Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:25 HaDaS Re: MrHu
Tak už jsme se shodli 3. Proto to udělej. Jestli Golema zachráníš ? To je ve hvězdách. Každopádně je to to nejlepší co udělat můžeš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2012 17:23 Muž MrHu [300] Re: Golem
20° je málo a taky je špatně, že ta taplota takhle kolísá (6°je veliký rozdíl)...Myslím, že by to chtělo hlavně stabilizovat podmínky (což nevím, jak se ve 2,5l skleničce povede)...:-) A s výměnou vody pokračovat...
EDIT: Zase jsem byl pomalejší...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.02.2012 17:23 HaDaS Re: Golem
Pokračuj v tom, co ti poradil romant. Tu teplotu drž stabilně na 26°C i přes noc. Pochopil jsem, že když nesvítíš, tak ti teplota spadne z 26 na 20°C. To není dobře pro labyrintky, ale ani pro jiné tropické rybky.
Ještě bych dal nějaké krycí sklo. Zaprvé to zabrání rozdílům teplot ve vodě a nad hladinou (vzduch) a za druhé ti to pomůže udržet teplotu. Topítko s termostatem by bylo dobré i do budoucnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   06.02.2012 17:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Golem
20°C je dost málo, chtělo by to udržovat aspoň na 24°C. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:18 Golem Re: romant
Udělal jsem přesně jak jste napsal, ale Golem (rybka) je na tom stále stejně. Je sice teď spíše hyperaktivní, ale břicho má stále bílé a navíc je celá tak trochu více do šeda než před měsícem. Odpoledne, když jsem doma, topím lampičkou na 26°C, ale jinak má kolem 20°C. Akvárko mám vybrané (25l), ale do týdne podle mě nebude. Můžete mi prosím poradit co s tím, jak pokračovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 22:05 R Muž romant [27849] Re: Golem
Vyměnit vodu a posléze i vyměnit to , nebudu psát akvárium, za větší, alespoň 20 litrů. To je podle mě to nejrozumnější co se dá dělat. Tu vodu od teď měnit denně a moc nekrmit, skontrolovat teplotu, alespoň 25 stupňů a dojít si pro to větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 22:00 Golem – Bílé břicho
Fotka k příspěvku Dobrý den. Už měsíc mám samce betty v 2,5l akvárku. Neustále vypadal dobře, ale dnes jsem si všiml, že mu strašně zbělela "brada a břicho". Už není ani tolik aktivní a pořád bourá do skla. Můžete mi poradit, zda to jde vyléčit či co to vůbec způsobuje?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 17:09 R Muž romant [27849] Re: Kat.
Na těch koncích paprsků těch ploutví je vidět, že jsou "užírány", takže léčení se nevyhneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 16:39 Kat. Re: Kat.
Fotka k příspěvku Kat. napsal: Tak přikládám foto aktuálního stavu rybky, když se podíváte je vidět že dolní ploutvičky nejsou stejně dlouhé a je vidět že kousek u pár odpadl !... a foto č 2

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 16:35 Kat.
Fotka k příspěvku Tak přikládám foto aktuálního stavu rybky, když se podíváte je vidět že dolní ploutvičky nejsou stejně dlouhé a je vidět že kousek u pár odpadl !

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:35 Kat. Re: romant
Tohle je foto ještě před nemocí jen pro lepší představu, aktuální foto musím pořídit odpoledne. Vodu měním pravidelně a rybku se snažím nepřekrmovat, akvárko je zakryté, součástí nového akvária bylo právě i krycí sklo, takže teď by snad měly být podmínky v pohodě. Díky za radu ohledně léčiv, tyhle věci Vám většinou při koupi ve zverimexu nikdy neřeknou ... Jinak odpo pošlu foto aktuálního stavu, ploutvičky nám trochu prořídly no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:15 R Muž romant [27849] Re: Katka Zimová
Ta teplota samozřejmě souvisí s tím prostředím, pro bety je dobrý aby to nebylo méně než 25 stupňů, akvárko s živejma rostlinama, plouvoucí mají bety rádi. Pravidelná týdenní výměna 1/3 vody, udržba dna, ryby moc nepřekrmovat, nádrž je dobrý mít přikrytou krycím sklem, může se stát že se nachladí když se nadýchají studenějšího vzduchu. Jnak při tom případným léčení je dobrý dodržovat návody. V případě použití toho Bactopuru bych tu rybku léčil v separé nádrži, protože dojde k narušení biologický rovnováhy a použití ve společenským akvárku by zbytečně vymlátilo nitrifikační bakterie. eSHa 2000 je v pohodě, ta je vůči okolnímu prostředí šetrnější. To jestli je tu rybku nutný skutečně léčit to napoví její aktuální fotka.
Edit: Tak podle té fotky bych léčivo nepoužíval, pouze zajistil ty správný podmínky v nádrži a častěji měnil vodu, to bych viděl jako dostatečný, ale třeba se vyjádří ještě někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:07 Kat. Re: Kat.
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 11:06 Katka Zimová Re: romant
Te mi došlo, že jsem vlastně nepřiložila to foto při koupi, takže přikládám a odpo vyfotím teď ... Já jsem se právě dočetla, že by to mohlo být způsobeno i příliš nízkou teplotou vody, takže jsem pořídila nové i s topítkem, ovšem bohužel díky dodavateli jsem te musela topítko vrátit takže zase jen čekáme. Dříve sem pozorovala i kousky ploutviček (těch červených roztřepených) na dně akvárka, ale teď jsem zatím nepostřehla ani bílou plíseň na ploutvičkách a ani odpad ploutviček. Jinak díky za radu, podívám se po těch léčivech. jinak jako \"hodně rozjetý\" bych to nenazývala, nemyslim si, že by se nějak trápil, žere normálně aktivní je taky a problém při pohybu sem nepozorovala ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:52 R Muž romant [27849] Re: Kat.
Ta hlavní příčina, kdy se problémy s bakteriálním onemocněním objeví je ve špatným prostředí v němž je nucena ryba přebývat, takže pokud pomohlo už ono přemístění do nového akva, tak to o něčem svědčí. Pokud je ryba napadena bakteriální nákazou, tak na spolehlivé se zbavení této je nutné tu rybu léčit správným léčivem(třeba eSHa 2000, nebo Bactopur). Jako další možnost, pokud je to již hodně rozjetý, je lepší jí utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:41 Kat. Re: romant
Pardón, pardón, snad mi hned nebudete trhat hlavu ?! Tady je foto při pořízení a odpo pošlu foto teď. Jinak jak má ty roztřepené ploutvičky tak mu právě začaly trochu odpadat, teď bych řekla že po přemístění do nového se to zastavilo, nebo jsem žádný další výskyt nepozorovala ... Jinak co se týče dalších obyvatel řeším především do budoucna, nejsem debil abych mu když řeším není-li nemocný pořizovala spolubydlící ... ale když už ste si mě takhle našel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:24 HaDaS Re: romant
OT : Aha, tak to jsem nezaregistroval. Díky za ušetřený čas. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:20 R Muž romant [27849] Re: Kat.
Neřeš další rybky, když v dalším vlákně řešíš BRP. Vyfoť tu rybu o který si myslíš že má ten bakteriální rozpad ať se pohnem z místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 10:16 HaDaS Re: Kat.
Já osobně bych tam již další rybičky nedával. Sice mne zajímalo taktéž "vybavení" rostlinkami, ale i tak. Co se krevetek týká, tak by je nemusel samec napadat, ale záleží na několika okolnostech. Jaké je "povahy", jak jsou krevetky velké, jaké by tam měly podmínky co se úkrytů týká (rostlinky atd.). Mladé by jsi ale od krevetek neměla asi určitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 09:57 Kat. Re: HaDaS
Tak jedná se o tohle akvárko :

akvaria.heureka.cz/…

Rozměr je 25x25x30 cm, filtrace, topítko a osvětlení. Myslela jsem, že pro něj bude akorát, ale když jsem ho přendala do akvárka, přišel mi tam zoufale sám. Chovám ještě krevety, ale předpokládám, že Beťák by je bral leda tak jako krmivo a ne jako spolubydlící, což mě trochu mrzí, ale nedá se nic dělat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 09:48 HaDaS Re: Kat.
Prosím dodat rozměr akvária, vybavení a dálší nezbytnosti potřebné k vyhodnocení tvého dotazu. Založit prezentaci bývá přínosné. Nyní nelze radit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 09:44 Kat. – chov Beta + ?
Prosím o radu, mám Betu, pravděpodobně podle mého hrubého odhadu samečka... Nedávno jsem mu pořídila nové akvárko a přijde mi pro něj až příliš moc veliké, tak bych mu tam ráda pořídila nějakou společnost. Poradí mi někdo s kým by si Beťák mohl rozumět ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 11:02 R Muž romant [27849] Re: kikina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:55 kikina – betta
ahoj chtěla bych se zeptat mám doma bettu bojovnici a příjde mi že je jí smutno a chci se zeptat jestli můžou být dvě betty v jednom akvarku....???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 20:02 Muž LiborSprysl [9009] Re: JaničkaN
Ježíš, ani ve skrytu duše by mne nenapadlo, že jste blbá! Ale samců-kraťasů jsem už zažil tolik, že mne to jen napadlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:25 JaničkaN
přidala jsem tam ještě kytky a jednu dekoraci, co jsem tu měla z dřívějších dob...a pustila jsem je tedy k sobě no :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 18:14 JaničkaN Re: LiborSprysl
sorry, ale fakt blbá nejsem ! no je to samice jako vyšitá, i má dole na bříšku tu bílou tečku, plná jiker je, pupek má velký, je hezky napruhovaná a hezky vybarvená...opravdu blbá nejsem, bettky už mám dost dlouho a mám je nastudované, jen se nedařil odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.01.2012 17:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pokud má samice tmavé barvy, tak jse připravenost poznat dá.
Na samici se objeví něco jako příčné pruhy.
Pokud samice dolízá za samcem a nebojí se jej, je vše OK.
Pokud se před nim schovává, je lepší jí dát opět za sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 15:02 Muž LiborSprysl [9009] Re: JaničkaN
Samice připravená ke tření se podle barvy tedy fakt nepozná. Musí mít břicho plné jiker smich Zkus přidat do vytíračky půlku květináče, nebo nějakou trubku menšího průměru. Jseš si jistá, že je to opravdu samice a ne třeba krátkoploutvý samec, když je ta ryba tak pěkně vybarvená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:47 KAKTUS1010
Mýslim že to sa poznat neda samec bude utočit tak či tak... Ak tam maš rastliny tak sa neboj samička sa schova a vylezie ked bude chciet... A ked bude samček spokojný tak ju príjme bez problemov. Neda sa to poznat kedy su pripravený obaja nikdy sa to nezaobíde bez nejakej tej šarvatky... Tak ju pust a sleduj, píšeš že hniezdo ma a ona je napruhovana tak len smelo do toho...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 13:09 JaničkaN – Dobrá rada
Ahoj akvaristi, potřebuji poradit, dala jsem samce se samičkou do vytíračky, zatím jsou odděleni sklem, samec staví nádherné hnízdo, ale dost útočí na samici přes sklo, ta se na něj taky naparuje...ale předtím co tam byla samička, tak na ní útočil a zaháněl jí a orval, tak jsem jí dala zpět do velkého a vyměnila ji za druhou samici...kdy je vhodné je pustit k sobě na vytření? Hnízdo má samec fakt krásné, samička je pěkně vybarvená a asi (dle mého úsudku) už připravená na vytření, ale když je pustím k sobě tak na ní samec útočí...jak poznám kdy můžou fakt k sobě?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 14:43 R Muž romant [27849] Re: Kocajs
Tahle stránka je věnovaná betám, tak se tam mrkni, určitě tam bude spousta informací www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 14:38 Kocajs
Díky moc, teď to je už jenom na mě, snad se mě odchov povede, dám to sem do nádrží asi:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 14:31 R Muž romant [27849] Re: Kocajs
Bude, ale neměj obavy, seženeš to opravdu v každým zverimexu, akvaristice, pet centru atd.
Edit: Až ten bublifuk nainstaluješ, tak s tou výměnou vody ještě nějaký čas pokračuj. Bude to min. 14 dní trvat, než se dostatečně osídlí nitrifikačníma bakteriema a bude schopen plně převzít tu funkci účinný filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 14:28 Kocajs
A kdybych to teda nesehnal tak bude stačit obden měnit 30 % vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 13:17 R Muž Silent [5946] Re: Kocajs
Vzduchovací motorek si musíš dokoupit např. shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 13:14 Kocajs
A ten vzduchovací motorek mám k tomu? Nebo musím koupit zvlášť? Prosím potřebuju poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 13:06 R Muž romant [27849] Re: jendaskapuci
Před pár dny jsme tady řešili krupičku v tom akváriu, který mělo mít 90 litrů, tak konečně víme, že je to snad 40 litrový akvárko. Tu navrženou kombinaci ryb, bych rozhodně nerealizoval. Ten čichavec co tam je, tam taktéž nepatří, je to na něj malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 13:01 Muž jendaskapuci [0] - Živorodky – chování Bety ve smíšeném akváriu
Zdravím,chci si koupit Betu..máme akvárko tak 40l a máme tam čichavce ve stří tak 2let.je dost velký myslíte že by beta mu něco udělala ? kdyby tam byly spolu?nebo máme pořídit více bojovnic aby si čichavce pak nevšimali a všímali si sami sebe??? X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 13:00 Kocajs
A ten vzduchovací motorek mám k tomu? Nebo musím koupit zvlášť? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 12:55 R Muž Silent [5946] Re: Kocajs
Bublifuk je tohle shop.miga.cz/… k pohonu potřebuješ vzduchovací motorek. V každé normální akvaristice by měli být běžně v prodeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 12:49 Kocajs
já bublifuk nikdy neměl nemám s tím zkušenosti..Kde se koupí normálně ve zveráču kde sou ryby ne? A to mám vše už jako dohromady i s molitanem? Sry že se ptám já měl vždycky filtr a přijde mě do 13 litrovky dát filtr že bude silný proud..Chci zkusit odchov.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 00:22 R Muž Silent [5946] Re: Kocajs
Bublifuk by byl na zmíněných 13 litrů ideální. Nejlépe s biomolitanem.
Edit: Roman je rychlejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 00:21 R Muž romant [27849] Re: Kocajs
Zn. Ideál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 00:20 Kocajs
Rozumím, takže kdyby nebyl filtr tak každý den 30 % vody? :) no a stačil by bublifuk třeba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 15:38 Muž MrHu [300] Re: Kocajs
Měla by mít všechno, jako ostatní ryby...filtraci (která ale nedělá silný proud), topítko (25-28°C- já mám vyzkoušených 26°), osvětlení, živé rostlinky (hlavně nějaké plovoucí, jako třeba Riccii)...a pravidelnou údržbu...
Pokud nebude mít filtr, je potřeba často měnit polovinu objemu vody...
A ještě mám takový postřeh - větší akvárium je snadnější na údržbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2012 15:36 R Muž romant [27849] Re: Kocajs
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Ta filtrace nutná není, ale je třeba ob den měnit část vody(30%), čímž se ta filtrace supluje. Když by tam ta filtrace byla tak ta výměna vody stačí 1x týdně.
Chce to nějaký plovoucí rostliny, správnou teplotu, pestrou stravu a dodržovat tu výměnu vody a bude to fungovat i bez filtrace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 15:23 Kocajs – Betta
Zdravím, chci se zeptat jestli Betta potřebuje filtraci...Chtěl bych s jí dát do 13 litrovky byla by tam sama a měla by tam svůj rajon..Tak co potřebuje? Díky moc

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2012 22:51 R Muž romant [27849] Re: j0hny
A nebo ještě jednodušeji. Postačí jenom plovoucí rostliny, to mají bety velmi rády. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 22:44 Muž j0hny [86]
Na rastlinky zabuda cim dalej tym viac ludi. :( Zdroje vapniku tomu tiez nepomahaju.
Pritom by tam stacili uplne 3 kosicky rastlin a ono sa to rozrastie.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58073x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=3951