Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 16:59 Maťa Re: katterinecka
Objem 120L. A zarostlé tak středně, takže se ukrýt může. Ale doufám že se zklidní. Možná je vyplašenej z cesty, protože jde i po mečovkách. No uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 16:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Maťa
Rozhodně to není tím že by se podobaly, spíš si jen nesedly. Jak je to akvárko velké, a je zarostlé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 16:40 Maťa
Chci se zaptat. Koupila jsem k mé žluté Bettynce žlutého Betťáka. Ale on na ni zaútočil a málem ji urval ploutev. Hned jsem ho odlovila. Může to být tím že si pamatuje svůj odraz v zrcátku? Co mám udělat proto aby na i přestal útočit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:39 palac15 Re: patrik110
Ano, může to být tím. Pokud vidí betta jiného samce je odhodlaná k boji a roztahuje labyrinty ,aby vypadala mohutnější. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:14 patrik110
Ahoj při výměně vody v akváriu má beta roztažené ploutve a žábry (labiribnty) a pluje jako smyslu zbavená. Co to znamená? Je to tim že se vytí v odrazu nebo je naštvaná? předem díky za odpovědi :) patrik110
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:10 Caballero Re: Moo
Moc jsem to s tim prouzkem nepochopil ,,prouzek skla,,? Jakoze misto zrcadla?
Nic ve zlem ale ze nezere je sirokej pojem. Stejne tak jako jeho zavilslost na polehavani na skle. ;-) Trosku presneji a nebo jak bylo receno fotku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:00 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Moo
Nahoď tu nejakú fotku ako relaxuje na tom skle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:48 Moo Re: palec15
Nikde nic. :-O Všechno bylo v pohodě. V neděli večer nermálně baštil a ráno už byl na sklíčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:27 palac15 Re: markéta
Určitě je nemocný. Jen přijít na to co mu je. hmm Neviděla jsi na něm něco zvláštního? Třeba vřídky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:25 Markéta
Asi se mi zbláznil Betťák! Na boční straně akvária je nalepený proužek skla, betťák tam pořád polehává. Dokonce tam je ikdyž není pod vodou. coze Už ani nežere (a že to byl pořádnej žrout). Dala jsme ho na dva dny do porodničky aby se dal dokupy. Ale odtamtud vždycky vyskočil a hned byl zpět na tom sklíčku. Nevíte co s ním mám dělat? Už to trvá asi pátý den. Předem děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 16:24 Adush Re: patrik110
Ahoj. Rybku krmím 1-2x denně stačí jen trochu a když to sní třeba jí tam ještě trochu dej ale nepřekrm jí. Moje ryba jí jenom měkký granulát a nebo mražené patentky.Vločkové krmivo jí nechutná. Mě to vyplivává taky ale myslím si že to je tím že je to pro ní třeba tvrdý a sní to až se to trochu rozpustí ve vodě. Myslím že nemusíš mít strach.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 16:03 patrik110 – krmení
Ahoj, můžu se zeptat jak často krmíte rybku a kolik? A jak má ráda potravu jestli menší nebo větší kusy? A mě někdy rybka vyplivává potravu je to dobrý? Ale zas jí třeba za 10 minut sežere ze země?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 21:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Caballero
Celkem běžný jev - stresové zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 20:45 Caballero – zmena barvy u samice
Ahoj, jen se chci zeptat, zda ma nekdo zkusenost se zmenami barev u samic. Dneska se mi totiz stala pro mne celkem nova vec.
Mel sem samecka v karantene a dnes sem ho vpustil do spolecenskeho akvaria z5.
Ted k jadru kone....
Po vpusteni se prakticky okamzite zacal druzit k samici a ta z me neznameho duvodu zmenila barnu na bilou i kdyz jeji prirozena barva je tmave cerveno-modra. Po chvili se ji na bocich udelali 2 vodorovne pruhy jeji puvodni barvy. Takto to trvalo asi 10-15minut nez se pozvolne zabarvila tak jak ji znam.

Opravdu tento jev nechapu stalo se to jiz nekomu nebo sem si koupil do akvarka chameleona.
Pro pripadne rejpalky, v akvariu se toho moc nezmenilo, jen presazeni par kytek jinak nic extreme stresujiciho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:05 Žena Chalybda [55] Re: Kiwiaki
Jo, už to vidím, jsou tam už dýl, akvo parádní, tak snad to bude dobrý... Ale sleduj jí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:03 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chalybda
Ahoj, diky za rychlou reakci. Mam ji cca pul roku, je z burzy z Pankrace. Supiny ji neodstavaji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:01 Žena Chalybda [55] Re: Kiwiaki
Pokud se chová normálně,je to ok. Kdyby se začala stranit a nežrala by, sleduj, jestli jí neodstávají šupiny. Z těch fotek moc nepoznám. Jak dlouho jí máš? Nějaké další info?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 16:51 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky – jikry nebo nemoc ?
Fotka k příspěvku Ahoj pratele, pred par dny se mi nejak zakulatila samicka betty a ja fakt nevim, jestli je to konecne jikrami, nebo spis marodi. Chova se normalne, basti, je ve spolecenskem akvariu. Mrknul byste prosim nekdo znaly na foto a okomentoval ? Dopredu se omlouvam za kvalitu fotografii, neni to sranda fotit rybicky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:31 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Elda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:26 Elda – co vlastně bojovnice pestrá jí ???
Ahoj, jsem teptve začatečník ale velice me to zaujalo. Takže jsem se rozhodla si ji take pořidit. Ale mam prozbu. Vím že je masožrava ale nevim co presne jí. Pomužetemi nekdo? :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 08:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: patrik110
Je to dobře, pokud chceš mít mladé.
Jinak to nic neznamená, je to u těchto bojovnic normální činnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 16:03 Muž Jurasek [137] Re: patrik110
Staví "hnízdo". Je to popsané tady v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 15:47 patrik110 – bubliny
Ahoj, mám takový dotaz. Moje Betta dělá nahoře na hladině u kraje bubliny. Co to znamená? Vždy ráno tam jsou bubliny. Je to špatně nebo dobře? Prosím napište. Mám malé akvárko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 16:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Tudy
21°C? Co znamená něco nad?

Bojovnice potřebují trošku teplejší, tak něco kolem 26-27°C.

Pokud byli před koupí chovány v teplotě 27°C a víc, tak prudký pokles na 21°C je tvrdá rána.

Příčina může být i jinde, bojovnice jsou šmejdivé ryby a lezou do kde jaké škvíry. Často se stává, že někde uvíznou a za pár minut se utopí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Designer
Nádrži je v obýváku (teplota stále nad 21 °C), je celá zakrytá, Čichavce mám přes 2 měsíce a daří se jim. 1. Bettu jsem našel ve stavu hlava+páteř a hodoval na ní Ancík+Čichavec, předtím jsem si nevšiml žádného zranění. Krmím převážně živým (mraženým), tak nevím, zda jsem u ryb příliš nepodpořil dravčí pudy.
Edit: vysávám sám to bych si všiml, jen jsem se nepodíval za filtr - ale mám dost plžů, pochybuji, že něco zbylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tudy
Predpokladam, ze jsi ty Betky mel v prezentovane nadrzi. Pokud ano, jak se tam dari tem cichavcum? Napadlo mne, ze by to treba mohlo byt vzduchem nad nadrzi, treba ze je studeny. Ale jestli ziji ti cichavci, bude to nejspis falesna stopa. Vim ze neni pravdepodobne ani to, ze bys mel 2x po sobe smulu a rybkam uz pri koupi neco bylo, ale i to se muze stat. Jen si tak nahlas premyslim... BTW, tu prvni uhynulou jsi nasel? Nejaka zraneni? Jak vypadala?
Jo a co zakryti nadrze, nemohl se Betak nekudy protahnout ven? Jako ze bys ho jeste dodatecne nasel suseneho, pokud neskoncil jeste ke vsemu uz suseny ve vysavaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 14:50 Muž Tudy [330] - Krevetky – Kde je chyba
Zdravím,
rád bych choval tuto krásnou rybku, ale nedaří se mi, tak prosím o radu jak na to. Už jsem si 2x pořídil samce a pokaždé to skončilo úhynem do 5-ti dnů. Původní rybky (viz prezentace) sice Bojovnice sem tak pošťuchovaly, ale nic zásadního. Betta č. 2 se nedala a dokázala si zjednat i respekt - i tak ovšem byla do 5.ti dnů KO, nenašel jsem z ní ani zbyteček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 17:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: bajush97
Není... V jak velkým byli akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:46 bajush97 – samec
Samaec kusal samicu, tak som ju vybrala. A teraz je tam sam. Mne je ho luto, ze ci mu neni smutno? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 20:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Designer
Fotka k příspěvku Flíček nemusí být nemoc, těžko soudit když není fotka.

Bojovnice se dobarvují i dýl než rok. Zrovna loni jsme měli jednu jak popisuješ, odborně je ta barva nazvaná "Celofán". No a u samce se asi po roce na zádech tvořil po obou stranách hřbetní ploutve černý dvou pruh.
Ta barva co popisuješ není moc vyjmečná, ale ne taky běžná, musíš mít spíš štěstí.
Teď v nádržce plave potěr samce co je tady na fotce (tady je ještě mladý). Není to Celofán, ale spíš Bílý. A mladé asi 25 kousků budou po rodičích (samice je ve stejné barvě jako samec).
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 20:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Semtex
Semtexi, tedy Zdenku, chovam Betty trvale pri 28C, vecer i 29C, vypadaji spokojene (az ted na flicek, nejspis bakterie, ktery lecim - tedy celou nadrz, je tam vice ryb), mas nejake zkusenosti dlouhodobe s vyssi teplotou? BTW, ted jsem videl prodavat ciste bile Betaky, no spis do pruhledna, dvouocase, ale jeste dost male na to, abych ja poznal jak jsou dobri (nemam zkusenosti jako Ty). Je to hodne vyjimecne a nebo jsou takove ryby k videni u chovatelu caseji? Fakt uplne ciste, bez flicku, jen ta bila do pruhledna. Mne se dost libily, ja to v realu jeste nevidel, ale Bety chovam jen okrajove, jen jeden par, a kam dat dalsiho samce... no radeji jsem si rekl, ze uz mame ryb dost. Udelal jsem chybu kousek nevzit (par litru vody se vzdycky da zaridit), nebo jsou to vcelku bezne ryby? Obcas neco videt a nevzit, to pak cloveka mrzi, tak bych chtel vedet, jestli mne to mrzet ma a kolik moc :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Honza
Hlavně zvedni teplotu alespoň na 25-26°C, jinak dlouho nemusí vypadat spokojeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Honza
Honzo, ale je tady vetsi problem! Kdyz Betak postavi penove hnizdo, jako ze to dela i z nudy, buh chran Tvou Mecovku, pac kdyz vidim jak umi ten muj roztahnout skrele na Platy... jenze ty maji kam utect, ta Tva Mecovka moc nema, a at je velka jak chce, muze to byt sakra masakr! Vim, nejhorsi mozny scenar, ale i s tim prosim pocitej, tohle neni dobra karantena, pokud Ti na te Mecovce aspon trosku zalezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 19:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Honza
Kdyz je neprekrmis (kdyz jim das granulku, kterou hned zdobnou, je to idealni, takhle se krmit da i v tomhle) a udrzis kvalitu vody, dobu karanteny klidne vydrzi, Betak jeste lepe nez ta Mecovka (pac Betak je labyrintka, ale to urcite vis) a hodne lidi Betaky trapi cely zivot v par litrech (ja treba ve 160l :) , ovsem nekteri i ve 2 litrech), takze ted ma ten Tvuj vic nez jini Betaci chudaci kdy poznaji. Ovsem jina vec je, ze Betak umi byt pekne rychla ryba, ciha a pak vystreli, na kratkou vzdalenost, ale pekne rychle, vlastne tak zere i to co se nehybe. Pak pokyva hlavou nahoru a dolu, a ma to v sobe. A presne to se muze stat nove narozenym Mecovkam. Vsechno nestihne, ale ztraty se daji predpokladat, a ver ze mu to zachutna, podle sikovnosti konkretniho kusu by Te ty ztraty mohly i dost mrzet ;-) .
Edit: Honzo, ale je tady vetsi problem! Kdyz Betak postavi penove hnizdo, jako ze to dela i z nudy, buh chran Tvou Mecovku, pac kdyz vidim jak umi ten muj roztahnout skrele na Platy... jenze ty maji kam utect, ta Tva Mecovka moc nema, a at je velka jak chce, muze to byt sakra masakr! Vim, nejhorsi mozny scenar, ale i s tim prosim pocitej, tohle neni dobra karantena, pokud Ti na te Mecovce aspon trosku zalezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 18:16 Honza
Ahoj,koupil jsem samce bety,chci se zeptat jak dlouho ho můžu nechat v 10L karanténě? Nevypadá že by mu něco bylo, ale jistota je jistota. Teplota 23 stupnů a bublifuk. Ještě je tam s ním mečovka, co je v síti protože bude rodit. Síť je z perlinky a zabere 2/3 akva. Díkes za radu. Jo jinak beták je u ní v síti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 19:08 R Muž romant [27982] Re: Kobylka23
Zdravá ryba klidně až 3 týdny. Pokud je nějak nemocná, tak si myslím, že týden by jí nijak neměl uškodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 19:06 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky – Betta bez jidla
Caute, nevite jak dlouho vydrzi Betta sp.bez jidla? Mam ji zvlast v akva. Ma mensi plisen, tak ji lecim. A tam pisou po dobu lecby nekrmit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dano
A muj samec uz dostal samici, samozrejme po karantene. Je proti nemu mensi, jeste mlada. Kdyz jsem ji dal do nadrze, to byl tanec. Cekal jsem pripraveny, ze kdyby neco, aby ji neublizil... Nedelo se nic hrozneho, samec se napnul jako jeste nikdy, plaval kolem ni, roztahoval skrele, ona se nadherne zbarvila a take vypnula ploutve, no zktaka nic, co by se dalo prehlednout. A pak mu asi kruplo v kouli a zacal po ni jit, tvrde, a ona to necekala, poprve se nechala dobnout bez utikani. Nastesti je v akvariu dost houstin, takze pak uz uplavala. Bez potrhanych ploutvi se to neobeslo, ale ted uz samice vi kdy a jak se schovat, takze je vsechno O.K. a samec s temi svymi mohutnymi ploutvemi neni nejrychlejsi, za coz muze byt jen rada ;) . Zajimave je, ze den po preloveni samice do nadrze postavil samec penove hnizdo, coz jsem nevidel od chvile, co v te nadrzi plave. Pak asi pochopil, ze jeste nic nebude a opustil hnizdo, ale tanec to byl pekny a stimul pro postaveni hnizda, tedy ta pritomnost samice, urcite take.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 20:25 Žena Kajka99 [229] Re: Janetka84
Ahoj, krevetky s Bettami jsou možné, ale vždy nakonec záleží na jedinci. Já na rozdíl od Sida mám s krevetkami a samcem betty dobré zkušenosti a krevetky mu dokonce berou patentky zpod čumáku a ani to s ním nehne palec
Musíš mít dobře zarostlou nádrž, tím myslím opravdu džungli, a vybírej krevetky, které bettě nebudou barvou asociovat krmivo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 19:42 dano Re: Designer
Ja mam presne ten isty pripad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:31 Muž janmacu [18] Re: Janetka84
Ty krevetky klidně zkus. Ja je mam ve všech akva i u bet. Zaléží na tom, jak se skamarádí. :) Akorát jim tam šupni roztlinky, at maj kde litat mimo dosah bety. A na ten komplet se vybodni, jak už tu bylo napsaný. Nech si udělat akva na míru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Janetka84
Ja bych nanokoplet nepouzil. Proc mam kupovat nejaky komplet, kdyz si u sklenare mohu poridit akvarko presne podle rozmeru, podle toho kam jej chci? A ted k te velikosti. Rekneme ze 30l akvarko bude mit 25x25x48cm, ale akvarko 54l 30x30x60cm, je to takovy rozdil? Je to fakt o tak moc vetsi a doma to zabere o tolik vice mista, ze uz by ten rozdil neco znamenal? A pritom tech 54l muze uz docela dobre fungovat, tech 30l udrzet (mysleno s rostlinami) je vetsi problem (jde to, ale hur, vetsi akvarko, mensi starosti). A naklady? Mimo skla (mysleno nadrze) v cene bezne tak 12Kc za litr akvarka to bude stat zhruba stejne jako 30l. Navic pri osazenstvu 3 Betek (samec a dve samice) je 54l s minimalni udrzbou, dokonce ani filtr netreba, jednou za tyden odkalit staci, a i rostliny budou mit kam rust, kdyz je vyska nadrze alespon tech 30cm bez kompromisu s dalsimi rozmery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 12:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Janetka84
Krevetky k betě raději ne. Zkusil jsem to kdysi s "Amanokrevetkami", které mi přišly vcelku přiměřené velikostí, a neustály to - raději z nádržky utekly, než aby ji sdílely s touhle rybkou... :-O
Šneci by mohli být betě lepšími společníky a některé druhy i dobrými pomocníky rostlinkám.
Každá kytka dokáže využít zvýšenou nabídku volného CO2, tedy i ty vámi vyjmenované. Ty se ale dobře obejdou i bez umělého sycení CO2.
Rozhodnutí chovat jen jednu betu v tak malé nádržce je správná volba, ovšem zájem o odchov je obvykle jen otázkou času... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 07:21 Janetka84 Re: Sid
Děkuju za názor,chtěla bych použít myslím celkem běžné rostlinky :-) jako je : 2x Anubias barteri var. nana ,1x Cladophora aegagropila ,1x Egeria najas, 2x Limnophila sessiliflora,(popřípadě)1x Riccia fluitans,1x Vesicularia dubyana..
Nakonec jsem to promyslela a pujdu pouze do jedné bojovnice,přeci jen nejsem natolik zkušená abych si mohla dovolt odchov,ale zároveň chci i pro tu jednu optimální podmínky aby nebyla stísněná.. :-|
A ještě jeden dotaz je vhodná volba zvolit k bojovnici například šneka nebo krevety?
Koukala jsem na Nano komplety,ale pořád zvažuji jestli ano nebo ne a vytvořit vše ze samostatných komponentů (aq,filtr,světlo...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 00:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Janetka84
Jestli použít CO2 není otázkou počtu rostlin v akva - je to poněkud složitější.
Obecně se dá říct, že pokud půjde o rostlinky běžných druhů, pak přidávat CO2 nepotřebujete.
30 l je pro více jak jednu betu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 22:23 Janetka84 – zkušenost...
Zdravím, ráda bych od zkušených bettařů radu. :-) Ráda bych pořídila aquarium s bojovnicí. Přítel má velké aq ale mě nadchly právě bojovnice. Chtěla bych aqua cca o velikosti 30l s jednou bojovnicí, popřípadě časem se samcem a dvěma samicema. Dno tmavé, nějaká ta břidlice, kmen, rostlinky. Pouze bych uvítala radu a zkušenosti jaký filtr a světlo pořídit. Pročetla jsem nesčetně diskuzí. Ale co člověk to názor. :-) Také zda na cca 10 rostlinek už musím použít Co2. Děkuji předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 23:58 Lucie Re: Merkur
Bohužel si myslím, že finančně na tom špatně pán není.. jde mu o kšeft vše má nehorázně natáhlé nad cenou a zákazníky nezkušené okrádá co se dá.. :o/ nezkušený pán možná je, ale personál podle toho co jsem slyšela je proškolen velmi dobře, ale asi nějak nemohou zasáhnout..:o/ všechny zvířátka jsou relativně v pořádku kromě králíků a samců bojovnic... jak mají mít každý svoje akvárko nebo klec..tak jsou v šílených podmínkách..nevím proč si nepořídí aspoň to hloupé betta kid a nemá třeba po míň kusech..ale ne on jich tam má v tomto šíleném stavu asi 40 samců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2010 11:08 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Lucie
Do Tábora se nedostanu, ale je-li někdo, kdo by tam mohl zajít a slušně jim to vysvětlit.. Člověk asi neohlídá všechny ty příšernosti, co se dějí, ale pokusit se udělat aspoň něco. Jde vidět, že jim je jedno, jakým způsobem "uskladňují" rybky. Proto můžete-li tam opět zajít a navrhnout jim jinou možnost, kde ty samce mít a uvidíte, jak budou reagovat. "V lepším" případě jde o neznalce a třeba budou ochotní si nechat poradit, ale asi jsem najivní. Pak zbývá jiná možnost, nahlásit to jako týrání zvířat. Je tolik kvalitních akvaristů, kteří si nemohou dovolit podnikat v tomto oboru a ti, kterým ani o to nejde, jen mít kšeft, těch je spousta. Tak to asi chodí.
My se Semtexem nabízíme Betty, Formósky, dříve i krevetky a VŽDY je pro nás důležité, kam ty rybky jdou, mají-li pro ně vhodně zařízené akva a tak je informujeme o všem, co známe. Tak máme aspoň dobrý pocit, že jsme udělali vše, co jsme měli a kolikrát ten kontakt s kupujícím nekončí. Z druhé strany, když přijdou zkušení akvaristi a my jim vysvětlujeme skoro vše od A do Z, asi si klepou na hlavu. :-)
Můžete-li, zkuste je na to upozornit a něco navrhnout. Nevím, jak to tam vypadá. Už i pro ten pocit, že jste málo zasáhla. Takhle funguji já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 08:27 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Lucie
Síce pomôžeš tým rybkám ktoré sú tam momentálne, ale keď sa ukáže, že idú na odbyt, nezabudnú objednať ďalšie a potom sa budú trápiť tie.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 22:22 Lucie – týrání
Dobrý den chtěla bych upozornit na jeden zverimex v Táboře. Mají tam samečky bojovnic v hrozných podmínkách. Jsou v krabičkách od salátu, ale kulatých, neprůsvitných a rybičky tam mají cca 20ml vody ani snad ne.. Rybičky jsou celý den zkroucené, mají špatný stav ploutví a ty co jsou zrovna méně zajímavější a nejdou ,,na odbyt" jsou polomrtvé. Pořídila jsme si tu samečka s poškozenou ploutví a vyrostl mi zhruba a dva cm a krásně se mi vlní v akvárku i přes jeho postižení. Prosím jestli máte soucit a bydlíte v jižních čechách pomozte těmto rybičkám. Hrozný stav rybiček mě tak zděsil, že si v nejbližší době pořídím dalšího samečka ať aspoň něčím pomůžu. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67620x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2551