Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:07 R Muž romant [27987] Re: Glaos
Ale stejně nikam nespěchej, trpělivost to je základní vlastnost akvaristy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:05 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: romant
Dekuji tedy necham akva bezet a koupim tedy rybky az za 14 dni :) budu menit vodu a snad se to podari :) jsem uspechane jelito to je asi casta chyba u betty co ?:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:05 R Muž romant [27987] Re: Glaos
To akvárium trpí tzv. syndormem nového akvária, nebo-li do čerstvýho nezběhnutýho akvária šly ryby a zvýšenou koncentraci N látek(velmi pravděpodobně NO2) prostě nerozdejchaly a nic na tom nemění fakt, že to jsou labirintky. nechat akvárium pořádně zabehnout, min. 3 týdny a potom postupně přidávt rybky. Po dobu záběhu často měnit vodu, což je to co těm rybám mohlo pomoci i v tomto akváriu, pokud by ta výměna byla činěna denně, tak to ustojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:02 Žena Katha85 [74] Re: Glaos
Absence nitrifikačních bakterií a otrávení amoniakem :(

A) počkej 14 dní, nech akvarium jet a pak nakup rybičky - úspěšnost 95%, i tak měn 1/3 vody cca každých 5 dní, dnes též
B) pokud to nevydržíš měn jim 1/3 vody každý den a přidej bio nitrivec - 180 korun cca - úspěšnost 60%

- pokud zvolíš jinou možnost - 20% - rybky ti chcípnou zase dokud se akva nezajede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:01 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: romant
Jaka prosim ? :) u vsech rybek se objevilo takove to blednuti barvy a takova ta bila skvrna :( tu vodu z toho akva mam uplne vymenit ?? nebo nechat tak jak tam je a nechat ho zabehnout ?dikes za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 19:55 R Muž romant [27987] Re: Glaos
Pokud ty údaje v prezentaci sedí datumově, tak je příčina vcelku jasná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 19:51 Muž Glaos [24] - Živorodky
Bry vecer lidi. Tak musim rict ze nvm kde delam chybu. :( Betty mi prave uhynuly vsechny tri (1samec a 2 samice). Asi jsem na to levej. Bohuzel musim zkouset dal snad se jednou podari. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:53 Muž xxviktor [4] Re: romant
No vzhledem k tomu, jak uhání tu zbylou rybu, tak za chvilku bude jediný svého druhu nezávisle na pohlaví :-) Pravda je, že pokud se ze samičky vyloupne něco takového, to pak ty chuděrky závojové vážně nemají šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:45 R Muž romant [27987] Re: xxviktor
Je fajn vědět kolik samců v akvárku máš, měl jsi. Dalo to sice trošku práci, ale teď už je to snad jasný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:42 Muž xxviktor [4] Re: romant
Díky za odkaz. Jak tak koukám na theaquariumwiki.com/… tak už je mi jasný, co to je za pohlaví :) Nechce někdo rybku na zápasy? :) Kurnik, aby i ta třetí "samička" nebyla nějaký plakát :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:41 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: p7701
:-D A nevadi ze je samecek vail tail a ta samicka ´strapata´? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2012 21:01 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Glaos
Tak tu máme nový druh. Celkem to chápu. Když paní zjistila, tak ptáčka lapila :-D Nojo no, moje taky neřekne crowtail, ale rozprsklá :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2012 20:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
Ty si jouda, Bojovnice střapatá smich :-D hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:37 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Katha85
Ta chovatelka rikala ze se jich nemam bat ze to je nejaka bojovnice strapata ci tak nejak :) proto jsem je zkusil no ucenej z nebe nespad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:28 Žena Katha85 [74] Re: Glaos
Pravděpodobně uhynula stresem z pronásledování, přežijí jen ty nejsilnější.
Rada na většinu začínajících problémů je - měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu - funguje to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 17:57 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Glaos
Tak jedna prave umrela ta samicka :( asi se ji nelibilo prostredi tezko rict nebo uz byla nejaka vadna jak jsem je kupoval nvm no tez v tech kelimkach slo prd videt :( no uvidime co ta dalsi :) ta vypada zatim dobre .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 16:42 Muž Glaos [24] - Živorodky
Fotka k příspěvku Dobry den tak dneska jsem si koupil betaka a 2 samicky na ostravske burze uvidime jak se jim povede jsou v akva cca 5 h a samecek uz postavil hnizdo :-D moc uz na vyber nemeli prej vyprodali samicky rano tak jsem musel vzit nejake viz. foto co se da delat uvidim jak se jim bude darit :)preji krasny den :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 14:24 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Sid
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přesně tak kdyby to tak bylo asi by se ani jeden muj samec nedožil dospělosti palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 14:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Katha
...něco jiného je pěstírna - případně zverimex a něco jiného je akavarium doma...
Řekl bych, že samci bet neuhynou vyčerpáním ani z "bezkontaktního souboje" se soupeřem ze zrcátka v domácích podmínkách stejně jako se soupeřem ze sousedních nádržek nebo lahví ve Zverimexu nebo v pěstírnách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2012 13:49 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Katha85
Ono čas od času, pokud je samozřejmě ryba samotná, není na škodu zrdcátko přiložit. Ale u tebe jelikož máš i samičky je to na prosto zbytečné. Oni když jsou samci dlouho sami zleniví a stále se do slova válí. No jako já, když mam volno :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:43 Žena Katha85 [74] Re: Sid
Rozumím, ale měla jsem za to, že něco jiného je pěstírna - případně zverimex a něco jiného je akavarium doma - z hlediska potřeb ryby, že je lépe ji zrcátkem nestresovat.

YTB - pěkná videa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:21 Muž xxviktor [4] Re: Katha
Já vím, že to dělají samečkové. Šlo mi o to, jestli se s tím někdo setkal i u samiček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 13:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Katha
Viděla jste někdy, jak jsou samci bet přechováváni v asijských pěstírnách?
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 12:45 Žena Katha85 [74] Re: Sid
Informace ze zdejšího fora... Pravděpodobně když byla interpretována nikdo zkušený nezasáhl a tak si jí nesu dál jako pravdivou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 12:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
smich Drahý kolego, je pravda, že bylo odpozorováno kdesi ve světě pomalejší oploutvování samců, pokud na sebe vidí a věnují své aktivity něčemu jinému než je požadovaný tělesný a proporční růst...Musím se přiznat, že i já ve svých betích dobách nakonec této informaci podlehl a podobně jako na výstavách před hodnocením jsem je oddělil destičkou. Při mytí flašek měli času čepejřit se dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 12:41 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Katha85
On si spíš na to zrdcátko zvykne a přestane být aktivní. Ale že zemřel vyčerpánim, to asi ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2012 12:31 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Katha
...Zrcátko by nemělo být u akvaria neustále, jinak by mohl zemřít vyčerpáním...
To už se někdy stalo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 12:24 Žena Katha85 [74] Re: xxviktor
Myslí si, že vidí dalšího samce a hájí si teritorium - chce s ním bojovat, proto se čepýří a ukazuje skřele. Zrcátko by nemělo být u akvaria neustále, jinak by mohl zemřít vyčerpáním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 19:42 Muž xxviktor [4] Re: Semtex
Více fotek zde. Je teď těžké fotit, protože čekají, že dostanou nažrat :-)
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
Pohlaví je docela rozhodující. Zítra plánuju vyrazit na Ostravské fauna trhy a tak bych rád věděl, jestli k vyrovnání sil koupit samičku nebo samečka. Utrácet tohoto jedince se mi nechce. Tahle bojovnice docela trpěla na třepení ploutví, je tedy možné, že se občas se samečkem opravdu porvali a že za to nemohla ona kvalita vody.

romant: Aha, no je fakt, že tahle rybka ebetta.com/… je docela podobná. Jinak ještě pro sichra, ta submisivní je doufám samička. Je světlejší, méně barevná a je méně mohutná. Má prakticky pořád viditelný ten vodorovný pruh. Fotky jsou zde:
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
Ale docela jste mi teda zkazili radost z akvaburzy. Pokud chovatel, co prodává jen bojovnice mi prodá k samečkovi další dva krátkoploutvé a možná jednu samičku, tak to není moc veselé. Tedy pokud to dobře chápu, tak by mohla pomoct koupě samice?
Edit: Taky nemá rád zrcátko jsem si dneska všiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 19:35 R Muž romant [27987] Re: xxviktor
Je to označení druhu podle typu ploutví tzv. Plakat(PK) rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 19:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xxviktor
Někdy dokonce mají i tu bradavku zespodu, když jsou mladí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 19:27 Muž xxviktor [4] Re: Semtex
No na první fotce se ježí na samičku. Zkusím vyfotit i zboku. Ty pruhy na boku mají i samečkové?

Jinak co má být to PK? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 19:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xxviktor
Řekl bych podle první fotky, že máš moc pěkného PK samce... Ale není to na 100%, chtělo by to fotku víc z boku a trochu i ze spodu.
Ale na 95% samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 16:12 Muž xxviktor [4]
Pořídil jsem si foťák, takže mám i lepší fotky pro určování pohlaví.
Tady je s utlačovanou samičkou (dominantní je ta levá)
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…
Jak říkám - dle mě jde o samici, protože pokud samice nevypadají takhle, tak už pak nevím jak :) U konce řitní ploutve můžete vidět pár chybějících paprsků. Ty má imho vykouslé po bitce s nebožtíkem samečkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 19:20 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Semtex
Mohu potvrdit. Semtex má betty super a hlavně zdravé. Posílal mi je až do Ustí nad Labem a super. Všem doporučuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 19:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Rounce
Pokud to budou Betty odemne, tak se snesou na 100%.

Na burzu ti tedy vezmu 1 samce a 3 samičky do společné nádrže. Můžeš si je tam dát k sobě a uvidíš, že to bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:47 Muž xxviktor [4] Re: Katha85
Díky za reakci. Uvidím, jestli někde potkám nějakého většího dominantního samce. No ony se chvilu přetlačují ocasama, ale pak se začnou kousat a to už nevím, jestli je nechávat.
Problém je, že ta samička velmi submisivní je. Ve stávajícím stavu dlouho nevydrží, to je jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:40 Žena Katha85 [74] Re: xxviktor
Já mam dvě samičky úplně stejné a samci to nejsou. Co jsem vyčetla odsud: klub.akva.sk/…, tak se někdy stane, že si samice postaví hnízdo i sama. Mé samice taky na sebe ukazují skřele a utiskují nejmenší a jak vím, že jsou to samice? - Nevím, myslím si to, před samcem, který je mnohem větší než ony prchají, blednou stresem a jsou patrné -nevím jak se tomu přesně říká- jikra? - bílá tečka před zadní ploutví (Dle mého velký důkaz). Být v tvé kůži, tak bych v akvaristice vybrala nějakého dominantního samce - poznáš podle aktivity, když je budeš v nádržkách chvíli pozorovat - bude nejvíce vzteklý a bude nejvíce na ostatní samce ukazovat skřele - takový samec se sotva nechá honit i od dominantní samice. Pak bych počkala jak se situace v akva vyvrbí a po týdnu třeba uvažovala o samičce, ale pokud bude hierarchie v klidu, tak netřeba měnit. A mimochodem takové dvě dominantní samice, když na sebe ukazují skřele a ubíjí se ocásky - pěkná podívaná a mé si nikdy neublížily, problém je, když je jedna velmi dominantní a jedna velmi submisivní. Jedna velmi plachá a utiskovaná samička mi v akvariu odešla po 14 dnech. Betty jsou prostě povaha od povahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:38 Muž MrHu [300] Re: Rounce
Snesou;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:37 Muž Rounce [30] Re: p7701
Takže se snesou společne Pancéřníčkem třískvrnným ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:33 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Rounce
Mužeš klidně ty samičky 3 ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:29 Muž MrHu [300] Re: Rounce
Jestli se ty konkrétní ryby snesou, tak 45l stačí...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:24 Muž Rounce [30]
Zdravím furt mě vrtá hlavo esi možu dat do 45L akva 3bojovnice? 2samičky 1samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:20 Muž xxviktor [4] Re: p7701, romant
Já vím no, ale jsem trochu zoufalej. Pídil jsem se, ale třeba o tom určování pohlaví jsem nic moc užitečného nenašel a o řešení těchhle sociálních problémů také ne, tak se ptám tu. Neboj, nejsem ten typ, co se nejdřív ptá a pak se snaží si něco přečíst. Jinak ten člověk, od kterého jsem ryby na akvaburze kupoval, by to měl asi mít taky osledované (měl jednu velkou nádržku jen se samičkama), ale asi nic není stoprocentní.

Neohřály ani minutu, to se lehko říká, ale co by jsi s nimi udělal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:15 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: xxxviktor
Já osobně bych to neřešil. U mě by se takové ryby neohřály ani minutu dej je pryč. A pořid nové tak aby to fungovalo. Nebo si pořid jen samce a je klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:12 R Muž romant [27987] Re: xxviktor
Tak už nebuď proti všem a začni se více pídit po informacích, ale ne jenom tím, že se zeptáš a budeš očekávat zaručenou odpověď. Žádnej učenej z nebe nespadnul a Ti jenž Ti tady radí to mají tzv. odsledovaný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 18:07 Muž xxviktor [4] Re: LiborSprysl
No u té světlé jste taky řekli samec jen podle toho, že jsem řek, že staví hnízdo. Takže bezpečný znak neexistuje. Dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: xxviktor
Oko a znalost bet smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:56 Muž xxviktor [4] Re: LiborSprysl
Pokud existuje nějaký jednoznačný identifikátor, tak sem s tím. Jinak to hnízdečko je malinký. Má asi 4cm. Prostě si bojovnice občas pouští bublinky mezi plovoucí kytky (není to jen lokání, je vidět, že si dáchne, vplave mezi listy plovouček, pustí bublinku a znova, to dělá třeba pět minut a pak si zase plave po svém).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 17:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
No hnízdo...je to fakt víc než patrný rozdíl proti samcovi...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1851