Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 141 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2007 20:41 Anonym
30cm x 30cm x 29cm
25 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2007 20:33 Muž filipsi [1291]
www.betta.wz.cz Podivej se na specialni stranky o betach. Ve zkratce - mohl .... ale nemusel. Jak velke mas akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2007 20:27 Luky – Separovaná Betta
Ahoj, nedávno jsem si koupil separovanýho samce Betty a chtěl bych k němu dokoupit samice, ale v akvaristice mi řekli že by k nim mohl být agresivní.Nevíte o tom něco?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2007 12:00 Muž Nik [190]
Pokud tam chceš přidat holky, tak tam přidej mnohem víc úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 22:49 miro03
skus PET centrá tam ich maju,alebo na Petřinách a takisto v Rudnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 22:46 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Jo, jednomu to snad stačí, akorát pro takovou rodinku bojovnic už mi to připadalo málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 22:22 Muž Malapa [480] - Afrika
Na bojovnici až až. Ale je fakt, že na pár, nebo samec a dvě samice je to tak tak. Muselo by tam být hodně, ale fakt hodně rostlin až na hladinu, aby se holky mohly skovávat. Jinak samec klidně může celý život strávit třeba v pěti litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 21:00 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
A není těch 16l akorát tak pro jednu rybku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 19:10 Žena Alena.sv [89]
A proč ne? coze
Např. v Mělníku je prodají bez problému.
;-) Nebo si je od tamtud objednej(z Vivária),pokud je neseženeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 18:48 Usine
Pokud chceš jen samice tak máš asi smůlu, samotné ti je asi nikde neprodají, ale třeba nemám pravdu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 18:26 Žena Alena.sv [89]
A co MIGA ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2007 18:04 martas – betty v praze
Fotka k příspěvku nevite nekdo kde se ted dneska nebo treba zitra daji sehnat samicky bett prosim pomozte mam chudaka samecka bez samicek

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2007 18:15 athaya
myslim ze samicky mavaju take pruhy po tele. Ked su starsie, maju kratsie plutvicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 20:30 R Muž Mrakoplash [1776]
palec to me nenapadlo se tam podivat, btw nepoznal sem samecka ani po 4 mesicich pac mel hodne okousany ploutve, bylo mi to divny proc po nem furt jdou hmm
kdyz postavil hnizdo bylo jasno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 20:16 Muž Nik [190] – Mrakoplaš
Nekritizuju, jen jsem tě opravil a svou opravu zdůvodnil. Tvá informace nebyla mylná, byla jen u mladého kusu nepřesná. A ať si lámu hlavu jak si lámu hlavu, tak moc na způsob, jak poznat hodně mladé kusy nepřicházím. :-O Proto jsem zde nic dalšího nenapsal. Vždyť i v akvaristikách ti mnohdy prodají samečka s tím, že je to samička. To se pak jeden diví, proč jsou ty mladé samičky na tvého starce tak agresivní.
tak snad jen citace odtud: www.betta.wz.cz/…

"Při dobré péči mohou být již v polovině druhého měsíce života rozlišena pohlaví. Při velikosti přibližně 1,5 cm se začínají rybky vybarvovat a samcům narůstají delší, do špičky protažené, ploutve. Touto dobou je přemístíme do nádrže o objemu alespoň 80l (záleží na počtu ryb) s velkou plochou vodní hladiny a nízkým sloupcem vody. Protože jednotlivé rybky rostou značně nestejnoměrně, je třeba je časem třídit podle velikosti."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 20:06 R Muž Mrakoplash [1776]
Nik tak misto kritiky prispej radou ;-)
Ja sem poradil alespon to co sem vedel, ty jen kritizujes. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 20:01 Muž Nik [190] – Mrakoplaš
To je dost zavádějící informace. Ta malá bílá tečka se tam objeví ve chvíli, kdy je samička pohlavně dospělá a naplněná jikrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 19:45 Iviik
Díky, tak máme malýho samečka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 18:11 R Muž Mrakoplash [1776]
samicka ma u prednich ploutvicek na brisku takovou bilou tecku, nevim jak se to spravne jmenuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2007 17:59 Iviik – Bojovnice - jak se pozná sameček?
Ahoj všem,
poradíte mi, jak se pozná mladý sameček bojovnice pestré od samičky?
Díky...
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 14:59 Draceq
Markii - Zrcátko dělá divy palec Samci bojovnic se normálně chovají v malých samostatných akváriích, ale pokud možno tak, aby viděli na souseda - takže přiložit každý den tak na 15-20 minut ke sklu zrcátko je docela dobrý supl sousedů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 10:04 Žena Markii [10]
stejne se mi nelibi ze tam chce mit jen samce, bude z nej mit tak maximalne leziciho samce se splihlyma ploutvema, ale dela to hodne lidi.nechapu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 19:41 solem – tím to nebude
Tím to nebude.;) Mám i obyčejné.;) V podstatě mám pět nádrží.:) Ale žádné velké.;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 18:10 Muž Eff [416] - Rostliny
A jestli jste si nevšimli, je to téma 3 měsíce staré a anonym má už v akvárku neonky palec Chce to sledovat i datumy příspěvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 18:00 Žena bucliik [99] – :o))
nemám betty ale rájovce---sem zapomněla napsat :) :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 16:14 Muž Nik [190]
Jestli jste si nevšimli, tak chce druh, který se tam rozmnoží:-)

A pročpak chceš Anonyme, aby se ti něco v tak malém akváriu množilo? Jinak sanci k přežití to má určitě větší, když bude hodně osázené rostlinami se spoustou úkrytů. Čím jemnolistější rostliny, tím větší šance. A když tomu bojovníkovi pořídíš samičku, tak se ti tam budou množit boovnice. To bude možná úplně nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 13:54 athaya
nemas ty nahodou morske aqva?nespim coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 13:46 Athaya
Asi by som pridala nejakeho cistica na dno, nachadza sa tam - potrava, riasy a tak.:-) k bojovnici by si si mohol zaobstarat samicky, alebo nejake male hejno rybiek. mne sa pacia npr. tetra cervenohlava, neonky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 13:32 Draceq
Já mám jednoho samce bojovnice, k němu dvě samičky, a po dne rejdí dva ancitrusi. Akvárium je ovšem pouze 20L. Myslím, že se bojovnice bez problémů snesou s čichavci (raději ale rodu Colisa, ti nejsou tak velcí), s ancitrusy, pancéřníčky a thajskými přísavkami si taky rozumí. Jinak dost informací k bojovnicím je na www.splendenspower.cz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 11:03 solem – Mini betty
Ty jo jdou mi do tření betty, nic nenormálního, kdyby sameček neměl 30mm a samička 20mm.:) A to jsem je poctivě krmil živou potravou.:)Že by nějaká mutace? palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 08:34 Sidonius
Neo: "...když nemáš betty jak jsi mohla získat hnízdo s jikrama..."

Třeba má rájovce. :-)
Mrkni, Neo, do prezentace! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2007 07:27 motýlek
já jsem také neměl Black Molly a jen jsem si "půjčil" samičku, nechal odrodit a pak ji vrátil ... a dál už je to prosté ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2007 07:13 neo
když nemáš betty jak jsi mohla získat hnízdo s jikrama smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2007 11:55 Žena bucliik [99] – bez samce
nemám betty,ale přelovila jsem hnízdo a malinkatý to přežili taky-jen jsem oddělala bílý jikry,papali vajíčko a teď papaj artemii, nesehnala jsem sítko tak cedím přes čajovej pytlík, fuj, skvělá práce, nepřeju ani nepříteli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2007 11:15 neo – bettky
No když se vykulí a jsou rozházené po hladině, to nevadí, ale když se ještě nevykukulili tak je to problém asi 50% by se jich ale mělo vykulit ;-) vychovej si vlastního samečka, není nad vlasní odchov protože víš jak je ryba stará, jací jsou jeho rodiče atd ;-) Hlavně ale je zvyklý na tvoji vodu :-) Artemia se prodává po celý rok, (sušená vajíčka) ale když je neseženeš nic se nestane, jen ti porostou pomaleji... Základ pro rychlý růst je rozkrmiot je artemkou, ale jak říkám když ji nemáš nic se neděje... už 2. den je krm tim prachovým krmivem "NovoBaby" od JBL
Hodně štěstí s bettkama! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2007 20:55 betta – bojovnica
No a čo keď do rána nevydrží hniezdo a mladé sa rozplávaju po hladine?? tone
teplotu stale drzim na 28 stupnoch a krmim larvami komarov. A artemiu nemozem nikde zohnatz. neni nijake specificke obdobie na predaj? hmm
dik za rady neo. porad co ta este napadaa,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2007 10:52 neo
vytíračka-ok
krmení-ok

ale 5 cm samička je mladá? coze moje představa o mladé smaičce je tak 4 cm a nejlepší věk na tření je cca 6-8 měsíců stáří ;-) samozřejmě se rybky ochotně třou i ve 2 letech ale už to není tak efektivní... :-)
Samečka bych chvíli krmil na komářích larvách a patentkách a občas přikrmuj vločkama. Samičku dej do vytíračky a tak po 8-mi hodinách mužeš přidat samečka, filtr bublifuk ale zapnout až se mládata rozplavou, když samec stratí o mladé zájem, odlov ho aby je nesežral, jikry nech a když se vykulí mladé betty (jikra s ocáskem, občas se neobratně snaží vyplavat k hladině) máš vlastně vyhráno, stačí počkat 2-3 dny než se rozplavou ;-)
první 3 dny je nekrm ničím protože nejsou schopny ulovit ani artemku ale po 3 dnech od rozplavání jim mižeš podávat artemii a nějaké tekuté či prachové krmivo pro velmi malý potěr, mě se osvědčila Cowboy Artemia --- 300kč a NovoBaby od JBL --- 125kč jedná se o prachové krmivo ve 3 velikostech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2007 19:08 betta – bojovnica
no samec nviem ci je moc stary ma tak asi 5 cm ale bol predavany s dost mladymi samicami. takze neviem .. samicka ma 4 cm. akrmim ho larvami komarov a vecer vlockovym krmivom.. dnes ho skusim dat znova do vytieracky ktora ma zhruba 35 litrov..dik za rady

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2007 20:53 R Muž Mrakoplash [1776]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 20:15 neo
není smaec prostě starý? ;-) Ja bych doporučoval bud krmit ho před třením patentkama a nebo pořídit nového samce, možná že se mu nelíbí prostředí nebo je ve špatné kondici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 19:47 pavol1227
jedná sa o prirodzenú selekciu. takýchto samcov by som dalej ani nechoval. a vsak ti tvoji su uz aj tak mrtvi mas po probleme skus inych samcov. ak to nepomoze odrovnaj samicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2007 19:20 bojovnica – rozmnozovanie betta
prosim poradte! par bojovnic sa mi krasne neresi- samec ma o hniezdo a ikry zaujem maximalne tak 5 hodin a na druhy den je hniezdo rozbite. samec nema ziadny zaujem o ikry. dakujem za rady.. piste na majl pavol1227@post.sk

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 21:53 Muž filipsi [1291]
Zajimave, to bych nerekl. A taky az samecek zacne mit chut. A jak dlouho to prumerne asi trva?
Jinak - jupii, mojim se to konecne po 4 dnech priprav povedlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 21:08 Muž Sprachys [48]
kdyz je samicka zase plna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 16:34 Muž Kurhell [7]
Já se chci zeptat za jak dlouho se mohou bety opět třít???? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 13:49 Muž Mikejr [2]
Je to podle stáří rybek a také podle toho v jaké kondici jsou a čím jsou krmeny... I mně se stávalo, že samec stavěl hnízdo lákal samici ale k ničemu vlastně nedošlo... Vyměnil jsem samici (nebo je lepší od začátku dávat aspoň dvě samice) a druhý den se samec s novou vytřel... Může to být opravdu nezkušeností a nebo samice ještě jikrama zaplněná neni a je jen "přejedená"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 11:52 Muž filipsi [1291]
Diky, a jak nejdele to muze trvat, nez to vzdaji? Me uz samec stavi 3 dny, pred samici se od druheho dne predvadi, nalaka ji pod hnizdo, pak se malinko "pomazli" a pak mu zas bez dokonceni treni odplave. Je pruhovana, vypada jikrami plna, ma zdurelou "bradavku" .... Prijdou mi jako nezkuseni, muze to poprve trvat tak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2007 11:39 Muž Mikejr [2]
Pokud jsou rybky v dobré kondici může samec postavit hezké hnízdo během jednoho dne a druhý den si blíže připustit samici aby došlo k vytření... Dokud ho ale samec nemá ještě úplně postavené samici odhání... Při výběru samice samcem jsem neviděl žádný rozdíl v tom jakou barvu má samice, ale opačně jsem se s tím setkal a i četl v literatuře... Samice si raději vybírají červené samce---> také my samice okusovali samce ale jen ty modře nebo jinak tmavě zbarvené, a to jen tehdy pokud se samec nepřipravoval ke tření, tudíž nestavěl hnízdo... Připadá my že pokud se che samice třít a samec ne úloha kdo bude ten "útočící" se obrací... :-) Toto jsem vypozoroval ve svém chovu, ale u každého to může být jinné... Záleží totiž na podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2007 22:17 Muž filipsi [1291]
Moji se chovají vcelku jak mají, 1+1, přišli tam společně, najednou. Respektují se, teď když samec staví, prohání jí, ale neubližuje. Mohl by někdo se zkušenostma s betama kouknout na mé akvárko na poslední fotku a mohl mi kdyžtak osobně napsat jestli je někde problém a jak dlouho trvá průměrně stavění a "namlouvání"? Přečetl jsem hodně, ale na tohle jsem nenarazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2007 20:51 irča
To ty moje potvory se okusujou rovnoměrně, jak ženský, tak chlap mají zrasované ocásky :-|
Ale myslím, že se postupně uklidňují.
Ty patentky co je jimi krmím jsou jistě lepší než ocásky :-P

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [141] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=7001