Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:26 Žena vondr001 [674] Re: Lenďa
Zbytky se odsávají odkalovačem, stačí malý, nebo hadičkou - koupíš v akvaristice. Krmit raději méně a 2x denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 08:19 Lenďa Re: vondr001
Díky, zkusím to.Zkoušela jsem to vyfotit,ale je to hrozně blbě vidět.Čím se odsávají zbytky krmiva?a mohla by si mi poradit ještě s tím krmením?kolik a jak často?všude čtu něco jiného.Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2013 22:19 Žena vondr001 [674] Re: Lenďa
Ta našedlá tlama a slepené ploutve by mohly naznačovat bakteriální rozpad ploutví. Rozhodně by to chtělo fotky nemocné ryby. Zatím měň denně klidně polovinu vody. Pokud by se stav nelepšil, sáhla bych po nějakém léčivu.
Co se týká bojovnic, pokud jsou chovány v malé nádrži bez filtru, výměna vody 1 za týden nestačí. Doporučuje se alespoň 1x za tři dny vyměnit až 90% vody. Po krmení je potřeba vždy odsát zbytky krmiva. V malé nádrži se voda rychle kazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 19:08 Lenďa – Betta
Dobrý den,jsem tu poprvé a prosila bych o radu.Dostali jsme v únoru 2 samečky Betty bojovnice.Předtím jsme nikd rybky neměli, takže jsme nezkušení a řídili jsme se radami z verimexu.Jsou zvlášť v akvárku 15 x 17cm, krmýme granulemi pro Betty od Tetry. Modrý ylod začátku aktivní a do 5 min.snědl denně 6granulí (prý je to v pořádku?)červený línější a do 5 min.snědl max.3 granulky,ale bral je do pusy, vyplivoval a znovu polykal.Tento červený má asi 14 dní trochu slepené ploutvičky a asi týden na obličeji takovou našedlou barvu, krupičku :-O v obchodě nám řekli, že mám měnit vodu (přes noc odstátou) jednou týdně,rybu vyndat a všechno vylít,tak jsem to tak dělala.Teď hledám rady na netu jak rybce pomoci a z hrůzou jsem zjistila, že se voda nemá vyměňovat celá,ale jen 1/3 hmm Tak jsem z toho smutná,že jsem rybce ublížila.Můžete mi poradit?filtraci nemáme ani teploměr.Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:29 Leja Re: meleri
meleri napsal: ta moje betty nechtely zrat obycejne krmivo, koupila jsem tri druhy a nic! ale to pro ty betty jim jedine chutna. tak se mi zda ze to jsou teda pekne vybirave ryby!

Můj beťák taky nežere vše - např. mražené patentky, artemii nebo sušené dafnie nevezme vůbec, vločkové jen minimálně. Ochotně však pŕjímá granule SERA Bettagran a "chipsy" TETRA Pro (Colour nebo Energy).

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 11:28 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Jitulka
Liqumin je dobrý.Můžeš přidávat i vařený žloutek.Nejlepší je samozřejmě čerstvě vylíhlá artemie.Později i suché krmení Sera micron,nebo rozdrtit mraženou žábronožku.Krmit aspoň dvakrát denně a nespotřebované krmivo hned odsát tenkou hadičkou od vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 09:59 Jitulka – Krmení mláďat
Dobrý den, čím krmíte potěr aby dobře rostl? Je asi týden starý, zatím používám liqimin, je to dobré?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 23:02 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: bedny
Jde, nejdřív si o tom něco přečti a pak komtaktuj Semtexe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:00 bedny
chtěl bych se zeptat. sameček mi pořád útočí na samičku a ta je plná jiker. nevím co mám dělat. viděl jsem videa jak se některý ryby dají vytřít uměle, nejde to taky nějak?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 06:59 meleri Re: LiborSprysl
ta moje betty nechtely zrat obycejne krmivo, koupila jsem tri druhy a nic! ale to pro ty betty jim jedine chutna. tak se mi zda ze to jsou teda pekne vybirave ryby!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 05:25 Muž LiborSprysl [9009] Re: meleri
Nutno přiznat, že ten speciál pro bety od Ocean Nutrition je fakt asi hodně chutný - testoval jsem na svých chovech. Ovšem je to krmivo pro svou cenu pouze pro koníčkáře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 23:02 meleri Re: Glaos
ahoj, ja davam nasekane patentky, a ted uz i normalne rozmrazene. jedou po tom jak dive. pak mam spesl susene pro betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 22:34 Muž Glaos [24] - Živorodky – měsíc a půl odchovy
Dobry den chci se zeptat podařilo se mi odchovat měsíc a půl staré bojovnice a začínám mít pocit že jim ty artémie už dávno nestačí tak se chci optat čím krmíte potom ty odrostlejší rybky děkuji za radu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 07:33 meleri
ahoj, ale co si myslite ohledne pohlavi? Muze mit samec podelne pruhy?
Ja si taky myslim, ze urcite i ty ryby maji kazda jinou povahu. No, ja jsem zvedava jak se to vyvine. Pokud by se prali, je to v haji, budu je muset nekomu darovat a to me bude mrzet, mam je fakt od miminka.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 06:14 Muž LiborSprysl [9009] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Naopak. Jejich přirozenou vlastností je ochrana teritoria a odhánění jiných samců, nikoliv trhání ploutve a likvidace slabšího soupeře. To jsou vlastnosti získávané šlechtěním pro zápasy bojovnic.

Ochrana teritoria a odhánění jiných samců ve volné přírodě je něco jiného, než zmiňované zápasy. Navíc přírodní splendensky nemají tak vyvinuté ploutve jako šlechtěné. "Čistokrevné" dlouhoploutvé splendensky se pro zápasy prakticky nepoužívají. Pro zápasy jsou ryby přikřížené většinou se smaragdinami.
V případě nemožnosti úniku ke zmaření slabšího samce dojde i v přírodě. Tak jako u všech ostatních zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 05:53 Muž LiborSprysl [9009] Re: Semtex
Semtex napsal: Někdy to jde, většinou ne.
U nás skoro vždy (nádrž 140l) viz. fotečka.

Všimněte si, že jsou oba v pohodě, bez potrhání.

smich že by spolu vyrostlí světlí sourozenci? ;-) To byla jedna z mála výjimek, kdy mi to také fungovalo...dělal jsem koňaky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2013 22:52 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Malapa
Naopak. Jejich přirozenou vlastností je ochrana teritoria a odhánění jiných samců, nikoliv trhání ploutve a likvidace slabšího soupeře. To jsou vlastnosti získávané šlechtěním pro zápasy bojovnic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.04.2013 16:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Malapa
Kdepak, nic není špatně, vše je OK.
Stačí jim domluvit a pohrozit prstem.

Jsou lidé se kterýma není problém soužití, ale některé bych schutí taky hned praštil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:54 Muž Malapa [480] - AfrikaRe: Semtex
Tak to je něco špatně. Je možné, že už jsou tak přešlechtění, nebo snad úmyslně poškození? že mají potlačený základní reflex. Jinak u bojovnice samec nesnese druhého, přesněji utkají se o teritorium. A to jsou pak během pár minut bez ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2013 16:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Iloveo
Fotka k příspěvku Někdy to jde, většinou ne.
U nás skoro vždy (nádrž 140l) viz. fotečka.

Všimněte si, že jsou oba v pohodě, bez potrhání.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
trošku brzy na 100% určení.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 21:30 meleri
Fotka k příspěvku a to je moje druhe. je trosku mensi.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 21:28 meleri
Fotka k příspěvku ahoj, to jsou moje miminka bet. poznate nekdo, jestli jde o samce? Mi se zda ze jo, ale nejsem chovatel.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 15:56 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
Dřív jsem měl 3 samce v 100 litrech, nejsilnější samec je sice otravoval avšak vždy jen sklonily ploutev a odplavali někam jinam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2013 14:34 Muž duko1995 [32] Re: Iloveo
samice mužeš dat i 2-3 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 14:31 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
myslela som si ze ne. tak to bude iba jeden samec a samice. dakujem vam palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2013 14:21 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Iloveo
Pokud máš na mysli Betta splendens, o které je toto vlákno, tak asi opravdu ne. 140litrů je příliš malá nádrž, samci by si byli na očích a silnější by slabšího pravděpodobně uštval. Vyber si jiné rybky a vždy respektuj požadavky zvolených ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2013 14:18 Muž duko1995 [32] Re: Iloveo
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 14:09 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
PROSIM VAS PORADTE MI sad MOZEM DAT DO 140L AKVARIA DVOCH SAMCOV BETTY? DA SA TO NEJAKO VYRIESIT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:56 meleri Re: malyLibor
Libore, ty miminka bet porostly, ,maji uz tri centimetry, vypada to asi ze to budou dva mali samci a ta jedna bude asi samice, ale nejsem odbornik tak fakt nevim. vecer dodam fotky. ty patentky fakt zabraly, davam dafnie taky ale ty tak nezerou jako patentky.
jinak kdo rika, ze betta nepotrebuje k plavani prostor! ta moje plave jako drak po cele 120l nadrzi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:53 meleri Re: Iloveo
to by me taky zajimalo. mam ctyri betty, a vypada to ze budou tri samci a jedna samice. (ale nevim to jiste)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:52 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: meleri
Kup si cyklop. Ten ti bude žrát i malá beta, i endlerky a pancíci. A nebo ty patentky pro tu malou betu nasekej na menší kousky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:24 Žena Iloveo [11] - Obojživelníci
Ahojte nevedeli by ste mi poradit ? MaM 140l nadrz a chcela by som sa s pytat ci do takej velkej nadrze mozem dat aspon 2 samcov betty. da sa to nejak vyriesit aby mohli byt spolu? Dakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 14:12 meleri Re: Semtex
dik, je to strasne tezke je fotit, jsou furt schovane v rostlinkach. ok, pockam jeste, snad porostou dale.
jinak je mozne, ze z te jedne bude naporad trpaslik? porad neroste, a je tezke pro ni prijimat patentky kdyz je tak mala. zbyle dve rostou a zerou ty patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.04.2013 10:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
Chce to fotku, ale takhle to muže být ještě brzy na přesné určeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 06:51 meleri
ahoj, chtela bych vedet, zda muj poter betty je samec, kdyz mu predni ploutve na brichu narostly do meciku? Ma pruhy, jako samice, ale vpredu ty meciky
Ma asi dva a pul centimetru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 05:12 Muž LiborSprysl [9009] Re: Semtex
No jo...já jsem teda tohle nikdy nemusel používat, protože samci měli chtíč vždycky veliký, tak mně stačil ten květináč, aby se před ním samice mohla skrýt, když potřebovala pár hodin k tomu než se nechala vysypat... smich Asi je komínek dobrý... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:08 Žena Jupí [125] - AsieRe: Semtex
Já tam ten komínek třeba vůbec nedala , protože samec je klidný a všechno bylo v pořádku. Samičku jsem tam dala asi 5min po něm a asi po 2h jsem tam dala i druhou samici ,protože už předtím stavěl 2x a pokaždé se stejnou samicí a zajímalo mě co to udělá a vytíral se jen s tou stejnou jako předtím . (zajímavost: hnízdo začal stavět až ve chvíly kdy jsem mu do akva dala mokřanku vzpřímenou a pod její listy udělal hnízdo , 3xse třeli a pokaždé pod tu stejnou rostlinku ) ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   21.04.2013 13:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Je v tom jen drobný rozdíl, v komínku je samička stále na očích samci a ten je o to víc stimulovaný k na párování se a stavbě hnízda. Navíc je samička uchráněna před útoky samce. A pokud není samička ochotná ke tření, je to na ní hned vidět.
Také je dobré do vytíračky přidat rašeliný výluh, olšové Šišky, nebo listy mandlovníku.
Tohle je pro začátečníky asi nej možnost jak pozorovat chování ryb před třením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 05:39 Muž LiborSprysl [9009] Re: Malapa
Malapa napsal: To mě zajímá, jak vypadá takový komínek?

To mají jen interní terminus technicus... smich... běžný úkryt pro samici před příliš dotěrným samcem může být čímkoliv. Jak vidno i komínkem smich Já mám půlky květináčů a taky to stačí i bez kominíka... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 17:18 Žena Jupí [125] - AsieRe: Malapa
Já vím :-D Ale stejně ... je to napínavý stydim (Bublifuk vypnutý , teplota 27°C, hladina zhruba 15cm , tak uvidíme ...) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.04.2013 16:24 Muž Malapa [480] - AfrikaRe: Jupí
To nejsou lidi, aby na to hned vlítli! :-D Dej jim čas a nech je tam spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 14:11 Žena Jupí [125] - Asie
Dala jsem samce do malýho akvárka , aby se mi tam vytřeli. Byl tam asi 2h sám ,ale nic nedělal ,tak jsem si řekla , že za to nic nedám a dala jsem tam i samici (měla hned svislé pruhy ) už jsou tam hodinu a půl a nic ... voda má 26°C (topítko mi zatím strejda nebyl schopnej vrátit takže si pro něj ještě dneska dojdu ) Mám je nechat ? samec není agresivní , občas k ní připlave a "naježí se " , ale jinak nic , hnízdo ještě stavět nezačal :( Mím je tam nechat , nebo samici odlovit? popřípadě dát do toho komínu (ale nemám petku to je trošku problém)? ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 13:32 Muž Malapa [480] - AfrikaRe: malyLibor
To mě zajímá, jak vypadá takový komínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 12:43 Muž lopuchojd [10] Re: Kryštof
no a ja si rikal proc se furt schovava.Tak se jeste zeptam jak pri koupi poznam samici?to mam s sebou v kapse nosit zrcatko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 11:36 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Semtex
Moc děkuji. Myslím, že ten komínek je přesně to, co chybělo Mumlinko. Přitom se tu o tom několikrát psalo. Snad ho příště použije a bude vše v pohodě.
Ještě že u mých bett tyhle problémy nejsou. Ty albimarginaty mají přeci jen jiné chování. I když samičky jsou u nich mezi sebou taky někdy pěkně kousavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 11:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lopuchojd
To je normální, když je moc samců v nádrži tak se skoro nic neděje, jakmile jsou jen dva tak až tehdy je rachot, a když je zarostlá nádrž tak se jeden schová a nic se nepozabíji, ja jsem mel 3 samce v 90l a vpohode ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.04.2013 09:22 Muž lopuchojd [10] Re: Semtex
Fotka k příspěvku tak sem zkusil dat zrcatko a reaguje na nej tak ze roztahne vsechny ploutve a nafoukne se mu i ten limec kolem hlavy jako sameckovi.tot asi i odpoved ze? dik
PS:jen my nejde do hlavy ze ho prodavali jako samici a bylo jich v akva minimalne 30

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2013 00:38 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
Otazků? No aha už vidím.
Je to jak kdy. Většinou si i několik dní předem ve vytíračce plave samec. Pokud se mu nechce do stavení hnízda, tak k němu putuje samičky do komínku.
Tohle málo kdy nezabere.
Ale taky u neprvorodičů dávám obě ryby současně. Samičku samozřejmě vždy do komínku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 00:09 Muž malyLibor [5370] - AsieRe: Semtex
Zdar chlape. Odpovíš mi prosím na mou otázku, kterou jsem ti tuhle položil 18.04.2013 ve 22:48? Myslím, že by názor odborníka zajímal více lidí.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58078x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2351