Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 126 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 22:46 Turec
tak jsem se dozvěděl že zrdcátko ho vyčerpává bere ten svůj obraz jako soka a chystá se na zapas! takže určitě zrdcátko dlouhodobě ne-e!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 22:08 števulova
nevím co mám dělat mám bettu modrou,,, a má pořád stažene ploutve a je u hladiny a když jsme jí koupili byla tmavě modrá a ted je světle modrá čím to je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 22:06 števulova – pomoc
nevím co mám dělat mám bettu modrou,,, a má pořád stažene ploutve a je u hladiny a když jsme jí koupili byla tmavě modrá a ted je světle modrá čím to je?? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:18 Muž Yirka [8685] – Re: Šámes
Já myslím, že Janica má pravdu. Určitě zde ve fóru už na toto téma bylo diskutováno v tom smyslu, že stimulace zrcátkem je něco jako trenink a dlouhodobým stimulováním se sameček vysiluje. Ono je zřejmě něco jiného dvořit se samičcce než imponovat sokovi v zrcátku, který vždy jakoby reaguje protipohybem k boji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 21:14 Šámes
já mám 8 nádržek vedle sebe takže z každé strany na sebe vidí a vyčerpaně nevypadaj..to je to samé jako když jsou samice se samcem taky se jim neustále dvoří..teď nic ve zlém ale napsala si dobře že nevíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 20:44 Žena Janica [5]
No já teda nevím ale dlouhodobé používání zrcátka rybku vyčerpává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 20:42 Šámes
tak zrdcátkem jí 100% neutrápíš.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 18:23 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Turec
uplne nejlepsi bude, kdyz si o tech betach nejdriv neco prectes ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 18:18 Žena datura [104]
řekla bych, že nejlepší budu sumečci a ryby žijící striktně u dna. nebudou si betty všímat. živorodky by jí mohly okusovat ploutve, když by byla poraněná atd. sumečci jsou fakt ideální, jsou mírumilovní a udělají se "sami pro sebe".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 13:01 Žena Eliška [37]
Betta není agresívní vůči jiným druhům. Živorodky se jako společníci docela hodí, ale nepočítej s tím, že ti přežije potěr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 12:52 foxchosen – Re: marek
Společníci nevím, ale jako krmivo každopádně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 12:50 marek
Najlepší spoločníci sú živorodky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 11:45 Ondras – Re: Turec
Nejlepší je třeba 2 samičky betty smich. Napiš jak máš velkou nádrž, ono se špatně radí když se neví v čem máš beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 23:21 Turec – Betta a koho nejlepe jako jejího společníka?
přemýšlel jsem koho k Bette pestre a líbí se mi plata pestra (žlutá barva) ale nevím jestli je to dobrý nápad! a kdo by byl nejlepší společník! a co tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 23:09 Turec – BETTA + ZRDCATKO!!! Jak dlouho?
Mám bettu a nevim jak dlouho jí nechat zrdcatko u nádrže abych ji neutrápil? Děkuji za odpovědi! Turec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 19:12 Joecz – Re: smudla
já taky, občas bojovnici kousnou, ale v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 17:49 Novypes – Re: smudla
jo moje mamka a jsou v pořádku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 17:13 smudla
ahoj chová někdo bojovnici a čichavce spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:28 Žena pavliina [50] – Re: DoctorT
Děkuji moc všem za rady love Zatím budu pozorovat, pak kdyžtak zkusím sůl ;-) ta mě nenapadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:16 DoctorT – Re: datura
Naprostý souhlas, chemii bych zatím také nepoužíval, zkuste to "bílé cosi" pozorně cca 3 dny pozorovat, pokud se to bude ztrácet, pak nic nepodnikejte. Pokud to bude stagnovat, nebo se zhoršovat zkuste "fintičku" se solí a zvýšením teploty.
Ohledně krmení bych se nebál, nechte jej ještě aklimatizovat, pokud jste ho koupila v některém hobby centru, či velké akvaristice, může být vystresovaný a klidně i 5 dní nemusí jíst a pokud, jak píšete se naparuje a je čilý, nic vážného to asi nebude. palec
Hodně štěstí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:05 Žena datura [104]
jestli chceš s chemií počkat, zkus zatím zvýšit teplotu a přidat trochu soli, rybě se po ní vytvoří na pokožce ochranná vrstva slizu a může tak zabránit dalšímu šíření(pokud to skutečně plíseň je ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 20:02 Žena pavliina [50] – Re: Mrakoplash
Krupička to určitě nebude ;-) Ale je to fakt maličkatý, takový bílý chomáčky, je to jak maličký smítko. Mám doma Mycopur a nevím jestli ho použít nebo ne, abych ještě spíš beťákovi neublížila :-O Si říkám, jestli nepřeháním... Tak mám ještě počkat nebo raději nakapat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:52 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: marek
myslis krupicku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:44 marek
Keď to su chumacky tak to je plesen ale ked su to bodky tak to je neviliecitelna choroba. ja som mal tiz na bette bodky a zdochla mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:39 Žena datura [104]
Ahoj, jestli to jsou chomáčky, tak to je opravdu nejspíš plíseň. z čeho to má - to už asi nezjistíš, příčin mohlo být mnoho. mimojiné i změna prostředí...
a co se týče toho krmení - jestli bettu už odmala krmili živou nebo mraženou potravou, tak se ti taky může stát, že vločky prostě nikdy jíst nebude. zkus mu vytvořit pestrý jídelníček i bez nich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:35 rudes
ked vypluva tak je len samopasny a je nazraty..moj samcek bojovnice tiez najprv nezral a bal soms a o nho ale on ked vyhladne tak sa napapa...nemaj strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 18:56 Žena pavliina [50] – Krmení bojovnice
Ahoj, včera jsem si pořídila do 12 l akva samečka bojovnice. Je čilej ale vločky mi nežere, vezme si to ale hned to vyplivne. Čím ho mám krmit? Ještě zkusím mražené patentky ale to nemůže být jeho jediný druh potravy :-O Taky jsem si všimla, že má na těle jakoby malilinkaté bílé cosi ale tečky to nejsou, jakoby bílé chomáčky :-( Mohla by to být plíseň? Ale je to fakt maličkaté, všimla jsem si toho po podrobném a zdlouhavém pozorování ;-) Ale plave jak zběsilej, před zrcátkem se naparuje a nevypadá nijak nemocně. Mám ho ještě nechat zadaptovat? A z čeho by to popřípadě mohlo být? Je možné, že ze změny prostředí? Přinesla jsem si ho chudáka v mističce, kde bylo sotva 2 deci vody :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 19:23 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: rudes
asi by sis mel o tech rybach preci jen neco precist covece
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 19:19 rudes
oka pani ako by som teda dosiahol ich parenie ked mu teda otrha plutvy asi o nho nema zaujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:23 Beddy
Bojovnice se řežou i samice se samečkem. Chovat pár bojovnic spolu je vždy riskantní. Doporučuju ti přečíst si něco o bojovnicích na betta.wz.cz nebo splendenspower.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:22 R Muž Mrakoplash [1776]
samecek se ma chovat o samote. samicka mu rada otrha ploutve, hlavne pres noc
ve dne ji pro zmenu prohani samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:11 skull
vypadá to, že nová samička je sameček, někdy se to splte, myslim že už se to tu řešilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 17:09 rudy – Samicka bojovnice dotrhala samca
Ahoj,
mam v akvariu samceka bojovnice a dokupil som mu samicku aby mu nebolo smutno a ona mu komplet dotrhala plutvy. Ako je to mozne a co sa to vlastne s nimi deje preco to urobila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 16:45 Beddy
Názory se různí.
o bettynách se toho nejvíc dozvíš na splendenspower.cz nebo betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 16:40 PoLi
Ahoj, chci se zeptat, jaky minimalni objem by melo mit akva. pro samicka a samce BOJOVNICE PESTRY ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 15:19 Joecz – Re: Mobbydick
endlerky nemám, a dříve se mi záhadně ztratil sameček gupky, betty občas (spíš výjmečně, záleží na povaze) bývají na tyto pestré rybičky agresivní, protože jim připomínají jedince vlastního druhu, ale většinou to funguje bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:28 Muž Mobbydick [4]
Mám skromněj dotaz, jak se vám, co máte betty, chovaj k ostatním druhům? Konkrétně mě zajímají gupky a endlerky, nebojuje s nima?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 10:52 Joecz – Re: Unnamed
to vím, ale betta starter je asi z poloviny tvořen mletou artemií, já sám ho ještě nezkoušel, ale mám ho objednaný, na první týden stačí běžné prachové krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 18:46 Muž vojtak [96] - Cichlidy – Re: Joecz
pro male bety jen trepku nebo virniky, pri krmenim umelim rostou velmi pomalu a jsou daleko vetsi ztraty. X-)
Artemka je na ne moc velka, tu az po tydnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 11:09 Joecz – Re: Kaka25
nejlepší je Atison Betta Starter nebo si líhnout artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 10:26 Klááááár – Malé betty
Tak už se mi vylíhly ty betty, čím je mám teda krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 20:57 Joecz – Re: betta
na to pozor bez informací se do toho nepouštěj, samec by jí mohl pořádně ublížit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 13:06 Žena bucliik [99]
myslím, že dokud nejsou v hnízdě vidět jikry-bílý až průhledný kuličky.ale s tím nemám zkušenosti. prvně zařiď obě akvárka s rostlinkama a pak zjišťuj.myslím, že odchovávat by se mělo až když všecko šlape, aby to potom všechno nepomřelo.na detaily písni vzkazík nějakýmu chovateli bett, určitě poradí.
ju a ty ostatní rybky by u jiker být neměly, asi ti je sežerou.mě na hnízdo rájovců chodil i tvůj žlutej šnek-asi ampulárie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 13:02 betta
A jak dlouho bych tam tu samičku měla nechat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 13:00 betta
Moc moc moc vám děkuju za rady,hodně jste mi pomohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:45 haidfeld
samozřejmě veškeré informace jsou zde www.betta.wz.cz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:43 Žena bucliik [99]
juju, přesně tak. sameček se dá k samici jen na chvíli, postaví pěnový hnízdo(vypadá to jako by ti do akvárka někdo naplival) :) prožene samičku, vytřou se-do hnízda přibydou jikřičky.
no a samička by mu je někdy ráda sežrala-takže ji sameček odhání,odhání i všechny ostatní rybky. hlídá to hnízdo, přestavuje ho.
u toho už by ta samice neměla být-hned po vytření se odlovuje jinam, aby ji samec moc nezlobil.
problém by asi byl i s malýma rybkama-když začnou růst tak se požírají navzájem, takže je potřeba je rozdělit-chovatelé je mají v petlahvích :-( -ale do toho se tady pouštět nebudu, tomu nerozumím.
betta se dá chovat ve 20l, určitě i v míň-jenže ne dvě betty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:40 haidfeld
Pokud by si chtěla betty na chov, musíš mít už několik nádrží, jak pro nové beťáky tak pro samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:38 haidfeld
Nevím přesné parametry nádrže, ale betty mohou být i ve 20l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 12:35 betta
JJ kouli sem si nepořídila to já zase vím že tam by se trápila a zbláznila by se z toho.A tu samičku to sem chtěla na chov jenom že pak bych jí asi musela zase přendat do jiného akvárka že?

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [126] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6251