Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:59 Muž duko1995 [32] Re: romant
jááj tak :-D odtoho tam mám ancistruse a pancerníky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:58 R Muž romant [27910] Re: duko1995
Tím je myšleno, že produkují velký množství odpadu, dost toho na..rou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:56 Muž duko1995 [32] Re: romant
bordelári ? to máš na mysli co ? :-) ale de mi o to že čí nebude delat zle rybám ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:05 R Muž romant [27910] Re: petr68
Nejdříve bych nasadil hladovku a za 2-3 dny mu zkusil dát několik rozmraženejch patentek. Samozřejmě že to chce mít základní podmínky v lati, teplotu min. 25 stupňů, akvo přikrytý, živý rostliny a pokud není filtrace, tak obdenní výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 14:53 Muž petr68 [27] - Rostliny
včera na akva burze ostrave jsem si pořídil bettu (samce) dnes, když jsem se ho pokoušel nakrmit tak nesněd ani sousto pkoud máte nějaky tip aby jed tak pište mimochodem hned druhý den už má beťák postevené parádni hnízdo zatím je v 12l aq ale brzo bude ve 112l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 14:14 R Muž romant [27910] Re: duko1995
Tahle otázka měla být položena před pořízením těch bet a bylo by Ti zřejmě odpovězeno, že to není moc dobrej nápad, neb bude třeba vyvinout větší úsilí při údržbě akvária a snažit se držet teplotu na min. 25 stupních, je to taková kombinace bordelářů a čistotných ryb, takže to nepodceň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 13:53 Muž duko1995 [32]
Zdravim mam noveho betaka a samici a chcem se zeptat nebude delat ve spolecenskem aqua neplechu ? mam tam mecunu,pavi oka, tak 18 neonek,tak 5-6 black and gold molly...diky moc :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.02.2013 11:28 Muž Ad@m [1051] Re: Debny
Nie, nemôže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 22:59 Debny Re: Adam
o Afrických
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.02.2013 19:29 Muž Ad@m [1051] Re: debny
Bavíme sa o Afrických cichlidách alebo o Juhoamerických cichlidkách?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 19:27 debny Re: Adam
No dobre ale zaujmala by ma tá kombinácia betty a cichlidy mhli by byť spolu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 18:42 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: chuesco
Mě takhle umřel jeden beťák a dva prcci, nevim co to mají betty ve zvyku, ale rády zalézají za filtr, bohužel se už nezvládli dostat ven :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2013 18:34 Muž Ad@m [1051] Re: debny
Do 45l nepatrí ani mečúň ani cichlida. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 18:31 debny – Cichlidy & Betty
Zdravím chcel by som sa opýtať môžu byť cihlidy a betty v jednom akva ? Prípadne aj cichlidy a mečúne ? Ďakujem vopred za rady.
BTW: mám 45 litrové akva.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:06 R Muž romant [27910] Re: chuesco
Z repertoáru údržby bych vypustil to pravidelný čištění filtru, vždyť to akvo je měsíc "starý" a už je tam píglován zřejmě několikrát filtr, to je špatně. Měnil bych častěji vodu, klidně obden, neb to chování beťáka může mít s vodou souvislost a to, že tam může být zvýšená hodnota N látek, neb je tím intenzivním čištěním neustále narušována biologická rovnováha a tou výměnou vody to podržíš. Filtr čistit až si o to řekne svým viditelně sníženým průtokem, ale ne dříve než jednou měsíčně a to jenom zlehka proprat, promáčknout v akva vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 19:53 Muž hokky [4]
Muj betak dela to samy smich ale staci cbrnknout do skla a hned je pryc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 19:41 Žena chuesco [0] - Parmičky – Betta a filtr
Mám hloupý dotaz, ale moje betta je asi inteligenčně zaostalá. Několikrát za den ji najdu přicucnutou na filtru.Musím filtr vypnout a počkat až odplave :( Je to normální, nebo je pošahaná? Nemyslím, že by filtr měl takový výkon, aby ji to přisálo, pokud by se nenechala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 20:39 Žena kyo [271] - Labyrintky – akvaristika
dnes jsem byla nahodou na Zizkove a sla kolem akvaristiky na Lipansky, kde byl velky poutac "Nejvetsi vyber bett". Tak jsem se sla dovnitr podivat...lidicky, to bylo zase neco, polomrtvaci se stahnutymi ploutvemi, u nekterych jiz zacinajici koberec plisne, u dalsich orvane ploutve, pravdepodobne rozpad ploutvi, vsichni v evidentne stare vode nahore s mastnym povlakem. no, nadhera... do toho absolutne akvaristikou nepolibena zenska radi panovi, at si da prave nove zalozeneho akva skalary, cichavce a zavojnatky... to by clovek brecel. jo a vsechny akvarky byly postavene tesne nad velmi zapachajicimi krysami, labuzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:16 meleri
ahoj, chtela jsem se jen pochlubit, ze moje vylihnute bety uz maji pres centimetr, a zrejme jednoho samecka a dve samicky. a samecek uz zacina mit krasne modre ploutve, tak bude asi po otci! uz se tesim, jak budou plavatve velkem akva, ale pred breznem to bohuzel nebude...
mam jen strach, ze mi sezerou v unoru male krevetky, ktere by se mely uz brzo vylihnout.
ale jsou to krasne rybky, mam je rada, a nikomu je zanic nedam, jen to musi vydrzet dokut nezalozim tech 120L ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.01.2013 12:31 DREDRA Re: Jiri_99
tak tohle bych vůbec neomlouval....stačí se podívat na první fotku betty někde na netu a potom na to co mi plave v akvárku a potom nemůžu napsat něco takovýho...každej nějak začínal ale než se začnu ptát ,tak si co nejvíce informací pohledám sám...toť můj názor
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 08:30 kapokapo Re: romant, P7701
Díky, jsem poučen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 08:27 R Muž romant [27910] Re: kapokapo
Příště tu fotku hoď sem, kam spíš patří. rybicky.net/forum/147 , je to paví oko. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 08:27 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kapokapo
Ahoj vše jsou to paví oka jelikož jsou to živorodky které produkují více odpadu je třeba pravidelnější udržba bettu tam nevidím ani jednu takže každý týden odsávat dno a měnit část vody tak at se ti daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 08:13 kapokapo – Opravdu děkuji !!!
Fotka k příspěvku Děkuji za některé opravdu podnětné odpovědi. Některé mě mrzí. Jsem začátečník a tato informace o druhu mi byla sdělena. Jestli jsem tím některé odborníky na "genetiku" naštval, tak se hluboce omlouvám. Já zase rozumím něčemu jinému.

Ale na otázku, kterou jsem položil původně mi odpověděl jen P7701, za což mu děkuji.

Semtex: kdybych začínal bez ryb, asi bych tu nic nepsal, to bych si koupil "nové". Ale ryby jsem zdědil v nějakém stavu, bohužel

Zopakuji: ryby jsem nesháněl, byly tu už několik let a úspešně se množily a chtěl jsem pro ně udělat více, tak jsem sehnal větší AQ a časem mě to prostě začalo bavit. To že jako začátečník nepoznám na první pohled rybu je pochopitelné. Od toho píši Vám, odborníkům. Posílám Vám fotku, abych tedy alespoň našel ten správný druh ryby. Za odpovědi opět děkuji.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.01.2013 18:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: simule
Každy to vědet jistě nemusí, ale ten co to chce chovat by to vědet měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:05 Žena simule [38] - Miniakvária
Ahoj..jj všichni se mu smějete, ale přece to každej nemůže vědět tone coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:45 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: kapokapo
Asi si z tebe někdo vystřelil. Jak píší kolegové níže, betta se s očky nekříží. Podívej se na fotky do atlasu, který se skrývá pod odkazem RYBY nahoře na liště. Můžeš vyhledávat latinsky nebo česty - Betta splendens je bojovnice pestrá a nebo Poecilia reticulata je česky živorodka duhová. Nenech se odradit, každý z nás nějak začínal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 14:21 DREDRA Re: kapokapo
Zkus ty rybky vyfotit...křížit živorodky (oka) a jikernaté ryby (betty) prostě nelze..teda pokud nemáš doma nějakou super vybavenou genetickou laboratoř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 14:17 DREDRA Re: kapokapo
Pokud to dobře chápu,tak píšeš že máš křížence bett a ok??? coze coze .....
To je ten nejlepší vtip jakej jsem kdy slyšel :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 10:08 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kapokapo
ahojb tak tu vodu men 1x tdne 1/3 a take krmeni nic moc kup nejake mrazene patentky zabronozku koretry atd. Takze lepsi udrzba a spestreni stravy palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 09:30 kapokapo – Akvarium
Ještě jsem zapoměl jak se o to starám - 1x týdně odkaluji a 1x za 10 dní měním 1/4 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 08:47 kapokapo – Akvarium
malyLibor: díky za odpověd. Prezentaci akvária chystám, ale vzhledem k tomu, že ho mám v práci, bude to tak do měsíce.

Zkusím alespoň trochu naznačit-popsat.
K akváriu jsem se dostal jako slepý k houslím. Původně tu byla, po mém kolegovi na jehož místo jsem nastoupil velmi zanedbaná 20l, ve které byly 2 přísavky a několik Bettyn (dnes jsem se dozvěděl, že jsou údajně křížené s pavími očky). V tu chvíli jsem ještě nevěděl, že by mě akvaristika mohla bavit, tak jsem šel do toho a od kolegy, který měl doma současnou 110tku mi na můj dotaz 110tku do práce dovezl. Ryby jsem tedy nevybíral. A pravda jsem téměř začátečník.

Akva je 110l hrubého - tj. okolo 80l čistého objemu vody.
Filtr je Elite Jet-Flo 50 (vím je slabší, než by měl) a vzduchování nevím teď značku, ale je na 100l co si pamatuji.
Květiny: Vallisneria, Kryptokorina, Bahnatka, Anubis.
Dno: křemičitý písek frakce 2-4 mm. Pod ním jemnější. Dále několik kamenů, kmen a rozpůlený keramický květináč.
Osádka: 2xPřísavka thajská (samec+samice) a dále Betty(dle informací prý křížená s pavím očkem). Ty mají následující počet 3x samec, 5x samice, 6x do 1cm, 8x <1cm mladé. Dále se objevily kružníci čínští.
Teplota: v průměru 25 stupňů.
Krmení: Lon a občas Chlorella.

Problémy mám s růstem Kryptokorin a Bahnatek. Jediná Vallisneria jede dobře. I když první dvě jmenované se začínají zbrchávat. Jinak Betty-očka se čile množí a kdyby to takto šlo dál, tak jich mám za půl roku plné akvárko. Úhyn je oproti přírůstku o hodně nižší. Jinak samec z druhého dotazu dneska zemřel.

Omlouvám se moderátorům, že píši popis akvária zde. Co možná v nejbližší době udělám prezentaci.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 00:19 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: kapokapo
Bohužel nemáš žádnou prezentaci, nic o tvém akva nevíme, nevíme, jací jsou spoluobyvatelé, rostliny, voda, jak se o akva staráš, nic... budu-li věštit z mojí křišťálové koule, soudil bych na problém s kvalitou vody... ale je to jen křišťálová koule, víc bychom poznali, kdyby sis založil prezentaci a něco nám o svém akva řekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2013 10:40 kapokapo – Dotaz Betta
Zdravím,
Měl bych dotaz na bettu, protože jsem odpověd nikde zatím nenašel (nebo jsem špatně hledal).

Teď první dotaz.

Často se mi u mých Bett stává, že postarší samice plave několik dní (téměř týden) u dna a je natočená hlavou směrem ke dnu (téměr kolmo ke dnu), jakokdyby tam něco hledala, sem tam na dně něco vyzobne, ale při krmení jako ostatní Betty nahoru k hladině nejde. Většinou pak po nějaké době buď uhyne nebo se dá z ničehonic dopořádku.

Druhý dotaz.
Ten se týká především samců, kteří když jsou postarší, tak plavou pouze na hladině a zadní ploutev má trochu prohnutou dolů. Může to být tím, že má třeba porouchaný "dýchací labyrint" ? Opět jako v případě samice u dna většinou za týden dva zemře.

Kdyby to bylo věkem, tak by to bylo u každé Betty, ale je to jen někdy a občas. Proto ten dotaz. Za případné odpovědi předem Děkuji.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.01.2013 20:31 R Muž romant [27910] Re: betta
Mečovka(y) tam nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 20:28 betta – vadí si ?
ahoj,chci se zeptat jestli se bude samec bojovnice prás se samicí mečovky ?? mám je ve 20l akváriu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   20.01.2013 18:19 R Muž romant [27910] Re: Litvik
Tak padá tady několik návrhů a protinávrhů, tak pro lepší orientaci. Jako nejvhodnější prostor bych viděl to akvo na ty krevetky. V případě rozhodnutí pro toho beťáka to půjde za předpokladu splnění minimálních podmínek a to teploty ne nižší 25 stupňů, krycího skla, pravidelný týdenní výměny 1/3 vody(možno i častěji a klidně i více), nepřekrmování a odkalování dna dle potřeby. Je dobrý mít na paměti, že čím menší akvárium, tím náchylnější na rychlý se projevení sebemenší chybičky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.01.2013 17:55 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Linuška D.
bettu ano je to akva 30x20x20 naprosto dostačující takové akva se dá zřídit jak s filtrací tak topenim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:36 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: Litvik
Ne. Ani bettu ani pancéřníčky, u všech Bohů. Navzájem by si nevadili ale chce to podstatně větší akvárium. Pancíci potřebují hejno 6 a více kusů a dorůstají i osm centimetrů. Betta je sice prodávaná jako ryba, co nepotřebuje prostor, ale zkus si představit sama sebe, nedej bože ještě s dvěma lidmi doživotně zavřenou v koupelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   19.01.2013 22:53 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: p7701
Na jednu betu to možná dostačující je, na ty pancéřníčky to ale dostačující není. Ti by měli být v hejnu minimálně 5 ks v podstatně větším akvárku... tak jsem pochopil já to, co napsal grunda pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 21:19 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Pokud chceme,aby se Beta splendens udržela v dobré kondici co možná nejdéle,je zapotřebí navodit životní podmínky její domovině.Je důležité udržovat Ph ideální je Ph7,tvrdost vody měkká až středně tvrdá a stálou teplotu.Tyto podmínky ovlivnůjí zdravotní stav ryby..jsou prevencí proti bakteriálním a virovým nákazám,třepení ploutví atd..Správnými hodnotami též podpoříme rozmnožovací pud a maximální úspěšnost výtěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2013 18:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
to je těžko říct, být spolu můžou bez problémů, ale nemusí, už ve velikosti něco nad centimetr je možné vidět samce jak jeden na druhého útočí, pokud tomu tak je, je lepší jej odlovit a vychovat samostatně.

My máme i 10 samců pohromadě ve 130 litrech a v pohodě, ale jak jeden začne na druhé dotírat šup do Betaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 17:23 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: koikapor
už mě opravdu nebaví věčně debatovat na toto zéma je vidět že o betách nevíte nic hlavně o jejich životnim prostředí tímto končím s touto debatou mějte se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 17:23 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: meleri
boužel budou, mam je okousané a to už teď bydleli v 260l četla jsem jeden článek že když je dost velké akva a hodně zarostlé tak se to dá ale zkušenosti stím nemám.
Jinak betty prodám na burze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 16:10 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: p7701
p7701 napsal: uplně v pohodě si ho tam dej na bettu je dostačující stále si tady myslej že betta potřebuje 50l omyl at se ti daří
keby si videl betu v 400 litroch, tak by si sa nato díval inak,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 15:06 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Litvik
uplně v pohodě si ho tam dej na bettu je dostačující stále si tady myslej že betta potřebuje 50l omyl at se ti daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2013 15:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Litvik
ne, to akva je malé i na panceřníčky, tahle velikost tak max. jako krevetkárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 14:15 Litvik – Mini
Ahoj,mám v akváriu dva pancéřníčky,můžu k nim dát beťáka ?? Akva mí 12 litrů a má filtr,živé rostliny a kořen-- ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 10:55 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
jen říkám jak to je u mě v životě jsem vodu neupravoval teda tvrdost a to tu máme opravdu tvrdou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2013 10:47 Muž LiborSprysl [9010] Re: p7701
Přiznám se, že se mi nechce do tohoto tématu vstupovat, ale vůbec nevěřím tomu, že by tvrdost vody neměla vliv na tření a odchov bet...dokonce na něj má vliv i pH...nějakých pár tisícovek jsem těchto rybek odchoval...ale třeba to někomu jde i jinak... hmm

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58508x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2551