Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 134 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 14:43 MaryFee – hmmm
Noooo oni su vedšino v poho ked maš dost velke akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 14:40 Klááááár
Ostatní ryby jsou v poho, ale všichni píšou že bojonice+ paví oka= pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 14:33 MaryFee
No určite by si mala vybrat bojovnice, oni su dost agresivne rozzureny voči inym rybkam sice tu je to napisane inak!!! a skontroluj aj ostatne ryby ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 14:29 Klááááár – Ou
Ahoj, mám paví očka, pancíky araguajské, aníky a tetry žhavé, vše v pohodě, ale když jsem koupila betty, za 2 dny zmizel samec pavího oka, a jeho kolega má ukouslý ocas.

Myslíte, že to tak mám nechat a počkat ještě, nebo mám někoho vyndat z akva?

Poraďte prosím

Klárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 18:11 Žena Saal [4]
Já mám bojovnice asi týden a už se mi vytřeli a sameček jikry snědl. Jsou společně s ostatními rybami v akvárku a nevadilo jim to :-D jenom ostatní ryby stály řadu na to co sameček nestihne sníst ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 15:40 2david – Re: Ivana
Ahoj samice betty je labirintka, která k tomu aby měla mladé potřebuje bý t se samcem sama v nádrži, pak se odehraje tření atd... zkus si něco o svých rybkách přečíst buď tad v atlase nebo kdekoli jinde např: aquaworld.cz/… , nebo : rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 12:37 Ivana – ...
Samice beta bojovnice vypada zebude mit jikry, jsou ve spolecnem akvarku. Je potreba jich odelit od jinych ryb? dekuji za odpoved, zacatecnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 20:49 RAP – Re: Amazonstar
Ta ulice se jmenuje Kostelní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 15:27 Duny – Re: JUMP
diky moc JUMP :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 15:10 JUMP
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 15:04 Duny – Re: Amazonstar
a nevies nahadou ze kde je ta odchovna Papik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 19:11 Muž Nik [190]
Samec, nic víc. Nebo dvě samičky bez samce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 12:56 R Muž Silent [5946] – Re: bucliik
No tak to je pravda ano Asi fakt štěstí. Teď jsem mluvil s kámošem , je to takový malý bettolog, tak fakt na ten objem maximálně samce. Jinak 1+2 bez potíží tak 100 litrů a hodně členitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 12:51 Žena bucliik [99]
myslím že se včera psalo že záleží na jednotlivých bettách-pokud budeš mít samce kreténa tak bůh pomoz těm samicím. Jenže nikde není záruka, jestli ten samec bude kretén nebo ne.....měl jsi štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 12:40 R Muž Silent [5946] – Re: Lucianetta
Dva roky fungovalo bez třenic 1+2 v 18 litrech. Tedy u mě doma. Nevím jak jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2008 12:35 Žena Lucianetta [43]
Tak to jsem asi spadla na hlavu. Včera tuším, se tady probíralo podobné téma, s tím rozdílem, že se NEDOPORUČOVALY 3 BETTY DO 54L akvárka. A dneska do 15l je to v pohodě?
Kikijan: jestli si je tam dáš 3, tak mi pak napiš, jak dlouho ti všechny 3 vydržely. Řekla bych, že to nemůže dopadnout dobře :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 12:34 Žena bucliik [99]
připravila bych si zásobu samic, protože ten samec je zlikviduje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 12:29 R Muž Silent [5946] – Re: Lucianetta
Pokud tam budou jen Betty a dostatek rostlin tak v tom problém nevidím ovšem pouze na chov, ne na odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 12:26 Žena Lucianetta [43] – Re: fantasta
na 15 litrů 3 betty ???? coze tone to snad ne? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 12:23 R Muž Silent [5946] – Re: kikijan
1 samec a 2 samice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 12:14 kikijan – kolikkolik
kolik bet na 15l akva ?:??????????? spim love potlesk spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 18:34 Duny – Re: Jurasek
tak s timi betakmi pockam celkovo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 17:59 Muž Jurasek [136] – Re: Duny
Možná to taky není nejlepší nápad. Samci dáš vetřelce do jeho teritoria. To se mu asi nebude moc líbit a budou se prohánět jako vzteklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 17:58 Duny – Re: filipsi
no tak si tam dam iba samca a ked to dost zarastie a kupim rastlinky ktore plavu na hladine + dalsie ukryty tak mozno dodam samicky a v obdoby parenia odlovim bud samca alebo samicku..a ked sa v ziadnom priklade neznesu tak tu samicku niekomu darujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 14:42 Muž filipsi [1291] – Re: rolandmynar
Samci jsou hodne agresivni i na samice hlavne v obdobi treni, pred a po. Mimo je vcelku nechavaji v klidu, az na vyjimky. Ale v tomhle obdobi je to nekdy fakt velky boj. Takze se stava, ze je nekdo poridi, libuje si, jak to fajn jde ... ale jen do treni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 13:50 rolandmynar – Re: Sid
Věděl jsem, že jsou vnitrodruhově agresivní, ale ne že i samec se samicema. coze Myslel jsem, že je to jako u většiny cichlid nebo Tlamovců, že samci brání a samice jsou v klidu. (až na některé vyjímky samozřejmě -> pro rýpaly) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 01:30 Muž Malapa [480] - Afrika
54 litrů by v případě, že bude nádrž hustě zarostlá, zejména na hladině, měla stačit. Pokud bude samec bojovnice "dlouhoploutvý" a bude mít třeba dvě samičky, nebude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 23:28 Amazonstar – Re: Duny
ja videl hezky v akvaristice vedle Strosmajeraku...ulici ti nereknu,ale je to ta co vede dolu od technickyho muzea...mel jich asi 20 ale samej import...jinak prej dobry bojovnice odchovava Papik tak se zeptek tam..vyplati se ti to a je vetsi moznost ze nebude nemocna....cuz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 22:36 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: rolandmynar
... proč by měl být v AQ stres?
Bojovnice jsou rybky vnitrodruhově agresivní. Jak už tu napsali jiní - míra agresivity se může lišit, ale já jsem přesvědčený, že 54 l akva je příliš malé na to, aby poskytlo případným slabším jedincům dostatečný únikový prostor. Proto ten stres...
Před pár hodinami jsem Dunymu na jeho dotaz v SZ doporučil pořídit si betu jen jednu, nejspíš samce. S ostatními rybkami by měl beťák vyjít, některé by mohl mít i moc rád... :-) Třeba samečky pavích ok s velkými ocasními ploutvemi a především - čerstvě narozená paví oka. ;-)
Ale jak píše Anonym - Duny byl rozhodnutý koupit víc bet ještě dřív, než tu o nich začal psát... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 22:02 Anonym
Duny napsal: Ahojte,
prepacte mi ze sa zase pytam ale nenecha ma to..uz som sa tu raz pytal na rybky ze ake by sa mi hodili mam 54l akva a poradili ste mi takto:
3×gupka (1 samec, 2 samice)
5-6×panciernicek panda
1×ancistrus
ale ja by som strasne chcel betaka ale mozno aj parik len by som sa takto bal ci by neokusaval gupka plutvy alebo ci by to nebolo prerybnene alebo ci sa to neda nejak vyriesit ale nie tak ze si spravim iba bettarium..Prosim poradte. Dakujem za vsetky odpovede. ahoj

Duny napsal: a chcel by som sa spytat aj inych ci s tym suhlasia co napisal rolandmynar

Duny napsal: prosiiiim odpiste mi niekto... :-O

Duny napsal: tak ich kupim a ked budu agresivne tak jednu prelozim do karanteny a ked sa nespameta tak tam ostane! aj ked neviem ci to bude dobry sposob

Proč tady otravuješ žadoněním o rady, když si stejně dávno rozhodnutý udělat přesně opak toho co ti tu všichni píšou? hmm hmm hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:36 Duny – Re: Lucianetta
no len ja nikoho takeho nepoznam a ani o nom neviem ze kde by bol..rad by som kupil od chovatela ale nemam kde kebyze mi niekde viete poradit tak by som urcite dosiel ked je to na slovensku alebo cesku do Thajska sa mi nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:34 Muž Jurasek [136] – Re: Duny
Ve Zlíně jsem je viděl ve Zvěrokruhu. Celkem velký zverimex, mohl by být ve více městech. Není poblíž taky něco takového???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:34 Žena Lucianetta [43] – Re: Duny
jestli trváš na 2 kusech, je nejlepší si je vzít od chovatele. Četla jsem, že bojovnice, které jsou na sebe zvyklé od malička, nemusí (podotýkám NEMUSÍ, ne NEBUDOU) být vůči sobě v dospělosti tak agresivní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:32 Duny – Re: Jurasek
no rad by som nasiel nejaky obchod v ktorom ich vidim plavat a tam by sa to mozno aspon trosku dalo rozoznat len taky obchod asi nikde nenajdem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:31 Muž Jurasek [136] – Re: Duny
Někdy se bojovnice snesou i v 12 litrech, někdy jim může být 60litrová nádrž malá. U těhle rybek je to kus od kusu. Každý může být jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:30 Duny – Re: Lucianetta
no to ja viem ze moze byt aj sam ale by som chcel vediet ci sa tam este zmesti samicka este tam nemam ziadne rybky pridam viac ukrytov zato predsa len by bol spokojnejsie ale ked im to je malo tak si kupim iba samceka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:26 Žena Lucianetta [43]
jenže ty předem prostě NEMŮŽEŠ vědět, jestli trefíš na dva jakš-takš tolerantní jedince, chápeš? Navíc samec betty MŮŽE žít sám, není to hejnová ryba... kup si jednoho samečka, a kdyby sis časem pořídil větš ;-) í akvárko, můžeš mu dokoupit i samičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:23 Duny – Samice betty v Prahe
Ahojte,

prosim vas niekto neviete kde sa daju kupit samice bojovnice pestrej v Prahe? alebo aj pekny samci najlepsie kebyze nie v kelimku od jogurtu..alebo mozno este niekde v blizkom okoli Prahy..Velmi dakujem za vase odpovede. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:16 Duny – Re: Lucianetta
budem mat pekneho samca bez frajerky? :-D podla mna ked im to bude dost miesta..a to neviem ci bude..takby boli asi spokojnejsi a som cital ze jednemu pariku staci 30l v krajnej situacii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:13 Žena Lucianetta [43]
Proč si prostě nekoupíš jednoho samečka?? Měl bys tím veškerý problémy vyřešený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:12 Duny – Re: filipsi
ale ne to som si len robil srandu ale neviem ci to mam nechat iba na stastie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:11 Muž filipsi [1291] – Re: Duny
Nebude. Ale delej si co chces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:10 Duny
PROSIM VAS NEVEDEL BY MI NIEKTO POVEDAT ZE KDE SA DAJU KUPIT SAMICKY BETTY V PRAHE? ALEBO ASPON PEKNY (ZDRAVY) SAMCI? PROSIM JE TO DOLEZITE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:09 Duny – Re: Lucianetta
tak ich kupim a ked budu agresivne tak jednu prelozim do karanteny a ked sa nespameta tak tam ostane! aj ked neviem ci to bude dobry sposob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:02 Žena Lucianetta [43] – Re: Duny
a jak bys to, prosímtě, na té jedné bettě poznal? Agresivita, tou je tady míněno agresivitu vůči ostatním rybám stejného druhu. A né, že je agresivní, protože okusuje rostlinky/umělýho potapěče :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 20:57 Duny – Re: filipsi
no najskor by som kupil 1 samca dal do karanteny s pozoroval ci je agresivny a podla toho by som dokupil/nedokupil samicku/samicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:50 Muž filipsi [1291]
Treba ja tam mel chvili jednoho + 2. Z prosteho duvodu, ta jedna nejak vyrostla, po treni, sama (dcera). I dokud bylo 1+1, pri kazdem treni skoncily pekne potrhane.
Jen co pohlavne dospela dcera, je opet 1+1, matka to neprezila.
Jeden + 1, pri slusne zarostlem 50l akva kde je kam se schovat, je tak akorat.
(edit - jiste se nekdy najdou mene temperamentni ryby, ktere spolu v tom objemu budou 1+2 zit dobre, a take agresivnejsi, kde cokoli vic nez 1 v 50l je prilis. Bohuzel to predem nepoznas.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:48 rolandmynar – Re: Sid
Tady se chci zeptat: proč by měl být v AQ stres? Bojovnice jsem nikdy nechoval, tak se rád přiučím. Všude čtu, že je to k ostatním rybám mírumilovná rybka, Gupka určitě taky a Pancéřníci jsou úplně v pohodě ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:45 Duny – Re: Duny
toto neni ono ale je to skoro take iste akvarko ako moje a ma tam jeden parik bojovnic tu su komentare:
[6] Nahlásit nevhodný komentář 09.02.2007 03:42 | Vendí ® (100%) | Je to paráda.Máš nejen pěkný akva,ale i fotky potlesk potlesk

[5] Nahlásit nevhodný komentář 04.01.2007 17:20 | Hajná ® (100%) | Moc hezké, tvoje rybky mají opravdu prostor a soukromí. Dávám 1. ahoj

[4] Nahlásit nevhodný komentář 01.01.2007 06:56 | Xantis ® (100%) | palec

[3] Nahlásit nevhodný komentář 31.12.2006 15:49 | kiiki ® (100%) | opravdu povedené akva :-) ano Moooc se mi líbí a dávám ti 1 palec Máš tak docela dost hezkých,zdravých a krásně vypadajích rostlinek hmm I pozadí se mi líbí.Rybky jsou vářně nádherné potlesk potlesk potlesk Jo a nebudeš ještě nějaké přidávat???Protože se mi zdá že na54 litrů jsou 3 docela málo X-) PS:jestli se ti chce tak se taky koukni na moje ahoj ahoj ahoj

[2] Nahlásit nevhodný komentář 31.12.2006 15:23 | Voloďka ® (100%) | Krásná bettka potlesk a krásné akvárko potlesk potlesk No prostě za jedna potlesk potlesk potlesk Jestli chceš, jukni ke mě ahoj ahoj ahoj PS: Malé zase až tak není!

[1] Nahlásit nevhodný komentář 31.12.2006 14:44 | Logmann ® (70%) | Zdarec, hezké-jen přihoď pár ryb třeba nonek nebo kardynálek potlesk

PS:majitel:KOSMOS meno nadrze:KOSMOSOVO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:39 Duny – Re: rolandmynar
hned to najdem..napisem majitela a meno nadrze

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [134] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58079x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6651