Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 143 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:14 Verunka
Taky mám bojovnici, samečka i samičku...taky se mi prali, měli potrhaný všechny ploutve, ale pak to přestalo...je to něco jako namlouvání, prý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 15:34 Anonym
To je dobrý nápad, asi to taky zavedu, že na jednu stranu akvárka vysadím rostliny, které budou dosahovat až k hladině. ;-) Napadlo mi, jestli se mi ta hladina nekazí kvůli tomu, že mám akvárko otevřené, ještě jsem se bohužel nedostala k tomu, abych nějaký kryt koupila. Možná do něj padá prach a jiné nečistoty, a proto se hladina kazí. Mám ještě jedno akvárko, větší, 120 litrové s krytem a nikdy se mi takový povlak na hladině neudělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 15:08 Hop
Já to mám tak,že část akva je hustě zarostlé stonkovými rostlinami až k hladině.Hladina se mírně pohybuje,tam kde jsou rostlinky,stojí.Lze využít i plovoucí rostliny.Nejspíš máš slepou hladinu,která vadí především esteticky.Buď zmírníš pohyb hladiny nebo musíš počkat,až se změní podmínky a povlak se přestane dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 14:48 Anonym
Díky, ale to nevím, jak to provést, protože mám teď starosti s vodou. Na hladině se mi dělá jakýsi povlak a nevím, jak se ho zbavit. Jediné co zabírá je filtrování. Když se hladina pohybuje, povlak se mi netvoří... Jak to jen udělat??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 14:45 Hop
A hladina by měla být co nejklidnější a na hladině nebo u hladiny by měla být rostlinka,ať mu to drží po hromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 13:42 Anonym
Díky, to zkusím... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2007 13:39 Muž Jura23 [6]
Ahoj. Zkus zvýšit teplotu vody na 27-28stupňů a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 13:33 Anonym
:) No a co dělat? Samec si jí vůbec nevšímá a ani trochu se nemá k tomu, aby stavěl hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 12:56 Muž Sprachys [48]
jj betty nejsou zivorodky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2007 12:42 Hop
Těhulka těžko!Je plná jiker! ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:43 Anonym
Fotka k příspěvku tady je ještě jedna fotečka...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:40 Anonym
Fotka k příspěvku Ahojík, můžete mi poradit? Je tahle samice Betty těhulka? ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 21:29 oldkiwinka
no ted ma samička čichavce šedého nějaký bílý flek na ploutvy-ale na krupicku to nevypadá.tak nevím,nechci riskovat.muzu to zkusit?ta samička je jinak ok.a ma nejaky trepeny ploutve,protoze ji prohani samecek,at kje to mozna tim.nevim,poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 21:16 neo
Mám new akva 300l čístého oběmu, fakt good! smich zatím tam plavou jen 3 tlamovci, a nejake ty gupky (krmení) ale brozo dokoupím osádku, za chvilku bude ještě jedno, chtěl bych tam dát piraně tone Mám domluvené hejno asi 6 ks, tak se chci zeptat na pozdějš realizaci... :-) neumím si totiž představit, jak a čím to krmit... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 21:13 neo
no nevím jak s tema cichavcema ale jinak nevadí.. klidne to zkus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 19:42 oldkiwinka
jo a hodí se jeden mezi tetry kosočtverečné, dánie pruhované, pancéřníčky albíny,ancistrusy - zatím malí, 1parmicku nádhernou a 3 čichavce šedý?chtěla bych si ho pořídit,ale nevím,zda můžu do 85 litrového akvárka ještě vůbec nějaké ryby pořídit.díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 17:48 Žena Mája [40]
Joo, samičky se samečkama nemůžou být dlouho spolu, ty samce otrhají...teda...v hodně případech je tomu tak, no jak říká neo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2007 16:41 neo
jinak samice nechovejte se samcema trvale!!! orvou vám je časem, a do tření jen 1 samičku, samec se pak neumí zaměřit na jednu a tření je zbytečně dlouhé, nemuásí se ani podařit... dostatek ukrytu - 1 samička postačí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 16:39 neo
Každý kdo je má jem má otrhané, když jsou mírnějčí nátury, tak u toho zustanou ale když jsou to takoví pitbulové jako mám já, tak nevím nevím.. vyhledávají souboje, a když dominantnější samec bude potkávat poraženého samce, myslím že by s nim pěkně zatočil hmm 2 sami - stejná nesmyslnost jako souboje betty splendens :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 14:02 Lori
Tak já mám doma jednoho samečka beťáka v 6,5 litrovém akvárku a musím říct ž evřele doporučuju.Nepotřebuje jich ani víc,je krásný, hraje si jen s fotbalistů co sem mu tam dala :-D vždycky se semnou dívá na počítač na filmy smich ale dva bych si asi nedovolila koupit-max. fakt 2 samičky, ale jednu v žádném případě...
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2007 20:53 Muž Norton [109] – co k bojovnici?
Ještě mám vyzkoušené parmičky zlaté. Viz. má 45tka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2007 20:48 Delfínek – rybky
Ahoj,nevim jestli ti pomůže(rači se ještě někoho zeptetej) :-) tak u nich prý můžeš mít neonky černé,fantomy červené,parmičky krasoplutvé......to je všechno co vim spim :-D :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2007 17:19 Anonym – Co k bojovnici?
Ahoj, zakládám 54l akvárko (moje 1.). Chtěl bych tam mít:
1× samec bojovnice pestré
2× krunýřovec
a chtěl bych k nim ještě tak 4-5 rybek jednoho druhu, nejlépe nějakého, co má šanci se tam rozmnožit (jestli vůbec nějaký druh, který by bojovnice nesežrala, je.)
Původně jsem tak chěl pancéřníčky, ale pak jsem si přečetl, že jem vadí ostré dno (sice to moje dno zas tak ostré není, ale přece jenom...).
Dík :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2007 15:05 Žena Mája [40]
Já tedy nevím o žádné takové vhodné rybičce, ale myslím, že sám se necítí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2007 14:13 Minotaure
Uz jsem to zkusila a zatim me nekousl, ale zvedave plave kolem. Je mi lito ze je tam tak sam.... Nevite o nejaky rybicce, ktera by tam mohla byt s nim a nehrozilo ze se vzajemne sezerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2007 14:29 Žena Mája [40]
No popravdě, já bych ji tam nestrkala... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2007 21:37 Minotaure
Tak ctverzubecek uz je taky pritulnej. Ale jemu se tam ruku trochu bojim strkat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2007 20:26 neo
rybky které si vychováš, nebyly chytané do rukou a tudíž se ruky nebojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2007 10:22 jana.nova – Pavouni - tuleňové
Moje paví očka jsou vyloženě tuleňové, obzvlášt když krmím tabletou. Ještě než ji stačím přilepit na sklo, zobou jí přímo z ruky. Při sázení vyhrabaných rostlinek plavou kolem, ozobávají mi ruku a nechají se pohladit ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 22:32 ježek
a co se divíš? dej mu čas na aklimatizaci,chvilku to bude trvat než se rozkouká!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 22:12 Minotaure
Dneska sem si prinesla z obchodu ctverzubce schoutedeni, ale ten nijak zvlast pritulnej zatim neni. Jen tak zmatene plave kolem steny porad nahoru a dolu a nechce zrat...tak doufam ze se da nejak do pucu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 22:07 ježek
mě to dělají parmičky čtyřpruhé-klidně vlezou i do dlaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 22:07 Minotaure
Aha :) Me to vzhledem k chovani ostatnich ryb prislo tak trochu...zvlastni. Je to vazne roztomily, diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 20:37 Buri
To je celkem normalni reakce, ze beta po vlozeni ruky do nadrz zacne "okusovat" prst, ale jej to jen simrani (pokud nemate ruku jako kojenec). Me toto delaji i ostatni ryby, pokud mluvim o spolecenske male nadrzi, u vrubozubcu bych mel trosku obavu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2007 20:34 neo
Když já strčím do akva ruku (jsou tam bettky vlastního odchovu) vrhnou se mi na ruku a začnou ji ozobávat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 20:08 Žena Mája [40] – Přítulná Betta
Ahoj, no to určiiiitě není nemocná, betty jsou strašně flegmatické a tím strašně roztomilé... :)
Podle mě je to vyjímečné chování, které doufám oceňuješ ;-) Jen si dávej pozor, tak trochu při krmení z roku nedávej mu to nad hladinou, protože by vyskočil a trochu by tě "kousnul" trochu se Tě chytne tlamkou :) Betty jsou takové, ale nemají podle mě chybu... palec ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 19:22 Muž Roman [100] - Cichlidy
no nejprve jsem to četl, jako přítulná Běta, tak u ni to normální je :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 19:18 Minotaure – Pritulna Betta
Uz par mesicu mam samecka bety bojovnice a uz delsi dobu se chova... no, podle me na rybu docela podivne. Nechava se pohladit, krmit z ruky, vubec se neboji... Ostatni ryby se okamzite rozprchnou po akvariu, jakmile do nej strcim ruku, ale on plave klidne kolem, prohlizi si ji, klidne se o ni otre..... Je to normalni? Nemyslim ze je nemocnej, zere, vypada nadherne, ma peknou barvu i ploutvicky.... Chovaj se ostatni betty taky tak flegmaticky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 15:28 Aneta
Jo a sameček má i s ploutvý asi 4 cm (je ještě mladý) a samička taky tak nějak.Jsou ještě moc malí na vytření?Pak mám ještě v jiné nádrži samečka ale ten už e o dost větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 14:52 Aneta
No dobře ale ještě mi prosím Vás povězte,co ot znamená,když mám samičku a samečka betty a roztahují na sebe žábry,jakmile se k sobě přiblíží.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 13:21 neo
ja to myslel obrazne, a psal jsem 1-2 záměrně, jedná li se o menší kousky, připadá v uvahu 1.. pokud o dospělce rozdíl 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 08:59 Sidonius
Neo, kolik je, prosím, 3+1 a 3+2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2007 06:37 neo
Samička se může vytřít už jako 3 cm sám se mi takovýto husarsky kousek povedl :-D Ale ten samec musí být jen o trochu 1-2cm větší než ona ne 3cm samičku a 5cm samce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2007 14:19 Aneta
jo a ty samičky jsou 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2007 14:19 Aneta
Prosím Vás mohou dvě samičky prát,třeba o samečka?Dala jsem samičky k sobě a k jednomu samečkovi a šly si po krku sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2007 07:37 Aneta
Dobře dík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2007 22:41 Muž Malapa [480] - Afrika
Tak 4cm? Ale podstatné spíš je, aby byli pěkně vykrmené a zaplněné jikrama. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2007 18:29 Aneta – Samička bojovnice
Dobrý den,prosím Vás koupila jsem si dvě samičky bojovnic ale jsou ještě mladé,a proto nevím,při jaké velikosti ji můžu dát k samečkovi k vytření.Prosím poradíte mi?Děkuji mockrát. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2007 16:42 neo
Takže lidi, tyhle betty mesíce si pod 30 euro nedonesete dom, plus 50 euro za poštovné to je 80 eur... Nekdy ted bude transport z Thajska do czech republic a poštovné se rozdělí, kdybyjste někdo se chteli ohledně transportu zeptat, www.splendesnpower.cz je to pravé místo... :-P

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 12:33 Žena Rypka [12] – Mráčku
Jo, to video som videla,je supiš potlesk Ale keď ten mladý samček začne dospievať asi ho budeš musieť odloviť, lebo masaker je istý hmm

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [143] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=7101