Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:51 Muž P [125] - Betta splendensRe: Beda
Neboj se, ve 12l se určitě neztratí. Po rozplavání budou hledat všude možně a pokud jim dáš artemie, vydrží jim ve vodě živé i několik hodin.
Samec je žrát nemusí, je to o dané rybě, ale praxe je taková, že k tomu nakonec ve většině případů dojde. On si taťka alespoň odpočine, až ho přelovíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 16:25 Muž MarekP [789] - Amerika + AsieRe: Turbínka
Aneb co si uvaříš, to si taky sníš. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 16:18 Žena Turbínka [2556] Re: Beda
Ano je, většina samců začně mladé po jejich rozplavání požírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 15:50 Muž Beda [11]
Jo a je nutný samce odlovit??? On se o ně už čtyři dny hezky stará. Ani náznak agrese nebo pokus o sežrání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 13:54 Muž Beda [11]
Zkušenosti z praxe jsou nejlepší, tak bych eště trochu otravoval esi můžu :-)Ta moje vytíračka má cca 12litrů vody ( akva je 20L ) Ten potěr tam není vůbec vidět... mám tam dát porodníčku a aj s hnízdem je přelovit než se rozplavou nebo se v tolika litrech vody neztratí a krmení si najdou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2014 22:30 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: P
Já bych snad přidal ještě jedno pozorování o hnízdě a teplotě, jak jsem se tady o tom bavili. Náš beťák v pátek zase stavěl hnízdo. Docela mu to šlo, i když nebylo moc velké a moc husté. Ale docela drželo. Pak jsem se rozhodl, že odstraním krycí sklo, aby se voda zbytečně nepřehřívala. Jakmile jsem sklo odstranil, do několika minut se hnízdo začalo rozpadávat. Teplota vody byla stabilní kolem 25 C, teplota okolí kolem 22-23 C. Nechci z toho vyvozovat přehnané závěry, ale opravdu se zdá, že ten rozdíl teplot nějakou roli při slabých nebo nedostavěných hnízdech může hrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:32 Muž P [125] - Betta splendensRe: Beda
Doporučuji navštívit forum.splendenspower.cz.
Na tomto portálu najdeš o bojovnicích vše, co potřebuješ, chce to jen hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:13 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Beda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 10:04 Muž Beda [11]
no... a nějaká rada po vylíhnutí. Čím a kdy začít krmit, kdy odlovit samce.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 14:33 Muž P [125] - Betta splendensRe: luman
Zaroluj o něco výš v tomto tématu a čti. Už se to tu řešilo a nebudu sem psát znovu stejné věci ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 13:55 luman – betta
ahoj prosím vás o radu vytřeli se mi betty a po předchozím výtěru kdy samec sežral jikry mám obavu i o tyto,dá se tomu nějak předejít,popřípadě jak se o to postarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 08:10 Muž P [125] - Betta splendensRe: michalt
I ryby odchované ve 26-28°C se dají postupně navyknout na chladnější vodu. Chce to ale opatrnost a nesnižovat teplotu naráz. Vždy třeba o stupeň a nechat je tak měsíc, dva. Potom opět snížit atd. Jelikož já mám odchovy už od mala ve 24°C, nemám s tím problém. Rybky vydrží bezúhonně i 20°C (dlouhodobě bych to ale nedoporučoval). Běžně se mi u nich pohybuje teplota mezi 23-24°C. Ryby nemají žádné nemoci a jsou vitální, ani při prudkému poklesu teploty se jim nic nestane. Co se té životnosti týče, nemohu říci jistě, zda má ta nižší teplota vliv, ale bojovnice u mě žijí kolem 3 let. Krmím několika druhy mraženého krmení a doplňuji to dvěma druhy vloček. Svoje rybky takto otužuji, protože nemám finance, abych ke každému beťákovi pořizoval topítko. A chov funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 21:35 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: P
A jak se dají betty (řekněme ty, které jsou odchované v ČR) otužit na nižší teplotu (trvale pod těch všude udávaných 25 C)? Nejsou pak náchylnější k nemocem? Je pravda, že jim mírně nižší teplota prodlužuje život kvůli zpomalenému metabolismu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 20:40 Muž P [125] - Betta splendensRe: DREDRA
Každý dělá ryby jinak, já je mám záměrně otužilejší.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:41 DREDRA Re: P
P napsal: Když bude mít voda 27°C a vzduch 23°C, hnízdo držet nebude.
A to je přece to o čem tady mluvím. A bavíme se o vytíračce takže teplota cca 29st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:22 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: P
Opravdu? Ze začátku jsem měl v akváriu 24 stupňů a nad hladinou bylo někdy i 20,5 stupňů. Teď mám ve vodě 26 stupňů a nad hladinou 23 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2014 10:17 Muž P [125] - Betta splendens
To, že se samci hnízdo rozpadá není podmíněno jen teplotou. Ale když už se to nakouslo.. celková teplota není zas tak důležitá. Jde tam především o to, aby byla stejná teplota vzduchu nad hladinou a vody. Když bude mít voda 27°C a vzduch 23°C, hnízdo držet nebude.
Jinak z vlastních zkušeností mohu říci, že samci postaví hnízdo bez problémů i ve 23°C. Stačí, aby občas viděli samici nebo jiného samce. Nad 27°C mi přijde teplota zbytečně vysoká, pokud se nejedná o importované ryby. Já chovám bojovnice při 24°C a nemám problém odchovat zdravé potomstvo.
Do určité míry záleží i na dané rybě. Některý samec nabublá hnízdo 8x8 cm a jinému stačí 2x2. Stejně tak je různá výška, někteří stavitelé mi dělali běžně hnízda vysoká něco přes 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 08:10 DREDRA Re: LiborSprysl
Tak mi to prosím vysvětlete,mě to takhle funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 06:51 Muž michalt [735] - Miniakvária – Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: To vůbec není o teplotách!
To není. Když se člověk podívá po akvaristikách, zjistí, že většina beťáků si postaví pevné hnízdo i při pokojových teplotách a v "nádržkách," které se vůbec nezakrývají.

Jenže z nějakého důvodu, který mi uniká, mám třeba doma taky zkušenost, že když je teplota kolem 25 C, můj beťák na stavbu hnízda ani nepomyslí, když stoupne na 27 C, začne si něco stavět, ale rozpadá se to a při 28 C to hezky drží. Na druhé straně, toto chování jsem vypozoroval jen jednou a neměl jsem žádnou ambici ryby množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 05:26 Muž LiborSprysl [9009] Re: DREDRA
DREDRA napsal: No nemusí to být sklo,někdy používám i polykarbonát ;-) ,no je to hlavně o rozdílných teplotách..pokud doma topíš na 30st tak se ti možná rozpadat nebude.
To vůbec není o teplotách!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 15:41 Muž Beda [11] Re: DREDRA
jojo zakrytý to mám sklem. Ale samca mám asi debila. Jsem tam dal ten kroužek a misto toho aby to stavěl do něj, tak to staví kolem něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.05.2014 21:38 DREDRA Re: Aforte
No nemusí to být sklo,někdy používám i polykarbonát ;-) ,no je to hlavně o rozdílných teplotách..pokud doma topíš na 30st tak se ti možná rozpadat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:32 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DREDRA
A to sklo proč? Já to zavřené nijak nemám a hnízdo se krásně drží coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:30 DREDRA Re: Beda
Ahoj,předpokládám,že máš vytíračku zaklopenou sklem,jinak se ti hnízdo bude rozpadat pořád.Ten filtr nic moc,osobně používám vytíračku bez filtru. S tou celkovou tvrdostí si nelam hlavu,dělám je i ve 20st.Jen tu vodu trošku okořením šiškama,mandlovníkem. Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:41 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Beda
OT: To víš, umí využít moderní materiály dostupné ve stavebním průmyslu :-).

Ale mezi lístky takové pistie nebo jiné podobné plovoucí rostlinky to samečkům betty taky jde docela dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 16:36 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Beda
Jo jo, jsou chytri, kdyz ty bubliny muze davat pod neco, rychle toho vyuzije :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 15:32 Muž Beda [11] Re: LiborSprysl
On to bude stavět kolem toho??? To by mě nenapadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 14:51 Muž LiborSprysl [9009] Re: Beda
Beda napsal: Eště jsem mu pomohl. Ze vzduchovací hadičky jsem udělal kroužek a dal na místo kde staví aby mu to hnízdo zpevnil :)
Kdybyste místo toho dal plátek tenkého polystyrenu, bylo by to lepší... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:56 Muž Beda [11]
Eště jsem mu pomohl. Ze vzduchovací hadičky jsem udělal kroužek a dal na místo kde staví aby mu to hnízdo zpevnil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:46 Muž Beda [11]
Ústí filtru jsem otočil dolů aby voda neproudila a přitopil jsem na 28*C. Od rána se snaží a drží mu to potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Beda
Ten filter mu to určite sťažuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 11:14 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Beda
Tvrdost se dá zlepšit více variantami:
destilovaná voda - někdo tvrdí, že obsahuje větší množství mědi/bromu?, ale nikde to není dosvědčené nějakými testy apod.

Dešťová voda - zrovna teď by to bylo fajn, když teď často a dost prší. Každopádně si tak můžeš do akvária přinést hosty, které nechceš.

Reverzní osmóza - nejlepší a nejspolehlivější metoda. Akorát si pro pořízení osmózy musíš trošku připlatit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 10:58 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Beda
Ano, reverzní osmóza dává měkčí vodu. Jinak s kontrolou tvrdosti nemám zkušenosti, možná něco řekne někdo zkušenější. Ani nechci tvrdit, že je ta tvrdost špatná, jen upozorňuji, že při odchovu je potřeba na ní brát nějak ohled.

Tak se možná beťák jen potřeboval naučit, jak postavit hnízdo a už bude všechno v pořádku. Ale tu teplotu bych stejně zvýšil. Budou mít větší chuť ke tření a myslím, že je to i vhodnější teplota pro vývin potěru. Tak ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 08:19 Muž Beda [11]
Přeš noc něco vytvořil a drží mu to ale radši přitopim. Dík ;-)Tvrdost srovnám jedině přidáním destilované vody nebo vody z osmózy, že???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 23:46 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Beda
Podle mojí zkušenosti může beťákovi pomoct vyšší teplota. Zvýšil bych ke 27 C. Můj beťák taky začal stavět hnízdo u teploty kolem 25-26C, ale rozpadalo se mu. Po zvýšení na 27 C se to zlepšilo. Nevím, nakolik je voda s touto tvrdostí vhodná na odchov, ale s hnízdem by v ní snad neměl mít problém. Ta hodnota NO3, kterou udáváš, bude s vysokou pravděpodobností v jednotkách mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:50 Muž Beda [11]
24*C, Ph7,2, Gh14°d, Kh6°d, No2 neměřitelné, No3 25 podle papírku OK ale nevím v jakých to je honotách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:23 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Beda
Jaká je teplota a parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:13 Muž Beda [11]
Fotka k příspěvku přihazuju foto a popis ;-) ... filtr je jen sprcha ( proud minimální ), dal jsem do akvaria porodničku a do ní samicu aby měl motivaci ke stavění ;-), u tý porodničky jsem přivázal jávský mech a hned se chytil. Stavět se v něm snaží ale bublinky mu praskají hned jak je vyplyvne a nebo se mu rozplavou a pak praskonu. Už se snaží čtyři dny a furt nic...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 20:47 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Beda
Může to být trochu jedno i druhé. Někteří samečci se to prostě musí naučit, jiní to umí napoprvé.

Jsou v nádrži nějaké plovoucí rostliny, kolem kterých by mohl začít stavět? Jaké je proudění hladiny? Jestli je filtr a je z něj příliš velký proud, taky mu to může komplikovat stavební práce na projektu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 20:37 Muž Beda [11]
Zdarec. Možná to tu už někde je ale já to nevyčet... samec se musí naučit stavět hnízda nebo to, že se mu bublinky rozplávávají a praskají je moje chyba a mám ho ve špatných podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 16:11 amrtin Re: Aforte
Můj modrásek taky pořád staví hnízda(jedno za druhým),ale jelikož je na samotce(samičku nemám-množit je ani nechci),tak z toho nikdy nic nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Já jen myslel, jestli to jsou její nebo někoho jinýho. I když je pravda, že tam nic jinýho není. Ten samec se zblíznil. Je to 5 dní po tom, co se ještě staral o potěr v hnízdu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 16:10 amrtin Re: Aforte
Ne,medvíďata :-D sorry stydim a ano,jsou to jikry palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 15:47 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aforte
Fotka k příspěvku Samec betty je furt u hnízda. Není to dávno, co jsem měl hnízdo. Tohle by bylo druhé.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 15:46 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Jsou to jikry?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 06:10 Muž LiborSprysl [9009] Re: Aforte
Aforte napsal: Padají ke dnu odkud se odráží k hladině. Proto se hladina dává co nejnižší - 15-20cm. Samec jim v tom pomáhá. Každopáddně, když je požírá, tak není cesty zpět. Musí to zkusit.
Ne že bych vyloženě chtěl mít poslední slovo, ale to je právě ta ukázka nekvalitních chovů, z nichž padají samci se sníženou schopností se třít a odchovávat mladé...Proto se hladina dává co nejnižší - 15-20cm ... tohle je tu v atlasu napsané snad u každé labyrintky a je to blbost. Pokud je samec dobrý, tak mu nevadí ani třicet a více centimetrů. (Mimochodem čichavce jsem dělal i nezáměrně v akváriích o výšce 50 cm. Samec to pořídil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.05.2014 07:47 Muž P [125] - Betta splendensRe: Aforte
Platí to, co jsem už psal. Nechte to na něm, on se naučí. Pokud by bylo neúspěšných výtěrů více jak 4-5, pak bych to řešil nějakým umělým odchovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 07:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: LiborSprysl
Padají ke dnu odkud se odráží k hladině. Proto se hladina dává co nejnižší - 15-20cm. Samec jim v tom pomáhá. Každopáddně, když je požírá, tak není cesty zpět. Musí to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 05:42 Muž LiborSprysl [9009] Re: Aforte
Aforte napsal: Ano můžeš, ale až za nějakou dobu. Já bych to zkusil až po měsíci. Samce musíš pak též odlovit, pokud požírá jikry. Tím ale bude více starostí an tobě palec
To je pro efektivní odchov docela nesmysl! Betí mláďata padají před rozplaváním ke dnu, odkud se obtížně (spíš vůbec) zvedají a povětšinou hynou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.05.2014 20:25 Muž P [125] - Betta splendensRe: luman
Pokud se jednalo o první výtěr, neházej flintu do žita. Běžně se mi stávalo, že některý samec první 2-3 výtěry sežral a další potom odchoval úplně ukázkově. Záleží na rybě. Pokud je to ale poprvé, určitě bych hned neplašil s tím, že se to musí zkoušet bez samce.
Všechno tohle platí za předpokladu, že jsou ryby ve správných podmínkách (krmení, teplota a kvalita vody, čisto v nádrži atd.).
Na další tření je můžeš při dobré a kvalitní stravě nasadit klidně už za 14 dní.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58078x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1551