Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2014 08:31 R Muž romant [27987] Re: Dáša
Pokud to byl okus od ryb, tak se v dobrých podmínkách zotaví a ploutev začne dorůstat. Doporučuji přidat rašelinový výluh, třeba Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 07:54 Dáša – okousaná ploutev bojovnice
Dobrý den, parmičky mi okousaly komplet bojovnici nezůstalo jí vůbec nic z ocasní ploutve. Má šanci napřežití a popř. doroste jí ocasní ploutev? Je odlovená v jiném akvárku moc neplave, ale žere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 15:35 amrtin Re: Bettasplendens
Tak já si myslim že ta menší byla nemocná(z důvodů,jenž popisuje Legioix) a ta druhá to poznala a proto na ní začala útočit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 15:32 Muž Legioix [574] Re: Bettasplendens
Jestli jsi je měl v tom 10L AQ spolu, tak se ani nedivím.... Myslím to AQ do kterého jsi sháněl topítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 15:29 KAKTUS1010 Re: Bettasplendens
Pretože agresivita sa rozloži dle počtu ryb. Ty si mal dve ,tak vačšia silnejšia išla po tej mladšej a menšej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 14:28 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Dneska mi umřela samička betty. Byly dvě v akvárku, jedna plně vyvinutá a druhá o něco menší. Dlouhou dobu se velmi dobře snášely, dneska, když jsem se podíval do akvária, ta menší betta měla takové vykulené oči a měla divnou barvu a orvané šupiny. Nechápal jsem, jak se to mohlo stát. Ale když jsem se díval déle, větší samice tu menší zaháněla a kousala ji do těla. Nechápu, jak se to mohlo stát, protože když jsem kupoval tu velkou samici, v prodejním akváriu byly různé velikosti a neubližovaly si.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2014 22:32 Muž Legioix [574] Re: Lenka
Jiné AQ s filtrem, hodně rostlin a ryba bude vypadat jinak. V tom v čem je se divím, že vůbec tak dlouho vydržela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:21 Lenka – Beta
Fotka k příspěvku Ahoj, mám samečka betty již vice jak pul roku, když jsme si jej přinesli domu byl tmavší a ploutve měl v pořadku, postupem casu mu začali asi uhnivat, tak jsem koupila preventin a mukosolvan, nepravidelne davkuji, spodní ploutev i ty predni mu pekně dorostly, zadni a hřbetní zatím ne, zda se mi hodně svetlý a na hlavičce ma jako když dírky, ale to už tak 4 a více měsíců. Rybicka je sama v kulaté bání, ptala jsem se v akva, řekli že to až tak nevadí, měla jsem štěrk a rostlinku, štěrk jsem odstranila, planuji koupit jemný písek, vzduchovaní arostlinku dát zpět, hodně se mi znečišťovala voda...můžete mi prosím poradit jak docílit lepší barvy, růstu ploutví a hlavně aby se mi voda již za 3 dny nekazila(dělá se na hladině film)..dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 22:00 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
michalt napsal: Tyto holky samečka nechtěly (možná tak k večeři) :-D Tak nějak... Zpočátku samec honil samici, ona se mu nabízela pěkně pruhovaná, vypadalo to slibně. Pak se to nějak zlomilo a teď honí ona jeho (on prchá) a nikdy se nevytřeli. Prostě to s nimi není jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 21:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kaira
Tyto holky samečka nechtěly (možná tak k večeři), takže se rychle zase odstěhoval, dokud byl v celku. Jiné rybky snad přibudou už tento týden. Neočekávám, že budou mít na betty nějaký vliv, ale možná překvapí. Budu to sledovat, jak píšeš.

Tyto dvě samičky si jedna druhé nevšímaly první dva týdny. Pak se začaly nějak znervózňovat a odhánět se. Myslel jsem si, že bojují o dominantní postavení. Pak už jen ta silnější (teď poškozená) odháněla tu slabší. Ale tento stav se zdá být poněkud stálý. Uvidíme. Ale jestli bude těch fyzických útoků víc, jedna bude muset jít plavat k někomu jinému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 21:27 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Díky. Právě o těch vyšších dusících si myslím, že to na svědomí nemají. Uvědomuji si však, že to tady pravidelně čteme od mnoha uživatelů, kteří mají nějaké problémy ("Ne ne, vyššími N látkami to určitě být nemůže, nechal jsem to zaběhnout celý týden, přidal jsem bakterie, to na úpravu vody a měřím a měřím..."). Ale Zrovna dneska jsem měnil vodu a rybka vyskočila pár hodin po té výměně.

No nic, přidal jsem Torben, změřil jsem NO2 s negativním výsledkem a budu měnit vodu častěji než jednou týdně. Ale zatím tedy nechám holky spolu a budu je pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 20:12 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
To Ti neporadím, asi bych se zařídila podle dalšího vývoje. Moje betty, přestože jsou samice a samec, nejsou kompatibilní a taky se občas prohánějí, hlavně samice samce.
Edit: Možná pomáhá i to, že v akváriu nejsou sami. Mají rádi svůj klid, takže když ho chtějí mít, každý někam zaleze a nechají se být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 20:01 R Muž romant [27987] Re: michalt
Tak ono někdy ať děláš co děláš, jdou po sobě, jsou to svérázný kabrňáci a kabrňačky. Klasikou v podobě častější výměny vody a přidáváním výluhu se nic nezkazí. Jestli to jsou první obyvatelky, tak je možný, že tam trochu zlobí, zlobily vyšší dusíci a to je hned pěknej důvod načechrat kolegyni ofinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kaira
Díky. Můžu je nechat ve společné nádrži? Nechci, aby se zbytečně terorizovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
Řekla bych, že jí to udělala ta druhá. Mělo by se to ale bez problémů zahojit. Moje samice přišla skoro o celou jednu břišní ploutev a postupně jí to pěkně dorůstá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:25 Muž michalt [737] - Miniakvária – Problémy se samičkami
Fotka k příspěvku Ahoj, nějak se dobře nedaří mým samičkám betty. Dnes jsem si všiml, že jedna z nich (na fotce) má něco s ploutvičkou na spodní části těla. Je jakoby otrhaná. Myslíte, že jí to udělala druhá samička, která s ní žije ve 128 litrové nádrži? Jiné ryby tam pořád nejsou. Nebo myslíte, že je to spíš nějak nevhodnými podmínkami v nádrži nebo nevhodnou výživou?

Ty dvě samičky se navzájem neustále honí. Až doposud se však fyzicky nenapadly, jen se tak nějak odháněly. Právě ta, u které jsem si všiml té poškozené ploutvičky, byla spíš ta dominantní. Ta druhá z ní někdy mívá pruhy. Akvárium je dostatečně zarostlé, ale stejně se nějak pořád drží spolu a nějak se provokují.

Ta druhá samička, která doposud žádný problém neměla, dnes vyskočila z nádrže, když jsem se přiblížil s rukou k hladině. Vrátil jsem ji zpátky a vypadá být v pořádku, ale stejně mám pocit, že je něco špatně. Nikdy předtím mi žádná ryba nevyskočila.

Myslíte, že je ta ploutev poškozena od druhé samičky? Beťák v jiné nádrži má dlouhodobě slabé ploutve a nedaří se mi zlepšit je, tak možná dělám něco stejně špatně třeba i v nádrži s těmi samičkami. Díky za jakýkoliv názor a hezký den.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:53 Žena Lucianetta [43] Re: Legioix
Máš pravdu, neuvědomila jsem si, že zebru jsem z tohoto důvodu měla vždy pouze ve větším společenském akva. Objem 12 litrů pro 2 betty nebudu komentovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2014 18:40 R Muž romant [27987] Re: Legioix
S názorem na tu zebru jsem za jedno, ale s tím nedoporučováním běťáka do 6 litrů, už to tak jednoznačné z mojí strany nebude. Pokud se o akvo bude dotyčný(ná) odpovídajícím způsobem(pravidelná výměny vody, udržování dna v čistotě, nepřekrmování, živý rostliny) starat, tak ani s tím objemem 6 litrů nebudu mít problém. Ono ta péče o danou nádrž(ku) mě příjde jako důležitější proměnnou, než jenom prostý objem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
To je vylozene kombajn na rasu. Mam u Betek 3ks, Betky je nachavaji byt, coz se o Okruzacich rict neda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:25 Muž Legioix [574] Re: Lucianetta
Zebru neřeš. pro zebru je 6l málo, stejně jako pro tu betu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:22 Žena Lucianetta [43] Re: amrtin
No a co zebra? Nemáte zkušenost, zda i zebry jsou zařazovány do jídelníčku, nebo mají šanci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.03.2014 17:59 amrtin Re: Lucianetta
Fotka k příspěvku Jedině snad clithon.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 17:51 Žena Lucianetta [43] – Jaký šnek k bettám
Ahojte, mám bettárko - viz moje prezentace, celkem asi 12 litrů, přepažené, v každé půlce jeden beťák. Chci se zetat, zda mi poradíte s výběrem šneka k beťákům, který tam přežije? chci kvůli mírné řase, ale všechny levatky i okružákybeťáci žerou. Faunuse k nim dávat raději nezkouším, ani krevetky. Ampuli by možná nesežrali, ale pro tu je to malý objem. Poradíte mi řasožrouta, pro kterého je malé akvárko dostačující, ale neskončí jako svačina pro betty? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 13:46 Žena meleri [12] - AmerikaRe: LiborSprysl
Normalne se do ni zahryzla. Mam to furt pred ocima. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 13:35 Žena Turbínka [2558] Re: JosefVavra
Mít ampulárii v bettáriu mi přijde stejné jak psal Šimek s Grossmannem : "Seděl jsem sám v přeplněném kupé." Ale s tím, že jsou žravé jako hejno kobylek souhlasím, jen bych je fakt nedávala k bettám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 13:10 JosefVavra Re: Turbínka
Prosim to mě nepiš , já nemám žádné zkušenosti a okolo bett a bettárek jsem projel jen v rychlíku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2014 08:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: meleri
Beta má hubu ohnutou spíš nahoru, takže nemá žádný zobák a neonka je natolik rychlá, že zdravá zcela snadno unikne...
images.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 06:55 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Turbínka
Taky si myslim, ze je lepsi pro ni nejaka mensi nadrz, typu dvacet litru nebo tricet. Ta soucasna betta co mam tak je v pohode, plave uplne vsude, nebo jen tak polehava, obcas se naparuje pred ostatnima rybama. Ale ta predchozi byla asi ve stresu. Ja mam i mini akvarko jenze problem byl ze mi zrala male krevetky.
Ja se koukala na net a neni to moc caste, ale opravdu nekteri samci bet napadaji jine ryby, tim svym "zobakem" a muzou je i zabit. Mam tyto ryby rada a fascinujou me, ale jak mi betak dozije, uz zadneho do velkeho akva nedam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:24 Žena Turbínka [2558] Re: meleri
Já mám zkušenostu u velkých společenských akvárií s jednou bettou, že ta se většinou skrývá, zaleze si někam za filtr nebo za topení u hladiny a tam přebývá :-( Někomu přijde jako týrání držení jedné samotné ryby ve 20 l, ale já v tom zas takový problém nevidím. Pokud je nádrž dostatečně dobře udržovaná a zarostlá, má betta důstojný život. A navíc sám není, dostává pravidelně zrcátko smich Říkám o něm, že je sice krásný, ale že je to nejpitomější akvarijní ryba co jsem kdy měla :-D Zkusím to někdy zdokumentovat, je to vážně podívaná jak toho okružáka morduje :-) S tou neonkou bych tomu i klidně věřila, ten můj volodroid by mi roztrhal pancéřníčky včas ho neodlovit, ale uznávám, že to možná bylo i malým prostorem a tedy částečně i moje chyba. Ale je to i o povaze, každá ryba je jiná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.02.2014 22:11 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Turbínka
Ja jsem mela jednoho ktery napadl neonku, normalne ji zabil a pak ji roztrhal..normalne si na ni pochutnal.... Toto jsem nikdy nevidela u akvarijnich rybek, a taky kdyz jsem to tu psala tak mi to nikdo neveril....ale jsou to fakt podle povahy rozdilne ryby...mela jsem jednoho, ktery stavel hnizdo, pak meli i mlade, bylo to hezke...no uvidim....ale to s tema snekama jak jsi psala, me rozesmalo.je videt za jsou i ruzne inteligentni. No je to fakt zajimava ryba....ten velmi agresivni samec byl z akva burzy, byl krasny, ale porad plaval a byl jakoby ve stresu, nevim z ceho, mela jsem v te dobe jen neonky a tetry ohnive, malinke rybicky....voda byla v pohode, ale myslim ze ho stresoval velky prostor, mam je ve 100l...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 22:04 Žena Turbínka [2558] Re: meleri
To bych tak netvrdila, je docela dost agresivní a ne jen vnitrodruhově, ale i mezidruhově. Tak je sám ve 20 l a spokojeně si kraluje v louži a terorizuje šneky. Třeba si ti dva tvoji na sebe zvyknou, i když je lepší mít 2 holky na jednoho kluka, ale když ten kluk je "moula" a neuhání ani tu jednu taky dobře :-) Lepší nekonfliktní ryba než agresivní blázen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:48 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Turbínka
Tak to mas super betaka! Ja mam takoveho moulu, je super, ale poridila jsem mu samicku a on kdyz ji vidi tak plave pryc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:09 Žena Turbínka [2558] Re: Designer
Tak spousta rybek si ráda pochutná na rozmáčknutém plžíkovi. Ten můj když má náladu tak je sráží ze skla a potom dole umorduje. Je to fakt blázen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Turbínka
A nektere kusy bettek okruzaky zerou, takze maji zive konzervy neustale po ploutvi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:04 Žena Turbínka [2558] Re: JosefVavra
Tak to bych netvrdila. Ampulárie se svým nedokonalým trávením vodu dost slušně zatěžuje což se docela tluče s tím, že betta ráda vodu čistou. Navíc v dospělosti má její ulita až 7 cm v průměru což se vážně do bettárií, které nemají největší objem nehodí ne Myslím, že lepší volbou do těhle nádrží menších objemů jsou okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 18:37 JosefVavra
Ampulárky do bettárek jsou super ( lepší rolbu neznám )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:28 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Však je profláknutý z dobrého důvodu a to jest cena ;-) Rozdíl mezi Toruminem a Torbenem 100 na lahvičce je znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:26 R Muž romant [27987] Re: Miskn
Nemusí to být nutně ten Torben(ten je tak nějak více profláknutej). Každá firma dodávající na trh akva chemii, má nějaký ten rašelinový výluh v sortimentu, od Rataje se to jmenuje Amazon, Tetra má Torumin a tak se dá pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2014 15:22 Žena Turbínka [2558] Re: Miskn
S tímhle hnojivem mám zkušenost, že po něm skvěle rostou řasy, ale pokud je to tvůj záměr :) Sice rašelinový výluh obsahuje, ale nedávala bych ho tam a zkusila sehnat opravdu ten Torben ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 14:51 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: Designer
To mě taky napadlo, ale dělá to i přes den :)
Někdo mi tu radil, ať do vody přidávám Torben. ten jsem si objednala a přišlo místo toho Akvaflora AF-7 (Hü-Ben) - píšou, že to je hnojivo obsahující rašelin. výluhy... No nevím, mám to tam lít nebo radši ne? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2014 11:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miskn
A pokud se Ti bude nekdy zdanlive naparovat a nema na co, tak se v noci podivej na okno, kdyz mas doma svetlo a venku je tma. Prichazis k akvariu, zastinis nejake svetlo v mistnosti, proste zrovna vzniknou spravne svetelne podminky... a proc na mne chce utocit? Obcas takhle vznikaji na skle odrazy a tak se naparuje na svuj odraz :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 23:35 Žena Turbínka [2558] Re: Miskn
Buď v klidu, dělá to spousta samců "spokojených sami se sebou" a "kralujících ve své nádrži". Můj většinu času tráví v patrové posteli na plovoučkách a teď se zrovna uvelebil na spodní palandě na kameni. A občas se z ničeho nic naštve na okružáka na skle a to je potom cirkus. Teplotu máš ok, rybka baští, jen je prostě líný a kdo by se celej den neválel kdyby měl tu možnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:14 Žena Leja [70] Re: Miskn
Beťák skutečně není žádný velký plavec. Ten můj také tráví většinu času ležením na molitanu od filtru nebo zamotaný v rostlinách - někdy v tak podivných polohách, že vypadá jako mrtvý:-). Moc bych se tím opravdu nevzrušovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2014 21:48 amrtin Re: Miskn
26° je ok.Beťák je schopnej se válet jako línej vepř :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:24 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: amrtin
Já vím, ale ryba, která stojí??? :-D ale jestli se tak jen povaluje, tak ok. voda má 26.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:12 amrtin Re: Miskn
No,beťák je prostě líná ryba :-D ,jestli žere a chová se jinak normálně,ničeho bych se nebál.Kolik má stupňů voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:28 Žena Miskn [0] - Miniakvária
Zdravím a prosím o radu. Pečlivě obden měním vodu, Beťák se uklidnil i rozjedl. A teď už druhý den polehává v plovoučkách nebo mezi kytkou a teploměrem (spíš na teploměru). Je to normální nebo mu něco je? Jinak jí, a jedl by asi pořád. Jakmile se přiblížím, už čeká na jídlo. Proplétá se v rostlinách, čím měnší skulina, tím lepší... Ale to polehávání mi přijde u ryby zvláštní. Někdy leží i tak, jakoby stál na ocas.ploutvi :) A taky se naparuje někdy i před rostlinama, bez zrcátka... díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 16:06 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer, romant
romant: Díky, něco si o nich přečtu a něco z toho použiji. Doposud jsem měl pocit, že jsou ekvivalentní tomu rašelinovému výluhu.

Designer: Ano, to se děje. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
No jestli toho Betaka lecis v tech 25l a chces aby se co nejdrive zotavil s co nejmensi sanci nejakeho sekundarniho zaplisneni ci bakterii, co 2 dny mu vymen 10l vody a pridej 2.5ml Torbenu (ja tolik davam do kazdeho 10l kyble s novou vodou, je to nakonec doporucovane davkovani). Ona mu cerstva voda udela mozna lepe, nez cokoli jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:51 R Muž romant [27987] Re: michalt
Třeba olšový šištičky, nebo listy mandlovníku, možností je více.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1101