Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 142 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 11:39 Muž Mikejr [2]
Pokud jsou rybky v dobré kondici může samec postavit hezké hnízdo během jednoho dne a druhý den si blíže připustit samici aby došlo k vytření... Dokud ho ale samec nemá ještě úplně postavené samici odhání... Při výběru samice samcem jsem neviděl žádný rozdíl v tom jakou barvu má samice, ale opačně jsem se s tím setkal a i četl v literatuře... Samice si raději vybírají červené samce---> také my samice okusovali samce ale jen ty modře nebo jinak tmavě zbarvené, a to jen tehdy pokud se samec nepřipravoval ke tření, tudíž nestavěl hnízdo... Připadá my že pokud se che samice třít a samec ne úloha kdo bude ten "útočící" se obrací... :-) Toto jsem vypozoroval ve svém chovu, ale u každého to může být jinné... Záleží totiž na podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2007 22:17 Muž filipsi [1291]
Moji se chovají vcelku jak mají, 1+1, přišli tam společně, najednou. Respektují se, teď když samec staví, prohání jí, ale neubližuje. Mohl by někdo se zkušenostma s betama kouknout na mé akvárko na poslední fotku a mohl mi kdyžtak osobně napsat jestli je někde problém a jak dlouho trvá průměrně stavění a "namlouvání"? Přečetl jsem hodně, ale na tohle jsem nenarazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2007 20:51 irča
To ty moje potvory se okusujou rovnoměrně, jak ženský, tak chlap mají zrasované ocásky :-|
Ale myslím, že se postupně uklidňují.
Ty patentky co je jimi krmím jsou jistě lepší než ocásky :-P

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 18:54 Vladi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 16:18 Muž j_j [18]
a napřed hledat a pak až se ptát tone betta.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 14:37 tonik666
na právě jednoho samce v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 14:17 oldkiwinka
2-3 samice na 1 samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 14:17 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
pěstovat ji můžeš v květináči:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 14:14 aa – aa
Bojovnice pestrá jak nejlépe pěstovat myslím tím velikost nádrže,poměr pohlaví atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2007 07:12 Žena Alena.sv [89]
Tak díky. ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2007 15:13 Vladi – to Alena.sv
Takhle na sebe reagují jen Bojovnice - od toho mají ten název. V přírodě žijí samostatně a setkávají se jen na tření. Pak se samec stará o hnízdo a samice hlídá teritorium. Avšak ty rozměry jsou poněkud větší, než jim můžeme poskytnout v našich akváriích...
Ostatní labyrintky včetně čichavců jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2007 14:15 Athaya – vodnatelnost
ak jej odstavaju supiny tak ma asi vodnat... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2007 14:00 Žena Alena.sv [89]
Hmmm,tak nevím jestli si to nemám rozmyslet.Jak je vidět dopadnout to může všelijak a oškubaného Beťáka bych opravdu nechtěla. :-(
Reagují tak na sebe jen Bojovnice,nebo to tak je u všech labirintek, např.čichavci? :-O ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2007 11:55 markii
Máš-li jednoho samce a jednu samici, honi samic samici pres den a ona mu v noci kouše ploutve
Máš-li samce a víc samic tak samec přes den frajeří před holkama, ale nehoní se za jedinou takže je tak netrápí, a v noci se holky otravují navzájem a samce nechají být ;-).

PS: samice má před řitní ploutví močopohlavní bradavku(bílá jasná tečka, jako krupička)
měla jsem samici která vypadala jak samec ale měla tu bradavku a opravdu nebyl problém ačkoli mě prodavač odrazoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2007 10:19 fazola
Já měl 1 samce a 3 samice a nakonec mi samice úplně zlikvidovaly samce... Ale můžeš mít štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2007 06:51 Žena Alena.sv [89]
neo: do vytíračky dáš pár a jinak máš zvlášť samečka a v jiném akva samičky?
Díky za rady všem,takže radši dvě,že? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 20:53 neo
To Yama: Nj ale na tom vebu nikdo není mimochodem jejich tvůrce je právě na splendenspower.cz známý jako To-Chu ¨(Tomáš Chuda) ;-)
Alena sv: Já s tím zkušenosti bohužel mám, dal jsem do tření celofán samičku a do rána byly kusy samcových ploutví na zemi, celej den ji bil a v noci mu to vrátila :-(
Kriplak: To je také dobré řešení ale může se stát že se samice budou napadat navzájem! Samec a samice mi společně zničili jednu samičku, od te doby davam do vytíračky jen pár!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 19:43 Muž Sprachys [48]
mam 2 perletaky... bohuzel asi 2 samce... :-( myslite kdyz koupim 2 maly samicky ze je nebudou chlapaci terorizovat? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 19:36 Muž Malapa [480] - Afrika
No 7 bude maximum pro velké druhy. Rod Colisa bude žít kratší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 18:54 Muž Sprachys [48]
takze cichavci teda tech 7? potlesk super to se jeste 6 let nemusim bat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 18:53 Žena Mája [40] – Betta
Betty žijí 2-3 roky, u labyrintek se uvádí tak kolem 7 let, ale Betta se tolik nedožívá, žijí opravdu jen 2 až 3 roky. Byla jsem ráda, když se mi Betta dožila 2 a třičtvrtě roku :) Je to u nich podobně, jako např. u Cichlidek ramirezových ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 18:51 Muž Sprachys [48]
rybicky.net/rady/delka-zivota-ryb
jelikoz betta je labirintka tak podle tyhle tabulky by mela zit 7-10 let... nejak se mi to ale nezda... cichavce mam od mladatek a mam je uz rok a betta mi umrela a nemel sem ji ani rok... ale nevim jak byla stara kdyz mi ji kamos koupil takze nevim ale u me v akva uz nevyrostla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 18:48 Muž Sprachys [48]
s cichavcema byt muzou ;-) no problem. a samicek radsi porid vic.. kdyz je jen jedna tak je mozny ze ji uterorizuje k smrti.. ale kdyz budou 2 nebo 3 tak 1. samicky budou v presile 2. kdyz je bude terorizovat tak ne porad jednu take to bude ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 18:47 gjp0210
uvádí se až 3roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 18:47 Muž Kurhell [7]
Mě připomíná ta beta že má vodnatelnost :-( !!! Ale nejsem si jist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 18:44 Žena Alena.sv [89]
Chtěla jsem se zeptat:Chci svému Beťákovi koupit samičku,ale slyšela jsem,že spolu nemohou být v akvu trvale,protože se napadají.Máte s tím nějaké zkušenosti?
A ještě: mohou být Betty pohromadě s čichavcema? Do budoucna bych je také chtěla.Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 15:30 Žena yama [25] – www
zkus se podivat na betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 14:27 Muž Miky [14]
No hele já ji měl ve starým akva cca rok kupaval jsem ji velkou tzn. že už nevyrostla a těžko říct jak byla stará.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 14:01 neo
mě samci bublají i bez samice :-) jhe to unakem dobré kondice mimochodem z téhle samičky už asi nic nebude :-( pravděpodobně má vodnatelnost, zajdi na www.splendenspower.cz tam ti čmelák poradí jak postupovl při vymačkávání jiker samozřejmě šetrným způobem, sám už to praktikoval...
Taktéž prováděl plastickou operaci, samci který měl dorvanou caudálii mu ji v polovině odřízl a dorostla mu celá a minimálně poškozená---- opravdový expert přez plastiku a "thajské masáže" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 13:41 Kachnitch – Jak dlouho žije betta?
Vsude je psano neco jineho a tak me zajimaji vase zkusenosti s bojovnicemi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 13:18 Markii
Mela jsem jednu fialovou,takypořád plná, mám ted od ní mladé, ale ona se pak najednou přestala třít a tloustla, a jak se jí špatně plavalo tak ji ostatní samice pořád zahaněly a ohryzávaly.Nakonec umřela na vodnatelnost, těžko říct co bylo dřív, jestli nemoc nebo byla tak zbědovaná že onemocněla.

Ta tvá nevypadá moc zdravě ale zato ti závidím samečka, ten můj postaví hnízdo jen tam kde chce, vyjímečně a vůbec mu to nedrží, vytírací nádrže se mu vůbec nelíbí a tam prostě hnízda nedělá, mnohem radši se vytře přimo nad hejnem neonek, asi je solidární a chce se podělit tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 13:08 solem – samice
Asi si spíš kup nějakou mladší byť méně zaplněnou jikrama tahle ti už dlouho nevyrdží...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 12:42 Muž Sprachys [48]
ses si jista ze je opravdu plna jiker?... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 12:42 Muž Miky [14]
Ahoj tak tu samici přílep na špejli břichem nahoru a uvidíš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2007 12:28 Renitko – Bety
Fotka k příspěvku Ahojky chtěla bych poprosit o nějakou radu v případě rozmnožování bet.Odlovila jsem pár do třecí nádrže samec postavil hnízdo přes půlku nádrže, ale problém je v té samici jelikož je úplně plná jiker až k prasknutí a pořád se nic neděje. Problém je v tom, že se mi zdá že je ta samice až tak moc "tlustá" že ji samec nedokáže pod hnízdem otočit na tak dlouho aby z toho něco bylo.A pořád se snaží a pořád nic :o(( Vždycky chudák pak padá dolů a samičku ty jikry nadnáší nahoru k hladině.
Věděl byste někdo co s tím, jak jim pomoci??
Přikládám fotku samice

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2007 21:57 DavidCZ
Muj Beťák skoro celý den travi ve zlabku listu, a nekdy si do nej dokonce lehne na bok a spí:-)
sweb.cz/…
rybicky.net/nadrz/1563/21.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2007 21:51 neo
ja chovám dorost v 1l a odrostlé betty které neprodám v 1,5l potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2007 20:57 Žena Mája [40]
Pro oldkiwi:no, jak jsem si tak všimla, tak většinou v akváriích(větších než ty mrňavé nádobky, a tam kde jsou ostatní rybky)se chovají starší samci, v těch malých jsou noví, mladí samci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2007 20:53 Žena Mája [40]
Pro isamik:Betty v akvaristikách se tak zkrátka chovají, jsou vedle sebe a zlobí se, na chvíli-dokud se neprodají-by jim to nemělo vadit, ale normálně výstavní samci se chovají ve 3l max 5l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2007 20:51 Žena Mája [40]
Pro Vojtu:no dej mu tam nějakou jeskyňku, kameny(malé), k rostlinkám-vhodné jsou určitě pistia stratiotes-pokud nebudou samice, tak si i přesto bude asi stavět hnízdo, tak aby mu drželo pro radost :) -, dál rostlinky, no v podstatě cokoli, tady záleží na akváriu, velikosti, osvětlení a tak. Betták rostlinky neničí. Potrava je vhodná i mražená, např. patentky, dál daphnie.
Koretry a tak. Vločky jsou dobré třeba Tetra Betta nabo kompletní vločkové krmivo třeba Tetra min nebo sera vipan ano Tak ať se daří!
PS.nezapomeň mu tam občas dát zrcátko ;-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 20:30 Reko – bety bojovnice
ähoj já mám betu samce a tři samice,na čem samec nejraději staví hniízdo - na hladině nebo na listu rostliny, který leží na hladině,hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 20:12 Vladi
www.betta.wz.cz -tento web už dlouho nefunguje tak jak by měl, neboli zde se nic nedozvíte.
Vše o bojovnicích najdete zde: www.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 20:10 oldkiwinka
no a pak tam meli jednoho asi se 30 platama asi v 60 litrech.a jednoho úplně samotného.
a to prosím za 69 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 20:09 Muž isamik [180]
no oni tam dlouhodobe taky nejspis nevydrzej, jak to tak pozoruju v akvaristikach. Myslel jsem si, ze to je kvuli agresivite, no ale je to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2007 20:08 Žena petrys [104]
to proto, že nemohou být dva samci pohromadě, je to drastické, ale bojovnice dýchají kyslík, takže krátkodobě jim to snad nevadí, ale taky se mi to nelíbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 20:06 oldkiwinka
váš, jak se dává do pračky takovou mini nádobkou prášek na prani?tak v něčem podobném,ale ještě v menším to měli v litovli v jednom zveráku-chudáci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 20:02 Muž isamik [180]
Mohu se zeptat proc davaji bojovnice v akvaristikach do minimini nadobek? Ted sem videl v globusu dokonce v "misticce na salat" ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 18:03 Athaya – mala som ju
ja som ju mala a chovala som ju normalne so vsetkymi rybickymi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 17:26 Žena petrys [104]
mrkni sem www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2007 17:18 VOJTA – Bojovnice
ahoj Prosím vás chci si pořídit špecl akva pro betáka co bych mu tam měl dát,čím ho mám krmit ,jakou schovku a co žere,jaké rostlinky sou pro něj vhodné ????? atd. :-| :) palec potlesk ahoj hop ano :-P :-O ;-) :-) hmm :-| coze love hop

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [142] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=7051