Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 123 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:21 Žena bucliik [99]
Ne dvě samičky do toho nervi, jinak se ti ZABIJÍ!! no kup těch 20l a přestěhuj tam toho samečka, po pobytu v kouli si zaslouží mít to hezký.
Na pěstování rostlinek by jsi měl mít nad akvárkem světlo, aby rostly-takže prvně písni jaký máš.
Na zapojení filtru přijdeš-ten vzduchoací motorek bude mít hadičku, ta se připojí do nějaké dírky u toho molitanu a šupneš ho do vody a bude filtrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:16 Žena bucliik [99]
filtr na vzduchovací motorek funguje tak, že vzduchovací motorek žene bubliny do filtru a ten filtruje.
Je to lepší než pidimini filtry co prodávají jako např shop.miga.cz/… filtr ti udělá z akvárka řeku, má moc silný čerpadlo a málo molitanu.
Nevím co by jsi chtěl vysvětlit na topítku, to ohřívá vodu, aby rybám nebylo zima :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:12 Žena bucliik [99]
ona jedna samice se k samečkovi moc nedoporučuje, protože se potom soustředí jen na jednu slečnu a ta namá chvíli pokoje. Co takhle pořídit třeba 50l akva a pořídit 2 samičky a jednoho samečka?
A prvně nechat akvárko moc a moc zarůst, aby se měly kam schovat.
Posílám odkázek na fórum o bettách, dočteš se toho hodně. rybicky.net/forum/163…
Záleží totiž podle všeho i na samečkovi, jak moc je nahání, někteří můžou být hodní, ale nespoléhala bych na to-protože se potom koukat na umírající zaplísněné rybky ....brr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:11 Houmr94
No a kam co filtr na motorek a topitko jen tak nebo jak to funguje? A jaky rostlinky do toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:07 Houmr94
No ono to je 27,5L tet sem to pocital a chtel sem tam samici a samce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:06 Žena Alena.sv [89] – Re: Houmr94
Určitě živé rostlinky,já bych tam dala bublifuk do 20l(sama ho mám v bettárku taky) a topítko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:04 Žena bucliik [99]
rybicky.net/nadrze/2651
rybicky.net/nadrze/2205
Moc nevím co si představueš pod tím, že ,,hlavně betty,, ono do 20 l jich moc nedáš, samečci bývají otravní a mohou samici ublížit. Kolik jsi myslel, že by jsi jich tam chtěl?
Filtřík by to chtělo, alespoň na vzduchovací motorek-ten nejlevnější a nejslabší jsem kupovala okolo 100,- a k tomu ještě ten molitánek
motorek shop.miga.cz/…
filtřík shop.miga.cz/…
Betta bude chtít i topítko shop.miga.cz/…
Ráčka tedy nevím, o těc nemám moc přehled, nemyslel jsi krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:54 Houmr94
Mám na mysli akva Delka 50cm Vyska 25cm sirka: 22cm Mělo by to bejt cca 20L no chtel bych tam hlavne betty a mozna nejakou prisavku ci racka nebo nejakyho snecka nevim mno.... ALe nemam filtraci a tak no co ona tam má za přístroje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:51 Žena bucliik [99]
hlavně jí tam chybí živý rostlinky, myslí,, že by jsi se měl inspirovat jinde než u betty3...skusím něco najít.
jak veliký akvárko si představuješ?
chceš tam i jiné rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 12:45 Houmr94 – Zakládám bettarko pomoc!!!
Chtěl bych založit bettarko asi jako tady betta3 rybicky.net/nadrze/4051 akorát nevim co to tam má za přístroje na fotce tam v rohu poradí někdo co to je... A co jí tam chybí co bych si tam měl dát.... A tak prosim prosim.... :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 16:50 Joecz – Re: Houmr94
ale je dokonce je tam i vyfocený žrádlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 15:34 Houmr94
No nikde sem tam nenašel kolik ji mám krmit jak casto a kolik mam jen jednu v male kouli a mam to krmeni pro BETTY tak kolik a jak casto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 14:07 Muž Snofrev [53] – Re: Houmr94
přečti si něco na těch stránkách, co jsme ti sem házel
když je pročteš, myslím, že budeš vědět dost abys od sebe rozeznal samce a samici a určitě budeš vědět jestli jim ty ploutve dorostou nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 12:52 Joecz – Re: Houmr94
některé kusy stářím tmavnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 21:09 Houmr94
Tak podle atlasu sem zjistil že mám samce.... Tak nevim?!? A bude se to stářím i zbarvovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 20:59 Houmr94
A jak to poznám jestli mam samici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 19:05 Muž Snofrev [53] – Re: Houmr94
a nebude to tím, že máš samici?
jinak www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:57 Muž Jurasek [136] – Re: Houmr94
Bojovnice má několik variant ploutví. Jsou posané tady v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 18:47 Houmr94 – Doroste mi bojovnice???
Mám bojovnici ale nevím jestli mi doroste tak jak to vydím tady u jinejch na fotkách že má takový ty ploutve jako hezky dlouhy a tak je to stářím nebo už se tak rybka narodí??? :-( :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 21:18 Ado19951
Lebo si myslí že to je samec a samičku furt naháňa a je vyrušovaný.Musíš ho dať tak aby samec videl samičku a on začne stavať hniezdo.
Jemu to až potom dojde.Vystrihni si flašu. Do flašy sprav dierky.Flašu ponor do akváriu zo samčekom a samičku daj do tej flaše.Je to tak lepšie lebo samček nemôže nič urobiť samičke a neskôr si začne stavať hniezdo lebo ju bude furt vidieť.Keď sa začne pred samičkou predvádzať znamená to že si ide stavať hniezdo.Potom môžeš flašu dať von. A už to pôjde samo ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:40 Eivlis
a ještě jeden dotaz proč sameček nechce stavět hnizdo se samičkou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:40 Eivlis
když ja tam sklo mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:33 Ado19951
Ahoj. Keď tam máš penové hniezdo tak si to prikri niakim sklom alebo niečim podobným ;-) Potom to hniezdo prestane praskať ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 18:53 Eivlis – línej sameček, nemoc nebo reakce na samičku?
Mám 2 bojovnice pestré samičku a samečka.Samička už v sobe sice jikry má ale, samečkovi se jaksi nechce stavět hnizdečko jednou sme ho pokusili rozdělit v jinym akva na výtěr byl 2 týdny hnízdečko udělal vždy krásný ale jak sem přišla ze školy tak za 2,5 hod.mu to hnízdečko celý popraskalo a to se nikam nezozletělo!

co to je......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 21:38 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Joecz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 10:27 Joecz – Re: bucliik
všeobecná pravda, i závojnatka to ví :-D www.acapela-group.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 19:14 Joecz – Re: ancistrus22
To vypadá "jen" na VT, ale i přesto bych jel do Bankogu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 16:49 Muž Roman [100] - Cichlidy
No co se týče bettiček, tak nejenom hornbach to má špatné.jinak k rybám všeobecně,jelikož sí´t konkrétně hornbachu má své dodavatele ryb, které ve většině případů pocházejí z asijských chovů, tak se není čemu divit.asijské chovy sice mají velký výběr ryb ze všech koutů světa,ale jelikož se to odchovává často ve venkovních bazénech, je napájeno vodou někde s nejbližžšího potůčku či jiného zdroje vody.ubezpečit mohu že pitná rozhodně není a prblémny s parazity tam určitě budou.A jelikož ryba než se dostane chovateli do nádržky, projde tolika stresovými faktory, že nastartování nemoci je velice snadné.takže pokud se nebudeme jako chovatelé pídit po nějakém extra druhu ryby, tak spíše doporučím dražžšíale čistější evropské či naše odchovy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 15:47 Muž Malapa [480] - Afrika – Re: ancistrus22
Já snad pojedu do Bankoku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 14:43 ancistrus22
Fotka k příspěvku Takle se prodavaji betaci v Bangkoku!!!! Mimochodem v prepoctu asi za 1,20 Kč coze

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 14:34 Muž KubaVáca [1] – Hornbach
Ja sem byl v Praze a ryby i rostliny tam jsou v pohode aspon sem si ničeho špatného nevšiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 14:01 Muž TomášB [12]
ano máte pravdu, ty malí krychličky se zrcátkem sou hrozný, v jednom obchodě sem je viděl po 85kč a v těch velkých obchodech mají betaky hrozný (malí a v hrozným stavu), na betaky mam rad radši malí zverimex kde je mají v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 21:13 Muž Jurasek [136] – Re: Luca
Promiň, před tím jsem ten dotaz úplně přehlídnul... Je v Přerově, kousek u nádraží, ale když jsem tam byl nedávno, tak už je měla v malých koulích, nevím proč :-(
A to se mi tam tak krásně vybíralo, takového hezkého a vitálního samečka z tama mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 20:25 Joecz – Re: Strendy
no oni to pár dní vydrží třeba v deci vody, ale pak se to chce o ně dobře postarat, kdyby někdo chtěl, tak mám VT samce i samice na prodej - vlastní odchov!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 20:02 Muž Strendy [0]
Jako zase ty krychlicky sou pro ty samce ideální v tom že jak se na sebe naparujou tak sou hezčí a vybarvenější a tim spíš si je někdo koupí . Ale jak tu nekdo psal o tom že je chovaj pohromadě tak to fakt nechapu to sou normalně kohouti zapasy ! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 11:28 Žena bucliik [99]
jak dlouho ji tam máš? možná se stydí, ještě si nezvykla ;-) já krevetky neviděla ani ráno ani nikdy, od doby co jsem je tam dala, trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 08:45 groal
Potřeboval bych poradit. Mam kouprnou betu, uz ji krasne dorustaji ploutve a vybarvuje se. Problem je jenom v tom, ze mi v akvarku vzdycky tak zmizi a zamaskuje se, ze ji neni videt treba cely den a nejde ani pro krmeni. Je videt vzdycky jenom rano pri rozedneni, kdyz jeste neni zaply svetlo v akva. Akvarko jsem uz nekolikrat prohledaval a pocitve,a le opravdu ji nedokazu nalezt. Cim myslite ze to je, ze se tak schovava. V akva ji nikdo nehoni a nevsima si ji......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 23:32 lefynka
po několika nezdárných pokusech se mi podařilo bojovnice vytřít a právě se starám o malý potěr... všechno až na několikátý pokus, takže můžu nikomu ve vzkazíku poradit čemu se vyhnout.. jinak dobrá stránka www.dodoaq.ic.cz/… .. nevím, jestli už jí sem někdo nepsal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 21:37 Muž filipsi [1291] – Re: Joecz
Mel jsem samicku nemlich stejnou. Zaroven jsem ale videl samecka nemlich stejneho (jee, toho bych chtel, kratkoploutvi "prirodni", jen vybarvenejsi, samci se mi libi).
Kdyz tolik lidi jednoznacne urcilo samicku, dlouho, dlouho jsem to zkoumal a rikal si "seucit, seucit, seucit". Podle ceho to vidite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:45 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Joecz
Podle břišních ploutví bych si taky nebyl tak docela jistý... hmm
Chtělo by to vidět močopohlavní papilu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 20:34 Joecz – Re: Danila
Nevím, kde berete takovou jistotu, že je to samička. Já bojovnice chovám, ale netoufl bych si to tvrdit. A pokud se řídíte tím, že krátké ploutve = samička, tak radši mlčte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:20 mirielll
zalezi taky na tech bettach.. pokud jsou jeste mlade (male), tak to tolik nevadi, ale ony vyrostou...

..mela jsem neagresivniho samce... a samicky byly tak nejak v pohode. Kdyz mely "zivejsiho" samce, i samice byly mezi sebou nejak vice agresivni. A kdyz nemely samce, rvaly se mezi sebou pomerne hodne (potrebovaly asi krotit) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:15 Marge – Re: lipli
No tak já uvidím, případně samečka odlovím do vlastního apartmánu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:05 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: lipli
Ve 30 l nádržce nemůže soužití dvou nebo tří bet dopadnout dobře. Je to o permanentním stresu, nahánění, konfliktech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:03 Žena lipli [2] – Re: Marge
Udává se že na jednoho samce a dvě samice má být 30 litrů. Takže spíš se rozhodnout které rybky chceš. Zkus si tu udělat prezentaci. Líp se pak radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 12:00 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Marge
Akvárko je docela malé 40x25x20... Každopádně skusím tu další samičku.
To není rozumné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:16 Muž poltergeist [3] – Re: Marge
já si myslím že máš příliš malé akvárko, hlavně ten beťák byl teď nějakou dobu sám a tak neni zvyklý na ostatní osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:13 Marge – Re: lipli
Akvárko je docela malé 40x25x20. Rostlin je tam myslím dost, překvapilo mě, že to ale ten starý sameček nedělal aby útočil na ostatní ryby a taky, že jsou terčem ty platy. Každopádně skusím tu další samičku.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 11:03 Žena lipli [2] – Re: Marge
Nevím jak máš velké akvárko a jak zarostlé. Je vhodné mít tam dost plovoucíh rostlin na schovávání. Rozhodně si pořiď ještě jednu samici. Jak máš velké akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 10:35 Marge – Betta-agresivní sameček
Dobrý den.
Asi měsíc po tom, co mi umřel sameček betty jsem si včera pořídila nového. V akváriu mám jednu bettu samičku, dvě "špicplaty", dva pancéřníčky a jednoho ancistruse. Nový (dost mladý sameček betty) všechny opravdu stresuje, prohání je a zastrašuje, ačkoli se všude píše, že není bojovný vůči ostatním druhům ryb. Ráno ale měly obě platy okousané nebo otrhané osasní ploutve a dokonce i dospělí pancéřníčči se schovávají. Všechny ryby kromě krunýřovce jsou dost ustrašené. Poradil by mi prosím někdo co s tím, nebo jde jen o to, aby se spou rybky sžily a časem se to upraví?

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [123] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6101