Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 117 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 14:36 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: dangerblonde
neonky jsou hejnove rybky tak pocitej aspon 8 ks a 12 litru je malo
to je tak na krevety :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 14:32 dangerblonde – plz
ja neviem ale zvazujem tieto moznosti
1. betta + plz
2. 2neonky a 2gupky
3.plz x gupiek x neoniek (kolko asi?)

a inac tych 12 l neni tak malo vyzera to dost velke.... poslem fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 06:58 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
Dej si tam jen bettaka a k němu 1x Anentome Helenu, ?x krevetku japonskou ... ale rozhodně ne neonky .... (možná bych uvažovala o 5x razborka galaxy která je opravdu prťavá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 21:45 mirielll – Re: dangerblonde
ja bych tam nedavala zadne neonky, 12 L kostka je tak na 1 samce betty...vesla by se tam tak max. 1-2 neonky, ale neonky jsou hejnove ryby... nech si jen bettu a kup si k tomu nějakého zajímavého mlže nebo plže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 21:03 dangerblonde – neonky
viete co ja si do toho 12 l kupim asi samceka a neonky to vraj moze byt. kolko asi neoniek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:33 Žena Imii [44]
Myslím, že jako pár šťastní nebudou. On ji bude pořád nahánět ... i ve velkým akvárku...uděláš nejlíp když si koupíš jednoho pěknýho samečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 18:42 Joecz
četla jsi ten web, co jsem posílal já?
tam je popsané zařízení druhové nádrže atd...
do 37l tak max 1 samce + 2 až 3 samičky
do 60l klidně 1 samce + víc samic

ale opakuju napřed si to přečti a pak se můžeš ptát na to, co ti není jasné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 18:29 dangerblonde – litre
lipli mi pisala ze mam mat 3 samicky na 1 samca ale aj v clanku je 2 samicky na 1..... ty pises 37 ona 60... POMOOOOOOOOOOOOOOOOC JA SA NA TO ASI VYKASLEM !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 18:05 martineu
no ja mam v 37 l 2samicky + samcek a zatial vsetko v pohode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 17:54 dangerblonde – jazierko2
rozmyslam ze si kupim vacsie akva aby mohli byt samcek a samicka spolu len mi prosim uz povedzte KOLKO LITROV NA 2 BETTY - SAMCEK A SAMICKA KED PISETE ZE STE TO TAK CHOVALI. MNE NEJDE O MALE BETTY JA LEN CI NEBUDU STASTNEJSIE AKO PARIK. ked mne je luto ak samec furt stavia hniezdo na darmo :)... ja im fakt nechcem ublizovat tak si dopredu setko istim, nemusite byt niektori taki podrazdeni!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 17:25 mirielll – Re: dangerblonde
Jako par - jedine vice samic...k samci. tak 3 samice a vice. (jednu samici by uhonil, kdyz je jich vice po case se na to vykasle). Betty do jezirka....leda jestli jim zajistis teplotu od 22 do 26 stupnu (coz pochybuji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 17:17 dangerblonde – jazierko
mno tak asi budem mat samceka s neonkami, ja som len chcela vediet ci nie su stastnejsie ako parik..... a moze to ist v lete do jazierka(to tam boli karasy zle ste ma pochopili, oni boli len ked som cistila jazierko v aq a raz to neprezili...( Jazierko ma 150 l cez popoludnie tam svieti slnko inac ho zakryva smykacka..... A diky ze si sa ma zastal
V 150 l jazierku (ak mozu byt v jazierku( uz mozu byt 2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 15:39 mirielll – Re: martineu
pruhy maji i mlade betty. Kdyz moje samice poustela jikry, tak mela takove bile pruhy..ale ne podelne ale svisle..jakoby popraskany telo (asi od tehotenstvi) :)))ale jestli to maji takhle vsechny ryby...nevim. Nicmene pareni bett je opravdu podivuhodna podivana :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 15:37 mirielll – Re: Imii
hele mela jsem samice betty a samce. Z jedne samice se po case stal samec... chvili to bylo dobry..pak starej se zacal schovavat...a jednou jsem ho nasla tuhýho...proste ho ten mladej utopil. Nekdo tady psal, ze mel bettu otce a syna, ale v hodne velke nadrzi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 15:14 martineu
btw otazka: Ked ma samica chut na parenie tak sa jej nahodia vodorovne pruhy? love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 07:35 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
Hele .. prostě je strč zvlášť .. stejně nevím proč je chceš mít pohromadě ... myslíš, že se ti podaří odchovat malé bettky ? To promiň ale musím se zasmát smich
Jestli ti jde jen o podívání tak si kup jen samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 21:59 Muž PentueR [255]
dangerblonde napsala: a kolko l asi na 2 bojovnice? neni pravda to s tymi litrami na centimetre? to som citala a aj na webe to bolo a vravim skrys je tam habadej!

Tak si představ velikánské 12 litrové akva, ve kterém se bude chudák samička muset permanentně schovávat nebo zdrhat, aby vůbec přežila... Koukej na to jak chceš, podle mně je to pro 6cm rybu trápení..

Jak to vidím přesvědčit se stejně nedáš - pořád hledáš cestičku jak si omluvit to, že je tam stejně foukneš i když ses původně ptala, jestli se tam nezabijou. Pokud by sis o bojovnicích něco přečetla, věděla bys...a nemuseli by tu běhat pozitroničtí rytíři, kteří se budou zastávat toho, kdo si neumí najít informaci nebo se jen zamyslet "selským" rozumem. Uff..v tomhle tématu raději končím a půjdu si před spaním utrápit nějaké zvířátko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 21:02 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
Neříkám že to není pravda ... ale uznej sama že třeba u Vrubozubce by to nešlo ... 2 samičky pokud se nebudou prát můžeě mít spolu třeba v 16l ... ale samce a samici bych neriskovala ... a pokud to zkusíš tak jim tam dej úkryty ... hodně úkrytů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:23 dangerblonde – litre
a kolko l asi na 2 bojovnice? neni pravda to s tymi litrami na centimetre? to som citala a aj na webe to bolo a vravim skrys je tam habadej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 19:15 Žena Imii [44]
Samec ti přežije v malém akvárku ... ale samička potřebuje už více místa ... hlavně pokud ji sameček prohání ... zítra nebo ve ČT sem dám fotku (ted nemám doták) jak mi sameček dotrhal samičku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:35 Muž PentueR [255] – Re: dangerblonde
Sameček ti bude samičku prohánět a protože ve 12 litrech moc skrýší nevybuduješ, může ji zranit, uhonit, oddělat. Přečti si taky nejdřív něco o bojovnicích a asi vůbec o rybách. Pokud chceš dát na kámošky a chovat je v pěti kapkách vody, pak se nechoď radit sem. V akvaristikách mají bojovnice v minikostkách, ale jen po jedné.. Ovšem i za to bych je nakopal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:30 Joecz
karas ve 12l je týrání a 2 bojovnice taky (hlavně pro tu samičku) - proto jsem napsal, ať radši skončíš
myslím, že není problém si najít nějaké webovky (třeba atlas ryb zde nebo www.betta.wz.cz) a tam jsou nároky ryb posané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:24 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: dangerblonde
...len uz neviem komu mam verit...
Ani prodavačce ani kámošce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 18:11 dangerblonde – diiik
dakujem vsetkym ! ale ako je mozne ze 12 l je pre 2 bojovnice malo? Ved ich v akvaristike maju v kelimkoch a navyse v knihe pisu ze na cm 1 l vody, ked si zratas 2 bojovnice asi spolu 6 cm tak tam maju miesta dost. Ak sa jedna o skryse tych je dost kopa rastlin kvetinace kokosy male a pod. A viac samic nechcem. A z akvaristikou koncit nebudem len preto ze mi predavacka povedala ze v tom AQ to kludne moze byt. Len chce predavat ale aspon viem ze im uz verit nemam. A viac samiciek nechcem pretoze sa vraj nebudu parit a predsa len potom by to s tymi litrami na centimeter nevyslo. Kamosky som sa tiez pytala a vravela ze mala v 9 litroch 2 bojovnice a zili dost dlho....Ja neviem nechcem vyvolavat hadky len uz neviem komu mam verit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 16:44 Joecz
jestli jsi do 12l dala karasy, tak rovnou s akvaristikou skonči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 15:40 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
Můj bettak nema rad samici ... prohání ji i po 73l akva ... záleží jak se spolu budou snášet ... ale do méně jak 30l bych je nedala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 15:19 Jirka01
To je fakt jako ve 12 litrech ti toho fakt moc nevydrží takový mrňata jsou vhodný maximálně jako vytíračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 15:02 Muž PentueR [255]
V takhle malé louži ti nejspíš samec za chvíli samici uhoní a odrovná..nebude se mít kam schovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 14:55 Jirka01
dangerblonde:Ahoj no bojovnice můžeš mít společně ale samce jen jednoho v hejnu samice mezi sebou nebojují to jen samci mezi sebou soupeří dokud jeden nezemře takže můžeš mít hejno třeba deseti bojovnic,ale samce v něm jen jednoho.Mnoho zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 14:38 dangerblonde – betta fish samcek samicka
mno, mam akvarko okolo 11-12 l a uvazujem zeby som si kupila bojovnice. Chcela by som samceka a samicku ale co pozeram na forach kazdy pise daco ine. Ma s tym niekto skusenosti ? Nezibaju sa navzajom ? Nechcem rybkam ublizovat!

P.S.:Ine rybky v AQ nie su ( boli karasy sad )je tam dost rastlin, cerveny strk,a skryse. Idem kupit novy filter.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 20:00 Farryna1
máte pěknýho koníčka nenechte se odradit časem do tajú akvaristiky proniknete.Bety pořádně krmte na hladinu si opatřte plovoucí rostliny třeba trhútku pro zpevnění pěnového hnízda, které buduje sameček a do kterého později při výtěru ukládá jikry. Samičku musíte po výtěru odlovit sameček se do rozplavání potěru stará sám. Rybky vytírejte v samostatné nádržce. Potěr je hodně malí přijímá drobnou prachovou potravu. Peji hodně úspěchů. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2008 19:16 Farryna1
první výtěry se většinou nedaří při dobrém krmení pudou brzy znova do tření budete daleko úspěšnější nenechte se jedním nezdarem odradit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:11 Žena datura [104] – Re: martineu
naprostý souhlas s Martineu. já to tu píu pořád - co betta, to osobnost:-) nejde jednoznačně říct, že se snesou dvě samičky v malé nádrži, ale dost často se snesou;-) a pokud dojde k šarvátkám, téměř vždy se vyřeší - jedna se stane dominantní, druhá se prostě podřídí. samičky nejsou jako samci, nejedou na život a na smrt a jsou to bojovnice, tzn. že k nějakému šrámu či nakousnuté ploutvi je prostě matička příroda naprogramovala. navíc mají skvělou schopnost regenerace, takže pokud to není vyhrocené k nevydržení, počkala bych. z toho, jak to popisuješ bych řekla, že se nejedná o nic vážného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 19:01 Farryna1
muže se stát že někdy jikry v samiče zatvrdnou nemuže se vytřít a sameček ji ve snaze o vytření úplně zahubý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 18:37 Farryna1
ploutve normalně dorostou proto se teto rybce říka bojovnice tímto bojovaním ryby sílí a jejich potomstvo je daleko odolnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:18 Joecz
pokud má jen sem tam nějaký trhanec, tak se nic neděje, pokud je otraná hodně - oddělit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:25 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: martineu
Kdybych zabránil svým přístupem "terorizování" byť jediné bety, budu spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:16 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Chce to hodně zarostlou nádrž aby se ty které jsou utiskovány měli kam schovat pak to bude ok nebo jak už psal Sid rybky oddělit každopádně ploutve dorostou v tom problém nevidím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:12 martineu – to Sid
Dobry den, som zaciatocnik a o bojovniciach som si toho dost precital, je to pravda, ze jedni hovoria bojovnice oddelit, a naopak ti druhi, ze bojovnice mozno spolu chovat. Z inernetu (pre mna asi najdoverihodnejsi zdroj info.) som sa dozvedel, ze co bojovnica to osbnost a kazda ma proste inu povahu. Tie moje bojovnice nejdu po sebe zasa, ze by sa chceli pozabijat, proste si myslim, ze si spolu pokojne nazivaju a len malokedy sa do seba pustia. Ked budu nonstop v sebe urcite ich od seba oddelim, ale zatial ten pocit nemam. Prosim Vas neberte toto ako podnet k hadke, chcem len o tejto teme v ramci slusnosti podiskutovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:03 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Imii
Moje samička betty je dotrhaná úplně...
Komentář připojit nemohu... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:01 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: Imii
...stačí vydržet a...
...a budou se škubat až do konce... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:56 Žena Imii [44] – Re: martineu
U všech rybek dorůstají

Moje samička betty je dotrhaná úplně. Zůstali ji jen ploutvičky co má za žábrami (labyrintem) a pomalu jí to dorůstá ... stačí vydržet a nebo je dej od sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:50 Muž Sid [6324] - Rostliny – Re: martineu
Nebylo by lepší tyto rybky oddělit, dokud je čas?
Donekonečna se tu střetávají dva názory stran společného chovu více jedinců bet v malých akviškách... Tady je důvod, proč mám na tuto otázku jasně vyhraněný názor.
Ty ploutve by měly dorůst, ale bety je třeba rozdělit. Že máte případně jen jedno akviško, není důvodem k jejich nerozdělení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:21 martineu – Bojovnica - potrhane plutvy
Ahoj, mam pri sebe 2 samicky bojovnic a sem-tam sa spolu chytia a trochu si okusu plutvy. Preto sa chcem spytat ci im pluty dorastu a zrastu, u samcov viem, ze plutvy dorastu, ale u samiciek nemam skusenost...Diky za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 19:07 Acinonyx – Re: Joecz
Ale ved ja viem a suhlasim. Ja som iba vravel, ze to, ze sa pyta na trenie, neznamena, ze ich chce automaticky odchovavat. Mozno sa chce iba pozerat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 19:05 Joecz
betta není gupka, nedá se odchovat bez nějakých znalostí, samci se musí vyseparovat - bude potřebovat místo na odělení cca 50 samců, atd...
tohle se musí pořádně rozmyslet

před zakoupením bojovnic doporučuji prostudovat www.betta.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 16:24 Acinonyx – Re: Joecz
Nepozna nazvy, ktore suvisia s vytieranim, to este neznamena, ze o nich nevie absolutne nic. Z toho prispevku mi nevyplyva, ze ich chce vytierat. Pyta sa kedy sa vytru. Mozno sa ich potom pokusi odchovat, alebo nie, ale na tom predsa nezalezi, v kazdom pripade, nie je to dovod na zosmiesnovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 13:53 Joecz – Re: Acinonyx
pokud nezná ani názvy, tak je vidět, že o nich neví nic
a jak chce třít něco, o čem nic neví? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 12:10 Acinonyx
Tak sa trochu spravajte, nie? No tak nevie spravne vyrazy pre ikry a vytieranie. Vy ste to na zaciatku tiez asi nevedeli. Inak sudiac podla cichavcov, ktore sa mi pravidelne vytierali, tak by som to videl tak na 2-3 tyzdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 12:02 Muž PentueR [255]
Bety napsal: kdy se zase natřou?

Řekl bych, že až budou oprýskané ;)

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [117] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58071x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5801