Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - chov, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 116 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 06:31 Žena Imii [44]
XMartin napsal: U nás ty betáky maj vždycky tak 4-6 a maj je rozdělený jednotlivě vždy po jedno v ruznych akvárkách s ostatníma rybkama :) Pak taky vypadají jak vypadají ... hmm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 22:56 Muž XMartin [20]
U nás ty betáky maj vždycky tak 4-6 a maj je rozdělený jednotlivě vždy po jedno v ruznych akvárkách s ostatníma rybkama :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 18:11 Joecz – Re: Imii
gupka by tam moc dlouho nevydžela, za chvíly by "vydýchala" všechen kyslík z vody a ende
betta tam vydrží několik dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 14:41 Muž Giba [0]
No to ja sem z Český Třebový máme tu 2 zveráky a v jednom mají každou chvíly betky v normal akva asi 50l a rozdělený nějakejma plastovejma halzlama no ale ten prostor je pak jen tak že se otočej když se jim to povede ale nemaj je tam dslouho a v tom druhim maj betky porat v elementkach ja je mam z těch elementek a od známího vim že mě žijou dýl nevim z těch elementek jsou hezčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 14:18 Keena
Ahoj lidi. Jedina akvaristika, kde meli inteligentne udelane akvarka pro betaky jsem videla ve Val. Mezirici. Meli nadelane male akvarka ze skla v jednom velkem. Bohuzel nemam foto. A nikde jinde jsem se s tim nesetkala. Myslim, ze by to nebyl pro vetsinu akvaristik takova problem nechat to takhle udelat. Jinak jak se koukam, ja bych mela jedine pouziti pro betarko co je na fotce. Ja bych do toho tak akorat naalozila utopence :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 13:26 Žena Imii [44]
Agis napsala: To ja v pořádku.....ikdyš me to taky rve srdce při pohledu na tak malé místo pro bettky....ale ve zverimexu to je běžné....a navíc kyslík ani pořádně nepotřebují....dit to jsou labiryntky palec Právě proto, že jsou to labyrintky tak kyslík potřebují ... jiné ryby získavají kyslík z vody ... labyrintky si ho často berou z hladiny ... a když jsou v takovém kelímku tak to je pro ně horší než kdyby do toho kelímku strčili gupky ... ne snad ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 12:37 Muž TomášB [12]
ano, to nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2008 09:50 Žena ustavprochore [565] – Re: Agis
Agis, i labYrIntky potřebují dýchat kyslík, v uzavřeném kelímku ho ale po nějakém čase moc nebude :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2008 09:32 Agis – Re: TomášB
To ja v pořádku.....ikdyš me to taky rve srdce při pohledu na tak malé místo pro bettky....ale ve zverimexu to je běžné....a navíc kyslík ani pořádně nepotřebují....dit to jsou labiryntky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 19:02 Žena bluedream [245]
Tak tyhle kelímky s beťákama jsou ještě maxi. V Jihlavě v Tescu mají občas samečky v kelímcích ve velikosti velkého panáka a té vody tam tolik ani není. A to je tam mají do té doby, než si je někdo koupí tone .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:24 Muž PentueR [255]
To betáruim je vynález... Bohužel to neznalí asi klidně koupí a šoupnou do toho rybu... Přítelkyně mi takhle chtěla udělat radost a dostal jsem k narozkám betárium a beťáka v pytlíku. Beťák putoval do akva, betárium do komory...ale dovedu si představit, jak to nějaká ratolest dostane jako dárek a ryba tam bude chudák přežívat..blah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:18 Muž TomášB [12]
nazev opraven a betarium ze je z plastu a opravdu 2l www.domacizviratka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:15 Muž TomášB [12]
jinak ta výstava byla asi 3dni, takže tam tu dobu museli být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:13 Joecz
na přenos ten kelímek stačí (taky používám podobné, ale pouze na přenos na burzu, tam je vypustím do akvárka a ty, co zbydou v nich odnesu domů a opět vypustím) , ale déle jak 48 hodin by tam určitě být neměli, ke kouli se radši vyjadřovat nebudu a ty bettárka ze mi zdají větší než 2l, to víš jistě?

+ technická poznámka v názvu tématu je hrubka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 18:05 Muž TomášB [12]
nojo, ještě ale není ten kelímek celí, tak 100ml no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:53 Muž Yirka [8685] – Re: TomášB
Určitě nevhodné, nicméně se, prosím tě, podívej co je to 50ml, aby sis to ujasnil.
My dospělí víme že to je velký frťan a v tom kelímku je tak jeden a půl deci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:27 Biky
Jo, taky jsem tam dnes byla.
Můžu jen podotknout, že prodavač o ničem z toho neměl ani páru, když jsem se ptala, jestli jsou všichni praporcoví /myšleni samci, o které jsem projevovala zájem/, řekl, že to jsou všichni samci. Uhm.
Každopádně mohu jen potvrdit všechno, co zde bylo řečeno a jen dodat, že tohle se fakt nedělá rozzureny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:16 Žena Imii [44] – Re: TomášB
Betty se takhle normálně prodávají (v těch mininádobkách jak píšeš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:15 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku FOTO: DVĚ ZÁVOJNATKY V KOULI

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:15 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku FOTO: DETAIL BETTY V MININÁDOBKÁCH A BETTA V KOULI

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:14 Muž TomášB [12]
Fotka k příspěvku FOTO: VŠE OSTATNÍ

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:13 Muž TomášB [12] – Betta v kapce vody a závojnatka v kouly
Fotka k příspěvku Dnes jsem navštívil Exotika 2008 v Lysé nad Labem, ale mezi obchody sem našel i obchudek s krmením, ale měl také betty na prodej, nejdřív bylo v 2litrovém ´´bettárii´´ nabo jak tomu říkají vyrobci jeden samec a dvě samice a ještě k tomu modrý písek a kámen, potom asi 4bettaria s jedním samcem, a potom to nejhorší, asi v 9ks plastových mininádobkách o objemu tak okolo 50ml vody byli samci bett který se tam ani nevešli a byli skoro na boku a ještě měli víčko, takže nemohli ani dýchat, podom byla koule s bettou a potom koule s dvěma závojnatkama a ještě na skle bublinky od čerstvé vody ale to bylo skoro všude, ani se mi na to nechtělo koukat, a jestli to prodejci čtou, trochu se zamyslete hlavně na ty betty v 50mililitrrách, FOTO: SAMEC S DVĚMA SAMICEMI

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 20:15 Žena Imii [44] – Re: martineu
Já myslím, že on není tak blbý ... dyžtak dej před topítko nějakou rostlinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 20:07 martineu – bojovnica
Cau, ja mam tiez problem s bojovnicou, ale ineho charakteru: Samcek sa naparuje pred zrkladlom, vzdy ked mu ho tam dam, ale natrvalo by sa tam dat nemalo, pretoze by sa potom vysilil. No, a ten moj bettak sa vidi v ohrievaci ako v zrkadle a naparuje sa pred nim, no a kedze ohrievac je v akvariu stale. Bojim sa aby mi sa mi nevysilil. ano ano Poradi mi niekto ci sa casom na to vykasle, alebo ci to bude v poriadku?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 20:04 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
Pokud myslíš toto rybicky.net/obr/plzi/max/6.jpg tak to rozhodně ne !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 20:00 dangerblonde – slimak
taky zlaty (teraz myslim farbu ale samozrejme je aj zlatucky :)) z chovproduktu... moze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 19:47 Žena Imii [44]
dangerblonde napsala:4x pavi ocka (gupky)
2x prtaty slimak
Ano ... ale co myslíš za druh "slimaka" ? Není šnek jako šnek no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 19:06 dangerblonde – TVRDE ROZHODNUTIE::::::::::
bude sa dat:

4x pavi ocka (gupky)
2x prtaty slimak

to bol segrin napad......ale podla mna ok ved je to krpate...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:46 nelinka – bojovnica
Fotka k příspěvku mam parik bojovnic , samcek stavia hniezdo a samicku tiez nahana , ale okrem toho mam v akva 2 tetricky cervene , mozem ich tam nechat ?? alebo dat do ineho akva ?? :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:46 Muž Yirka [8685] – Re: dangerblonde
Předpokládal jsem, že slovensky rozumíš.. ;-)česky zakrni je slovensky zakrpatí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:40 dangerblonde – ?
takze mu bude zle, smutno alebo je to v poho?

Moze to byt?

ANO - NE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:38 Muž Yirka [8685] – Re: dangerblonde
Zakrpatí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:34 dangerblonde – zakrní
to co je zakrni ? nepoznam, bude mu zle alebo bude smutný ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:29 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
Pokud bude v malém tak nevyroste ... zakrní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:24 dangerblonde – napadik
NO jasan ze ma to skor nenapadlo..... bojovnica bude v AQ a kuhli kym nevyrastie tiez a potom bude aj s KOI (možno eče nwm) v jazierku - 150 l tam sa hadam zmesti ... v chovprodukte maju takeho
1 cm zlaty je....
CO POVIETE? MA DAKTO VYHRADY?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:22 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
Moji mají kolem 10cm a sou to macci
Takhle mi lítá po akvárku www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:20 dangerblonde – tak nic
daco take k bojovnici (ale zname nie daky krkolomny latinsky nazov, nezozenem v nasom uzasnom chovprodukte, take typicke co kazdy vie co je, ) do 12 l by sa nenaslo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 18:09 Joecz
ne! dorůstá víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 17:56 dangerblonde – a 1
a 1kuhli ? Ved to nema ani 3 cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 17:19 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
Může ... ale ne v 12l ... já mám 2 v 73l a lítaj po akva jak praštění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 16:34 dangerblonde – kuhli :)
zistila som kde je chyba.... v najblizsom chovprodukte to maju ako plza, tak som pochodila ostatne a je to KUHLI !!! :)) strasne pekne moze to byt s bettou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 16:05 Muž maznak007 [12] – Re: dangerblonde
To je zebrovnik (mlok). Info zde: rybicky.net/atlasostatnich/zebrovnik_waltluv
Edit: Info je zamozrejme blbe... moje chyba, pardon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:39 dangerblonde – sry
sry ja to mam z chovproduktu je to take hnede dlhe a ma to ako keby usi - take plutvicky, ak vravis ze to neni ryba nevies co to moze byt ? ja to v chovprodukte asi cvaknem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:39 Joecz – Re: dangerblonde
plž = šnek nebo slimák, sekavec plž není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:35 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: dangerblonde
jenže to je ryba a ne plž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:29 dangerblonde – plz
mno aby nedoslo k nedorozumeniu ja si pod plzom predstavujem toto rybicky.net/obr/ryby/max/389.jpg a nie slimaka ( ok tak šneka )
Bola som v chovprodukte maju tam teraz takych malych hnedych krasne su
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:17 dangerblonde – ved sa iba pytam
nie nedam si tam co sa mi paci ale to comu bude dobre........co ste taki podrazdeni vsetci? Ved sa pytam slusnou formou, alebo nie ?

PS: ak mi to dakto schvali tak betta + plz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 15:13 Žena Imii [44] – Re: dangerblonde
NEONKY DO 12L NE ! ... stejně si tam nakonec dáš to co se ti tam bude líbit, ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 14:44 dangerblonde – jezirko
alebo do jazierka si dam koi kapry s korytnackou a koi ostanu cez zimu v jazierku a korytnacka do akvarka.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 14:36 dangerblonde – gb
urcite nedam gupku s bojovnicou
zatial asi bettta a plza ak by k tomu mohli byt 2 neonky tak povedzte... snazim sa vyhoviet aj segre ona povedala ze nechce mat len 1 rybu a dakeho hada... vyzera ze ju budem musiet presvedcit...

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [116] ...... 147 148

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 58071x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1221-betta-splendens-chov-odchov?od=5751