Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:05 meleri Re: Semtex
aha, takze spis rostou pomaleji? ne ja nechci aby si vytrely, nejradsi bych mela v tom velkem akva jen jednoho samce a nebo samici ale nevim, co z nich bude, jsou jeste male...nechci je mnozit, i kdyz jsou to krasne rybky, tak toto bylo nechtene, ze se mi vytrely....dik;...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:04 meleri Re: p7701
nadherna barva! a za dva mesice teda to jsou obrici! ja to resim, protoze nechci, aby mi sezraly male krevetky...k bettam me premluvil syn a pak jsem je dala znamemu ktery je ted ma, jenze se mi stacily vytrit a ted mam jejich potomstvo. no maji fakt necely centimetr, takze se jim asi dari a ja se na ne tesim, ze je dam do velkeho akva, jenze ho nemam jeste zalozene....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.01.2013 20:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
1cm za 4 týdny je dobrá velikost, dost dobrá....

co jsem pozoroval první výtěr u mladých ryb, tak to měli sotva 3 měsíce.... ale ryby bych tak brzy do tření nedával, spíš tak 5 měsíců, až jsou trošku větši, silnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.01.2013 19:43 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: meleri
Fotka k příspěvku ahoj v měsíci by už měli mít alespon 1 cm takle vypadaj moje dvouměsíční

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:32 meleri
ahoj, jak rychle rostou male betty? ty moje maji cca 4 tydny, a maji necely cm, za mesic dva uz budou dospele?
dik....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2013 18:30 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: bansher
Přesně jak píše Libor. Více samců se snese jen špatně. Míval jsem kdysi v dobře zarostlém 240litrovém akvárku 4 samce a nebyl to vážný problém, ale i tak docházelo k soubojům. Ve 30tilitrovém akva opravdu moc bet být nemůže. Pokud dáš 2 samce, silnější slabšího skoro na 100% zabije. A i když dáš samce a 2-3 samičky, asi bude problém, protože rybky nebudou mít kam se schovat a jak se vyhnout jedna druhé. Chtělo by to raději větší akvárko. Takový set 80x40x35cm, kde už bys mohl mít samečka a 3 samičky, vyjde na cca.2.000,-Kč, což je jen o nějakou stovku víc než 30tilitrový set.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 08:08 Muž LiborSprysl [9009] Re: bansher
Samců věru špatná a v třiceti litrech může mít problém i větší počet samic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 07:43 bansher Re: malyLibor
Dobrý den,
děkuji moc za rady, o víkendu už bude snad nové akvárium. Hodně se mi líbil článek "zakládáme akvárium" ... Ještě se chci zeptat, jak je to se snášlivosti více bett v jednom dejme tomu 30l akváriu?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2013 01:10 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: bansher
Ach jo. Je mi tě líto, takovýto dárek člověka spíš rozpláče než potěší... ale je dobře, že sis našel tyto stránky. Dreamdiver i p7701 ti dobře radili. Měnit denně nejméně polovinu vody a udržovat teplotu nad 24°C. Co nejdřívě založit nové akva, ale než se do toho pustíš, přečti si o tom tady něco. Jsou o tom dobré články tady pod odkazem ČLÁNKY rybicky.net/clanky/ hned nahoře v rubrice Začínáme. A pokud ti bude něco nejasné, ptej se. Místní zkušenější akvaristé ti rádi poradí. Např. právě p7701 je velmi zkušený chovatel bet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   09.01.2013 23:57 Muž Dreamdiver [255] - MiniakváriaRe: bansher
To "akvárium" je horší jak koncentrák, bejt tam rybou, tak umřu dobrovolně co nejdřív.
Jaký jsi objednal akvárium? Chce to aspoň 30 litrů.
Pročti si témata a články o založení akvária, bude to chtít filtr, osvětlení (na malé akva bude stačit i nějaká stolní lampa s dostatečným výkonem, pokud nechceš investovat), pořídit vhodný substrát a osázet akvárium rostlinami, nejlépe nenáročnými. Ze začátku měnit část vody každý den, postupně frekvenci snižovat jak se bude akvárko zabíhat-předpokládám, že tam dáš ryby asi hned po založení, ono moc jiných možností není, když už je máš doma.
Tady v tý hrůze co máš určitě měnit denně!! Odstátá voda je OK, pokud bydlíš v bytě tak by teplota vody mohla být OK, tady v tom pseudoakva taky netopíš, takže voda bude mít pokojovu teplotu.
Teploměr ale určitě kup, mají ho všude, stojí tak třicet kaček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2013 22:58 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: bansher
kup si teploměr mají ho v každé akvaristice měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 22:23 bansher Re: p7701
Moc děkuji za radu. Vodu, kterou jsem nechal od včera odstát, tak jsem ihned vyměnil. Nové akvárko je na cestě. Takže doufám, že jim bude líp, bohužel ale nevím jak změřit teplotu vody nemám tu nic na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.01.2013 21:05 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: bansher
už jen s fota je vidět že voda neni ok nejsem zastánce těchto okrasných betárii ale budiž je tedy nutné ted každý den měnit vodu až to bude ok každý třetí den celou a chce to umístit na teplé místo aby voda měla alespon 24 stupnů ale nejlepší by bylo zrušit to a pořídit normální menší akva lidi se prostě neumějí v takových nádržkách o betty postarat at se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:40 bansher Re: bansher
Fotka k příspěvku ještě jedna foto

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:39 bansher – Beta nejspíš nemocná
Fotka k příspěvku Dobrý den,
prosím potřebuji poradit.
Dostali jsme k vánocům bety v duo akváriu a bohužel jedna už umřela. Koupili jsme druhou a ta už začíná být taky divná pořád je u hladiny a téměř kolmo ocáskem ke dnu.

Druhé rybě se mi zdá daří dobře a žádný problém na ni nepozoruji. Nevíte čím to může být?

Přikládám foto rybičky. Prosím poraďte mám strach že umře sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 00:16 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: p7701
no, vylihne leda v zachode, vymenila jsem ji uz vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2013 22:22 Muž p7701 [331] - Labyrintky – Re: kyo
ještě se ti s toho něco vylíhne a mě trefí :-D ale asi to u ní bude s orientací divný kluka odežene pak toto skus ji hodit samici :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:16 Muž LiborSprysl [9009] Re: kaktus1010
To jo, ale to není ten klasický výtěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2013 22:13 Žena kyo [271] - Labyrintky
neni hermafrodit :-D samce mela pred par dny, ale jeste je na ni moc malej, tak ho odehnala. jsem ji separovala. chvili se vcera potloukala sama v akvarku a dneska do toho praskla. s bettama je kriz. furt maji nejaky prekvapka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:12 kaktus1010 Re: kaktus1010
Ešte doplním že už niekolko krat som našiel vypustene vajička v poharoch... Samice si tým ulavuju...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:10 kaktus1010
Mne sa to tiež stalo a viem o 2 dalších, je to vzacnost ale stava sa to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:06 Muž LiborSprysl [9009] Re: p7701
Že by samice stavěla, to mi nepřijde úlet, to jsem zažil. Pomáhala samci. Ale nikdy, že by se sólo vytřela. Stimul jí dává právě samec...no ale když pán Bůh dopustí tak asi fakt i sekera spustí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2013 22:03 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kyo
tak to je hermafrodit :-D S tim jsem se fakticky nesetkal a neni to náhodou kratas samec nevytřel se s nějakou samicí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:59 Žena kyo [271] - Labyrintky – samicka a hnizdo
pred necelym pul rokem asi se tu nekdo ptal na svoji samicku, ze mu postavila hnizdo. vsichni se shodli, ze to neni mozne a je to samec. tak vam chci rict tuuuudle. moje samicka si sama momentalne postavila hnizdo a upustila do nej svoje neoplodneny vajicka. hlida je jako samec. :-D chudinka, porad asi doufa.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2012 22:11 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: micikralik
jasné, ale nie že ich niekto dá spolu do 10 litrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 22:09 micikralik – mužou byt společně s Pavíma očkama ? :)
Ahoj můžou být bojovnice pestre společně s Pavíma očkama ? :)DEkují !! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2012 19:56 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Hany
v mojich 400 litroch vody fungujú krevety s bojovnicou dobre, ale v takom malom nedoporučujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2012 17:18 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Hany
jim by se to líbilo ale tobě asi ne jako spestření jídelníčku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   22.12.2012 16:52 KAKTUS1010
jdou ale krevety len ako obed :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2012 16:50 Žena Hany [22] - Labyrintky – Jdou k sobě?:)
Ahoj, chci se vás zeptat jestli jdou k sobě Betty a krevety do 12tky! :-) Díky mockrát Hany ! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2012 13:15 meleri Re: Hany
ja mam akvarko s 17 l mam tam tri bety a zatim to moc nejde...byt tebou tak pockam na to vetsi akva. ja podlehla synovi, a nakonec je to tak ze samice jsou ve stresu ze samce, protoze maji maly prostor...ani jsem vlastne tyto ryby nechtela, ale premluvil me syn. i kdyz je to tezke, radim pockat, at nedopadnes jak ja....

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 20:19 PR0V0CATEUR
Nic není nemožné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 20:17 Žena hannyy [13] - Labyrintky – slintové
je možné že šest týdnů staré bety už slintaj??? děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 16:51 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: vojtech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 16:07 vojtech
pri kolika se rozmnozuji betty 25-30c nebo kolik :) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 16:00 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: vojtech
Blahopřeju palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:57 vojtech
dnes se mi po dlouhe dobe vytrely betty hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:44 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: meleri
No jo. Akvárko je hezky zarostlé, ale na bety je to fakt málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:34 meleri Re: malyLibor
bohuzel se vymstilo. :( ale priznam se, ze me z casti prekecal syn....moc je chtel....o bettach jsem cetla, ze musi byt dve samice, ale objem jsem riskla....nikdy jsem betty nemela, vzdy jen tetry...ale zeptam se toho znameho jestli by neprijal ty samice;....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2012 22:22 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: meleri
A ještě jedna odpověď je: "Trpělivost". Tu budeš ještě hodně potřebovat. Ale to nic, chybami se člověk učí. Každý z nás někdy udělal chybu, neboj se, že ne. Jen to chce trpělivost a učit se. A nikdy, ale opravdu nikdy nekupovat nic, co nemáš naplánováno... to se většinou vymstí (i když rozhodně ne vždycky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:23 meleri Re: romant
ok promluvim se znamym, ma velke akva, samice urcite vezme...chovatele nevim bohuzel kde sehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:14 R Muž romant [27849] Re: meleri
meleri napsala: jenze co delat kdyz prijdes do tri akvaristik a ani v jedne proste nemaji to co chces.
Na to je možná divná, leč účinná odpověď, jít přímo k chovateli. ;-) Ovšem neznám poměry ve Francii, jak to tam chodí s možnostma nakupovat přímo u chovatelů, tak jako u nás, když je najdeš a dostaneš se k nim. :-)
Jinak to akvo je pouze na toho jednoho samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:04 meleri Re: malyLibor
ale co jsem mela delat? prijela jsem do akvaristiky, a boraras uz tam nebyly! meli jen galaxy, a ty stoji 4,90 eur za kus, na to nemam, a krevetky taky nemeli. koupila jsem betty protoze to mi prislo jedine zajimave a nepredrazene.... a tak o mam jako delat? bezne se preci bety chovaji v malem objemu? chtela jsem jen samce, jenze zenska rekla ze samotny samec je za dvanact eur, pak tam meli jeste pavi ocka, ale nekolik jich bylo v naddrzi leklych do toho nejdu...ono se to pekne planuje, jenze co delat kdyz prijdes do tri akvaristik a ani v jedne proste nemaji to co chces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:59 meleri Re: Semtex
a tak co mam delat? mam moznost je dat znamemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.12.2012 13:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
je vidět, že sis toho o Bettach moc nepřečetla.....
Hádám, že to akvárko nemá víc jak 30l, a ano správně chtějí mražené, suché rohlíky taky většině lidí moc nelezou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 12:43 meleri
ahoj, mam jednoho samce a dve samice Betta, ale samec je na ne desne zly, zezacatku to slo ale ted jsou samice poschovavane v rostlinkach a vubec nevylezou, a kdyz se opovazi trochu plavat, samec hned na ne utoci a zducha do nich hlavou, dokud nezalezou...myslela jsem, ze se spolu budou trit? a nic....
jeste mam jeden problem, ze mi nezerou moc vlockovou stravu. je lepsi zakoupit patentky?
dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 17:01 Muž Paul [2] - AsieRe: terezapolednik
ve dne ho tam nech, a na večer ho dej pryč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2012 12:28 Muž muťa [554] - RostlinyRe: janina
Chceš li rozumnou odpověď, tak zkus příště rozumně položit otázku a hlavně si to po sobě přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 10:23 janina – betta bojovnice
nemuzu najit jak mam poznat zese zacli rozmnozovat mam jen zivorotky a vim ze betta neni udelala semi pena v bublinkami a samec utoci na samice vimze samec se stara o poter a musim vindat samicky ale vazne nepoznam jestli toje ono dekuji komukoli za rozumnou odpovet :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 10:44 jake98
co mám dělat když samice při tření nevypouští jikry ?

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58077x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2601