Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 146 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 08:19 R Muž Mrakoplash [1776] – bojovnice
Koule neni vhodna pro zadnou rybu.
Pokud nechces odchovat mlade tak to nech bejt oni to nakonec zbastej ;-)
Samecek by mel mit aspon dve samicky a hodne zarostle akva, aby se pred nim mely kam schovat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 23:58 Muž [] – :)
no ja som počula že bojovnica je jedna z mala ryb ktore su v guli v pohode ..ale asi ked je tam jeden samec so svojimi samickami ..a nic ine ..este k tomu ako tu tvoju zavrazdil ..kdesi som citala, ze je lepsie mat az tri samicky na jedneho samca, lebo ked ho to chyti je agresivny a ak ich tam nema dost na hranie, tak ich uzenie k smrti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 23:52 Eejka – bojovnice
To je docela zajimave :) ja vim, moc legracni to neni, mne to taky neprislo moc legracni. Mas to jeste zajimavejsi nez ja. Stavet hnizdo bez samicky... Ale znas to, kdyz ji milujes... Neni co resit smich Ale mas pravdu, ze chovat v bojovnici s ostatnima rybama v kouli je hloupe. Vubec chovat jakekoli ryby v kouli je spatne. Byt na jejich miste, tak potrebuju kinedryl smich
A ted vazne, doufam, ze nam nekdo poradi... Jinak dopadnu stejne jako ty ( v akvariu mam totiz jeste spousty potencionalnich napadnic... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 22:02 Muž [] – :)
..no ja som sem akurat nakukla, ze sa spytam na skoro to iste ..akurat to mam este trosku bizarnejsie ..ja mam uplne nevhodne akvarko, gulu a v nom par rybiek, z toho jeden samcek bojovnica, boli dve gupky, dva mecune a jeden prisavnik ..napriek tomu, ze viem ze je to prerybnene, nemam teraz cas davat dokopy nove akvarko a celkom sa im darilo ..do predvcera
az kym si samcek (bez samicky!!!!!) zacal bublinkovat hniezdo a vcera rano mi zabil gupku samicku ..co sa pomylil? :-O ..a vsetky rybky okrem prisavnicky zastrasuje a zahana ..akurat tu prisavnicku si chrani ..dufam, ze si nemysli, ze to je jeho samicka.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 21:36 Eejka – Bojovnice
Muzete prosim nekdo poradit? Jeden den rano jsem se probudila a vsimla si, ze v mem akva si samecek bojovnice zacal jakoby stavet hnizdo. Ale spis to byly jen bublinky v rohu mezi topitkem a stenou akva. Dokonce jsem zahlidla i par jiker a samec je urputne hlidal. Pritom je to klasicke 60l akva, kde zijou i normalni rybicky a ja pri zakladani nepocitala s rozmnozovanim techto rybek. I kdyz o tom, myslim si docela dost vim, proskenovala jsem internet, a vim, ze bych je musela prendat do samostatne nadrze, nevim, co mam delat v okamziku, ze je rozmnozovat nechci. Samecek mi totiz samicku zabil. Vecer jsem prisla z prace a ona lezela dole mrtva. Predpokladam, ze to byl samec... Mam si poridit jeste jednu nadrz nebo se to da resit nejak jinak? Teda samozrejme krome toho, ze je rozesadim :o) Mam v akva totiz jeste jednu samicku...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2006 12:04 filipo – samečci
Většinou mají samečky mezi samičkama ani o tom nevěděj.A tvrdí že to jsou samí samičky (mluvím z valstní zkušenosti) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2006 09:34 Hanka – betty
Ten v poháru vypadal ještě dobře oproti těm v těch plastových 10 cm pidinádobkách...V akváriích mají jen samičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2006 20:26 filipo – bata
Co jsem slyšel tak betty které jsou prodávány v kelímcích tak to jsou starý vyřazení samečkové kteří už nejsou schopni rozmnožování a mohou ti také brzo zahynout. Nejlepší je si koupit samečky kteří jsou v normálním akvárku a nemají tak dlouhý ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2006 18:40 Monča – betty
mám ho už jakou dobu s pavíma očkama a nic. Jen je pravda, že není dobrej plavec. víš jak množit a co pro to udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2006 20:04 Žena azalka [38] – paví očka
Ahoj, neřekla bych, že by byla důležitá velikost nádrže. Spíš ti radím separovat paví očka . Samečci betty jsou k ostatním druhům ryb mírumilovní, ale jak zahlídnou závojnatou formu, může být zle. Být tebou, tak se o očka bojím... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2006 19:50 solem – doba
Samozřejmě než se zaběhne to větší aqa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2006 19:50 solem – betty
No chceš li toho samečka vysvobodit z akvaristiky, tak ti doporučuju ho raději přemístit do 5l láhve s nějakou rostlinkou, o vzduchování neměj strach, to není třeba, hlavně musí mít volnou hladinu a pozor na teplotu vody, neměla by dramaticky klesat pod 24°. Životní prostor bude mít větší než v poháru a i než v té 16l nádrži a myslím že ten válec by ho poškozovat neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2006 18:58 Hanka – Betty do miniakva
Ahoj, chtěla bych znát váš názor: chci si pořídit betty, už jsem si krásného mladého samečka v akvaristice vyhlídla. Je tam chudáček v zavaraninovém poháru...Ja mám ale jen 16 l akva s 2 pavími očky a 2 black molly + 1 ampulárie. Rostlinky jsou tam samozrejme taky. Větší 54 l akva budu mít doma příští týden...Než do něj přendám rybky, mám v plánu ho minimálne 2 týdny zaběhávat. Takže dilema zní - vyslobodit betty ze zavaraninového pohára hned a dát ho dočasně do miniakva, nebo raději možné problémy s přerybnením neriskovat ?
:-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2006 00:03 Kvítko – ?
Jak to teď vypadá? Vytřeli se?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2006 09:52 Muž [] – beta
jsou zaplněné dal jsem jim tam plovouci rostliny předtim jsem použil polistiren ale hnízdo nevidrželo tak teď snad už jo.teplota 27 stup.filtr molitanový jsem nechal lehce bublat. akorát samce otravuji samice a on je odhání.Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2006 08:20 solem – hnízdo
Ne nedávej je tam, měli by se ti vytřít v akváriu, zbytečně by jsi riskoval, že by jim podmínky v té 10l nevyhovovali a tím by mohlo dojík k úplnému nezdaru a ještě by to mohlo požkodit samičku. Jsou samičky zaplněné jikrami?(tlusté)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 21:08 Muž [] – beta hnízdo
díky za radu .28 stupnů a tu 10 litrovku mám už připravenou.hnízdo se mu malinko rozbouralo tak bude stavět znova.nemám je dát do ty 10l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 16:33 solem – zmatek
no nevím jestli to z mého návodu pochopíš přidávám osnovu:
1. Hned připrav tu nádržku, ať se co nejvíce orazí voda
2. Průběžně kontroluj hnízdo, hlavně bacha večer a ráno
3. pořemýšlej jak jim tam budeš vzduchovat a topit( musí mít relativně vysokou teplotu)
4.Jakmile uvidíš jikry v hnízdě tak ho přemísti do připravené nádržky, neboj se že propásneš správnou chvíli máš na přemístění nejmíň 24h

Kdykoliv napiš kdyby jsi něco potřeboval, můžeš i na email. Kolik máš stupňů v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 16:26 solem – to tom
Myslím že jsi úplný začátečník a než abys zakládal vytírací nádrž tak radši udělej tohle: Vem tu deseti litrovou nádržku a napust jí ze 2/3 čerstvou vodou a 1/3 vodou z akvária( sloupec vody 10 cm) dej tam nějakou plovoucí rostlinku(třeba jí zatiž) a připrav si nějaké topítko. Betty nech ve velkém akváriu a občas kontroluj to hnízdo, až se tam objeví jikry, neboj to poznáš, tak vem talířek(pokud se necítíš na talířek tak na tvrdo skleničku) a naber jen to hnizdo s těma jikrama a dej ho do té připravené nádržky(tu čerstvou vodu raději převař než jí tam dáš, zbavíš se tak rychleji chlóru, kdyby se náhodou vytřeli třeba už zítra tak ať to není pro ty jikry taková hrůza). Není to ideální způsob, ale myslím že s ohledem na tvé ryby a na to že i malý úspěch bude lepší než kdyby to vůbec nevyšlo tak to udělej tak jak jsem ti řek, já tak poprvé odchoval čichavce modrého.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2006 12:17 Muž [] – beta hnízdo
Ahoj mám samce a 2 samice v 50l akva s nima tam mám 2 panceřníčky kropenatý a ancitruce.Samec stavý hnízdo,mohu je nechat s těmi ostatními nebo je mám přelovit do 10l akva "není pozdě když samec staví hnízdo cca. 10cm v rohu akva.Amám je dát obě ty samice do 10l.Díky Tom ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2006 20:56 Falcon-554 – 1 samec
Možná jsem se překoukl, ale nepořizuj si více jak 1 samečka ... jsou ke svému druho teritoriální na maximum a tak dlouho by se "řezali" až by pošli oba ... Občas se do jednoho akva dávají 2 ale jen aby si "otrhali" ploutve a pak se včas jeden z nich vyndá - poté těm otrhaným narostou ještě krásnější ploutvičky!!! Tak jsem to pobral od velkochovatele, tak předávám. Takže jen 1 samce!!!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2006 19:36 Muž Hugo [8] - Cichlidy – betta
ahoj bettu bych ti rad doporucil.mladi sameckove stoji podstatne mene.ale v tech cenach se vubec nevyznam ,ja je kupuji za 10kc od kamose sou od neho mnohem zivejsi a musim k nemu mit minimalne tri samice kdyz mam dve samice tak mi je vzdy uhoni -je tak zivy.tak nevah a porid si ji ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2006 07:45 Mrakoplash – samicky
Oni ani nemuseji byt dve kvuli treni ale co pisou tak kvuli rozptyleni pozornosti samecka, proste aby neprohanel jen tu jednu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2006 20:45 neo – dodatek
A ještě bych dodal že ty samice ani nemusí být 2 mě se tře zatím jen s jednou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 20:28 Žena Mája [40] – Není zač!
Nejlepší je tak kolem 3-4 cm bez polutví,jo 12 l ta postačí,pokud teda bude jen pro něho tak určitě,tak ať se jen daří ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 20:12 Hanka – betty
Díki :-) Kolik asi cm má tedy mladý bettínek? Mám pro nej přichystaný 12 l akva - postačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 19:57 R Muž Mrakoplash [1776] – betty
Vsude pisou ze jsou mensi a maji kratsi ploutve kdyz jsou mladsi ;-) vice o Betty je na betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 19:56 Žena Mája [40] – ploutve
Rozhodně,hlavním znakem mladého Bettáka jsou kratší ploutve k tělu ano To rozhodně,no měl by být čilejší a mít zájem,a ty ploutvičky,aby neměl nijak potrhané a ani slepené a aby byl krásně vybarvený,no v těch akvaristkách můžou působit,že jsou většinou takoví smutní,ale taky Bettáci,oni jsou docela pomalí v plavání a takoví hodně zamyšlení,takže to trochu klame ano Ale v těch neudržovaných akvaristikách,tak to se jima ani nedivim ne ne Většinou jsou ale smutnější taky v těch mini akvárkách,ale pokud na sebe vidí,tak mají čím zahánět nudu a aspoň přes sklo mezi sebou bojovat,jestli bys ještě něco potřebovala,určitě se ptej,zatím se měj krásně a ať se daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 19:47 Hanka – betty
Ahoj Majo a jak poznám, v akvaristice mladého beťáka? A jak se má chovat? Většinou mi přpadají takoví smutní, bez života, i když jsou jinak mocmoc krásní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2006 11:44 Žena Mája [40] – Betta
Ahoj ahoj !Betta je na chov docela nenáročná a v akvaristice jsou její ceny tak od 50-100,- Kc,má ráda vodu kolem 25-27°C,filtr,pravidelnou výměnu vody,jestli budeš chtít rozmnožovat,tak alespoň 2 samice,chrání si svoje teritorium,jo k snědku má ráda všelijaké druhy a značky vločkových krmiv,pro ni je dobré taky Tetra Betta od Tetry pro její ploutve,pak jí chutnají daphnie,teda aspoň té mé,taky patentky a nebo taky koretry.Jo a má ráda hodně úkrytů na hladině mezi plovoucími rostlinami a protože má labyrint a dýchá s jeho pomocí taky atmosférický vzduch,tak je lepší krycí sklo a mít akva jím zakryté,aby se moc nelišila teplota nad akváriem a ve vodě v akvárku,nemaj rádi nad akvárkem průvan.No tak snad jsem Ti s něčím pomohla ano Jestli chcěš můžeš kouknout do nádrží na tu moji Bettu.Tak se zatím měj moc hezky,ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2006 20:58 pcword – Beta bojovnice
Mám dotaz chci si pořídit Bety bojovnice ...jak jsou náročné..případně za kolik se dají sehnat ..tedy kolik stojí v normálním solidním obchodě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2006 19:01 neo – ...
Dnes jsem se vratil z vyletu a kopa malých bett. No doufám že se to bude vyvýjet tím pravým směrem a že se jich co nejvíce dožije dospělosti. hmm hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2006 13:30 neo – roszplavat
Zítra by se měly rozplavat. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2006 07:43 neo – jj
Vypadá jako jikra s ocasem. Hned po vykulení!! tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 22:04 Buri – poter
Cerstve vyklubanej poter jsou mrnavy nitky. Kterej ale rychle roste, pokud ma vhodne krmeni. Hlavne hodne jemne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 19:24 Muž Hugo [8] - Cichlidy – stranky
ahoj neo tady je vse napsane www.betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 19:14 neo – dalsi dotaz
A jak jsou asi velké čerstvě vyklubané betty??
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 13:08 Buri – Treni
Moje betta se vytrela po tydnu a asi trech dnech znova. Celkem fofr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2006 06:36 neo – To solsem
A prosímtě za jak dlouho se bude samice schopna zase vytřít??
Jinak samec hlídá jikry opravdu peclivě. mějse a hodně zdaru!! tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 20:56 solem – to neo
to je jasné.:) Myslím že i poťer to ocení, ale zatím mu bude stačit těch 25l všem, nezapoměň snížit hladinu na 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 19:23 neo – ..
No přiznám se mám akvárií víc (tedy malých) 4 akvária z toho 3 jsou prázná. Stačí koupit elementkový filtr(topení mám ještě 2 ks) Přijde mi že když je v každým aku mín rybek, věnuju každé mnohem větší pozornost. Tedy je rozdíl medzi 100 rybama a nebo 4x25 ne?? tone
myslím tím potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 19:22 solem – později
Později si dávej hlavně pozor na to období kdy se jim vytváří labyrint(4 týdny po vytření) musíš je zase začít krmit jemnou potravou jinak o ně přijdeš, rostlinku tam nějakou měj, ale ne moc, kdysi mi to docela zarostlo a měl jsem z toho jednoho velikého čichavce, všechny ostatní v té džungli vylovil, ale nějaká rostlinka ti pomůže s rovnováhou, bacha na překrmění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 19:19 solem – betty
Předpokládám že jsis přečetl co sepíše v atlase, jinak ti doporučuju najít, je to tak měsíc co jsme se bavili o výživě potěru labyrintek( tedy i bet) Hlavně odlov samice, já odlovuju i samce, pak to jde špatně, zaveď vzduchování a začni schánět větší nádrž ve 20l 200 rybek nevypipláš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2006 16:59 neo – Betty
Ahoj ve spolek. Konečně jsem sehnal 2 samice betty. Hned po 2 dnech se mi ve 22l akvárku vytřeli. No problém je že s výtěrem bojovnic nemám žádné skušenosti, chtěl bych vás tedy poprosit o nějaké ty rady a tipy. Všem předem děkuji!!! :-) :-) :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2006 10:08 neo – krmení
A pamatuj: Potěr je třeba třídit protože roste nestejnoměrně a starší brácha ti klidne sežere mladší ségru, Dále je třeba krmit velmi jemnou potravou jako jsou trepky. Další věc je že kolem 4 týdnu života jsou obzvláště nachylní k zadávení jelikož jim v té dobe dorůstá přídavný dýchací orgán-labirint. Hodne uspechu!! ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2006 07:59 Buri – zaver
Tak doma uz byl vykulenek poter, koupil maly akva 12l mensi nemeli a motorek od atmana 7500. Poter jsme prelovil pomoci nizke sklenky a ted uz plave v sam. Udajne pomoci kelimku nebo sirsi plitke slenice se da prelovit cele penove hnizdo aniz by se rozpadlo. Ted uz jen budu cekat co se vyklube z poteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:53 Buri – Jdu pro to
No tak vsem dekuji za rady. Cas se naplnil jedu koupit mikro akva a kompresorek.
Jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:50 Buri – prelov
Me take ne, vcera se kousek hnizda oddelil tak jsem ho zkusil priblizit k puvodnimu a neslo mi to dost dobre oddelat ze sterky kterou jsem to delal. Navic si myslim ze bych prisel o hodne jiker. Necham je vyulit a pak je premistim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:47 Ka-i – přelovování hnízda
Mě se to přelovování hnízda nazdá......... no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 15:21 Ka-i – aha
aha to jsem si zase jednou nepřečet celej text smich smich smich

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [146] 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=7251