hodnoty do "stojaté" vody zpět do miniakvaria se kterým jsem ji původně zakoupila (nejdříve jsem řezala a pak měřila, nechť je polehčující okolností potřeba situaci napravit a už plave ve 30l akva)

Proč se na to ptám - Betta je doma a nerada bych jí po tom co si se mnou už vytrpěla zabila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 21:07 viktor
Jasně, o těch to vím a tohle je fotka z jinýho webu. Ale ta rvavá je ta světlá. No jak říkám, tak jako tak je separovaná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:52 Muž p7701 [331] - Labyrintky
tak ted je to poznat samice betta splendens 100 procent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:43 viktor Re: LiborSprysl
Reup - images.megaupload.cz/… - tady ta. A prodával nám je Polák.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:40 Muž p7701 [331] - Labyrintky
neznam ale byl bych rad jestli mas na nej kontakt tak se ho zeptej ja co mam nabidky z nemecka tak je nemaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:37 Muž LiborSprysl [9009] Re: p7701
No jedině jestli se toulající betař tam od vás, Jirka Bošina po nich nepodívá venku...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:32 Muž p7701 [331] - Labyrintky
to je pravda ja bych je treba delal ale sehnat je docela problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:20 Muž LiborSprysl [9009] Re: viktor
Nic se mi nezobrazuje, takže to porovnávat nemohu. Ovšem podstatné je, že imbelisky v současné době v Čechách asi nikdo nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:17 viktor Re: LiborSprysl
OK, to je dobře. Už jsem se začínal bát. Ty dvě samičky vypadají uplně stejně jako www.seriouslyfish.com/… a ty jsou nebojovným hodně podobné, to musíš uznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:07 viktor
Odchovávat je stejně nechci. Samičky jsem kupoval víceméně především z estetických důvodů (aby tam taková výrazná rybička - sameček - neplavala sama). No, nehodí, nepořádají se tu někde nějaké zápasy bojovnic? Tam by se do chovu naopak hodila znamenitě! :) Ale blbé je, že jsem je kupoval dneska na Ostravské akvaburze a tam prostě není moc prostor k nějakému důkladnému zkoumání. Holt jsem věřil, že to má chovatel nasexováno kvalitně (což asi měl, protože agresor byl v kádince s ostatníma samičkama a kdyby tam byl ještě nějaký jiný sameček, tak se mu tam pobijou). Holt jsem měl smůlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:06 Muž LiborSprysl [9009] Re: viktor
Jako co??? coze Jako imbelisky??? No docela bych rád našel někoho, kdo je nyní chová u nás ve větším...Řekl bych, že se již vytratily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:59 Muž p7701 [331] - Labyrintky
urcite do chovu se stejne nehodi at je to samice nebo samec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:56 Muž MrHu [300] Re: viktor
Oddělení je rozumný řešení palec
Ať už je to samec, nebo samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:55 viktor
Velké jsou cca 4.5cm i s ocasem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:53 viktor
Břicho nemají ani ty druhé dvě samičky (které asi opravdu samičky jsou, protože je samec nechává na pokoji a sebe si taky nijak extra nevšímají-pokud teda nejde o samečky nebojovných :-) . Nicméně tamto je agresor jako prase, takže mu asi zítra koupím nějaké malinké akvárium, utrácet ho se mi nechce. V jednom akváriu spolu fakt být nemohou. Pokud se vydrželi zobat přes igelit tři čtvrtě hodiny, tak by to asi dobře nedopadlo. Oni se mi bili i v kyblíku, do kterého je dávám z igeliťáků před jejich přelitím do akvárka. A to se ostatní rybičky bojí docela dost. Tady ti dva prostě zapomenou na svět okolo, přítelkyni dokonce ta světlá zobla do prstu, když se je snažila oddělit, než jsem si došel pro síťku pro odlovení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:47 Muž MrHu [300] Re: p7701
To je pravda...ale ani z těch fotek úplně nepoznám, jak je ta rybka velká...navíc, jestli je to fotka čerstvě donesený ryby z akvaristiky...tam jsou kolikrát vychrtlý i ty samice...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:37 Muž p7701 [331] - Labyrintky
no vis co ja si taky nejsem jisty ale az tak moc agrese ale fakticky ta ryba neni ani trochu zaplnena a samice maj brisko skoro porad vytres ji a za tyden je plna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:31 Muž MrHu [300] Re: viktor
Teda vůbec si nejsem jistý...spíš bych se přikláněl k samici, jako Semtex...
Jinak ke snášenlivosti samec x samice - měl jsem několik měsíců v akváriu pár, v pohodě se snášeli, třeli se...jednou jsem přišle domů a viděl je jak se perou...hned jsem je oddělil, ale stihli se navzájem poranit tak, že nakonec nepřežila ani samice, ani samec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:16 Muž p7701 [331] - Labyrintky
podle me je to samec podivejte na bricho kdyby to byla samice tak v tehle velikosti uz by mela byt alespon trochu zaplnena ale je to jen muj nazor na samici je az moc agresivni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:07 Muž leontin [46] - CichlidyRe: viktor
Na trh se dostalo mnoho druhů bojovnic i jejich kříženci.S těma samicema to těď může být složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2012 15:54 viktor
Jasně, ale ve výsledku to nic nemění na tom, že se v jednom akvárku prostě nesnesou. Přes sáček na sebe nepřetržitě doráželi přes tři čtvrtě hodiny než jsem jej vytáhl. To mi přišlo jako dostatečný důkaz, že tihle dva jedinci k sobě nepujdou. Nebo je tu nějaký sociální inženýr na bojovnice? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 15:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: viktor
To že na sebe doráží, nemusí znamenat že jsou to samci. Muže do sebe jít samec se samicí ale i samice se mezi sebou perou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 15:03 viktor
Tím, že na sebe přes sáček doráží už přes půl hodiny je asi otázka pohlaví vyřešena. Nechce někdo z Ostravy adpotovat bojovnici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 14:38 viktor
No, pokud nám neprodal jako ty druhé dvě samičky samce bojovnice nebojovné, tak těžko říct. Ploutve mají stejně velké, tvar těla, i všechno ostatní stejné, ale už pět minut na sebe prskají přes sáček se samečkem. Jde nějak jednoznačně rozhodnout, co je to za pohlaví?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 14:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: viktor
Neřekl bych že je to samec. Fotky opravdu nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 13:55 viktor
Dal jsem "to" do sáčku a strčil do akvária s tím, že uvidíme, co udělá, když bude s rybičkama déle. Takže další fotky zde
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
Tady je fotka s druhou samičkou (ti nemají problém s nikým)
images.megaupload.cz/… zajímavé je, že se roztahuje a hrozí přes sáček i na ně, jak je vidět třeba tady. Vlastně se tomu nelíbí momentálně nikdo a kolikrát hrozí jen tak samo pro sebe, ikdyž nikoho nevidí :)
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/… "jistému" samečkovi je však víceméně u kloaky a ani v kyblíku si ji nijak zvlášť nevšímal, zatímco tahle by ho tam nejraději sežrala
images.megaupload.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 12:40 viktor
Tady jsou pardon za kvalitu, ale fotit mužu jen mobilem a ve sklince od kafe, do akvária se mi ji vracet moc nechce, protože po sobě šli jak smyslů zbavení. Vůbec třeba ani nevnímali síťku, kterou jsem "to" vylovil (umí třeba samičky roztahovat skřele?). Ostatní 2 samičky jsou klasické a vypadají jako tato www.seriouslyfish.com/… nicméně tahle je něco mezi. Asi jako tady z webu tady ta rybicky.net/obr/ryby/max/20_2.jpg .
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 12:26 R Muž romant [27849] Re: viktor
Je klidně možné, že máš krátkoploutvýho samce, který se tváří jako samice, ale jenom vzhledem. Chce to tu fotku a jistě to někdo bude umět určit přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 12:14 Muž MrHu [300] Re: viktor
Možné je všechno...:-)
Fotka by nám řekla víc...;-) Nebyla by nějaká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 11:56 viktor
Je možné, aby čerstvě po vpuštění do akvária šli sameček a samička tvrdě do sebe (agresivita oboustraná) nebo jsem koupil dva samečky?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 07:12 Muž LiborSprysl [9009] Re: Semtex
Tu nejjemnější artémii je třeba zdůraznit, první týden jsem krmil trepkou a nutno pžiznat, že se žádný potěr nikdy nezadávil. Což se v případě některých značek artémie stávalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 20:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Andy
Živou potravou se má krmit od začátku po rozplavání potěru.
Jak psal Štefan, Háďátko, nebo nejjemnější Artemíe. Po 16-ti dnech by měli být ve velikosti cca 0,5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 13:22 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Andy
Jak dáš živé krmivo,uvidíš ze dne na den ten rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 12:46 Muž p7701 [331] - Labyrintky
nemusíš se bát klidně začni krmit živym artemii nebo hadatko octové vše je v pořádku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 12:26 Andy
Dobrý deň, mám vyliahnutý poter Betty už 16 dní.Na altlase rýb som čítala, že 11-14 deň sa majú začať kŕmiť živou potravou.Ja kŕmim stále sera micron, pretože nejako nerastú a ešte stále sú menší ako prachové krmivo.Bojím sa im dať živé.Stala sa niekde chyba,alebo ste sa s tým už stretli?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 19:22 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Proč to tu vůbec řešíte?
Píše někde ON/A, že ty Betty chce množit?
Proč by měl samec stavět hnízdo, když nemá zájem o odchov Bett, alespoň se tak domnívám z toho, že je moc práce s plovoučkama. Co potom s potěrem??? Tohle nejsou Kančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 14:08 Žena katterinecka [2143] - RostlinyRe: Michael
jen kousek polystyrenu, ryba se musí mít kde nadechnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:43 R Muž romant [27849] Re: Michael
Třeba tak, já jsem Ti jenom napsal jak bych to řešil, když bych neměl ty plovoučky, který jsou vpodstatě bezúdržbový kytky a bety je rozhodně ocení celoročně více, než jenom v období tření.
Edit: rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:41 Michael Re: romant
Takže tam nemám dávat celý polystyrén aby plaval, ale aby byla uprostřed něj díra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   06.04.2012 12:34 Muž Yirka [8685] Re: Michael
Srpenče, Adélo P., Michale a Michaeli.
Popravdě řečeno, když se ti zdá, že bude moc práce s plovoucími rostlinami hmm , divím se žes vůbez začal s akvaristikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:15 R Muž romant [27849] Re: Michael
O.K. Zkus mu z toho polystyrénu vyříznout nějaký to místo, kam bude moci to hnízdo umístit. Jenom volně pohozený polyst. tyčky budou taktéž plnit svůj účel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:12 Michael Re: romant
Díky, ale já zkusím ten polystyren, rostliny nechci, protože je to práce navíc. Bude si muset beťák vystačit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:52 R Muž romant [27849] Re: Michael
Můžeš to zkusit, ale jako vhodnější bych viděl nějakou plovoucí rostlinu(y), to se bude beťákovi líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:51 Michael
Dobrý den, před pár dny jsem se ptal na toho samečka, proč nestaví hnízdo. Včera jsem ho dal do nového akvária a hned začal. Bubliny mu chudákovi běhají po hladině a tak jsem na internetu četl a dozvěděl jsem se, že tam mám dát nějakou zábranu. Stačí malý kousek polystyrenu?

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3701