Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 135 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:38 Duny – Re: rolandmynar
ved som vsetky precital a kazdy pisal ze ake to je super a spominali aj betakov ale aj snimi len to ze su pekny nikdo nepovedal ze ich tam je vela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:26 rolandmynar – Re: Duny
Na procentuální hodnocení nádrží se nemůžeš ohlížet, protože tady je málo objektivních. Většinou to lidé hodnotí tak, aby jim to daný hodnocený nemohl nijak škaredě vrátit, tak to většinou pod 90 ani nejde. Je to velice neobjektivní. Spíše čti komentáře! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:11 Duny
som kukal aj ine akvarka ktore su aj mnesie ako moje a maly tam 1samca a 2samicky a mali hodnotenie asi 99,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 15:39 Duny – Re: chicko
no a aspon toho 1 betaka? som cital ze 1 samec 1 samica neni dobre takze kebyze aspon 1 samec alebo 1 samec 2 samice bude tiez vela vsak? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 15:25 Muž chicko [124] – Re: Sid
no 200 litrů by to bejt nemuselo, ale jinak naprostej souhlas Side palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 15:01 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Duny
Klidně si tam dej Beťáka se třemi samicemi
Ani náhodou. Tuhle sestavu tak do 200 l dobře zarostlého akva. Jinak je to o permanentním stresu a nahánění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:11 Anonym
nesouhlasím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 13:41 Duny – Re: Duny
prosiiiim odpiste mi niekto... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 22:25 Duny – Re: Dahak
a chcel by som sa spytat aj inych ci s tym suhlasia co napisal rolandmynar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 21:20 Duny
alebo aj niekde inde kde viete ze maju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 20:31 Duny – Re: rolandmynar
to som velmi rad :) :) :) a nevedel by mi niekto povedat ze kde napr. v prahe sa daju kupit samice betaka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 20:09 rolandmynar – Re: Duny
Klidně si tam dej Beťáka se třemi samicemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 20:04 Duny – beťák
Ahojte,

prepacte mi ze sa zase pytam ale nenecha ma to..uz som sa tu raz pytal na rybky ze ake by sa mi hodili mam 54l akva a poradili ste mi takto:
3×gupka (1 samec, 2 samice)
5-6×panciernicek panda
1×ancistrus

ale ja by som strasne chcel betaka ale mozno aj parik len by som sa takto bal ci by neokusaval gupka plutvy alebo ci by to nebolo prerybnene alebo ci sa to neda nejak vyriesit ale nie tak ze si spravim iba bettarium..Prosim poradte. Dakujem za vsetky odpovede. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 12:16 Žena Alena.sv [89]
Jak máš pro ni velké akvárko?Zrcátko ji můžeš dát,ale jen občas.Zbytečně se vysiluje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 10:39 Nikus – Zuzicka
Ahojte! Vcera som dostala na narodeniny rybku. Je to rybka beta. Hrozne sa mi paci , ale strasne sa bojim , ze niekde urobim nejaku xybu pri opatere, lebo rybicky som este nikdy nemala. Je strasne mila , plave, zerie,a plutvy ma v pohode... Takze vypada to tak , ze asi je zdrava. Xcela by som sa hlavne opytat ci jej nebude samej smutno. A este by som sa xcela opytat , ze ci bude vadit ak jej dam do akvarka zrkadlo aby sa aspon tam mohla na seba pozerat aby jej nebolo az tak smutno? dakijem moc :) coze

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:17 R Muž Mrakoplash [1776]
tam je vse co potrebujes, od lidi kteri se tomu venuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:06 Zdenda._-. – Re: Zdenda._-.
Ne odkazy ne tam už jsem byl poradte vy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 17:01 Zdenda._-.
Fotka k příspěvku foto

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 16:55 R Muž Mrakoplash [1776]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 16:52 Zdenda._-. – Betta hnízdo
Ahoj nevim co mám dělat mám akva viz foto.A chtěl bych vytřít ´bojovnice, ale sameček se rozhodl že mi hnízdo stavět nebude prosím poraĎte co mám udělat mám je tam 3 dny myslíte že je to málo nebo mám ještě vydržet prosím poradte dík moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 15:21 Luca – Re: Jurasek
A kde je ta Tvoje akvaristika!!!!???? coze :-) Uvažujem pořídit Beťáky, ale když to člověk vidí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2008 13:06 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Duny a to jsis v tý Bratislavě chytala sama ty ryby nebo co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 23:07 Žena Wampi [54] – Re: Sprachys
Tak to už je vážně síla... Ovšem ony ty krychličky 10 x 10cm, vážně taky nejsou nic moc...Je mi z toho akorát smutno. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 23:06 Žena Wampi [54] – Re: Jurasek
Takových lidí je ale žalostně málo. Tak to bys měl za mě prodavače či prodavačku pochválit. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 21:19 Muž Sprachys [48] – Re: Wampi
v krychli je to jeste dobry... kdyz je maj v malejch bilejch pixlickach, jestli sis nekdy kupovala syrovou zalivku na salat v pizzerie v tescu (little caesar) tak v takovejch kelimkach... maj tam vody asi jako kdybys nalila pul whiskovy.... a zvrchu propichanou potravinovou folii nebo zagumickovanej propichanej igelitak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 21:09 Muž Jurasek [136] – Re: Wampi
Nedávno jsem si přivezl krásnýho beťáka z mojí oblíbené a tam nic takovýho není. Má je ve velikých akvárkách, ve společnosti rybek se kterýma být může bez toho, aby si ubližovali. To se mi líbí víc. Hned je vidět, jak plave, jestli nemá nějaký viditelný problém. To v kelímku nepoznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 21:01 Žena Wampi [54]
A s chudákama beťákama je to všude stejný , prostě všude je mají v malých krychličkách a napůl polomrtvý, je to tak vidět i v malých akvaristikách a pokud ne , tak je to přímo zázrak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 20:59 Žena Wampi [54]
No možná to není všude až tak tragický, např. do Hornbachu na Černým mostě v Praze jezdím ráda. Mají tam docela dobrý výběr a to co mám od nich je v pohodě a žije. Asi je to jak kdy a není to vždy vina obsluhy, od někoho to přeci taky koupili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 20:17 Muž Paul Ramon [17] – Re: Lukys1
Ryby možná vypadají dobře, ale mnohým, co tam ryby koupili, brzo umřely. Společná filtrace také není to, co by rybám prospělo... tone Hornbachu dle mě nezáleží na tom kolik toho umře, nakoupí ve velkým další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 19:48 Duny – Re: Lukys1
no v Bratislave boli rastliny celkom dobre a raz aj ryby ale tych betakov nepocitam chudaci a este jak vyberaki tie ryby..najskor normalne dala do sacku ale do sacku bez vody potom sa 3 minuty prechadzala dosla k pultu napustila im studenu vodu a berte si no podla mna to nebol zrovna spravny sposob
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 19:41 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
No já co jsem byl v Hornbachu v Praze a v Brně si nemůžu stěžovat pěkný ryby i jesetery 30cm prostě krásný ryby nebo jsem měl štěstí a neviděl jsem to palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 19:13 Duny – Re: lucass
dobre uznam ze rastliny tam niekedy maju pekne ale inac suhlasim no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 18:59 lucass – Re: Duny
Hornbach to je pro mě akvaristickej satan. no To co tam předváděj to je tfuj hnus fujtajbl! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 17:56 Duny – beťáci v Hornbachu
Ten Hornbach tyra zvierata v Bratislave plavali asi 3 betaci (samci) v jednom akvariu a ty co neboli v jednom akvariu boli cely dokusany jeden mal uplne uhryzane plutvy a krvavy krk! chudaci :-( :-( neviete este niekto o takychto obchodoch?

"ruky odrezať takým ľudom!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 23:05 Muž tomaskupilik [9] – Re: Mrakoplash
Měl jsem ovšem tehdá ještě bez poklopu nad akváriem takže mi samec vyskočil a uschnul ;-) :-D
Rostlinky a úkryty jsem říkal tak neříkej že radím blbě..snažím se pomoct když ostatní jen čtou a nebo to úplně ignorujou. Mně tu taky spousta lidí odpovídá na mé dotazy :-D Tak se to snažím vrátit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 22:57 R Muž Mrakoplash [1776]
Nejidealnejsi je nechat si poradit od cloveka co ocividne bojovnice nikdy nemel

Nejdriv mu zarid poradny ubytovani (tj spousta zivych rostlinek) to mu udela urcite dobre.
Taky se obcas dava na par minut zrcatko.

Samicka muze otrhat i samecka nemusi to vyhrat vzdy samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 22:49 R Muž Mrakoplash [1776]
imho aso je lepsi mit samce uplne samotny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:47 Muž tomaskupilik [9] – Re: Andynka
Ženská něco snese?Ale... :-D no Jo to příjdou,ale hned po nich ti jí samec potrhá tone Ovšem v lepším případě :-| Navíc bojovnice si staví pěnové hnízdo a to musí být stabilní,takže nějaké rostliny na hladině..ale to stačí i položit nějaké umělé- vytrhat to z toho držáku kterej se sází do písku a rozprostřít po hladině..ale měli by to být nějaké stonkové. ALe zas pokud možno tak rovnou koupit nové ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:40 Žena Gabi [11]
Tak jo, díky, myslela jsem si to, jen mám strach, že mi zase prodají mrňavého krátkoploutvého samce místo samice a budu muset zakládat nové samostatné akva tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:40 Andynka – Re: tomaskupilik
No tak když mi vymřela první várka, tak šli samci jako první. Takže zase zas tak odolní nejsou X-) :-D Nu a o orgie moc nestojím,ale počítám s tím, že jednou přijdou :-D Samoce je prostě samice a jako každá ženská něco snese ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:37 Muž tomaskupilik [9] – Re: Andynka
Sameček to přežije zcela určitě (taky jak jinak viď :-D palec ) ale o tu samici bych měl strach :-( Ikdyž nevím jestli jsi to chtěla,ale i ty orgie budou,ovšem v době než se zblíží a než jí uhoní k smrti :-| love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:36 Andynka – Re: filipsi
Tak ted rybičky léčím a snažím se.Komentáře beru v potaz a určitě si nechám poradit.Táta je bývalý akvarista,ale dnes jsou jiné zlepšováky atd.Pomáhal mi se zakládáním akvárka a ted v tom jedu sama.Zítra razim pro kytičky a chci namíchat to dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:33 Andynka – Re: tomaskupilik
Uvidím .. bud to budou pořádné orgie na život a na smrt a nebo to přežijou oba ve zdraví.Každopádně musim udělat nějaký útočiště, kam si bude moct jít zdřímnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:33 Muž filipsi [1291]
Andynka napsala:.....Jsem udělala asi nějakou začátečnickou chybu nu.....
Tech chyb bylo more, a stale trvaji, jak se ti snazi rici lide v komentarich u tveho akva, i ja tady. Pokud se nepoucis, tve ryby opet dlouho zit nebudou. Tim, jestli ma akva o litr vic ci min to fakt neni.
Pokud te zajima, a chces se o ryby dobre starat, precti si rady o zakladani akva, o zabihani akva, o optimalnim zarybneni, o rostlinach. Pokud mas akva jako dekoraci, po nekolika pokusech prijdes na to, ze obrazek na stene je taky fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:18 Andynka – Re: filipsi
No dobře no tak něco kolem 15 - 16l ... vyleju tam vždy 3x5l a kousek . tak to nevím přesně.Nu ty minulý mi chytily krupičku a já jsem na to přišla strašně pozdě.Pochcípalo mi 9 rybiček.Jsem udělala asi nějakou začátečnickou chybu nu.Ted tam teda krupičku mám taky,ale rybičky jsou už yléčený.Dnes jsem jim dávala poslední dávku kapek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:14 Muž filipsi [1291] – Re: Andynka
Fakt? 3cm okraj horni bez vody, 2cm dno, par deci kytky a filtr ... 3.5*2*2=14
A copak se s temi minulymi stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:10 Andynka – Re: tomaskupilik
Na věku přece nezáleží ne?! :-P No já mám třeba velkoui výdrž,ale myslim, že tu samičku už by to pak taky nebavilo.U prvního páru se mi i stalo, že ho pak ta samička provokovala ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:08 Andynka – Re: filipsi
Já ale nemám 15l ... a ta minulá samička se uměla schovat i v tom chaboučkým umělém rostlinstvu co tam mám ted
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 21:04 Muž filipsi [1291] – Re: Andynka
V 15l ji po treni teda prozene poradne, az bych si tipnul, ze to nevydrzi. Natrvalo bych par nedal, natozpak 1+2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:53 Andynka
Nn .. než jsem tam rybičky dala voda stála asi 3 dny a dnes tam jsou 3 týden.No to akvárko je malé, takže to pouštění je vidět hned a myslím, že by se tam rybky moc nepohnuly kdyby tam byly nějak extra skrýše z velkých kamenů.No a já doufám, že samičky už budou mít ... jsem jí u nás sháněla a zatim nebyly.No zz první zkušenosti vím, že jí prohánět bude.Ale jen chvilku ... i on se musí nějak utahat ne

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [135] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6701