Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 138 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 16:39 Žena ufinka [28] - Asie
problém (zřejmě) vyřešen!!!!dala jsem zrcátko do vrchní části akvárka a okamžitě se mi betmen začal předvádět :) a ještě asi jeden důvod...vypla jsem topení už asi před měsícem, protože jsem měla stálou teplotu 25°C i bez topení a tak jsem nechtěla neonky uvařit a beťákovi to stačí ale jak se ochladilo tak mi klesla teplota na 22°C!, takže mu asi byla prostě zima a proto byl takovej skleslej takže mu už zase topim a snad bude vše ok :-)

To jsem ráda, že je všechno lepší! Je fakt, že 22 stupnu je na teplomilnou bettu malo, tak uz je mu teploucko a ma zrcatko a vsichni jsme spokojeni ,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 12:21 Žena darley [12] – to Karol
Skús sem dať fotky svojej nádrže. Tak sa to dá určite objektívnejšie poradiť, či by tam tá samička mohla byť, ale naozaj si myslím, že je to pre ne málo. Ale ak ti to pomôže: Kamoške som robila akvárko a má tam teraz tiež jedného samca bojovnice, neonky a molly. A ten samček si myslí, že molla je jeho družka asi. A je stále s ňou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 12:18 Žena darley [12]
Bubika, prosím ťa radšej buď ticho. Ja teda neviem, ale zaujímalo ba ma čo máš ty za akvárko, keďže tu nemáš spravenú prezentáciu a len hlúpo radíš. A čo sa týka toho druhého chu...a s odchovňou... je to dosť úbohé. 200 malých za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 11:25 Karol
problém (zřejmě) vyřešen!!!!dala jsem zrcátko do vrchní části akvárka a okamžitě se mi betmen začal předvádět :) a ještě asi jeden důvod...vypla jsem topení už asi před měsícem, protože jsem měla stálou teplotu 25°C i bez topení a tak jsem nechtěla neonky uvařit a beťákovi to stačí ale jak se ochladilo tak mi klesla teplota na 22°C!, takže mu asi byla prostě zima a proto byl takovej skleslej takže mu už zase topim a snad bude vše ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 10:37 Karol
jo a ještě mě napadlo jestli se mi beťák nekouká do zrcátka, protože je spíš veprostřed stěny akvárka a on má lokalizaci v horní části nádrže...jenom malej dotaz tak se mi tu prosím nepoperte :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 10:35 Karol
jůůů já nestačim zírat v jak bouřlivou diskuzi se to tu zvrtlo!!! smich díky moc za odpovědi a rozhodla jsem se, že asi chudák beťák raději zůstane sám...sice mi přijde, že je v akvárku ještě hromada místa(6cm beťák + 4x2cm neonky=14)takže bych tam mohla mít teoreticky jednu samici v pohodě...jenomže zase jedna samice by byla chudák i když mám v akva fakt prales, vzduchování i úkryt v kokosu.Tak spíš počkám jestli se beťák trochu rozveselí a jinak pořídim něco trochu většího na samce+2 samice a moje milovaný neonky :) ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:27 Muž Nik [190]
Mně to nedá:
když sem mu odchovnu prodával ryby prodal a nakoupil si svoje..betty..samozřejmě A z těch má po třech letech mladé, které může zase množit. To je jako dva a půl roku sháněl? Nebo mu po třech letech konečně dorostli? Já jsem z toho matěj:-D. Já měl za to, že po roce a půl už na tom betta není s produkcí nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:20 Tadeáš
Přátelé, prosím neberte si příklad z politiků.....
....a nemusím se vám svěřovat o tom co jsem měl a něměl..tímto toto téma považuju za uzavřené..
no čert ví kdo se za tou přezdívkou skrývá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:16 Muž tau [14]
tadeas: mam nazor stejny.. zajimava odchovna 200 prcku za rok z 20ti vytiracek.. to mam i ve spolecenskym vic ja:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:15 Sidonius – To Šámes
Občas člověk ustřelí.. Cení se, když to umí přiznat. Tak už to alespoň dál nerozmazávejte. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:15 Šámes
navíc tahle nesmyslná diskuze není nápní otázky která byla položená..tj:smutnej beťák..a proto se kní dál nebudu vyjadřovat...propo nemá to ani cenu...fotky prostě nemám a nemusím se vám svěřovat o tom co jsem měl a něměl..tímto toto téma považuju za uzavřené.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:13 Tadeáš
O odchovnu se nazajímáte, měl jste jí rok ale radíte jako kdybyste
byl tím nejváženějším členem ČLA palec fakt supr chudák hledající....
Po vaší radě bude mít v aqa nejen chudáka beťáka ale k tomu ještě 2 zbídačené bettky
No a pokud se zadaří tak i umělotiny a 1 kámen potlesk supr příklad
ale neberte si to nějak špatně jedná so pouze o můj možná subjektivní názor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:11 Šámes
nepsal jsem že má pořád ty samé ryby
tohle

když sem mu odchovnu prodával ryby prodal a nakoupil si svoje..betty..samozřejmě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:08 Šámes
Tak ta fotka by mně taky zajímala- i když by bylo pro mne přijatelnější, kdyby ona osoba
nýhle přiznala, že vlastně vůbec není chovatelem a že si dané nádrže pouze stvořila ve své hlavě... hmm

nejsem notorický lhář a navíc to ani nemám za potřebí..je mi to vlastně šuma fuk..můžete si myslet co chcete...odchovnu už dýl jak 3roky nemám a dál se o ní nezajímám..děkuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:07 Muž Nik [190]
nepsal jsem že má pořád ty samé ryby
tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:06 Šámes
a co sem pletete jiné ryby?
cože?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:05 Tadeáš
Tak ta fotka by mně taky zajímala- i když by bylo pro mne přijatelnější, kdyby ona osoba
nýhle přiznala, že vlastně vůbec není chovatelem a že si dané nádrže pouze stvořila ve své hlavě... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:05 Muž Nik [190]
a co sem pletete jiné ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:05 Šámes
je to minimálně 4roky zpátky...a fotky už asi těžko budu mít.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:03 Šámes
Definitivně nešlo o bojovnice.
nepsal jsem že má pořád ty samé ryby a navíc bych řekl že vím co sem choval a bojovnice se nedá moc splést.. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:02 Muž Nik [190]
můžete nám sem šoupnout nějakou tu fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:00 Šámes
Šámes: ...20 akvárií o objemu právě 20l..v každém ...samce a dvě samičky..nebyl stím žádný problém..a btw:nebylo vůbec zarostlé..1 umělá kytka a jeden šutr...
Jste si jistý, že šlo o bety?! :-O

o pardon spletl jsem se byli to ancistrusi.. smich ..samozřejmě že to byli betty hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:58 Muž Nik [190]
Měl jsem odchovnu která čítala 20 akvárií o objemu právě 20l..v každém akva jsem měl jinak barevného samce a dvě samičky..nebyl stím žádný problém..a btw:nebylo vůbec zarostlé..1 umělá kytka a jeden šutr..takže tohle jsou moje zkušenosti..jinak sem odchoval cca 200 mrňat...pak jsem celou odchovnu prodal známému...stačí?? :-)
:-D no já nevím pane, ale tohle nezní moc věrohodně. 200 mrňat dokážu odchovat maximálně ze 4 výtěrů a Vám se tam vytíralo 20 samců a 40 samic. Taky by mě zajímalo, proč jste měl ve vytíracím akváriu umělou kytku a šutr coze. Nehledě na nesmyl, vytírat najednou samce se dvěma samicemi. Možná proto, jste jich odchoval jen 200...

navíc ten někdo má ochovnu pořád a asi tak 3roky odchovává úspěšně další mladé.. ;-)
Definitivně nešlo o bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:58 Šámes
.....grrrr...kde jsou A.L.F.ové??? bych vám to milý pane hodil na hlavu všechno jak kameny, tak kytky a následně i akvárka tone cca 200 mrňat? to jako ze všech dohromady?/na rok? potlesk úspěch. Na druhou stranu jsem vám velice vděčen za to, že jste onu odchovnu prodal někomu. kdo snad bude citlivější a uvědomnělejší Jinak zdravím a přeji vše dobré tad ahoj
odchovnu jsem měl rok...navíc ten někdo má ochovnu pořád a asi tak 3roky odchovává úspěšně další mladé.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:45 Sidonius
Šámes: ...20 akvárií o objemu právě 20l..v každém ...samce a dvě samičky..nebyl stím žádný problém..a btw:nebylo vůbec zarostlé..1 umělá kytka a jeden šutr...
Jste si jistý, že šlo o bety?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:40 Tadeáš
.....grrrr...kde jsou A.L.F.ové??? bych vám to milý pane hodil na hlavu všechno jak kameny, tak kytky a následně i akvárka tone cca 200 mrňat? to jako ze všech dohromady?/na rok? potlesk úspěch. Na druhou stranu jsem vám velice vděčen za to, že jste onu odchovnu prodal někomu. kdo snad bude citlivější a uvědomnělejší Jinak zdravím a přeji vše dobré tad ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:28 Šámes
a jaké že to máš zkušenosti ty.??..že jsem tak smělý.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:27 Šámes
Že jsem tak smělý pánové a dámo, kolik bojovnic jste měli? Zvláště pak ve dvacetilitrovém akváriu?
Měl jsem odchovnu která čítala 20 akvárií o objemu právě 20l..v každém akva jsem měl jinak barevného samce a dvě samičky..nebyl stím žádný problém..a btw:nebylo vůbec zarostlé..1 umělá kytka a jeden šutr..takže tohle jsou moje zkušenosti..jinak sem odchoval cca 200 mrňat...pak jsem celou odchovnu prodal známému...stačí?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:19 marsz
Tak zdar všem labyrintkám. Karol se musí rozhodnout sám nebo sama. :-) Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 21:45 Žena ufinka [28] - Asie
Po vyteru samici odlovit...Takze: samce a samici leda tak ve vetsim a zarostlem akvariu. Bez ukrytu nebo v malem akva ti ani vic samic na rozlozeni pozornosti nepomuze!
Kazda ryba muze byt trochu jina, ale i bojovnice holky umi byt pekne bojovnice. Ja mam jen 2! v akva 50 l, zarostlem a ta jedna je pravidelne prohanena a kdyz se chce najist, tak ji to stoji dost usili...ta druha si musi furt dokazovat, ze je lepsi...Toz tak.
A k rajovcum- tech jsem par mela a je fakt, ze kazda ryba byla jina i ve stejnem akvariu. Ted mam samce, ktery byl prvne sam. Jak jsem pridala do me ASie mladicke odchovane rajovce, tak si to s nimi musel ujasnit...no, ale ted to maji ujasnene a je klid a pohoda.
Jinak mit rajovce ve 20l, rozzureny
to jsou zas napady...
To ta jedna betta je aspon mnohem mensi jak ten rajovec, tak ta to snese.
Ale rajovec umi pekne vyrust a je fakt, ze je to dost aktivni ryba...ale myslim, ze bojovnice je fakt trosku bojovnejsi. Ale jde hodne o podminky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 21:41 Žena ufinka [28] - Asie
20l akva v pohode pro samce, ale opovaz se tam dat samici a jeste 2 rozzureny
Tedy..jednu muzes, pokud se chces piplat s vyterem a odchovem...Pri pripadnem vytreni pocitej s oskubanim samice, pokud se tomu nebudes venovat-tj. mit akva zarostle, nejelepe ryby seznamit postupne, mit oba zivene a samici nejlepe nedrzenou:) Proste pripravene oba..ale upozornuji, ze s odchovem je fakt piplacka a pak kam s rybymama, kdyz samci musi byt po nejake dobe zvlast...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 21:26 Muž Nik [190]
S rájovci nemám zkušenosti. Ale mám doma 4 dvacelitrové vytíračky na tření bojovnic. Holky tam moc šací nemívají. Po tření jsou obvykle pěkně dorasované - úkryty neúkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 20:56 marsz
V mládí se mi betty třely ve společenském asi 45l, ale to je skoro dvakrát větší že? :-) Teď sem si pořídil do dvacítky párek rájovců a to sou teda jiní kruťáci, s těma se bojovnice nedají srovnat. Tolik moje zkušenost. Vím, že dvacet není žádná sláva, ale domů se mi větší nevejde argh. Smutného beťáka může povzbudit asi jedině potěr gupek nebo samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 20:20 Muž Nik [190]
Že jsem tak smělý pánové a dámo, kolik bojovnic jste měli? Zvláště pak ve dvacetilitrovém akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 19:21 bubika
darley nerad´když nic neviš pro pár bett to stačí rozzureny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 19:09 Šámes
ja si taky myslim že pro párek bett je to akva dostačující..jenom rada...kup si dvě samičky...to rozdělí samcovu pozornost při případných potyčkách... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 19:05 marsz
S tou samičkou bych to tak dramaticky neviděl, zarostlých dvacet by přece mělo stačit ne? Já mám teď ve dvaceti dva rájovce a nesleduji, že by chtěl samec svou družku zlikvidovat. Zrovna se třou myslím. Žádné zabíjení. Mír. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 17:52 Muž Nik [190]
20 litrů je na samce se samicí hodně málo!!! Jeden z nich bude po delším (týdením) soužití doškubán a může umřít!!! Bojovnice se téhle rybě neříká pro nic za nic!!! TAK UŽ SI TO ZATRACENĚ UVĚDOMTE!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 16:43 Žena darley [12]
bubika neraď keď nevieš. Je to na nich málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 16:33 bubika
kup mu tam samici a hned bude veselejsi :-) :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 16:32 Žena darley [12]
20l je trošku málo na samca bojovnice, 4 neónky a ešte aj samicu. nemyslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 15:26 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Mám čerstvě taky jednoho bojovníka palec Někde jsem četla, že se zrcátko nemá dávat do vody, ale přichytit zvenku akvária. Že prý se z něj cosi špatného uvolňuje do vody.... Nevím, jestli je to pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:48 Karol
no u nás na liberecku je naprostej nedostatek samic :-D schánim kde se dá ale zati nic...tak sem mu tam pořídila aspoň ty neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:47 Karol
samice to fakt není :-D je to samec a jinak nevypadá vůbec nemocně, ploutve má v pořádku a ani na šupinách nic nemá jenom je takovej znuděnej a furt je zalezlej někde v kytkách...asi má fakt depku :-O zrcátko tam má a nevšímá si ho tak já ho zkusim vyndat a třeba za dva dny ho tam zase dát jestli si ho bude všímat...jinak fakt nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Kup mu samicku zadnej hetero samecek neni rad sam :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:22 Žena ufinka [28] - Asie
zrcatko tam nema byt porad, to ho zas vysili, tak za den staci ctvrt hodina )
A jestli nejevi vubec zajem, tak je to samice )
A nebo je samec nemocny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 14:20 Karol
zrcátko tam má pořád...ale moc o něj nejeví zájem...pořád se schovává v kytkách :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 13:47 Muž Nik [190]
Dávej mu 2x až třikrát za den n půl hodiny zrcátko. To pomůže, uvidíš. Potřebuje trénovat roztahování ploutví, jinak mu ochabnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 13:11 Karol – smutnej beťák
mohl by mi prosím někdo poradit, proč je moje betta v akvárku taková "smutná"??Je ve 20l akva se vzduchováním, světlem, hromadou kytek, teplotou 24°C a čtyřma neonkama....nemyslim si, že jí něco chybí ale je taková skleslá sad ...nechybí mu třeba samička??Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 18:37 Žena Alena.sv [89]
No, ale zase na druhou stranu,můj bojovníček modrý,který má v akvárku samičku je mnohem šťastnější a pohodovější oproti červenému,kterého jsem měla samotného mezi ostatními rybkami. hmm

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [138] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6851