Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:29 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Přesně, dobrý a odpovídající prostředí, bez toho se nehneš z místa a nemůžeš ani uvažovat o nějakým odchovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:29 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Omezit stres!!! V jak velký nádrži je teď máš? Jsou tam sami? Jak je dlouho založená? A přidat kytky, kytky, kytky. Květináč jako úkryt je sice taky fajn, ale pořádná zeleň to už je jiný kafe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 19:26 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
A jak udělat aby ty pruhy ztratily? Sát jim víc kytek a úkrytů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 17:44 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Betty pohlavně dospívají přibližně okolo 6 měsíců věku, z téhle fotky se nedá stáří ryb určit, moje oko jej rozhodně nepozná. Vidím na nich jen tzv. stresové pruhy - nevhodné prostředí, málo úkrytů, nedostatek rostlin atd.
Edit: Nechci tě podceňovat, ale odchov bett je mnohem náročnější než tvoje paví očka, která se s trochou nadsázky budou množit i v minerálce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 16:55 Žena PavíholkaXXL [7] – Betta bojovnice
Fotka k příspěvku Tyto mladé bettky jsou ještě asi hoodně mladé na páření co?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:49 R Muž romant [27987] Re: Jana
Jsou v poho a co bych pořídil to jsou rostliny plovoucí, to se betám náramně líbí, nebo nějakou hodně nenáročnou i jako plovoucí ve vodním sloupci třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum a tou plovoučkou jsem myslel třeba rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides jejich hlavním plusem jsou dlouhý hustý kořeny v nichž posléze ryba může pohodařit.
Edit: Tuhle naší debatu přesunu posléze sem, kam bude lépe svojí povahou patřit. rybicky.net/forum/1221
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:45 Jana Re: romant
Ještě budu otravovat jedou, s pomocí ochcotného pána ve zverimexu, jsem vybrala nějaké to rostlinstvo, ale vzhledem k tomu že on mi i ohledně všeho ostatního radil úplně jinak. Tak se radši zeptám. Vybrala jsem nějaké kryptokoryny a mokřanky. Nevím přesná jména, ale některé byly vyšši a některé jsem vzala úmyslně nízké. Jsou tyhle rostliny vyhovující? Kdyžtak poraď podle svého názoru, které jsou pro bettu nejlepší. At koupím správně. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.07.2014 15:35 R Muž romant [27987] Re: Jana
Né že bych nechtěl poradit, co do většího, ale udělejme to teď tak, že se budeš plně soustředit na tu stávající situaci a dotáhneš to do zdárnýho konce. ;-) Mrkni na tuto povinnou četbu, spoustu věcí pochopíš a budeš v tom mít více jasno. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:31 Jana Re: romant
Aha, tak takhle to je. Děkuju moc. No včera pravě papal spokojeně a dneska ráno šel do toho většího do čistý odstátý vody,, jen bede mít ještě večer chvilku trauma než akvarium zařídim. Ale mám plán ta to snad nebude trvat dlouho. Dobře tak tyhle rybky ne. Koupim teda tu piskořku nebo okružanku. A kdybych časem pořizovala větší akvárko. Poradíš ještě co k němu můžu přidat za rybky. Chtěla bych tak na podzim koupit alespon 100 - 140l a tam už sám být nemůže ;-) Děkuju za trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:25 R Muž romant [27987] Re: Jana
Za blbce nejsi, dotazy mají hlavu a patu, žádnej stres s tím. ;-) Tak neonky určitě nee, to jsou plavci a stejně tak dánia, to jsou rybky do prostornější rozplavby. Měchýřovku už vůbec ne, děsnej bordelář a bet to jsou čistotu vyžadující rybky. Piskořky, okružáky ano. Ty ploutve to bude jdnak stresem a jednak vodou, měnit v té láhvi denně polovinu a nekrmit. Ty mnou doporučovaný výměny budou v tom nově založeným akváriu nezbytné. Po záběhu už samozřejmě ne a bude postačovat klsika v podobě jednotýdenní výměny 1/3 objemu. Ten filtr se právě musí zaběhnout, zašpinit, osídlit nitrifikačníma bakteriema a potom bude tím správným pomocníkem. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:20 Jana Re: romant
Teplotu hlídám, to jsem vyčetla, a myslim že s tím nebudu mít problém, běžně mám v bytě teplotu kolem 23 stupňu a topné tělísko ještě dopořídím. Byla to taková hurá akce, přinést si domu bettu,m že jsem všechno zjišťovala až včera v noci. Když tam bude filtrace musím měnit? Myslela jsem že bych právě díky tomu filtru nemusela. Už kvůli stresu vzniklému výměnou vody. A krmila jsem včera večer když jsem si ho přinesla, tak myslím že by ted než si zvykne stačilo ob den. Ten týden.
Takže myslíš, že raši žádnou rybku, vždycky se mi strašně libily neonky, nebo tady jsem koukala na ty danie. Ale jestli bude lepší sám tak to beru. Jo a mám kupit ty měkkýše na čištění někde jsem našla doporučení na měchýřovku východní a piskořeka věžovitého. Jo a ještě jeden dotaz, má dost přitažené ploutve, je možné že je to způsebené teď tím stresem?
Vím že jsem asi za blbce, ale chci aby se měl co nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 15:03 R Muž romant [27987] Re: Jana
Ponechal bych samotného beťáka a těšil se jenom z něho. Když si tohle vlákno pročteš, jistě dojdeš k podobnému závěru. Nezapomeň na teplotu vody, aby nebyla nižší než 25 stupňů a měj akvo přikrytý, aby se ryba nenachladila při nadechování nad hladinou, až bude chladněji. Až akvo založíš, tak měň denně část vody a skoro nekrm, už tak to bude velká zátěž, ale bez těch výměn vody se to neobejde, musí se v akváriu utvořit tzv. biologická rovnováha a začít fungovat nitrifikace a do té doby si to pohlédáš právě těma výměnama vody. Za další týden měň vodu obden, krmení vždycky jenom špetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 14:56 Jana – Prosím o radu
Včera jsem zachránila samce betty od jedné známé. Chudák žil v lahvi od okurek. Mám pro něj připravené 24l akvárko. Rostliny, filtrování a písek mám zamluvený na dnesek večer, zatím je provizorně v prázdné nádrži jen s pár většímy kameny.Chtěla bych se ale zeptat, zda bych do akvária o téhle velikosti mohla koupit i jiné rybky a popř. jaké. Určitě nechci samice. Tím jsem si jistá. Nikdy jsem se o akvaristiku moc nezajímala, přiznávám, ale ani rybu nemůžu nechat trpět v lahvi. Děkuji za každou radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2014 19:21 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Určitě, v těch tvejch sptva 20 litrech to bude fičák. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 18:45 Žena PavíholkaXXL [7] – Bettka
Dobrý den,chci připustit bettu samce k samicím jak to mám udělat poperou se ? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 09:11 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Monča
Betty jsou mezi sebou agrasivní. 25 litrů je v této situaci podle mě málo na víc než jednu bettu. Aby spolužití fungovalo v tak malém objemu, kromě množství úkrytů musí být i dobře nadimenzovaná filtrace, co je u malého akvária problém. Kromě toho, je to taky o štěstí na jednotlivé obyvatele, jestli budou vycházet nebo ne. Já bych volil jen jednoho samečka a získával zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 08:17 Monča Re: Turbínka
V tom 25l akva by byly JENOM Betty a v tom větším ostatní rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 20:10 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Ale i tak 25 l je málo, i 30 l je dosti hraniční objem, ideálně bych viděla 50 l. Betty jsou teritoriální ryby a v tak malém objemu i přes dostatek úkrytů dochází často k potyčkám nezřídka smrtelným. Záleží i dost na vlastních povahách ryb, na jejich stáří, kondici či na tom, zda jsou na sebe zvyklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 20:04 Monča Re: Turbínka
Rostliny a úkryty tam budou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 19:52 Žena Turbínka [2558] Re: Lenka
Spíš jo. 25 l téměř bez rostlin a úkrytů to je pobijou hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 19:43 Lenka Re: Turbínka
Když bych přesunula rybky do většího akvárka a Betty (samec a 2 samice) do toho akva v čem byly ty předchozí rybky, tak co by se stalo? Vadilo by to? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:28 R Muž romant [27987] Re: ŠárkaTob
Černou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 18:25 ŠárkaTob
Ahoj, jakou byste dali tapetu za akvárko, aby vynikla (resp. nezanikla) červená betta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:32 Lenka Re: michalt
Tak jo nechám to zaběhnout a hustě osázím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lenka
Aha, tak to jsem v rychlosti nějak přehlídl, že jsi do toho akvária už ryby koupila. Pak další nedokupovat, těmto měnit vodu častěji, než často, nečistit filtr, nepřekrmovat a doufat v nejlepší. Do nové nádrže opravdu ryby alespoň měsíc nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:15 Žena Turbínka [2558] Re: Lenka
Do nově založeného akvária žádné ryby nepatří no Ale tobě je to stejně úplně jedno, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2014 13:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lenka
Závisí od toho,jak bude akvárium zarostlé. Jestli dostatečně, aby na sebe pořád neviděly, dalo by se uvažovat i o třech samičkách a jednom samečkovi. Ale jestli tam nebude dostatek úkrytů, i ty dvě samičky můžou být problematické. U bett je to taky hodně individuální, jaké "charaktery" se v nádrži potkají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 12:57 Lenka – Betta
koupila jsem si 50l akva na Betty (1 samec a 2 samičky) mám dokoupit víc samiček nebo to stačí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2014 19:23 Žena Turbínka [2558] Re: tomibender
Ale je to fakt hodně nahraně. Tvoje ostatní typy co se řešily včera na fóru byly dle mě lepší, nehrozí tam taková vnitrodruhová agrese. A ty kytky by se daly pořídit u mě doma, koukni mi do prezentací jestli jsou to ony a pokud jsou napiš mi SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:18 Muž tomibender [0] Re: Turbínka
Jojo počítám se třemi :) Uvidím, ještě si to tedy nechám projít hlavou. Jinak nevíte náhodou někdo, kde by se dali sehnat v Plzni plovoucí rostliny? Myslím takove ty lupeny, co dolů pouští jen kořínky, vzdáleněj to připomíná lekníny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:13 Žena Turbínka [2558] Re: tomibender
30 l je pro spojení bett taková spodní hranice, hodně zarostlá nádrž je opravdu podmínkou. Jen si uprav ten poměr rybek, je lepší mít na 1 samce 2 samice, aby svoji pozornost rozptýlil mezi ně. Mít tam jednu snáz ji užene ;-) Taky si rybky musí povahově sednout, což je něco co při nákupu bohužel nezjistíš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:12 amrtin Re: tomibender
Do třicítky pouze jediného samce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: tomibender
Radši jen jednoho samce, ale nějakou opravdu hezkou, která se ti bude líbit. Samec nahání i samice. Pokud by jsi chtěl i samici, tak bych koupil nejlépe dvě až tři, aby je neuhnal. Podle mě volba jen samce je nejlepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:04 Muž tomibender [0] – Může být trio betty v ustě zarostlých 30L?
Ahoj, chtěl bych chovat samce i samici betty. Teď zabíhám 30L akva, tak se chci zeptat, jestli se v tom snesou, bylo by hustě zarostlé, jávský mech, měli by tam hodně úkrytů, plovoucí rostliny. Šlo by to? Chtěl bych bettku, ale jedna mi přijde taková nudná :) Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 11:54 amrtin Re: Lenka
Tak kvalita prostředí je základ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 11:52 Lenka Re: Turbínka
Aha takže je vše na prostředí a na kvalitě říkáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 11:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Ještě je možné, že za to může světlo. Úhel nasvícení, intenzita světla apod. Samozřejmě to prostředí udělá své. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2014 10:52 Žena Turbínka [2558] Re: Lenka
A co chceš vlastně slyšet? Dvakrát denně rybu přelovíš a divíš se že nemá původní barvy.
Původní otázka zněla jak zvýšit barevnost. Chceš tedy vědět zda jsou změny barvy u bett normální? Ano lehké v podobných tónech ano a hodně to závisí na prostředí, ve kterém je ryba chována, na kondici a zdraví ryby. Př. kolegyně mi donesla šedobílou bettu na hlídání ve 4 litrech s bílým dnem bez rostlin a krycího skla s hnusnou neměněnou vodu. Dno jsem vzala, vyhodila a dala tam černé, zasázela jsem rostliny, přidala plovoucí a denně měnila 1/2 vody a hle z šedobílé, nevýrazné betty najednou byla zelenokarminová kráska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 10:37 Lenka Re: Turbínka
Vím že to není chameleon ale už mi po 2 změnila barvu, když jsem ho koupila byl fialový a dnes je modrý... tak nevím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 19:01 Žena Turbínka [2558] Re: Lenka
Ryba není chameleon. Přírodu takovou chemií neopiješ. Má jistý genový základ a tohle jsou jen podpůrné přípravky pro zvýraznění současného zbarvení. Z modrý rybičky červenou neuděláš a když má geneticky zakódovanou barvu šupin takovou jakou má tak ji můžeš furtrovat čím chceš a bude vypadat více méně stejně. Je to stejný jako u lidí, když se narodíš s hnědými vlasy, můžeš jíst karmínovýho barviva kolik chceš a stejně ty vlasy budou hnědé a ne rudé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 18:55 Lenka Re: Turbínka
Něco podobného mám také a moc to nefunguje :-O Jsou pořád stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 18:15 Žena Turbínka [2558] Re: Lenka
Například proti tmavému pozadí a dnu se má ryba větší tendenci vybarvit, vyniknout. Ryba může také blednout se stresem či nevhodnými podmínkami nebo chorobou. Pro podpoření sytého vybarvení to chce tmavší dno, zarostlou nádrž a někteří výrobci dělají krmiva, které údajně rybám/krevetkám zvýší sytost barev např. Tetra Rubin nebo Dajana Color.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 15:49 Lenka – Betta
Nevíte jak zvýšit u Betty barevnost? Ten muj má hlavičku takovou tmavě šedou a zbytek modrý a už po 2 změnil barvu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 14:36 Lenka Re: Lenka
Fajn tak tam toho Beťáka dávat nebudu. Teď jsem to zkusila (opatřena síťkou) a porvali by se (s pavím očkem). Ale to očko není tak nápadné :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:06 Lenka Re: Aforte
Právě že to paví očko mám v těch 25l, jen samičku a samce. Beťáka mám v jiném akva. Tak že bych je dala spolu. Navíc teď mám samičku březí, takže tam budou jen samci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:05 Žena Turbínka [2558] Re: Lenka
Milá zlatá, na tohle všechno jsme ti již odpovídali! Ale zkusím to znova (!) shrnout. Pokud nemáš zájem, schopnosti a ambice betty odchovávat tak to nedělej! Je pravidlem, že se chová 1 samec a 2 samice v jedné nádrži, aby samec rozdělil svoji pozornost mezi dvě, je důležité, aby nádrž byla velmi zarostlá (což ta tvoje 25 není) aby na sebe ryby pořád neviděly a ideálně objem okolo 40 l pro tyhle 3 betty. Betty jsou teritoriální ryby a vnitrodruhově agresivní, pokud nemají dost prostoru sami pro sebe a nebo když není samice samci po vůli je dost pravděpodobné, že se potlučou a není výjimkou, že to končí smrtí. Soužití pavích oček a bett, na to říkám jedno velké NE! Samci pavích ok mohou svými dlouhými ploutvemi bettám připomínat jedince svého druhu, být k nim agresivní a rybu zabít. Další faktor je ten, že paví očka jsou živorodky, svým metabolismem produkují hodně odpadu což se nelíbí bettám, které vyžadují vodu čistou. Navíc ve 25 l buď měj samce a 2 samice pavího očka, když vychytáš dobrou údržbu bude se jim dařit a nebo jenom jednoho samce betty bez samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 13:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lenka
Pro paví očko bude ta nádrž malá. ne
Leda tu samičku popř. dvě. V 25ce už by to šlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 12:57 Lenka Re: romant
A kdybych ho přendala do 25l akva a koupila samičku tak co by se stalo? V knížce jsem se dozvěděla že se snese i s ostatníma rybama ale ne s dalším Beťákem :) Ale s Pavím oček nevím mužu to zkusit? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2014 11:31 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Ať si staví, on ví co dělá a určitě si tam nechá dostatek místa pro nadechnutí, to bych vůbec neřešil, oni ani ryby nejsou hlupáci a mají to z přírody natrénovaný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 11:28 Lenka Re: Turbínka
Já jen aby se dostal na hladinu skrz to. :-) Ale je to zatím malé.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 79

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67764x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1001