Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:15 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Do nově založeného akvária žádné ryby nepatří no Ale tobě je to stejně úplně jedno, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2014 13:13 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Lenka
Závisí od toho,jak bude akvárium zarostlé. Jestli dostatečně, aby na sebe pořád neviděly, dalo by se uvažovat i o třech samičkách a jednom samečkovi. Ale jestli tam nebude dostatek úkrytů, i ty dvě samičky můžou být problematické. U bett je to taky hodně individuální, jaké "charaktery" se v nádrži potkají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 12:57 Lenka – Betta
koupila jsem si 50l akva na Betty (1 samec a 2 samičky) mám dokoupit víc samiček nebo to stačí?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2014 19:23 Žena Turbínka [2556] Re: tomibender
Ale je to fakt hodně nahraně. Tvoje ostatní typy co se řešily včera na fóru byly dle mě lepší, nehrozí tam taková vnitrodruhová agrese. A ty kytky by se daly pořídit u mě doma, koukni mi do prezentací jestli jsou to ony a pokud jsou napiš mi SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:18 Muž tomibender [0] Re: Turbínka
Turbínka napsala: 30 l je pro spojení bett taková spodní hranice, hodně zarostlá nádrž je opravdu podmínkou. Jen si uprav ten poměr rybek, je lepší mít na 1 samce 2 samice, aby svoji pozornost rozptýlil mezi ně. Mít tam jednu snáz ji užene ;-) Taky si rybky musí povahově sednout, což je něco co při nákupu bohužel nezjistíš hmm jojo počítám se třemi :) uvidím, ještě si to tedy nechám projít hlavou. Jinak nevíte náhodou někdo, kde by se dali sehnat v Plzni plovoucí rostliny? Myslím takove ty lupeny, co dolů pouští jen kořínky, vzdáleněj to připomíná lekníny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:13 Žena Turbínka [2556] Re: tomibender
30 l je pro spojení bett taková spodní hranice, hodně zarostlá nádrž je opravdu podmínkou. Jen si uprav ten poměr rybek, je lepší mít na 1 samce 2 samice, aby svoji pozornost rozptýlil mezi ně. Mít tam jednu snáz ji užene ;-) Taky si rybky musí povahově sednout, což je něco co při nákupu bohužel nezjistíš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:12 amrtin Re: tomibender
Do třicítky pouze jediného samce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: tomibender
Radši jednu, ale nějakou opravdu hezkou, která se ti bude líbit. Samec nahání i samice. Pokud by jsi chtěl i samici, tak bych koupil nejlépe dvě až tři, aby je neuhnal. Podle mě volba jen samce je nejlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:04 Muž tomibender [0] – Může být trio betty v ustě zarostlých 30L?
Ahoj, chtěl bych chovat samce i samici betty. Teď zabíhám 30L akva, tak se chci zeptat, jestli se v tom snesou, bylo by hustě zarostlé, jávský mech, měli by tam hodně úkrytů, plovoucí rostliny. Šlo by to? Chtěl bych bettku, ale jedna mi přijde taková nudná :) Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 11:54 amrtin Re: Lenka
Tak kvalita prostředí je základ ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 11:52 Lenka Re: Turbínka
aha takže je vše na prostředí a na kvalitě říkáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 11:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Ještě je možné, že za to může světlo. Úhel nasvícení, intenzita světla apod. Samozřejmě to prostředí udělá své. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2014 10:52 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
A co chceš vlastně slyšet? Původní otázka zněla jak zvýšit barevnost. Chceš tedy vědět zda jsou změny barvy u bett normální? Ano lehké v podobných tónech ano a hodně to závisí na prostředí, ve kterém je ryba chována, na kondici a zdraví ryby. Př. kolegyně mi donesla šedobílou bettu na hlídání ve 4 litrech s bílým dnem bez rostlin a krycího skla s hnusnou neměněnou vodu. Dno jsem vzala, vyhodila a dala tam černé, zasázela jsem rostliny, přidala plovoucí a denně měnila 1/2 vody a hle z šedobílé, nevýrazné betty najednou byla zelenokarminová kráska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 10:37 Lenka Re: Turbínka
vím že to není chameleon ale už mi po 2 změnila barvu, když jsem ho koupila byl fialový a dnes je modrý... tak nevím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 19:01 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Ryba není chameleon. Přírodu takovou chemií neopiješ. Má jistý genový základ a tohle jsou jen podpůrné přípravky pro zvýraznění současného zbarvení. Z modrý rybičky červenou neuděláš a když má geneticky zakódovanou barvu šupin takovou jakou má tak ji můžeš furtrovat čím chceš a bude vypadat více méně stejně. Je to stejný jako u lidí, když se narodíš s hnědými vlasy, můžeš jíst karmínovýho barviva kolik chceš a stejně ty vlasy budou hnědé a ne rudé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 18:55 Lenka Re: Turbínka
něco podobného mám také a moc to nefunguje :-O jsou pořád stejný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 18:15 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Například proti tmavému pozadí a dnu se má ryba větší tendenci vybarvit, vyniknout. Ryba může také blednout se stresem či nevhodnými podmínkami nebo chorobou. Pro podpoření sytého vybarvení to chce tmavší dno, zarostlou nádrž a někteří výrobci dělají krmiva, které údajně rybám/krevetkám zvýší sytost barev např. Tetra Rubin nebo Dajana Color.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 15:49 Lenka – Betta
nevíte jak zvýšit u Betty barevnost ?? ten muj má hlavičku takovou tmavě šedou a zbytek modrý a už po 2 změnil barvu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 14:36 Lenka – Betta
fajn tak tam toho Beťáka dávat nebudu teď jsem to zkusila (opatřena síťkou) a porvali by se (s pavím očkem) ale to očko není tak nápadné :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 14:25 Lenka Re: amrtin
:-D tak jim (beťákům) nevadí být s ostatními rybkami ?? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:40 amrtin Re: Daniel
:-D aha,ale stejně to,co sem napsal platí pořád ;-) A ten můj taky staví každou chvíli hnízdo a je v akva sám.Co mě ale neleze na mozek,je,že tam má dafnie(nebo co to je) a absolutně si jich nevšímá i když mu doslova vrazí do tlamičky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:06 Lenka Re: Aforte
no právě že to paví očko mám v těch 25l jen samičku a samce a Beťáka v jiném akva tak že bych je dala spolu a navíc teď mám samičku březí takže tam budou jen samci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:05 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Milá zlatá, na tohle všechno jsme ti již odpovídali! Ale zkusím to znova (!) shrnout. Pokud nemáš zájem, schopnosti a ambice betty odchovávat tak to nedělej! Je pravidlem, že se chová 1 samec a 2 samice v jedné nádrži, aby samec rozdělil svoji pozornost mezi dvě, je důležité, aby nádrž byla velmi zarostlá (což ta tvoje 25 není) aby na sebe ryby pořád neviděly a ideálně objem okolo 40 l pro tyhle 3 betty. Betty jsou teritoriální ryby a vnitrodruhově agresivní, pokud nemají dost prostoru sami pro sebe a nebo když není samice samci po vůli je dost pravděpodobné, že se potlučou a není výjimkou, že to končí smrtí. Soužití pavích oček a bett, na to říkám jedno velké NE! Samci pavích ok mohou svými dlouhými ploutvemi bettám připomínat jedince svého druhu, být k nim agresivní a rybu zabít. Další faktor je ten, že paví očka jsou živorodky, svým metabolismem produkují hodně odpadu což se nelíbí bettám, které vyžadují vodu čistou. Navíc ve 25 l buď měj samce a 2 samice pavího očka, když vychytáš dobrou údržbu bude se jim dařit a nebo jenom jednoho samce betty bez samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lenka
Pro paví očko bude ta nádrž malá. ne
Leda tu samičku popř. dvě. V 25ce už by to šlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:02 Lenka
mám zkusit dát Beťáka k Pavímu očku ?? třeba by si na sebe zvykli u jiných chovatelů vidím že mají beťáka i s ostatníma rybama tak nevím nevím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 12:57 Lenka Betta
a kdybych ho přendala do 25l akva a koupila samičku tak co by se stalo ?? a v knížce jsem se dozvěděla že se snese i s ostatníma rybama ale ne s dalším Beťákem :) ale s Pavím oček nevím mužu to zkusit ?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2014 11:31 R Muž romant [27849] Re: Lenka
Ať si staví, on ví co dělá a určitě si tam nechá dostatek místa pro nadechnutí, to bych vůbec neřešil, oni ani ryby nejsou hlupáci a mají to z přírody natrénovaný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 11:28 Lenka Re: Turbínka
já jen aby se dostal na hladinu skrz to :-) ale je to zatím malé chcete fotku ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2014 11:25 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Do těch tvejch 5 l samici? coze Neblázni. Nech mu ho tam, hnízdo ničemu nevadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 11:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lenka
Časem se to rozpadne. :-) Samičku můžeš koupit(samozřejmě záleží na velikosti akva, osádce akvária...). Ale nutností to není.

Budeš očekávat odchov? Chceš mít mladé? Máš a víš kam pak s nimi? Tak kup i samici. Pokud ne, nekupuj ji. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 11:23 Lenka Re: Aforte
aha takže to nemám odstraňovat ?? nebo mu koupit samičku ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 11:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lenka
To je normální. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 11:17 Lenka – Betta bojovnice
proč mi samec dělá v akva nízdo bez samičky ?? smich muže to způsobit že jsem mu vyměnila vodu ??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 10:50 R Muž romant [27849] Re: Daniel
Holka si prostě odsypala, to je normální, až bude sameček schopen, jistě se o něco společně pokusí. ;-) Dej tomu čas, učíte se všichni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 10:42 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: amrtin
na foto nie je samček ale samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 00:53 amrtin Re: Daniel
Sameček je evidentně mladej a nezkušenej,on do toho doroste...a nezáleží jestli jsou crown...nebo ne,vždyť se takhle betky šlechtí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 20:11 Muž Daniel [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj, s mojich Betta samičiek vypadávajú ikry bez párenia. Samček si nestava hniezdo a samičky od seba odháňa. Samče Betta splendens crowntail a samičký ani neviem asi obyčajné splendens. Treba samčekovi samičku crowntail ?? A čo s tými ikrami ??

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2014 13:55 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
A vzhledem k tomu, že máš očka i bettu v jedné nádrži okolo 20 litrů s minimem úkrytů tak je to pravděpodobné. Navíc bettě může hrábnout a může zabít i dospělého samce gupky.
Nelyso, Lenko a Aniko, kolik je ti let? Já jen jestli si z nás děláš srandu a zda mám být trpělivá nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 13:51 R Muž Silent [5946] Re: Lenka
Samozřejmě že může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 13:45 Lenka Re: Turbínka
a když mi samice pavího očka porodí tak muže Betta (samec) mladé sežrat ?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 10:45 Žena Turbínka [2556] Re: Lenka
Když se rodí potěr není poznat pohlaví, ihned po tření je dobré samici odlovit (agresivita samce) a po rozplavání plůdku odlovit i samce, který s velkou pravděpodobnosti potěr sežere nezávisle na pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:03 Lenka – bojovnice
Ahojka, myslítě že když se narodí sameček Betty bojovnice tak ho dospělý sežerou ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 13:16 Muž Beda [11]
mám artémku a bordel ze spodku krabičky od vloček... tak takovej prach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:43 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Urtman
Mne sa podarilo odchovať aj bez živej artémky cca 20kúskov (hobby odchov) ale prikladám to k tomu, že to bola pomerne "čerstvá" nádrž , huste zarastená a teda vyskytli sa mi tam nálevníci a ktovie aké iné drobné potvorky :) ktoré boli jedálničkom poteru.
Kŕmil som JBL novofluid a mrazeným cyclopom a aj prachovým JBL. Ale myslím, že hlavný podiel (aspoň na začiatku) ostával na akvárku ako takom (teda predsa len niečo živé) :-)

Samozrejme so živou artémkou to je určite o niečom inom a je to stokrát lepšie, ale nikdy nevieš čo sa môže podariť a aj v akvárku môže nastať taký malý zázrak :-)

PS: z toho odchovu mám 1samca doma v spoločenskom akva a rozhodne to nie je "mrzáčik" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 20:35 JoKa Re: Nympheas
To jiste muze, ale vysledek bude stejny... ;-)
Odchova tak maximalne 4 mrzacky, kteri budou dobry tak mozna na prikrm nejake vetsi ryby... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 20:04 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Beda
Můžeš dát do punčochy vařený žloutek a pak sera micron,je to prachové krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 18:53 JoKa Re: Beda
no to su teda zvědavej co odchovám :)
Jestli nemáš už teď připraveno drobné živé krmivo (ne každý jedinec ti vezme běžně dostupnou artemii, obzvláště není-li zrovna vylíhnutá, ale starší), tak bohužel neodchováš vůbec nic...
Doporučuji se smířit s neúspěchem a na příště se lépe připravit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 20:51 Muž P [125] - Betta splendensRe: Beda
Neboj se, ve 12l se určitě neztratí. Po rozplavání budou hledat všude možně a pokud jim dáš artemie, vydrží jim ve vodě živé i několik hodin.
Samec je žrát nemusí, je to o dané rybě, ale praxe je taková, že k tomu nakonec ve většině případů dojde. On si taťka alespoň odpočine, až ho přelovíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 16:25 Muž MarekP [789] - Amerika + AsieRe: Turbínka
Aneb co si uvaříš, to si taky sníš. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 16:18 Žena Turbínka [2556] Re: Beda
Ano je, většina samců začně mladé po jejich rozplavání požírat.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1501