Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 122 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 19:18 Muž Snofrev [53] – Re: Sandpiper
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 18:29 Sandpiper – Otec betak
Dneska mi zacaly v akvarku plavat miminka of betty. potlesk Ale jejich otec se chova nak divne..napred odehnal samicku - musela sem ji dat pryc - a ted sbira ty prcky do hubicky a vzdycky je zase vyplivne do rohu pod listy. coze Vim ze nektere ryby chrani mladé v hube, ale ze by to i betty delaly to jsem nevedela!! Doufam ze se nezapomene a nepolkne je!!! smich Mela bych ho radsi taky vyndat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 12:10 Joecz – Re: datura
jj souhlasím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 18:24 Žena datura [104] – Re: Sandpiper
je to chlapík;-) ale to nic nemění na faktu že tamto je samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 14:22 Joecz – Re: Sandpiper
tenhle sameček je pěknej palec jen škoda červené barvy v kaudální ploutvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 21:38 Sandpiper – Re: datura
Fotka k příspěvku No tak ten muj ma presne tyhle barvy a uz se kolikrat s mou samickou vytrel, tak to prece asi bude chlapik... hmm

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 21:21 Žena datura [104]
to na tý fotce vypadá jako obyč kambodža samice. dle poměru délek ploutví k tělu to krátkoploutvý samec nebude. navíc v téhle barevné variaci se krátkoploutví samci v drtivé většině nevyskytují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 15:14 Muž ROSAN [2]
Ja mám samca a rád sa lúbi povalovať len tak v spleti rastlín,vo svojej domovine žije medzi inými aj na ryžovích poliach.Mal by si si zohnať také rastlinky, ktoré mu budú pripomínať jeho domov napríklad aj tie, čo ti poradil buclík. držím ti palce.03.gif
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 13:31 mili512
Stačí projet atlas rostlinek tady na webu a vybrat si. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:29 Žena bucliik [99]
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:25 Žena bucliik [99]
ahoj, já bych asi udělala akvárko takový, jakou chci rybku, pokud tmavě modrou tak asi akvárko světlejší. rybky se cítí všeobecně líp spíš ve tmavějších líp.
podle mě tyhle dvě rostlinky jsou na nic. cladophora je spíš řasa než rostlina, moc neroste a podle mě ani moc bordelu neodbourává, navíc se pod ní ani okolo betky nemůžou schovat. ta druhá rostlinka mi není známá, ale podle atlasu se jedná zase o pomalurostoucí rostlinku s vysokými nároky na osvětlení.
30l je pro 3 betty MÁLO!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 18:18 Joecz
jsou i agresivní samice, tohle by klidně mohla udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 15:05 Houmr94 – Tmave ci svetle akva
Zakladam bettarko (2xsamice 1xsamec)(50x22x25(27,5L)), ale tet uvazuju o tom jestli to bude vic tmavy nebo svetly tak se chci zeptat co se pro betty hodi nejvic a jaky rostlinky ja sem uvazoval o tehlech dvouch -http://rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila - rybicky.net/atlasrostlin/lobelia_cardinalis - tak se chci zeptat jaky byste doporucovali vy a jak se o rostlinky starat jestli jim davat neco do vody nebo staci rybi vytrusy a jestli pro betty jako dekoraci neci kde se mohou schovat jako hodne skrysi nebo naopak mene prosim o radu...
Predem diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:45 Ládíček
Náštěstí se vzpamatoval hop Asi byl v škoku hmm No zatím jsem je dal do 100vky protože potřebuju s tím akvem něco udělat...zálohuju si vodu a pak je možná vrátím na jejich místečko...teď bych potřeboval dát závojnatky do tohohle...staví si ve 100vce hnízdo asi chcou mít prcky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:41 Sandpiper – Re: Ladič
Ja myslim ze oni to taky nevi. Kdyz to koupis jeste malinky tak to nikdo nepozna. ne
Prezil to ten tvuj betak nebo uz je po nem? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:39 Ládíček
...To by si měli prodavači teda dávat pozor co prodávájí :-D tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:36 Sandpiper – Re: Ladič
Tohle je presne ten stejnej co me zmasakroval myho betaka!!! Jsou to zradny potvory. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:35 Ládíček
Fotka k příspěvku Asi to byl fakt "on"....každopádně "měl-a" takhle krátké ploutve hmm

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:34 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Sandpiper
Jak říkám,mám stejný názor. Někdy se to hold zjistí až takhle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:32 Sandpiper – Re: Killer88
Jestli nemas nahodou jedoho samce ktery ma kratke ploutve (betta plakat). Me se stalo presne to stejne. Dala jsem "samicku" (no, bylo to ruzovy, tak sem myslila ze je to holka hmm ) k memu krasnemu sameckovi a ona ho uplne roztrhala protoze to vlastne byl "on". tone Ten co ma kratke ploutve je skoro vzdycky silnejsi protoze se mu lehce plave. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:32 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Ukazují,ale jen málo. A samička pak rozhodně ustoupí,těžko by se takhle rozvášnila a samce napadla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:30 Ládíček
No dva samci...ukazují na sebe samička se samcem žábry ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:22 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Otázka ještě je,jestli to nejsou 2 samci,pak by to vše do sebe zapadalo. Jak staré ryby to jsou? Že by samička takhle útočila,to se mi nezdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:20 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Hmmm,tak to je divný,sám jsem Betty pěstoval celá léta a nikdy se mi nic podobného nestalo. Zřejmě se tak museli pomlátit prostě a jednoduše mezi sebou,ale proč,to ti bohužel neporadím.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:18 Ládíček
2x samička Betty a 1x Sameček sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:17 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Jaké další ryby máš v akva? Nebo tam jsou jenom oni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 11:53 Ládíček – Beťák úplně rozcuckovanej !!
Dobrý den asi před 5 min jsem uslyšel hrozné žbluňkání a voda úplně cákala z akva...tak jsem se okamžitě podíval co se děje a už ležel na hladině úplně rozcuckovanej Beťák sad jak kdyby jste ho hodily do mlátičky na obilí a samička polomrtvá taky ležela na hladině...nevíte co si mohli udělat ? sad Předem díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 21:09 Kláásek
když už se tady otom mluví je ten rozpad ploutví přenosný a je možné aby to dostaly tetry ozdobné?Protože se mi zdá že hřbetní ploutev mojí samičky je taková červená až růžová ale ostatní ploutve nic,a jiné rybky take v poho.Ale možná to jen nějaká rybka nevidržela a rýpla si. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 14:39 Žena Alena.sv [89] – Re: Evelinka
Běžné to není.Buď ho někdo okusuje,nebo má rozpad ploutví.Podívej se, jestli nemá konce ploutviček krvavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 14:25 Žena Evelinka [0] – oškubaný beťák
Koupila jsem před týdnem nádherného samečka bojovnice s krásnými nepoškozenými ploutvemi, šel do mého 20l akvárka k endlerkám (bylo potřeba redukovat potěr, což se podařilo), ale asi po 4 dnech měl najednou úplně oškubané ploutvičky...jako ti co bývají v obchodech běžně. Normálně plave, žere. Endlerky si ho nevšímají, alespoň jsem si nevšimla, že by po sobě "jeli". Co mu tedy způsobilo takové routřepení ploutví? nebo je to běžné? (je fakt, že to má 80% bojovnic, co jsem viděla).
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 21:23 Joecz – Re: markéta
tak je to slabej samec pokud si nedokáže sjednat pořádek a nebo nadprůměrně agresivní samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 18:00 markéta
Díky! ale co ted s tim? napřed je naháněl a ted když mu je tam dám, schová se a je zalezlej...přitom mi bylo v akvaristice řečeno, že do 20l si můžu pořídit celý hejno...no nic :-) díky za pomoc a hurá pro větší akvárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 17:14 Žena Alena.sv [89] – Re: markéta
přidávám se,100% holky ;-)
A k druhýmu dotazu,asi to tak bude 20l je pro dvě holky a kluka opravdu málo,nemají se kam schovat tak bojují. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 16:53 Muž michal9 [0]
100% sou to holky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 16:26 markéta
Fotka k příspěvku tady je ještě jedna fotka...A jak jsem tak pročítala dotazy, napadlo mě, kdyby to byly přece jen holky, je možný, že jsou agresivní protože 20l akvárko je jim malý? díky díky díky moc za odpověd

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 16:10 markéta – poradíte prosím?
Fotka k příspěvku Ahoj,jsem akvarista amatér a od Vánoc mám betáka Jacka, nadávno jsem mu pořídila dvě samičky, ale byly dost mladé, paní však tvrdila, že samičky bezpečně pozná,jenže já mám ted pocit, že z nich rostou samci...dala jsem je bokem, chovají se dost dravě, z některých úhlů jsou dost vybarvené a mám dojem,že mi Jacka okusovali, má nějaký pošramocený ploutve...ale jak řikám, poznám prd rybicky.net/obr/s/13.gif Můžete na ně někdo mrknout a říct mi, co mi to z nich roste? díky moc!http://rybicky.net/obr/s/01.gif

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 14:17 Houmr94
ok a co mam pouzit jako dekoraci? Krome modro zeleno cervenejch kaminku? Jako nejakej klacek koren a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 14:06 Muž Sprachys [48] – Re: Houmr94
myslim ze jo... ja svitim na stovku trubicema 2x18W a na mini (18l) 9W a jde mi tam i Hemianthus callitrichoides Cuba a netahne se nahoru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 14:02 Houmr94
Dobry ale ja jsem se ptal este na to svetlo stacilo by 25W lampa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 14:01 Žena bucliik [99]
tak to že se něco hodně rozroste vidím jako ten nejmenší problém :) ale většinou bojuju s opakem...
žádnýho anubisologa neznám, ale když to roste a nehnije tak je mi jedno jak se to jmenuje :) tohle mi zůstane asi záhadou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:57 Muž Sprachys [48] – Re: bucliik
sam netusim jak je to ale nevim jestli ten velkej je anubias barteri, nebo anubias barteri var. barteri... potom by se dalo rozhodnout :-D nana mam taky je sice mensi ale porad bych si ho netroufl dat do 30l :-) max 2 roky by to mohl vydrzet ale pak se taky rozroste hodne moc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:52 Žena bucliik [99]
já mám taky jeden vysokej, ale pak jsem si koupila var. nana a ten je zase o hodně menší než ten anubis co mám na dně....
a všechny jsou anubias barteri....jen jiná varieta(nabo mě vyveďte z omylu :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:50 Muž Sprachys [48]
Fotka k příspěvku tak co? myslis ze by se do 30l vesel?... je starej neco kolem roku....koreny ma az do substratu a uz roste jeden list a kvet nad hladinou (vyska akva 40cm)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:45 Muž Sprachys [48] – Re: bucliik
anubias barteri? muj ma problem se vejit do 100l takze do 30 bych nedoporucoval :-D mozna anubias barteri nana... ten by tam chvilku vydrzet mohl... bohuzel mi nejde nahrat fotka k mymu miniakvarku takze ti ho tezklo ukazu... ten velkej anubias zkusim vyfotit a poslu ho sem... kdyz to pujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:37 Žena bucliik [99]
jojo, to by snad stačilo, ale stejně vybírej nenáročné rostlinky,ať nejsi zklamaný.
Podle mě by mohla růst Cryptocoryne(je jich hodně druhů)
Anubias barteri(jsou dražší ale zase vydrží všechno)
Egeria densa nebo egeria najas.
Možná skusit Vallisnerii...jukni tady do atlasu,moc hezky se v něm hledá a jsou tam i fotečky. Pozor na prodavače, nenechej se napálit, něktěří tomu moc nerozumí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:35 Žena bucliik [99]
pokud chceš vidět jak by se tvářil tak dej na stěnu akvárka zrcádko, nenechávej ho tam pořád aby se nemusel furt šklebit.
mrkni do toho odkazu co jsem ti poslala na stránku 4, co psal Sid.....to by nefungovalo.
Betty jsou líné rybky, od samečka nějakou akčnost nečekej ;-) ale je to fešák ne?
27l je moc málo pro pár.
Do 30l mu můžeš pořídit nějakýho kamaráda(ale jen malý rybky) Třeba nějakou živorodečku, bettˇák si pochutná na mladých a bude mít spestření oběda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:32 Houmr94
A svetlo by nestacila Lampa? 25W??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:30 Houmr94
Ale to je 27,5 cistyho a hrubyho 30L Tak aspon jednu samici ja si to chcci vyskouset nikdy sem to nevidel a pripada mi tak smutnej kdyz je sam... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 13:23 Žena bucliik [99]
samici a jikry neřeš, protože samice a samec nemohou po výtěru zůstat spolu-samec si hlídá hnízdo a ubil by ji. Ve 20l tohle nepůjde. Nech to jen pro samečka ;-)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [122] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58066x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6051