Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.04.2013 20:53 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Terka
Ahoj, myslím, že by měly mít větší akva, filtr zapnutý nepretržitě. Taky nejsem největší odbornice, ale z toho, co mi řekli zkušení akvaristé, když chceš, aby se vytřeli, měla bys nejdřív dát třeba do té 25L dát nejdřív samce, za týden samičku. On, jak bude sám, bude stavět hnízdo. U mě docela pomáhá, když je chvíli krmím živýma pakomáříma larvama. Jenže mě se teď taky vytřeli a pak z toho nic nebylo. Já tomu nechávám volný průběh, mám akva s tímhle samečkem už několik měsíců a za tu dobu se třel 3x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:00 Terka – chov Betta Splendens
Zdravím Betaře,
Po 2 letech jsem se vrátila k akvaristice. Pořídila jsem si Betáka a samičku. Samec stavěl sice měnší, ale stavěl hnízdo, stále provokoval samičku, Po 3 dnech (na 90% se nevytřeli) vypadala samička skutečně vyčerpaně i přesto že tam měla dost ukrytu. Pořídila jsme nové větší akvarium - 25l s další samičkou (nově s filtrem). Jsou tomu 3-4 dny a sameček nějak stávkuje. Za to samičky se honí. Samec je občas ,,zkrotí´´ a je chvili klid. Jsem si jistá že ta nová beta je samička. Samec prostě nestaví hnízdo, i když je teplota stála 28 stupnů, jsou plouvoucí rostliny, i když je nebo není zapnut filtr. Co s nimi? :) děkuji za případné rady. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:22 Muž MildaDitr [-5] Re: Lenča
Fotka k příspěvku ahoj a ja žloutek nepouživam ale použivam pestrou stravu :-) ve zverimexech kupuju krmivo pro potěr všechny tipi a doma to smicham do 1 sklenice a pak podavam 1 den před krmenim suchy krmivo namačim a 2 den krmim namačim tolik co skrmim u mě to je 2 velky lžice do 100L a 1 lžičku malou do 50L a do 20 L půlku lžice a do menšich pod 20L davam min a hlavně mam vyřniky od kamoše a nejemnějši živy blechy ty davam 2 až 4 krat denně tolik co sežerou a po vytěru 1 samici odlov a pak samce až se potěr rozplave ale poor někdy i samci žerou jikry či potěr (tak hlavně hlidat ) a ja teda potěru ani pludku nesvitil ani to nemam v planu a svitim jen než jdu spat to je cca 5 minut až 1 hodinu denně :-) ahoj

na fotce muj byvali betak bezvadna chuva i tec k němu jsem daval potěr i pludek když jsem neměl volny vytěračky a on je branil

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 14:38 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Josef Vávra
Pokud se Ti ještě nikdo neozval napiš mi do vzkazů telefon.Zavolám Ti ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 14:28 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Zdravím přátele betaře,

mám 54L akvárko, běží už přes rok, krom rostlinek snad všechno funguje dobře, ale...

Beťák se mi teď 2x po sobě vytřel (s odstupem cca 2 měsíců) a pokaždé se na druhý den na hnízdo vykašlal. Zhruba před půl rokem měl mladé, od té doby nic. Co zase dělám špatně? Mají na to klid ve vytíračce (50L), pak samici odlovím.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 23:39 Žena vondr001 [674] Re: Josef Vávra
Nebo ještě Hannyy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 23:18 Žena vondr001 [674] Re: Josef Vávra
Myslím že z těch zkušených je tady Semtex, nebo p7701. - zkus jim poslat vzkaz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 22:01 Josef Vávra – Betta splendens
Dobrý den
potřeboval by jsem pomoci při odchovu , mohl by jste se semnou někdo zkušený spojit na icq 667718212 ?
chtěl by jsem si o těchto rybách trošku blíže pokecat
dík moc
Josef

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.03.2013 01:58 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Verry
vypada to na holku... jen bude vic od rany :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 22:47 Žena Verry [18]
Fotka k příspěvku Zdravím, přikládám fotku (bohužel ne moc zblízka) rybky, o kterou tu šlo:-) Psychicky jsem to nevydržela, z akvária jsem je odlovila, každá samička má své provizorní bydliště a už je mají zamluvené noví majitelé...Zpytuju svědomí a mám poučení do života! ... Nicméně u této jsem si všimla, že se chová opravdu jinak(neumím to přesně popsat, ale jeho "způsoby" mi prostě víc připomínají mého betťáka, než ty dvě holky :-)) ...Navíc je menší, než ty dvě zbylé samičky...Tak si říkám (i v souvislosti s reakcemi tady...), jestli to nemůže být mladý sameček. Nerada bych způsobila komplikace v dalším akváriu, když jim dám místo samičky samečka:-) Díky za názory!:-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 05:42 Muž LiborSprysl [9009] Re: Semtex
Semtex napsal: já bych řekl, že jsi měl na mysli samce krátkoploutvého :-)
neoploutvený, je dotrhaný....

Říkejte si co chcete kolego. Neoploutvení nutně nemusí znamenat, že jsou dotrhaní. Neměl jsem na mysli krátkoploutvého...krátkoploutvý je kategorie přesně daná... ale v obchodech se často prodává tzv. betta mix....mezi samicemi jsou i samci, kteří jsou z normálních dlouhých, jen ještě nejsou oploutvení, tak jako dospělci. A nemusí být vůbec dotrhaní, jak se vy mylně domníváte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:09 Žena Verry [18] Re: kyo
Tak dík! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:46 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Verry
no nic tim uz asi nezkazis, ja myslim, ze kdyz hodis inzerat sem na rybicky, ze darujes do dobrych rukou samicky bett, tak o ne bude rychle postarano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:44 Žena Verry [18] Re: kyo
Ok...Můžu je tak nechat dejme tomu dva, tři dny, než vymyslím, co s nima?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.03.2013 21:33 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Verry
ja myslim, ze kdybys v tech 23l nechala toho kluka samotneho, tak udelas nejlip. protoze... stejne se ti nevytrou, akorat ho bude stresovat pritomnost samic, samice muzou casem zacit bojovat mezi sebou a nebo se spiknout a zacit ublizovat samci, ze se trit nechce. kdyz ho tam nechas samotneho, bude mit svuj klid, neni to hejnova ryba, bude mu dobre a i pro tebe udrzba akvaria a vubec bude daleko snazsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:21 Žena Verry [18] Re: vondr001
Myslím si, že za tu krátkou dobu, co beťáka (ke kterému jsem přišla, jak slepý k houslím) mám, jsem toho o bettách a akváriích přečetla dost, v tomhle mám svědomí čisté...Co se týče objemu akvária, dle mého laického názoru mi přišel hraniční...tady (v jiném vlákně) jsem svůj úmysl taky napsala a nikdo nereagoval...Navíc opakuju, že jsem se snažila najít co nejprofesionálnější akvaristiku...Čímž nechci svalovat vinu na někoho jiného samozřejmě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2013 21:08 Žena vondr001 [674] Re: Verry
Nesmíš věřit všemu, co ti v akvaristice napovídají. Mnohdy ty prodavačky tomu nerozumí. Je lepší si to předem nastudovat a pak tam jít s konkrétním požadavkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:06 Žena Verry [18]
Hm:-( Tak hlavně, že jsem se té holky ještě ptala, jestli je to rozumné:-( Promýšlela jsem to dlouho, hledala jsem nějaké jiné rybičky, do takhle malého akvárka, nenašla jsem:-( ...Nakonec jsem si řekla, že se přeptám ještě v akvaristice (a schválně jsem hledala takovou, kde pro ně nebude rybka za 35,- kšeft...), a že podle toho je buď koupím, nebo si nechám poradit něco jiného, případně nechám jen beťáka...Holt začátečnická chyba:-( ...Jinak rybky jsou teď v pohodě, samičky se asi rozkoukaly a samečka to přestalo bavit je furt nahánět...Kdyby se začali mlet, dám samičky pryč, jak už jsem psala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2013 20:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
já bych řekl, že jsi měl na mysli samce krátkoploutvého :-)
neoploutvený, je dotrhaný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2013 20:24 DREDRA Re: Verry
do 23l samec a tři samice prostě nepatří,dřív nebo později tam vznikne pořádná mela hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2013 20:23 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Verry
podle me to je hrozne maly objem nadrze na ctyri betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 18:12 Žena Verry [18] Re: LiborSprysl
To si začínám myslet o jiné:-) O té, co se bojí nejmíň...Připadá mi, že se naparuje:-) Možná je jenom moc sleduju :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2013 17:47 Muž LiborSprysl [9009] Re: Verry
Verry napsala: Ahoj, dnes jsem si k samečkovi pořídila tři samičky. Dvě jsou v pohodě, ta třetí je ve srovnání s nimi vyplašená, před samečkem zdrhá jak šílená...A většinu času je někde schovaná...Není to tak, že by nevylízala vůbec, nebo honil jenom ji, ale nejspíš si ji "vybral"...Mám ji odlovit, nebo zůstat v klidu? Zatím si neubližují...

Aby to nebyl ještě neoploutvený samec... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 16:01 Žena Verry [18] Re: MichoCZ
:-( Přemýšlela jsem, jestli dvě, nebo tři, byly mi doporučeny tři, že samec rozdělí pozornost a nebude je tolik terorizovat... Kdyby se to nějak zhoršovalo, dám je pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2013 15:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Verry
Mám obavu, že to špatně skončí... Tři samice a samec v tak malém prostoru bude zlobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 15:48 Žena Verry [18] Re: kyo
Jj, ptala jsem se na to v akvaristice (sklorex-tam si myslím, že jsou profíci...) a slečna říkala, že u bett to samozřejmě nezaručí, ale v takovém objemu už by se rvát neměli...A ani se nervou, on je vždycky chvilku nahání, pak si jich nevšímá...Je to pár hodin, uvidím, jak si na sebe zvyknou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 15:28 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Verry
to je mas v tech 23l, jako je v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 12:19 Žena Verry [18]
Ahoj, dnes jsem si k samečkovi pořídila tři samičky. Dvě jsou v pohodě, ta třetí je ve srovnání s nimi vyplašená, před samečkem zdrhá jak šílená...A většinu času je někde schovaná...Není to tak, že by nevylízala vůbec, nebo honil jenom ji, ale nejspíš si ji "vybral"...Mám ji odlovit, nebo zůstat v klidu? Zatím si neubližují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 16:34 R Muž romant [27849] Re: nepoviem
S největší pravděpodobností se bude jednat o nemoc plynovýho měchýře, což bývá povětšinou konečná. Možná příčina je z nevyhovujících podmínek v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 14:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: nepoviem
asi umírá?
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:57 nepoviem – Betta
Chcem sa niekoho opitat, ked mi nechce ryba=samicka plavat a furt lezi na dne ale prima potravu ze co je s nou. Dakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 18:20 Muž duko1995 [32]
totiato mam 2 samice jednu modrou a jednu bilou skusil sem dat ted tou bilou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 16:57 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: duko1995
pockala bych mesic.... je ted pomlacena a urcite se musi dat nejdriv do formy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 14:50 R Muž romant [27849] Re: duko1995
Řekl bych že moc tlačíš na pilu, nechal bych tomu volnej průběh, když na to budou mít podmínky, tak se třít budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 14:45 Žena Jaffi [91] Re: duko1995
Pokud má pásek (proužek) od oka k ocasní ploutvi, je spíše ve stresu a není připravená k páření. Samičky připravené k páření mají proužky svislé (od hřbetu k bříšku) a vystouplé bříško plné jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 14:03 Muž duko1995 [32] Re: Celiny
dal sem ji do tý pet lahne no akva ze samcem první si ji samec väbec nevšímal ale ted ji trochu začal očumovat :-) tak sem zvedavý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 09:58 Muž duko1995 [32] Re: Celiny
normalne pásek od hlavy až po konec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 09:26 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: duko1995
no zalezi jestli je pasek vertikalne nebo horizontalne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 09:03 Muž duko1995 [32] Re: Celiny
no samice ma taky bily pasek na sobie ale furt se o sobie vubec nezajimaju :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 08:19 Muž duko1995 [32] Re: Celiny
Aha dobre dobre dekuju moc za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:52 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: duko1995
dal bych je zpatky do 160, jakmile bude samice pripravena na treni, udelaji se ji na boku 3 svisle pruhy, zatim si priprav tu vytiracku (ukryty) nebo druha verze, vem pet flasku od coly (pruhlednou), urez ji dno a vrch, udelej do ni dirky (tak aby se o ne ryby neporanily) dej ji do vytiracky a do ni samici, samec ji uvidi ale nedostane se k ni. no a pak uz jen sleduj jestli stavi hnizdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:43 Muž duko1995 [32] Re: Celiny
No ja sem knemu dal 1 samici ale mam jako 2 no nevim ci sou pripraveny to sou chyby zacatecnika...rozkrmul sem je mrrazenou potravou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:34 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: duko1995
ma tam nejake ukryty? dej tam treba nejake vetsi kameny, tak aby vytvorili jeskyni kterou se da problout dale to chce to hodne rostlin, takovy ruzkatec ponoreny je idealni, jakmile doroste az na hladinu, bude tvorit oporu pro penove hnizdo. ja mel 1 samce a 3 samice v 54l a nebyl problem, jsi si jisty, ze jsou ryby vubec pripravene na treni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:32 Muž duko1995 [32] Re: kyo
Dobre dekuju moc cez noc je necham spolu maji tmu tak doufam ze nic si neudelaji a zitra ji dam do tej flase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:31 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: duko1995
uz jsme ti snad rekli, ze je nesmis hned davat ve vytiracce k sobe. udelej si z pet lahve ten tunel a nech je se vzpamatovat ze stresu, kterymu byli vystaveni pri prenosu do noveho prostredi. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:08 Muž duko1995 [32]
Zdravim dneska sem dal betaka z ze samici do akva uz zabehnuteho 44l a zda se mi ze ji bije ona se schovava a kdyz ji najde chce ji neco udelat a ona utece predtim byli ve apolecenskem akva V 160l a tam se moc nevideli ani se o sebe nezajimali chtel bych je zparit ... prossim o rady skusenejsich dekuju moc :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:24 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: rudolf
ja teda citlivou dusi mam, ale bez ni by to bylo snazsi... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 14:22 Muž LiborSprysl [9009] Re: rudolf
No budiž...podle mne se páří maximálně živorodky nebo jiní "kopulující" tvorové, na tom se shodnout nemusíme...

O tom, že mají rybky po čtyřech týdnech centimetr i více píšu. A protože v té době plavou ve žrádle, tak prostě ke dnu jít nemusí a nejdou. My zemědělci tomu umíme pomoci...ale to už je technologie výroby, která je tobě jasná a jiným ji vykecávat nemusím... smich To je ta praxe...Ale podle mne si v tom mládí, kdy vstřebávají kyslík celým tělem zvyknou na to, že kyslíkem strádat nebudou a nejsou-li rybky nuceny chodit za žrádlem ke dnu, pak nevidím ve výšce hladiny fakt žádný problém. Prostě tam nejdou.

Pravda citlivou ženskou duši nemám už dlouho...

:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.02.2013 14:18 Muž rudolf [4593] Re: LiborSprysl
Dnes budu za černou ovci, ale musím ti oponovat i ve druhém vlákně.
Vytknuto před závorku: bojovnice se páří, proč by se, proboha, nepářily. O tom jsme kdysi spolu diskutovali, vím, že tě nepřesvědčím, ale musím to říct veřejně – na formulaci, že se bojovnice páří, není nic chybného.
A logiku přírody u mláďat labyrintek chápu trošku obráceně. V období, které popisuješ, kdy je potěr těsně u hladiny, nemá ten potěr labyrint, neboli dýchá žábrami, resp. žábrami a celým povrchem těla kyslík rozpuštěný ve vodě. Proto logicky musí být těsně u hladiny, protože v teplých stojatých vodách, kde tyhle ryby žijí v přírodě nejčastěji, je kyslíku opravdu málo, nejvíc ho je u hladiny a s každým centimetrem vody jeho koncentrace klesá. Někdy zhruba v tom 4. týdnu věku se mláďatům vyvine funkční labyrint, takže se mohou „osmělit“ a začít se vydávat trošku do hloubky, protože už jim nevadí, že je tam ve vodě málo rozpuštěného kyslíku. A musí pravidelně plavat zpátky k hladině, aby se nadechla. Jak jsou ty rybičky ve 4. týdnu velké? Sotva centimetr, centimetr a půl ty největší. Čím víc plavou, tím víc spotřebují energie. Jistě, dostanou ji zpátky z krmení, pokud ho mají dost a kvalitního. Ale pokud můžou jenom do dvaceti třiceti centimetrů, mají určitě energetický výdej menší, než plavou-li do padesáti šedesáti centimetrů. Takže dogma určitě výška 20 cm není, ale rozhodně nemůže nižší sloupec vody ničemu uškodit, spíš naopak. A ještě musíš připočítat citovou stránku věci – okoralé srdce zemědělcovo si moc nebere (a oko v nádrži s padesáti slitými výtěry – kolik to je, pět tisíc ryb? – ani nezaznamená), když nějaká rybička nevydrží, citlivá ženská duše piplající jeden výtěr zapláče nad každou mrtvolkou.
Jaroslav Hofmann
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9009] Re: Nympheas
Nympheas napsala: Výška sloupce vody v odchovu betty má každopádně své opodstatnění!Ne nadarmo se většina chovatelů drží standardních rozměrů vytíracích nádrží a postupů při odchovu.Výška sloupce by neměla přesahovat 20ti centimetrů,je to z důvodu nepřetěžování rybího páru ve sběru jiker při páření a usnadnění následné péče samci o jikry a potěr.Vyšší sloupec vody potěr zbytečně vyčerpává!Samozřejmě,že každý má své postupy,tak jak to komu vyhovuje ahoj

Tak ještě jednou...výška vodního sloupce při odchovu B.splendens žádné opodstatnění nemá. Samozřejmě, že z logiky věci nebudu bety třít ve skalářích nádržích. Nevím proč by výška nádrže neměla přesahovat 20 cm, ani kdo to určil. Ale vím, že se bety nepáří, nýbrž třou. Nevím co vy třete za ludry, které vyčerpává plavání, ale rozhodně jsem nikdy neměl dojem, že by moje bety vyčerpávalo plavání od hladiny ke dnu, pokud je to vzdálenost větší než dvacet cm. No a nakonec - pozorujte dobře váš potěr...pokud tedy nějaký máte mimo teoretických znalostí...když opouští hnízdo...tak v prvních dnech jej samec vrací neustále zpět. Začátek života prožila mláďata téměř mimo vodu v bublinách. Pak pokračují u stěny nádrže, kam je dotáhne hydrostatika. Teprve až mají sílu se odpoutat, jsou to skutečně potěry schopné plavání. Dalších 14 dní neopustí prostor pod hladinou hlouběji než jeden centimetr. A žerou jak kyseliny... smich Protože jsem třel třeba 50 i více párů najednou, tak se použijí nádržky všech rozměrů...tedy od mnou zmiňovaných nejmenších, až po klidně 50 litrové nádrže. Ve všech se chová potěr stejně, je centimetr pod hladinou. Řekl bych, že podobné to bude i v přírodě. Takže ta hydrostatika bude jediný problém, s nímž se potěr při domácím odchovu musí vyrovnat...
No a kvůli snažšímu krmení se nádrže začnou slévat. Bez ohledu na výšku! A přece potěr opět téměř neopouští výšku 4-10 cm pod hladinu. Celou plochu nádrže začíná využívat zhruba po měsíci, a to již má vyvinutý nejen labyrint, ale je také více než centimetrový. Takže zapomeňte teorii o povinné výšce nádrže 20 cm. Je mylná. Podobně to funguje u většiny labyrintek chovaných v českých akváriích. Výjimky jsou...tlamovcové bety a čichavci, malí rájovečci, vrčivky a africké labyrintky...jiné mne snad ani nenapadají :-P :-P ahoj

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=2451