Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.12.2015 10:46 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: betty miluju
Sice máš nick "betty miluji", ale četl jsi o nich vůbec něco? Tady nahoře je odkaz na článek,kde se leccos dozvíš. Kolik stupňů tam teď máš, když se ptáš, zda přitopit na 23 st.? Betty mají rády teplo, pod 25 st. bys tam mít neměl. A ke tření potřebují 26 až 30 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 09:29 betty miluji
Jesté se chci zeptat co znamena kdyz samicka od betty odpociva na zemi a vuvec se ji nechce plavat co to je za nemoc nebo co mam podniknou?? Prosim poradte ale neni otocena je normalne na brisku polozena cim to je? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 09:25 betty miluju – Re: Turbínka
Dekuji vse udelam a na kolik mam zatopit do 20l akva... mam napustenych 16-17 l tak mam zatopit na 23? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2015 07:20 Žena Turbínka [2556] Re: betty miluji
Zkus krmit živou potravou, hezky jim zatop, dopřej jim klid (rostliny, skrýše), kvalitní vodu a čas. Když budou ryby v kondici a v dobrém prostředí, mohlo by to jít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 21:39 betty miluji – mam dotaz!
Dobry den,chci se zeptat jaktoze stale mi betta nechce trit mam 20 l akvarko a betta ma svisle pruhy dolu mocopohlavni bilou tecku ma nafouklou a je kulata jak balon zdrejme je plna jiker samec nahani nahani a nic co mam delat aby k treni doslo? Prosim poradte ;-) a beťtak stavi hnizdo furt ...ale asi to bude tim ze jsem mela fakt stareho samce a tuhle mladou samicku ale samec bohuzel zahynul ( starim) koupila jsem si noveho a ten ji nahani a nahani a stale nic co mam delat? Poradte ano hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 23:17 Pasyok Re: Belisana
Pod videom asi ešte nečítal, ale na fb som mu písal, že toto vhodné rozhodné nie je a že nech sa ozve, že poradím. Lebo takých ako on je veľa. Vidia, že ryba je v obchode v maličkej nádobe a myslia si, že ju tak majú mať aj celý jej život doma. Napísal mi: "už som mal bojovnicu cca 4 roky tak že easy , ona je z čelade ktoré si vedia zabezpečiť kyslík zo vzduchu, lebo žijú v močiaroch, tak že niekedy je chyba tam že sa one až moc ludia starajú...", predpokladám, že vtedy ju mal zhodou náhod v lepších podmienkach alebo bojovnica ozaj bojovala a mal viac šťastia ako rozumu. V skratke som mu ešte napísal, nech ju dá do akvária min. 10litrov (ideálne 2-3x viac) a nech aj zmení umiestnenie terária v izbe. Na to ešte zatiaľ neodpísal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 23:07 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Pasyok
panejo, co je to za exota? :-( Chudák beťák .. a ještě to dává na youtube, aby ho lidi následovali? rozzureny Odepsal ti něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 22:44 Pasyok – Čo na to poviete?
Čaute,
odbehol som z teráriek na minútku sem, lebo som narazil na video, kde si chalan, youtuber, zaobstaral bojovnicu a ...No veď si to sami pozrite a napíšte svoj názor. Už som mu písal, takže snaď tie podmienky zlepší. Verím tomu, lebo ho sleduje veľa detí, takže by nebolo najlepšie, keby si z toho vzali príklad.
Stači pozrieť 0:50-1:20 a potom 3:50-4:10.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 18:44 Muž Curda [0] - 30l akvárium, ve kterém mam kombinaci vice druhů ryb a krevetek – tření
Zdravím, chtěl bych se prosím zeptat zkušenějších. Mám samce bety se samicí ve 30l, hodně zarostené bettárium, samec stavěl hnízdo, pod kterým se včera nadějně naparovali (samička i sameček). Dneska má hnízdo trochu rozpadlé, tak se chci zeptat, jestli mám třeba nechat samce samotného, snížit hladinu vody, aby si hnízdo udělal dokonalé, nebo je nechat spolu a čekat? Moc děkuji :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2015 22:16 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: dami996
Když si pročteš článek tady nahoře, najdeš tam všechny potřebné informace
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2015 21:53 dami996
Dobry vecer
Mohu se zeptat jak pripravit vytiracku pro betty, kolik vody jim mam do te vytiracky nalit, a kolik stupnu nastavit dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:47 R Muž romant [27849] Re: danie
Velikost nádrže, kvalita vody, telota, tedy věci spolu související, takže i bez znalosti nádrže bych radil častější výměnu vody a samozřejmě tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:42 Žena Turbínka [2556] Re: danie
Není moc normální, že se ryby stále schovávají, otázkou je proč - malé akvárium, nedostatek úkrytů, silná agresivita samce. Důvodů může být hned několik, více by napověděla prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2015 13:37 danie – chování betty
mám jednoho samce a dvě samice a jsou to dva dny co se schovávají do keře jedou se nadýchnout a up zpátky je to normální hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 17:49 Muž Dreamdiver [255] - MiniakváriaRe: popinka
Máš nějaký opravdu vážný důvod nepořídit alespoň o něco málo větší akvárium? Např 15-20l aspoň? Nepořizuješ si plastovou rybu ale živého tvora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 21:30 Muž Janek [6] - Labyrintky – Vytrenie
Zdravím Vás mám taký menší problémik zatiaľ. Mám samčeka a samičku bojovnice, mal som ich už spolu v nádrži (25l) obidvaja pripravení na trenie samček staval hniezdo naháňal samičku, samičky je celá guľatá plná ikier a mala po sebe bledé pruhy, no nie a nie sa vytrieť mám ich tu už 3tí deň a stále sa len naháňajú ale k vytreniu nechce dojsť, mám ešte čakať alebo máte iné rady,typy,triky? Ďakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 18:06 Muž LiborSprysl [9009] Re: O.Tom
7,6 je strašně moc... kyselit je třeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:26 Muž O.Tom [432] Re: romant
Ne ne, žádný výluh. 90 litrové, téměř holé akvárko s jedním dřevem a pár kousky rostlin.
Dvojitý bublák filtr a to je vše. Voda z vodovodu která mívá PH tak 7,6+
S mandlovníkem nemám zkušenost, olšové šišky mě moc nechytly a s torbenem jsem skončil společně s terčovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:16 R Muž romant [27849] Re: O.Tom
Jestli jim tam na všeobecnou podporu prostředí přidáváš nějaký výluh, třeba již hotový Torben a nebo listy mandlovníku mořského, ideál v kombinaci obou. Jinak souhlasím s Liborem, že ta strava a komáří larvy obzvlášť dokáží udělat divy a to nejen s bettama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:13 Muž LiborSprysl [9009] Re: O.Tom
No možná to bude tou stravou... já mám v zimě také trochu problémy s výtěry, od jara do podzimu nee. Ale jedu tak 5-6x týdně živé... a nítěnky bych asi betám nedal...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:10 Muž O.Tom [432] Re: romant
Jak je to myšleno ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:07 R Muž romant [27849] Re: O.Tom
Koupeš je v nějakým výluhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 17:06 Muž O.Tom [432] Re: LiborSprysl
Z živého krmím nítěnkou, ta je pro mě jediná dostupná, patentku a pod. jsem už roky neviděl.
Z mraženého sem tam artemii, jinak vločky a občas granule SAK.
PH mají 7+, je pravda že jsou v jiné nádrži než ve které měli první obří hnízdo, je tu určitě jiná voda a nějak jim to tu nejde...
EDIT: jo a ještě sežrali hromadu lasturnatek, které jsem nedávno řešil jako, z přírody zavlečený neznámý živočich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 16:02 Muž LiborSprysl [9009] Re: O.Tom
O.Tom napsal: Ahoj, měl bych dotaz... může nějak chemismus vody či něco jiného ovlivňovat soudržnost pěnového hnízda, nebo jeho tvorbu ?Už podruhé se mi Betty vytřely bez hnízda, nebo jen s minimem bublin, které do druhého dne vymizí.Přitom když se třely prvně, tak měly "obří" hnízdo tak 5x větší než samotné ryby.
Samozřejmě jsou parametry vody jeden s faktorů. Ale je jich více. Například potrava, kterou považuji za velmi důležitou. Překvapivě. Obrovská pevná hnízda staví samci například po intenzívním krmení živými komářimi larvami. Zjevně to souvisí s "tvorbou slin", které bubliny drží pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2015 17:45 Žena Yukiarashi [11] - Betta splendensRe: O.Tom
Zeptej se tady:

splendenspower.cz

Tam ti spíš někdo poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 11:40 Muž O.Tom [432]
Ahoj, měl bych dotaz... může nějak chemismus vody či něco jiného ovlivňovat soudržnost pěnového hnízda, nebo jeho tvorbu ?
Už podruhé se mi Betty vytřely bez hnízda, nebo jen s minimem bublin, které do druhého dne vymizí.
Přitom když se třely prvně, tak měly "obří" hnízdo tak 5x větší než samotné ryby.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:12 R Muž romant [27849] Re: popinka
Stačí, ideál bude rostlinstvo živé pokud nebude filtrace(možno bublifuk), tak měnit vodu klidně obden, tedy min. 1/3 objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 17:43 popinka – otazka
Ahoj chtela jsem se zeptat jestli bojovnici staci 9 litrove akvarium? :-( A muze mit v tom 9 litrovem akvariu zivou nebo umelou kvetinu??? :-( :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 11:52 Adéla Re: Jifi
ano zkousela ji jenom ty granule ale mate pravdu alespon neco :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 10:23 Muž Jifi [675] Re: Adéla
Buď ráda, že žere aspoň ty granule :-)
Zkoušela jsi i něco živého?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2015 10:17 Žena Turbínka [2556] Re: Adéla
Baští to co jí chutná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 10:15 Adéla – otazka
Dobry den nevite proc moje betta nechce jist vlocky? ale jenom granule? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 20:40 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: BERRYaNUNU
Čekej dál. Může to být něco i přes 24h a až se vylíhne tak budou stejně pořád na místě. Záleží jak moc ta vidíš jestli je hnízdo u rostlin nebo jestli je tam nemáš. Já měl plovoučky tak byli maskovaní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 19:40 Muž BERRYaNUNU [1] – Prosim o radu
mam bettaka a ten uz ma hnizdo i s jikrama, vcera jsme prisli z prace cca v 15:00 a uz mel hnizdecko i s jikrama, dneska v 18:00 se jeste nic nedelo, poradte dale :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 00:06 Muž ivo1339 [161] - Amerika
Jak poznáte stáří samce? Mám ve svém chovu plně vzrostlé jedince ve stáří 75 dnů. Stejně vypadají osmiměsíční kmeti; rok a půl staří vysloužilci nabízení na "burzách" v kelímcích v půl deci vody jsou na tom o poznání hůř. Samci tohoto druhu po osmi měsících stáří a po roce života viditelně ztrácejí nejen barvy, ale i chuť k životu. Není to díky chovatelům, ale díky původním podmínkám výskytu. A samice jsou na tom ještě hůř; ani "profesionálním" chovatelům se nevyplatí opakované tření, pokud nesledují konkrétní cíl šlechtění a nepotřebují maximum jakžtakž životaschopných mladých rybek pro další výběr. Co to znamená? Mám vzrostlé jedince plakáty: červená - bílá; bílá - červená; červená - šedá atd. Ze stejného výtěru Kaliko 100%; bílá - světle modrá; bílá - kaliko tricolor (modrá, červená a žlutá kresba na ploutvích) atd. Jen ty druhé jsou o polovinu menší, ne tělem, ale plochou ploutví. Takže v nabídce o polovinu mladší samci; pro chovatele sice "krev", ale chovatelsky bezcenná. Pro trh a běžné zájemce "super ryby". A typ ploutví pro "závistivce"? HF s úhlem >180° ano
Izolovaný chov - obden 100% výměna vody, krmení pouze živou a mraženou potravou - po krmení vločkami a granulemi po cca třech týdnech výrazné zaostávání vývoje izolovaných ryb! Optimální objem izolace je 10 litrů vody na 1 rybu; menší objemy jsou k ničenu a je jedno, jestli je to půllitrový kelímek na pivo nebo 4 litrová láhev na okurky. Bušte do mě tone

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 22:10 BlackFish
Až budou malí dejte samici pryč jinak jí sežere(musí je vychovávat sám).Nátěr krm speciálním krmivem pro nátěr (vypadá jak prášek). hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 21:43 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravím, mám dotaz. Mozu byt bojovnice v spolocenskom akvariu 180 litr.? Na vystave som zakupil krasneho samca, ale je nejaky utiahnuty a skryva sa v rastlinach. Po tyzdni som kupil este jedneho samca, vraj v takom velkom aq by to nemal byt problem, ale po tyzdni som zbadal ze ma nejake ohryzene plutvy tak som ho prelozil do ineho aq.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 04:22 Muž LiborSprysl [9009] Re: Tojsouvěci
Tojsouvěci napsal: Druhý výtěr bude lepší,já měl i holčičky které nosily jikry do hnízda místo chlapečků.Ono na poprvé to nebývá zrovna ideální souhra,soustavným tréninkem k naprosté dokonalosti.
Bývá to pravda, vím to dobře. Ale není to axiom... smich ... takové samce trestám tím, že je prodám do opateri nějaké nadšené chovatelce, která udržuje své malé betárko při výměně veškeré vody pravidelnou totální očistou všeho, nejlépe savem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 19:23 Muž Tojsouvěci [2890] - Kytky s čudlamaRe: LiborSprysl
Druhý výtěr bude lepší,já měl i holčičky které nosily jikry do hnízda místo chlapečků.Ono na poprvé to nebývá zrovna ideální souhra,soustavným tréninkem k naprosté dokonalosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 14:04 Muž LiborSprysl [9009] Re: Makky
Makky napsala: Povedlo se !! dneska bylo pářeníčko. Přesně jak bylo popsáno v clanky.splendenspower.cz/…
Beťule nasadila vertikální pruhy a po 2 hodinách prohánění samičky došlo k vlastnímu páření. beťák bude asi určitě ,,chlap´´ na vajíčka kašlal, hlavně že si užil.

smich Primárně "chlap" na dvě věci...na h...o a na nic... :-P U zvířat to zaplať Pán Bůh tak nastavené není... To by již chybělo na světě daleko více druhů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 13:35 Žena Makky [93]
Povedlo se !! dneska bylo pářeníčko. Přesně jak bylo popsáno v clanky.splendenspower.cz/…
Beťule nasadila vertikální pruhy a po 2 hodinách prohánění samičky došlo k vlastnímu páření. beťák bude asi určitě ,,chlap´´ na vajíčka kašlal, hlavně že si užil. Většina vajíček padlo na dno a Beťák si nemínil pro ně dojet. V pěnovém hnízdě je tedy jenom cca 7 vajíček. Zbytek se válí na mechu, dně a v rostlinách. Zkusíme jenom zda se potěr vylíhne. Odchov neplánujeme.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 15:16 Muž LiborSprysl [9009] Re: eur
Tak to bývá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2015 14:06 Žena eur [2] – ranné prekvapenie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Večer som bola presvedčená, že ráno musím samičku oddeliť a ráno som ich našla "na kope". :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 16:43 R Muž romant [27849] Re: Gremlin
Denně měň min. 1/3 objemu vody jinak bude zle. N látky rostou a bude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 15:22 DanH Re: Gremlin
Gremlin napsal: postupuji podle: www.akvarijni.cz/…
Odstáto týden, už jsem ve fázi prvních rybek a rostlinek...

Cože? Ty tam chceš dát ještě nějaký ryby? :-D. To sice můžeš, ale sedm ryb ve 45L není zrovna záběhové množství, na to by stačila ta betta. Ale to je mimo téma. Nechci zpochybňovat akvarisiku, do které chodíš, jestli si myslíš, že je fajn, tak nic proti, ale do takhle malýho akvária se spolu fakt nehodí. Třeba ve 200L by to problém asi nebyl, protože dánia budou mít dost prostoru na lítání a betta bude mít pro sebe dost prostoru, kde nelítají, takže je možný, že za tím omylem stojí neznalost velikosti tvého akvária ( na což by se ovšem ideálně mali zeptat ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 13:17 Muž 3CK [49] Re: Gremlin
Tak já taky neříkám, že to fungovat nemůže. Viz koment od mamlon123.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:54 Muž mamlon123 [8] Re: Gremlin
tak ono jde asi o to, že dánia jsou superhyperaktivní :-D zato Beťák je spíš kliďas(aspoň ten můj), tak se hodíjou spíš za podobně aktivními rybami, ale to si myslím já, nevím jestli to tak opravdu platí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:44 Gremlin Re: 3CK
U mnohých lidí jsem Betty a Dania pospolu viděl. V akvaristice (a toto není žádná špatná) mi bylo řečeno že Betta a Danio by si vadit neměli. Dokonce na betta.wz.cz
je řečeno že Betta a Danio k sobě jdou... tak tedy už nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:42 Muž mamlon123 [8] Re: Sarah betta bojovnice
Mě se vždycky rozbilo, ale jestli to není odchovná nádrž pro mimina, tak je to jedno ne? oni si postavíjou další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:39 Gremlin Re: niky
postupuji podle: www.akvarijni.cz/…
Odstáto týden, už jsem ve fázi prvních rybek a rostlinek...

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1101