Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 15:14 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Další varianta je vyměnit chovný pár (samici/samce), možná je něco špatného s rodiči, co se genetiky týče a umírají na nějakou vrozenou vadu (vidím jako nepravděpodobné, ale možné)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 15:11 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Fotka k příspěvku Nevím sice, co jsou to mikrocervy, ale tipnul bych to na háďátko octové, ale to je stejně jedno. Voda je podle mě OK, teplota nadstandart, sám je teď mám ve 26 °C a nemají problém. Já bych se zaměřil na krmení. Když krmíš tou odskořápkovanou artemkou, potom co dokrmíš, mají špunti narvané břicho do kulata? Nebo to nechtějí moc žrát. Oni preferují to co se hýbe a nic jinýho moc ochotně zobat nechtějí a ani hlad nepomůže. Takže je fakt otázka, jestli tebou nabízené jídlo vůbec příjmají, kdyby ne, tak by se tím vysvětlil i problém, proč pomalu rostou, navíc, je otázka, co je pomalu rostou. Ti na fotce jsou měsíc od vykulení. Rostou podle mě slušně a cpou se artemií ještě slušněji.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 12:51 centrum1234 – uhyn a rast poteru
dobry den mam problem odchovat poter.
stale sa mi opakuje ten isty problem odchov poteru. vsetko prebieha normalne samec postavi hniezdo(dost casto male alebo len par bubliniek je to normalne?),trenie prebehne odlovim samicku,poter sa vyliahne po rozplavani odlovim samca.po straveni vacku krmim varenim vajcom a po 2 dnoch pridavam aj mikrocervi a artemiu (odskrupinkovanu INSTANT BABY BRINE SHRIMP) no a po cca 7 az 9 dnoch pozorujem velky uhyn neviem cim to je toto sa opakuje uz snad 7-8 krat pritom sa vyliahne 50-60 malich a po tom tyzdni sledujem o polovicu aj viac menej ryb.bol by som rad keby mi niekto poradil co robim zle moje parametre a velkost akva:
porodnica 40*25*25 napustene viac ako polovica cca 15l
teplota skusal som od 27 do 31C (najlepsie mi vyslo pri 31c)
voda;
NO3-medzi 10-25
no2-0
Gh-8
Kh-3
Ph-7
chlor-0 vzdy odstata minimalne 2 dny
udrzba
odsavanie kazdy den,na treti den dolievam vodu
vzduchovanie
svietim skoro stale mam to bez rastlin
krmim 2*denne.
akvarium nadkrite
a este druhy problem zda sa mi ze mi pomali rastu mam vhodne krmivo alebo pouzivat nieco ine?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 19:32 R Muž romant [27849] Re: klepáčovi
Vyměnit polovinu vody za vytemperovanou na teplotu akvária a tu držet na min. hodnotě 25 st. Zítra, pozítří a možno i dny další znovu výměna 1/3 objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 19:28 Muž klepáčovi [2]
Ahoj možná jsem vyplasenej ale mám strach o bettaka dnes jsme ho přivezli spolu s 2 holkama a par dalšíma rybkama a on jediný se schovává a mota se kolem topitka bojím se jestli jsem si neprivezl nemocnou rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 11:33 Baruska Re: michalt
Plave jich tam celkem 5. 2 gold molly, to jsou samečci a 3 black molly, to jsou samičky.Děkuji za radu, budu tedy hodně odkalovat a pořídim ještě nějakou tu rostlinku.. :-)
Táta tam má taky živorodky, paví očka, pak zlaté s červenooranžovým ocasem.. Nevíme přesně co to za živorodku je... Pak tam má ještě pár neonek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 11:20 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Baruska
To se na dálku těžko radí, když to akvárium není vidět. Kolik tam těch molly plave? Častějšími výměnami vody nic nezkazíš. Odbourávání biologického odpadu, které molly vyprodukují a udržení jejích počtu v rozumných mezích, to je klíč k úspěchu. Pokud to zvládáš tak, jak to je, nechal bych je tam, kde jsou.

Kdybys je chtěla přehodit k tátovi, není zcela jisté, jestli by se do většího akvária hodily k tamní osádce. Když to doposud fungovalo a nebyly žádné problémy, nechal bych to tak i s těmi molly, přidal bych nenáročné kytky pro zlepšení životního prostředí a dbal bych na čistotu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 10:41 Baruska Re: michalt
Aha, to mě mrzí.. Ptala jsem se na vše v akvaristice, v petku a tam mi řekli, že se k Bettě Molly hodí, že nevadí ani ta velikost akvaria... :-( Pomohlo by třeba častější odkalování?? Táta má 120litrové akvarium, tak mě napadlo dát ty molly tam, ale nevím jestli by to dělalo dobrotu, když už jsou zvyklé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2015 10:18 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Baruska
Velikost jako píšeš, by, samozřejmě, byla pro bettu dostačující. Ty molly už mi přijdou pro tenhle objem dost na hraně kvůli biologickému znečištění, které betta nerada. Když to zatím fungovalo, tak se to asi nějak drží, ale je potřeba mít na paměti, že je to trochu citlivá kombinace.

Další ryby bych nepřidával. Jestli má akvárium objem 40 litrů, písek a filtr něco uberou a může tam být možná 30 litrů vody. To by bylo na neonky málo a v kombinaci s těmi molly by se necítily dobře. Jestli máš nějaké osvětlení, spíš bych přidal nějaké nenáročné a rychle rostoucí rostliny, které to taky hezky oživí a zaplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 10:08 Baruska Re: michalt
Bohužel mám malé akvarium, nevím kolik je to přesně litrů něco kolem 40+-. Pořizovala jsem ho kvůli Bettě, kterou jsem dostala k narozeninám v betárku, zdálo se mi to jako týrání, tak jsem jí pořídila něco většího... Ty molly už mám u betty rok a zatím jsou všechny v pohodě. Filtr tam mám: AQUAEL Fan Mini Plus vnitřní 30 - 60 litrů. Co se týče kytek, tak mám plavající na hladině a pak pár zasázených v písku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 09:50 Muž michalt [735] - MiniakváriaRe: Baruska
Jak velké je to akvárium? Jak je zarostlé a jaká je tam filtrace? Bez bližších informací se těžko radí, co a jak dál pořizovat.

Jestli to akvárium není dostatečně velké (kolem 70-80 litrů), ty molly k bettě nebudou vhodné. Do menšího akvária by to chtělo stejně čistotné obyvatele jako je betta, ale nepředbíhejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 09:46 Baruska – Co k Bettě?
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co za rybičky může k Bettě?? Zatím mám u ní Molly, ale chtěla bych to akvárko ještě něčím oživit. Mohl by mi prosím někdo poradit s výběrem?? Chtěla bych Neonky, ale mám strach, abych Bettě nepořídila dobrou večeři ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 20:45 JosefVavra Re: Urtman
Protogen,výřník a td
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 18:24 JoKa Re: LiborSprysl
A budou jí žrát? Jak namítá MythiQ, tak se to nehýbe a nemusí to být pro ně "atraktivní"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 18:22 JoKa Re: MythiQ
pro potěr, co se nehýbe není moc poutavý, takže bych stejně raději krmil mrskající se artemkou

Právě proto jsem chtěl krmit hadama...
I na čerstvě vylíhlou artémku jsou některé právě rozplavané rybky moc velké a neudolají ji. Nemají totiž stejnou velikost a ti menší jedinci pak hynou hlady...

Síto jsem zkoušel i to nejjemnější co jsem sehnal (bylo to to první co mě napadlo) a háďátko projde, zachytí se jen ti největší jedinci, kteří jsou opět pro některé moc velké...

Artémkou krmím od cca pátého dne, to už jí vezmou všichni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 17:48 Muž LiborSprysl [9009] Re: Urtman
Jemnou oceánku berou od prvního dne, kdy začínají žrát a bez ztrát....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 10:37 Muž MythiQ [-4] Re: Urtman
Jo a teď jsem nad tím ještě tak přemýšlel a myslím si, že pro potěr, co se nehýbe není moc poutavý, takže bych stejně raději krmil mrskající se artemkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 10:07 Muž MythiQ [-4] Re: Urtman
Zdravím, blbost to není. Pokud jsou artemky zbaveny pouzdra, myslím, že rybka je stráví, aniž by se museli nechat líhnout, navíc pokud používá tu nejjemnější artemku, asi by to šlo hned po rozplavání. Sám jsem to nikdy nezkoušel, asi hlavně z důvodu, že artemku dekapsulovanou nemám a líhnu to normálně ve slané vodě.

Jinak rozkrmuji trepkou, poměrně bez problému, když to nepřeženu s krmení kolonie trepky, ani to moc nesmrdí. Navíc dájí se koupit i jemná sítka na plankton, přes to by šlo přecedit i háďátko a tím pádem by byl odstraněn voňavý efekt octu. - akvariumkobolka.sk/… :-)

Jinak mám taky jeden dotaz, stalo se vám někomu, že se potěr vůbec nerozplaval? Jenom visí po stěnách akva a potom začnou umírat? Je mi jasné, že problém bude ve vývoji vzduchového měchýře, ale otázka je, jestli je to způsobeno geny od rodičů (jsou to sourozenci, ale je to první generace, takže by to ještě tak moc vadit nemělo) a nebo prostředím (teplotu udržuji cca 25°C, tvrdost a pH neřeším, zrovna u bett to nehraje roli, čistota je v pohodě). Zkusím asi vyměnit samici a uvidíme jak to dopadne, ale pokud se z vás někdo s tímto setkal, uvítám rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 18:21 JoKa – Rozkrmení
Zdravím, zeptám se zkušených betařů...
Je možné, bez nějakých větších ztrát, jak na počtu tak na "kvalitě" ryby, rozkrmit potěr dekapsulovanými vajíčky artémie? Viděl jsem na youtube video, kde nějaký týpek (mimochodem tvrdí o sobě, že je number one bettas breeder on the planet) nepoužívá nic jiného...
Je to blbost, nebo to možné je??

Do nedávna jsem používal nobil, prvních pár dní, než byli schopní vzít artémku a nedávno jsem nobil nahradil háďátkem octovým. Z háďátka mám ale zatím smíšené pocity, sice to žerou všichni, ale vždycky se mi trochu čerstvé vody, když hady odebírám, smíchá s tím octem a zakaluje mi to vytíračku a to nemluvím o tom, že ocet v akva není zrovna ideál. Proto se ptám...
Děkuji za odpovědi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 08:57 Muž maros77 [0] – letnenie
Skusal niekto letnit betty na balkone? Ak ano poradi ako na to?
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:57 Muž pista456 [0] Re: Turbínka
dobre :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:51 Žena Turbínka [2556] Re: pista456
Tak jí tam nech a vážně nic nepřidávej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:48 Muž pista456 [0] Re: Turbínka
no ona tam je lebo hnet ako to začala robit tak som ju dal preč. tak ostane teda v tom akvariu a bude skašlovat kuchinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:44 Žena Turbínka [2556] Re: pista456
Tu bettu vrať do těch 10 l, ale nic už k ní proboha nedávej nebo tu za týden budeš psát, že se betty perou, umíraj a v nejlepším případě, že mají otrhané a okousané ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:42 Muž pista456 [0] Re: Turbínka
ja ju mam v takom asi 10l akvariu lebo by som ju tam chcel dat a dat ku nej ešte dve samice ak to možem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:37 Žena Turbínka [2556] Re: pista456
A kde byla celý ten půl rok? Nejspíš rozhodně ne v tom akvu z prezentace, asi ji bude lépe tam kde byla před tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:32 Muž pista456 [0] Re: Turbínka
ja ju mam od kamarada lebo on ju mal v akvarku a tam mu ju uplne dokatovali ostatne ribyčky ju uplne dokusali a nemala žiadne tie plutvički mislel som si že už to neprežije a ja sa o nu staram už više polroka a že či by to nemohlo bit aj tim že ona sa teras snaži pred nimi branit alebo čo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:21 Žena Turbínka [2556] Re: pista456
Nevím co myslíš pod pojmem "černé něco", ale ryba je evidentně frustrovaná. Akvárium je čerstváček, nevhodná osádka, není se kam schovat, neustálená rovnováha, zeleně velmi poskromnu - chovala bych se na jejím místě asi úplně stejně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 20:19 Muž pista456 [0]
Fotka k příspěvku chcel by som sa opitat prečo ked dam bojovnicu do môjho akvaria tak jej pod ustami vibehne take niečo čierne a začne nahanat a opkusovat plutvičky ribyčkam.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Dzuda
Cca 3-týdenním už lze podat nalíhnutou artemii. Patentky fakt ještě neee. Do té doby vířníka, mikry...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:14 Dzuda – Patentka
Ahoj, chtěla bych se zeptat, od jaké doby je možné mladým rybičkám (od 1 měsíce) podávat živnou potravu (konkrétně ve formě patentky)? Nebo vůbec jak je to s tím prachovým krmivem, kdy lze přejít na něco "většího", aniž by bylo riziko, že se zadusí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 01:44 betta – betta splendens
Co sa tyka techniky akvaria narazila som na dobru stranku:
www.ryba-betta-splendens.estranky.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2015 12:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Pancho
Pancho napsal: Menit vodu kazdy den? Tak to sa mi urcite nebude chciet. Niekde som cital a dokonca aj predavacka to tvrdila...........
Tak ak sa ti nechce, existuje riešenie
www.masto.sk/…
Predavačkám never, ono svoju úlohu splnili-teda predali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2014 18:42 Yuyana Re: Pancho
To je stejná otázka, jako kdyby ses ptal, jestli neni něco, co by ti umožnilo nosit půl roku stále stejný oblečení, protože... co když se ti nebude chtít vzít si čistý spoďáry? Nebo možná přebalovat děcko jen jednou za půl roku.. to zní jako spousta ušetřený námahy...

Osobně měnim 2x tejdně 100 litrů, zabere mi to pět, možná deset minut. Je to stále jednodušší, než třeba pes. Navíc je rybám jedno, že to udělám až za hodinu, nebudou mi stepovat u dveří a kničet :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2014 16:56 R Muž Silent [5946] Re: Pancho
Voda se prostě měnit musí, protože se ve vodě kumulují odpadní látky a některé ani filtrace nedokáže odstranit. Výměna vody spojená s odkalením není zase tak náročná činnost abys to nevydržel jednou za týden a bez filtrace holt denně. Co mají říkat ti, co mají velké akvária a poctivě mění týdně třeba 100 a více litrů ;-) . Zamysli se nad tím jestli ti ryby stojí za trochu námahy a pokud ne tak se raději věnuj jinému koníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2014 16:49 R Muž romant [27849] Re: Pancho
Měnit vodu každý den, protože tam nemáš filtraci a ta výměna jí nahrazuje. Ve funkčím akváriu, třeba v tom 50 litrovým, kde je zaběhnutá filtrace, kde je dostatečné množství nitrifikačních bakterií, které se postarjí o ten správný rozklad škodlivých dusíkatých látek, je ta výměna jednou týdně dostačující.
Edit: Pokud tě to nebude moc obtěžovat, tak dnes i zítra tu vodu vyměň a v pátek ty ryby běž vrátit do toho obchodu odkud je máš, ušetříš jim i sobě trápení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 16:43 Pancho
Menit vodu kazdy den? Tak to sa mi urcite nebude chciet. Niekde som cital a dokonca aj predavacka to tvrdila ze bojovnice nepotrebuju mat v akvariu filtraciu.
A keby aj si kupim to co doporucujete. 50 litrove akvarium a filtraciu, tak preco mam menit vodu raz za tyzden?? To akoze neexistuje nieco aby som mal vodu stale cistu a menil ju len raz za pol roka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 13:22 Muž JaM [1] Re: Pancho
nejsem sice profik, ale tohle je sotva na jednu bettu a při týhle velikosti výměna vody i jednou denně je málo...betty mají rádi čisto. A živá rostlina by udělala určitě větší radost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 12:59 R Muž romant [27849] Re: Pancho
Tak prvně, vodu musíš měnit denně, přes to vlak nejede, za další ta osádka v tom malým objemu je předurčena k zániku. Buď tam měj jenom beťáka jemuž budeš měnit denně vodu a bude mít teplotu min. 25 st. a nebo si pořiď 54 litrovej set a můžeš tam mít všechny, jiná varianta není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 12:58 Žena Turbínka [2556] Re: Pancho
V první řadě měň denně vodu, betty jsou náročné na její kvalitu a máš to bez filtru. V druhém případě si kup alespoň nějaký 54 l set, protože v téhle louži se betty dříve či později pozabíjí, absolutně nevhodné prostory pro takové ryby!!! A neuškodilo by si pročíst pár článků:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
To v jakém stavu máš teď akvárium nebude nikdy dlouhodobě fungovat ba ani krátkodobě.
V téhle louži prostě budeš muset měnit vodu denně, když si pořídíš větší (pro tyhle ryby min 54 l!) a slušnou filtraci (atman 200 + biomolitan), pak bude stačit jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 12:55 Pancho
Fotka k příspěvku Ahojte, mam male akvarium v tvare gule a mam tam 3 bojovnice (1 samec, 2 samice). Nemam tam ziadny filter ani nic podobne, jedine co tam mam je piesok, maly mostik a 3 umele rastlinky. Mam ale problem s tym, ze strasne rychlo sa v nom zaspini voda (priblizne 4 dni) a je dost spinava na tolko ze tie rybky tam nie je skoro ani vidiet a strasne ta voda zapacha. Viete mi poradit co robim zle, pripadne ako sa starat o to akvarium aby som nemusel vodu menit kazde 4 dni? Dakujem za rady. V prilohe je aj foto akvaria s cerstvo vymenenov vodou.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 20:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 13:38 Žena Lea [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Mám Bettu samici, kamarádka si pořídila párček, samec začal stavět hnízdo, ale hrubost k samici se tak stupňovala, že aby jí zachránila život, hledala jí náhradní domov a tak je u mne. Nikdy jsem betty neměla a těžko sháním podstatnou informaci, kdy jsem se dočetla, že pokud je samice plná jiker a už nebude mít příležitost se vytřít se samcem, jikry v ní zatvrdnou a ona na to pojde. Prý se to pozná podle perličky mezi ploutvemi. Tato samice má mezi ploutvičkami asi ani né milimetr bílou kuličku, jestli je to ono, netuším, pořídila jsem nějakou fotku, ale kvalita není pořádná. Na druhou stranu jsem se tu na fóru dočetla, že samice se těch jiker z těla dokáže zbavovat i sama. Takže teď nevím, co je pravdou a jak by tato situace měla dopadnout. Je to krasavice, byla by jí škoda, ale zpět bohužel nemůže, kamarádka odjíždí na několik dní, takže zpět k samci se v příštích dnech dostat nemůže a já si ho vzhledem k osádce (kvalitní paví očka s opravdu krásnými ploutvemi) pořídit nemůžu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 13:42 JosefVavra Re: LiborSprysl
dnes jedu na letiště budu mít betty od Goldenbetta :-) Koi betty a HMPK gold :-) je to rodiná "farma" v Thaisku a ten pán i jeho dcera jsou fakt borci a jejich rybky od pohledu jsou best , jsem zvědav jak se mě ujmou ale teplotu od začátku budu držet na 27-28c a postupně snižovat na 26c rozmezí několika měsíců :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 04:15 Muž LiborSprysl [9009] Re: JosefVavra
No já jsem pod "nějakým vlivem" smich také topíval, ale už to nedělám...25-26 na tření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 16:45 JosefVavra Re: LiborSprysl
28-29 jen ve vytíračce jinak 25-26c
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 16:06 Muž LiborSprysl [9009] Re: JosefVavra
JosefVavra napsal: tak asi dělám někde chybu a nikdy jsem si toho nevšiml , teplota vody 28-29c , voda měká 150-200 + výluh Atison , krmení samců granulky Hikari a ocean nutrition + mražené patentky,koretry a černý komár + živé odrostlé artémie a cyklop a stejně nejlepší hnízda stavěj DTPKVT,HMPK,PK,GIANT A HALFMOON a nejmenší a nejřidčí mají DUMBO , ještě se tě optám Libore kolik jsi odchoval "ušáků" a kolik znáš lidí kteří je odchovávají ? Zatím s každým chovatelem který je odchovává jsem se schodl na stejném problému s hnízdy a s oplodněním jiker kdy většinou se povede tak 2/3 , jinak chovám jen betty a tak mám i vše přizpůsobené k jejich chovu ;-)
Ty ušaté příšerky jsem teda ještě nepokoušel :-D Tou vodou jsem myslel tu "chemii", která tomu zrovna tomu jednomu samci vyhovuje...Já už teď bety dělám spíš jen z leknutí a po letech, ale byly časy, že jsem jich měl tisíce...Nemám na ně vodu a tak musím míchat a to mne ve velkém nebaví. S betaři už také nepeču, co skončily v Česku soutěže, které mne docela bavily. Ovšem teda takhle brutálně netopím...25?26? Ale to živé je u nich fakt důležité, to jim pomáhá k těm lepším "slinám"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 10:17 JosefVavra Re: LiborSprysl
tak asi dělám někde chybu a nikdy jsem si toho nevšiml , teplota vody 28-29c , voda měká 150-200 + výluh Atison , krmení samců granulky Hikari a ocean nutrition + mražené patentky,koretry a černý komár + živé odrostlé artémie a cyklop a stejně nejlepší hnízda stavěj DTPKVT,HMPK,PK,GIANT A HALFMOON a nejmenší a nejřidčí mají DUMBO , ještě se tě optám Libore kolik jsi odchoval "ušáků" a kolik znáš lidí kteří je odchovávají ? Zatím s každým chovatelem který je odchovává jsem se schodl na stejném problému s hnízdy a s oplodněním jiker kdy většinou se povede tak 2/3 , jinak chovám jen betty a tak mám i vše přizpůsobené k jejich chovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 04:29 Muž LiborSprysl [9009] Re: JosefVavra
To že jikry vypadávají z hnízda je především souběhem několika faktorů. V první řadě má samec problém s tvorbou " slin " na bubliny a pak je to voda a její teplota. Vše dohromady ovlivňuje strava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 23:43 JosefVavra Re: LiborSprysl
tak nevím no , odchovů mám plno a zkušeností taky , teť momentálně mám ve vytíračkách a v akváriích okolo 2000ks od různých forem a dle mého pozorování většinou když stojí hnízdo za prd a jikry z něj pršej pak i odchov je minimální a pokud je hnízdo kvalitní jako třeba u Giantů pak nepozoruji že by jikry šli ke dnu , nejhorší hnízda jsem zatím pozoroval u ušáků i když jsem měl i u nich odchov přez 200 ks , konec konců moje betty si můžeš prohlédnout na burze na Pankráci kam mě je vozí jeden známí , nebo pokud jseš někde od Ostravy pak je bude ode mě prodávat p.Kaňok ;-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=1301