Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 125 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 14:23 Joecz – Re: kukulin
jestli nejsou plesnivé, tak je to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 12:15 kukulin
Tak už jsou to dva dny a jikry jsou pořád stejné - bílé, neplesnivé, jako když se vytřeli. Sameček se o ně pořád stará. Mám mu je vyndat, aby se nesnažil zbytečně? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 11:16 R Muž Silent [5946] – Re: richi
Bettu do 80 litrů klidně jo, ale jaký živorodky tam máš? To je široký pojem. Platy, Black Molly, Xify klidně, ale paví očka,tam už bych asi neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 10:54 richi
Ahoj jsem začátečník mám 80.l akvarko kde mám živorodky.Chtel bych si koupit Betu mužou být spolu?dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 10:16 Muž vojtak [96] - Cichlidy – Re: kukulin
Podle mych zkusenosti je lepsi, kdyz samec pred vyterem postavi jen male hnizdo, okolo tech 3-4cm. Tenhle typ samce po vytreni jikry shromazdi do vyssiho hnizda teto velikosti, zatimco samec, ktery pred vyterem postavi vetsi hnizdo, jikry rozptyli a kolikrat mu i z hnizda nejake vypadnou a on je nenajde, protoze musi hlidat velkou plochu. Ale na druhou stranu se mladata samce s velkym hnizdem lihnou rychleji, a rozplavou se min. o den drive nez u druheho samce. Ale cas mezi nasazenim do vytiracky a rozplavanim mladych je priblizne stejny, protoze samci trva stavba hnizda o jedno odpoledne dele, a netre se pred tim, kdy si mysli, ze ma hnizdo optimalni velikost.

Jo a ta samice bere jikry jako vitane zpestreni potravy a verte, ze je kolikrat rychlejsi nez samec. A argumentovat tim, ze samec samici predtim ubije je docela nezodpovedne. V tomto pripade prijdete o cast jiker i o samici a to zodpovedny akvarista nedopusti. Radsi odlovujte. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 09:58 Joecz – Re: kukulin
všichni samci nestaví 10cm velké hnízdo, někteří staví menší a je i pár vyjímek, kteří nestaví vůbec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 23:31 Žena bucliik [99]
samice nemůže být v porodnici sama, není to živorodka, k oplodnění dochází až ve vodě, -samec postaví hnízdo z pěny, naláká samici a spolu si v hnízdě zadělají na potomstvo.pak se samice odloví, aby ji samec neodháněl a neublížil jí a ona jikry nespápla.samec plive jikry do hnízda a vybírá ty neoplodněný-ty by zplesnivěly a mohly plísní nakazit ostatní jikřičky, a dodělává podle potřeby hnízdo.....tak to bylo u rájovců, pokud je v tom rozdíl u bett tak mě odborníci opraví :-) zbytek načti, je hromada zdrojů odkud čerpat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 19:52 kukulin – to iblik
To pěnové hnízdo je veliký coze . Ten náš sameček ho postavil pod jeden list kytky - asi tak 3 cm v průměru. Snad se to naučí. Máme ho teprve týden. Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 19:43 kukulin
Tak první jikry tam ráno nebyly, ale dnes se třeli znovu, tak jsem samičku odlovila do společného akvárka a samečka nechala s jikrama samotnýho. Ráno se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 18:38 Joecz – Re: filipsi
má pravdu, během tření ujídají, ale mám i samice, které nosí spolu se samcem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 17:49 Muž Vocko88 [2]
takže v porodničce vyměnit samičku za samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 17:39 Vladi – Re: Vocko88
Čerstvě vykulený potěr nechat jedině se samcem, který se o ně do rozplavání stará. Ostatní ryby (včetně samice) je sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 16:56 Muž Vocko88 [2] – Co je nebezpečné pro malé betty?
Ahoj, chci se zeptat, co nebo spíš kdo je nebezpečný pro malé Betty? Jestli samice či ostatní ryby v akvárku? Nemám jiné akvárko, tak si asi udělám porodničku a nevím, koho s kým nechat hmm Díky za rydu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 14:50 Muž filipsi [1291] – Re: Šámes
No, nekdy zerou, kdyz pomahaji samci nosit do hnizda. To jim jeste toleruje, protoze ma sam plne "ruce" prace.
Nemam s betkami velke zkusenosti, nicmene u me i pres pomerne male akva (50) je i po treni docela klid, mam stesti na osobnost ryb, samicky samce nedrazdi, klidi se z cesty a on na ne cilene neutoci, krom obcasneho stouchnuti, aby se nereklo, kdyz obhlizi revir. Ale i z toho si dokazu predstavit situaci v necem jeste mensim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 14:42 Šámes – Re: datura
po stoprvní opakuju že samice se odlovuje proto,že ji po tření samec považuje za nepřítele..jak by je mohla sežrat dyž by jí samec mezi tim ubil k smrti..!!..takže SAMICE JIKRY NEŽEROU!!!!!..než bejt aktivní a psát sem o něčem co nevim nebo o tom nejsem 100% přesvědčen tak si to psaní nechte od cesty..radíte zbytečně ptákoviny,.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:44 marsz
Zlikvidování potěru samičkou ať se bojí profesionální chovatel. Pro většinu majitelů často jednoho společenského akvária je pokus o chovatelský odchov jen stresující záležitostí pro všechny zúčastněné. Teda soudím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:39 Žena datura [104] – Re: marsz
ta ne, ale v akvárku to má trochu těžký se prosadit, proto jí musíme pomoct;-)
samičku radši odlov, pokud ti to nebude činit potíže. je to bezpečnější, ty jikry by mohla sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:46 marsz
Nechal bych tomu volný průběh. Snad ta příroda není tak blbá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 08:29 Beddy
Rád jsem se přiučil... měl jsem za to, že se samička odlovuje, protože by požrala jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 21:16 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: kukulin
Fotka k příspěvku věčinou se stává že je zežere i samec při prvním třením ano

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 20:50 Muž Kurhell [7] – to kukulin
samička je připravena do týdne ,můj rekord je 3 a půl dne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 14:43 Muž filipsi [1291] – Re: Beddy
Me se povedlo ve spolecnem dokonce jednu betku dovest od treni do dospelosti. Ostatni obyvatele spis sezerou vykuleny poter, zdrave, oplodnene jikry samec casto ubrani. Pak je to na rybce, jak se dokaze ukryt, a jak si umi najit potravu. Zalezi ale na slozeni ryb i na zarostlosti a velikosti nadrze a v neposledni rade na stesti, zda ve spolecenskem neco zustane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 14:28 Šámes
proč by z jiker nic nebylo..??..samice se dává pryč proto že samec jí hned po tření považuje za ryvala a nepřítele a může jí zabít...pokud vytíráš ve společenské nádrži ostatní ryby jim jikry sežerou..jinak mohly zmizet taky proto že samec sám uznal za vhodné je sníst.. smich ..třeba proto že nebyly oplodněné.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 13:48 Beddy
To sice nevim, za jak dlouho, ale až k tomu dojde musíš samičku odlovit a dát jinam. jinak z jiker nic nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 13:40 kukulin – tření betta splndens
Dobrý den. V malém akvárku se nám vytřeli betty. Do rána jikry zmizely. Za jak dlouho je samička zase připravená na tření? Syn se mě pořád ptá, tak ať vím, co mu říct. Moc děkuji. Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:19 irča
nebo zkus na hladinu nějak umístit napůlku rozstřihnutý kelímek.
Vznikne z něj taková jeskyňka a hnízdo bude držet pohromadě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:08 Tron
můsím ale přiznat že se činí už je 2cm od skla on se asi bude chtít vážně rozmnožit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 20:23 DoctorT – Re: Tron
Nějakou plovoucí rostlinku, rychle se množí a je na to dobrá např. lemna minor, tady ji nabízí spousta lidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 17:19 12Mattiew12
skus ta prichytit polystiren to je len napad nevem ci je to aj vyskusane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 16:00 Tron – Betta- stavění hnízda
Mám takoví malí problém.Můj sameček betty staví hnízdo ale nemá na co takže se to pokouší dát ke stěně.Chci je nechat rozmnožit, ale nemám žádný list který bych tam položil na hladinu, tak sem se chtěl zeptat co na tu hladinu můžu položit místo toho listu.

Předem se omlouvám za případné pravopisné chyby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 19:08 Žena pavliina [50] – Re: mirielll
Ne-e, o Redíka jsem bohužel přišla :-( Ale mám druhého v nádrži Kapka života a ten je to samý. Vločky e-e, tak holt mu přilepšuju ;-) A vůbec není bojavej, plave všude, proplouvá různě rostlinkama a i na dně rejdí. A když jdu krmit, odsunu krycí sklo, už je nastartovanej a čeká u hladiny co se objeví k snědku hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 18:25 mirielll – Re: Joecz
Oups..je fakt že krátkoploutvé jsem ještě neměla..jinak kdejakou.
Hm mám holt červenýho sraba :)) Ve větším akvu s rybama se bojí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 18:17 Joecz – Re: mirielll
máš normálně 2 bojovnice pestré (bojovnice bojácná :-D) a s těmi kambodžami (světlé tělo a barevné ploutve) se pleteš, bojovnost nezávisí na barvě, nejbojovnější jsou většinou krátkoploutví (PK) samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 17:47 mirielll – Re: Mrakoplash
já mám bratry...ale spíše to vypadá na bojovnici nebojovnou (nebo bojácnou) a normální boj. pestrou.
Schovat by se v 260L akvárku mohli, ale nevím, z pozorování jsem zjistila, že betta když je ve stresu, potřebuje více kyslíku...a hodně zmatkuje, tudíž dolů do kytek nikdy nejde.
Většinou se rve za břidlicového pozadí (v rohovém akvu). Seženu nějakou pnoucí kytku a zkusím to.
Když jsem je měla oba v karanténě, oba v 6 l pidiakvárku, tak si sebe vůbec nevšímali. Bojovnej honil akorát samice. Ale kdoví co by dělali, kdybych tam nebyla...to bylo jen na chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 17:36 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: mirielll
jojo ale nutny je vetsi a zarostly akvarko, aby se mohl schovat

mel sem takhle tatu se synem ve 200 (od malicka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 17:33 mirielll – Re: pavliina
Hele, a to Ti dělá kterej beťák? Ten červenej v "REDíkovo"?
Jestli jo, tak ten lupen sežere až když bída učí Dalibora... a to těsně před smrtí aby neumřel smich . Aspoň můj červenej takovej je. Je nejvíc ustrašenej a lupeny fakt ne.

Nejlepší jsou beťáci (a to i samice) s bílým tělíčkem a červenejma nebo barevnejma ploutvema jsou takoví nějací jiní..méně bojácní a víc rvaví. Sežerou cokoli a to i z ruky, i granule pro diskuse..flusá to sice asi 4x než je schopnej to pozřít ale sežere cokoli.

Máte někdo zkušenosti co to udělá v jednom akvárku, když je samec - kterej je hodnej..a to i na samice a samci ho absolutně nevzrušujou a normálním samcem(teda bojovnost se projevila akorát směrem na samice)?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 16:34 Joecz – Re: pavliina
3 dny? ty máš výdrž, já bych to zkoušel déle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 15:25 Žena pavliina [50]
Tak já toho svého beťáka nenaučila na vločky vůbec, je to přeborník v plivání vloček :-D Tři dny jsem to zkoušela s vločkama ale neúspěsně, tak jsem to nakonec vzdala a pečlivě z vločkového krmení vybírám jen ty sušené červíky - no co bych pro něj neudělala :) Ale pro patentky je ochoten prošmejdit celý akva i monitorovat dno ;-) Mražené koretry taky sní ale až po tom, co se přesvědčí, že nic lepšího nekápne. Jo a žádná nemoc se u něho neprojevila, ty chomáčky po dvou dnech zmizly hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 14:58 Joecz – Re: Mrakoplash
Dobrý postřeh potlesk potlesk X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 13:28 mirielll – Re: pavliina
jestli mohu taky reagovat na krmeni, tak bojovnice plivou...skalary zradlo plivou..co ale sezerou bez plivani, jsou mrazene patentky... po tom jdou jako slepice po flusu, ale musi to byt nebojacna bojovnice. Straspytlove na dno moc nelezou. Ale naucila jsem bojovnici smejdit po dne prave diky patentkam. Koupis platicko za cca 30 Kc..a je tam tak 30 kosticek mrazenych. Ale na lupinky je taky naucis, jen jim tolik nechutnaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 13:25 mirielll – Re: smudla
jo, mam bojovnice a cichavce zlateho a cichavce libajiciho...jsou naprosto v pohode. Kdo nerad bojovnice a to jen samicky, je skalara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 12:55 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Rejpal1
jetli to ma mezi prednima ploutvickama tak to jen tak nezmizi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 08:56 Rejpal1
Hele já na samičce Bety cosi jako bílou tečku od začátku vypadá to jako krupička. Krupičku jsem měl a všem to po léčbě zmizelo ale ta beta to má dál a nic se ji neděje a je to pořád stejný. Tak už to neřeším. coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 16:08 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: smudla
je to hezka kombina čichavec a betta zatím vypadaj vfoho kdybi neco mam čichavce zakrsláho hop

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:23 Joecz – Re: Turec
3 x deně 15 - 30 minut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 21:22 Turec
ano přesně jak dlouho!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 17:28 marek – Re:datura
živorodky bette plutvi neokusujú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 16:53 lovec
k bettě bych zkusil dát čichavce tak jako tak jsou příbuzní takže si myslim žeby to neměl být problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 00:05 Žena bucliik [99]
myslím že to ví.,...otázka zněla jak dlouho ho nechat soupeřit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2008 23:47 Šámes
tak to je snad jasný že ten odraz bere jako jiného samce(soka)...nebo sis myslel že se stim odrazem bude kamarádit..to by pak bylo zbytečný ho tam dávat žejo..ááchjo.. hmm

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [125] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58071x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6201