Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 124 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:13 Marge – Re: lipli
Akvárko je docela malé 40x25x20. Rostlin je tam myslím dost, překvapilo mě, že to ale ten starý sameček nedělal aby útočil na ostatní ryby a taky, že jsou terčem ty platy. Každopádně skusím tu další samičku.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:03 Žena lipli [2] – Re: Marge
Nevím jak máš velké akvárko a jak zarostlé. Je vhodné mít tam dost plovoucíh rostlin na schovávání. Rozhodně si pořiď ještě jednu samici. Jak máš velké akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 10:35 Marge – Betta-agresivní sameček
Dobrý den.
Asi měsíc po tom, co mi umřel sameček betty jsem si včera pořídila nového. V akváriu mám jednu bettu samičku, dvě "špicplaty", dva pancéřníčky a jednoho ancistruse. Nový (dost mladý sameček betty) všechny opravdu stresuje, prohání je a zastrašuje, ačkoli se všude píše, že není bojovný vůči ostatním druhům ryb. Ráno ale měly obě platy okousané nebo otrhané osasní ploutve a dokonce i dospělí pancéřníčči se schovávají. Všechny ryby kromě krunýřovce jsou dost ustrašené. Poradil by mi prosím někdo co s tím, nebo jde jen o to, aby se spou rybky sžily a časem se to upraví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 01:35 Žena Danila [4486] - Sumci
Opravdu krásná a holkáá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 22:43 Muž Blade163 [0] - Rostliny – tonys
je to krasna samicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 22:23 Žena Alena.sv [89]
Chtělo by to,lepší foto-z jiného úhlu,nebo se mrkni zespodu na bříško.Mezi břišní a řitní ploutví má samička "bílou tečku"(kladélko).
Takhle to vypadá na holčinu. ;-)
www.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 22:16 Muž poltergeist [3]
samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:30 Muž Tonys [16]
Tady ldyžtak ta fotak v lepší kvalitě rybicky.net/nadrz/2599/r13691.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:25 Muž Tonys [16] – Co to je?
Fotka k příspěvku Zdravím. Mám uplný dilema prosím pomožte mi už si fakt nevím rady. Na té fotce je betta splendens jo ale sameček nebo samička? mě to prodali před rokem jako samičku a teď fakt nevím jestli to samička je. Co myslíte? Samec enbo samice?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 08:18 Žena datura [104]
a taky se vyplatí dát na hladinu plovoucí rostliny, které hnízdo podrží ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 07:41 R Muž Silent [5946] – Re: Joecz
Nemyslel jsem křišťálově čistou, ale chemicky nepřesycenou dusíkatými látkami. Což se bez filtrace snadno stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:23 Žena datura [104]
betta vyžaduje průměrnou kvalitu vody, určitě je spousta mnohem náročnějších druhů, třeba cichlidky. ale je náchylná, vzhledem ke svým dlouhým vyšlechtěným ploutvím, k plísňovým onemocněním, proto se možná traduje, že musí mít mimořádně čistou vodu hmm jako prevence jsou skvělé například olšové šišky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:04 Joecz – Re: TomášB
no nejspíš to bude rozdílem teplot vody a vzduchu nad ní, je nutné mít krycí sklo, já navíc dávám dna hladinu polystyrenový "držák" na hnízho, tam bubliny drží a nepraskajíá nebo jen minimálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:58 Muž TomášB [12]
mám stejný problém, prosím poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:57 Joecz
a nebo to rozbil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:55 Joecz – Re: fantasta
no nevím jak čistá voda je třeba v rýžovištšti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:30 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Eivlis
může to být tím že má rozdílnou teplotu ve vodě a nad vodou neboli asi nemáš kricí sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:10 Eivlis – praskání hníždečka bojovnic
Fotka k příspěvku Ahoj mám takovej problém.Můj sameček bojovnice pestré stavěl hnizdecko a za hodinu mu to všechno popraskalo.Proč?Málo vyprskával bublinky se slinama nebo je v tom něco jinýho??

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 18:57 R Muž Silent [5946] – Re: lovec
Vzduchování nepotřebují. Co potřebují je kvalitní voda. Takže buď dostatečně velké, zarostlé akvo, nebo filtrace. Všechny labyrintky jsou uzpůsobené životu ve vodách s nízkou hladinou kyslíku, ale čistých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 18:22 lovec
a cokdyby byly bety 3 (myslim samec+2 samice) ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 18:02 marek
Betta vzduchovanie nepotrebuje,ale tie ostatné ryby áno .A z tou parmičkou súhlasím so prikpom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 15:04 PaTo
Betta vzduchovanie nepotrebuje.Je to labirintka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 14:22 Muž juro127 [6]
bolo by si precitat literaturu. zajdi do kniznice .

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 14:12 Muž Diego [71] – Re: danio123
Parmička čtyřpruhá okousává delší ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 14:01 pancernicek
proč nemůžou být s parmičkami??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 14:00 Muž Diego [71]
Z čtyřpruhovou parmičkou bych ji nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 13:44 pancernicek – potřebuje betta vzduchování??
Zdravim, chci si koupit bettu a nevím jestli potřebuje vzduchování. Žila by s 2 parmičkama čtyřpruhýma se dvouma panceřníčkama, s 6 neonkama, 3 daniama, přísavkou thajskou, 4 tetry černé. děkuji za odpověď X-)

potlesk Danio123 potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 20:29 marsz
Jestli je to mladý pár a tření nacvičují, tak by byla smůla tu samici v nejlepším odlovit. :-) Může to napoprvé i sníst, ne? Naši rájovci zničili plůdek třikrát za sebou, a pak se starali společně, jako nejlepší rodiče. X-) Anebo sou fakt hloupí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 19:59 Žena bucliik [99]
jsou to světlý kuličky, hodně podobný těm bublinkám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 19:49 Sandpiper – Re: RAP
Tak jà jsem ji zatim odstranila a počkam co s tim hnizdem bude dělat..spim Nevim jak by ty jikry měly vypadat, radči mu do toho nepolezu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 17:34 RAP – Re: Sandpiper
Stává se, že samice je připravena na výtěr dřív než hnízdo. Pak samec dostavuje hnízdo po výtěru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 16:44 Sandpiper – Re: Joecz
No vidis, a ja jsem myslela ze to pro ne je uplne samozrejme a ze hned musi vedet jak na to... hmm Tak se jim musim omluvit. sad
Samecek ale zatim dostavil zase ty bubliny, tak nevim... byl by to delal kdyby uz bylo po vsem? Mozna ze to budou znovu zkouset...dnes v poledne ji uz zase honil. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 15:57 Joecz – Re: Sandpiper
proč hloupí?! nezkušení pokud je to první výtěr tak většinou něco selže, ale pokud to samec hlídá tak tam něco bude, - samici pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 07:21 Sandpiper – Hloupí beťáci!!!
Hello!
No tak to se zase povedlo...celý týden muj beťák honil samičku a stavěl hnízdo a nemohl ji chytnout. Včera se mu to konečně podařilo ji dotahnout pod to hnízdo, a tak se tam začali vrtět a převalovat..až to uplně roznesli.Nezbylo z toho nic potlesk
Ted by mě zajímalo co dál..je to možné že by se vytřeli někam jinam než do těch bublin? Dnes už je zase samička zalezlá pod filtrem a starej tam něco hlídá pod plovoucým listím ale nený nic vidět ne . Nechci tam do toho vrtat ale potřebovala bych trochu vyčistit. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 12:42 Žena lipli [2] – Re: Jitka
Ahojky zkus se podívat do adresáře stránek co je tady umístěn a vyber si samičku přímo od chovatele. Ale pořiď minimálně dvě samičky jinak ji samec uhoní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 10:31 Jitka
Tak moc děkuji. Doufám, že se zadaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 10:20 Žena bucliik [99]
samička nemá tak veliký ploutve, myslím, že ve zdejším atlase je to vidět. V obchodech často prodávají jen samečky, proto pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 10:13 Jitka
Dobrý den, mám dotaz, máme samečka Betu Bojovnici a rádi bychom mu pořídili samičku. Jak se liší samička od samečka ? Byla jsem v akvaristice a přišlo mi, že vypadají stejně, tak se chci poptat, abych neměla dva samečky...Děkuji za odpověď. Jitka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 18:30 Joecz – Re: Šámes
budete se divit, ael mě už se podruhé platinka vytřela sama v komíně, normálně vypustila jikry a udělala hnízdo..... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 15:19 Šámes
tak to se nediv že jí začal honit..1)to je naprosto normální2)samice by měla zůsta v komíně delší dobu ne chvíli jak ty píšeš jestli si jí tam šoupnul na hodinu tak se nediv..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:54 Turec – Re: Šámes
no právě byla v něm! samec stavěl, nejprve byl agresivní ale po chvíly mu otrnulo! tak po chvíli jsem ji vypustil a v tu chvíli samec přestal stavět a začal ji honit! ale už jsem ji vytáhl a dal mu jinou a ta se mu asi líbí páč jsem ani žádněj komín nepotřeboval! a už to vypadá dobře hnízdo hotové samička připravená a ted už jenom aby na to vletěli a je to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 20:05 Šámes
nevím jestli si správně pochopil výraz komín..komín je nějaká nádoba do které vložíš samici tak aby na ni samec nemohl a do doby než si na sebe nezvyknou a samice nebude mít ty "třecí" pruhy nedáváš je dohromady..podle toho co tu píšeš jí samec trhal pak nechápu jak se mohl dostat k samici když byla v komíně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 16:37 Turec – Re: Mefisto
už se,tak stalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 15:50 Mefisto
Pre "Turec": Okamzite oddel samicku a pockaj, kym sa samcek ukludni a samicka sa vrati do povodnej formy... inac ju moze samcek ustvat k smrti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 10:30 Turec
sameček mi postavil hnízdo tak jsem mu tam dal samičku(do komína) ale hned přestal stavět a pustil se do samičky! v komíně jsem ji nechal asi tak hodinu a potom ji sameček dává pěknou sadu! ale pořád na ni utočí! a hnízdo už nestaví! samička je už pekně dobytá! tak nevím co s tím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:42 Muž Yirka [8685] – Re: Eivlis
Zde můžeš nastudovat:http://rybicky.net/rady/krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:47 Eivlis – žábronožka solná
co je to žábronožka solná a kde ji mám koupit pro ty moje prcky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 21:26 Joecz – Re: kukulin
a víš co je docela legrace? když ty jikry pochytá, ale neplive rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 16:53 Žena Alena.sv [89] – Re: kukulin
Ano,přesně tak. ;-) Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 16:43 kukulin
Teď jsem koukala, že tam plavou nějaký malinký. Je to docela legrace, jak je chudák sameček pochytá, vyplive a oni mu zase uplavou. Teď je mám tedy nechat a za tři dny začít opřikrmovat a odlovit samce? Je to tak?

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [124] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58071x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6151