Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 13:36 leitkepka
Dneska jsem přendala samečka bojovnice do většího akvárka s filtrací. Zatím je v akváriu sám,ale pořád plave k filtraci a ta ho vždy odfrnkne dolů a tak pořád dokola a plave jako splašený po celém akváriu. Předtím byl v maličkém 7 litrovém a teď je ve větším 25 litrovém. Mám ubrat filtraci na minimum, nebo se beťák zklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 16:30 Denisa797 – Re:
Fotka k příspěvku Já vím, ale kvalita je dost mizerná

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 15:31 R Muž romant [27849] Re: Denisa797
Kdo nemá po ruce křišťálovou kouli, jistě by uvítal fotky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 13:03 Denisa797 – Betta
Ahoj, koupila jsem si betty 2 samice, ale jedna vypadá kromě ocasní ploutve spis jako samec. Je možné ze je to samec?
Druha samice se mi třela ale nejsou z toho žádné jikry. Je to normální?
Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 15:35 KAKTUS1010 Re: LiborSprysl
No ja to robim tak isto a čo som videl videa thajských a iných chovatelov tak to robia tak ako niky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 15:06 Muž drlift [38] Re: Gabinek
Samice se naparuji taky. Teda alespon u mne to samice zkousela do te doby nez ji samec ukazal, kdo je panem akvaria. Pak uz jen zdrhala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 14:10 Žena Gabča [0] Re: Designer
Dekuji, hned jsem víc v klidu hmm
Jinak moc pěkné fotky, akva i rybičky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 13:44 Muž Designer [5685] - CichlidyRe: Gabinek
Samice se umi mezi sebou pekne porvat, dokonce se i zabit. Neni to bezne, ze si primo ublizi, ale stane se. Ze jedna druhou zahani, to uz celkem bezne je.
rybicky.net/fotogalerie.php…

Kdyby sis prinesla dva samce, tak uz bys ted nemusela delat celkem nic... az na hrabnuti fajfkou pro mrtvolky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 23:24 Žena Gabča [0] – Betta
Dobrý den, mám dotaz ohledně chování bojovnic mezi sebou.
Mám jednoho samce bojovnice pestré už druhým rokem a před 14 dny jsem mu přinesla dvě (údajně) samičky, celkem malinké, jen nějak moc nerozumím jejich chování. :-(
Sameček je už celkem starý a tak si jich moc často nevšímá a když už tak mezi nimi nedělá rozdíly, a útočí na obě ale spíš mi přijde že je jen zastrašuje. Mezi samicemi to bylo tak že ze začátku proháněla tmavší samice tu světlejší a přišlo mi divné že na ní jakoby roztahuje žábry, jak to dělají samci mezi sebou když se ,,naparují", nikde nedočetla zda to samice dělat mají a nebo je to známka toho že jsem si domů přinesla samečka. Po delším pozorování jsem tmavší samici na noc dala do menšího akvaria aby si ta druhá alespoň odpočinula a když jsem ji vracela zpátky tak jsem zjistila že to umí i ta světlá, která okamžitě zaujala pozici té nadřazenější, což ale po pár hodinách přešlo a vše bylo při starém teď si už nějak zvykly a ta tmavší pořád na té světlé nevisí. Ale dnes jsem si všimla velmi zvláštního chovaní samce a tmavší samičky, oba se naparovali a pluli rovnoběžně vedle sebe celkem pomalu a dlouho. přišlo mi to jako by se poměřovali kdo je větší. A tak mě napadlo jestli to nakonec vážně nebude samec a nezkouší jestli už si může začít vyskakovat i na starého samce.
Zkoušela jsem na samicích najít bílou bradavičku kterou by měli mít mezi spodními ploutvičkami ale celkem bez úspěchu.

Achjo jestli jsem si domu přinesla dva samce tak vážně nevím co budu dělat sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2015 04:13 Muž LiborSprysl [9009] Re: niky
No já nevím, už jsem ty zmatky ocenil a ono to furt pokračuje...slečno, mladá či starší paní, buďte ráda, že vám to funguje, ale moc ten váš návod nešiřte, protože to je unikát. :) Já bych podle něj neodchoval ani rybu...
Na mé gusto je nesmysl nechávat samce s mladými co nejdéle! A to z jednoho prostého důvodu. Moji dobře vychovaní samci neustále udržují hejno pohromadě, nejlépe ještě nacpat malé do hnízda. A to je pro vývoj malých rybek špatně, protože se kale nenažerou. V přírodě mu vezmou roha, v akváriu mají tu smůlu, že jeho péči nemají šanci uniknout. Nebublám, je to zbytečné. Naopak výměna vody je u všech labyrintek, které mají jiker nad padesát, velmi žádoucí. Protože dusíci vedou k vývojovým defektům. (Vám tedy pomáhají kytky, ale nepíšete kolik odchováváte mladých. To není pro produktivní chov.) S plži opatrně, práci odvedou, ale také vyměšují a zatěžují vodu, proto jsem pro "měnit vodu". Že vám nevadí jejich výměšky, to je dost nepodstatné smich
Takže by pro zájemce fakt bylo dobré spíš studovat a hledat vlastní model, než roubovat něčí zkušenosti do podmínek, které má k dispozici. Ono se to tak po deseti výtěrech srovná... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 21:31 Žena niky [13] Re: centrum1234
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku stačí jen jemně, proud či větší pohyb vody potěr vyčerpává. Když dám bublifuk, tak je jeho ústí nad hladinou. Teplota při tření 28 - 29°C a to nechávám i potěru klidně 1-2 měsíce.
Objem jde
Chyba, rostliny pomáhají udžet kvalitu vody a navíc se v nich vždy najde pro nejdrobnější potěr něco k snědku ;-) Okružáci mi nevadí, dávám i krevetky. To co potěr nesežere zvládnou oni.
Samce nechávám co nejdéle, většinou jak nesežere jikry a nerozplavaný potěr, už se to nestane. Naposled se potěr vykulil 20.12.2014 a samce jsem odlovovala 4.1.15 Vždy ale sleduji,jestli potěru neubývá a samce trošku přikrmuji :)
Prvních 14 dní ani neodkaluji nemám co kromě detritu od okružáků a ten mi nevadí.
Pokud se dobře líhne artemie,přežije většina. Rozkrmení je důležité, jak se zadrbe ryby pochcípou nebo špatně rostou.

Potěr neslévám, dělá se to, ale já chci vědět co mi ze kterého výtěru vyroste :) Ba naopak, když máš početný potěr je lepší ho rozdělit cca v měsíci, lépe roste.Nepotřebují ani tak výšku vodního sloupce jako plochu hladiny.
jak jsou velcí mlady mecuny netuším, na fotce jsou měsíční rybky.Mohou být i větší, ale na fotce jsou Plakati, rostou oproti VT formě dost pomalu.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 20:56 centrum1234 Re: niky
1 skusam aj vzduchovanie aj bublifuk
2 objem vytieraciek 25L naplnench na 2/3 cize cca 16L
3 nejakych okruzakov mam ale odsavam kazdy den mam to bez rastlin
no musim sa pozret po artemke a skusim trochu zdvihnut teplotu
a ty ked vodu nemenis to any neodsavas?musim skusit zase nieco nove pary vytret nemam problem toto je uz moj asi 12 vyter ale bohuzial odchovam len okolo 20-30percent z toho co sa rozplava.tebe toho kolko prezije?ako dlho nechavas samca s poterom?kedy zlievas poter dohromady a aky stary moze ist k sebe?a este aky mas poter po mesiaci ja asi taky velky ako ked sa narodia mlady mecuny zatial dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 20:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Klára
To je veľmi málo informácií o tomto probléme. Skús sem dať foto akvária, no lepšie bude založiť si prezentáciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.03.2015 16:37 Žena niky [13] Re: centrum1234
Ahoj, chyba může být v páru, ale spíše bych to viděla na krmení a výměny vody. Já u potěru vodu neměním.Až tak za měsíc a to temperovanou na stejnou teplotu. Mikročervy budou nejspíše Háďátko vinné???
měla bych pár dotazů
1. máš tam vzduchování?U potěru se jemně vzduchovat musí, pokud máš malou plochu hladiny. Potěr se ti může dusit

2. jaký je objem AQ?
3. máš tam okružáky nebo krevetky kvůli zbytkům potravy?
4. Jsou tam rostlinky?
teplotu klidně pomalu zvedni na 29°C
Přestaň krmit tím Liquifry a začni líhnout artemii ta je u nich základ! Docela dobrá je Easy Fish, ale i ruská není špatná,jen si nemůžu vzpomenout na název stydim
To že visí v 11 dnech není moc OK. Cca 3. den by už měli prcci plavat.Nejsou něčím osypaní?Víš jistě, že ty mikročervy žerou?? Nehladoví ti?? Možná ti to pochcípe, ale další výtěr už bude určitě lepší ;-)

Má vytíračka : 20l, spousta najasu, okružáci, levatky a krevetky. Zvládám to i bez vzduchování ale parametry vody jsou
NO3 ... 0+ ( mírně do růžova /ani ne 10)
NO2 ... 0
gH ... > 7°
kH ... 6°
Ph ... mezi 6,8 a 7,2
problém nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 13:33 Muž vlkvlk [0] - betta splendensRe: Klára
zkusit živé krmení (jsou to mlsouni) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 11:13 Klára – Bojovnice
Dobrý den,mám takový problém,bojovnice mi nechce už 6 den žrát,mám ji týden a zkouším ji dávat jak granulky přímo pro bojovnici tak vločky.. když si vezme vločku tak ji okamžitě vyplivne a tak to udělá klidně i 4x za sebou a granulky ji taky nešmakuji. tak co s tím? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 20:15 centrum1234 – poter
cavte opet mam problem s poterom dnes ma 11 dni a zaznamenal som hromadny uhyn neviem si uz rady voda je ok teplota 27
NO3 do25
NO2 0
Ph 6,8
od rozplavania som krmil krmivom Liquifry No1 po 3 dnoch som k tomu pridal mikrocervy nieco podobne ako vinne cervy a tak som krmil az doteraz odsavanie kazdy den vymena 30percent vody dnes druhy krat a velky uhyn cca 25-30ks plava ich tam este dost ale bohuzial aj dost sa mi zda ze len visia sikmo dole takze budu pravdepodobne tiez mrtve nie je to prvykrat uz som tu o tom pisal a preto chcel by som sa spytat:
1 ja tie mikrocervy nepremyvam davam ich priamo zo steny misky myslite ze to mam premyvat?
2 preco mi vysia sikmo dole je to problem plynovy mechur?ak ano co robim za chybu a aka je prevencia
3 ake je skladovanie krmiva Liquifry No1 staci mam to davat do chladnicky alebo to staci volne pri izbovej teplote
4 ziabronozka ako ju zozeniem alebo kupim najlepsie na EBAY pretoze zijem prave v sev irsku a ake su najvhodnejsie pre tak mali poter(nejake znacky,alebo internetove stranky}
5 moj poter velmi malo plava povedal by som ze je skor prisaty o steny akvaria je to normalne nie je aj chyba v chovnom pare?
zatial vsetko dik za hocijaku radu s pozdravom
Ivan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 16:55 Žena Lenka1 [0] Re: JosefVavra
díky za odpověď, druhý samec zase nemá zájem o samičku...čím to může být? no a tak se z potěrem můžu rozloučit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2015 12:58 JosefVavra Re: Lenka1
buď ho furt něco vyrušuje a nebo to je "vadnej" samec kterej právě sám netuší co s vajíčky dělat , podle mého názoru je sám z chovu kdy jeho tátu někdo stejným způsobem hned odendal a on prostě starost o potomstvo v sobě nemá , osobně nechávám samce u prcků minimálně 3 dny ale klidně i týden , ještě mě napadá že jikry nemusí být oplozené a on je prostě zbaští protože stejně stojej za prdlačku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 11:22 Žena Lenka1 [0] – Sameček žere vajíčka
Ahoj, už podruhé mi sameček sežral vajíčka, mám ho po nakladení vajíček vytáhnout? Názory jsou různé... díky za radu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:12 Žena Lenka1 [0] Re: niky
Ahoj, díky za radu, visí v akvarku :( ale druhej se činí, tak snad aspoň z něj něco vude, i když mi poslední potěr sežral, ještě než se narodili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 13:33 Žena niky [13] Re: Lenka1
pokud visí pod hladinou a o samici nemá zájem, nemá cenu je nechávat spolu.Stává se že někteří samci hnízdo nepostaví nikdy. Pořádně krmit kvalitním mraženým, živým krmivem. Do vytíračky dát spoustu rostlinek a zkusit to znovu. Rybky by měly být velikostně stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 22:24 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Tapi
podľa mňa aj bez samca to pôjde, hlavne je tu potom možno riziko toho, že ho zmena akva rozruší, ale skús, uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:32 Žena Tapi [0] Re: Turbínka
A bez samce by se nevykulily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:07 Žena Turbínka [2556] Re: Tapi
Mělo, podebrat miskou a šup s ním vedle do nádrže se 100% původní vody a samcem, dokud bude hlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:04 Žena Tapi [0] – Tření
Vytřely se mi betty v akva s jinými rybami. Samička je schovaná, samec hlídá hnízdo. Jak mám dále postupovat, abych zachránila alespoň nějaký potěr? Mělo by smysl opatrně přesunout hnízdo do jiné nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 18:22 Žena Lenka1 [0] – Odchov
Ahoj, jak se pozná že sameček nepostaví hnízdo? Mám jednoho, kterého se snažím množit a nejak pořád není vidět hnízdo (2 den) péřád jako by visel za hladinu vody ( nevím jak jinak to mám popsat)...Jak dlouho je mám nechat spolu než to vzdám, teda spíš kolik dnů nebo tak mám počkat než ho vrátím do velké nádrže? díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 12:50 Žena Tapi [0] – Tření
Jak dlouho trvá tření Bett?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 21:27 Muž vlkvlk [0] - betta splendensRe: Barakainus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku děkuji za reakci, právě toho se obávám. sice mám malý difuzor který roztříští bubliny co2 na hodně drobný bublinky které než doputují k hladině tak jsou miniaturní , ale celé se do vody nerozpustí. proto to také zvážím než pořídím bettku, aqua se zatím zajíždí , je tam hotový prales ;-) tak co2 pouštím o 106 :-D . ale mám objednaný nový akvária, takže budu ještě předělávat. pod rampou budou dvě akvaria cca 15-16 litrů každé (jsou objednané) ,na dva samce betty ano

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:28 Muž klepáčovi [2] Re: Urtman
a porodničkou by to asi nešlo vyřešit jelikož se sežerou navzajem že? tak asi ankonec skončíme u nějakých vytíracíh nádrží
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:22 JoKa Re: klepáčovi
je možné odchovat malou bettu ve společenském akva

Ne...!

Můžeš "uklízet" jak chceš, betta je fakt prťavá a bude konzumována prakticky čímkoli, kdo jí potká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:21 JoKa Re: DeathTheKid
3mm červík a 4 denní betta? To se mi zdá velké na ní, teda aspoň teď... Za pár dní je vyzobe, ale rozhodně bych nepřestával krmit, ona si je zobne jako příkrm... Betta když je rozkrmená tak sežere skoro všechno co se hýbe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 19:39 Muž klepáčovi [2]
ahoj po přidání pistie do akva mi betták začal stavět hnízdo a na jedné samičce se mi objevili svislé světlé pruhy, po tom co jsem cetl na webu to znamena přípravy na tření. Chci se zeptat zda je možné odchovat malou bettu ve společenském akva s dobrou údržbou (bordeláře co tam mám budu menit za razborky a okruzaka) Jelikoz nemáme vytíračku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:42 Žena DeathTheKid [0] - Asie – Budou to jíst?
Dobrý den, mám dotaz.V akvu s mimi bettami jsem objevila na sklech různé malé červíky a tečky (jsou opravdu malé - do 3 mm;ty tečky jsou jako špička jehly).Myslíte, že to budou 4 - denní Betty jíst? Nebo jim mám tedy radši dávat artémku? Díky za radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 07:23 Žena Tapi [0] Re: Růžena
Mám endlerky s beťákem dlouhodobě v 30 l a bez problému. Endlerky mám ale jen samce, aby se nepremnozily. A navíc jsou menší než samičky. Vodu mením docela často, tak 1x za 5 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 06:26 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: vlkvlk
Me se to stalo, takze bettu v male akva s co2 a s plnym zakrytim bych uz nedaval. Ona se neotravi hned, ale postupne chradne az chcipne (nekolik tydnu). Bohuzel mi to nedoslo vcas, ze to muze byt tim co2. co2 je tezsi nez vzduch a tak se drzi u hladiny.
Pokud ho nepoustis hodne a nebo se poradne rozpousti ve vode, muze to byt v pohode, coz bohuzel u me nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 02:48 Muž LiborSprysl [9009] Re: JosefVavra
JosefVavra napsal: tak proč bys nemohla , třeba z důvodu tvrdosti vody u endlerek a bett , pro mě to je jako nebe a dudy
Že "pro mě to je jako nebe a dudy", ale co pro ty ryby? ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 22:45 JosefVavra Re: Růžena
tak proč bys nemohla , třeba z důvodu tvrdosti vody u endlerek a bett , pro mě to je jako nebe a dudy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2015 13:58 Muž LiborSprysl [9009] Re: Dzuda
Zmrzlá nožem naškrábat - zhruba od 2 cm ryby...Lepší je mrazená artémie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 11:44 Žena Turbínka [2556] Re: Růžena
Nedávala bych čistotné betty k hnojníkům první kategorie bez relativně slušného objemu (100 l a výš), kvalitní filtrace a neflákaní údržby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 11:12 Růžena – Endlerky x Beťák
Ahoj, mohu dát Beťáka se samicemi k Endlerkám? Chtěla bych nějakou dominantnější rybičku k nim.Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 08:12 Dzuda Re: LiborSprysl
No tak to zrejme bude tim, davala jsem jim to tak jak to je :( omlouvam se za blby dotaz, ale jsem zacatecnik - jak ne mysleno to "skrabat"? Jako nozem nejak uplne rozmelnit? A od jakeho mesice je vhodne poprve zacit timto krmit? Nebo priladne zacit krmit necim jinym nez pravhovym krmivem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 04:44 Muž LiborSprysl [9009] Re: Dzuda
Já teda proti mrazenému z kvalitních zdrojů narozdíl od kolegy nic nemám. Ale ten popsaný problém je typickým příznakem překrmování velkými sousty. Malým se patentka musí škrabat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Dzuda
Všetko, čo si spomenul sa vylúčiť nedá. Mrazené krmivo je vždy riziko, ja som už od mrazeného dávno upustil a pri odchovoch u mňa je No 1. liahnutá artémia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:19 Dzuda
Ahoj, chci se zeptat... je teoreticky mozne, ze pokud se male betty (od 2,5 mesice) krmily hojne mrazenyma patentkama, ze mohlo dojit k nejakym vyvojovym vadam? (Diky velkym soustum, potencionalni kontaminaci...)? Dochovalo se mi jich do 3.mesice jen 8, vcera jedna ze zahadnych duvodu umrela. 4 zbyle betty vypadaji zdrave. A zbyle 3 betty plavou brichem nahoru, nemuzu plavat, uz ani nezerou a na hrbete se jim jako by za krkem udelala boule. Jen se nadnasi, ani uz nehybou ploutvemi :( na nemoc to nevypada... snad jsem to zavinila tou stravou? Nebo geneticka chyba? Rodice jsou ze zverimexu (zrejme sourozenci :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 12:11 Muž Legioix [574] Re: ondralomnice
ondralomnice napsal: pokut chcete vědět jak se to dělat nemá tak www.ceskatelevize.cz/… bojovnice pestrá cca.37m.30s slečna je volako málo informovaná rozzureny rozzureny no

Na to jsem neměl žaludek to dokoukat do konce :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2015 19:42 Muž jiri609 [90] Re: ondralomnice - Beta
k tématu Beta - za videem jsou diskusní příspěvky, doporučuji je opalcovat, snad si to ČT prohlídne a uvědomí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:27 R Muž romant [27849] Re: vlkvlk
Jeden ancák nadělá slušně odpadu, natož tři, i když malý a to se beťákovi, jakožto milovníkovi čistý vody, dobrých podmínek, rozhodně nebude zamlouvat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:24 Muž vlkvlk [0] - betta splendensRe: romant
z tvého příspěvku usuzuji že to tedy problém bude , (tak dám na radu a než donesu bettku tak je přestěhuji ke známému ;-) ) alespoň bude mít radost z nových obyvatel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 19:13 R Muž romant [27849] Re: vlkvlk
Tak je daruj. X-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58078x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1201