Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:05 Anuk Re: MarcoKing
A jak dlouho ji máš? To je taková od té doby, co ji máš doma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 10:03 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Anuk
No to zrcatko tam neni porad jen jednou jsem to zkusil.Ostatni ryby O.K. Ale jen ona zadne priznaky jine nema steba se ji nechce plavat kdyz byla v krame v tom kelimku chudak :-O rozzureny Co myslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 09:42 Anuk Re: MarcoKing
No z vystrašení to asi nebude. Jak se chovají ostatní rybky? Má ještě nějaké příznaky - nafouklé břicho.....Víš, ale - že tím zrcátkem zkracuješ své rybce život? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 08:24 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Bojovnice stale u hladiny
Ahoj od vcerejsiho krmeni je moje bojovnice jen u hladiny a nezere.Tak 1h pred krmenim sem dal do akva zrcatko abych videl jak se nafukuje atd.ale pripadalo jako kdyby se bala.A pak uz vecer byla jen u hladiny a nezrala coze Myslite ze jsem ji vystrasil? hmm vypadala na to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 20:06 maxipes Re: matisek161
Ai jo. Ale moje lezi na listech a hubu ma z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 19:59 matisek161 – bojovnica "spí" ??
Mam taky problemik. Nikdy som si nevsimol, ze by mi bojovnica zaliezla pod muslu a tam bola len tak dost dlhu dobu, sem tam sa ide nadychnut a potom zas pod muslu. coze Je to v poriadku? Dakujem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 17:24 Muž Nik [191] Re: Metz
Rak je citlivý na kvalitu vody - třeba jsi tam měl moc odpadu, dusitanů, disčnanů, co já vím? Máš tam x-druhů ryb různých nároků od teplomilných po chladnomilné. To je jasné že některý druh ošidíš na nárocích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:33 Metz Re: Nik
Jak špatnou? Ona se potřebuje nejak upravit?(jinak byla odstata).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:29 Muž Nik [191] Re: Metz
Přesně tak a rak ti chcípnul, protože tam máš špatnou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:17 Metz Re: Nik
Rak uz tam neni. Ze záhadneho duvodu mi odesel. A myslis jako mecovky by ji tahaly za ploutve?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:08 Muž Nik [191] Re: Metz
Do tvého akvária s rakem a mečovkami by to nebyla dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 19:18 maxipes Re: Metz
No ja bych řek že to vydrží. Ale no ten rybí guláš. Nejlepší je, když se nemísí kontinenty a ryby s ruznou povahou. Ale sumce muzeš mít i z jineho světadílu. Ale opravdu bych to nemíchal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 18:28 Joecz Re: Metz
Když vydrží transport z Thajska, tak pokud bude mít teplo cca 25C, tak pohoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 22:51 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Metz
Jen ty ocka trosku okouse, jinak se s nima snese. hmm To jmeno nema jen pro okrasu :-D A ten prevoz je extrem. To si radsi bettu kup nekde v okoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:19 Metz Re: Petrys
Ne, ona bude v aute. A ja na ten pruhledny kybl narazim jeste stary svetr, teply bavlneny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:17 Žena petrys [107] Re: Metz
Pokud ji budeš převážet autem někde v teple, tak to neva. Ale jestli s ní budeš cestovat od vlaku k autobusu atd., Tak je to zlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:15 Metz Re: petrys
A nestacil by bavlneny stary svetr? Nebo nejaka tepla deka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:12 Žena petrys [107] Re: Metz
S osádkou se snese, spíš bych měla obavy z té cesty. Ve vodě vydrží, jako vydrží v obchodech v kelímku, ale nevím jestli vydrží tu teplotu. Je zima a bojovnice jsou teplomilné, takže jestli nemáš polyst. bedýnku, tak bych neriskovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 20:56 Metz – Betta bojovnice
Může být beta splendens samec s: pavimi oky, mecovkami, neonkami, platou, razborami klinoskvrnymi, pancernickama pandama a s ancitrusem? Diky.
Jo a jak dlouho přežije beta v sacku?(převoz) Jedu totiz do Vidne a z Vidne do brna a z Bna domu do Roznova. Pocitam ze ve Vidni prenocuji. Vydrzi to? Popripade mam pripravit nejaky pruhledny kybl co mam doma (5l) s vikem a obalit to njakym rucnikem aby ji bylo teplo? Diky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2007 19:46 Muž Nik [191] Re: bulmas
úplně normální - pokud je samec "slabý", tak ho samička může i umlátit. Samostatná vytíračka v tomto případě nepomůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2007 12:22 bulmas Re: Šigi
No nevím nevím, ale asi jsme natrefili na nějakého chudáka samečka, čímž chci říci, že ani pravidlo o nadupaných samcích co honí všechny sukně v akva neplatí 100%, např. náš sameček je naopak pěkně proháněn rozzuřenou dominantní samicí smich smich a na hnízdo se zatím nezmohl, asi jim budu muset zařídit nějakou samostatnou vytěračku, setkali jste se s tím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2007 09:38 Šigi Re: Marcela
Ta modrá betta je samec,a ta druhá samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:23 Marcela Re: Nik
No, já myslím, že se tady nedohodneme. Prostě to druhé buď přežije a dají si pokoj nebo bude malý pohřeb. Tak vám všem díky za pomoc. Tohle je dobré fórum, určitě se sem budu vracet. A o tom akvárku raději mluvit nebudu, to byste mě tady zavrhli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:16 Muž Nik [191] Re: Marcela
Záleží na tom, jak veliké akvárium máš, ale i tak to bude zlé. I když já si myslím, že to co utíká je samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:14 Marcela Re: Nik
Tak žádnou bílou tečku za těmi ploutvemi jsem nenašla. Kdyby to byli dva samci, tak je to špatné? I když teď se mi zdá, že po celém dni se už tak nenahání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:55 Muž Nik [191] Re: Marcela
Ty fotky nejsou příliš jasné. Podívej se, zda ta teoretická samice nemá bílou tečku pod těmi břišními ploutvemi.
www.betta.wz.cz/…
Jinak samice se spolu obvykle snesou, přičemž i mezi nimi bude jedna dominantní. Samec, zvláště pokud byl dlouhou dobu držen na samotce může samici brutálně zahánět a dorážet na ni. Po takovém týdnu otupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:42 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Marcela
Nemas :-D
Dva samci se do akva nedavaji pac se perou a dokazou se i zabit. (oba klidne)
samicky se daji chovat u sebe. mam je i se samcem ;-) 2:1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:37 Marcela Re: Mrakoplash
No ten dole je ve stresu, protože je pořád honěný. Ale podle odkazu "Azalky" je ten dole asi samičky, protože má podélné pruhy, co jsem si tam přečetla. A není to jedno, jestli samec či samička, protože se asi v jednom akvárku dvě nesnesou. Nebo nemám pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:33 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Marcela
Tak to bych si tipnul na dva samecky, a ten dole je ve stresu (zrejme kvuli tomu druhymu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:16 Marcela Re: Nik
Fotka k příspěvku Tak vám sem dávám foto, snad to z toho poznáte.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 16:49 Muž Nik [191] Re: azalka
Bohužel ve většině věcí nemáš zcela pravdu.
Pokud se jedná o krátkoploutvého nebo mladého samce, tak je záměna velice snadná a spletou si i zkušenější chovatelé.
Marcela nejlépe udělaá, když sem vloží fotky.
Rovněž ta záležitost s těmi více samičkami na jednoho samce, může být pro mnohé samičky celkem fatální akvaristovou chybou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 16:46 Žena azalka [38] Re: Marcela
Jak rozeznat pohlaví můžeš jasně vidět tady: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra Samečci bývají šlechtění, barevní a mají delší ploutve, samičky jsou nenápadné a s krátkými ploutvemi. Počet bett záleží na velikosti a osázení akvária. Obvyklý poměr je na 1 samce víc samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 16:42 Marcela – Beta samička, samec?
Ahoj. Jsem tu poprvé a dřív jsem si koupila jednu betu, je nádherně zabarvená, tak jsem si teď pořídila druhou, je větší a taková šedivější. Ta pestřejší tu novou dost nahání, tak nevím, zda to vydrží. Mohl by mi někdo poradit, jak poznám samička od samce a zda jsem neudělala chybu dávat do jednoho akvárka dvě bety?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 16:39 Žena ufinka [28] - AsieRe: Karol
To jsem ráda, že je všechno lepší! Je fakt, že 22 stupnu je na teplomilnou bettu malo, tak uz je mu teploucko a ma zrcatko a vsichni jsme spokojeni ,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 11:25 Karol Re: Karol
Problém (zřejmě) vyřešen! Dala jsem zrcátko do vrchní části akvárka a okamžitě se mi betmen začal předvádět. :) A ještě asi jeden důvod... Vypla jsem topení už asi před měsícem, protože jsem měla stálou teplotu 25°C i bez topení a tak jsem nechtěla neonky uvařit a beťákovi to stačí ale jak se ochladilo tak mi klesla teplota na 22°C! Takže mu asi byla prostě zima a proto byl takovej skleslej takže mu už zase topim a snad bude vše ok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 10:35 Karol Re: ufinka
Díky moc za odpovědi. Rozhodla jsem se, že asi chudák beťák raději zůstane sám. Sice mi přijde, že je v akvárku ještě hromada místa (6cm beťák + 4x2cm neonky=14), takže bych tam mohla mít teoreticky jednu samici v pohodě. Jenomže zase jedna samice by byla chudák i když mám v akva fakt prales, vzduchování i úkryt v kokosu.
Tak spíš počkám jestli se beťák trochu rozveselí a jinak pořídim něco trochu většího na samce+2 samice a moje milovaný neonky. :)
Edit: Jo a ještě mě napadlo jestli se mi beťák nekouká do zrcátka, protože je spíš veprostřed stěny akvárka a on má lokalizaci v horní části nádrže... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:16 Muž tau [14] Re. Šámes
Zajimava odchovna 200 prcku za rok z 20ti vytiracek.. To mam i ve spolecenskym vic ja:) Na druhou stranu jsem vám velice vděčen za to, že jste onu odchovnu prodal někomu. kdo snad bude citlivější a uvědomnělejší Jinak zdravím a přeji vše dobré. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:58 Muž Nik [191] Re: Šámes
No já nevím pane, ale tohle nezní moc věrohodně. 200 mrňat dokážu odchovat maximálně ze 4 výtěrů (spíš ale ze tří) a Vám se tam vytíralo 20 samců a 40 samic. Taky by mě zajímalo, proč jste měl ve vytíracím akváriu umělou kytku a šutr? coze Nehledě na nesmyl, vytírat najednou samce se dvěma samicemi. Možná proto, jste jich odchoval jen 200...
navíc ten někdo má ochovnu pořád a asi tak 3roky odchovává úspěšně další mladé.. ;-) Definitivně nešlo o bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:45 Sidonius Re: Šámes
Měl jsem odchovnu která čítala 20 akvárií o objemu právě 20l.... Jinak sem odchoval cca 200 mrňat...
Jste si jistý, že šlo o bety?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:27 Šámes Re: Nik
Že jsem tak smělý pánové a dámo, kolik bojovnic jste měli? Zvláště pak ve dvacetilitrovém akváriu?
Měl jsem odchovnu která čítala 20 akvárií o objemu právě 20l. V každém akva jsem měl jinak barevného samce a dvě samičky. Nebyl stím žádný problém..
A btw: nebylo vůbec zarostlé, 1 umělá kytka a jeden šutr. Takže tohle jsou moje zkušenosti.
Jinak sem odchoval cca 200 mrňat. Pak jsem celou odchovnu prodal známému. Stačí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 21:41 Žena ufinka [28] - AsieRe: Dahak
20l akva v pohode pro samce, ale opovaz se tam dat samici a jeste 2 rozzureny
Tedy..jednu muzes, pokud se chces piplat s vyterem a odchovem...Pri pripadnem vytreni pocitej s oskubanim samice, pokud se tomu nebudes venovat-tj. mit akva zarostle, nejelepe ryby seznamit postupne, mit oba zivene a samici nejlepe nedrzenou:) Proste pripravene oba..ale upozornuji, ze s odchovem je fakt piplacka a pak kam s rybymama, kdyz samci musi byt po nejake dobe zvlast...
Po vyteru samici odlovit...Takze: samce a samici leda tak ve vetsim a zarostlem akvariu. Bez ukrytu nebo v malem akva ti ani vic samic na rozlozeni pozornosti nepomuze!
Kazda ryba muze byt trochu jina, ale i bojovnice holky umi byt pekne bojovnice. Ja mam jen 2! v akva 50 l, zarostlem a ta jedna je pravidelne prohanena a kdyz se chce najist, tak ji to stoji dost usili...ta druha si musi furt dokazovat, ze je lepsi...Toz tak.
A k rajovcum- tech jsem par mela a je fakt, ze kazda ryba byla jina i ve stejnem akvariu. Ted mam samce, ktery byl prvne sam. Jak jsem pridala do me ASie mladicke odchovane rajovce, tak si to s nimi musel ujasnit...no, ale ted to maji ujasnene a je klid a pohoda.
Jinak mit rajovce ve 20l, rozzureny
to jsou zas napady...
To ta jedna betta je aspon mnohem mensi jak ten rajovec, tak ta to snese.
Ale rajovec umi pekne vyrust a je fakt, ze je to dost aktivni ryba...ale myslim, ze bojovnice je fakt trosku bojovnejsi. Ale jde hodne o podminky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 17:52 Muž Nik [191] Re: Dahak
20 litrů je na samce se samicí hodně málo! Jeden z nich bude po delším (týdením) soužití doškubán a může umřít! Bojovnice se téhle rybě neříká pro nic za nic! Tak už si to zatraceně uvědomte! Není to žádná párová, hejnová ani skupinová ryba, aby pociťovala štěstí z toho že je ve 20 litrech s jiným zástupcem svého druhu. Naopak je silně teritoriální.
Že jsem tak smělý pánové a dámo, kolik bojovnic jste měli? Zvláště pak ve dvacetilitrovém akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 16:33 bubika Re: Karol
Kup mu tam samici a hned bude veselejsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 16:32 Žena darley [12] Re: Dahak
20l je trošku málo na samca bojovnice, 4 neónky a ešte aj samicu. nemyslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 15:26 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Mám čerstvě taky jednoho bojovníka palec Někde jsem četla, že se zrcátko nemá dávat do vody, ale přichytit zvenku akvária. Že prý se z něj cosi špatného uvolňuje do vody.... Nevím, jestli je to pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:48 Karol Re: Dahak
U nás na Liberecku je naprostej nedostatek samic. :-D Schánim kde se dá ale zati nic... Tak sem mu tam pořídila aspoň ty neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:47 Karol Re: ufinka
Samice to fakt není :-D Je to samec a jinak nevypadá vůbec nemocně, ploutve má v pořádku a ani na šupinách nic nemá. Jenom je takovej znuděnej a furt je zalezlej někde v kytkách. Asi má fakt depku :-O Zrcátko tam má a nevšímá si ho tak já ho zkusim vyndat a třeba za dva dny ho tam zase dát jestli si ho bude všímat. Jinak fakt nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:45 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Karol
Kup mu samicku zadnej hetero samecek neni rad sam :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:22 Žena ufinka [28] - AsieRe: Karol
Zrcatko tam nema byt porad, to ho zas vysili, tak za den staci ctvrt hodina )
A jestli nejevi vubec zajem, tak je to samice )
A nebo je samec nemocny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:20 Karol Re: Nik
Zrcátko tam má pořád. Ale moc o něj nejeví zájem. Pořád se schovává v kytkách :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67619x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3701