Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 147 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:17 Žena Vesnach [56] – odchovnicka
Tahle je dobra! Urcite lepsi, nez tu co ma pepe, protoze ta nema drzatka a kdyz v ni byly malinky rybicky, plavala na hladine a bourala do sten a rybky vzdycky vydesila, takze jsem ji pripevnila perkem do vlasu.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:14 neo – male akva
Ja bych byl pro male akva 1) Je levnejsí
2)následovne se dá použít jako karanténa potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:11 Buri – Hnizdo
Ted je rozhodne necham tam kde jsou jen jeste odlovim samca. Po vykuleni je asi zkusim premistit, doufam ze budu v tu dobu doma.
Jeste mi napiste nazot na tu odchovnu, nebo na malou nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:05 neo – To ka-i
Ale ja myslel a napsal až se VYKULí :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:04 Ka-i – potěr v akva
Těžko je vylovíš i s pěnovým hnízdem.Akorát bys ho rozbil a nic by z toho nebylo.Asi ti nezbude nic jiného,než si sehnat nějakou další nádrž a dát tam ty ostatní obyvatle akva(pokud teda radši nenecháš potěr napospas) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:03 Buri – Odchovnicka
Diky za radu, jeste ted jsem koukal na www.akvarista.cz/…
co toto? vzduchovaci motorek je kaput.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:01 neo – 150kč
kup si 10l nádrž za 100kč a každý den vymen sklenicku vody nemusí být ani odstátá, Jo a mírně vzduchuj. Takže jen nádrž bez techniky, ti bude stačit ja v takovím akvu mám 50minigupek. Jo a nedavej tam sterk!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 14:58 Buri – odlov
Odlovit je pomoci sitky muzu ale jak jsem psal nemam dalsi nadrz, mam koupit nejaky odchovnicky a nechat je ve spolecne nadrzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 14:56 neo – bettinky
Po vykulení je ihned odlov a krm je extrémne jemnou potravou obzvlášt v období 4 týdnů kdy se jim vytváří labyrint. Často se potěr zadáví velkym soustem a je nutné ho třídit podle velikosti. Krmit mužeš např. trepkami palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 14:47 Buri – RADA
Dokaze nekdo poradit, nez mi ty prcky sezerou ostatni ryby, pokud je teda sezerou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 09:15 Buri – Vyter betty
Jak vyresit situaci kdy se mi betta vytrela do spolecne nadrze - vcera vecer (cca 17:30) samici jsem odlovil samec zatim hlida plody. Mam ale obavy poter az se vylihne aby ho nesezraly platy, neonky, mecovky ktere ziji spolecne s betou. Jak toto vyresit. Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2006 11:14 neo – dodatek
jo a zapoměl jsem to upřesnit do 4 tydnu dychají žabrami a od 4 tydnu se jim začína vivíjet labirint proto jsou ty 4 tydny kritické. ;-) ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2006 11:11 neo – rozmnožování
Stačí jim celoskleněná asi 10 l nádrž bez dna se slaboučkým filtrem, je dobré dát do nádržky nějaké kameny pro samičku aby se mela kde schovat. Sameček postaví pěnové hnízdo POZOR!!! Hladina vody musí mít asi 10 cm!!!
Potom se vytřou a sameček posbírá jikry a vyprskává je do penoveho hnízda. Samička mu někdy pomáhá a občas také po tají požíra jikry. Po třecím aktu přelovíme samičku a po vykulení potěru i samečka. Potěr roste nestejnoměrně a je dobré ho třídit. Potřebuje jemnou potravu jelikož se často dáví. Když bezpečně rozeznáš pohlaví dej je po jednom do malých celosklenených nádržek beze dna vedle sebe tak aby na sebe videli. tím že nasebe budou dorážet budou jim ploutve sílit a zvětšovat se. V šesti měsících dorostou ve sdatné jedince. Rozmnožování jsou schopny v 8 mesících přeji hodne stestí!!!!! ;-) ;-) ;-) X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2006 17:08 jack – bohužel,ale...
Notak samička nakonec jikri sežrala rozzureny rozzureny ale nevadi,v ty vodě by měly bejt rozpuštěný hormony,tak tam skusim vytřít Kardinálky :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 23:12 Jirka – pro amateaur
V Ústí n L byla výkupna KARIKA a tam se dají sehnat rybky za poloviční ceny než v obchodě,jestli ještě vykupují ryby nevím,ale mají svoje Web stránky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 23:03 Jirka – betty
Když se ti konečně vytřeli tak odlov samičku, už se vytírat nebudou a samec se bude o jikry starat sám,samička by mu je sežrala.Spadané jikry pozbírá a vyplivne do hnízda.Problém bude,jak nakrmit vylíhlí potěr.Já je krmil trepkami,pár dní a pak vaječným žloudkem,přeji zdárný odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 20:06 jack – !!!!!!!!!!!
hura povedlo se bety se vytrely!!!!!!!!!!!!! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) akorat že zůstaly nějaky jikry i na zemi.seberou je?budou ve treni este pokracovat??????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 18:56 jack – ---------------
jestli myslíš prezentaci akva ,tak tu nemam ale až nafotim tak bude!!!Bohužel o prodejně v usteckym kraji nevim,protože jsem z jižních čech :-) :-) ,ale mívaj jí skoro v každý prodejně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 18:41 amateur – preze..
Máš nějakou svou prezebtaci,? A nevíš kde by se daly sehnat někde osvědčená prodejnička v usteckym kraji???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 18:05 jack – ????
a ty kardinalky?ty by tistačily i do těch 10 l...ale udělej jak myslíš :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 18:03 amateur – hm
Mno, když závojnatka je vyloženě studenovodní ryba, já mán občas teplotu vyšší, a navíc je moooc velká, do méhjo 10l moc. Ale dikes za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2006 17:59 jack – ______
ja myslim že těch 21 je minimum.rozhodně vís tepla.17 na to jsou vhodnější třeba kardinálky čínské nebo závojnatka.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 17:53 amateur – teplota pro chov betty
Chtěl bych se zeptat, jakou teplotu (nejnižší) snese beta, chtěl bych jí mít v nevytapěném akva kde je léto 28°C, jro a podzim 21°C a v zimě až 17°C.Dik, vytírat bych je nechtěl, jen pro chov jednoho samce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 17:51 jack – žhavé
výtěr už sem viděl ale u teter žhavých..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 17:51 jack – Betty
jo a jěště kdybxch to náhodou prošvih,tak jdou poznat ty jikry mezi těma bublinkama v hnízdě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2006 16:48 Jirka – samici se nechce
Mě se vytíraly až odpoledne,po17hod.a výtěr jim trval asi hodinu.Ploutve jí zase dorostou,hlavně aby jí nezabil,sleduj je stále,jestli jsi výtěr ještě neviděl,tak je to hezký zážitek,jak se okolo ní zakroutí a pak nehybně padají ke dnu,vypadají jako mrtví a né je rušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 14:29 jack – Samici se nechce.....
Tak jak to vypada tak samec zřejmě samici ukouše k smrti.Už jí dost potrhal ploutve a vo na furt nic.......... :-( :-( rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2006 14:44 Jarda – beta
to nic nebylo X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2006 11:53 jack – Betty
Už to vypada že začal se stavbou,udělal asi tak 8 cm proužek bublin okolo stěny akvaria...díky za ten polystyren :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2006 11:41 Jarda – beta
hele nebo kdyz nemas plovouci rostlinky tak hod pak koulicek polistirenu na hladinu to taky pomahaha pri stavbe hnizda ano ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2006 00:26 Roman – Betta splendens
Žadný vzduchování tam nedávej,nepotřebujou to.Akorát je to odrazuje od tření.Samec už třeba stavěl hnízdo ,ale čeření hladiny mu ty bublinky rozházelo.Pak může být nasr.... a vybíjí si to na samici.Pro samičku udělej nějakou skrýš třeba z trsu rostlin a nahladinu dej nejakou plovoucí např. Riccii.V tom to samec postaví,potřebuje k tomu kousky rostlinek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 23:18 jack – Betty
Ještě jsem se chtěl zeptat jak silný mam mít vzduchování?Když jim necham normální průtok vzduchu a nezaškrtim to tak bublinky hazej s rostlinkama a to asi neni dobry ...co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 23:09 Jarda – beta
podle me jim to vadit nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 19:19 jack – Betty
Jo a jěště jsem se chtěl zeptat,jestli nevadí že v tý vitíračce mají larvy komárů.Ctěljsem je nakrmit ale nějak je vsechny nesezraly a tak jim tam nějaky zbyly.Nebude to vadi při tření? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 17:33 Roman – Bojovnice
Jmenuje se to urogenitální papila.Je to v místě prýlky jako malinká špička a je špatně vidět. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 17:29 jack – Betty
Rostliny mám,betty jsou uždospělé,akorát sem někde čet že má mít samice nějakou bradavku ktera se ma v dobe rozmnožovaní zvětšit...a tu u ní nikde nevidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 16:35 Jirka – betta
A vtom 16l akva máš nějaké plovoucí rostliny?Jinak se hnízdo neudrží po hromadě. Dát čerstvou vodu,teplota vody 28 stupňů,trochu vzduchvat, nebo filtrovat,aby voda nestála/jinak se nadechují na hladině/přikrýt sklem akva.Méně krmit,nejlepší je živé krmivo a sledovat jestli se nekazí voda.Psal jsem ti,že se musí někde schovat,tak tam dej květináč,nebo kameny.Když se do týdne nevytřou,dej je do společného akva a počkej asi 14 dní.Jsou už dospělé?Jikry jsou malé a bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 13:12 jack – Betty
Ale on ještě ani nepostavil hnízdo...tak nevim :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2006 11:58 Jirka – betta
Hlavně jí tam dej něco,kam se může schovat,nebo jí samec zabije,když jí to bude déle trvat než se vytře.A když se ti vytřou ,tak samičku odlovit,jinak mu bude žrát jikry.Samec hlídá sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 10:56 jack – Betty
Ja mam jenom 1 samici a 1 samce.dal jsem je do 16 l vytíračky a samec jí dost brutálně honí po akva...co mam udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 10:32 Jarda – beta
s betou to neni tak težke zkus se podivat do atlasu.Staci mit 2 semice a 1 samce semec postavy penove hnizdo a se samici tam nahazeji oplozene jikry je dulezite po vykuleni poteru snizit vodni sloupec na 10 cm a to je vsechno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2006 21:40 langosh – -
Podívejte se tady www.betta.wz.cz .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2006 19:45 oprava – jack
je koukam překlep-Betta splendens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2006 19:41 jack – Betta spleredens
Zdravim.Poradil by mi někdo jak rozmnožit Bettu? Myslím tím jak velkou vytíračku,parametry vody atd.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 18:44 Sid Re: olivie
Občas se stane, že i samostatně chovaný samec začne stavět hnízdo z bublin. Pravděpodobně jej k tomu přiměje zvýšení teploty. O nic nejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 17:47 Olivie Re: Buri
Tak dík moc. A Ještě mám dotaz, já vim, že už jsem únavná, ale mám ji od čtvrtka a udělaly se mi na hladině bublinky. Jak jsem se dočetla (dík za adresu, bylo to hezký) dělají to samci před oplodněním jiker, ale já ji mám samotnou tak mi je divný, co by chtěl oplodnit. A nejsem si anki jistá pohlavím. Doufám, že to bude v pohodě. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 13:57 Sid Re: Sid
Nejsou to jen rýžoviště :-)
www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 13:56 Buri Odkalovani
Ve zverimexu nebo kdekoliv kde prodavaji zarizeni k akvaristice si koupis odkalovaci zvon, dle velikosti akvaria. Je to takovej tubus (trubka) se hadici. Prepadem pak do kybla pomoci tohoto zvonu odkalis veskere exkrementy a zbytky odumrelych casti rostlin ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 12:51 Olivie Re: Buri
Díky moc za rady a ještě mi řekni, co je to odkalit dno? Já jsem na netu hledala, ale nemůžu najít nic pořádnýho, co by mě navedlo úplně se všim. U nás ve Zvěrimexu jsou ty prodavačky nic moc ( málo ochotný a když se na něco zeptáš tak na tebe koukaj jak na blbce, že to nevíš). Tak kdyby jste někdo znal dobrou stránku nebo knížku o Betě tak mi písněte. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 11:51 Buri Re: olivie
Vzhledem k tomu ze Betty ziji v ryzovem poli v "kaluzich" potrebuji huste osazebou nadrz s plovoucima rostlinama, kde bude samec stavet tzv hnizdo. Betta neni vubec narocna na kvalitu vody ale chce to jako u vsech nadrzi jednou tydny odkalit dno a vymenit asi 20% vody. Betta potrebuje pestrou stravu a tak to chce mit vice druhu a tyto druhy stridat i s mrazenyma Patentkama. Kazdopadne doporucuji si vyhledat vice info na netu.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [147] 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=7301