Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 140 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2007 14:33 Žena bucliik [99]
vzduchování nepotřebuješ, betta je labyrintka a tak dýchá atmosferickej kyslík, ale nesmíš mít akva úplně plný vody a zakrytý sklem, no jo. Simi, nesnaž se tam nacpat co nejvíc ryb, pokud jich chceš víc tak pořiď větší akva, hlavně rostlinky. Z 10l akvárek bych si moc příklad nebrala, nejsme ovce aby sme dělali všechno stejně, dopřej rybkám prostor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2007 08:26 dox
samozřejmě myslim bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2007 08:25 dox
hlavně aby měla okolo těch 25 stupnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2007 07:42 Simča
a potřebujou vzduchování?...filtr je asi samozřejmostí, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 22:33 oldkiwinka
u mě dělají krevetky výstup na mount everest-nejvyšší kámen u mě v akva. to je sranda, on je mírně zařasenej a za nima zůstává jen cestička hovínek.nebo jednou vím že lezla přes pancéřníčka, a on si ji ani nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 22:32 Simča
S těma krevetkama to ještě promyslím, ale jak mají mít zařízený akvárko? No ale koukala sem na pár akvárek a našla sem pět malejch kde je betta, třeba v 10ti litrovym akva ještě se 4ma neonkama, nebo ve čtyřiadvacítce s ančíkama a tetrama...a to byla v komentářích možná tak jedna jediná připomínka že maj přerybněno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 20:28 Sidonius
Jinak krevetky jsou velmi vhodne, a zabavne jsou.
Mohu potvrdit. :-) Největší legrace je s nimi při krmení. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 20:12 Žena ufinka [28] - Asie
opakuji jako ve spouste jinych temat, mam doma 40x20x20 - tj.16 l a kdyz jsem tam mela male razbory hengeli, tak se jim ocividne maly prostor nezamlouval, a to jsou to male ryby. Gupky jsou velke a jsou s nimi problemy, uz to nejsou ty nenarocne ryby, bojovnice je jeste vetsi. Osvedcily se mi Poecilia wingei -endlerky. Jsou male a nevyzaduji moc pohybu. Tech 40 cm na delku, z toho nastesti nezblbnou. Jinak krevetky jsou velmi vhodne, a zabavne jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 19:23 Simča
Takže co s miminama gupek...to asi nevyřeším!?! Říkáte krevetky??? Nechci týrat žádný rybky, ale akvárko co nežije se mi taky nezamlouvá. Víc litrů nemůžu mít z jednoho jedinýho důvodu, naši žádfný nový akvárka domů nechtěj a to mam v pokoji jen dvě. Sotva mi dovolili napustit tu dvanáctku :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 17:07 Muž Nik [190]
Je to o tom, že já nemám v chovném 7.5 litrovém akváriu žádné vybavení ani štěrk a každé 3-4 dny dny mu vyměním až 70% vody a pořádně odsaju všechno neřádstvo ze dna. Toho ona nikdy nemůže docílit, pokud tam bude mít štěrk, rostliny a kdo ví co ještě, takže se bude spousta odpadu rozkládat ve dně a otravovat vodu. To že bude mít v tu chvíli o 5 litrů vody víc k dobru ani moc neznamená, víš? Nehledě na to, že by pak musela i tak měnit dost vody třeba co týden a to zase nebude svědčit ekosystému... Takže tak:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 16:46 Žena Wampi [54]
A nedá mi to nezeptat se: Niku a jaký je rozdíl mít chovného samce v 7,5 l a tím , že chce Simča jednu bettu do 12 l? Asi ten , že bude mít 5 l k dobru. Nebo prostě "chovný samec" je jiný druh a stačí mu to? Tím ovšem neříkám , že fandím nádržím o objemu 12 l , protože je to prostě moc prťavé. Simčo fakt nechceš na stůl aspoň pětadvacítku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 11:29 Muž Nik [190]
Tak jinak - bettě se tam nějak žít bude. Jak je otázkou - spousta chovatelů má betty v 0,7 litrech (zavařačky atp.) s tím, že se jim věnuje každý den (výměna vody, 2x denně krmení).
Já mám chovné samce v cca 7,5 litrech. Ale teď, když se ochladilo, řeším vytápění, protože, když máš samce pod 24°C tak se jim začínají třepit konečky ploutví a přestávají vypadat dobře a tak celkově jim to neprospívá.
Gupky s vytápěním poblémy nemají, na druhou stranu jsou to čuňátka a v tak malém akváriu bych řekl, že ti vydží tak 2 měsíce při tom, jaké jsou s gupkama v současnosti problémy.
Z toho důvodu ti radím mít v tak malém okrasném akváriu jen rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 21:45 Žena Wampi [54]
1 betta by tam žít mohla, ale kvalitní život asi mít nebude. Doma mám úplně nejmenší akva 25 l a ryby v něm nemám, jen rostliny. No a věřit tomu, že jim malý prostor nevadí, je dost na pováženou.... všichni potřebujeme prostor, jinak zmagoříme. No ale je to každýho věc. Vzhledem k tomu jak trpěj betty v obchodech si zase myslím, že by takto měla aspoň o něco víc místa. No pokud by bylo aspoň 25 l bylo by to ještě lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 20:04 Simča – betta
jo, ale plno lidí má tady v mini akvách betty nebo i hejna malejch rybek... hmm někdo mi dokonce radil dát tam pět pavích oček, že jim ten malej prostor nevadí...proč myslíte, že by tam betta nemohla žít???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 18:37 Muž Eff [416] - Rostliny
Rostliny, pár okružáků, piskořek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 18:35 Muž Nik [190]
Já osobně bych tam nedal nic:-) Jen ty rostliny... Ale betta jinak vzduchování nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 17:26 Muž isamik [180]
Simco, jaky mas vyhlidnuty filtr? Doufam, ze bublifuk :-).

Ja osobne bych do 12l dal krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 17:02 Simča – Betta bojovnice
Ahojky, mám 12ti litrové akvárko, nově zařízené. Chtěla jsem ho mít nejdřív jen jako dekoraci s rostlinkami na stole, ale teď mě napadlo, jestli v něm nemůže žít jadna samotná, maximálně dvě betty. Vyřešilo by mi to i problém s miminama pavích oček. Chci tedy poradit, jestli mám koupit můj vyhlídnutý filtr na malá akvárka i se vzduchováním a jestli tam mám vůbec tu bettu do tak malého akvárka kupovat ;-) ...díky za všechny rady :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2007 22:51 Eva
gratuluji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2007 20:16 bulit
tak uz su na svete aj male bolovnicky potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2007 16:18 David
proste to penovi hnizdo jakoby zašedne a uvidis tam takovy mali kuličky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 18:56 Muž PaDa [5779] - mřenky a sumci
Stáhni si poslední číslo Akvária (7), tam je o rozmnožování bojovnic celý článek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 18:32 athaya – bulit
hah :-| a 6 samcov betty? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 18:30 bulit
19 ryb na 30 litrov_ coze coze coze lol ja mam dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 18:22 athaya – samci bojovnic pokope
ked je tu uz toto tema rada by som upozornila na velku chybu! tone : rybicky.net/nadrz.php… precitajte si moj komentar k tomuto akvariu prosim rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2007 18:04 bulit – bojovnica
ako pozanam ci uz su v penovom hniezde ikry alebo nie? je to dobre vydno? popripade ak by sa naslo foto... hx :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2007 00:24 Muž Roman [100] - Cichlidy – small
Opravdu v Dříteči mají ty betty po stovkách.když jsem tam byl někdy koncem února se zikym a mrakem, tak jsem těchto crownů viděl stovky.problém je si vybrat toho nej. ;-) Jinak věřím že si toho krasavce určo najdeš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 17:03 Muž GAGAL [419] - Halančíci
Wampi neházím Hornbachy do jednoho pytle,ale ten náš Ostravský je opravdu přehled nemocí. Jejich nádrže jsou průtočné a to je myslím hlavní problém. Nemoc pak mají v celém sloupci. Taky jsem si tam ryby koupil některé přežily jiné ne. Při koupi v bachu bych vždy dodržel karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:47 R Muž Mrakoplash [1776]
pro Smallmartin >
v Dříteči mají solidni vyber bettaku tam si vyberes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:28 Žena sharon [125]
wampi, já mám taky zhruba polovinu ryb z Hornbachu a dokonce tam pracuje u rybiček můj kamarád, ale přešlechtěný běťák přepravený tou nejlevnější dopravní společností a dále vegetující v dvoudecové krabičce v neustálém hluku v hypermarketu se docela těžko udržuje naživu (navíc v bachu mají v akvárkách vyšší teplotu než v běžných akváriích, což je pro chudáka další šok), nedejbože aby dostal ještě nějakou primitivní nemoc. Navíc zhruba 20% ryb, které do hornbachu přivezou, nepřežije první den, takže bych raději s nákupem počkala do druhého dne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:20 Žena smallmartine [14] - Rostliny
Ahoj lidi, vy jste báječní smich .. založila jsem toto téma, jen kdyby náhodou někdo věděl, kde ho seženu. Jinak já kupuju všechny rybičky z Dříteče u Kunětické hory, takže odtud budu mít i svého beťáka. Ale všem moc děkuju za rady, shodou okolností jsem dneska byla v Hradeckým Hornbachu, a musím říct, že tam měli docela slušný výběr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:13 Žena Wampi [54]
Já furt nevím co máte s tím Hornbachem, mám od nich skoro vše ( na čerňáku) , mají tam aspoň výběr. Ono je to také kolikrát o tom co s nima pak následně udělá ten kupující.... A ten kdo z blbosti koupí to co nevypadá zdravě si může nadávat jen a jen sám sobě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 13:11 Muž GAGAL [419] - Halančíci
Chudák takový otrhaný. Nemá bakterku :-( :-D . Jinak koukni na stránky To-CHu. www.splendenspower.cz Určitě bude vědět víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 10:17 athaya
aj mne sa zda
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 10:10 Muž Sprachys [48]
myslim ze kdyz sem byl posledne v HK v hornbachu (asi 2 mesice) tak rikali ze novy betty jim chodej v utery ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2007 10:03 athaya
ja som mala krasneho betaka z HRNBACHU myslim toho 1.veho. vizeral podobne a mali rozne farby. ked nakupujete v hornbachu- musite prist akurat vtedy ked donesu tych bettakov na stolik (v krabickach) a hned si jedneho vybrat a odist k pokladniem. nesmiete ale kupovat betty a ine rybky ked boli v akvariu alebo ked uz su tam dlhsi cas! ja som tak toho 1.veho kupila, hned co priniesli tie betty este boli v krabickach a ihned sme ho kupili a dost dlho sa dozil. oni maju tie choroby v akvariach tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:35 Muž Nik [190]
no však já vím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:34 Žena sharon [125]
to Nik: no však takhle jsem to myslela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:33 Muž Nik [190]
Z Hornbachu určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2007 09:33 Žena sharon [125]
Takovíhle beťáci občas bývají v Hornbachu, musí se ale vyčíhat, bývají rychle pryč (otázkou je jestli je někdo koupí nebo zdechnou). Bude ale potřebovat nadstandartní péči, aby se mu podařilo přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2007 09:26 Muž filipsi [1291]
No, malokdo si poridi ryby, co se mu nelibi, neprijdou mu zajimave chovanim, jen tak aby uspokojil jejich potrebu zit, plavat zrat a rozmnozovat se. Kdo si porizuje rybicky, dela to prave pro svoje krasomilne potreby, a pro potrebu byt buh nad nadrzi. Nekdo je buh dobry (snazi se byt), nekdo ne.
Ty snad mas ryby, co se ti nelibi? Netouzis po nejake zvlastnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:15 Štěpán
Nešťastníci! Hlavním posláním rybičky je žít a plavat a žrát a rozmnožovat se, nikoli uspokojování krasomilných potřeb chovatelů! Od toho je tu umění! Myšlénka "Ó ta je krásná, tu chci" je hodná pětiletého dítěte! Domácí vodní nádrž je hlavně k uspokojení potřeby spjetí s přírodou, které jsme v současné době vzdáleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 08:40 Muž Nik [190]
Přímý import z thajska. Tenhle by tě mohl vyjít tak na 35 USD plus letecká doprava z oné země. Prostě skoro zadarmo smich smich smich. Až ho budeš mít, tak si ho přijedu půjčit na vytření ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 08:04 Muž filipsi [1291]
Ma takove kulatejsi brisko, a kdyz uz je se trenim svolna, udelaji se ji takove vertikalni pruhy (ale vetsinou jen lehce znatelne, podle barvy), a zduri ji takova bradavka, co ma mezi ploutvemi (takova bila tecka). Poprve se to poznava hur, pak uz vis, protoze je znas. Mym se taky nechtelo, tu samici jen honil, a nechapal, ze se ma spis predvest a ukazat, ze to pak pujde lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 07:45 Dan
chtěl jsem se zeptat jak poznam samici plnou jiker protože těm mým betkám se pořad nejak nechce i když je krmim živou potravou samec si hnizdo postavi ale pak začne honit samičku ktera je schovana v kytkach u hladiny a jednu už mě takhle uhonil k smrti tak dik za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 07:43 Žena smallmartine [14] - Rostliny – Kde sehnat tohohle beťáka
Fotka k příspěvku Ahojky všem, nevíte prosím, kde bych mohla sehnat přímo tohohle beťáka, jsem se do něho totiž zamilovala a jiného nechci smich . Děkuju za odpověď.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2007 09:27 Fretkodlak – Beta a žabky
Čistě teoreticky: Mohla by být beta chovaná ve stejném akva jako drápatečky? Nebo by je napadala? hmm

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2007 21:29 Muž Nik [190] – to Luky
je zarostlé aspoň takhle: rybicky.net/nadrz.php… ?
Jestli ano, tak jsem tam měl cca půl roku jednoho samce betty a dvě samice (rozděleni a přeloveni byli z jiných, než nesnášenlivých důvodů).
Popíšu ti zhruba pravděpodobný vývoj (nemusí to tak být - záleží na povaze samce), jak to bude, když k průměrnému samci pořídíš jednu samičku:
První týden na ni bude útočit a prohánět ji po celém akváriu. Holka bude stresovaná z nového prostředí plus do toho agresivní samec. Takže se připrav na to, že bude mít většinu času minimálně poškubané ploutve. Když budeš tak normálně krmit mraženýma patentkama a dostane se ke krmivu, tak to bude stíhat regenerovat. Po týdnu si na ni samec zhruba zvykne a bude ji pronásledovat příležitostně. Taky se může stát (poměrně velká pravděpodobnost), že jakmile uvidí samičku, tak ji sice bude pronásldovat, ale u toho bude stavit hnízdo a za pár dnů (pokud samička bude svolná) se ti vytřou. Pokud se to stane, samec začne být po vytření agresivní na všechny obyvatele nádrže, takže je důležíté mít tam dost úkrutů pro všechny, případně zařízenou a osazenou nádrž tak, aby samec nepřehlédl celý prostor nádrže najednou.
Pokud pořídíš samičky dvě, bude to zhruba podobné, jen samcova agresivita se rozloží na obě samičky a ony se budou regenerovat lépe.

A teď chuťovky, neboli varianty možného vývoje, protože bojovnice jsou bojovnice a s těma to není tak jednoduché (proč se asi tak jmenují, že?):
Může se stát, že máš opravdu super agresivního samce a ten ti zruší obě samičky (i to se klidně může stát).
Nebo koupíš super agresivní samičku, která ti naopak sejme samečka. Pookud koupíš samičky dvě, klidně jedna z může stihnout utlačovat jak kluka, tak holku a zrušit je oba.
Nebo budou všichni hodní a budou se mít rádi od začátku (malá pravděpodobnost, ale i to se stává).
Takže to je ve stručnosti vše. Tímto jsem tě rozhodně nechtěl odradit. Bojovnice jsou totiž super potlesk palec.

No jinak bych ti spíše doporučil pořídit tam ještě tak tři pancéřníčky, protože dva je žaslostně málo. Za to bys zasloužil naplácat tone. A samozžřejmě nepořizovat bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2007 21:04 Luky
Mám tam jednoho krunýřovce a 2 pancéřníčky panda.a je celkem dobře zarostlé, kořen a kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2007 20:56 Muž filipsi [1291]
No, to moc neni. A jeste tam jsou nejake dalsi ryby? Jestli ne, a jestli je dost zarostle a je kam se schovavat, mozna jednu samici zkus, ale agresivni pravdepodobne bude, zvlast pred a po treni. Podivej se ke me, stale ji trosku okusuje ploutvicky :(, ale jinak se maji radi

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [140] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6951