Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 137 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2007 08:24 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Bojovnice stale u hladiny
Ahoj od vcerejsiho krmeni je moje bojovnice jen u hladiny a nezere.Tak 1h pred krmenim sem dal do akva zrcatko abych videl jak se nafukuje atd.ale pripadalo jako kdyby se bala.A pak uz vecer byla jen u hladiny a nezrala coze Myslite ze jsem ji vystrasil? hmm vypadala na to.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 21:08 maxipes
mp ja mam filtra venkovni takze me jen kabombu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 20:52 Muž chicko [124]
jo u svejch čichavců sem taky pozoroval. cabombu maj nejradši, ale nekdy jim pomůže i filtr když ostříhám Cabombu :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 20:13 maxipes
:-) myslim ze to je ok no kazda ryba plave i v noci ze zacatku sem to nepochopil ale je to normalni i cichavci to tak delaj no moje bety sou vynalezavý na noc si zalezou do cabomby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 20:08 matisek161 – Re: maxipes
tak potom to je ok palec asi am toho za cely den dost spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 20:06 maxipes
no asi jo ale moje lezi na listech a hubu ma z vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2007 19:59 matisek161 – bojovnica "spí" ??
mam taky problemik nikdy som si nevsimol ze by mi bojovnica zaliezla pod muslu a tam bola len tak dost dlhu dobu, sem tam sa ide nadychnut a potom zas pod muslu coze ...je to v poriadku ?? dakujem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 17:41 R Muž Mrakoplash [1776]
Tak si to akva pomalu zacni zarizovat, porvou se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 14:24 maxipes
ja mam rad asiji asi bych si poridil 2 akva ale žadna by neletela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 14:17 marsz
Rájovci jsou zábavní. U mě by letěly bojovnice. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 12:42 Joecz
samce ti rájovec nejspíš otrhá, bude ho brát jako konkurenta, a kdyby mě rájovci dělali problémy tak poletí............ rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 11:40 marsz
Bych měl strach o bojovnice. Rájovci koušou i mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 09:13 maxipes
no jo ale co cervenej samec no on se dyztak schova no ale snad nebudou potize
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 09:05 Joecz
já mám pár mladých rájovců se samičkama betty a docela v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 08:55 maxipes – muze spolu byt bojovnice a rajovci
chtel bych se vas zeptat jestli spolu muzou byt ryjovec a bojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 17:24 Muž Nik [190] – Re: Metz
rak je citlivý na kvalitu vody - třeba jsi tam měl moc odpadu, dusitanů, disčnanů, co já vím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:33 Metz
?jak špatnou?ona se potřebuje nejak upravit?(jinak byla odstata)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:29 Muž Nik [190]
přesně tak a rak ti chcípnul, protože tam máš špatnou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:17 Metz
rak uz tam nenize záhadneho duvodu mi odesel,a myslis jako mecovky by ji tahaly za ploutve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:08 Muž Nik [190]
Ono to toho tvého akvária s rakem a mečovkami by to stejně nebyla dobrá volba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2007 16:06 Metz
ja sem si ji nakonec nekoupil a stejne u nas v roznove pod radhostem se nikde zadna poradna a hlavne zdrava nepokusana betta nedA SEHNAT rozzureny :-( :-( sad sad sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 19:18 maxipes
no ja bych řek že to vydrží ale no ty ryby hel nejlepší je když se nemísí kontinenty/i a ryby se stejnou povahou ale sumce muzeš mít i z jineho světadílu ale opravdu bych to nemíchal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 18:28 Joecz
Když vydrží transport z Thajska, tak pokud bude mít teplo cca 25C, tak pohoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 22:51 R Muž Mrakoplash [1776]
jen ty ocka trosku okouse jinak se s nima snese hmm

to jmeno nema jen pro okrasu :-D
a ten prevoz je extrem to si radsi bettu kup nekde v okoli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:19 Metz
ne ne ona bude v aute a ja na ten pruhledny kybl narazim jeste stary svetr teply bavlneny diky moc ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:17 Žena petrys [104]
pokud ji budeš převážet autem někde v teple, tak to neva, ale jestli s ní budeš cestovat od vlaku k autobusu atd., tak je to zlý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:15 Metz
aha a nestacil by bavlneny stary svetr?nebo nejaka tepla deka?dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:12 Žena petrys [104]
s osádkou se snese, spíš bych měla obavy z té cesty, ve vodě vydrží, jako vydrží v obchodech v kelímku, ale nevím jestli vydrží tu teplotu, je zima a bojovnice jsou teplomilné, takže jestli nemáš polyst.bedýnku, tak bych neriskovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 20:56 Metz – Betta bojovnice
může být beta splendens samec s:pavimi oky,mecovkami,neonkami,platou,razborami klinoskvrnymi,pancernickama pandama a s ancitrusem?diky jo a jak dlouho přežije beta v sacku?(převoz)jedu totiz do vidne a z vidne do brna a z brna domu do roznova pocitam to tak na nevi mno jedu tam zitra rano(do vidne)no a tam prenocuji(betu bych uz si koupil) do soboty v sobotu vecer(tak v 5hod.)prijedu domu vydrzi to?popripade mam pripravit njaky pruhledny kybl co mam doma(5l)s vikem a obalit to njakym rucnikem aby jji bylo teplo?diky moc doufam ze z toho neco pochopite.dík

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2007 19:46 Muž Nik [190] – Re: bulmas
úplně normální - pokud je samec "slabý", tak ho samička může i umlátit. Samostatná vytíračka v tomto případě nepomůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2007 12:22 bulmas
No nevím nevím, ale asi jsme natrefili na nějakého chudáka samečka, čímž chci říci, že ani pravidlo o nadupaných samcích co honí všechny sukně v akva neplatí 100%, např. náš sameček je naopak pěkně proháněn rozzuřenou dominantní samicí smich smich a na hnízdo se zatím nezmohl, asi jim budu muset zařídit nějakou samostatnou vytěračku, setkali jste se s tím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2007 09:38 Šigi
Ta modrá betta je samec,a ta druhá samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:23 Marcela
No, já myslím, že se tady nedohodneme. Prostě to druhé buď přežije a dají si pokoj nebo bude malý pohřeb. Tak vám všem díky za pomoc. Tohle je dobré fórum, určitě se sem budu vracet. A o tom akvárku raději mluvit nebudu, to byste mě tady zavrhli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:16 Muž Nik [190]
Záleží na tom, jak veliké akvárium máš, ale i tak to bude zlé. I když já si myslím, že to co utíká je samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 18:14 Marcela
Tak žádnou bílou tečku za těmi ploutvemi jsem nenašla. Kdyby to byli dva samci, tak je to špatné? I když teď se mi zdá, že po celém dni se už tak nenahání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:55 Muž Nik [190]
Ty fotky nejsou příliš jasné. Podívej se, zda ta teoretická samice nemá bílou tečku pod těmi břišními ploutvemi.
www.betta.wz.cz/…
Jinak samice se spolu obvykle snesou, přičemž i mezi nimi bude jedna dominantní. Samec, zvláště pokud byl dlouhou dobu držen na samotce může samici brutálně zahánět a dorážet na ni. Po takovém týdnu otupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:42 R Muž Mrakoplash [1776]
Nemas :-D
Dva samci se do akva nedavaji pac se perou a dokazou se i zabit. (oba klidne)
samicky se daji chovat u sebe. mam je i se samcem ;-) 2:1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:37 Marcela
No ten dole je ve stresu, protože je pořád honěný. Ale podle odkazu "Azalky" je ten dole asi samičky, protože má podélné pruhy, co jsem si tam přečetla. A není to jedno, jestli samec či samička, protože se asi v jednom akvárku dvě nesnesou. Nebo nemám pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:33 R Muž Mrakoplash [1776]
tak to bych si tipnul na dva samecky, a ten dole je ve stresu (zrejme kvuli tomu druhymu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:16 Marcela
Fotka k příspěvku Tak vám sem dávám foto, snad to z toho poznáte.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:04 R Muž Mrakoplash [1776]
to je peknej sameček palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 17:01 Muž Nik [190]
rybicky.net/nadrz/2546/9.jpg
samice? Nikoliv!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 16:58 Žena azalka [38]
Omlouvám se za své neodborné rady... :-O Podle popisu Marcely se mi tohle zdálo nejjednodušší rozlišení a stránka z atlasu to jen potvrzuje. Každopádně je zde plno akvaristů specializujících se na betty, stačí si je najít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 16:49 R Muž Mrakoplash [1776]
Ja bych jen doplnil ze ne vzdy ma samec dlouhe slechtene ploutve ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 16:49 Muž Nik [190] – Re: azalka
bohužel ve většině věcí nemáš zcela pravdu
pokud se jedná o krátkoploutvého nebo mladého samce, tak je záměna velice snadná a spletou si i zkušenější chovatelé.
Marcela nejlépe udělaá, když sem vloží fotky.
Rovněž ta záležitost s těmi více samičkami na jednoho samce, může být pro mnohé samičky celkem fatální akvaristovou chybou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 16:46 Žena azalka [38]
Jak rozeznat pohlaví můžeš jasně vidět tady: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra Samečci bývají šlechtění, barevní a mají delší ploutve, samičky jsou nenápadné a s krátkými ploutvemi. Počet bett záleží na velikosti a osázení akvária. Obvyklý poměr je na 1 samce víc samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2007 16:42 Marcela – Beta samička, samec?
Ahoj. Jsem tu poprvé a dřív jsem si koupila jednu betu, je nádherně zabarvená, tak jsem si teď pořídila druhou, je větší a taková šedivější. Ta pestřejší tu novou dost nahání, tak nevím, zda to vydrží. Mohl by mi někdo poradit, jak poznám samička od samce a zda jsem neudělala chybu dávat do jednoho akvárka dvě bety?
Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 16:39 Žena ufinka [28] - Asie
problém (zřejmě) vyřešen!!!!dala jsem zrcátko do vrchní části akvárka a okamžitě se mi betmen začal předvádět :) a ještě asi jeden důvod...vypla jsem topení už asi před měsícem, protože jsem měla stálou teplotu 25°C i bez topení a tak jsem nechtěla neonky uvařit a beťákovi to stačí ale jak se ochladilo tak mi klesla teplota na 22°C!, takže mu asi byla prostě zima a proto byl takovej skleslej takže mu už zase topim a snad bude vše ok :-)

To jsem ráda, že je všechno lepší! Je fakt, že 22 stupnu je na teplomilnou bettu malo, tak uz je mu teploucko a ma zrcatko a vsichni jsme spokojeni ,)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 12:21 Žena darley [12] – to Karol
Skús sem dať fotky svojej nádrže. Tak sa to dá určite objektívnejšie poradiť, či by tam tá samička mohla byť, ale naozaj si myslím, že je to pre ne málo. Ale ak ti to pomôže: Kamoške som robila akvárko a má tam teraz tiež jedného samca bojovnice, neonky a molly. A ten samček si myslí, že molla je jeho družka asi. A je stále s ňou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 12:18 Žena darley [12]
Bubika, prosím ťa radšej buď ticho. Ja teda neviem, ale zaujímalo ba ma čo máš ty za akvárko, keďže tu nemáš spravenú prezentáciu a len hlúpo radíš. A čo sa týka toho druhého chu...a s odchovňou... je to dosť úbohé. 200 malých za rok.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [137] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58067x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6801