Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 145 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:05 Rybous – samci
ty tam máš dva samce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 16:02 Potkan – Bojovnice
Mám párek bojovnic, neustále se perou už mají dotrhané ploutve a samička dokonce vyškublí kus masa.
Proč se perou? Pochopil bych kdyby samec mlátil samici ale oba?
Vyvrcholilo to tím že se rvali a vyskočili z akva co mám dělat? ne

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2006 19:23 neo – FilaHK
Samice není dobré chvovat spolu se samcem a zpomínal jsem to tady už hodně krát, že je samec nahání je normální a proto je dobré mít 1-3 samice. Jestli ale budou mít moc dorvané ploutve doporučuji je separovat. jak velké máš akvárium? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 16:54 Zuzka a Tomik – Nakup bojovnic
Zrovna dneska jsme si koupili parek za 65,-Kč
Dostali jsme vánoční slevu=:)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2006 22:53 R Muž Mrakoplash [1776] – .
Tak predpokladem je hodne ukrytu, tj co nejvic kytek i plovoucich. Samicky sou rychlejsi a kdyz se maji kam schovat neni problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2006 20:40 FilaHK – prozba
Ahojky lidičky.Mám jeden problém.Pomůže mi s ním někdo???Mám samce Beta Bojovnice a když k němu dám i dvě samice,tak se bojím,že jim ublíží,protože je nahání a chce je pokousat.Má na to někdo nějakej tryk?budu vděčnej za každou radu.Předem mockrát děkuju.
můj e-mail je : fila.filahk.cz@seznam.cz

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 17:11 katkus – labyrintky
Jo, to staví, ale jestli bylo postavený i u něj, to už nevim.Od té doby co mám akvárium z něj musím všechno o rybičkách páčit. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 17:09 Muž tona13 [1] – Těhotná Betta
Z této debaty musí být trošku soudný akvarista v šoku. Co třeba, že samci labyrintek staví na hladině pěnová hnízda ?!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 13:01 katkus – jvfihjubf
Jib měl čichavce zakrslé ,,red" a měl dva samotné samečky.Pořidil k nim ,,těhotnou" samičku, tedy samičku s větším bříškem, vypadala, že asi něco bude.Asi za tři dny Jib oběvil pidi rybičátka.A druhý den už nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:26 Eejka – jikry
Betta ma maximalne jikry. Ty sice muze vypustit, ale dokud je samec neoplodni, stejne z nich nic nebude...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:16 maliman – :)
Já myslel jako ,že když už má jikry v břiše. Tak to jí něco vyprovokovalo(sameček). A teď když jsem s ní nekoupil toho samečka na ,kterýho letěla, jestli ty jikra i tak vypustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:15 Lucík – radsi
radsi si o ni neco precti rybicky.net/atlasryb/bojovnice_p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:14 Lucík – tehotna???
Pokud vim tak bojovnice tehotna byt nemuze neni to zivorodka.....nebo jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:04 maliman – Těhotná Betta
Co mám dělat když jsem si už s akvaristiky přinesl těhotnou bojovnici??
Je možné odrodit a odchovat mladý bez samečka?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 18:03 neo – ploutev
Májo ta ploutev mu doroste i kdyby mu upadla celá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 17:06 Žena Mája [40] – nemoc-aduska2004
je to bakteríální rozpad ploutví, musíš to začít léčit, ale jestli z té ploutve odpadlo moc, tak už mu moc nedoroste, jen malinko.Přeju ať se uzdraví ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 17:00 katkus – aduska2004
Asi to je nemocí.Podle knížky to můžou spůsobit bakterie,nízká teplota vody nebo znečištění vody.Nic víc zatím nevim. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 16:51 neo – ..
U mě to bylo stejně tak a ted mám samce oddělené. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 15:18 Žena Rypka [12] – neo
ten môj je pri kŕmení DOSŤ pomalý a ostatní (gupky, molly) mu to zčasti zjedia a plné bruchá majú oni, nie on :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 15:05 neo – rypka
Nevím jestli zrovna zrcadlem ale krmit kvalitní potravou a do sytosti. Zrcátko ale můžeš taky zkusit. Já mám samce který má skoro rok a ještě mu nenarostly pořádné ploutve. ;-) :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 14:55 Žena Rypka [12] – neo
neo, díki. Ten môj má podľa chlapíka, čo mi ho predal 9 mesiacov a nemá ich moc veľké, takže ešte porastú dúfam. Je treba ho nejako stimulovať - napr. zrkadielkom? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 14:27 aduska2004 – bettynka
Achojky lidičky,potřebovala bych poradit.....asi před týdnem jsem zjistila, že se mému beťákovi začínají trhat ploutvičky....a dneska jsem našla kousek ploutvičky na dně akvárka, prosím poraďte co s tím:-(((((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 14:14 neo – ploutve
Bojovnicím rostou ploutve do 1-1,5 roku. Není to ale pravidlem protože rostou dost nestejnoměrně. CCa v šesti měsících jsou pohlavně dospělí a maximálně do této doby by se měli separovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 13:56 katkus – betta
já mám beťáka.Je moc hezký.Když jsem přišla do obchodu, měly tam asi dvěstě různých beťáků.Udělala jsem nejdřív výběr jen na modré.Bylo jich tam asi padesát.Potom na hezké modré co byly aktivní.Bylo jich dvacet.Pak ty co se mi extra líbili, byli tři krásní beťáci.Postavila jsem jejich krabičky na sebe.Jeden asi usnul nebo co.Druhý se rozhížel jako že neví co má dělat.A třetí- v té malé půl-litrové krabičce skákal nad hladinu ai pět cm vysokou, a byl dost aktivní.Pak se na mě podíval a teď už spokojeně plave v akváriu.Když k němu připluje blízko nějaká ryba, dá od sebe žábry a nafukuje se.Dělá se větší aby se ho ta ryba lekla.Na sekernatky to platí, ale čichavci modrý si na něj docela dovolujou.Teď už moc ne, ale asi před týdnem jsem přišla k aakváriu kde beťák byl nacpaný v rohu akvária a schoulený do dvoucentimetrové kuličky.To čichavec.Byla jsem naněj naštvaná, že málem šel na noc do kbelíku, ale nakonec jsem jen zaťukala na sklo a řekla jsem mu aby toho nechal, ale on si myslel, že to ťukání znamená, že bude večeře.Při krmení odháněl všechny rybičky. Je to drzý čichavec.Myslí si že je v akváriu největší, teda myslel si to, protože pak vyplul zpoza filtru peřovec.Čichavec si vzal centimetr a když zjistil, že peřovec je o dva centimetry větší než on, vzdal svůj boj o krále akvária.

PS: beťák mě stál asi 75 korun.Ještě si to ověřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 10:27 Žena Rypka [12] – betty
Do kedy (do akého veku) bojovniciam rastú plutvy? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2006 10:23 neo – informace
Rozhodně nekupujte samce s popiskem u nádrže XL protože se jedná o staré vyřazené samce z komerčního chovu který prostě chovateli již nevyhovoval (malá plodnost, přestal se starat o jikry) Nejlepší samci jsou s mohutným tělem, samice se vám vitře i když je jikrami zaplněna minimálně ale jiker bude samozřejmě méně. Voda pro nejlepší kondici by se měla pohybovat kolem 28-30 °C. Chemizmus vody je téměř zanedbatelný ale celková tvrdost by neměla přesáhnout 10dkh. Jikry zdravě zrají v měkké vodě a oplozené jikry poznáte podle nažloutlého zbarvení. Plůdek se líhne do 32 hodin ale to závisí od teploty. Nejlepší je mít v nádrži s potěrem štěrk nějakou rostlinku a spoustu malých okružáků kteří žerou řasy a zbytky krmiva a navíc z jejich trusu žijí nálevníci kteří jsou loveni mladým potěrem bojovnic.
Vyčerpávající informace, snad sem někomu pomohl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2006 10:12 Buri – Betta
Barevne spektrum Betty Splendens zalezi hodne na rozmanitosti stravy a vnitrni pohode ryby. Pokud nejsou vyhovujici podminky pro chov neni mozno dosahnout vystavnich barev. Dalsi faktor je kvalitni a ruznotode krmivo jak jiz jsem psal na zacatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 12:59 Žena katunka [158] – vašek

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2006 16:43 vik-a – uf
uf. uz mi zacala papat! inac by som sa asi zbesnila. najprv zacala pomaly ochutnavat a potom, zacala tie vlocky na hladine uplne chnapat. teraz uz sa ani tak neboji. vtedy bola skryta pod filtrom. ale uz je skoro stale pri hladine.

Dakujem za pomoc! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2006 16:36 Žena azalka [38] – granulky
Dávám jim granulky Dajana nebo křupky Tetramin a žerou i zelený tablety pro pancéřníčky (sameček). Moc si nevybírají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2006 16:28 Eejka – papani
Davam jim susene artemie, mrazene patentky pak takove male cervene kulicky Hikari betta bio-gold. To jim docela chutna. Ale je pravda, ze ti moji zbasti cokoliv, kdykoliv :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2006 20:53 Muž [] – bojovnice
ja ji krmim čimkoliv třeba mraženyma patentkama někdy ji dám živé nitěnky a vločky mi taky z nouze žere palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2006 16:59 vik-a – bojovnice
cim krmite bojovnice. Co im velmi velmi chuti. ja ju mam novu a iba teraz zjedla asi 1vlocku. Co im uplne uplne chuti??? :-( :-( :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2006 07:17 R Muž Mrakoplash [1776] – Betta
tak urcite si neporizovat Bettynky a Rajovce ;-)

tady jsou pekny stranky o Bettynkach o chovu atp ;-) betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2006 21:59 ToiToi – Co mam udelat kdyz tak strasně chci
Co mam udělat když jsem uplnej začátečník a chtěl bych chovat Bojovnici pestrou. NAADHERA hmm rybicky.net/obr/s/20.gif
hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 19:39 Eejka – azyl
No, nakonec jsem ji dala pryc. Mozna to je predcasne, ale chudinka se krcila u skla, vypadala jako mrtva, strasne oskubana... Je fakt, ze kdyz jsem ji dala do normalniho akva, tak se ma zase cile k svetu, tak jsem to asi moc uspechala... Jen ta oskubanost ji zustala ;-) Zkusim to udelat naopak. Nejdriv tam dam ji a pak teprve samce. At si tam zvykne. I kdyz to jsem asi mela udelat na zacatku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 15:51 neo – ..
Ja mel 10l v nem kořen a nic žádné dno žádné kytky a 2 samice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 18:24 Eejka – bojovnice a jikry
Jeje. Moc dekuji. Jak moc velka je pravdepodobnost, ze mu tu samici uhoni k smrti. Je to jen 17l vytiraci akva, ale maji tam rostlinky, koren a jeden kamen. Fakt vypada hodne oskubane a mam o ni strach... Za jak dlouho se vlastne vytre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 17:56 neo – eejka
To poznáš takové 1mm velké jikry a jsou nažloutlé což je výrazně liší od bublinek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 17:08 Eejka – jak poznat jikry?
Tak to vidis, neni to vhodne, ale kdyz jsem se na to ptala ve velke akvaristice v Praze, v jednom nejmenovanem obchodnim centru, pan prodavac mi odpovedel, ze v techto nadobach muzou byt vlastne porad, ze jim to nijak neskodi. Neboj, souhlasim s tebou. A prave proto, jsem koupila 17l nadrz, malinko zaridila, aby tam aspon neco mely, tzn. sterk, kamen a koren a nejake rostlinky a ted uvidime. Uz mi ji zacal pekne nahanet a vypada trosku oskubane... Jak vlastne poznam, ze uz samicka nakladla jikry a muzu ji dat pryc? Nejak to mezi tema bublinkama nerozeznam. A bojim se, aby mi samicku neuhnal k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2006 19:31 Hanka – eejka
Ne, vhodné to není, četla jsem na jednom webe, že by měli mít dost prostoru pro plaváni, alespoň 20 l vody, podle mně v těch akvaristikách vyslovene trpí jestli je někdo velice rychle nekoupí... úplne strácejí svou vitalitu chudáčkové.... :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2006 00:06 Eejka – betta a sklenena kostka
Aha, tak to dekuji za radu, akorat nevim, kam ho chudaka dat. Dalsi akva nemam a dat ho do sklenice... I kdyz v akvaristikach jsou k videni tach malych sklenenych kostkach. Budu muset zitra jit neco koupit. Jak vlastne se samec betty muze takto prechovavat v techto malych nadrzkach? a je to vubec vhodne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2006 18:38 neo – ...
Já dávám do tření (10l) akvárka ryby tak, že je den před tím nechám v lahvích vedle sebe aby byla samice redy a trochu si zvykla. Následující den proběhne tak že do třecí nádrže nejprve vypustím samičku a asi za 3 hodiny samečka aby se samička dříve aklimatizovala. Není dobré když dlouhodobě chováme dohromady samice a samečka protože je stejně dříve nebo později užene. A k těm gupkám, jednou jsem dal do třecí nádrže párek gupek 2 samice betty a jednoho samce(byl obzvlášt agresivní proto dvě samice) no samice betty začala prohánět samce pavího očka. Podařilo se jí ho dohnat a zakousla se mu do hřbetní ploutve, držela se ho asi 10 sekund. Paví očko se kroutilo ale betta mu ukousla celou hřbetní ploutev a proto betty+gupky ee. ;-)
Po to co jsem onemocněl bettománií mi přibyli 3 akvária které jsou momentálně přepráskané asi 4-mi stovkami mladých bett od 3mm do 1,5cm ze 3 výtěrů. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 13:04 Muž [] – mhm
potvrdzujem ..ja mam este jedneho gupkaca a ten ma zahadne okusanu chvostovu plutvu snad odkedy som ich dla do akvarka ..bojovnik bol spociatku mierumilovny ..ale myslim ze je to jeho praca
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 11:24 Žena azalka [38] – závoje
Podle dostupných informací by se betty neměly dávat do jedné nádrže s jinýmu druhy v závojnaté formě. Někdo tvrdí, že to nevadí, ale evidentně je to různý. Takže já myslím, že ke gupkám žádný bettí samečky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 09:01 Eejka – zase samicka minus
No jo, sezerou. Ale ja mam zase dneska po ranu jednu samicku minus. Samicku paviho ocka :-( Tu nejvetsi a nejplodnejsi... Zacinam premyslet, jestli mu nahodou nekrivdim a chyba nebude uplne nekde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 08:53 Hanka – Bojovnice
Mužu mít samečka betty v akva (53 l) i bez samičky? Krome jeho tam plánuju ješte 3 gupky a 2 black molly, pozdejc možná rázbory nebo nejaké tetry. Dííík. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2006 08:19 R Muž Mrakoplash [1776] – bojovnice
Koule neni vhodna pro zadnou rybu.
Pokud nechces odchovat mlade tak to nech bejt oni to nakonec zbastej ;-)
Samecek by mel mit aspon dve samicky a hodne zarostle akva, aby se pred nim mely kam schovat .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 23:58 Muž [] – :)
no ja som počula že bojovnica je jedna z mala ryb ktore su v guli v pohode ..ale asi ked je tam jeden samec so svojimi samickami ..a nic ine ..este k tomu ako tu tvoju zavrazdil ..kdesi som citala, ze je lepsie mat az tri samicky na jedneho samca, lebo ked ho to chyti je agresivny a ak ich tam nema dost na hranie, tak ich uzenie k smrti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 23:52 Eejka – bojovnice
To je docela zajimave :) ja vim, moc legracni to neni, mne to taky neprislo moc legracni. Mas to jeste zajimavejsi nez ja. Stavet hnizdo bez samicky... Ale znas to, kdyz ji milujes... Neni co resit smich Ale mas pravdu, ze chovat v bojovnici s ostatnima rybama v kouli je hloupe. Vubec chovat jakekoli ryby v kouli je spatne. Byt na jejich miste, tak potrebuju kinedryl smich
A ted vazne, doufam, ze nam nekdo poradi... Jinak dopadnu stejne jako ty ( v akvariu mam totiz jeste spousty potencionalnich napadnic... :-(

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [145] 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58055x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=7201