Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 121 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 12:24 dzuny – Re: bucliik
Tak asi zatím nic :-( Budu sledovat dál palec Děkuji za radu love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 12:16 Žena bucliik [99]
v těch bublinkách budou jikřičky, jsou malé a průsvitné, chce to pořádně pozorovat, ale určitě bys je uviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 11:37 dzuny – k poznám, že už se vytřely??
Ahojky všichni! Mám páreček bett ve vytíračce, samec má od včerejška krásně velké hnízdo potlesk , ale nevím jestli už se vytřely. Dá se to nějak poznat?? Samice pořád pruhuje a je pěkně tlusťounká, ale nechci aby jí samec něco udělal. :-O Za všechny rady a postřehy předem děkuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:00 kukulin
Já mám taky spolu betty a molly a některé malé rybky to přežijou potlesk . Jinak ty molly se ti budou mezi sebou křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:17 Joecz – Re: Lupitera
do tohodle akva bych dal pro bojovnice víc rostlinek, a pokud chceš můžeš tam dát i víc než 2 samičky, pancéřníčci by měli být v hejně (alespoň 6 kusů)
pokud tam budou bojovnice, tak ale moc nepočítej s odchovem mladých od těch živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:17 Žena Lupitera [0]
no to je mi jasný :-) Ještě tak 14 dní až 3 týdny. Jenom jsem to chtěla vědět, protože tato kombinace se mi líbí, jaký na to máte názor a jestli ještě dokoupit ty kytky nebo by to tak stačilo, nebo jen přidat kameny, nebo úplně změnit druové složení ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:10 Žena ustavprochore [565] – Re: Lupitera
sice se to netýká přímo tvých otázek, ale jestli sis právě pořídila akvárko, rybky pár týdnů plánuj jen takhle přes net, ju? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 17:53 Žena Lupitera [0] – 112l + bojovnice + ???
Fotka k příspěvku Ahoj. Zrovna jsem si pořídila nové akvárko 112l. Chtěli bysme Bojovnice. Podle všeho, co se kolem píše, jednoho smečka a dvě samičky. K tomu cca 5-6 molly (black, gold, silver), možná i trošku víc pokud se tam vlezou. Ty by prý měly mít hejno. Mohou být takto namíchané nebo udělat každému druhu malé hejnečko? A pak 2-3 pancéřníčky a jednoho krunýřovce. Mohou tito všichni žít v jednom 112 litrovém akvárku? (sameček krunýřovce je prý také teritoriální) A jak je tam mám dát? Nejdřív molly, ostatní a nakonec bojovnice, nebo je jedno v jakém pořadí je tam dopravím, nebo všechny najednou? Taky se tu hodně píše o úkrytech pro samičky bojvnic. Nějak jsem nepochopila, jak se může schovat nahoře u hladiny v těch plovoucích kytkách (myslím, že se tomu říká mor vody nebo tak nějak) Ale asi to bude fungovat jako "maskování" než aby se tam schovávala jako za nějakou skalku. Měla bych jim to tam tedy také dokoupit? Nebo stačí třeba taková ta kytka co vypadá jako tráva a pár plochých kamenů opřených o stěny. Vím že to je moc otázek a některé možná zní i trochu hloupě (kytka co vypadá jako tráva), ale chtěla bych, aby se tam cítily dobře, než abych je nakoupila, hodila to tam vše najednou a pak se mi to všechno pokousalo a požralo a zůstala mi jedna rybička. Moc děkuju za odpověď.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 16:34 Sandpiper – Re: juro127
Tobe se libi to slovo DEMENCE, vid? Porad to vsude pises... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 14:13 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: juro127
a kam bysme ho měli dávat zeptej se nekoho kdo se zabíva chovem bett a ten ti potvrdí že by musel mít místo 400l by musel mít 900l a možna 1000l tohle chceš řict a ješte když se jim poter vykuli tak
až se mlady začnou prát tak je nedaj do 2l ale do 20l tomu se říka demence
nepojdeš kamo na vysokou a bude stebe inženýr rozum na to máš tone bez urážky ale stímhles mě drobek víc vytočil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 14:12 Joecz – Re: juro127
proč demence? 12l je pro samce luxus, a nechápu proč by mu mělo vadit, že je sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:43 Muž juro127 [6]
ja viem tak ze samice sa maju chovat v hufe okolo 3 4 5 kusov a jeden samec a poriadne vela rastlin aby sa mali kam schovat a ked ste lenivy a nieco si precitat tak si kupte samca a basta bude chudak sam v 12 L nadrzke STE NORMALNYY ??????? ja mam porodnicku ktora ma 12 L a nie akva pre betu:oze: :-| nechapem vase myslienkove pochoody. DEMENCE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 01:41 Luca – Re: Sid
Asi od března, ale težko říct, jak byl starý, když jsme ho kupovali... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 21:13 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Luca
Jak ho máte dlouho?
Bety jsou poměrně krátkověké a takto to vypadá, když "pomalu končí"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 20:12 Luca – prosím o radu!!! Divnej Beťák
Prosím o radu, máme ve společenském akva Beťáka. Až do teď vše v pořádku. Poslední dobou je ale nějakej divnej...takovej netečnej, pořád se schovává a proplejtá v (extra rozrostlé) Gigantele. Zdá se mi na těle vybledlej a během posledních pár dní má zničehonic menší ploutve...(ale není vidět že by je měl okousané, nebo nějak poškozené...)Co s ním může být? Díky!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 16:28 Žena Alena.sv [89] – Re: Houmr94
Jj,je to normální. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 15:16 Houmr94
Je normální že mi sameček betty dělá hnízdo když je sám v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 23:27 Sandpiper – Re: bucliik
Tady ve Svycarsku muzes rybky darovat nekterym akvaristickym obchodum ale nikdo ti za ne nic nezaplati - musis jeste podekovat ze ti je vezmou. ano Proto to nestoji za to neco rozmnozovat...je to piplacka a k nicemu to neni. Tak me to nevadi kdyz prejize treba jenom jeden mini-ancik nebo jedna mikro-betta. Je to zajimavé to videt, ale jednou to videt me uplne staci.
A prave skoro vsechny ty mrnavy anciky pohltal ten bettak nez se mu narodily deticky. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:51 Žena bucliik [99]
Jendnou v dávné minulosti se nám taky nalíhli ancíci, sežrali celý akvárko(kytky)ale nic nesežralo je.
Jak to máte s akvaristikama tam ,,u vás,,? Že by se na tom dalo vydělat, když v podstatě nemáš starosti s odchovem( né jako já, v lednici si chladím artemii za 500,- kterou jsem krmila, ryby který jsem nakonec darovala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:44 Sandpiper – Re: bucliik
Ja nevim cim to je...ja opravdu nechci nic rozmnozovat protoze tech ryb mam tak akorat a nemuzu kupovat jeste jedno akvarko. A jako naschval, kdyz to mam vsechno uz dobre rozpocitany, tak se mi nasypali ancici, betty, a jeste navic apista agassisi. Nebudu ty maly zabijet ale nebudu je taky zachranovat protoze bych je nemela kam dat...je to skoda. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:39 Žena bucliik [99]
:-D :-D No kdyby se takhle starali o svoje děti všichni tak se na ty soudy pořád v televizi nemusíme dívat.
Tobě se ty ryby množí nějak pořád a pořád nechtěně smich Jo holt u někoho se jim líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:37 Sandpiper – Re: bucliik
Kdyby je aspon hazel do nejakého hnizda, ale on si je proste jenom ponasi v drzce a je na nich videt ze uz toho maji plny zuby..zkouseji mu utect!!! smich On se asi z té zodpovednosti zblaznil ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:33 Žena bucliik [99]
no, že rozplavaný potěr nepadá ke dnu chápu, ale z toho co Sandpiper psala jsem myslela, že on jí právě ten rozplavaný potěr nosí do ,,hnízda/nehnízda,, ....nebo to je jinak? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:30 Sandpiper – Re: iblik
Je to zavrené akvarko, kytek je tam hodne a vzduch je dost teply a vlhky.., ale myslim stejne ze se mrnata nedozijou té doby kdy se jim zacne vyvijet ten "labyrint", tak na tom tak moc nezalezi.
Ta fotka co jsem sem dala je z karantény kdyz jsem ho koupila, to neni to akvarko ve kterym ted zije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:27 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Sandpiper
a máš kryci sklo ? a plavoucí rostliny ja když dávám množit bojovnice tak je dám do jinyho akva a vypnu bublivuk dokát se nerozplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:27 Sandpiper – Re: Joecz
Ten muj samec ani nebyl schopny hnizdo postavit...proto jsem taky ani nevidela ze tam nekde ma jikry. Byly asi po celym akvarku. No jo, on si asi neprecetl jak se to ma poradne delat. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:26 Joecz – Re: bucliik
rozplavaný potěr nepadá ke dnu

a určitě bych nesrovnával akvárko s přírodou, kdyby to bylo stejné, tak nemusíte krmit ani dospělé, měnit vodu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:24 Joecz – Re: bucliik
samice odplave a hlídá "teritorium" (ne že by betty měli teritoria, ale nenapadá mě lepší slovo) a samec se stará o hnízdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:24 Sandpiper – Re: bucliik
No prave to me rekl syn kdyz jsem tam zacala stourat. Rekl me abych jim dala pokoj, ze v prirode se o vsechno postaraji sami. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:23 Žena bucliik [99]
ano embrya, ale nepíšou rozplavaný potěr :-) (nebo je to jedno a to stejný?)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:23 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: bucliik
potěr zdrhne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:22 Joecz – Re: bucliik
cituji z www.betta.wz.cz

Samec nadále hlídá hnízdo a embrya, která se v něm neudrží vrací zpět, stejně jako předtím vypadnuvší jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:22 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: bucliik
otcovká láska skus se kouknou na www.cla-labyrinths.org/… je tam sem tam náka fotká
nebo se koukni na rybicky.net/atlasryb/cesky/b a tam dej hledat fotky na googlu a najdeš a mužš porovnávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:22 Žena bucliik [99] – Re: Sandpiper
:-D :-D
Joe: a jak je to v přírodě? samice odplave a samec už se nestará? Nebo odplavou oba a nechají mimina samotná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:21 Sandpiper – Re: Joecz
Jenze oni uz sami plavou..a on je chyta a porad je plive do kouta. Asi ma strach ze se mu strati!!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:20 Žena bucliik [99]
no vidíš, ale tohleto jsem nikde nenašla napsaný :-) jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco nového ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:20 Sandpiper – Re: bucliik
No je to opravdu divné..a ja jsem zkusila ho odlovit a dat ho zvlast, a kdyz jsem ho dala do jiné, cisté nadoby, tak koukam ze on potvora si vzal v hube aspon deset malych s nim!!! :-D Tak jsem je vsechny zase vratila do akvarka a at uz si to tam zaridi s tou rodinou jak chce...co mu do toho budu mluvit!!! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:19 Joecz – Re: bucliik
jo tahají i potěr dukud neplave sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:18 Joecz – Re: Sandpiper
ale já nedělám aféru, jen mi prostě přijde hloupé ptát se na něco, co se dá zjistit v jakémkoliv popisu téhle ryby i tady v atlase
a nevědět, že se má po tření samice odlovit mi nepřijde jako dobrá péče, když se všude píše ... po tření je nutné samici odlovit protože by ji mohl samec ublížit nebo i zabít ...

bucliik: minimálně imbellis jsou tu docela často
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:15 Žena bucliik [99]
dobře, já jinou bettu neviděla, proto se ptám. ale myslím, že když se napíše betta nebo bojovnice tak nám všem je jasné o co jde.
Taky jsem se docela podivila, vím že tohle samci dělají s jikrama, ale s rozplavaným potěrem :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:14 Sandpiper – Re: iblik
Nebudu je krmit nicim zvlastnim. V prirode je taky nikdo krmit nechodi. Bud to prezijou sami a nebo chcipnou, a nebo je otec sezere. Jak rikam, nevim co bych s nima delala. Nebudu kupovat dvacet nadob jen pro to abych si mohla nechat vsechny mladata. Uz tak jsem dost otravena s malyma od ancistrusu..ale ty aspon muzu nekomu dat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:11 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Sandpiper
njn joe patří mezy lepši vždycky umí dobře poradit
a už víš čím je budeš krmit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:07 Sandpiper – Re: iblik
Ja jsem toho o nich "zjistila" uz dost, ale kdyz je nechci pestovat, tak jediné co me zajima je aby byly zdravé a aby jim bylo dobre. Nepotrebuju aby me nejaky "znalec" ucil jak je rozmnozovat, na to kaslu. Jenom se mi zdalo divné co ten betak provadi s tema prckama. Ale jestli z toho bude nekdo delat takovou aféru tak uz se radeji na nic ptat nebudu. spim
Krome toho, hodne akvaristu na tomhle forum by si melo zjistit jak se ryby pestuji na zapade...z takovych rybich polivek jak zde vidim by se lidi tade v cizine uplne zblaznili!!! coze A tady to nikomu nepripada blby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:47 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Sandpiper
joe hele ale má trožku víc pravdu mělas sis o bojovnicich neco zístit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:40 Sandpiper – Re: Joecz
Co kecas, ja nic nechci rozmnozovat, stalo se to kdyz jsem do te nadrze na par dnu dala samici, a to je vsechno. Je me to uplne fuk jestli on to pozere nebo ne, co bych s tolika bettakama delala??? :-| Tak tady na me nevrc, na to si trochu maly, hosku!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:36 Žena bucliik [99]
je nějaká betta( v ČR dostupná) se kterou by jsme si mohli bojovnici pestrou splést?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:31 Joecz – Re: Mato00
to je tak když někdo rozmnožuje něco o čem ví prd no

+ mohli byste si zvyknout psát celý název ryby (ne jen beta, ale betta splendens nebo bojovnice pestrá) nikdo taky neříká moje živordka ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 20:08 Mato00 – este
na podklad hniezda by si si mala zvolit nejaku plavajucu rastlinu alebo kusok polystirenu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2008 20:07 Mato00 – re:Sandpiper
1.Samica so po treni odlovuje!
2.Je nermalne, ze samec mlade zbiera a vracia do hniezda!
3.Mlade nosia v "hube" večšinov tlamovce!
4.Betty mlade vracaju do hniezda, a hniezdo chrania cele! hmm
5.Ked je uz poter rozplavany samca odlov!
6.Dufam, ze som zhrnul vsetko! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 20:05 Sandpiper – Re: iblik
Fotka k příspěvku Ano, mam uplne "obycejnou" potvurku...je moc legracni kdyz plave s plnou hubou..oci mu lezou z hlavy!!! smich

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [121] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58071x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=6001